KINDEREN SPEELDEN ME I VUURWERK Jaarlijkse uitvoering AAN ONZE ABONNEES Ruitersport in manege Beldman Jubilarissen in de Waterhoek Holtense Muziek Vereniging Najaarsvergadering „De Bergvliegers55 Hooiberg in brand ONZE AGENDA Officiële publikatie Filmavond en motorshow Zondagsschool Holten WACHTDIENST SLACHTHUIS Gevonden en verloren Samenwerking Groene Kruis Markelo - Holten Behandeling gemeentebegrotin g KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST WEEKENDDIENST TANDARTSEN DIERENARTSEN Gezinsverzorgin g Storingsdienst G.E.B. BRANDMELDING Geachte medeburgers, muziekliefhebbers stand HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar. 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 5 januari 1973 25ste jaargang - no. 1 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Bevers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1536 Hierbij delen wij u mede dat de abonnementsprijs wegens gestegen PTT-tarieven enz. met ingang van 1 januari 1973 verhoogd is tot 14,per jaar. U kunt uw abonnementsgeld voldoen op postrekening 875587 van de Raiffeisenbank of op onze rekening-courant bij deze bank, nummer 32-85-01-476. Gaarne vermelden: abonnement Holtens Nieuwsblad. Tevens kunt u contant betalen tijdens de uren van open stelling van bovengenoemde bank. Na 1 februari 1973 doen wij u een nota toekomen, vermeer derd met 1,administratiekosten. De abonnementsprijs is dus 14,per jaar. Zij die reeds gestort hebben, wordt beleefd verzocht 2,bij te betalen. De drie generale kampioenen van de Postduivenvereniging „De Bergvliegers" (v.l.n.r.) de heren H. J. Aaftink, H. Willem en H. van Beek. Vrijstelling bepalingen be stemmingsplan 'Buitengebied' ten aanzien van een plan tot verbouw van 'n grasdrogerij te Dijkerhoek door de heer G. J. B. Vlogtman. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de heer G. J. B. Vlogt man, Dijkerhoek 45 te Holten vergun ning heeft gevraagd voor de verbouw van een grasdrogerij tot woning met berging, staande op he perceel, ka dastraal bekend gsm. Holten, sec tie D, nummer 1233, plaatselijk be kend Dijkerhoek 47 in het bestem mingsplan „Buitengebied". Het bouwplan is echter in strijd met het vigerende bestemmingsplan „Bui tengebied", doch is in overeenstem ming met de in voorbereiding zijnde herziening. Aangezien voor het betreffende per ceel een voorbereidingsbesluit geldt zijn burgemeester en wethouders voornemens, met toepassing van ar tikel 19 Wet Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bepa lingen van het geldende bestemmings plan „buitengebied". Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld, ingaande 8 ja nuari 1973 gedurende veertien dagen schriftelijk bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethouders tegen het verlenen van vrijstelling van de bepalingen van het thans nog gelden de bestemmingsplan „Buitengebied". De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde ter mijn op de gemeentesecretarie, al hier, oor een ieder ter inzage. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Holten, 5 januari 1973. Vrijstelling bepalingen be stemmingsplan ten aanzien van een plan tot 't oprichten van 15 zomerhuisjes op het recreatieterrein door „De Prins". De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de N.V. ..De Prins", Look .94 te Holten vergunning heeft gevraagd voor de bouw van 15 zo merhuisjes op het perceel, kadastraal bekend gemeente H"Iten, sectie B, nummer 3353, plaatselijk bekend Look 94. Het bouwplan is echter in strijd met het vigerende bestemmingsplan, doch is in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde bestemmings plan. Aangezien voor hef betreffende per ceel een voorbereidm-'sbesluit geldt zijn burgemeester en wethouders voornemens, met toepassing van ar tikel 19 Wet Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bepa lingen van het geldende bestem mingsplan. Rechthebbenden O" aangrenzende en nabijgelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld, ingaande 8 ja nuari 1973 gedurende veertien dagen schriftelijk bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethouders tegen het verlenen van vrijstelling van de bepalingen van het thans nog gelden de bestemmingsplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeentesecretarie, alhier, voor een ieder ter inzage. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Holten. 5 januari 1973. De M.A.C. ,,De Holterberg" houdt op vrijdag, 12 januari a.s. in Amici- tia een filmavond over de motor sport door het filmteam St. Anthonis en een motorshow van Derk de Vos en Jan Isfordink. De voorstelling be gint om 20.00 uur. Tweede kerstdag werden er in ma nége T. Beldman de 3e jaarlijkse „Wintermanègewedstrijden" gehou den. Evenals voorgaande jaren deden als vanzelfsprekend de „klanten" mee maar tevens kwamen aan de start een aantal leden van de Land. Rijvereniging „De Oosterhofruiters" te Rijssen. De wedstrijd was onderverdeeld in drie klassen n.l. de lichte klasse (minder gevorderden), de zwaardere klasse (voor ruiters met meer er varing) en 'n klasse voor eigen paar den. Er waren 3 wedstrijden n.l. 'n dressuurproef, een springconcours en puissance springen. Alle ruiters die in de eerste manch foutloos bleven gingen over naar de 2e manche met verhoogde hindemis sen. Het springen was een zeer ge slaagd en spannend evenement. De nog zeer jonge ruiter Tony Beldman kwam met ..Mary" over een hinder nis van 1.60 meter. De uitslagen: Lichte dressuur: 1 José Beldman met „Mary" 72'/: pnt; 2 Ellen van Beek met „Sylvia" 673/< pnt; 3 S. Noltus met „Dous" 663'« pnt: 4 B. Vruwink met „Kazan" 62pnt. Zware dressuur: 1 Ria Hogeslag met „Baccarat" 77!/< pnt; 2 Mieke Krekel met. „Penny" 77i!t pnt; 3 J. IJspret heeft vooral de jeugd al even kunnen beleven. Ze duurde kort, maar was toch hevig. Voorpret naar gehoopt wordt op het gezegde dat het pas goed gaat worden als de dagen lengen. Hubers met „Han" 743;« pnt; 4 J. Stock met „Meteoor" 73pnt. Springen „licht": 1 G. Gijsbers, 3 strafp.: 2 J. W. Verburg, 4 strafp. Springen „zwaar": 1 G. Zeeman, 3 strafp.; 2 H. Brummer, 8 strafp. Springen eigenpaarden „zwaar" (na 1 barrage): 1 G. Brummer met „Play Boy" 65.1 sec. 0 fouten; 2 F. van Coesant met „Esmorail" 67 sec. 0 fouten; 3 H. Rutterkamp met „Amigo" 67.2 sec. 0 fouten. Springen eigen paarden „zwaar" 1 J. Ebbing 1.18 sec. 3 strafp.; 2 Tony Beldman Gzn 1.11 sec. 4 strafp. Puissance springen: 1 H. Brummer 4 strafp. Puissance springen (eigen paarden) muur 1.60 m, oxer 1.30 h., 1.50 br., na 4 barrages: 1 Tony Beldman en H. Bakker 0 strafp.; 3 Ria Hogeslag, 3 strafp.; 4 G. Brummer 4 strafp.; 5 H. Rutterkamp, 5 strafp. A.s. zondag 7 januari beginnen wij weer met onze zondagsschool. Er wordt iedere zondag zondagsschool gehouden in de Dorpsschool. De aan vang is gelijk aan de 2e kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk n.l. 10 30 uur. Alle kinderen \ranaf 4 jaar zijn van harte welkom. Het personeel. Vrijdag, 5 jan. t.e.m. zondag 7 jan. keurmeester buiten de diensturen A. Groen. Kozakkenstraat 15, telef. 1230. Maandag, 8 jan. t.e.m. zondag, 14 jan.: C. Meindertsma, Bergman straat 12, telef. 2190. Aangifte gestorven - ieren op, zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, telef. 1318. Daar de voorzitter de heer L. Ga- zan wegens ziekte niet aanwezig was. opende de secretaris dhr. H. J. ten Velde, de .vergadering in het. voorma lige Groene Kruisgebouw. Hij heette een ieder van harte welkom. Na de van de vorige vergadering voorgelezen te hebben, werden de rin gen voor 1973 opgegeven (600 stuks) ln de kascommissie werd gekozen de heer Egberts. Samen met de heer Meester zal hij de kas controleren. Tevens werd besloten f 10.voor het "0-i jubileum ver. de N.F.v.Z. beschikbaar te stellen. Voor de leden H r Aaftink en G. Steunenberg zul len verzilverde speldjes met duif wor den aangevraagd i.v.m. hun 25-jarig lidmaatschap van de N.B.v.Z. Zij wa ren voor .de Bergvliegers' in septem ber' 1949' opgericht' wérd. reeds lid van „de Luchtbode" te Rijssen. Hierna werden de diploma's, medail les en bekers uitgereikt met een toe passelijk woord. Dit waren wat de drie generale kampioenen betreft: de gebr. Willems. H. J. Aaftink en H. v. Beek. De beste vogel over het ge heel was de H67-1491270 van de heer H% v.Beek. In de rondvraag vroeg de heer Jongman wat ons standpunt omtrent het plan Schoneveld moest zijn. Men besloot het een jaar te bekijken en te zién, hoé 'het bij de .Reisduif' te Rijs- 1 paar groene handschoenen, gevoerd zilveren ringetje met knopjes; zwar te dames fiets met zitje; Zwarte Ga zelle fiets: rode kinder-portemonnee: 1 rijbewijs t.n.v. Kappert van de Belt en betaalpas: manchetknoop, bloem- model, goud. Groene dames fiets, sport model; bankbiljet; 1 rode kindexhandschoen: 1 bruine rechter handschoen; auto sleutel V.W. met ringetje: ijsmuts (grijs, rood en blauw): 1 paar beige leren handschoenen. KORPS RIJKSPOLITIE sen uitpakte. H. J. ten Velde wilde in de voorjaarsvergadering nog eens het standpunt van 1 duif in de punten voor de kampioenschappen in stemming brengen. Dit ten aanzien van de klei ne liefhebbers. Vooral op de grotere afstandsvluchten zijn zij al snel uitge speeld met twee duiven voor de pun ten. Ook zou hij graag het standpunt van de vergadering hebben omtrent één of twee vluchten, die iedere liefheb ber vóór het seizoen kan aanwijzen en die dan niet gelden voor dé pun ten. Dit i.v.m. de modernere vakan tie opvattingen. Na nog wat gezellig onderling over duiven enz. gepraat te hebben, werd deze vergadering beslo ten. Men schrijft ons: De besturen van de Groene Kruis verenigingen van Markelo en Holten hebben besloten te 'gaari 'sófnëiVwer- ken om de wijkverpleegkundigen een vijfdaagse werkweek te garanderen. Na 1 januari zal de nieuwe week-end- diénstregelirtg 'ingaan, waaTdoor de vijf wijkverpleegkundigen om beur ten zaterdag en zondag zowel in Mar kelo als in Holten zullen werken. Zowel voor de patiënten als voor de zusters zal het even wennen zijn. In het begin zal dan ook niet alles vlek keloos verlopen, waarvoor wij begrip verwachten van de betrokken leden. Bij 't ingaan van deze regeling komt het uitlenen van magazijnartikelen te vervallen op zaterdag. Wil men in noodzakelijke gevallen de hulp van de wijkverpleegster inroe pen. dan raadplege men het bericht in het Holtens 'Nieuwsblad of één van de streekbladen. Ook staat bij het Groene Kruis gebouw vermeld wie er dienst heeft. "Vrijdag, 5 januari 20.09 uur: Clubavond M.A.C. De Hol terberg in café De Biester (in oranje kerstwens abusievelijk 3 januari vermeld). Zaterdag, 6 januari 10.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten in 't Sportdal. 19.00-20.00 uur: Bezichtiging Mortu arium aan de Reijlinksweg. Zondag, 7 januari 11.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten aan de Rijssenseweg. 24.30 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Dancing-Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag, 8 januari 19.00-20.30 uur: Afhalen kaartjes uit voering H.M.V. en Jeugdorkest in gebouw Rehoboth (zie adv.). 20.00 uur: Ruilavond Postzegelclub H.P.C. in Hotel Vosman. 19.00 uur: Het trimmen begint weer (zie adv.). Start gymnastieklessen S.V. ,Bato'. Fa. Van de Maat en Zn. en Gebr. Wassink de gehele dag gesloten (zie adv.). Dinsdag, 9 januari Start judo-oefeningen van de Sport vereniging „Bato" in het gebruike lijke lokaal. 20.00 uur: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". 20.00 uur: Hervatting repetities Her vormd kerkkoor. Woensdag. 10 januari 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in Betanië. Vrijdag, 12 januari 20.00 uur: Filmavond motorsport en motorshow M.A.C. ,De Holterberg' in Amicitia (zie adv.). 20.00 uur: Jaarlijkse uitvoering van H.M.V. en Jeugdorkest in de Ge- ref. Kerk (zie adv. en ber.). Zaterdag, 13 januari 10.00 uur v.m.: Kennismakingsoch tend met demonstratiewedstrijd Hockeyclub „Holten" in het Sport dal. 14.00 uur: Kindermiddag Afdeling Holten van het N.V.V. in hotel Vosman. Dinsdag, 23 januari 19.45 uur: Nieuwjaarsvisite voor le den en echtgenoten afdeling Dijker hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in 't Bonte Paard. Donderdag, 25 januari 19.30 uur: Jaarvergadering Onderl. Veefonds Holten in café Kalfster- 29A5 uur: Jaarvergadering afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen in J Rehoboth. HOLTEN. Ned. Herv. Kerk; 9.00 uur: ds. P. Lugtigheid, 10.30 uur ds. P. Lugtig- heid (Bevest. ambtsdrager). Extra collecte „Silo-werk" (België). Oppasdienst: mevr. van Ip.eren, Jan- nie Veltkamp en Hanneke Lamfners. Geref. Kerk: 9.30 uur (Voorber, H. A.) en 15.00 uur ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor geestelijke verzorging strijd krachten. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de «eerste dienst kinderoppas in gebouw Rehoboth (Nelleke Kolkman en Jen ny Koordes). R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. Nieuw Heeten R.K. Kerk: zaterdag avond 7.00 uur. zondagmorgen 8 uur en 10.00 uur. Dijkerhoek Bethanië: 10.00 uur Hulp- pred. A. Schellevis. Extra collecte „Silo-werk" (België). Okkenbroek Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur Voorganger.:......? Zaterdagmorgen vanaf 9.00 uur tot en met maandagmorgen 8.00 uur: J. H. A. Bruins. Mr. G. Vixseboxsestr. 11, Praktijkadres. Pastoriestxaat 50, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen) Gaarne boodschappen voor 9.00 uur bij eigen huisarts. Dienst wijkverpleging: Zaterdag 6 jan. en zondag 7 jan.: zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, Holten, telef. 05483- 2356. Ambulancevervoer: telef 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) b.e..g. telef. 1338 Joh. Aanstoot. Zatei-dag 6 jan. en zondag 7 jan.: F A. Witkop, Wierdensestraat 118. Rijs sen, telef. 05480-2260 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoegevallen) Zaterdag 6 jan en zondag 7 jan.: W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107 telef. 2004. De behandeling van de gemeente en bedrijfsbegrotingen voor '73 is van 8 en 9 januari verdaagd naar 15 ja nuari te 19.00 uur en 16 januari te 14.00 uur. Alle werkdagen, behalve zaterdag, bij mevr. C. Knijff-Dekker, b.g.g. te lefoon 1799 mevr. Beldman-Aanstoot. Zaterdag 6 jan. t.e.m. vrijdag 12 jan. buiten de diensturen- ELECTRA: H. Huisman, Kolweg 42, telef. 1498. GAS: J. Bosschers, Beuseberg 54, te lefoon 1945. PAUZE CONCERT „H.M.V." o.l.v. Henny .1. Fransen 1 Graf Waidersee (mars)... L. Oertel 2 Choral figuré H. v. Lijnschoten 3 Leichte Kavalerie Fr. v. Suppé 4 Count Seven H. v. Lijnschoten 5 Bugler's Holiday L. Anderson (trompetsolisten: Henk Bouwhuis, Wim Dollekamp, Harry Regterschot en Hans Paalman) 6 Music to Relax Willy Hautvast 7 American Panorama J. Darling 8 My happy girl Lex Abel Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). Voor het verkrijgen van een bij drage in de onkosten wordt een ver loting gehouden tijdens de pauze in gebouw „Rehoboth". Sinds mensenheugenis is de viering van de jaarwisseling in de buurtschap de Waterhoek traditiegetrouw een bijzonder gezellige gebeurtenis. Bij de rondgang langs dc 11 a 12 boerderij en kwam ter sprake dat dit door en kele deelnemers al vijf en dertig jaar gebeurde. De twee jubilarissen de he ren Veld Bijnts Jan en Hutten Hen drik Jan kregen een rozet opgespeld toen de foto gemaakt werd. Sluuters Frederik normaal ook van de partij, was helaas wegens ziekte verhin derd. Het werd nog wel 2 januari zo vertrouwde men ons toe als alle buurt genoten bezocht waren en ook hoor den we nog 'n uitvoering van het Wa- terhoekse Volkslied. De tekst hiei-van wordt vertaald en zal daarna zeker in dit blad gepubliceerd worden. De jaarwisselingsjubilarissen iiit de Waterhoek. V.l.n.r.j zit tend met rozet) Veld Bijnts Jan (J. Rensen) en Hutten Hendrik Jan (H. J. Haverslag) omgeven door buurtgenoten. Op Nieuwjaarsdag om plm. 14.30 uur ontstond brand in een hooiberg bij de boerderij van de heer H. Bos man, Dijkerhoek 102, doordat kinde ren m. vuurwerk speelden. De brand weer rukte met al haar materiaal uit en wist met de tankwagen en la ter met drie stralen op de waterlei ding het vuur vrij spoedig te blus sen, vooral toen zij werd geassisteerd De brandweer in actie bij het blussen van de hooïbergbrand. door een loonwerker met een grijper, waardoor nog wat van het hooi en de kap behouden konden worden. Plm. vier ton hooi ging voornamelijk door waterschade verloren. Met verwijzing naar de uitnodi gingsadvertentie -voor onze- jaarlijkse uitvoering op vrijdag, 12 januari e. k„ willen wij graag een toelichting geven op de plaats, waar wij ons cpncert hopen te geven. Min of meer experimenteel zullen wij ons concert namelijk geven in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Kerk aan de Dorpsstraat. Mede met steun van ons jeugd orkest is het ons mogelijk de avond te vullen met muziek, voor elk wat wils. Gelukkig zijn wij niet meer aangewezen op een bijpvogramma. Daarom ook hebben wij afstand kunnen nemen van de voor het ge ven van een muziekuitvoering ..on gelukkige" zaalpodiums in ons dorp. In feite was zo'n uitvoering voor de dirigent en de muzikanten mu zikaal meest een teleurstelling, om dat de moeite van het instuderen en het uitvoeren van de nummers gewoonweg niet beloond konden wor den vanwege de zaalaccommodatie. Wij prijzen ons gelukkig dat de kerkeraad en de beheercommissie van de Gereformeerde Kerk ons voor dit experiment het kerkgebouw ter beschikking hebben gesteld. Onze keus is in eerste instantie op dit kerkgebouw 'gevallen, omdat het nabijgelegen verenigingsgebouw Re hoboth een pracht gelegenheid biedt voor het nuttigen van een kopje kof fie e.d. tijdens de pauze. Wat-de inhoud van het programma betreft, dus geen speciaal kerkcon- cert maar onze gewone jaarlijkse uitvoering met gevarieerde muziek. Daar wij, zoals u uit het boven staande is gebleken, niets nalaten om van onze muziek iets goeds te ma ken, hopen wij van harte dat de keuze van het kerkgebouw niet een beletsel maar juist, een stimulans zal zijn om naar ons te komen luisteren. Wij verwachten u graag in groten getale en verwijzen u voor verdere bijzonderheden nogmaals naar de advertentie elders in dit blad. Het bestuur van H.M.V. PROGRAMMA UITVOERING JEUGDORKEST 1 March of Triumph C. J. N. Corl 2 Holiday for Band M. Everaarts 3 Caravelle Ouverture L. Delbeeq 4 Krambambulli Max Leemans 4 Show Time Lex Abel Getrouwd: A. Jansen 24 jaar en A.J. van der Wal 25 jaar Hellendoorn. J. H. Poorte 22 jaar Hellendoorn en H. Bekkernens 19 jaar. B. H. M. Paus 23 jaar Tubbergen C. D. Oplaat 24 jaar. Overleden: H. Veneklaas 70 jaar. BEVOLKING Ingekomen. Mej. J. G. Halfwerk van Zuid-Afrika; D. Briganti en gez. van Enkhuizen; J. H. Heeregrave van Arnhem; mevr. A. Beldman-Sta- man van HellendoornG. W. Bre- feld en gez. van Diepenveen; E. G. Kleinherenbrink en gez. van Erme- lo; E. H. J. de Jong en gez. van De venter; E. J. Grotentraast en Raal- te; B. O. Boersma en gez. van De venter; B. M. Gerritsen en gez. van Deventer; J. Dijksterhuïs en gez. van Deventer; B. F. J. Boerhof van Raalte; mevr. V. M, J. Kees/maat- Goulmy van Deventer; mevr. A. J. Jansen-van der Wal van Lochem; H. H. Pieters en gez. van Deventer; mevr. G. W. Veneklaas Slots-Ruiter- kamp van Lochem; Vertrokken: mevr. G. Gerritsen-Mul- kes-NijenhuiS'naar Enschede; J. W. Veneklaas naar Markelo; Mevr. T. E. Sevérein-Grobbe'n naar Deventer; mej. W. Schuppert naar Amsterdam.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1