Kennismaking en demonstratie Hockeyclub „Holten" Ui! Uitstekend geslaagde „Oliebollen- cross" van de S.Y. Holten Blauw Wit voor krachtproef Selectie Blauw Wit HOLTEN ZONDAG NAAR ENTER Wanhoopsdelegatie uit Amerikaanse kerken overlegt in ons land Opening ontmoetingscentrum 27 januari a.s. Zwemclub „Twenhaarsveld' winnaar dubbele zeskamp WAAR GAAN WE HEEN? Damesteam B.A.T.O. won volleybaltoernooi in Rijssen PJGO-dammers versloegen Diepenheim Almelose veteranen wonnen van Blauw Wit 3 oefenwedstrijd Successen Bergruiters op I.C.H. Veendam Schietwedstrij den Gevonden en verloren voorwerpen VAN HET ERF DER KERK t yrjjdag 12 januari 1973 I Het is traditie geworden, dat in de eerste week van het nieuwe jaar de „Oliebollencross" wordt georganiseerd door de Supportersvereniging van de S.V. „Holten" in samenwerking met het bestuur en jeugdcommis sie van deze Sportvereniging. Door de uitvoerige en duidelijke reklame-campagne, welke aan deze cross voorafging, was de belangstelling enorm en een groot succes voor de organisatoren. Door uitbreiding van de diverse groepen waren er tevens enige zeer toepasselijke namen bedacht voor deze klassen. Zij waren als volgt inge deeld: Poffertjes voor de 7, 8 en 9 jarigen afstand 21/: km. Appelflappen voor de 10, 11 en 12 ja rigen afstand 2Vs km. Pannekoeken voor de 13 en 14 jari gen afstand 3ll» km. Roomsoezen (zeer toepasselijk!) voor de dames afstand 3Vs km. Bitterballen (ongetrainden) 15 jaar en ouder afstand 3 Vskm. Oliebollen voor 15 jaar en ouder af stand 5 km. De start, finish en prijsuitreiking hadden plaats in het bijna gereed zijnde Ontmoetingscentrum „Me'er- manskamp" van de sportvereniging Holten. Bijzonder prettig was dat ve le ouders acte de présance hadden gegeven om de jeugdige voetballers steun te verlenen bij de start en fi nish. Het parcours was schitterend uitgezet door de bossen van de Hol- terberg en de Look en dit gebied leende zich er goed-voor om er een gevarieerde cross van te maken (zandwegen, bospaden, asfaltwegen). Om half tien werd gestart met de Poffertjes-cross, waarbij 22 deelne- mertjes aan de start kwamen. Na een spannende strijd tussen Erik Knapen en Marinus Aanstoot geluk te het Erik na een sterke sprint als eerste over de finish te komen. De -uitslag van de eerst-aankomen- den was1: 3) Erik Knapen (beker), 2) Marinus Aanstoot 3) Erik Spenkelink, 4) Martin Jansen 5) Dinant Schippers. In deze groep liepen ook een paar meisjes mee en de eerstaankomende was Mieke Soer, welke een g prestatie leverde door als achtste van de totale groep binnen te komen. Appelflappencross De Appelflappen-groep ging om kwart voor tien van start en hier voor hadden zich 18 deelnemers op gegeven. De strijd werd hier volle dig beheerst door de goed getrainde A. Pieters uit Twello, welke met gro te voorsprong deze loop won, doch geen beslag kon leggen op de wissel beker, omdat deze wegens het regle ment uitsluitend voor de Holtenaren beschikbaar is. De strijd voor de overige plaatsen was volkomen open en de onderlinge verschillen waren niet bijster groot. Uitslag in deze groep: 1) A. Pieters (medaille). 2) E. Schip pers (beker). 3) J. Spiiker, 4) Willems, 5) G. H. Deijk. Pannekoekenrace Om 10 uur was de start voor de Pannekoek-liefhebbers, waarbij Henk Knapen de wisselbeker moest ver dedigen. De 16 deelnemers hebben 'n prima race gelopen, waarbij Henk Jansen een goede indruk achterliet en in goede stijl de wisselbeker zijn bezit kreeg. Hoewel ook hier de onderlinge verschillen niet groot wa ren was er toch duidelijk een ver schil in de loop-houdingen van deelnemers. Henk Knapen werd hier goede tweede met 17 seconden ach terstand od Henk Jansen. Uitslag: 1) Henk Jansen tijd 10 min. 57 sec. 2) 1-Ienk Knapen tijd 11 min 14 sec. 3) Frank van de Berg. 4) Freek Lubbersen. 5) Willem Tuller. Roomsoezen Als prachtige tussenrace kwamen de mooiste Roomsoezen aan bod hierbij kwam duidelijk naar voren dat diverse dames reeds aan cros sen hebben deelgenomen en dus be ter getraind waren. Er waren eer elftal Roomsoezen aan de start ver schenen welke allen de cross hebben uitgelopen en waarbjj mevr. Veen- stra-Wegstapel (als supporster voor haar zoontje gekomen!) 'n bijzondere prestatie verrichtte! Zij werd hier voor dan ook beloond met een me daille voor haar moedige volhouden. De uitslag was: 1) Truus Ongena-Haan tijd 13 min. 29 sec. 2) Tonny Schöppers tijd 13 min. 31 sec. 3) Gerry Kalfsterman tijd 14 min. 57 sec. 4) Nelly van Til tijd 14 min. 58 sec. 5) Willy Viet. Bitteorballenrace De Bitterballen kwamen om half elf aan de start. De belangstelling voor dieze cross was enorm! Liefst 37 dun ne en dikke bitterballen, verzameld uit de lagere elftallen van Holten (vooral tot 5e en 9e!), streden met veel élan en 'ook de stijl van de lo pers was zeer bewonderingswaardig! Deze deelnemers startten om de kwart seconde zodat zij steeds een goed aas (lees bitterbal^ voor zich hadden om zich in vast te bijten. De uitslag van de eerstaankomen den was; 1) A. Jansen (5e elftal-pas getrouwd) tijd 10 min. 34 sec. 2) H. J. Beid- man (5e elftal) tijd 10 min. 47 s>ec. S) H. Klaasses (6e elftal) tijd 10 min. 48 sec. 4) H. Klein Obink (5e elf tal) tijd 11 min. 04 sec. 5) D. Jansen tijd 11 min. 08 sec. 6) J. Jansen (7e elftal) tijd 11 min. 13 sec. Oliebollencross Als laatsten kwamen de geoefen- den aan bod voor de Oliebollencross. Ook hiervoor was de belangstelling groter dan in voorgaande jaren (ja, U leest het goed: 39 deelnemers!). Ook in deze groep werd gestart om de kwart seconde en er werd schit terende strijd geleverd om de prach tige wisselbokaal, welke het vorig jaar was gewonnen door Bert Kna pen. Het parcours was behoorlijk zwaar, doch voor geoefende sport liefhebbers een goede training! Dg deelnemers bestonden voornamelijk uit spelers van de eerste drie elftal len van Holten A-junioren en enke le' atleten buiten Holten. Het gelukte Bert Knapen ook dit jaar weer, na een zeer sterk gelopen race, de wis selbokaal wéér voor een jaar in zijn bezit te krijgen. De uitslag van de eerste 6 was als volgt: 1) B. Knapen tijd 15 min. 12 sec. 2) H. J. Wolteriruk, Nijverdal tijd 15 min. 33 sec. 3) H. Wolterink, Nijverdal tijd 15 min. 40 sec. 4) W. Reylink, tijd 15 min. 47 sec. 5) H. Markvoort tijd 16 min. 21 sec. 6) A. Reylink tijd- 16 min. 59 sec Prijsuitreiking Na afloop werden in het Ontmoe tingscentrum Meermanskamp" de wisselbekers en medailles uitgereikt nadat eerst de rekenkamer computercentrum, de volgorde had vastgesteld. De belangstelling was groot en het bLeek nu reeds duide lijk dat een dergelijk gebouw zich uitstekent leent voor het organise ren van dergelijke evenementen. Voor de Poffertjes-race werd de be ker beschikbaar gesteld door de voor zitter van de pupillen-commissie S Markvoort en met een toepasselijk woord voor het. eerst uitgereikt aan Erik Knapen. De Appelflappen deel nemers kregen een wisselbeker aan geboden door de voorzitter van het organisatie-comité van de oliebollen cross Jan ten Velde. Deze overhan digde de beker aan E. Schippers, ter wijl A. Pieters uit Twello een me daille kreeg. Da voorzitter van de Holtense jeugd commissie de heer F. Groenewoudt reikte de door hem het vorig j beschikbaar gestelde wisselbeker uit aan Henk Jansen en feliciteerde hem tevens voor zijn goede prestatie-loop. De heer J. Kalfsterman, bestuurs lid van Holten, had een beker be schikbaar gesteld voor de dames- groep. Hij is een groot routinier in de verrichtingen van de dames op sportgebied. Hij memoreerde de goe de prestaties van enkele dames en hoopt dat het volgend jaar nog meer dames aan de Roomsoezen-cross zul len deelnemen. De trainer van Holten, de heer G. A. Vaneker uit Hengelo (O) stel- Albert van de Maat finisht na vijf kilometer in de oliebollen cross. De heer Ter Hoeven heeft het klokje in de hand om zijn tijd op te nemen. Voorzitter Warrink van de S.V. Holten op de achtergrond doet in het ontmoetingscentrum een beroep op de oudere leden van zijn club een handje te wil len helpen bij de voltooiing van het gebouw. de spontaan een beker beschikbaar voor de ongeoefenden van 15 jaar en ouder, ook genaamd de bitterballen. De nog steeds van energie bruisen de A. Jansen van het 5e elftal mocht voor de eerste keer de wisselbeker in ontvangst nemen uit handen van de trainer. De winnaar van de Olieballan-cross Bert Knapen, mocht voor de tweede keer de wissel-bokaal, beschikbaar gesteld door de heer F. ten Hoeven in ontvangst nemen. Feestelijke opening Na deze uitreiking bedankte de voor zitter van de S.V. Holten de heer J. Warrink da organisatie-leden voor het goede werk tot het welslagen van d'eze cross en sprak de hoop uit, dat deze elk jaar een groot evenement mag worden aan het begin van het nieuwe jaar. Hij wekte de leden op om in de komende waken nog even de handen uit de mouwen te steken voor de laatste karweitjes, welke nog moeten worden uitgevoerd, om 't ont moetingscentrum Meermanskamp' in alle glorie op 27 januari 1973 in feestelijke stemming te openen.-- Een achttal van de damclub van de afdeling Holten van de P.J.G.O. speel de dinsdagavond in café Roelofs een partij tegen een combinatie van de Diepenheimse P.J.G.O.. aangevuld met enkele spelers uit Goor. De Hol tenaren wonnen met 11 tegen 5 pun ten. De individuele uitslag was: J. Jansen-B. van Beek 0-2, H. ter Balkt D. Jansen 2-0, B. 'Nijenhuis-J. Mark voort 0-2, H. Kremers-W. Nijland 0-2, J. Boere-H. Klein Teeselink 0-2, J. Reef-E. Struik 2-0, H. Bouwmeester- jhr. G. van Coeverden 1-1, H. Meut- stege-E. Krikkink 0-2. Blauw Wit wordt in de eerste wed strijd na de „winterstop" meteen voor een zeer zware krachtproef gesteld in de thuiswedstrijd tegen Sibculo dat met 18 punten uit 12 wedstrijden de bovenste plaats bezet in de eerste klasse A. De Sibculoërs moesten in de thuis wedstrijd (7-10-72) 1 punt aan Blauw Wit laten (0-0) en wanneer Blauw Wit van meetaf wil vechten voor een goed resultaat dan zit er nu zeker weer een gelijkspel in. De wedstrijd die zal worden geleid door scheidsrechter N. Klont begint om 14.30 uur. Blauw Wit. 3 speelt om 12.00 uur in Rijssen tegen Sportclub Rijssen 5 Blauw Wit 4 zal het vanaf half drie thuis moeten opnemen tegen Sportclub Rijssen 6. De junioren BI krijgen om 2.30 uur op „Meermanskamp" Rijssen Vooruit BI op bezoek. Zo op 't eerste gezicht een gemakkelijk „klusje" maar ook dragers van de rode lantaarn zorgen zo af en toe voor levensgrote verras singen. De junioren Cl spelen om half zes (vertrek half vijf) zaalvoetbal in de sporthal te Goor tegen Twenthe Cl. Het elftal van Blauw Wit dat om half drie thuis speelt tegen kampioens kandidaat Sibculo I zal worden geko zen uit de volgende selectie: F. van Gennep, doel, C. P. Beukenkamp, J. Thalen, H. Hovenkamp, G. Dikkers, J. W. Beldman, H. Aanstoot Sr. B. Riet berg, J. Kolkman, H. Wiersma, G. J. Landeweerd. Stand le klasse A:Sibculo 12-18; Drie- nerlo 13-17; Kloosterhaar 13-16; Ve- sos 13-15; Daarle 13-15; Blauw Wit 13-13; Boswinkel 11-10; D.V.O. 12-9; Eversberg 13-9; Denekamp 13-4. Programma le klasse A: Eversberg Vesos; Blauw Wit-Sibculo; Klooster haarDaarle; DrienerloBoswinkel; D.V.O.Denekamp. Het derde van Blauw Wit speelde de afgelopen zaterdag een vriendschap pelijk partijtje tegen het veteranen elftal van de VV „Almen". Al gauw bleek dat wat de oude rotten aan snelheid tekort kwamen ruimschoots met techniek werd goedgemaakt. J. Wiegers en H. Pelgrim zorgden voor een ruststand van 2-0. Na de thee startte Blauw Wit met een licht overwicht en Henk Beldman zorgde met een mooie treffer voor 2-1. Tien minuten voor tijd bepaalde Ab Wiegers de eindstand op 3-1. Een zeer sportieve wedstrijd die door de ATmensë scheidsrechter correct werd geleid. De rood-zwarten moeten zondag op bezoek bij Enter. Wat voor enkele jaren geleden nog een echte streek- derby was, staat momenteel door de plaatsen die de beide ploegen bezet ten minder in de belangstelling. Niet temin hopen we, dat vele supporters zondag toch de tocht naar Enter zul len ondernemen, want de morele steun van haar supportersschare kan Holten niet missen. Enter heeft 11 punten uit 12 wedstrijden met 1 afge broken partij. Holten heeft 16 punten uit 13 wedstrijden. Voor het oog een leuke voorsprong, maar laat men zich op Enter niet verkijken. Het is een hele lastige tegenstander op eigen terrein. Daarom het beste beentje voorgezet dan zal het wel gaan. Het vertrek per bus - ook voor supporters - is bepaald op 13.30 uur vanaf de Smidsbelt. De selectie is als volgt: J. Deijk, D. Pasop, G. Soer, G. Brands, G. Paal- Om de conditie op een zo goed mo gelijk pijl te houden spelen het negen de en vierde elftal van de s.v. Hol ten een onderlinge oefenwedstrijd a.s. zondag in het sportdal, aanvang 9.30 uur. Han Brouwers werd met Matador de beste jeugdcombinatie op boven vermelde in door concours. Hij wist dit te bereiken door een 2e prijs in klassiek jeugdspringen; 4e prijs in „Kies uw eigen weg" en kwam za terdag in de finale als winnaar uit de strijd. Vermeldenswaard is nog dat deze ruiter voor de wijze van rijden de kwalificatie zeer goed kreeg. Hij kreeg tevens een uitnodi ging voor deelneming aan het I.C.H. te Arnhem. Het aantal deelnemende combinaties bedroeg 120. In de klas se M klasseerden zich vervolgens de heer J. Murris met Maximiliaan. 14e prijs de heer D. Willems met Due du Montagne en B. J. Brouwers met Enster. Zij maakten in de 2 barrage beiden één fout. In de klasse Z wist mejuffrouw Getkate na 1 barrage een 10e plaats te behalen met het paard Joka. De finale wist deze amazone t-e bereiken. Zij behaalde hierin een 6e plaats. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaall: Groep A: H. J. Nekkers 129 punten; 2 B. Brinkman 126 punten; 3 Q. Koopman 121 punten; 4 H. Paal man 120 punten; 5 J. van Asselt 114 punten. Groep B: 1. G. A. Haverslag il8 pnt.; 2 A. Schuppert 114 pnt (2x10, 4x9, 5x8); 3 J. A. Aanstoot 114 pnt. (2x10, 4x9, 2x8)4 J. Bouwhuis 105 pnt.; 5. G. Jansen 90 pnt. Groep C: 1. A. <L. JDrenth .112 pnt,; 2. G. Schöppers 105' punten:3 H. J. Bekkernens 91 pnt.; 4. E. J. Dene_ kamp 86 pntv; Jn Louwerenburg pnt. man, W. Kaiser. S. Meinsma. W. Nij- enhuis, G. Oolbekkink, W. Schooien Joh. Veneklaas, A Reijlink, B. Kna pen en H. Kalfsterman. De stand in 4B is momenteel als volgt: Rood Zwart Hector La Première Holten Wilh.school Reutum Wierden Enter NEO Nijverdal Unisson OSV '31 13 10 2 1 22 13 9 2 2 20 13 8 2 -3 18 13 7 2 4 16 12 6 2 4 14 13 4 4 5 12 12 4 3 5 11 12 3 5 4 11 13 3 5 5 11 12 1 3 8 5 13 2 1 10 5 30-10 31-11 16-10 19-16 19-17 f 7-18 21-18 10-12 23-24 14-29 11-25 19-30 Dertien meisjes en jongens van de Holtense zwemclub Twenhaarsveld waren uitgenodigd om deel te nemen aan een recreatieve dubbele zes kamp welke afgelopen zondag was georganiseerd door D.Z.P.C. „de IJs- sel" in het overdekte bad te Deven- Men schrijft ons: De Hockey Club Holten maakt hier bij het programma bekend hoe op zaterdag 13 januari 1973 de kennisma kingsochtend en demonsratiewed- strijd zullen vex'lopen op het terrein van S.V. Holten in 't Sportdal, waar bij iedeer van harte welkom is. 10.00 uur Opening en korte toelichting van de voorzitter de heer P. D. A. van Iddekinge over de bedoeling van deze ochtend; 10.05 uur zal de heer Van Orden uit; 't Joppe als hockey official toelichting geven over de hockey historie in Ne derland en de hockey sport anno 1973. Hockey-benodigdhe- den zullen worden getoond en alle be langstellenden krijgen de gelegenheid zelf een balletje te spelen. 10.30 uur Demonstratiewedstrijd junio- x-en-mixed tege junioren-mixed van de Sallandse Mixed Hockey Club te Raalte. Opstelling spelers en reser ves: R. Boode, M. Boode, E. Camme- raat, W. Dhert, R. Geerestein, C. v. Iddekinge, R. v. Iddekinge, R. Lep pink. H. Lonink. M. Louwerenburg H. Meerman, A. Oostenbrug, G. Oos tenburg, VF. Redeker, L. Voei-man. Afzeggen bij H. Fockema Andreae- de Jongh, tel. 2372. 11.15 uur Demonstratiewedstrijd se nioren-mixed tegen senioren-mixed van de Sallandse Mixed Hockey Club te Raalte. Opstelling spelers en re- ves: F. Barneveld-Udema, V. Boer- Luti, H. Dieben, R. Dieben-Woutex-s, J. Dhert, C. Geerestein, R. Geere stein, A. Plammersma, G. Kraay, v. Loenen, G. Makel, R. Molkenboer, F. Redeker, K. v.d. Sloot, J, Sijtse- ma, T. Udema, J. v. Voorthuizen, J. Hulshoff, P. Post. Afzeggen bij H. Fockema Andreae-de Jongh. Indien door slechte weersomstandig heden het veld zal worden afgekeurd dat zal dit programma een week la ter plaatsvinden. ter. Hoofdzakelijk zeer jeugdige zwemmers kwamen hiervoor in aan merking. De organisatie bij „de IJs- sel" was weer uitstekend, zodat de wedstrijden een vlot verloop hadden. Er werd heel goed gezwommen. Voorheen was het zo, dat bij Twen haarsveld vooral de oudere meisje: en jongens voor de punten moesten zorgen. Met grote bewondering keken desupporters dan ook zondag naar die heel jeugdige deelnemers die daar zomaar allemaal als eerste of tweede aantikten. Een compliment dus voor de heren van de wintertrai- ning H. Meijex-, K. Broersma en C. Israël. De estafettes zowel bij de meisjes als de jongens werden door Holten gewonnen. De einduitslag was: 1. Twenhaarsveld; 2. De IJssel Deventer; 3. Nimph; 4. A.Z.C.; 5 Maarkei; 6. Z.P.A.; 7. Protheus'; 8. Brummen; 9. Doesburg; 10. Looer- mark; 11. Dieren; 12. Zevenhuizen. Uilslagen Holtense deelnemers: Hanneke Truchei nr 1; Martin Wilpshaar nr. 1; Anet Wein Velder- man nr. 3; Hans Welting nr. 3; Mar tha Gerbers nr. 1; Wim Meyer 2x nr. 1; Irma Jager nr. 1; Remco v. Maurik nr. 3; Lies Gerbers nr. 2; Theo Haze nr. 1; Gerdien Ophof nr. 1; Janny Wansink 2x nr. 1; Gerard Willems 2x nr. 1. Verder werd er voor de liefhebbers nog een afvalrace gezwommen. Ger dien Ophof, Martha Gerbers en Wim Meyer wisten hier nog een aardige prijs mee te winnen. Aan het eind van de middag wer den de clubprijzen uitgereikt. De jongste deelneemster Irma Jager mocht op het erepodium de prachti ge bokaal voor Twenhaarsveld in ontvangst nemen Alle deelnemers kregen als herinnering nog een bal- point aangeboden in de kleuren van de IJssel. SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. vrijdag 12 januari, aanvang 20 ur ensemble Rients Gratam. „Met de schrik vrij", zaterdag 13 januari aanvang 20 uur En toen kwam Oma blijspel van ver eniging van openbaar onderwijs, dinsdag 16 januari aanvang 20 uur De verkochte bruid Operagezelschap Forum, komische opera, woensdag 17 januari aanvang 20 uur Daar zit muziek in Varièté-revue-show E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615 De Inbreker 4e en laatste week 14 jaar; donderdag 11 t.m. woensdag 17 ja nuari vrijdag 12 en zaterdag 13 januari, nachtvst. De zeven vechters van Mac. Gregor 18 jaar. zaterdag 13, zondag 14, woensdag 17 en vrij. 12 jan. matinee: Miiriëtta, de zwarte wreker. Western a.l. Aanvangstijden: vrij. 14-21-23.30u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat telef. 11000. donderdag 11 t.m. woensdag 17 janua ri West Side Story vrijdag 12 en zaterdag 13 januari, nachtvst. Raid on rommel 2e week 18 jaar; zaterdag 13, zondag 14 en woensdag 17 januari matinee: Batman en Ro bin a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 uur vrij. 20-24 u. za. 14-18.45-21.15 u. zo. 14-16-18.45-21.15 u. wo. 14-20 u. LUXOR, Brink, telefoon 18662 donderdag 11 t.m. dinsdag 16 janua ri Een maagd van 18 karaat 18 jr. woensdag 17 januari, cyclusvoorstel ling Les Quatres cents coupes 18 jr. zondag 14 jan. matinee: King Kong ontsnapt a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u. za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 1 t.m. 24 januari Nieuwjaarsgrafiek uit de collecte H. Blokland. Openingstijden: dagelijks 10-17 u. en 19-21 u. zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4, tel. 11848. t.m. 30 januari Frieda Spaink aqua rellen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 u. en 19-21 u. zondags ge sloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11 Epse tel. 21815. tot 15 januari moderne grafiek van div. kunstenaars. Openingstijden: Dinsdag t.m. zater- GEVONDEN: Middel grote hond, bruin met witte poten; linker heren glacé; bankbiljet. VERLOKEN: Dames portemonnee met benen knip en huissleutel; zilve ren armband Dorin: blauw kinder jack met nylon voering: zwarte hond Rotweieler; hockeystick; bruine le ren portemonnee. dag 10-18 u. zondag 14-17 u. zondag 14-17 u. MUSEUM DE WAAG, Bi'ink telef. 14556 Antieke fietsen, zilver, aarde werk en antieke keukens. Openingstijden: dinsdag t.m. zater dag 10-12.30 u. 14-17 u. zondag 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556. Antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 u. 14-17 u. zondag 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, tel. 19739. Noorden- bergstr. 9. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 u. 14-17 u. zondag 14-17 u. ATHENEUM BIBLIOTHEEK, Kloos ter 3 tel. 16512. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17.30 u. wo. 10-12 en 13-17.30 en 18-20.30 u. LITERAIR CAFE, Brink 30 tel. 11637. dinsdag 16 januari Wim Arbouw be steedt aandacht aan Kawabata. JAZZ CAFE, Brink 30 tel. 11637. VOOR DE KINDEREN elke vrijdag van 20.30-24 u. zondag 14 januari: Oosterse verha len met filmstrook aanvang 14.30 u. Entree f 1,25. OPEN ATELIER, Brink 30 tel. 11637. SPEL CAFE, Brink 30 oei. 11637, woensdag 17 januari aanv. 20.30 u. vanavond: ganzeborden. POP CAFE, Brink 30 tel. 11637. don derdag 11 januax-i: 20.00-23.00 u. draa ien van platen en informatie over ar tiesten. Zaterdag 12 januari '73, Alexander Hegius Gymnasium Jubileum kam pioenschappen D.T.T.C. afd. IJssel- streek. ARNO RUILBEURS: Wijkgebouw v Vlotenlaan. Zaterdag 13 januari 14-17 u. ALMELO VAROSSIEAUdi. t.m. wo.: Da manzieke baronessen 18 jaar. Aanvangstijden: do. en vr. 2.30 en 8 u. za. 6.45 en 9 u. zo. 4.45, 6.45 en 9 u. ma. t.m. wo: 2.30 en 8 u. za. ,x?acbtfi)iTi:,Het Pornoschip 18 jr. Aanvangstijden: za. 23.15 u. zo. matinee: Zorro en de drie mus ketiers 14 jaar. Aanvangstijden: zo. 2.30 uur. PALACE: do. t.m. wo: De inbreker 14 jaar. Aanvangstijden: do. wo. ma. t.m. wo. 2.30 en 6.45 en 9 uur, za. 6.45 en 9 uur; zo. 2.15, 4.30, 6.45 en 9 uur. Een „wanhoopsdelegatie" van de Amerikaanse raad van kerken (door de haast met dit initiatief eigenlijk niet officieel, maar wel naar men zei, met de zegen van dit instituut naar Europa op weg gegaan) was gisteren in ons land. Men sprak hier met de raad van Kerken, met het moderamen van de hervormde kerk en met poli tieke figuren. De Amerikaanse kerkelijke leiders kwamen uit En geland, zijn nu in Duitsland en beëindigen hun missie in Rome waar ze een audiëntie bij de paus zullen krijgen. Hun beroep op alle broeders en zus ters in het geloof buiten de Verenig de Staten: Help ons, omdat wij niet in staat zijn onze president en zijn ad viseurs ertoe te brengen de terreur- bombardementen op Vietnam en de oorlog daar acuut te staken. De delegatie onder leiding van de bekende theoloog Harvey Cox, ver klaarde: In grote verlegenheid ko men we tot u. Onze vredespogingen kunnen we zonder uw hulp niet voortzetten. We zijn blij met wat u in dit opzicht tot nu toe voor ons hebt gedaan, maar u moet méér doen. Wij vragen u in de grootste nood: laat onze leiders weten dat de wereld onmiddeüjk vrede in Vietnam wil. Grijp elke gelegenheid die u geboden wordt aan om plaatselijk, landelijk en op wereldniveau een duidelijk néén tegen de Amerikaanse vernietiging Zaterdag 6 januari namen het da mes en heren team van B.A.T.O. deel aan het volleybal toernooi in de nieu we sporthal in Rijssen, georganiseerd door de Rijssense volleybal vereni ging „RIVO". De dames speelden in poule dames B samen met RIVO 2 RIVO 3 en „Holyoke". De wedstrij den tegen deze dames werden alle drie gewonnen, zodat de dames uit kwamen in de finale. In een span nende wedstrijd tegen LEVO 2 wis ten de Holtense dames, met steun van de fanatieke supporters, de overwin ning in de wacht te slepen door de twee sets te winnen. De setstanden waren 15-8 en 15-11. 's Avonds wei-den in café „Roval" de prijzen uitgereikt. Het was een aan gename verrassing voor de speelsters van B.A.T.O. daarbij nog een wissel beker te ontvangen voor 't beste pun ten totaal van het toernooi. De herenspeelden in poule heren C waarin ook zaten LEVO 2, RIVO 3 en' „Holyoke". De eerste wedstrijd tegen „Holyoke" werd ondanks een grote uizet op het nippertje verloren met de setstanden 16-14, 16-14. In de twee de wedstrijd wisten de heren tegen RIVO 2 wel de twee punten te be machtigen, maar tegen het veel ster kere LEVO 2 gingen ze eervol ten on der. Door deze prestaties behaalden zij de finale niet, dat gelukte uitein delijk het team van LEVO. Al met al was het een geslaagd toernooi, en voor de volleyballers van B.A.T.O een waardevolle ervaring. van Vietnam te laten horen. Breng uw regering ertoe om nieuwe initia tieven te ondernemen, zodat de heil loze Amerikaanse politiek wordt be ëindigd. We vragen u zonder ophou den te bidden dat God de harten van onze leiders mag neigen tot vrede. De wereld is te klein, de tijd te kort om deze verschrikkelijke tragedie nog langer te doen voortduren. ALS TENNISBALLEN Prof. Cox toonde een soort dum- dumbommen, die worden gebruikt. Ze zijn niet tegen tanks of militaire versterkingen gericht maar uitslui tend om menselijke lichamen te ver nietigen. Ze hebben de vorm van ten nisballen en rollen in gaten waar burgers beschutting zoeken om daar hun vernietigend werk te doen. In één nacht heeft een bombardement de werking van tienmaal het bombarde ment op Rotterdam uit 1940. Per week worden meer bommen afgeworpen dan op Engeland in de gehele twee de wereldoorlog. Alle leden van de delegatie hebben zich van de aanvang af tegen de oor log in Vietnam verzet. Enkelen van hen belandden daax-voor in de gevan genis. Naar hun mening verandert de publieke opinie in de VS snel op het ogenblik. Rabbi Leonard Beerman uit Los Angeles zei in Vietnam het zelfde te zien als hetgeen de joden in de nazitijd in Europa hebben on dergaan, Ds. F. H. Landsman van de hervormde kerk voegde als Nederland se reactie hieraan toe: „Pas nog heb ben de Nederlandse kerken een schrijven tot de Amerikaanse raad van kerken gericht om nog feller te zijn. Wat de mogelijkheden in Neder land betreft kunnen er nog moeilijk andere middelen worden gevonden dan waarmee al is gewerkt. Een de monstratie zoals zaterdag j.l (n Utrecht is in feite 't maximum haal. bare. Met de Amerikaanse delega tie zijn boycot-acties ter sprake geko men, hier eventueel te houden. Maar de meningen hierover blijken in ons land verdeeld". Prof. Cox zette nader over het be zoek aan de paus uiteen, dat hem dank zal worden gebracht voor het geen hij tot nu toe in het belang van de vrede heeft gezegd, maar dat her» met klem zal worden gevraagd zo mogelijk nog duidelijker te spreken. (Trouw, 10 januari 1973).

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3