Weekenddienst Jaarvergadering met feestelijk tintje ■laps mê een Speeltuin moet Wereldgebedsdag Boerderijbranden KERKDIENSTEN DE VERGROTE E.E.G. JEUGDDIENST Ledenvergadering van de controlevereniging Aafjes schreef het Boekenweek-geschenk Jaarfeest CJV De Bouwers ONZE AGENDA Openbare kerkeraads- vergadering Herv. Gemeente VOOR HET WERELD- DIACONAAT Toelichting op het komplan Geen dier dat zo zijn nest bevuild als de mens BEJAARDENSOOS (INGEZONDEN) GESLAAGD Classicale Zendingsraad Officiële publicaties STANDPLAATS VOOR VERKOOP VAN IJS E.D. UITLOTING OBLIGATIELENING 1957 BURGERLIJKE STAND Gevonden en verloren september en oktober 1972 HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 23 februari 1973 25ste jaargang - no. 8 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Bevers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wfggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abormementsprijs 7,per half jaar, f 14.per jaar Betaling op giro 875587 van de Raifjeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 23 februari 20.00 uur: Concert „HMV" „Holtens Giemengd Koör", „Hervormd Kerk koor" en de Chr. Gem. Zangvereni ging „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk. Zaterdag 24 februari IS.30 uur: Dropping M.A.C. „De Hol- fcerberg". Start bij café ,De Biester' 10.00 uur: Speeltijd hockeyclub „Hol ten", terrein Sportdal. Zondag 25 februari 14.00 uur: Speeltijd hockeyclub „Hol ten" in het Sportdal. IS.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Maandag 26 februari 20.00 uur: Ledenvergadering Ond. Paardenverzekering „Holten" in ca fé Jansen (zie adv.). Dinsdag 27 februari 14.30 uur: Bejaardensoos in gebouw „Irene". Woensdag 28 februari 1%.30-14.30 uur: Film klassen 3, 4, 5 en 6 Dorpsschool in „Amicitia". 15.00-16.00 uur: Film klassen 3, 4, 5 en 6 Kolschool in „Amicitia". Vrijdag 2 maart 20.00 uur: Classicale Zendingsavond in gebouw „Irene". Spreker ds. R. J. v. d. Veen, geref. pred. sec. Ned. Zendingsraad. Onderwerp: „Mo dellen van zending vandaag". 20.00 uur: Wereldgebedsdag in ge bouw „Rehoboth", Stationsstraat. Maandag 5 maart 20,00 uur: Ledenvergadering M.A.C. „De Holterberg" in café „De Bies ter". Dinsdag 6 maart JS.15 uur: Vertrek vanaf „Het Bonte Paard" Herv. Vrouwengroep Dij- kerhoek naar IJsselcentrale te Hen gelo (O). Donderdag 8 maart 20.00 uur: Jaarvergadering Ver. Be- drijfsvoorl. in hotel „HoTterman". Vrijdag 9 maart 19.45 uur: Jaarfeest Ger. Jeugdclubs in gebouw „Rehoboth". 19.30 uur: Disco-avond t.b.v. Land. C.J.V. in gebouw „Irene". Maandag 12 maart 20.00 uur: Ruilavond H.P.C. in hotel „Vosman". Dinsdag 13 maart 19.45 uur: Vergadering Plattelands vrouwen Dijkerhoek in café „Het Bonte Paard". Causerie dokter Sijt- sema over de EHBO (meest voor komende ongevallen). Artsen Zaterdagmorgen vanaf 9 u. t.e.m. maandagmorgen 8.00 u. dokter J. F. Sïjtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 u. bij eigen huisarts. Wijkverpleging Zaterdag 24 en zondag 25 febr. zr. A. Kijlstra, Groene Kruisgebouw, Markelo. Prinses Irenestraat 11, tel. 054-76-1285. Ambulance vervoer 1338 (b.g.g. A. Mül- J. Aanstoot, tel. Ier, tel. 1320). Tandartsen Zaterdag 24 en zondag 25 febr. H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42. Hol ten. tel. 05483-1433. Spreekuur voor spoedgevallen 6-7 u. nam. Dierenartsen Zaterdag en zondag: T. M. Oosten- brug. Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker tel. 1438, b.g.g. tel. 1779 mevr. Beld- man-Aanstoot. Storingsdienst G.E.B. Zaterdag 24 februari t.e.m. vrijdag 2 maart. Elektra: H. J. Wansink, Look 13, tel. 05483-2071. Gas: W. C. v.d. Weerthof. Voorsboersstraat, tel. 1793. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 25.2 A Groen. Kozakkenstraat 15, t1230, van 26 febr. t.e.m. zondag 4 maart C. Mein- dertsma, Bergmanstraat 12, tel. 2190. Brandmelding Overdag: tel. 1352 'po!it ebureau) 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). mzLr-n====ï^=^^L. 5^^dSB===r- - -- H' ------ - De vrijwillige brandweer van de gemeente Holten hield vrijdagavond in hotel „Holterman" haar jaarver gadering waaraan traditiegetrouw weer een feestelijk tintje wel-d gege ven. Commandant T. Prak sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot burgemeester en mevr. Enklaar, en hij wees op de taak van brandweer die in de huidige tijd steeds omvangrijker en gevaarlijker wordt. Hij vond het daarom een goe de zaak dat de brandweer eens per jaar op deze wijze gezellig bijeen was en wenste oud-commandant W. Beij- ers die momenteel in het ziekenhuis verblijft, voorspoedig herstel. Tijdens het diner voerde burgemees ter mr. W. H. Enklaar het woord. Hij sprak er z'n vreugde over uit, dat hij bij het vervullen van zijn ambt en z'n werk kan rekenen op een hecht team van brandweermannen, dat ten- allentijde, op elk uur van de dag en de nacht, op vrijwillige basis, zich wil inzetten voor de medeburger in nood. Een extra genoegen was het voor mr. Ned. Herv. Kerk: 9.00 u. ds. C. C. Addink. 10.30 u. ds. C. C. Addink (Jeugddienst) Extra collecte: Voor- jaarszendingscollecte 10.00 u. Jon- gèrendienst in gebouw „Irene". Op pasdienst: Mevr. Van Bruggen, Fen ny Scheperboer en Jannie Rensen. Geref. kerk: 9.30 u. ds. R. A. Hoog kamp en 3.00 u. drs. J. D. Cremer van Hellendoorn. In beide diensten is de ene collecte voor de geestelijke verzorging schippers. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk: 9.30 u. H. Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat) DIJKERHOEK: 10.00 u. ds. P. Lug- tigheid. Extra collecte „Voorjaarszen- dingscollecte. OKKENBROEK: 10.00 u. ds. Beert- huis van Bathmen m.m.v. enkele jon geren. Extra collecte vóór de Kerk voogdij. NIEUW HEETEN: terdagavond 7.00 u. en 10.00 u. R. K. Kerk; Za- Zondagmorgen 8 Enklaar ook dit jaar weer enkele oude getrouwen te mogen onder scheiden met de „Vrijwilligersmedail- le" een blijk van waardering dat ze met ere moge dragen. Onder harte lijk applaus reikte mr. Enklaar het eremetaal voor 25 jaar trouwe 'dienst uit aan de heer H. Huisman en de heer W. van Diepen kreeg de onder scheiding voor 15 jaar dienstverband. Aan de heer G. Linde, die deze avond niet aanwezig kon zijn, zal de onder scheiding voor 15 jaar dienstverband t.z.t. worden uitgereikt. Commandant Prak maakte verder bekend dat op grond van geleverde prestaties en be haalde diploma's tot brandwacht tweede klas- waren bevorderd de he ren A. Meijerink. H. J. Möring, J. Vin cent, H. Wansink en A. Schipper. De korte pauzes tijdens het diner werden op plezierige wijze gevuld door goocheiaar-telepaath Chou uit Enschede. Hij boeide met tal van trucs en verbluffende staaltjes telepa- De kereraad van de hervormde gémeeritè kómt weer in openbare ver gadering bijeen op donderdag 1 maart a.s. in Gebouw „Irene". Het enige agendapunt voor deze vergade ring is „Kerk en politiek". Belang stellenden worden uitgenodigd om half negen aanwezig te zijn, wanneer de algemene discussie gaat beginnen. Vooraf zal de kerkeraad een groeps discussie houden. Als achtergrond voor deze discussie zal gebruikt wor den de nota van de Generale Syno de: „Nederlands Herv. Kerk" (is te bestellen door storting van f 1.op gmorekening 50292 van de quaestor- generaal der N.H. Kerk). De voor het Werelddiaconaat in de Geref. Kerk gehouden collecte heeft f 1707,86 opgebracht. De C.J.V. „de bouwers" hield vrij dagavond in gebouw „Het Trefpunt" haar jaarfeest dat na het gezamen lijk zingen van gezang 136: 1, 2. 3 cn 5 werd geopend door voorz. Jan Ten Dam. Na het jaarverslag en een zaalspel werd door een toneelgroep je uit de club opgevoerd „Een katje uit duizend" van Joop Spit. Aan de presentatie werkten mee dokter Ju les Buys (Wim Rensen), zijn vrouw Trude (Toosje Lubbersen. dienstmeis je Annetje (Dika Baltes), Catrientje van As, een nichtje (Minie Rensen) de kapers op de kust L. Zwarts (Henk Kolkman) en mevrouw Duurstee (Di- nie Klein Horsman) en loge Willie van Gunsteren (Jan Jansen). De tonelisten oogstten vele malen een verdiend applaus. De regie was bij de heer W. Vruggink in goede han den en kapper W. Drent had ge zorgd voor de juiste grime. Ter dekking van de onkosten werd een verloting gehouden. De geslaag de avond werd besloten met het zin gen van het. bekende gezang „Wat de toekomst brengen moge". HOLTEN De leden van de speeltuinvereniging De Kol hebben zaterdag al 't beschikbare speel materiaal, bestaande uit klimrekken. schommels, doelpalen, wippen en draaimolens van het terrein aan de Weverstraat verwijderd. Het vele duizenden guldens waard zijnde materiaal wordt voorlopig bij Gemeentewerken opgeslagen en zal een flinke opknapbeurt, krijgen. De speeltuinvereniging had „domicilie" op een terrein van de vroegere fabriek van Ter Horst. Universal heeft 't terrein gekocht en de speeltuin m oet nu verhuizen naar de Kol, naar een terrein dat vroeger van Universal was. maar dat. door de gemeente is gekocht. De jeugd ivas zaterdagmiddag druk bezig (ondanks het slechte weer) hel kostbare speelmateriaal op te laden en veilig op te bergen. De heer H. Huisman, Kolweg 42, was 25 jaar lid van de vrij willige brandweer. Burgemees ter mr. W. H. Enklaar, reikte hem de medaille uit voor een kwart eeuw trouwe dienst. thie en kreeg ook voor z'n gezellige conferences vele malen een gul applaus. Aan het slot van de zeer geslaagde en gezellige avond werd afscheid ge nomen van brandweerman A. J. Bos. Hem werd dank gebracht voor plm. 8 jaar trouwe dienst en hij ontving als blijk van waardering en herinne ring een fraaie tafelaansteker. Openbare bijeenkomst ruimtelijke ordening in gebouw „Irene" door ir. Haijema Burgemeester en Wethouders van Holten komen maandag 26 februari in openbare vergade ring bijeen in gebouw „Irene", Boschkampstraat met de com missie ruimtelijke ordening. Ingenieur R. Haijema zal dan een toelichting geven op het Komplan. Milieu Comité Holten De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaarden Sociëteit zal worden ge houden op dinsdag 27 februari 's middags om half drie in gebouw „Irene" Boschkampsstraat. Het belooft weer een gezellige en in teressante middag te worden. Be langstellenden zijn van harte wel kom! Op maandag 19 februari hield de Controle Ver. Holten en Omstreken haar jaarlijkse ledenvergadering in Café Kalfsterman onder voorzitter schap van J. W. Wesseldijk. Deze sprak een kort openingswoord waarin hij stil stond bij de sterke vergroting der veehouderij bedrijven, uitbreiding van het aantal ligboxen- stallen en de grote investeringen welke daarmee gepaard gaan. De sec. A. J. Ribbink las vervolgens de notulen welke onveranderd werden vastgesteld. De heer Vogt, penning meester der vereniging, bracht ver slag uit van de financiële toestand der vereniging welke nog al gunstig was. De kascommissie bestaande uit de heren A. J. Pekkeriet en A. G. Nijland verklaarden alles accoord te hebben bevonden. Door de voorzitter werd de heer Vogt dank gebracht voor het vele werk. Als nieuwe kascommissie werden aangewezen A. J. Pekkeriet en H. Bosman. Bij de bestuursverkiezing werd de Bertus Aafjes schreef Een lampion voor een blinde, éen verhaal uit zijn Rechter Ooka-serie. dat door de Commissie voor de Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek (CPNB) werd uitgekozen als Boeken week-geschenk voor 1973. Een lampion voor een blinde speelt zich vrijwel geheel af op Decima, een der eilanden voor de Japanse kust. Op dit eiland was in de 17e en 18e eeuw de Hollandse Factorij gevestigd waarmee onze landgenoten als enigen ter wereld het recht hadden zich in het voor de rest hermetisch afge sloten Japan op te houden. Deze fac torij van de Oost-Indische Compag nie diende natuurlijk allereerst de wederzijdse handelsbetrekkingen. Toch was het ook een culturele uit- wisselingspost waar geleerden vooral Nederlandse heelmeesters Japan een schat van wetenschappe lijke gegevens bezorgden. In Een lampion voor een blinde krijgt de legendarische Rechter Ooka een zeer geraffineerde moordzaak op te lossen waarbij twee heelmees ters op Decima ten nauwste zijn be trokken. een situering welke door Bertus Aafjes wiens kennis van Rech ter Ooka tot in Japan zelf is doorge drongen, met veel vaardigheid wordt gebruikt om de toenmalige Japanse en Hollandse beschaving met elkaar te confronteren. De VARA heeft besloten van Een lampion voor een blinde een speciale televisiebewerking te vervaardigen. Deze zal ter gelegenheid van de Boe kenweek op zaterdag 24 februari a.s. van 23.00 tot 23.45 uur worden uitge zonden op Nederland 2. In de hoofd rollen zullen spelen: André van den Heuvel als Ooka en Lo van Hens- bergen en Carol van Herwijnen als de twee heelmeesters. LITERATUUR EN JAZZ De feestelijke opening van de Boe kenweek zal plaatsvinden op vrijdag avond 23 februari in het Combinatie gebouw van het studentencentrum Uilenstede te Amstelveen. Dit ge bouw leent zich bijzonder goed voor het. Boekenbal 1973; het beschikt over allerlei grotere en kleine zalen waar per toei-beurt de volgende bands, combo's en groepen zullen op treden: Dexter Gordon Quartet Rob Agerbeek Quartet Beale Street Band —Animal Crackers Kenny Knepper Big Band (spe ciaal voor het Boekenbal gefor- meerd) Jan Morks Quartet Trio Louis van Dyke Michal Urbaniak Group Chris Hinze Combination Rita Dalvano De aankleding van het Combinatiege bouw is in handen van Metten Koorn- stra, de muzikale organisatie wordt verzorgd door Chris Hinze en Ernst van Altena. In een der zalen van het Combinatie gebouw presenteert Simon Vinkenoog 'n poetry en jazz-session met mede werking van onder meer: Henny Vonk, Rob v.d. Broeok, het Kees Ha- zevoet Quartet. Riekus Waskowsky, C. Buddingh'. Remco Campert, Jules Schippers. Bert Schierbeek, Johnny van Doorn, Hans Verhagen en Theun de Winter. De 2500 gasten van het Boekenbal, waaronder vele auteurs, pers, radio- en televisieredacteuren, autoriteiten en uitgevers zullen worden verwel komd door een speciaal voor deze Wie helpt ons uit de brand? De win naars 1972 van het grootste paasvuur van Holten, de NOORDENBARG, dreigen dit jaar door grondgebrek büiten spel te worden gezet. Wie helpt ons. zodat Eerste Paasdag toch de brand er in kan. Gaarne contact op nemen met: Joh. ten Velde, Kolweg 24, Holten, teL: 1364. gelegenheid geformeerde „Bookma kers Blues Band", ongetwijfeld het enige bluesorkest ter wereld waarin het gehele boekenvak vertegenwoor digd is, van auteur via grafisch ontwerper tot uitgever en boekhande laar. Indachtig het feit dat degenen die bij de boekproduktie betrokken zijn, on der elkaar zelden over literatuur maar meestal over geld spreken, koos The Bookmakers Blues Band de volgende improvisatie-them a's: Stipendium Stomp; Penny-a-liners Strut; No Subvention Blues; Writers Union March; Me and my old ty pewriter; At the Bookmakers Ball; please Mister Publisher Money Maestro Please!; Advance! Advan ce!; Royalty Garden Blues. heer B. J. Stevens met bijna alge mene stemmen herkozen. Stevens dankte de aanwezigen voor het ir hem gestelde vertrouwen. In verband met een uniforme rege ling van de „Coberco" zuivelbe drijven voor subsidie aan de Contro le Verenigingen a f 5,per afgeslo ten melklijst wordt de contributie per koe teruggebracht van f 16, f 13,—. De controleur J. W. Jansen deelde de jaarverslagen uit en gaf enkele toelichtingen. De gemiddeld opbreng sten zijn wat de hoeveelheid melk be treft 132 kg hoger dan het vorig jaar het pet. vetgehalte gelijk en het pet. eiwit 0.03 hoger. Het vereni- gingsgemiddelde is 4693 kg, 3.75 pet. vet, 308 dagen, 3.33 pet. eiwit. 12 koeien hadden een levensproductie boven de 50.000 kg en 18 boven de 40.000 kg. Met een dankwoord voor de opkomst en een wel thuis werd de vergadering besloten. Op vrijdag 2 maart om 8 uur wordt in gebouw „Rehoboth" in ver band met de wereldgebedsdag een bijeenkomst gehouden. Vrouwen uit Nieuw-Zeeland hebben deze keer de liturgie samengesteld. Zij schrijven: „Wij wonen nog al ge- isoleerd, en in ons land is een hoge levensstandaard. Daardoor is de verleiding aanwezig zelfvoldaan de buitenwereld aan ons voorbij te la ten gaan via de T.V. Niettemin zijn velen van ons be wogen met de ellende die er in de wereld is en daarom kozen wij als thema voor deze gebedsdag „Waak zaam in onze tijd". Hopenlijk zullen velen zowel vrouwen als mannen, de ze korte gebedsdienst willen bijwo nen om zich rond dit thema te bezin nen. Het comité. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is voor het doctoraalexamen „Psy chologie" geslaagd de heer W. D. Koopman, Kerkhofsweg 8 te Holten. In een gezamenlijke vergadering van de Bedrijfsvereniging „Holten" en de plaatselijke afd. O.L.M. en C.B.T.B. sprak vrijdagavond in zaal „Vosman" de heer E. J. van Itter- sum te 's Heerenbroek, voorzitter van de Prov. CBTB over het onder werp „Wat betekent de vergrote E.E.G. voor onze Nederlandse boe ren?" Op de vraag „Hebben wij van ver groting voor- of nadeel" kan in dit stadium geen antwoord worden gege ven zo zei spreker en wanneer dit wel gebeurd moet men bedenken dat dit allemaal broodetende profeten zijn. De overgangsperiode is op vijf jaar gesteld en wanneer er werke lijke voordelen zijn zal dit pas in de loop der jaren merkbaar worden. De gemiddelde bedrijfsoppervlakte in de nieuwe drie (Ierland. Engeland en Denmarken) is 2"? maal zo groot als in de oude zes. Belangrijk is dat de drie iets meer agrarische produkten invoeren dan zij zelf produceren. De pluspunten die wij als oude zes hadden zijn door de uitbreiding af gezwakt. Er werd n.a.v. de cause- De classis Deventer van de Her vormde Kerk houdt dit jaar haar jaarlijkse zendingsavond in Holten en wel op vrijdag 2 maart, 's avonds om 8 uur in het gebouw „Irene". De classicale zendingscommissie heeft ds. R. J. van der Veen, een Ge reformeerd predikant, die secretaris is van de Nederlandse Zendings raad bereid gevonden om op deze avond te spreken over het onder werp „Moddel van Zending van daag", Ds R. J. van der Veen deed kortgeleden van zich spreken door dat hij op de onlangs gehouden zen dingsconferentie in Bangkok (Zie hoofdartikel laatste nummer „Her vormd Holten") voorstelde om uit so lidariteit met 't door bombardemen ten geteisterde Vietnamese volk met alle conferentiegangers naar Hanoi te gaan om samen met de Vietname- zen de verschrikkingen van de Ame rikaanse bombardementen mee te ma ken. Het is dus geen man van goed kope praatjes, maar iemand die u wat te zeggen heeft. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom!! De toegang is dan ook vrij. Voor de pauze is er een boekentafel met zendingslectuur. Aan de uitgang wordt een collecte ter dekking van de onkosten gehouden. BENOEMD Onze oud-plaatsgenoot de heer H. Hommes, onderwijzer aan de o.l. ba sisschool te Genemuiden werd met ingang van 15 mei a.s. benoemd tot hoofd van de o.l. basisschool te De Krim. rie van de heer Van Ittersum een aantal vragen gesteld. De vergadering stond onder leiding van de heer H. Landeweerd, voorzitter van de plaat selijke afd. C.B.T.B. A.s. zondag 25 februari, wordt er om 10.30 uur in de Ned. Herv. Kerk een jeugddienst gehouden. Voorgan ger is ds. C. C. Addink. Onderwerp: „Vrijheid waartoe?". Medewerking wordt verleend door een zanggroep van de GJV en organist Anton Koop man. Iedereen is natuurlijk welkom maar we mikken vooral op de jeugd. Daarvoor krijgen we van de Her vormde Kerkeraad dit jaar zes keer de gelegenheid. Laat blijken dat dat niet voor niets is, en kom als je enigszins kunt. Is er kritiek op deze dienst of op de jeugddiensten in het algemeen laat dat dan weten. Het adres van onze secretaresse is: Annie Scheperboer, Beuseberg 118, Holten, telef. 2013. De Herv. Jeugddienstcomm. Burgemeester en wethouders v. Hol ten zijn voornemens voor het komen de zomerseizoen te verpachten de navolgende standplaatsen langs de openbare weg voor IJSKAR RET JES 1) aan de Fortthaarsweg bij steen 18 en 2. aan het einde van de Forthaars- weg. tegenover de woning van de fa milie Tant. De inschrijvers dienen er rekening meede te houden, dat de te plaatsen karretjes geen ontsiering v.h. land schap mogen vormen. Zij moeten ove rigens ten genoegen zijn van het ge meentebestuur. Inschrijvingen, met opgave van de tijdsduur (in het sei zoen) en pacthsom worden uiterlijk 15 maar a.s. ingewacht ter gemeente secretarie. VERGUNNINGEN VOOR PARTICULIERE GROND De aandacht v. belanghebbenden, die een vergunning tot het innemen van een standplaats voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren wensen in te nemen op particuliere grond, wordt er op gevestigd, dat zij daartoe even eens uiterlyk 15 maart a.s. een ver zoek bij het gemeentebestuur moeten indienen. Bij de beoordeling van de ze verzoeken zal om nauwlettend worden nagegaan of door het inne men van de standplaats verkeersbe- langen zouden kunnen worden ge schaad. Holten, 1 maart J73 Burgemester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders v. Hol ten maken bekend, dat in een openba re vergadering van hun college op 13 februari 1973 zijn uitgeloot de obli gatienummers 15, 22, 46, 50, 51, 98, 113 van de obligatielening 1957 groot f 140.000,Het bedrag dezer obliga ties is op 1 maart a.s. betaalbaar bij de gemeente-ontvanger tegen inwisse_ ling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 1 maart a.s. betaalbaar tegen inwisseling van rentecoupon nummer 16. Holten, 15 februari 1973. Burgmeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Geboren Nicolette Maria, dv G. W. H. E. van Diek en M. G. H. E3- sink. Johanna dv J Meerman en W. J. Breukink. Garhard Hendrik Johan zv H. Klein Nulent en G. J. Kappert. Regiena Wilhelmina Johanna dv E. W. Vincent en H. J. Krekel. Ondertrouwd H. M. J. Ebbing. 27 jaar, Holten en M. M. M. Harsveldt, 25 jaar. Holten. Overleden 79 jaar. G. Haan-Bieleman, BEVOLKING. Ingekomen; F. T. Berkcrs en gez. van Deventer. Mej- M. M. M. Harsveldt van Groningen. W. L. Stassen en gez. van Enschede. J. W. Stijntjes en gez. van Sneek. H. M. J. Ebbing van Zutphen. G. Schoenmaker en gez. van Deventer. J. C. Lamping e« gez. van Hel lendoorn. G. J. M. Duteweerd en gez. van Deventer. F. P. Kress en gez. van Deventer. Mevr. J. H Kappert-Olde Reuver of Briel van Rijssen D. van Wijk en gez. van Hasselt. W. J. van Twillert naar Vertrokken: Amsterdam. Linker suède bruine handschoen; groene jongenspet; jonge herders hond; groen-grijs gebreide das; 1 bankbiljet van f 10, VERLOREN. 1 paar rolschaatsen m. 37-38brom fietsplaatje BDZ - 575; rij- en ken tekenbewijs en lidmaatschap ANWB.; gouden schakelarmband; bruine kin- derportemonnaie inh. f 5,bruine portemonnaie in. f 60,en betaalpas; zwarte damesportemonnaie in. f 10, en betaalpas; gouden schakelarm band. De hoofdinspecteur voor het Brand weerwezen van het ministerie van Binnenlandse Zaken deelt mede dat in de maanden september en oktober 1972 zesenzeventig boerderijbranden zijn voorgekomen, waarbij de boerde rij vernield of zwaar beschadigd werd- In september kwamen éénendertig van deze branden voor, waarvan drie in Groningen, acht in Friesland, drie in Drenthe, vijf in Overijssel, acht in Gelderland, twee in Utrecht drie in Noordholland, twee in Zuid-Holland twee in Zeeland, drie in Noordbra bant en twee in Limburg. De directe schade door de2?e branden aangericht wordt geraamd op f 3.753.600,—. Tien van deze branden werden ver oorzaakt door hooibroei, vijf vermoe delijk door hooibroei, twee door het afbranden van verf, twee vermoede lijk door sluiting, één vermoedelijk door 't ingeschakeld laten staan van een dompelaar, één door soldeer- werkzaamheden. één vermoedelij' door baldadigheid, één door een lek ke schoorsteen, één door hittestra- ling van een elektrische lamp. één door overslag, één door onvoorzich tigheid met brandbare vloeistof, ter wijl in vijftien gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen twee gei ten, éénentwintig varkens, twee koei en, drie biggen en één kalf om. In oktober kwamen vijfendertig van deze branden voor, waarvan vijf in Friesland, twee in Drenthe, één in Overijssel, zes in Gelderland, vier in Utrecht, vier in Zuid-Holland, twee in Zeeland, tien in Noordbrabant en één in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op f 2.725.750,— Twee van deze branden werden ver oorzaakt door hooibroei, twee door spelen met vuur door kinderen, één vermoedelijk door een gasbrander, twee door vonken van een slijpappa- raat, één vermoedelijk door hooibroei één door hittestraling van een eiec- trische lamp, één vermoedelijk door hittestraling van een lamp, één ver moedelijk door brandstichting, één door soldeerwerkzaamheden, één door afbranden van verf, één ver moedelijk door onvoorzichtigheid met vuur, drie vermoedelijk door sluiting, één door het warmlopen van 'n trak- tor terwijl in zestien gevallen de oor zaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen tweeënvijf tig koeien en honderdzeventig var kens om.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1