11|pBij»mm HI II 1 B Lïi m IM I fa 1 IMl m fa? i Mil n UF LIE! EH H mm 1 r 11 WW illi H1J a n w MH^ifpr llil w 4HrWSpin^ Redacteurw«£» SINSI^S? Planforum besprak Dorpshartplan Open Deur-samenkomst Espelo Weekenddienst AGENDA 4 x: Ernstige werkloosheid bedreigt de Holtense bouwwereld Grote optocht voor Holtense jeugd liet Beukenlaantje in wintertooi Kleuterscholen zien komplan bdjÊ/kfJèft' Maatschappelij k werker in functie Officiële publïkatie PARKEERVERBOD CHURCHILL STRAAT RATTEN BESTRIJDING Burgerlijke Stand voor Holten Kerkdiensten w i* p»o—- Vrijdag 2 maart 1973 B 11 wmmu jlkll H Mm H fH 4fcw®» H WH HI Bn HLJ9 WB fm I W HJÜ HL. m I *4 Aim.'. Gaardenstraat 1533 Advertentieprijs 15 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 7— per half jaar, f 14,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad behoefte was aan meer winkels. Ook dat bleek een kwestie die eigenlijk op verplaatsing van gevestigde za ken vastzit. Het dorpshart zal voor middenstanders, die uitbreidings- of modermseringsplannen hebben, aan trekkelijk' zijn. Daarbij komt dat er weer een hang is naar de boetiek. Die zal ideaal staan om het dorps plein vond ir. fïaj'erha. Verkeerstech nisch..is. alles volkomen open. De heer Brouwer vreesde voor de Tuin straat, die een racebaan zal worden. Een simpel verbodsbord zal hier de oplossing zijn, vond ir. Hajema. De heer J. Warrink viel ir. Hajema aan op de uitlating dat de sportac commodatie voor het dorp voldoende is. De Sportstichting denkt er anders over. Ir. Hajema maakte duidelijk dat met „dorp" niet de gemeente be doeld is. In het dorpshart zijn vol doende mogelijkheden voor sport beoefening. En wie weet kan men in de hal van het nieuwe gemeen tehuis straks ook tafeltennis beoe fenen. Warrink vergeleek de verschui ving in de middenstand met een ,,ruilverkaveing". Of er ook finan ciële steun nodig is voor de mid denstanders? Het antwoord van de heer J. C. de Graaf luidde helaas ontkennend. Interessant was de visie van ir. Hajema op het nieuwe gemeente huis. Er is nog geen architect. Maar hij stelt zich toch voor dat de bouw kundige met dit gemeentehuis vele kanten op kan gaan. Het kan ge meenschapshuis worden, ontmoe tingsplaats voor bevolking en toerist. Er kunnen exposities worden gehou den en concerten. Het bestuurlijk gedeelte kan zich op de verdieping afspelen. De heer Post wilde het geheel eens omgekeerd zien. Waarom is er niet gedacht aan het Noorden van de Dorpsstraat? Is er gedacht aan ver plaatsing van de „Mengunie"? Kan het bestaande gemeentehuis niet uit gebreid worden? Er is aan gedacht, maar het bleek niet haalbaar. Het noorden van de Dorps straat kan altijd in een later stadium verzwaard worden, meen de ir. Hajema. De heer Post had een gevelbreedte van 70 meter gemeten op de tekening. Rijssens ge meentehuis heeft een gevelbreedte van vijftig meter en twee verdiepin gen. Waarom moet dat van Holten breder zijn Ir. Hajema wees er nogmaals op dat hij geen idee had van de bouw vorm die een eventuele architect zou kiezen. Het was alleen een aan geven van de mogelijkheid. Rondom het gemeentehuis komt een plein. Een parkeerruimte, ja mogelijk zelfs een parkeergarage ónder 't gemeen tehuis Wie zal dat zeggen? Geen rooilijn ligt nog vast. Het geheel is een plan. waarmee men nog alle kanten op kan. ..Wij hébben alleen een voedings bodem gegeven waarin geplant kan worden door raad, college van B. en W. middenstand en vele anderen", zei de heer Hajema. Zondag 4 maart a.s. belegt de Open Deur-groep weer een bijeenkomst it „het Trefpunt" te Espelo. Het is bij na een traditie aan het worden dat er een keer in het voorjaar en een keer in het najaar in de buurtschap pen een Open Deur-samenkomst wordt belegd. Hieruit mag worden geconcludeerd, dat er voor deze popu laire bijeenkomsten nog steeds goe de belangstelling bestaat. Het was destijds een goede gedachte van de Vanaf maandag 5 maart a.s. zal de nieuwe maatschappelijk werker de heer F. W. Kraayeveld iedere werk dag spreekuur houden van 9.00-10.30 .uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 29. Voor hen die over dag niet kunnen is hij ook 's avonds te bereiken, iedere maandagavond 19.00-20.00 uur of na (telefonische) af spraak op een andere avond. Binnenkort zal de heer Kraayeveld in ons blad iets vertellen over de taak en functie van de maatschap pelijk werker. schetsen van het plan Hajema opge hangen, zodat ook de leerlingen daar van kennis konden nemen Woensdag kwam de kleuterschool een bezoek brengen. De gilletjes van verbazing, de kreetjes van bewondering ver tolkten hun gevoelens. De huisjes en andere gebouwen spraken hen bij zonder aan. Ramen, deuren, televi- siemasten, alles werd bekeken. Het „dorp" nam ongeveer 12 vierkante meter van de hal in beslag en was afgebakend met een touwtje. Open Deur-groep, om als een con tactmiddel, af en toe een bijeen komst te beleggen, die afgestemd is op de aanwezigheid van rand- en bui tenkerkelijken. Zondagavond 4 mrt. is er dus weer zo'n bijeenkomst in Espelo. Spreker is deze keer de voor zitter van de Open Deurgroep, de Hervormde hulpprediker A. Schelle- vis. Het onderwerp luidt „IK BID NIET VEUR BRUNE BONEN",. De Zondagsschool van Espelo ver leent medewerking. Ter inleiding van de toespraak zal een korte schets worden gespeeld, terwijl één van de kinderen enkele gedichten zal decla meren. Uiteraard is iedereen, kerkelijk of onkerkelijk, er hartelijk welkom! De bijeenkomst begint om 19.15 uur. Voor die tijd is er gelegenheid voor het gemeenschappelijk zingen van en kele liederen. Het ligt voor de hand, dat er geen entree is. Wel wordt een collecte ge houden voor het Open Deur-werk. Mocht iemand, die nog niet eerder 'n Open Deur-samenkomst meemaakte, er tegen op zien, dit te doen, dan verdwijnt dit gevoel al gauw. want men krijgt bij het binnenkomen een (gratis) volledig programma. Alles is zo eenvoudig mogelijk gehouden en met het programma gemakkelijk te volgen. ARTSEN Zaterdagmorgen vanaf 9 u. t.e.m. maandagmorgen 8.00 u. dokter C. H. Rietdijk. Molenbeltweg. tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen bij de eigen huisarts voor 9.00 u. Wijkverpleging Zaterdag 3 en zondag 4 maart zr. H. Strijker, Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 29. Holten, tel. 05483-1436. b.g.g. 1248. Ambulance vervoer A. Muller, tel. 1320 (b.g.g. J. Aan stoot tel. 1338). Tandartsen Zaterdag 3 en zondag 4 maart E. A. Witkop. Wierdensestraat 118, Rijssen tel. 05480-2260. Spreekuur voor spoed gevallen van 6-7 u. nam. Dierenartsen Zaterdag en zondag: W. C. C. Wa melink, Churchillstraat 107, tel. 2004. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 u bij mevr. C. Knjjff-Dek- ker. tel. 1438. b.g.g. tel. 1779. mevr. Beldman-Aanstoot. Storingsdienst GEB Zaterdag 3 t.e.m. vrijdag 9 maart: Electra: H. Hulsman. Kolweg 42, tel. 1498. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voors- boerstraat 2, tel. 1793. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 4 maart C. Meiti- dertsma. Bergmanstraat 12, tel. 2190 maandag 5 t.e.m, zondag 11 maart H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau) 's Nachts: tel 1224 (G. W. Knapen) E g g, tel. 1325 (G. ter Hannsel). Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun besluit van 20 februari 197.3, nr. 216 in het algemeen belang van het ver keer is besloten in de Churchill straat met inbegrip van de terzijde gelegen woonstraatjes het parkeren aan beide zijden te verbieden door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. Het besluit van 20 februari 1973, nr. 216 is in afschrift gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat van Overijssel, aan Ge deputeerde Staten van Overijs sel, aan de Koninklijke Nederland- sche Toeristenbond A.N.W.B., aan de Koninklijke Nederlandsche Automo bielclub K.N.A.C. en aan de Konik- lijke Nederlandse Motorrijdersvereni ging K.N.M.W. Van het besluit kan door iedere belanghebbende beroep bij de Kroon worden ingesteld binnen 30 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving. Het adres van beroep moet worden gericht aan de Kroon, maar bij de Commissaris der Koningin in d« provincie Overijssel te Zwolle wor den ingediend. Holten, 2 maart 1973. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar. burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris, Burgemeester en wethouders van Holten vestigen er de aandacht op, dat voor rekening van de gemeente de heer F. J. Vorkink, Beuseberg 140 alhier, de bestrijding van ratten ver zorgt. Alle ingezetenen kunnen ter bestrij ding van last of schade van ratten daartoe gratis hulpverlening inroepen van de gemeentelijke rattenbestrij- der. Aanvragen hiertoe dienen uitslui tend te worden gericht aan het bu reau van Gemeentewerken tijdens de kantooruren (tel. 1471). Holten, 2 maart 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg. secretaris. Geboren: Mariska d.v. G. J. Schui- terd en G. J. Janssen. Jan z.v. B. van Beek en G. Klein Teeselink. Overleden: H. Teeselink-Bronsvoort oud 70 jaar (overled. te Deventer). Gehuwd: J. A. Paalman, oud 23 jr. Holten en J. H. Straalman, oud 22 jr., Markelo. BEVOLKING Ingekomen: G. van Schoonhoven en gez. van Amsterdam. Mevr. G. Goudsbloem-Verwaal van Rijswijk. B. Hottinga en gez. van Deventer. T Ottens van Apeldoorn K Ot- tens-Bakker van Bameveld. F. J. A. Jagtenberg en gez. van Enschede. Vrydag 2 maart 20.00 u. Classicale Zendingsavond in gebouw „Irene" Spr. ds. R. J. v.d. Veen geref. pred. seer. Ned. Zen dingsraad Onderw. „Modellen van zending vandaag". 20.00 u. Clubavond M.A.C. „De Hol- terberg" in café ,,De Biester". 20.00 u. Wereldgebedsdag in gebouw „Rehoboth". Zaterdag 3 maart 20.00 u. Carnaval „De Fienpreuvers" in zaal „Amicitia". 11.00 u. Speeltijd Hockeyclub in 't Sportdal. Zondag 4 maart I 11.00 u. Speeltijd Hockeyclub in *t Sportdal. 19.30 ii Grandioos Carnaval in Bar- Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 5 maart I 20.00 u. Ledenvergadering M.A.C. „De j Holterberg" in café „De Biester". Dinsdag 6 maart 19.15 u. Vertrek vanaf „Het Bonte Paard" Herv. Vrouwengroep Dijker- I hoek naar IJsselcentrale in Hengelo j (O). Donderdag 8 maart 19.45 u. Bijeenkomst Herv. Vrouwen groep Holten in gebouw „Irene". 20.00 u. Jaarvergadering Veren. Be- drijfsvoorlichting in hotel „Hojter- man", I Vrijdag 9 maart 19 45 u. Jaarfeest Geref. Jeugdclubs in gebouw „Rehoboth". 19.30 u. Disco-avond t.b.v. Landelijk C.J.V. in gebouw „Irene". Het ambitieuze dorpshartplan van Holten, zoals Ingenieurs bureau H. Hajema en Partners B.V. uit Assen dat heeft opge zet, heeft zijn eerste openbare behandeling gehad. Jammer genoeg verzandde de discussie die een informatief karakter had in wat zinloos gepraat over de „tijdsduur dat auto's mögéri parkeren" èn over de „breedte van de gevel van het gemeentehuis". Niet alleen deze zaken echter kwa men aan de orde. Dr. Vegter bijvoor beeld wilde vérder gaan dari ir. Ha jema wat het „rijdend blik" betrof. Hij wilde het hele centrum autovrij maken, daarmee de rust garanderen en de wagens in. een „zeef" laten rij den aan de Kolstraat, waar een riant parkeerterrein komt. De heer-G. Post-wilde weer weten waarom met het gehele dorpshart aan de Zuidkant had geprojecteerd en er niet gekeken was naar de Noordkant.' De discussie was maandagavond in „Irene" slechts een terreinverkenning zoals voorzitter mr. Enklaar het noemde. Beslissingen werden er niet verwacht. Men hoefde zich ook niet uit te spreken over vóór en tégen. Nu onderscheidt zich een dorpsplan van elk ander bestemmingsplan, Vele Holtenaren kwamen luis teren en kijken naar de plannen voor hun dorpshart. omdat men te rekenen heeft met de duizend bewoners van het hart van Holten. Die moeten er ook' blijven wonen. Gelet op het dalend aantal zielen per gezin zullen er woningen bij moeten komen. Waar bouw je die Moeten die boven de nieuw- bouwwinkels komen Wat gaat de middenstand doen? Trekt die naar het hart van Holten Vragen waarop een antwoord moet komen. Vandaar dat het gesprek voortgezet moet worden met de middenstand. Moet men een winkel die aan de Dorpsstraat vrijkomt, omdat de ne ringdoende zich vestigt achter de kerk, ook winkel laten of moet de gemeente door aankoop er woonhuis van maken Ir. Hajema schetste de problematiek waar men mee te kam pen had. Het verkeer hoort daartoe. Kan het verkeer van 1980 zich nog een weg banen door Holten of zullen de straten te smal zijn De rijkdom van Holten zijn de bo men. die waard zijn geïnventariseerd te worden. De hoogteverschillen in het dorp kan men uitbuiten en daar van is dan ook gebruikgemaakt bij de opzet van het dorpsplan. Er zul len elf woningen moeten verdwijnen, maar er zullen er vijftig voor in de plaats komen. Het winkeloppervlak meet nu 4500 m2 verkoopruimte, wat in 1985 5.000 m2 zal zijn. Wat er na 1985 in het dorpshart moet gebeuren is een vraag voor straks. De heer Mud vond het allemaal mooi, maar lag er al niet teveel vast in dit praatstuk De parkeer plaatsen bijvoorbeeld Ir. Hajema antwoordde dat er uit gegaan is van de logica. Ruimte scheppen ein een dorp is geen punt: de kaalslag is daarvan een voor beeld. Maar je kan het ook anders Ir. R. Hajema kreeg van mr. Enklaar een compliment voor de wijze waarop hij met zijn medewerkers het komplan ge stalte had gegeven. doen. Hij wilde geen „gatenkaas" van Holten maken en alleen daar ruimte scheppen waar het noodzake lijk is, zoals voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis. De heer Knapen betwijfelde of er HWIfiWHMi'E 1| Ned. Herv. kerk: 9.00 en 10.30 uur Hulpprediker A. Schellevis. Extra collecte: Voorjaarszenddngsctollecte. Oppasdienst: mevr. Abma, Willy Steunenberg en Jannie Loman. 10.00 u. Jongerendienst in gebouw „Irene". e Geref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Tij dens de dienst van 9.30 u. Oppas dienst in gebouw „Rehoboth" (mevr. v.d. Meulen en Rikv Rosschers. R.K. kerk: 9.30 u. II Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK: 10.00 u. ds. P. Lug- tigheid. Voorjaarszendingscollecte. ESPELO: 19.15 u. Open Deur-samen komst in „Trefpunt" (zie bericht en adv.). OIvKENBROEK: 10.00 u. de heer Pruisen van Deventer. Extra collecte voor „Zonnegloren". NIEUW HEETEN: R.K. kerk zater dagavond 7.00 zondagmorgen 8 en 10 u. Tijdens een donderdagavond in hotel „Holterman" gehouden vergadering van de Holtense aannemers en onderaannemers trad zeer duidelijk aan het licht de grote ongerustheid en bezorgdheid die is ontstaan door het langzaam wegvallen van de bouwactivi teiten in de gemeente, mede veroorzaakt door het voorlopig niet in projectie nemen van uitbreidingsplannen. De reeds begonnen werken en die met welke binnenkort zal worden begonnen garanderen voor hooguit nog driekwart- jaar werkgelegenheid in de Holtense bouwwereld. Mocht op korte termijn geen werk in het vooruitzicht gesteld kunnen worden, dan zullen er noodgedwongen ontslagen moeten vallen. In de vergadering werd dan ook met klem aangedrongen die stappen te ondernemen bij vakbonden, overheden enz., welke kunnen leiden tot een snelle oplossing van dit dreigende probleem. In verband met de besprekingen over het nieuwe Komplan Holten hadden de leerlingen van de zesde klas van de Dorpsschool te Holten tijdens les sen in tekenen en handenarbeid on der leiding van hun onderwijzer, de heer B. H. Brouwer, een dorp ge creëerd, waarin 200 gezinnen huisves ting zouden kunnen vinden. Vrij staande woningen, dubbele, blokken van drie, vier en zes, een paar ker ken, flats, molens, een station, een sporthal, straten, groen enz. Kinde ren namen nog autootjes mee, vracht auto's, een helicopter, een vliegma chine. Het werd een fleurig geheel, dat heel veel bekijks kreeg. Aan door d# hal gespannen lijnen waren De gekostumeerde carnavalsop tocht voor de jeugd lijkt een groot succes te worden. Overal in Holten zijn moeders bezig met de leukste kostuums. Zeker een zevental versier de grote wagens, enkele kleine en verschillende reclamewagens doen mee. De Fienpreuvers verwachten enkele honderden gekostumeerde kin deren na afloop van de optocht in Kalfstermansweide te kunnen tracte- Zaterdag 10 maart 20.00 u. Indoor touwtrektoérnooi in manege „Ruiterkamp" te Bathmen. Maandag 12 maart 19.30 u. Alg. Ledenvergadering Hoc keyclub in Ontmoetingscentrum. 20.00 u. Ruilavond H.P.C. in hotel „Vosman". Dinsdag 13 maart 19.45 u. Bijeenkomst Plattelandsvrou wen afd. Espelo in „Trefpunt". On derwerp „De Macht van het kleine". ren. De Bergruiters-ponyclub doen gekostumeei-d mee en naast de me dewerking van HMV zorgen verschil lende geluidswagens voor carnavals muziek. Het hoogtepunt van de op tocht is. vanzelfsprekend de ontvangst van Prins Fons Jan I op het bordes van het gemeentehuis door burge meester Enklaar. Erg benieuwd zijn we naar de speech van Prins Fons Jan, die samen met de Prinsengar- de (de oud-Prinsen) en de Raad van Elf op een prachtige praalwagen de optocht zal afsluiten. Door de deelname van ook veel kleuters is de route beperkt gehouden. De start is aan het eind Industriestraat/Waag- plein om half drie (kwart over twee opstellen) vervolgens is de verdere route Kolweg, Holterenkstraat, Waardenborchstraat. Noordenberg straat, Oranjestraat, Rietmolen straat. Schoolstraat, Gaardenstraat, Haarstraat, Smidsstraat. Smidsplein. Dorpsstraat, ontvangst Gemeente huis plm. 3.15 uur Stationsstraat, Kalfstermansweide. Vrydag 16 maart 19.30 u. Verwerping t.b.v. Landelijk C.J.V. in gebouw „Irene". Zaterdag 17 maart Veldloop Holtense Atletiek en Trim- club „Hatric". Vrydag 21 maart 19.45 u. Fondue cursus Chr. Platte landsvrouwen. Maandag 26 maart 19.45 u. Jaarvergadering-Ouderavond Chr. Kleuterschool in „De Schakel".

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1