Ontmoetings-centrum op sportpark „Meermanskamp" officieel geopend Kerkdiensten Holtense gemeenschap schonk 50.000 gulden Samenwerkingvasthoudendheid en eensgezindheid Officiële overling door oud-voorzitter Verloren voorwerpen BURGERLIJKE STAND Verstandig- besluit Hulde Gelukkig Scorebord Van grote betekenis Moet en zal open Dankbaar en blij Samenwerking Dankwoord Officiële publicatie NORMEN ALGEMENE BIJSTANDSWET ONTSTEKEN VAN PAASVUREN Openbare kennisgeving Onttrekking weggedeelte aan het openbaar verkeer HOLTENS NIEUWSBLAD p js cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7per half jaar, 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 2 februari 1973 25ste jaargang - no. 5 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Bevers Telefoon 05483 -1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Onder grote belangstelling heeft zaterdagmiddag op het prachtige sportcomplex „Meermanskamp" de officiële ope- ning plaats gehad van het moderne ontmoetingscentrum dat vlak bij de hoofdingang is verrezen en een geheel vormt met de kleedkamers, die aan de modernste eisen voldoen. De heer S. C. Kruk, die ais afgevaardigde van de Kun. Ned. De heer Kruk herinnerde aan t^jd dat men zich nog uit moest kle den achter een heg en dat men na de wedstrijd al dan niet onder de pomp ging. Hy noemde het sa menspel tussen de overheden en de verenigingen gelukkig en had grote waardering voor alles wat de over heid ook in Holten de laatste jaren heeft gedaan. Dit prachtige centrum, zo besloot de heer Kruk, zal men op tijd moeten openen maar ook op tijd moeten sluiten. De Horecabedrijven hebben in tal van plaatsen het bouwen van clublokalen met argwaan bekeken en zo hier en daar zijn wel moeilijkheden ontstaan Laat men die in Holten voorkomen, aldus de heer Kruk, die z'n felicita tie van de „koninklijke" vergezeld deed gaan van een fraaie asbak voor de bestuurskamer. Voordat de heer Kruk zijn toespraak hield had de officiële opening van het centrum plaats door de heer H. Klein Velderman, (tot aan z"'n aftreden en kele maanden geleden, als wethou der o.a. van sportzaken, oud-voorzit ter en ere-lid van de SV „Holten") Het was een symbolische opening, waarbij door de allerkleinste „rood- zwartjes" een hele grote sleutel (een vergroting van de kleine van de hoofdingang) werd overhandigd. De heer Klein Velderman die heel graag voldeed aan het verzoek om het centrum te openen herinnerde aan de vele jaren dat de SV „Hol ten" of „H.V.C." zoals in 1922 de „doopnaam" luidde, zorgen kende, financiële zorgen, -die men ook in de buurtgemeenten kende. De oorzaak hiervan was dat er maar heel wei- Suède pet, Linker suède hand schoen. Zwarte p tefeuille, inhoud: 1 betaalcheque; pas; verz. bewijs. Donker paarse wollen das. Donker blauwe dames portemonnee. Gouden dames horloge, rechthoekig model, linnen bandje. GEVONDEN 1 paar bruine glacé dameshand schoenen. 2 huissleutels aan een schoenveter. Zwarte kinderportemon nee. Inlichtingen uitsluitend gedurende kantooruren: 8-12 en 14-18 u. Geboren: Manon dv T. Boes en G. Hofmeijer. Hendrik August, zv J. Hovenkamp en M. R. Carabain. Ondertrouwd: H. H. Kappert, oud 21 jaar, Holten en J. H. Olde Reuver of Briel, oud 19 jaar, Rijssen. Overleden: M. Zweers-Weijers, oud 63 jaar. Ingekomen: R. L. Bindt en gez. van Deventer. G. W. Nijhoff en gez. van Almelo. nig belangstelling voor de sport be stond, de contributie zo laag moge lijk werd gehouden om leden aan te trekken, met als gevolg tekorten waardoor men, om in de taal van vandaag te spreken, „in dc rode cij fers kwam". Velen van ons kunnen zich dit nog heel goed herinneren en toch denken we aan die jaren nog met heel veel genoegen terug, omdat we zo „alle machtig" veel plezier aan het voet ballen beleefden. Het is de welvaart geweest, die na de 2e wereldoorlog zich geleidelijk ontwikkelde, waardoor ook op- het terrein van de sport en de accom modaties grote verbeteringen tot stand kwamen. Deze mogelijkheden werden ook ge boden door de Ned. Sportfederatie (NSF) en de SV „Holten" heeft, na dat aan de eisen van de NSF en de overheid waren voldaan, hiervan ge profiteerd in de vorm van subsidies. Uw vereniging mag de bestuursle den die in het najaar van 1968 beslo ten tot de bouw van een kantine het „Sportdal", waarmee een bedrag was gemoeid van zevenduizend gul den, wel zeer dankbaar zijn. De ver eniging kon dit financieel „trekken" omdat de penningmeester heel zuinig was geweest op de zuurverdiende centen en de offers die door de leden waren gebracht. Sinds die bouw liep alles beter. De trainèr kon meer aan dacht schenken aan z'n longen, door na de training onder het genot yan een kopje koffie, nog es wat na te praten. Oud-trainer Leo Halle, hier vanmiddag aanwezig, deed toen z'n werk met nog meer plezier. Bij de opening van het clublokaal in het „Sportdal" zei ik aan het slot van mijn toespraak „Het ga U goed" Het was een wens, het is bij ingewij den bekend, die in vervulling is ge gaan. Door eendrachtig samenwer ken van bestuur en ..Werkcomité" en vooral niet te vergeten uw onver moeibare Supportersvereniging hebt U de laatste jaren enorm veel voor de sport kunnen doen en werd er zeer veel bereikt. Niet de hand op houden maar eerst zelf proberen om het. gestelde doe] te bereiken. Een zeer gezond standpunt waar voor men respect moet hebben. Op dit moment is de bodem van de „schatkist" weer duidelijk zichtbaar, maar dit is volkomen verantwoord, gezien het kostbaar bezit waarin we ons bevinden. De Holtense gemeenschap heeft goed begrepen waar het om ging en royaal bijgedragen. De milde gevers kunnen vandaag constateren wat er met hun geld is gebeurd. Hier werd iets groots verricht. Bij het prach tige sportcomplex een ontmoetings centrum, waarvan voor ieder de deu ren openstaan. Een gebouw waarop bestuur en leden van de SV „Holten" trots mogen zyn en wa.rmee ik U van harte gelukwens. Evenals in 1968 in het Sportdal" besloot de heer Klein Velderman met „Het ga U goed". De heer J. Warrink voorzitter SV „Holten" noemde in zijn toespraak de opening van het ontmoetingscen trum een hoogtepunt in het bestaan van de vereniging. Dat het mogelijk werd dit alles te realiseren heeft men in de eerste plaats te danken aan de Holtense gemeenschap, op wie nog Voetbalbond (KNVB) het woord voerde zei: We zijn de laatste jaren op dit gebied heel wat gewend maar wat hier in Holten tot stand is gekomen is geweldig. Een prachtig sportpark met vijf velden, een groot oefenveld, tennisbanen, moderne kleedgelegenheden en een clublokaal; een ..ont moetingscentrum" dat openstaat voor elke Holtenaar die aan sport doet". stuur verklaarde bijzonder gelukkig te zijn met het prachtige sportpark, de kleedlokalen en het ontmoetings centrum. De offers die gebracht zyn en nog gebracht moeten worden zijn ten volle gerechtvaardigd. Meer dan eens moeten we horen hoe slecht of .het hier in Holten wel was met de sportaccommodatie en deze meer dan eens geëtaleerd ge zien. Voor de voorzitter van uw vereni ging de heer Warrink, die zich bij zonder verdienstelijk gemaakt heeft, om de plannen zo snel mogelijk te realiseren, moet deze opening wel grote voldoening geven. Ook als voor zitter van de Stichting Sportbelan- gen Holten, heeft hij van meet af z'n schouders er onder gezet en hij heeft loon naar werken gekregen. Het ge meentebestuur hoopt dat dit ontmoe tingscentrum een monument van bur gerzin in Holten als opvangcen trum van de jeugd van grote bete kenis zal zijn, zo besloot mr. En- De heer Hofmeijer, die bij verhin dering van voorzitter Ter Riet na mens het bestuur van de afd. Twen te het woord voerde, bracht het ge meentebestuur hulde voor de mede werking die bii het realiseren van het object „Meermanskamp" werd verleend. Het afdelingsbestuur is bij zonder gelukkig niet alleen met speel velden maar zekei, ook met een ont moetingscentrum men moet nog even wennen aan de naam waar men de jeugd bezig kan houden. Hij liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een servies (12 kop en schotels etc.) versierd met het Twentse Ros en de letters „T.V.B. Oud-wethouder H. Klein Vel derman tijdens de opening van het ontmoetingscentrum op het sportpark van S.V. Holten. nooit tevergeefs een beroep werd ge daan. Toen in 1968 het gemeentebestuur het verstandige besluit nam, ondanks een lege „schatkifet" het landbouw bedrijf van de Gebr. Wansink aan te kopen met de bedoeling er een sport park van te maken, waren er een aantal Holtense boeren, tevens fer vente supporters van de SV „Hol ten" die zoveel vertrouwen in de goede afloop hadden, dat ze ons aan boden tegen vergoeding van de ge maakte kosten het gehele complex in te zaaien met rogge. De netto op brengst van f 4700 is de eerste kiem geweest voor dit gebouw. Gaarne zeggen we op deze dag deze boeren nogmaals van harte dank. Toen in 1972 de beslissing gevallen was dat onze vereniging het recht van opstal werd verleend voor de bouw van het ontmoetingscentrum was het met de langzaam-aan-acties gebeurd en moest er met grote spoed aan het project gewerkt worden. Via onze plaatsgenoot bouwkundi ge Herman Nekkers waren we in middels in contact gekomen met ar chitect Reitsma te Twello, met wie vanaf het eerste schetspian tot op het moment van heden bijzonder goed contact is geweest. Er kon met de heer Reitsma heel prettig worden samengewerkt en daarvoor, zo zei de heer Warrink, zijn wy hem zeer erkentelijk. Toen echter de schetsontwerpen wa ren „omgezet" in definitieve plannen en als gevolg daarvan ook de begro- tingsprijs boven water was geko men, is in eerste ins'antie toch wel even met de ogen geknipperd, omdat deze prijs toch wel boven het budget ging. Het onbeperkte vertrouwen in onze, Holtense gemeenschap deed toch de beslissing vallen: „Bouwen". In juli van het vorig jaar, tijdens de bouw, werd toen de grote actie, je zou eigenlijk kunnen zeggen, „een alles of niets actie", gehouden met een fantastisch resultaat: f 50.000,- aan gifteh en renteloze aandelen. Een actie die onze stoutste verwach tingen v,er heeft overtroffen, zo be sloot voorzitter Warrink. die harte lijk dank bracht aan allen die aan de bouw in welke vorm dan ook hun medewerking gaven en aan allen die financiële steun verleenden. klaar. De heer G. S. E. Yegter die na mens de Stichting Sportbeiangen en de Tennisclub „Holten" het woord voerde, sprak als vol Graag en van "anser harte wens ik U als voorzitter en met U de le den van de Sportvereniging Holten, welke vereniging een fundamenteel onderdeel vormt, van onze Stichting Sportbeiangen, namens deze stich ting geluk. Aan deze gelukwensen voeg ik evenzeer van harte toe die van Uw zustervereniging. d.e Tennisclub Hol ten, die zozeer meeleeft met de ont wikkeling van Uw verenigin" hier op de ..Meermanskamp". Wij prijzen Uw vereniging geluk kig met de energie dit eigen clubge bouw reeds nu heb' n willen stich ten. Wij feliciteren U met de voleindi ging van deze wilskrachtige plannen, die zijn hoogtepunt vindt in deze of ficiële en feestelijke ingebruikstelling. Het is bijzonder jammer, dat een kleine onderdeel voor de heer Beij- ers, ons bekende lid van het dage lijks bestuur van deze stichting, zul ke grote gevolgen heeft gehad! dat een heupfractuur opname in het zie- Oud-voorzitter Herman Klein Velderman werd de sleutel aan geboden door de pupillen van de SV „Holten". Burgemeester mr. W. H. Enklaar sprekende namens het gemeentebe- Ned. Herv. kerk: 9.00 en 10.30 u. ds. C. C. Addink, Viering H. Avondmaal, Oppasdienst: mevr. De Blaauw, Wil- lemien Loman en Alie Nijerees. Geref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor het Werelddiaconaat. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw" Tijdens de dienst van 9.30 u. Oppasdienst in gebouw „Re- hoboth" (Ria Jansen en Hetty Lan- deweerd). R.Iv. kerk: 9.30 u. H. Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat) D1JKERHOEK: 10 u. ds. P, Lugtig- heid. Viering H. Avondmaal. OKKENBROEK: 10 u. ds. van dei- Molen van Raalte. NIEUW IIEETEN. R K. Kerk: za- tei-dagavond 7 u. zondagmorgen 8 en 10 u. Burgemeester mr. W. H. En klaar wenste de SV „Holten" namens het gemeentebestuur geluk met het ontmoetingscen trum. Van links naar rechts de bestuursleden J. Warrink, voor zitter, Markvoort, secretaris Brands, Den Heijer, Meinsma en J. Nikkels. kenhuis noodzakelijk heeft gemaakt. Hijzelf en ook wij van onze kant zou den het op prijs hebben gesteld, wan neer de heer Beijers in mijn plaats hier vanmiddag het woord zou heb ben gevoerd. Wij wensen de heer Beijers van deze plaats van harte een goede en voorspoedige genezing toe. Nu het bestuur van de stichting mij heeft verzocht deze taak van de heer Beijers over te nemen, wil ik graag tot uitdrukkin brengen, hoe de stichting van waardering en be wondering is vervuld voor het baan brekende werk, dat door het bestuur van Uw vereniging in het verleden is verricht. Baanbrekend, door het gemeentebestuur ervan te overtuigen, hoe noodzakelijk het langzamerhand was geworden, dat een implex van sportvelden aan de bevolking van Holten ter beschikking zou komen te staan. Dit initiatief van Uw vereni ging mondde uit in de fundering van onze Stichting Sportbeiangen. Aan deze groepering vertrouwen verschil lende takken van sport, onderge bracht in verenigingsverband, hun belangen toe door middel van hun lidmaatschap van deze stichting. Het lijkt mij goed en verantwoord aan de ontwikkeling van dit proces te herinneren en duidelijk te stellen, hoe uit de initiatieven van de Sport vereniging Holten de werkelijkheid van vandaag is gegroeid. Hoe, zon der iemand te kort te willen doen, de heren Warrink en Broersraa, in het begin als vertegenwoordigers van de sportvereniging, later, als afvaar diging van deze vereniging opgeno men als voorzitter en secretaris in het Stichtingsbestuur, door hun stu wende vasthoudendheid hebben we ten te bereiken, wat hen in eerste instantie voor ogen stond. Voor waar een eerbiedwaardige prestatie. Nu de eerste velden klaar zijn en ten dele reeds bespeelbaar, wordt het eigen clubgebouw in gebruik geno men. Zo heeft Uw bestuur de kunst verstaan alle mogelijkheden te benut ten en met grote voortvarendheid dit gebouw hier neer te zetten op het ogenblik, waarop Uw leden een on derkomen en een plaats van samen komst nodig hebben. Het bestuur van de Stichting en de Tennisclub willen graag waarde ren de energie van Uw bestuur en de eensgezindheid onder de leden, zo als die bij de totstandkoming van dit gebouw aan de dag is getreden. Wij willen graag aan de feestvreugde bijdragen. Zelfs willen wij trachten de stuwkracht van Uw sportief optre den te bevorderen door U dé moge lijkheden tot verbetering van Üw voetballeven in de competitie steeds voor ogen te houden. Zo waren wij van plan U een score bord aan te bieden, maar aangezien deze borden, voor een voetbalclub niet in de handel zijn verzoeken wij U er een te willen laten maken naar eigen inzicht, ter plaatsing in dit ge bouw. Wij hopen, dat ons bedrag daartoe toereikend zal zijn. Het mo ge uw vereniging goed gaan, zo be sloot de heer Vegter. De heer ter Horst sprekend n,. mens de Almelose- en Nijverdalse Scheidsrechters-vereniging, noemde de verhuizing van het Sportdal naar „Meermanskamp" van enorm gro te betekenis voor de sport in Holten. Hij had wel al iets gehoord over de bouw van dit centrum, maar dat het zo iets moois en zo modern zou zijn. had hij niet gedacht. In een gesprekje met een journalist van het Dagblad van het Oosten zei burgemeester Enklaar onlangs dat hij totaal geen verstand van voetbal len had. Dat hij zich met vele ande ren heeft ingezet om dit prachtige sportpark aan te leggen bewijst dui delijk dat hij de sport een warm hart toedraagt. Architect Reitsma zei in een korte toespraak het volgende: „Dat U hier met elkaar vandaag al zit dankt U aan de voortvarendheid van de voorzitter van de SV „Hol ten" de heer J. Warrink, die steeds heeft gezegd: „het centrum moet en zal open op zaterdag 27 januari". De heer Reitsma sprak een woord van dank tot z'n bouwkundige mede werker de heer Herman Nekkers, die heel wat eigen uren in de object heeft „gestopt". Voor de bar in het cen trum bood de heer Reitsma een prachtige antieke koperen bel aan. Het luiden van deze bel kan beteke nen „ik geef een rondje" en een tik op de bel „laat maar zitten voor dc kas". Persoonlijk, zo zei de heer W. ten Velde, die sprak namens de oprich ters, de ere-leden en het lid van verdienste, ben ik zeer dankbaar om dat datgene waarvan ik meer dan 20 jaar droomde nu werkelijkheid is ge worden. De heer Ten Velde dankte namens de „oude garde" allen die daadwer kelijk meewerkten en financiële steun gaven om zo iets moois tot stand te brengen. Hij wenste de SV „Holten" veel goeds in de komende jaren. De heer J. Wiggers, die geluk wenste namens de ZVV „Blauw Wit '66" wees op de goede samenwer king die er is tussen de beide voet balverenigingen en hij hoopte dat de ze samenwerking in de nabije toe komst nog zal worden verstevigd en uitgebouwd. Hij bood een reproductie aan van het schilderstuk „Zicht onder wa ter" van een Zuid-Vietnamese kun stenaar. Paulien Wansink (12) was de jong ste spreekster. Paujien: „Ik maak het kort \yant het komt toch bijna al lemaal op hetzelfde neer. Ik zeg al leen maar namens papa en oom (want die konden niet mee komen), ik ben blij dat het sportveld zo mooi is geworden en ik hoop dat het goed gaat". Paulien kreeg een spontaan applaus. De heer Ter Hoeven die een kort woord sprak namens het eerste elf tal offreerde een electrische koffie kan en de heer J. ten Velde, die ge lukwenste namens de Supportersclub en de medewerkers aan het clubor gaan, verraste voorzitter Warrink met een prachtige sjoelbak en een damspel. Nadat namens de VV „Enter" en de Holtense Muziekvereniging „HMV" nog was gesproken door de heren Heering en J. Schippers, werd de lange rij afgesloten door mevrouw Ter Hoeven namens de dames van de bestuursleden. Zij had wat ze op het hart had in het volgende ge dichtje samengevat: „Bij dit openingsfestijn wilden wij ook graag aanwezig zijn We zien u daar zitten zeer verguld eindelijk is uw wens vervuld Dank zei veler vrijgevigheid werd uw droom thans werkelijkheid ..Meermanskamp" dat is verrezen U mag daar met recht trots op wezen Met ons allen hebben wij bedacht wat voor cadeau moest worden meegebracht Zondag zagen wij u in de bestuurskamer zitten en wij zeggen dit niet om op u te fitten maar van buiten gezien, leek 't wel een poppekast met steeds 't optreden van een andere gast Toen namen wij samen het besluit er moeten gordijnen voor die ruit en we weten niet of u 't' gemerkt hebt hoor maar ze hangen er sinds gisteren voor Voorzitter J. Warrink heeft hierna dank gezegd voor de grote belang stelling die bij de officiële opening werd getoond voor de goede wensen, en de vele prachtige cadeaus en de bedragen in couvert. Al met al een feestelijke opening, waaraan muzi kaal luister werd bijgezet door „HMV". De normen voor periodieke bijstand ingevolge de Algemene Bij standswet zijn ingaande 1 januari 1973 door het college van burge meester en wethouders nader vastgesteld als volgt alleenstaande idem met 1 kind voor een kostwinner zonder kinderen f 87,60 f 127,70 f 125,15 f 130.25 f 132.80 f 132.80 f 134,85 f 134,85 idem met 2 kinderen idem met 3 kinderen idem met 4 kinderen idem met 5 kinderen idem met 6 kinderen idem met 7 kinderen of meer f 136,90 Bovenstaande basisnormen dienen te worden vermeerderd met de wettelijke kinderbijslagen, premie ziekenfonds en de woninghuur c.q. de kosten van eigen woning en te worden verminderd, indien één der echtgenoten ontbreekt, met f 18,75 per week. Alleenstaande die niet zelfstandig een huishouding voert woonkosten inbegrepen f 104,10 Thuiswonenden a. jonger dan 18 jaar f 39,40 b. van 18 tot en met 20 jaar f 58,40 Volledigheidshalve wordt nog medegedeeld, dat exemplaren van de richtlijnen ter inzage liggen op de afdeling sociale zaken. Voorts zijn aldaar de richtlijnen verkrijgbaar tegen de prijs van f 6.per stel. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris De burgemeester van Holten vestigt de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 116 der Alge mene Politieverordening voor de ge meente Holten, waarbij het zonder zijn toestemming verboden is in de openlucht paasvuren te ontsteken. Aangezien in verband met de grote hoeveelheid voorradig hout reeds nu voorbereidingen worden getroffen voor het maken van paasvuren, wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd, dat vooraf de'plaats van het te bouwen paasvuur in over leg met de brandweer moet worden bepaald. Wanneer niet tijdig overleg met de commandant brandweer omtrent de juiste plaats van het te ontsteken paasvuur heeft plan's gevonden, loopt men kans het paasvuur naderhand te moeten verplaatsen of mag het paasvuur niet worden ontstoken. Aanvragen om ontheffing van het verbod tot het ontsteken van paas vuren moeten daarom zo spoedig mo gelijk schriftelijk ter gemeente-secre tarie worden ingediend en een aan duiding bevatten van de plaats waar het vuur ontstoken zal worden. Holten. 29 januari 1973. De burgemee ar van Holten, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat het raads besluit d.d. 13 september 1972, nr. 982 goedgekeurd door gedeputeerde sta ten der provincie Overijssel bij be sluit van 9 november 1972, afdeling 3 nr. 84154, tot onttrekking aan het openbare verkeer van een gedeelte van de Molenbelterweg, gelegen tus sen het viaduct in de rijksweg De- venter-Holten en de oprit naar de Holterberg, vanaf 5 februari 1973 ge durende veertien dagen ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. Holten. 2 februari 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgen\eester; G. J. Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1