E.H.B.O .-ers hielden onderlinge wedstrijd BI- 4 ORANJE NASSAU HOLTEN BI 1- A.s. zondag Wilhelmina- school-Holten Jaarvergadering van Plattelandsvrouwen A O Zelfbediening heropend WAAR GAAN WE HEEN? Disco-show Holten verloor onfortuinlijk in Enter met 2-0 Vliegtuig samenwerkende kerken met hulp in Hanoi aangekomen Veel belangstelling voor de voorlichtings-bij eenkomsten van „De Vrijheid*' Blauw Wit naar Daarle Van liet erf der kerk V oorlichtin gsavon d vervolgonderwijs Ledenvergadering V.O.D. Weekend met dx\ A. H. v. d. Heuvel Heren volleybalteam „BATO I" had weinig moeite met „Caraco' Vrijdag 2 februari 1973 Zondag speelt Holten weer een be langrijke uitwedstrijd tegen Wilhel- minaschool in Hengelo op het terrein 't Lansink. Dit is de laatste strohalm, waaraan de Holtenaren zich kunnen vastklampen, want de achterstand op de bovenste ploegen bedraagt nu vier punten met nog zeven wedstrijden te spelen. De thuiswedstrijd leverde des tijds een zeer ongelukkige 1-0 neder laag op en de spelers zijn vast van plan om revanche te nemen. Boven dien wordt ook zondag de strijd om de bovenste plaats in Goor beslist, waar Hector het nog leidende Rood Zwart ontvangt. Indien Holten echter wint, heeft zij nog een kans, doch bij een nederlaag is deze zo goed als ver keken. Het vertrek is bepaald om 13 uur per bus vanaf de Smidsbelt. Be langstellende supporters kunnen ook met deze bus mee. De selectie is als volgtJ. Deijk, D. Pasop, G. Soer, G. Paalman, W. Maandagavond speelde BATO I een inhaalwedstrijd tegen Caraco 4. BATO speelde in deze wedstrijd vol gens een nieuw systeem. Hoewel er goed gespeeld werd mankeerde er nog wel iets| aan de opstelling. Vooral de aanval liet nog wel eens te wensen over, maar Caraco 4 dat niet sterk speelde gaf de BATO-spe- lers toch niet zoveel moeite. Alleen de tweede set kwam op naam van de Nijverdalse ploeg. De andere drie sets werden door de BATO ploeg gewonnen. Setstanden: 15-5; 9-15; 15-8 en 15-3. BATO II-HOLYOKE I BATO II speelde tegen het sterke Holyoke I. Hoewel de BATO-spe- Ten bate van het jeugdorkest van ,,H.M.V." wordt vrijdagavond 9 fe bruari, om half acht, in gebouw Irene" een grandioze disco-show ge houden. Een aantal leden van dit or kest is overgegaan of stapt binnen kort over naar het grote orkest. Met deze „overstap" is voor aankoop van nieuwe instrumenten en uninformen een bedrag gemoeid van f 15.000,-. Een gedeelte van deze 15 mille hoopt, men op deze disco-avond binnen te krijgen, 't Wordt reuze gezellig. Kerken uit oost en west hebben ge zamenlijk gezorgd voor een zending van 9 ton medicijnen, medische uit rusting en eerste hulp-goederen ter waarde van in totaal ruim één mil joen voor Noord-Vietnam. Het eerste deel van de zending is inmiddels per vliegtuig vanuit Parijs in Hanoi aan gekomen. Het tweede gedeelte ver trekt met een vlucht vanuit de Fran se hoofdstad begin februari. De zen ding wordt ter beschikking gesteld van het Rode Kruis in Noord-Viet nam. Veel (inter)kerkelijke hulp aan Tndo- China, ook die via de Wereldraad van kerken e Genève ging naar Zuid- Vietnam. Oosteuropese kerken stuurden hulp naar Noord-Vietnam. Er is nu voor het eerst een samen werking mogelijk gebleken. Interker kelijke hulporganisaties zorgden in samenwerking met de wereldraad voor de nodige fondsen, vrijwilligers ln Parijs organiseerden aankoop. ver- Dikkers, J. Brands, W. Kaiser, S. Meinsma, W. Nijenhuis, W. Schooien, J. Oolbekkink, Joh. Veneklaas, A. Reijlink, B. Knapen. De stand in de 4e klasse B luidt: Rood Zwart 15 10 2 3 22 31-13 La Première 15 9 3 3 21 18-11 Hector 14 9 2 3 20 31-13 Holten 15 8 2 5 18 21-18 W'school 14 7 3 4 17 22-17 Reutum 15 5 5 5 15 20-19 Enter 15 4 7 4 15 13-13 NEO 15 4 6 5 14 25-25 Wierden 14 5 3 6 13 23-22 'Unisson 15 2 5 8 9 15-28 OSV 14 2 2 10 6 21-42 Nijverdal 15 2 2 11 6 14-33 Zondag wordt gespeeld: Hector Rood Zwart; WierdenReutum; La PremièreNEO; NijverdalOSV; UnissonEnter; W'schoolHolten. Iers met een grote inzet speelden konden zij de wedstrijd niet winnen. De Holyoke aanvallen waren moei lijk te onderscheppen, en de eerste set werd dan ook met 8-15 verloren. De tweede set gaf hetzelfde beeld als de eerste. In de derde set kwa men de. Holtense spelers nog dicht bij een overwinning, maar op de val reep werden ze toch nog verslagen. Setstanden: 8-15; 8-15; 13-15. Maandagavond 5 februari, wordt bij de heren om 20.00 u. de wedstrijd tiek in de interkerkelijke bijeen- BATO II-Levo IV gespeeld. E.en groepje theologen en anderen heeft een protestmars van bijna 1.000 km door Zuid-Afrika gemaakt. Zij onderstreepten de bezwaren te gen de apartsheidsbepalingen die „ge kleurde" werknemer, lange tijd scheidt van hun gezinnen. Tijdens de afsluitende oecumenische dienst noemde de r.k. aartsbisschop mgr. Dennis Hurley van Durban de rege ling „een als uit graniet gehouwen vexsteende zuil van onrecht". Slechts één procent van de afrikaan- se mijnwerkers kan n.l. bij het eigen gezin wonen. Ook verhindert het sy steem afrikanen om goede boeren te worden in de afrikaanse gebieden en maakt hen tot arme fabrieksarbei ders. Aldus een gedeelte van de kri- komst. (Hervormd Persbureau) pakking en bevrachting en de rus- sisch-orthodoxe kerk regelde en be kostigde het transport. Er wordt hard gewerkt aan de uit bouw en opvoering van de hulpver lening aan de bevolking van Viet nam. De laatste jaren ging bijv. al via „Genève" ter waarde van ca. f 2 miljoen naai' Vietnam, n.l. tegen de f l'/s miljoen voor verschillende hulpverlenings- en wederopbouwpro- jecten in Zuid-Vietnam en omstreeks f 350.000 voor medische goederen in Noord- en Zuid-Vietnam. Zodra dit mog< 'ijk is zal (ook) de interkerkelijke hulpverlening worden geïntensiveerd Verschaffen van voed sel, medische hulp en huisvesting ko men voorop, aan hulp op langere termijn wordt al gewerkt (werkgele genheid. op gang brengen van land bouw, enz.) en men is ook bedacht op de verzoening van de grondig ver strooide intermenselijke verhoudingen in Vietnam. (Hervormd Persbureau) Blauw Wit speelt uit tegen het eer ste van Sportclub „Daarle". De gast heren spelen met afwisselend suc ces en hebben verschillende keren sterker geachte tegenstanders kans loos gelaten. Blauw Wit dat zeer waarschijnlijk op volle sterkte kan aantreden zal het zeker heel lastig krijgen. We houden het op een gelijk spel. De wedstrijd begint om 3.30 uur. Blauw Wit 2 speelt thuis tegen DOS 4. De Vriezenveners hebben evenals Blauw Wit nog een kans op de titel en zullen hier zeer zeker voor willen vechten. Aanvang: 2.30 uur. Blauw Wit 4 speelt thuis tegen Hul- zense Boys 4. Aanvang 11.00 uur. Het derde gaat naar Nijverdal om te spelen tegen SVVN 5. Aanvang: 1-30 u. (Terrein „De Zweef") De junioren BI ontvangen op „Meer manskamp" Nijverdal B I. Een over- De presidente, mevrouw H. Robers- Sprokkereef, opende vorige week don derdag opgewekt de eerste bijeen komst van dit jaar van de afdeling Holten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Men had haar een paar maanden door ziekte moeten missen, gelukkig is ze her steld teruggekeej-d en kan de afde ling en het bestuur weer op haar en thousiaste leiding rekenen. Zij sprak over het afgelopen verenigingsjaar en noemde daarbij de goede samen werking met andere verenigingen. Minder prettig was de aangekondig de contributieverhoging en de toekomstige afschaffing van de rijks subsidie voor het Agrarisch Sociaal Voorlichtingswerk. Het hoofdbestuur doet nog alle moeite de subsidie toch geheel of gedeeltelijk te behouden. Ook voor Overijssel is de A.S.V.- onmisbaar. Voor het komende jaar staat aller- Toch wist men alsnog de eindstand op 4-1 te brengen. Kenmerkend voor de mentaliteit van deze wedstrijd was, dat de leiders op verzoek van de scheidsrechter zijn complimen ten moesten overbrengen voor hun sportieve gedrag bij deze weersom standigheden en bij zo'n terreinge steldheid. Verheugend om dit te kun nen vermelden. Houden zo jongens! HUUB OOSTERHUIS in Zien, soms even: Aantekeningen over Je- zus-van Nazareth „Een- kjCeet op een. T-shirt. Een stopwoord, net als God. Hij zit in de wapenspreuk van een biè§chop ën in -èèn-liedje van Smon and Garfunkel. Orgels en kaarsen, zieke dieren en koningskronen, eer ste stenen, vaandels, vliegtuigen, wa ter en vuur worden nog gezegend in zijn naam. Sinds die „dag des he ren" in het jaar 311, toen Constan- tijn, de vorst dezer wereld zich liet dopen, worden niet alleen joden maar bijna alle minderheden vervolgd in zijn naam. Hij is de God van de eu- ropese beschaving en de christelijke cultuur. Van de politieke program ma's en de pauselijke zendbrieven is hij, als dat goed uitkomt, het eerste en het laatste woord- Zijn lot speel de zich af in een uithoek van de we reld. Hij werd ter dood veroordeeld als een ketter." ..In een wereld waar men alleen zijn broeders groet, zijn bloedverwanten kent, kruipt hij uit de schulp van zijn familieclan (die hem voor gek verklaart) en is vurig bewogen. Hij was van niemand vies en voor niemand te goed. Onder grote belangstelling heeft wet houder J. Rietberg woensdagavond de A en O Zelfbediening in de II. J. Wansinkstraat geopend. Voordat het zo ver was had zich reeds het een en ander „afgespeeld" en het was voor Henny Dijkslag en mevr. Dijkslag een complete verras sing toen 0111 kwart over zes voor hun woning Verzetstraat 34 een versier de trekker en e-11 eveneens prachtig versierde landbouwwagen stopte, waarop het jonge echtpaar verzocht werd plaats te nemen. Nadat hieraan spontaan was voldaan startte buur man Aaftink de trekker en werd in langzaam tempo terug gereden naar de H. J. Wansinkstraat. waar 0111 7 uur wethouder Rietberg de officiële opening verrichte nadat hem de sleu tel van de winkeldeur was aangebo den door Bert Vorink, het 5-jarig zoontje van de heer A. G. Vorkink die zeer tot z'n spijt dit winkelbedrijf moest beëindigen. Het is zo zei wethouder Rietberg een Voor de ouders van leerlingen van de vijfde en zesde klassen der basis scholen in de gemeente Holten en eventueel voor belangstellende ouders buiten de gemeente wordt en bijeen komst belegd op maandag 5 febru ari a.s. in de hal van de Dorpsschool ter plaatse, aanvang half acht, waar de mogelijkheden van het vervolgon derwijs zullen worden besproken. Eerst vertellen 3 inleiders in het kort iets over het onderwijs aan res pectievelijk de Technische school, de Huishoudschool en de Scholengemeen schap voor mavo, havo, leao, meao enz. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. winning zou een goede prestatie zijn. Aanvang: 3.00 u. (Scheidsrechter H. Wansink) Zaalvoetbal: Holten C3Blauw Wit C2. Aanvang 5.00 u. Vertrek 4.15 u. eerst een India-avond op 't program ma,, te weten op 22 februari a.s. in „Amicitia". Op 22 maart zal ds. Griffioen uit Ermeló spreken over „dominee in uniform" en op 26 april hoopt „de Friese vlag" hier een de monstratie te geven. In mei volgt het traditionele reisje en op 13 mei is er een studiedag over rundvee-houderij, waar ook belangstellende dames wel kom zijn. Met deze dames zal tevo ren hierover van gedachten worden gewisseld. Mevrouw Robers dankte 15 da mes met een presentje voor hun trouwe komst naar alle bijeenkom sten in 1972. Uit het jaarverslag van mevrouw D. Vincent-Bronsvoort, 2e secretares se, ble^k dat er steeds gemiddeld 93 leden op de avonden aanwezig wa ren. Er kwamen dit jaar 20 nieuwe leden bij, 4 bedankten zodat er nu 181 leden zijn. Dus wellicht Wordt er dit jaar de 200 bereikt! De kascommissie had de boekhou ding in orde bevonden. Deze was in goede handen bij mevrouw A. ter Harmsel-Aaftink, die als bestuurslid nu moest aftreden. De presidente bedankte haar hartelijk voor haar goede zorgen en overhandigde haar de bondstegel. Als enig kandidaat was voorgedragen mevrouw P. J. M. Vogt-Rooijackers. Zij werd met al gemene setmm.en gekozen en harte lijk welkom geheten.in het bestuur. Na de pauze was er een quiz on der leiding van het bestuur, met goede vragen over de Bond. de ge meente, sport en politiek. Het was spannend, gezellig en leerzaam. De presidente dankte allen voor de me dewerking en sloot, de geanimeerde jaarvergadering. r,<;D,e vereniging v^or .Openbaar Onder wijs (V.O.O.) hield.;, donderdagavond ip, hofel Holtecman haar. jaarlijkse ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer G. S. E. Vegter. Deze kon slechts een klein aantal leden welkom heten. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer S. Louwes, bleek, dat de afdeling 240 leden telt, waaronder 30 huisgenootleden. Dit betekent een kleine achteruitgang vergeleken met het vorig jaar. Er werd dan ook be sloten dit verlies door het winnen van nieuwe leden om te zetten in winst. De vereniging is er financieel gezien niet op achteruitgegaan. Dit bleek uit het verslag van de penningmees ter, de heer J. G. Boering. De kas controlecommissie had alle stukken in orde bevonden. Besloten werd de he ren C. W. J. van .Geel en A. W. Schoorlemmer als controleurs aan te wijzen. Het was noodzakelijk geworden een nieuw huishoudelijk reglement op te goed draaiende zaak en dit is voor de opvolger van de heer Vorkink de hr. Dijkslag en z'n vrouw prettig. Voor de heer Vorkink betekent deze dag een afsluiting van een periode van tien jaar zakendoen waarop hij met voldoening mag terugzien, even als zijn schoonvader de heer E, Voor des die in 1962 na plm. 45 jaar krui denier en venter (vele jaren met paard en wagen en de laatste paar jaar een trekker inplaats van 'n vier voeter) te zijn geweest er mee stop te. De heer Ten Berge voerde het woord namens de Holtense Winkeliersvere niging en het deed hem bijzonder veel deugd dat deze winkel die bij deze buurt hoort geopend blijft. Een woord van dank sprak de heer Ten Berge tot de heer Vorkink, die als bestuurslid van de Winkeliersver eniging veel belangrijk werk heeft verricht en hij wenste tenslotte de hr. en mevr. Dijkslag goede zaken. Ook de heer Wiggers die namens de „Bij het monteren van een nieuwe gordijnroede valt een man van de trap, boven op zijn helper (ster). De man slaat met de rechterarm door het glas. Een glasscherf steekt diep in de rech- teronderarm. De helper heeft een open botbreuk van het rechter-onderbeen en snij- wonden aan de rechter handpalm. De EHBO-ers worden gealarmeerd door een buurman. De man die van de trap viel was de heer H. ten Wolthuis z'n helper was de heer G. Jansen en deze bei de heren werden nadat buurman H. Ebrecht ze had gewaarschuwd, be handeld door teams van de afd. EH BO te Holten, Goor en Markelo-Die- penheim. Elk team bestond uit drie perso nen. De teams deden stuk voor stuk hun best om met het beste resultaat uit de bus te komen en dit bleek toen dokter Verbeek uit Markelo die met dokter Nagelhout te Holten en de heer Klein Lebbink kader instructeur EHBO te Diepenveen de jury vorm de, dè uitslag bekend maakte te zijn het team Holten 2. Dit team dat bestond uit mevr. Foks stellen door de fusie van de Neder landse Ouderraad met Volksonder wijs. Leden van oudercommissies, die aangesloten zijn bij de Raad van Ad viesorganen, hebben recht bestuurs lid van V.O.O. te zijn. Mevrouw F. ter Doest-Bos vertegenwoordigt voor lopig de oudercommissie van de Dorpsschool. Zonder veel discussie werd het nieuwe reglement vastge- De aftredende bestuursleden, t.w. mevrouw B. Broere-Bos .en de heer "Ö'ré. E. Vegt^r wêVdëff- matie herkozen. Vastgelegd werden de data voor de filmmiddagen, die V.O.O. voor de schoolgaande jeugd gaat organisei'en. Bij do rondvraag bleek, dat waar schijnlijk m.i.v. 1.8.1973 de openba re kleuterschool in het Haarcomplex in gebruik kan worden genomen. Voorlopig zijn de kleuters onderge bracht in een noodlokaal. Eveneens mag verwacht worden dat de open bare lagere school in hetzelfde com plex binnen afzienbare tijd geopend kan worden. Aandacht werd verder nog gevraagd voor de atheneumafdeling aan de Scholengemeenschap. Het is veront rustend, dat de minister ondanks her haald verzoek nog steeds geen'toe stemming heeft gegeven voor het stichten van deze afdeling. VVV „Holtens Belang" sprak wenste goede zaken. De vakantiegasten zul len zeer zeker de weg naar ,.A en O" vinden. De heer Vorkink sprak een hartelijk woord van dank tot wethouder Riet berg die bereid was om de winkel te openen, tot zijn buurman de heer G. Aaftink en zijn bro-r de heer H. Vor kink die tijdens zijn ziektë steeds maar weer klaar stonden om te hel pen. Zijn opvolger wenste hij van harte veel geluk. De heer Dijkslag dankte mede na mens zijn vrouw voor de grote be- lagstellieig bij deze heropening en de bloemen die werden aangeboden. Namens de buren werd door de hr. Joh. Schuppert en mevr. Meerman- Egberts een prachtige plant aangebo den aan mevr. Voogdes en mevr. Vorkink-Voordes. Na de officiële opening was het in de winkel onder het genot van 'n kop je koffie en een glaasje met een har tig hapje nog gezellig toeven. en de heren G. Willems (Leider) en H. J. Beijer behaalde 312 punten. 2 Markelo 1 267 p. (mevr. Tempel man en de heren Voortman en Heu- ten (leider) 3 Goor 2 261 (Mevr. Tijhuis, leidster, mevr. Haverkate en de hr. de Wilde); 4 Goor 1 212 p. (mevr. Groothuis, de heren Zandvoort (leider) e..d Wal) 5 Holten 2 205 p. (mevr. Brons voort-Nekkers (leidster) en de he ren Schintz en Slijkhuis). 6 Markelo 2 184 p. mevr. Woesten- enk en.de heren Disselborg (leider) en Vedders. De ploegleidersDrijs was met 112 pun ten voor de leider van Holten 2 dè hr. G. Willems, 2 Heuten van Markelo 1 101 p.; 3 Zandvoort van Goor 1 85 p.; 4 Mevr. Bronsvoort van Holten 1 79 p.; 6 mevr. Tijhuis van Goor 2 75 p.; 6 Disselborg van Markelo 2 67 p. Het was, zo zei dokter Verbeek, voor zitter van de jury een waar genoe gen om de zes teams te beoordelen. Over het algemeen werd er voor treffelijk en doeltreffend gewerkt. De heer B. van Boven te Marke lo sprak een hartelijk woord van dank tot de Holtense afdeling voor de perfecte organisatie en de heer Ja- link, voorzitter van de plaatselijke EHBO dankte de jury die hij een attentie aanbood. Er bestond voor deze onderlinge wed strijd een zeer grote belangstelling. Wat de opkomst aangaat is het al een succes, nu nog de kwaliteit der melk. De buitengewoon interessante inleidingen van de heer Diepmna (G.O.Z.) en de dierenartsen Oosten- brug en Wamelink deden de toehoor ders geboeid luisteren. De nieuwe technieken van reiniging en desinfectie werden uitvoerig be sproken, d.m.v. een was (spoel) ap paraat en het juiste reinigingsmiddel is het schoonmaken van het melkge- reedschap aanmerkelijk gemakkelij ker geworden. Er was zelfs een rei nigingsset opgesteld, zodat iedereen de werking daarvan kon zien. Vooral door de inleiding van de bei de dierenartsen kwam nog weer eens duidelijk naar voren, wat er komt kijken bij de genezing van het melk vee, betrekking hebbende op masti tis. Onvermeld mag niet blijven hoe voorzichtig, men moet zijn met het leveren van melk welke nog sporen antibiotica (peniciline) bevat en het gebruik van lindaam bevattende ge neesmiddelen. Gezien de reacties uit de zaal tijdens DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. donderdag 1 februari aanv. 20 u. Bui- telmotel blijspel met Hugh Leonard, vrij. 2 za. 3 febr. aanv. 20 u. In weis- sen rossl de Hoofdstad operette. Zaterdag 3 februari aanv. 14 jr. Brid gedrive-toernooi van de Nederlandse Bridge Bond. zondag 4 februari aanv. 20 u. Con cert voor de Stichting Kamermuziek Deventer piano. woensdag 7 febr. aanv. 20 u. Gala- pronkzitting van de Stichting Stedelijk Karnaval Dev. E.D.B. THEATER Smedenstraat tel 13615. donderdag 1 t.m. woensdag 7 februari What's up doc? met Barbara Strei sand en Ryan O'Neil a.l. vrijdag 2 za. 3 febri.ari nvst Dood in het verkeerde bed 18 jaar. vrij. 2 za. 3 zo. 4 en woensdag 7 febr. matinee: Jungle Jim cn de Zwarte duivel a.l. CINEMA, Lange Bisschopstraat telef. 11000. donderdag 1 t.m. woensdag 7 febr. De Peetvader met Marlon Brando 14 jr. vrijdag 2 za. 3 febr. nvst. ontsnap ping uit Kamp Mc Kenzie 18 jr; za. 3. zo. 4 en wo. 7 febr. matinee: Het raadsel van de spookplaneet a.l. LUXOR. Brink tel. 18662. donderdag 1 t.m. dinsdag 6 febr. woensdag 7 febr. cyclusvoorstelling, zondag 4 februari Aanvangstijden: E.D.B. vr. 14-21-23.30 za. 14-18.30-21-23.30, zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. CINEMA: werkd. 20 u. vrij. 20-24 u. za. 14-18.45-21.15-24 u. zo. 14-16-18.45- 21.15 u. wo. 14-20 u. LUXOR: werkd. 20 u za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u.- OPENBARE LEESZAAL. Brink telef. 13506. t.m. 26 februari Frits van Batenburg kleurengrafiek ODeningstijden: dagelijks 10-17 u. en 19-21 u. za. avond zo. en ma. geslo ten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF. As- senstr. 4 tel. 11848. vrijdag 2 febr. tot 1 maart Bert de Wilde tekeningen en grafiek. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. Het winnende team - Holten 2 - in actie tijdens de onderlinge wedstrijden in zaal „Vosman". Dokter Verbeek uit Markelo be keek het van heel dichtbij. Kerk en Wereld, Driebergen en de hervormde centrale voor vormings- werk-HVD organiseren op vrijdag 9 maart (vanaf 19.00 uur) en zaterdag 10 maart a.s. een conferentie met het karakter van een werkvergade ring tezamen met dr. H. van den Heuvel, die op 1 maart ds. F. H. Landsman opvolgt als secretaris-ge neraal van de hervormde kerk. De centrale vraag wordt daarbij: „Wat hebben wij elkaar te bieden en wat mogen wij van elkaar verwachten als ambtsdragers, als landelijke en regionale medewerkers in de kerk? „Juist ook vragen naar de zin van de huidige opzet van het kerkelijk ap paraat en naar de gestalte van de gemeente in deze tijd kunnen des gewenst aan de orde komen. Het weekend wordt aangeboden als „een goede gelegenheid voor ambts dragers, kerkelijke medewerkers en om in contact te komen met de nieu we secretaris-generaal en hem daar bij beter te leren kennen. Deelnemersprijzen: f 20,per per soon; f 37,50 per echtpaar. Adres voor opgave en nadere inl.: Kerk en Wereld, confererxtie-secretariaat. De Horst 1, Driebergen; tel. 03438- 2241. (Hervormd Persbureau) de discussie, is het voor elke melk veehouder van belang één van deze bijeenkomsten bij te wonen. Men heeft hiertoe nog de gelegenheid op dinsdag 6 februari om 2.00 u. in cafe „De Wippert" en op vrijdag 9 fe bruari 's avonds om 8.00 uur in ho tel „Müller" Deventerweg. Wij kunnen het ons als zuivelindu strie niet permiteren dat het de boer ontbreekt aan de goede voorlichting, hier op heeft de boer recht zo zei voorzitter J. H. Veneklaas het op de verschillende bijeenkomsten. Door de directeur de heer Vogt werd de vee houders er nog weer met nadruk opgewezen dat er alleen dan goede zuivelproducten gemaakt kunnen wor den, wanneer men kan beschikken over de beste kwaliteit melk. Onze EEG partners zullen zeker niet schromen om onze afzetgebieden van goede producten te voorzien. Laten wij Nederland als zuivelland hooghou den, ondanks de misleidende reclame is het zuivelproduct onmisbaar voor een goede volksgezondheid. 14-18 u. en 19-21 u. zo. gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11 Epse tel. 05700-21815. permanente expositie schilderijen, a- quarellen, en grafiek v.a. jr. 1800. Openingstijden: di t.m. za. 10-18 u. zo. 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH Brink tel. 14556 Antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCHE SPEEL,GOED, 'Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. ATHENEUM BIBLIOTHEEK Kloos ter 3 tel. 16512. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 13- 17.30 u. di. en vrij. 8.30-12 en 13-17.30 wo. 18-21 u. JAZZ CAFE, Brink 30 tel. 11637. vrijdag 2 febr. van 20,30-24 u m.m.v. The Houseband. OPEN ATELIER. Brink 30 telefoon 11637 iedere vrijdag 20-22 u. Leiding Arno Kramer. VOOR DE KINDEREN, Menstraat 2. zondag 4 februari 14.30 u. Poppenkast Het geheim van de flesgeest. SOCIF.TF.IT VOOR ALLEENSTAAN DEN. Mevr. Voorbij. Maasstraat 254 diverse activiteiten tel. inlichtingen: 16200 of 21411. EXPOSTTIE. Oude Larenseweg 21, Epse tel. 05759-1780. vrijdag 2 februari van 15 tot 20.30 u. Wandkleden, macramé, weven en i leding door cursisten. ALMELO VAROSSIEAU: do. t.m. za. ma. t.m. wo. 2.30 u za 23.15 u.: Wat kan ik nog meer zien 18 jr. Do t.m. wo: De brug over de river kwai 14 jr. Aanvangstijden: do t.m. za. ma. t.m. wo: 8 uur, zo. 4.45 én 8 u. Zo: Winnetou en de witte buffel 14 jr. Aanvangstijden: zo. 2.30 u. PALACE: Do. t.m. wo: Bij de bees ten af a.l. \anvangstijden: do vr. ma. t.m. wo.: 2.30 en 6.45 3r 9 u za 6 45 en 9 u. zo.: 2.15 en 4.30 en 6.45 en 9 u. Onze plaatsgenoten begingen j.l. zondag een lelijke misstap door de belangrijke wedstrijd tegen Enter te verliezen, hoewel het er lange tijd niet naar heeft uitgezien. De aftrap was voor Enter en Holten nam het spel volledig in handen. Reeds in de eerste minuut van de wedstrijd kreeg Holten in het strafgeschopge- bied een indirecte vrije trap te ne men toen A. Reijlink werd gehaakt, doch dit levex-de geen resultaat op In de 3e minuut miste W. Nijenhaus voor open doel en na 5 min. weer een vrije schop vlak voor het doel. welke in de muur werd geschoten. De En- terse achterhoede greep fors in en het spel van Holten was van goede kwaliteit, doch het ontbrak helaas aan de juiste afwerking. In de 8e en 10e minuut weer enige gevaarlijke Holtense aanvallen, die door de Enter- se achterhoede met kunst- en vlieg werk konden worden opgelost en plot seling kwam er in de 13e minuut een gevaarlijke Enteree aanval, die door doelman Deijk bekwaam werd af ge;werkt. Na een kwartier spelen, loste midvoor Roetgerink van Enter een hard schot op doel, keeper Deijk stompte de bal weg en de opkomende halfspeler Braamhaar schoot de bal met de wind onhoudbaar in de tou wen (1-0). Deze stand was volkomen tegen de verhouding in, doch de En- terse ploeg putte uit deze onverwach te voorsprong vele moed en de ploeg riskeerde niets meer. ln de 16e mi nuut schoot S. Meinsma hoog over het doel en een prachtig schot van B. Knapen vloog over de keeper, maar ook over het doel achter. Na 10 min. schoot W. Nijenhuis een vrije schop hard op het doel, die door kee per Kerkhof per ongeluk en met veel geluk net over de doellat werd gewerkt. In de 20e minuut kreeg G. Oolbekkink een even onverwachte als prachtige kan.Se«iefj|»rlo te-zacht op z'n doélÈfian terugspeelde, doch Oolbekkink struikelde over de bal en de kans was verloren. De mooiste kans op de gelijkmaker kreeg Holten vlak voor het rustsig- naal, toen een schitterend schot van Joh. Veneklaas tegen de paal beland de en S. Meinsma de terugspringende bal op ca, 2 meter voor het doel ver keerd op zijn schoen kreeg en de bal over het 'doel lepelde. Na de rust trachtte Enter het spel te vertragen en het gelukte hen zowaar de Holten se spelers uit hun spel te halen, waar door de aanvallen veel minder talrijk werden en de Enterse achterhoede steeds gelegenheid kreeg om op te ruimen, Het spel werd ook vinniger en dit leverde de Enter speler Hee- ring 'n officiële waarschuwing op. Het spel werd wat rommelig door enkele blessures en Enter rook de zege. De strijd werd na ruim een half uur spe len in de tweede helft beslist, toen Enter op ca. 20 meter van het Hol tense doel een vrije trap mocht ne men. Linksbuiten J. Roetgerink schoot de bal over de muur en tot stomme verbazing van de hele Hol tense aanhang liet keeper Deijk deze o.i. houdbare bal in het doel verdwij nen (2-0). De laatste noodgreep van de Holten-trainer om enige spelers te vervangen had ook geen resultaat en door deze nederlaag is Holten weer een illussie armer. Scheidsrechter van Putten uit Bathmen leidde de wed strijd correct en had de ploegen goed in handen. Onder voor voetbal nu niet bepaald ideale weersomstandigheden werd za terdag de reis naar Almelo aanvaard. Deze wedstrijd lag de meesten nog al zwaar op de maag en van 'n goed resultaat was men nog niet overtuigd. Kenmerkend voor de mentaliteit van het B-elftal is nu, dat men hieruit juist de moed put om van meet af aan het initiatief in handen te ne men, zodat die voor het B-elftal het gunstigst zouden verlopen. Dit was ook zaterdag weer het geval en na •if-minuten wsvd-.Jxetrrbate^pe spel met -een keurjg doelpunt 'héJoond. Nog geen 5 minuten later werd een fout in de achterhoede van ON afgestraft en werd de voorspi'ong zodoende op gevoerd 'tot 2-,0. Door 'n dubieus doel punt., reduceerde ON de achterstand tot 2-1maar nog voor de rust werd de stand op 3-1 gebracht. Na de rust vlotte het. eerst niet zo best, maar toen ON bemerkte dat hun offensief geen resultaat had, werd de strijd werd door de rood-zwarten beheersd en wist men nog twee keurige doel punten te scoren, die door eigen spelrëgeltechnische fouten terecht erden afgekeurd. Namens de buren werd door mevr. Aaftink-Koopman (Tante Toos) een bedrag in envelop aangeboden. Op de joto van links naar rechts de heer en mevr. A. Rietberg-Tiesselink.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5