„Bartje" op de plaat f»® Natuurkaiender Blauw Wit-SVV 1-4 Hockey draait prima Sterrenbeelden op vrijetijdskleding Strijkfineer RONO Den Ham BI-Holten BI 0-3 Programma S.Y. „Holten" Pikante i aardappelsaus Herenvolleybalteam BATO I door koploper „Holyoke verslagen Groot I loitens carnaval Wordt Holten B 1 saterdag as. kampioen ZONDAG UNISSON-HOLTEN Programma 24 febr. SV Holten (junioren en pupillen) Selectie BI. Wit I PROGRAMMA BLAUW WIT Schietwedstrijden Voedingtips voor kamerbewoners KOMENDE WEEK: BOEKENWEEK Geluidsschaduwenl Leeuwemest Ledenvergadering VVD af d. Holten Bermen afbranden Vngfcg 23 februari 1973 3 Voer het Holtense BI schip reeds geruime t(jd de juiste koers om dc haven te bereiken, waar het kam pioenschap kan worden ingeladen, sinds zaterdag kan men zeggen, dal het schip de haven al is binnengeva ren en reeds afgemeedr ligt. Kapitein Kalfsterman en z'n „sche pelingen" onder aanvoerderschap van Henk Warrink staan trappelend van ongeduld klaar om zo mogelijk a.s. zaterdag het kampioenschap binnen te halen. De medegegadigden voor dit kampioenschap zullen zich wel van verrekijkers moeten voorzien om van dit voor de Holtenaren zo heuglijke feit getuige te kunnen zijn, daar zij in de loop der competitie op deze te genstanders 'n fikse voorsprong heb ben genomen. Oorzaak van deze enor me voorsprong is het feit, dat tot op heden geen enkele wedstrijd verloren werd en er maar éénmaal gelijkge speeld werd. Zo moest ook Den Ham z'n ongeslagen thuisrecord prijsge ven en dit was dan ook de reden, dat men nogal tegen deze wedstrijd op zag. Dit was in de eerste helft dui delijk merkbaar, want niet alleen miste de voorhoede enkele opgeleg de kansen, ook de achterhoede deed een duit in het zakje door praktisch geen enkele bal goed weg te wer ken. Men mocht dan ook van ge luk spreken, dat de voorhoede van Den Ham geen kaas van doelpunten maken had gegeten. Als excuus kan worden aangevoei'd, dat het veld spekglad was en het weer bijzonder slecht (hagel- en sneeuwbuien). Toch vraag je je dan af, waarom in tac tisch opzicht de opdracht van trai ner Kalfsterman zo slecht werd uit gevoerd. Na het bekende babbeltje in de rust bleken ze hun lesje toch wel geleerd te hebben en werden er veel vlottere combinaties op de grasmat gelegd, hetgeen resulteerde in 3 gave doelpunten en nog eens twee schoten tegen de paal. Den Programma zondag 25 februari 1973. Nijverdal 2-Holten 3 aanvang 10.30 uur. Vertrek per auto om 10 uur van af Smidsbeld. Holten 4-SDOL 2 aan vang 11.45 uur. Holtens-GFCS aan vang 10 uur. Holten 6-Holten 9 aan vang 9 uur. Haarle Boys 8-Holten 7 aanvang 10.30 uur. Vertrek per auto om 10 uur vanaf Smidsbeld. Holten 8-De Zweef 6 aanvang 11 uur. Holten 9-Holten 6 aanvang 9 uur. Alle thuiswedstrijden worden gespeeld op het Sportpark. Het eerste team van Holten moet zondag (ijs en wederdienende) de strijd aanbinden tegen het nog steeds in degradatie verkerende Unisson uit Boekelo. De thuiswedstrijd werd des tijds gewonnen, doch de Boekeloërs zijn thuis heel wat mans J Wij vertrouwen er. pp, dat dë: i-Iol- teharen honger naar de bal zullen hébben en dat het een sportieve ont moeting zal worden. Het vertrek is bepaald op 13.00 uur per bus vanaf Smidsbelt en dit geldt ook voor de suporters. De selectie is als volgt J. Deijk. D. Pasop, G. Soer, W. Dik kers. G. Paalman, G. Brands. S. Meinsma, H. Hoefman, W. Nijenhuis, J. Veneklaas, W. Kaizer, G. Oolbek- kink, A. Reijlink en B. Knapen. De Tukkers Al-Holten Al, 4.15 uur, vertrek 3.15 uur Holten Bl-Haarl. Boys BI, 4.15 uur, Meermanskamp Holten B2-Excelsior B3, 2.30 uur, Meermanskamp Holten E4-SDOL E3, 10.00 uur, Meermanskamp Hol ten E5-SDOL £5, 11.00 uur, Meer manskamp Nijverdal E5-Höltèri E6, 11.00 uur, vertrek 10.30 uur Nijverdal E4-liolten E3, 10.00 uur, vertrek 9.30 uur. Zaalvoetbal Goor Hector Cl-Holten Cl, 11.30 uur, ver trek 10.30 uur Holten Cl-Twenthe Cl, 12.00 uur, vertrek 10.30 uur Enter Dl-Holten Dl, 10.30 uur, ver trek 9.45 uur. Ham was hier niet tegen opgewas sen en zo wisten de Holtenaren een verdiende 3-0 uit het wel wat al te „natte en koude" vuur te slepen. A.s. zaterdag kan in de wedstrijd tegen Haarle de buit worden binnen gehaald. Ditwel kan, want aan een gelijkspel hebben onze plaatsgenoten genoeg, maar de mensen uit Haarle zullen zich niet zo maar zonder slag of stoot gewonnen geven. Toch rekenen we er op jongens, dat jullie het ongetwijfeld in behoor lijk aantal aanwezige publiek niet te leurgesteld naar huis zult laten gaan en de kampioensvlag in de top zullen hijsen. Het elftal van Blauw Wit 1, dat in de uitwedstrijd tegen DVO 1 (Alme lo) binnen de lijnen zal komen zal worden gekozen uit de volgende se lectie Frans van Gennep, doel; C. P. Beukenkamp, J. Thalen, G. Dik kers, H. Hovenkamp, J. W. Beldman, J. W. Maneschijn, H. Aanstoot jr., B. Rietberg, E. Beldman, H. Aan stoot jr. A. Jansen en G. J. Lande- weerd. Blauw Wit 1 speelt uit tegen DVO 1 te Almelo. De Almelose PTT-ers hebben in 't bijna afgelopen seizoen meerdere malen voor verrassingen gezorgd en Blauw Wit zal van wanten moeten weten om de beide puntjes binnen te halen. De wedstrijd die zal worden geleid door scheidsrechter Wilharms begint om 4.00 uur. Het tweede krijgt om 11.00 uur het derde van Sportclub Daarle op be zoek. We houden het op een vrij ro yale zege. Het derde speelt in Vroomshoop tegen het zesde van de Vroomshoop- se Boys. Een gelijkspel zou een goéd resultaat betekenen. Aanvang: 12.15 uur. Blauw Wit 4 ontvangt om 2.30 uur het vierde van Eversberg. De junio ren BI spelen thuis tegen Sportclub Rijssen BI. We houden het op een gelijkspel. Aanvang 3.00 uur. Wedstrijden pupillen. Excelsior E5-Blauw Wit E2, 9.30 uur vertrek 9.00 uur Excelsior E6- Blauw Wit E3 10.15 uur, vertrek 9.45 uur Excelsior E8-Blauw Wit E4, 9.30 uur, vertrek 9.00 uur. RKSV E3-Blauw Wit E5, 11.00 uur, vertrek 10.30 uur. Blauw Wit heeft in de thuiswed strijd tegen SVV een vrij grote ne derlaag geleden. Uit de 4-1 zege van de Sibculoërs zou men concluderen dat het een eenzijdige partij voetbal was maar dit was niet het gev.al. De gasten waren technisch wat beter, maar een hard werkend en stug ver dedigend Blauw Wit zorgde voor fiks tegenwicht en zo werd het ondanks de soms barre weersomstandigheden een groot gedeelte van de negentig minuten toch nog wel een aantrekke lijk kijkspel. De rust brak aan met 2-1. Voor de bezoekers scoorden Huisman en Aal- aerink. Vlak voor het rustsignaal van de goed leidende scheidsrechter Webbink verkleinde Henk Aanstoot jr. de achterstand tot 2-1. Na de thee ging Blauw Wit meteen in de aanval en in de 60e minuut kopte Gert Landeweerd buiten bereik van de SVV doelman tegen de rech ter paal. Enkele minuten, later kwamen de gasten door Ten Napel op 3-1 toen doelman Frans van Gennep bij een poging om een voorzet te onderschep pen uitgleed en met nog twintig mi nuten te gaan besliste dezelfde spe ler met een harde schuiver de wed strijd (4-1). Op het gladde terrein waren dé jonge spelers van Sibculo in het voor deel en ze hebben hiervan geprofi teerd. STAND le KLASSE A Sibculo Drienerlo Kloosterhaar VESOS Daarle Blauw Wit D.V.O. Boswinkel Eversberg Denekamp 15 24 16 23 15 19 15 18 15 17 15 14 14 11 14 10 15 10 16 14 Benodigd voor plm. 12 stuks: 100 g bacon, 4 koppen Com Flakes, 2 koppen aardappelpu ree, 50 g Parmezaanse kaas, 1 losgeklopt ei. Bak de baconplakjes knapperig in een koekepan. Schep de bacon uit de pan en breek ze in stukjes. Maak de Corn Flakes fijn en meng de helft met de rest van de ingrediën ten. Vorm platte koekjes, bedek ze met de rest van de Corn Flakes en bak ze (in de koekepan) in bruine bo- Het BATO team speelde maandag- f avond tegen het aan de kop van de i ranglijst geplaatste Holyoke. In de eerste set ging het nog gelijk op. De BATO ploeg nam zelfs een voorsprong van vier punten, maar 't Holyoke team kwam sterk terug en haalde de achterstand snel in, zo dat zij deze set wonnen. In de tweede set hadden de Holyoke spelers het spel volkomen in de hand. De Holtense spelers kwamen al met een op een achterstand van 6-0. Dit verschil kon niet meer worden inge haald, en ook deze set kwam op naam van Holyoke. In een spannen de derde set leek het erop dat de BATO toch nog een set zou winnen. Er werd goed gespeeld door de Hol tense spelers, en men stond ook al snel voor met 10-7. De Holtense ver dediging had echter veel moeite met het gevariëerde aanvalsspel van Ho lyoke en zo werd de voorsprong om gezet in een achterstand, en de set verloren Holyoke kon door deze overwinning haar ongeslagen positie aan de kop handhaven. Setstanden: 13-15; 5-15; 13-15. DAMES: BATO III-MARKELO II BATO III dat onderaan de ranglijst staat liet zich maandagavond van de goede kant zien. Meteen in de eer ste set kwam de BATO ploeg sterk opzetten. Maar door enkele foutjes werd de eerste set op het nippertje met 16-18 verloren. Ook de tweede set werd er weer goed gespeeld maar ook nu waren de Mar- kelose dames sterker. De derde set kwam tenslotte op naam van de Holtense ploeg. De vierde en laatste set zou nu de be slissing moeten geven. De BATO speelsters waren echter zo vermoeid dat zij geen sterke vierde set. speel den, zodat de overwinning voor Mar- kelo was. Setstanden: 16-18; 13-15; 15-9; 4-15. Maandagavond, 26 februari wordt bij de dames om 19.00 de wedstrijd Eversberg I-BATO III, en om 20.15 de Caraco IV-BATO II gespeeld. Om 21.15 spelen bij de heren de teams van LEVO 4 en BATO I tegen elkaar. Bij de in zaal ..Vosman" door de Schietvereniging ,,De Eendracht" om 't clubkampioenschap gehouden wed strijden werden de volgende resulta ten behaald Groep A 1. B. Brinkman 2. J. van Asselt 3. G. J. Schuppert 4. H. Paalman 5. G. Koopman Groep B 1. G. A. Haverslag 2. D. J. Nijendijk 3. A. Paalman 4. D. Jansen 5. A. Schuppert Groep C. 1. A. J. Drenth 2. G. Schöppers 3. E. J. Denekamp 4. J. Louwerenburg 135 pnt. 126 pnt. 113 pnt. 111 pnt. 110 pnt. 120 pnt. 107 pnt. 104 pnt. 101 pnt. 100 pnt. 116 pnt. 112 pnt. 111 pnt. 72 pnt. ter of margarine plm. 5 minuten aan iedere kant op een niet te hoge warmtebron. Serveer de aardappelkoekjes warm bijvoorbeeld bij kip. In de brochure ,Voedingstips voor ka merbewoners', vinden mensen die 'i meestal niet te nauw nemen met hun voeding, allerlei wenken voor het be reiden van goede, eenvoudige maaltij den, waarbij de factoren .weinig tijd" en „veel gemak" volledig aan hun trekken komen. Er wordt reke ning gehouden met de eters-buitens huis en met hen, die kant-en-klaar producten het werk laten doen. Me nu's en recepten voor één en twee warmtebronnen bieden de helpende hand aan de vele kamerbewoners, die het met zeer onvoldoende kookfacili- teiten moeten doen. Deze brochure kan bij het Voorlich- gingsbureau voor de Voeding, Laan Copes van Cattenburgh 44, Den Haag besteld worden a f 0,35. Het is 't gemakkelijkst dit bedrag extra bij te plakken aan de adreszijde van een briefkaart, waarop besteld wordt. Eind februari komt er, het kon niet uitblijven een Bartje Langspeelplaat op de markt. Deze langspeelplaat heet: „IK MOCHT BARTJE ZIJN". en brengt herinneringen aan een televisiespel die, evenals de t.v.-serie onder de bekwame leiding van Wil ly van Hemert tot stand gekomen is. HEEL NEDERLAND IN DE BAN VAN BARTJE!!! Niemand had verwacht, dat het Drentse Jongetje Bartje zoveel stof zou doen opwaaien. Ook Willy van Hemert niet, beweert hij eerlijk. Het is gewoon verbazing wekkend hoe geheel Nederland (en wie weet straks daarbuiten) elke 15 dagen aan de buis gekluisterd zit om de belevenissen van het door Anne de Vries „geschapen" figuurtje te vol gen. De allerhoogste kijkcijfers bewijzen het: meer dan 6 miljoen kijkers hou den dan het oog gericht op deze grandioze N.C.R.V.-televisieserie. Wat nog nooit is gebeurd, maakt men nu allemaal mee: reeds tijdens de uitzendingen, eigenlijk al na het eer ste deel, heeft men om herhaling-ver zocht. Honderden telefoontjes komen bij de N.C.R.V. binnen en nog meer bij Willy van Hemert. Willy moet een secretaresse in dienst nemen om de post te sorteren, maar het beantwoorden doet hij persoonlijk. Zo is Willy van Hemert, perfectionist tot het uiterste en dat is duidelijk te zien en te horen bij elke Bartje-af- levering. Alles wat u op het scherm ziet, is authentiek en Willy heeft er persoon lijk op toegezien, dat zijn staf mede werkers niet met namaak aan kwam draven. Men fluistert zelfs, de „de bruine bonen antiek zijn" en in dat geval moeten wij Bartje wel gelijk geven als hij niet wil bidden. Kortom, er is een gigantische presta tie geleverd en wie van u staat er wel eens bij stil dat Willy met een staf medewerkers hier meer dan een jaar aan bezig is geweest en nog is... Elke dinsdagavond, om de 2 weken, is er steeds weer de spanning of het deel van die avond op tijd gereed zal zijn. U ziet gewoon één van de zeven afleveringen (en wij ho pen in kleur, want dan komt het he lemaal fantastisch bij u de huiska mer binnen), maar Willy van He mert heeft dan al weken zitten scha ven en schuiven om het geheel zo na tuurgetrouw mogelijk op de buis te brengen. Wij -zullen u enkele voorbeelden ge ven. U ziet bijvoorbeeld een prachtig landschap waar u alleen het ruisen van de wind en het mekkeren van een geit hoort. Maar tijdens de opname was dat wel even anders. Tot het moment, dat de camera van Huyskens zou gaan snorren, was dat ook zo. maar toen zoefde er een straaljager of een brommer voorbij. Was dat nu dichtbij, dan was dat nog niet het grootste probleem. Er ger werd het als dat geluid, en wij hoeven u niet te vertellen dat het ge luid van een straaljager in de tijd van Bartje nog uitgevonden moest worden, ver af en niet te stoppen bleek. Voor dit probleem zit Willy nog steeds. Elke dag is hij nog in de studio's om elk bijgeluid weg te wer ken of te overstemmen met desnoods een nieuwe geit. Hij wil alles perfect overbrengen en dat hij daarin ge slaagd is, hoeven wij u niet te ver tellen. Wat denkt u bijvoorbeeld ook van een zonnige dag, terwijl er ei genlijk regen moest zijn? Dan kan men twee dingen doen: een ander gedeelte filmen, maar dat is vrese lijk kostbaar, of een regenkanon van de brandweer in de arm nemen. De afgelopen weken hebben ons ge leerd dat hockey niet zo moeilijk is als het lijkt. Over de hele linie wor den verbluffende vorderingen ge maakt. We zullen daarom proberen meer wedstrijden te organiseren. Hier volgt het programma voorzover nu bekend en de opstelling van de elf tallen. Het systeem van de Kon. Ned. Ho ckey Bond is, dat zij de jeugd ver deelt in leeftijdsgroepen: A van 16-18 jr.; B van 13-16 jr. C van 10-13 jr. Het zal met een beetje smokkelen (voorlopig) wel lukken een jongens- B elftal op te stellen. Als alles een beetje meezit, zal er een jongens-B elftal in september aan de competi tie meedoen. Met de meisjes is het veel moeilijker gesteld. In geen van de leeftijdsgroe pen kunnen wij een elftal opstellen (zelfs niet met smokkelen). Als we nog een klein kansje willen hebben om een meisjes-B elftal voor septem ber te hebben, dan moeten we nu nog een paar nieuwe meisjesledén er bij zien te krijgen. Denk allemaal nog eens goed na of je nog niet iemand weet. (Jongens ook nadenken!!). Met vriendschappelijke wedstrijden gaat alles veel gemakkelijker. Vandaar dat een jongens-B elftal tegen Lo- chem speelt op zaterdag 24 februari a.s. om 13.30 uur. PROGRAMMA. Zaterdag 24 februari 1973: Lochem» se H.C. jongens-B H.C. Holten jon gens-B. 13.30 uur. Opstelling: Th. Maats, Hans Schaap. Wim Koopman, Eric Cammeraat, Ro bert v. Iddekinge, René v.Geere- stein, Rex v. Geerestein (aanvoer der), Paul Post, Louis Voerman, Henk Lonink, Herman Meerman, Ate Oos- tenbrug. Verzamelen: Zaterdag 24 febr. om 12.30 bij OAD. We rekenen graag op vervoer door ouders. Rex Geere stein belt rond om zeker te zijn, dat er voldoende vervoer is. Iedereen die niet opgesteld is, komt nog aan zijn trekken, want er wordt natuurlijk gewoon getraind. Zaterdag 10 maart 1973: meisjes-A Goor-H.C Holten jongens-B 14.00 uur. Meisjes-C Goor-H.C. Holten meisjes- C (aangevuld door meisjes uit Goor). Nog niet definitief. Zaterdag 3 maart 1973 Lochemse H.C. meisjes-B-H.C. Holten meisjes-B. Zaterdag 31 maart 1973 Pupillentoer- nooi te Goor (leeftijd tot plm. 11 jaar). Opstelling meisjes elftal tegen Lo- chem-B: Marianne Boode Henriëtte Bos. Christien v. Iddekinge, Alice ten Kampe, Margreet Louwerenburg. El- ri Nieuwenhuis. Anneke Hammersma (aanv.), Wilma Redeker, Barbara Boode, Femke Sijtsema, Jolanda v. Voorthuizen. H.C. Holten meisjes-C: Marianne Boode, Barbara Boode. Ferrtke Sijtse ma, Margreet Louwerenburg, Chris tien v. Iddekinge. Speeltijden H.C. Holten. Vanaf zaterdag 24 februari a.s. be gint de training om 11.00 uur, in het sportdal. Voortaan mogen we ook op zondagen in het sportdal trainen, dus denk er aan vanaf a.s. zondag wordt U vervracht om 11.00 uur in het sportdal. Wat u elke 14 dagen op uw scherm ziet, is tot stand gekomen dank zij Anne de Vries, Willy van Hemert een staf van medewerkers van de N.C.R.V. en Parnassus Produkties. Maandenlang heeft Willy van He mert met de hand van de meester geregeerd over „Het land van Bart je" en daarom is het natuurlijk zo'n enorme voldoening voor hem, dat Bartje zo'n succes geworden is. Diezelfde meesterhand regeert ook d< samenstelling van de Langspeelplaat „Ik mocht Bartje zijn", herinnerin gen aan een televisiespel. Het uitbrengen van deze Bartje lang speelplaat is een initiatief van Spar Oost en Noord. Hij zal dan ook in Holten binnenkort alleen vex-krijgbaar zijn bij Super Spar, H. Koopman, Dorpsstraat 24a De langspeelplaat, ..en fraai uitge voerd Album in kleur met 8 pagina's tekst en afbeeldingen, muziek en stemmen van de hoofdrolspelers ui de tv-serie (originele dialogen, recht streeks van het T.V.-scherm), is historische herinnering aan de t.v.- Bartje. Aan deze Langspeelplaat werken mee: Jan Krol: Bartje Jantje Weurding: Zijn moeder Arend Kuik: Zijn vader. Jan Kroese Boer Wapse Ina Dekker Lammechien Jobkien v.d. Hoeven Opoe Tjobbe Jaap Schadenburg: Grote Bartje Derk; Opa Schepers Muziek: Harry de Groot; zang: Reindert Pepping. Het Asser Mannen koor en het Christelijk Mannenkoor „Assen" o.l.v. Bert Scholten; Samen stelling en regie: Willy van Hemert. ;els van hun Er kan bij pogingen om verjagen met angstkreten soortgenoten niet alleen een soort ge wenning optreden, maar er is nog een ander probleem. Dit is, dat de vogels in het algemeen alleen reage ren als ze rechtstreeks door de ge luidsgolven worden geraakt. Bij meeuwen op een vlak vliegveld geeft dit geen moeilijkheden. Maar spreeuwen verjagen uit een kersen boomgaard lukt meestal niet als de vogels al in de bomen zijn neerge streken. De bladeren en twijfen veroorzaken dan als het ware geluidsschaduwen, die verhinderen dat de vogels in pa niek wegvluchten. Richt men daar entegen de luidspreker op een zwerm spreeuwen die naar de boomgaard komt vliegen, dan keren» ze in de lucht om en gaan er hals over kop vandoor! Zo bleek het ook niet goed mogelijk spreeuwen te verjagen, die bij duizenden onder de overkapping van het Amsterdamse Centraal sta tion kwam overnachten. De vele spanten en balken die de overkapping dragen bleken zoveel „geluidsschadu wen te veroorzaken dat maar een deel van de spreeuwen kon worden verjaagd. Tot ongerief van op de per rons wachtende reizigers, wier kle ding te lijden had onder de duidelij ke bewijzen van de voortreffelijke spijsvertering van de spreeuwen! In tegenstelling tot vogels hebben de meeste zoogdieren een ongelooflijk scherp reukvermogen. Wie wil trach ten (in de avondschemering of 's ochtends vroeg, dat zijn de beste tij den) herten of reeën gade te slaan moet zorgen, dat hij nooit de wind in de rug heeft. Want zefs op hon derd meter afstam1 kunnen herten of reeën nog duidelijk „mensengeur" onderscheiden ontdekt men ergens 'n troepje grazende herten of reeën dan moeten die tegen de wind in worden beslopen. Men maakt van dit scherpe reukvermogen wel ge bruik om herten en reeën of konijnen en haz°n te weren van akkers met gewassen waaraan zij veel schade zouden kunnen toebrengen, door daar een ring van voor deze dieren onaan gename reukstoffen omheen te leg gen. In een deuk b^ochte- vergadering van de plaatselijke "aTdëTfng 'van de VVD werd woensdagavond in hotel „Holterman" kennis gemaakt met 'n aantal nieuwe leden. Voorzitter C. H. Rietdijk verheugde zich zeer over de groei van de partij in het land en van de Holtense afdeling in het bijzonder en over de belangstelling die er be staat voor een kadercursus in Deven ter. Aan het bestuur werd als nieuw lid toegevoegd de heer Snater. Aan de hand van het liberaal ma nifest ontstond er een levendige dis cussie over vele hangende problemen waaronder de kabinetscrisis. De lustrumviering van de Fienpreu- vers belooft een grootse gebeurtenis te worden. Van steeds meer kanten krijgt Prins Fons Jan van de Voors- boerskamp medewerking voor de car navalsviering op drie maart. Het porgramma begint op zaterdagmid dag half drie met een grote gecostu. meerde kinderoptocht met medewer king van een tiental versierde wa gens en groepen. „HMV" verleent haar muzikale medewerking en ook de Bergruiters met ponyclub geven acte de présence. Burgemeester En- klaar ontvangt Prins'Fons Jan op hét box'des van het gértïfeéhtehuis. In „KalfStermans^'tjde" het einde van de carnavalsoptocht en hier wor den de deelnemende gekostumeerde kinderen getracteerd. 's Avonds wordt het feest in zaal „Amicitia" voortgezet. Muzikale medewerking van het Saturnus-kwartet en de H.M.V.-hofkapel. Op deze avond wor den ook Prins Rudolf met Raad van Elf verwacht van de Goorse car navalsver. „De Meerpoeten". De kaartverkoop start zaterdag 24 febru ari bij café Jansen, café Maats en Foto ten Velde (voorverkoop leden f 6,niet leden f 7,50; kaartverkoop aan zal leden f 7,50, niet leden f 10, P-P-). Er komt steeds meer belangstel ling voor de tekens van de Dieren riem: hangertjes, broches, kettink jes, transfers, iedereen brengt zijn eigen stex-renbeeld tot uiting. Het kan dan ook niet uitblijven dat de sterrenbeelden ook op kledingstukken naar voren zouden komen. Lee Coo per producent van vrijetijdskle ding brengt deze sterrenbeelden aan op vrij.etijds-kleding, prachtig ge borduurd en fraai gestyleerd. Van deze vrijetijdskleding in blue denim voor dit voorjaar populair als nooit tevoren noemen wij zijn Wes tern Jackets, in een compleet maat- beeld vanaf kindermaat 104 tot maat 54, met voor ieder zijn eigen teken van de dierenriem. Zo is het bekend dat bijv. leeuwe mest daarvoor een uitstekend middel is. Als we een geurspoor van leeuwe mest om een akker leggen, zal zich daarop geen hert of ree of haas of konijn wagen. Maar natuurlijk is leeu wemest schaars en het zou mooi zijn als we de reukstof, die deze dieren zo bang ma <t. goedkoop in een labora torium zouden kunnen produceren. Er wordt ook verteld dat Franse postbodes op het platteland hun laar zen insmeerden met mest van brui ne beren, als ze die konden bemach tigen (uit een circus?) om kwaadaar dige erfhonden op een afstand te hou den. Behalve aalscholvers en i -igers, bos uilen, houtduiven en wilde eenden broeden er niet veel vogels in fe bruari, Maar in maart gaan er toch al meer soorten nestelen. En nu is 't nare, dat landbouwers in veel delen des lands not de gewoonte hebben in maart de dorre resten van onkruiden op wegbermen en langs sloten in brand te steken. Nog afgezien van het risico dat aangrenzende bospercelen ook vlam kunnen vatten, is de kans groot dat vogelnesten verloren gaan. Trou wens ook blijvende bermbeplantingen hebben van de vlammen te lijden, 'n Motief voor het afbranden van ber men is vaak, dat men vreest dat onkruidzadi r. van de bermen naar aangrenzend bouwland of weiland overwaaien. Als dit waar zou zijn, is men in maart toch al te laat. want de ver spreiding van de meeste zaden begint al in de herfst. Maar bovendien heeft men door zorgvuldig onderzoek kun nen vaststellen, dat bermplanten zich maar zelden in aangrenzend cultuur land weten te vestigen. Wil men met alle geweld toch afbranden (het is nog wekenlang een naar gezicht ook), dan in elk geval vóór 1 maart. Met behulp van 'n gewoon huishoud- strijkijzer kan men thans alle moge lijke soorten fineer zelf aanbrengen. Mac-Lean Fineer en Folie Imp. Exp. te Rotterdam heeft daarvoor het zg. Macfix strijkfineer uitgebracht, een houtfineer ongev 25 cm. breed, met een belijmde rugzijde. Het wordt op het daarvoor in aanmerking ko mende vlak gelegd en met de strijk bout (de schakelaar op „linnen" in stellen) aangebracht. Het zit meteen glad en muurvast. De kop van het fineer, dat vlak, gekantrecht en mooi getekend is, is vexwerkt met 'n kartonnen strip tegen inscheuren. Macfix-strijkfineer is in alle houtsoorten, zoals wengé. teak ei ken. palissander, mahonie en limba verkrijgbaar bij de „doe het zelf winkels. zondag 25 februari 18.00 Literair* Kwartier. Hans Hevting bespreekt: Wil Vening „Turf a <gnj boord" (Strengholt, Naarden) Tiny Mulder heeft een gesprek met Hans Heyting over de stand van za ken in de Drentse literatuur. 18.15 Lichte muziek 18.30 Sport voor sport. 19.15 Klassieke muziek uit de RONO- fonotheek. Noordelijk Philharmonisch Orkest o.l v. Charles de Wolff: Bela Bartok muziek voor snaarinstrumenten, slagwerk en celesta, Peter Schat mozaieken. maandag 26 februari 18.00 RONO-Radiojoui-naal. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30 Overijssels Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaai 5). Hantje Pantje; Barst Overijssel streek voor streek; Nieuws uit het gxensgebied. 18.30 Fryske Utstjurinj» (Alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00 Gelders Programma. 19.30 Klassieke muziek uit de RONO- fonotheek. dinsdag 27 februari 18.00 RONO-radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30 Drents Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30- Fryske Utstjurmg (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00 Grunneger Oetzenden. 19.30 Lichte muziek 19.45 Landbouwjournaal. woensdag 28 februari 18.00 RONO-radiojournaal. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30 Gelders Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88.60 mHz kanaal 5). 19.00 Overijssels Programma. Buurt werk; Nieuws uit Noord—West; Overijssel streek voor streek; Sport Midweeks. 19.30 Aspecten. Een cultureel programma, donderdag 1 maart 18.00 RONO-radiojoumaal. Nieuws en infomatie uit stad. streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30 Grunneger Oetzenden (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00 Drents Programma. 19.30 Lichte muziek 19.45 Dier en Plant in RONO-land. Dr. Fop I. Brouwer beantwoordt brie- van luisteraars. vrijdag 2 maart 18.00 RONO-radiojournaal. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30 Overijssels Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). Overijssel magazine; O, Overijssel; Agenda. 18.30 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00 Gelders Programma. 19.30 Lichte muziek 19.55 Vee en vlees Overzicht van markt en handel. Zaterdag 3 maart 18.00 RONO-radiojournaal. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30 Drents Programma (niet via F 88.60 mHz (kanaal 5). 18.30 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00 Groninger Programma. 19.30 Lichte muziek. 19.45 Sport voor sport.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3