DORPSPLEIN WORDT HART VAN HET DORP Gereformeerde Mannenvereniging bestaat veertig jaar Maandag 26 februari voor bestemmingsplanforum HOLTEN WIL WETEN WAT „ONZE WONING" BOUWT Kwarteeuw aan ,,'t Spoor" C- 1 ONZE AGENDA KERKDIENSTEN GESLAAGD Dijkerhoekse Plat lel an dsvrou wen bakten duimen potjes Gevonden - Verloren WEEKENDDIENST HARTADERS BURGERLIJKE STAND Vrijdag 16 februari 1973 UOITFNC NIFIIWtRlAD nULI Elf J lllEUTf JDLAIr Advertentieprijs 15 cent per mm bij contract lagerAbonnementsprijs f 7,— per half jaar, 14— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag, 16 februari 20.00 uur: Vergadering Bedrijfsver eniging „Holten" afd. O.L.M. en C.B.T.B. in zaal „Vosman". Spre ker de heer Van Ittersum, voorz. C.B.T.B. in Overijssel. 19-21 uur: Gelegenheid tot bezichti ging Ontmoetingscentrum „Meer manskamp". Zaterdag, 17 februari 10.00 uur: Speeltijd Hockeyclub „Hol len" in het Sportdal. Zondag, 18 februari 14.00 uur: Speeltijd Hockeyclub „Hol ten", terrein „Blauw Wit". 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Woensdag, 21 februari 20.00 uur: Jaarvergadering VVD afd. Holten in hotel „Holterman". 19.45 uur: Jaarvergadering (met dia vertoning) afd. Espelo Plattelands vrouwen in „Trefpunt". 13.30-14.30 uur: Filmmiddag Kleuter school Tuinstraat en klassen 1 en 2 van de Dorpsschool in „Amicitia". 15.00-16.00 uur: Film Kolkkleuter- school en klassen 1 en 2 van de Kolschool in „Amicitia". 20.00 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep „Dijkerhoek" in ge bouw „Bethanië". Donderdag, 22 februari 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw „Reho- both". Discussie over „Het gezin". Vrjjdag 23 februari 20.00 uur: Concert „H.M.V." en dTie plaatselijke zangkoren in de Ned.- herv. kerk (zie bericht en adv.). Zaterdag, 24 februari 19.30 uur: Dropping M.A.C. „De Hol- terberg". Start bij café „De Bies- ter". Maandag, 26 februari 20.00 uur: Ledenvergadering Ond. Paardenverzekering „Holten" in café Jansen. Woensdag, 28 februari 13.30-14.30 uur: Film, klassen 3. 4, 5 en 6 van de Dorpsschool in „Amici tia". 15.00-16.00 uur: Film, klassen 3. 4, 5 en 6 van de Kolschool in „Amici tia". Woensdag, 7 maart 13.30-14.30 uur: Filmmiddag alle klassen o.l. school Dijkerhoek en Espelo in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Vrijdag, 2 maart 20.00 uur: Classicale Zendingsavond in gebouw „Irene". Spreker ds. R. J. v.d. Veen, geref. pred. sec. Ned. Zendingsraad. Onderwerp: „Mo dellen van zending vandaag". 20.00 uur: Wereldgebedsdag in ge bouw „Rehoboth", Stationsstraat. HOLTEN. Ncd. Herv. Kerk: 9.00 en 10.30 u. ds. P. Lugtigheid. Extra collecte voor Bouwfonds „Irene". Oppasdienst Mevr. Pettinga, Mientje Slegeman en Lenïe Schellevis. Gerei', kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uit gang collecte voor Eigen Kerkbouw'. R.K. Kerk: 9.30 u. H. Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK: 10.00 u. Hulppredi ker A. Schellevis. Extra collecte voor Bouwfonds „Irene". OKKENBROEK: 10.00 u. ds. Zink stok van Deventer. Bed. H. A. NIEUW HEETEN. R.K. Kerk; Zaterdagavond 7.00 u., zondagmorgen 8 en 10 u. De heer H. Möring was 25 jaar werkzaam bij de Nederlandse Spoorwegen. Hij kreeg de zilveren speld voor 25 jaar trouwe dienst. Lang heeft in onze gemeente het maatschappelijk werk practisch stil gelegen omdat er geen maatschap pelijk werker was. Aan die periode komt nu gelukkig een einde. Mede omdat de Algemene Stichting voor Gezinsverzorging en Maatschap pelijk werk te Holten participeert in de fusie met andere stichtingen, die binnenkort leiden zal tot het oprich ten van de Stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening Midden-Over ijssel, waarvan het werkterrein Hel- lendoom, Heino, Holten, Nijverdal en Raalte omvat, werd zij In staat ge steld in de bestaande vacature van maatschappelijk werker te voorzien. Enige tijd geleden heeft het bestuur van de Algemene Stichting voor Maatschappelijk werk de heer F. W. Kraayenvcld uit Voorschoten in de bestaande vacature van maat schappelijk werker benoemd. De heer Kraayenveld zal zich eind februari in onze gemeente vestigen en per 1 maart a.s. zijn werk aan vangen. Hij zal zelf in dit blad wel publiceren wanneer hij zijn spreek uren in zijn bureau in het Groene Kruisgebouw zal houden. Wij hopen van harte dat hij in Holten een pret tige werkkring zal vinden en velen van dienst zal kunnen zijn. De raad ging dinsdagavond in op de samenvatting van de bespre king van B. en W. met het bestuur van de woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer over de woningbouw in Holten. Bij die gelegenheid wilde de L. Kaan (PvdA) de raad voorhouden, dat men moet voorkomen dat men „zo maar" w.w.-woningen gaat verkopen. De voorzitter stelde de raad gerust door erop te wijzen, dat de raad altijd invloed kan uitoefenen bij de bouw van het type woning en bij het verstrekken van voorschotten. De heer Kaan herhaalde een klacht, die hij ook vroeger had geuit: de gemeente heeft geen mede zeggenschap bij de woningbouwvere niging, hetgeen de heer H. J. Weste- rik (CHU) onderstreepte. Dan zouden we lid moeten worden, aldus de voorzitter, mr. H. W. En klaar, die eraan herinnerde dat des tijds het besluit is genomen niet met een plaatselijke woningbouwvereni ging te komen, maar met „Onze Wo ning" in zee te gaan. We zullen er aan moeten wennen met de woning bouwvereniging te opereren. Als Hol tenaren in het bestuur hadden geze ten hadden we ook geen zeggenschap gehad. Naar Nederlandse begrippen is hetgeen we nu hebben gedaan een doodgewone zaak. De praeses wilde er nog op wijzen dat de relatie met de woningbouwvereniging goed is. De heer Westerik vond dat allerlei woningen „griezelig dicht" bij de kom liggen. Die kunnen we nog eens nodig hebben. Bovendien zijn er toch ook gemeenten die een woningstich ting hebben. Voorzitter: Als we de huizen nodig moeten hebben is het een kwestie van aankoop. De heer Kaan wilde de mogelijkheid open la ten om eerst na te gaan wat men bouwt als de gemeente grond gaat verkopen. De heer Wansink (Gem. Belang) vroeg aan de heer Kaan met een droog gezicht hoe hij aan het uitvoerige stuk over de woning bouwvereniging was gekomen, waar uit hij enkele punten aanroerde. Het bleek dat de heer Westerik vóór de vergadering een foto-copie had laten maken en er ook een aan de heer Kaan had gegeven. Dat heb ik ook eens gedaan en toen kreeg ik een tik op mijn neus, bekende de heer Wansink. tot vermaak van raad en publieke tribune. Voorzitter mr. Enklaar' gaf de heer Wansink gelijk. Hij vond het niet juist wat was gebeurd. Men had dat even moeten melden. De stukken liggen tenslotte ter inzage. Wij trekken het boetekleed aan, zeiden de leden Kaan en Westerik en dat aanvaardden voorzitter en raad in allen gemoede. D.D. De Geref. Mannenvereniging „Schrift en Belijdenis" heeft maan dagavond in het gebouw „Rehoboth" hel feit herdacht dat 40 jaar geleden de vereniging werd opericht. De voorzitter van de jubilerende vereniging de heer D. Beldman, liet bij de aanvang zingen gezang 106 1 en 2 en las na te zijn voorgegaan in gebed het eerste gedeelte van Psalm 19 Na een woord van welkom waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de oprichters, de afgevaardigden van de kerkeraad, de vrouwenvereniging, de GJV en de Jeugdclubs sprak voorzitter Beldman een kort ope ningswoord waarin hij w.ees op de ve le en grote veranderingen die zich de laatste jaren, sinds het zilveren jubileum van de vereniging in 1958, hebben voorgedaan. De kerk, de leer der kerk en de bijbel z.'n op tal van synodes en grote en kleine bijeen komsten onderwerp van gesprek ge weest. Bij alle veranderingen is het doel van de mannenvereniging het zelfde gebleven, nameijlk het onder zoeken van de bijbel, het onfeilbaar woord van God. Na dit openingswoord gaf de se cretaris, de heer G. Kruimelaar, een overzicht van de werkwijze op de vergaderingen (eens per 14 dagen) in hoofdzaak over de laatste jaren. Sinds een paar jaar werkt men niet meer volgens een bepaald sche ma of volgens een aan het beg;n van het seizoen opgesteld werkroos- ter maar worden onderwerpen opge dragen aan twee leden die vooj- vijf of zes vragen moeten zorgen die in vei'schillende groepen ter discussie worden gesteld (een vraag per groep). Naast de bijbelse geschiedenis wer den onderwerpen behandeld als: De taak van de predikant, Verhouding Kerk en Wereld, Wereldraad van ker ken, Gezinsplanning, Nieuw Testa- mentische rustdag enz. enz. Gelukwensen Ds. R. A. Hoogkamp, die namens de k.rkeraad de rij van sprekers opende, zei dat de kerkeraad nog al tijd blij is met een goed functione rend verenigingsleven vanaf de clubs met de jongelui tot en met de man nen- en vrouwenvereniging. Er zijn in deze t d tol van proble men en vragen. Nu kan men zeggen daar bemoei ik me niet mee. maar de vragen bemoeien zich wel met ons. Ds. Hoogkamp deed een drin gend beroep op de jonge mensen om de verenigingen trouw te bezoe ken om rond Gods voord samen te zoeken naar het goede antwoord op veel belangrijke vragen, Namens de Geref. Vrouwenvereni ging „Priscilla" werd het woord 'ge voerd door mevrouw J. Hulsman- Maandag 26 februari gaat het „Bestemmingsplanforum" zich bui gen over het nieuwe „hart van Holten", het komplan. Zoals met veel goede dingen is de „faam" er al aan voorafgegaan. Holten krijgt, als het plan van ingenieursbureau R. Hajema en Partners B.V. wordt uitgewerkt zoals op het papier staat, een hart waarin het zal bruisen van activiteit. Dit hart (en ook uitgangspunt van het plan) is het Dorpsplein bij de Hervormde kerk, waaraan ook het nieuwe gemeentehuis gesitueerd is op een terrein tussen La- renseweg, Tuinstraat en Kerkstraat. Overeenkomstig de Holtense omgeving heeft het bureau Hajema gewerkt met veel groen, is be staande beplanting gehandhaafd en heeft men getracht zoveel mo gelijk voorzieningen en belangen aan elkaar te koppelen en elkaar te laten overlappen. Voetgangers zullen er, ongestoord door gemo toriseerd verkeer, kunnen winkelen en wandelen en de kinderen kunnen er ongehinderd spelen. Vier parkeerplaatsen zijn zo gesitu eerd dat zij gemakkelijk te bereiken zijn en vlakbij liggen. Allerlei activiteiten zullen op het Dorpsplein kunnen plaatsvinden. Het Dorpsplein zal ook het uitgangspunt moeten zijn van alle discussies tussen bestuurders en betrokkenen over de functie van Holtens nieuwe hart. Aan het plan is veel werk vooraf gegaan, omdat in het hart van een dorp zeer veel belangen hand in hand gaan, soms met elkaar strijdig zijn en waarin toch de nodige speelruim te aanwezig moet blijven voor het treffen van voorzieningen. Er zijn in Holten processen aan de gang, die men niet mag stilzet ten of belemmeren. Het bureau Ha jema wijst op de ontwikkelingen in de detailhandel. Daarom heeft men ook enkele delen van het komplan laten rusten om B en W in een la ter stadium gelegenheid te geven plannen uit te werken. In het „veldwerk" wordt stilgestaan bij de stormachtige groei van Holten in de periode van 1961 tot. 1971. Met die groei hangt nauw samen de de tailhandel. In het plan voor de dorps kom is gedacht aan concentratie van de middenstandsvestigingen, rond het nieuwe dorpsplein aan een ge deelte van de Larenseweg. de Dorpsstraat en de Oranjestraat. De N. H. kerk komt niet geheel vrij te staan, zulks in tegenstelling tot vroegere plannen. De aard van de bebouwing binnen de - komplangren- zen zal door een nader onderzoek moeten worden bepaald- De bedrijven zijn in dit plan qua huidig gebruik en situering vastge legd. Nieuwe bedrijven zijn niet ge situeerd, zij worden in het plan De Haar geconcretiseerd. Er zijn in Holten relatief veel winkels, nl. 11 per duizend inwoners. De sportaccommodatie is voldoende, maar er is behoefte aan een sport hal en een overdekte zweminrich ting. De groenvoorziening in het dorp is wisselend en overgangen naar het Landeweerd. Zij had haar gelukwens keurig op rijm. Zij boocT evenals ds. Hoogkamp e.en geschenk in envelop aan. Ab Jansen, die kwam gelukwensen namens de Geref. Jeugdverenigin gen, wees op het prettige contact tus sen de mannen en de jeugd. Wat de jeugd betreft, zou men dit contact (gezamenlijke vergaderingen) nog w.el wat uit willen breiden. Een ge schenk had hij niet maar in dit a.s. najaar' wanneer de GJV honderd jaar bestaat, mag men rekenen op vrije toegang op de jubileum-feest avond. De heer D. J. Schuppert" (sprekend namens de oprichters en 38 jaar lid van de vereniging) zei er dankbaar voor te zijn dat hij zo lang lid van de vereniging was geweest, waar men zich als mannen elk wintersei zoen een avond per week schaarde rond het onuitputtelijk woord van God. Bennie Aanstoot, Ina Assink, Mar- ga Beldman en Rudie Dekker kwa men gelukwensen namens de zoge naamde „Tussenclubs" (jeugd van plm. 14 jaar). Zij boden een mooi bloemstukje aan. Iris en vrolijk als de jeugd zelf. Na de pauze waarin getrakteerd omringende landschap komen nau welijks voor. De kwaliteit van de woningen in het hart van het dorp zijn in kaart gebracht. Men is bij de be oordeling er van uitgegaan van enige kriteria, waarbij de histori sche waarde een grote rol speelde. Ook zijn aanwijzingen gegeven om tot verbouw, reconstructie of sane ring te komen om een harmonieus geheel te verkrijgen. HOOFDGROEPEN Twee hoofdgroepen vormen het uitgangspunt van het plan: de func tionele aspecten en de ruimtelijke as pecten, waarbij in het oog is gehou den de menging van de komfunc- ties, handhaving van het inwonertal in de kom, vergroting en ordennig van het pai'keerareaal, de consequen ties voor de detailhandel, ruimte scheppend voor centrumfuncties, stimulering van het groen in de kom. Gebruikers-van die kom zijn na tuurlijk de eigen bewoners, bewoners van overige wijken en bezoekers-re- De heer G. de Blaauw, hoofdcom mies „Algemene Zaken" ter gemeen te secretarie slaagde te Utrecht voor het schriftelijk gedeelte akte GA II deel II. werd op koffie met een krentebol, snoep voor de dames en een roker tje voor de heren werd een vro lijk programma gepresenteerd door Ina Klein Nagelvoort, Helma Beld man en de heren Js. Beldman. W. Beldman en G. J. Klein Nagelvoort. In vlot tempo werden een achttal nummers (declamatie, schetsjes, quiz enz.) voor het voetlicht gebracht. Het vijftal kreeg verschillende ke ren een hartelijk applaus. In een interview met de „journa listen" W. Beldman en G. J. Klein Nagelvoort kreeg de heer G. W. Rietman (18 jaar secretaris en 17 jaar voorzitter van de vereniging) volop gelegenheid om in het verle den te duiken. Voorzitter Beldman .'/prak een woord van dank voor alle goede wensen en geschenken en hij bood de oprichters, de heren H. Nijkamp, G. W Riet man, D. J. Schuppert en W. Veld huis (allen te Holten) en J. W. Hen- nink te Nijverdal. een rokertje aan. De herdenkingsavond waarvoor flinke belangstelling bestond werd door ds. R. A. Hoogkamp met dank gebed beëindigd na het zingen van het bekende lied .„'k Wil U, o God mijn dank betalen". Het bestuur van de jubilerende mannenvereniging (van links naar rechts) H. Landeweerd, penning meester; G. Kruimelaar, secretaris; D. Beldman; J. G. van Lindenberg, voorzitter; G. Aanstoot en J. Aanstootbibliothecaris. De Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Dijkerhoek hield dins dagavond in zaal ,Het Bonte Paard* een bijeenkomst die wegens ziekte van de presidente onder leiding stond van de vice-presidente mevr. A. Pin- kert-Kolkman. Zij heette allen harte lijk welkom, speciaal mevr. Gijbeis uit Bathmen die deze avond een de monstratie zou geven in potten bak ken. Er werden hierna eerst nog en kele mededelingen gedaan. De alge mene ledenvergadering wordt gehou den op 12 april in Zwolle. Leden die hiervoor belangstelling hebben, kun nen zich opgeven bij de afd. secreta resse. Verder werd medegedeeld dat de bestuursfuncties als volgt werden verdeeld: mevr. A. Kroon-Pasman, presidente, mevr. A. Pinkert-Kolkè- man. vice presidente, mevr. D. Ren- sen-Post, secretaresse, mevr. Joh. Wechstapel-Beltman, 2de secretares se, mevr. M. Paalman-Kloosterboer, penn.esse. mevr. L. Stevens-van Schooten en mevr. M. Reijlink-Kers, leden. Hierna kreeg mevr. Gijbeis het woord die vertelde dat er deze avond het z.g. duimen potje zou worden ge maakt. Er mocht dan ook alleen met de duimen gewerkt worden, dit was voor beginners het gemakkelijkst. Er werd gewerkt met klei uit Frankrijk omdat die het meest geschikt is om iets te maken dat in één avond klaar moet zijn. Hierna kwamen de da mes aan de beurt om hun kunnen te tonen. Er kwamen allerlei modellen te voorschijn al dan niet met de helpen de hand van mevr. Gijbeis zodat bij na alle dames besloten hun werk te laten bakken als een leuke herinne ring aan deze avond. Tot slot dankte de vice presidente mevr. Gijbeis voor deze avond en wenste allen wel thuis De volgende vergadering zal worden gehouden op dinsdag 13 maart. Gevonden: rode gebreide want met witte strepen (rechter), zwarte knip portemonnee, skai, donker bruine muts; kinderbril donker montuur; 1 huishoudschaar. Verloren: vilt beestje vos; muisgrij ze kat met wit befje en witte sok ken; dames bril donker montuur; 1 portemonnee etui met betaalcheque;, zwarte hond met rode halsband. Zaterdagmorgen vanaf 9 u. tot en met maandagmorgen 8.00 u. dokter C. H. Rietdijk. Molenbelterweg 15, tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 u. bij eigen huisarts. Wijkverpleging Wijkverpleging: zaterdag 17 en zon dag 18 februari zr. J. E. .Duncan. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat, Holten, tel. 05483-1436. Ambulance vervoer Ambulance vervoer: J. Aanstoot, tel. 1338 (b.g.g. A. Müller, (tel. 1320). Tandartsen Zaterdag 17 en zondag 18 februari H. Hansman, Gr. Maatweg 36, Wier den, tel. 05496-1765. Spreekuur voor spoedgevallen 6-7 uur nam. Dierenartsen Zaterdag en zondag W. C. C. Wame- link, Churchillstraat 107, tel. 2004. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 uur bij mevr. C. Knijff,- Dekker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1779 mevr. Beldman-Aanstoot. Storingsdienst G.E.B. Zaterdag 17 t.e.m. vrijdag 23 febru ari: Electra: H. Heijink, Kolweg 144, tel. 2124. Gas: J. Bosschers, Beuse- berg 54, tel. 1945. Wachtdienst Slachthuis T.e.m. zondag 18 februari H. J. Mo- leman, Lageweg 13. tel. 1974 van 19 tot en met 25 februari A. Groen, Ko- zakkenstraat 15, tel. 1230. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9- 10 uur aan het slachthuis, tel. 1318. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). HOLTEN De Kolweg en de Dorpsstraat zullen de aders worden naar het nieuwe hart van Holten. Dat betekent dat de Kolstraat voor enige gedeelten tussen de Oran jestraat en de Wansinkstraat tot zes meter verbreed moet worden. De aansluiting van de huidige scheve aansluiting op de Oranjestraat zal een haakse moeten worden. Dorpsstraat, Larenseweg en Tuin straat zullen een „inritkarakter" krijgen, omdat de inrichting van het dorpshart voornamelijk op de voet gangers dient te worden afgestemd. Voor het toeleveringsverkeer van de winkels is de uitmonding van de Kerkstraat op de Oranjestraat ge handhaafd en als uitrit bedoeld. Het bestemmingsplanforum zal zich maandag 26 februari 's avonds om half acht in gebouw Irene over het plan uitspreken. De heer H. J. Möring herdacht vrij dag het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Ned. Spoorwe gen. Te zijne huize (A. J. Goldsteinstraat) kwamen vrijdag voormiddag geluk wensen de heer H. Rustebiel chef transport IJsselrayon te Deventer en de heer M. van Ooyen, personeels chef rayon IJssel te Deventer. 's Middags was er in hotel „Vos man" gelegenheid om de zilveren ju bilaris te feliciteren een gelegenheid waarvan velen gebruik maakten. Namens de directie van de Ned. Spooi-wegen deed dit de heer A. Vij- ge, chef rayon IJssel te Deventer. Hij spelde de heer Möring de zilveren speld voor vijf en twintig jaar trou we dienst op een onderscheiding die met ere mag worden gedragen. De heer Möring is een zeer gewaar deerd accuraat en plichtsgetrouw medewerker. Wij hopen zo besloot de heer Vijge dat hij de 40 jaar bij de N.S. zal volmaken. Tijdens de receptie kwamen verder nog gelukwensen namens de heer G. J. Veneman namens de plaatse lijke afdeling Vervoersbond NW, de heer P. Rugenbrink namens het per soneel „Dienst Wegonderhoud" en de heer L. Veneklaas namens het per soneel station Holten. Allen deden hun gelukwensen verge zeld gaan van een bedrag in couvert. De heer Möring die sinds 1948 in dienst is bij NS. was voor dat hij elf jaar geleden in Holten kwam werkzaam in Nijverdal en Glramsber- gen. Geboren: Karin Johanna, dv G. J. Ulfman en W. H Bronsvoort. Ondertrouwd: J. A. Paalman, oud 23 jaar en J. H. Straalman, oud 22 jaar, Markelo. Getrouwd: H. H. Kappert, oud 21 jaar en J. H. Olde Reuver of Briel, oud 19 jaar, Rijssen. Overleden: H. Broekhuis, oud 73 jaar. BEVOLKING Ingekomen: D. van Wijk en gez. van Hasselt. G. J. Schoolderman en gez. van Dokkum. mevr. G. J. Prins-Beldman en gez. van Amster dam. E. R. Koudenburg en gez. van Deventer. P. E. Rozenberg en gez. van Deventer. M. van Eek en gez,van 's-Gravenhage. J. P. van Koert en gez. van Rijs wijk. B. Pfeffer van Duitsland. creanten. Zij hebben allen hun eigen wensen en verwachtingen. Het ver keer stelt weer andere eisen en vraagt toegankelijkheid en voldoen de stallingruimte. Al heeft de E-8 'n enorme verlichting veroorzaakt van het verkeer, de recreanten en dag jesmensen zullen voor een voldoen de toevoer blijven zorgen. Wat zich echter in de kom van het dorp af speelt tolereert geen barrière van verkeer, zodat dit in het hart tot een minimum moet worden beperkt. Er wordt in het plan gerekend op 7.000 inwoners rond 1985. Er is stallings ruimte gecreëerd voor 300 auto's rond het nieuwe hart van Holten, waar van het plan bijzonder ambitieus is.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1