Tijd sang h l p IBllS mÊÊilÊIÈSÊIÈ ME1S j a Oudejaarsrede burgemeester Een weekend geen kind aan je kinderen hebben m p m HÉB 1 Een offervaardigheid zonder weerga Öliebollencross 7 januari ook voor dames n m p, Tb* -^|p Nederlandse huisvrouw moet beter worden voorgelicht bij d'uijtgang van het JaerOnses Heren MCMLXXII Goede belangstelling voor oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg Nieuw week-arrangement Tp Pi 1;p P 16e Rationale Een nieuwe jongensclub erbij Voel bal pro gram m a SV Holten Waarom laten we ons kritiekloos alles in de mond stoppen lussen Sinterklaas en Kerst Vos gescholen wei Vrijetijdsbesteding IN ieuwj aarskaar I en Repetities - Herv. Kerkkoor Activiteiten Hockey Club „Hollen" KRUISING MG FLEIJ 7 (VERVOLG VAN PAG. 3). Personeel In mijn inleiding heb ik er reeds op mogen wijzen hoezeer de aanwezig heid van hel gemeente personeel op een middag als deze wordt gewaar deerd en waarom. Ik realiseer mij, dat de goede verstandhouding, die we tezamen met hen mogen onderhou den een belangrijke bijdrage is om 't werk, dat wij tezamen, een ieder op zijn plaats, hebben te verrichten, met opgewektheid te vervullen. Dank wil ik hen allen brengen, voor hetgeen zij bijdragen tot de goede arbeidsfeer, waarin wij tezamen mo gen werken en leven. Het ambtenaren bestand van de ge meente Holten bestaat per 1 januari 1973 uit 98 personen (vorig jaar 90). Ik noem u de specificatie daarvan: Algemene Dienst I 21 Gemeentewerken 35 G.E.B. 8 K.W.S.B. 19 Gas 3 Woningbedrijf 1 Voorcentralisatiedienst 2 geneesheer wijkverpi. Voorlichtinvspmb,. -badm. 5 Administratiebedrijven 4. Totaal 98. Vee] mutaties kwamen er in 't afge lopen jaar niet voor. Mevrouw H. G. Beltman-Lensink verliet per 16 de cember de vol ambtelijke dienst, om per 1 januari e.k. terug te keren als part-timer. Wij zijn gelukkig, dat zij aldus nog haar schouders wil blijven zetten onder het vele werk. dat ge daan moet worden en daardoor in on ze kring zal blijven. De heer T Boes kwam in de loop van het jaar als klerk A de gelederen ter secretarie versterken. Mejuffrouw H. Bloems- ma, in mei 1972 als telefoniste-typis te bij gemeentewerken aangesteld, werd per 16 december j.l. in gelij ke funktie ter gemeente secretarie be noemd. De heer H. Tuller. tot aan zijn pensioen op het slachthuis werkzaam, trad sedert 1 mei 1972 op als controleur der hondenbelasting. Gewest Nadat het vorige jaar de gemeenten Bathmen, Deventer. Diepenveen, Gorssel. Holten. Raalte en Olst zich In principe uitspraken voor de vor ming van een gewest Deventer, be sloot uw raad op 21 februari tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling Gewest Deventer. Wachtende op de koninklijke goedkeu ring van dit besluit, heeft een voor lopig gewestbestuur zich reeds om de tafel geschaard, om de functionering van een gewest Deventer voor te be reiden. Na gehouden hoorzitting door Gedeputeerde Staten dezer provincie heeft dit college aan de Minister van Binnenlandse Zaken kenbaar gemaakt dat naar zijn oordeel het gewest De venter gevormd diende te worden, zoals door meergenoemde gemeente raden is gesuggereerd, te weten met inbegrip van de gemeente Voorst. Mijne heren leden van de Raad. Ik heb u feiten en getallen genoemd die tezamen een schets mogen zijn voor wat onze gemeente in 1972 we dervoer. Ik heb mij veroorloofd daaraan zo hier en daar een kanttekening toe te voegen, trachtende aldus enig relief te geven aan hetgeen ik u te mel den had. Onvoldoende wellicht heeft daarin de erkentelijkheid dooi-geklonken voor de sfeer, waarin wij tezamen onze bestuurlijke arbeid hebben mogen verrichten, 'n sfeer van vertrouwen, saamhorigheid en vriendschap, waar aan een ieder Uwer zijn bijdrage, ook in het afgelopen jaar, heeft ge leverd. De heer Klein Velderman verliet on ze gelederen, een man, die in de ja ren, dat hij onze gemeente als raads lid en als wethouder diende, dit deed, gedreven door de behoefte van zijn hart, om de gemeenschap, waarin hij leeft en werkt, te dienen met de talenten, welke hem ter beschikking stonden Ook vanavond moge ik hem daarvoor nog eens uitdrukkelijk danken Zijn vriendschap en gedienstigheden staan gaarne in ons hart geschreven. De heer W. Vlogtman trad toe tot on ze Raad, terwijl de heer W. ten Ber ge gekozen werd tot wethouder. Wij hebben bij deze mutaties in Raad en College nog onlangs stilgestaan. Ik heb er behoefte aan om vanavond zeer in het bijzonder de wethouders en de gemeentesecretaris te danken voor de wijze, waarop, ook zij met terdaad aan deze samenwerking ge stalte hebben gegeven. Onderling vertrouwen, waardering, openheid, en vriendschappelijke ge zindheid kenmerken de wijze, waar op wij tezamen onze arbeid verrich ten. Het is met name de wetenschap op elkaar aan te kunnen, welke het lid maatschap van het college van B. en W. tot een voorrecht maakt. Voor het nieuwe jaar moge gelden: ..houden zo"! Het nieuwe jaar zal over enige dagen zijn intrede doen. Het zal tot ons komen met nieuwe problemen, die wij hebben op te los sen, met zijn vreugden en zijn tegen slagen. Het zal komen met zijn op dracht aan ons allen er iels goed: van te maken, niet te versagen, ei om met wijsheid en liefde te doen wat onze hand vindt te doen. O, diepe baai en altijd open ha ven hoe wild bewogen onze va ook zij eens zal onz' onrust aan uw rust zich laven, eens draagt ons tot U heen 't krachtig getij. O stille baai en altijd veil'ge ha ven te weten, dat Uw diepe kom ons wacht, Uw vrede onze onvrede eens zal la ven dat geeft tot doen ons en tot dra gen kracht. Zo zeide Henrietta Roland Holst het en ik zeg het haar gaarne na. Schen- ke God U in 't nieuwe jaar de kracht tot doen en de kracht om te dragen, wat ons te dragen wordt gegeven. Vondels woorden bieder, ons een per spectief: d'Akker zal het zweet vergelden" Ploeg en arbeij met gedult. Denk hoe d'aer de korenvelden in den zomertijt- vergult. De Streek VVV Overijsselse Heuvel rug en Salland heeft in samenwerking met het kinderoord „Schaarshoek" te Iieino een nieuw weekend-arran gement gemaakt onder het motto ..Een weekend geen kind aan je kin eren hebben" De bedoeling is dat ouders en kinde ren er samen eens een \yeekend „uit" zijn, waarbij de kinderen worden opgevangen door ervaren leiders en leidsters en ouders een weekend ,,vrij" zijn maar toch in de directe nabijheid zijn van hun kinderen. Het arrangement duurt van vrijdagavond na het diner tot zondagavond na het diner dus twee volle dagen. Voor de kinderen worden speurtochlen u'tge- zet. /.e kunnen pony rijden, de kleine ren kunnen knippen en plukker, enz. enz. allemaal onder leiding. De ou ders zijn vrij in hun doen en la ten. Ze kunnen wandelen, ho; nabij gelegen kasteel het Nijenhuis bekijken vissen in eigen visvijver of 's avonds naar de schouwburg gaan in Zwolle of Deventer. De accommodatie is eenvoudig, maar zeer verzorgd. Aan het eind van de gang waar de ouderslaapkamers zijn is een ver Pil li i 11 1 l "I 1ssSp iSËlaEè warmd overdekt zwembad, is dat niet ideaal! De kinderen slapen met elkaar op een kinderslaapzaal waar ook lei ding aanwezig is. U ziet dus wel, de kinderen worden de hele dag beziggehouden onder ver antwoordelijke leiding, terwijl de ou ders een weekend van hun vrijheid kunnen genieten. Wat gaat zoiets kosten zult u zich afvragen? Wel, het hele weekend inclusief vol ledig pension, en de verzorging van de kinderen kost ook inclusief een ziekte-, bagage- en annuleringsverze kering f 39,- per persoon (ouders ook kinderprijs). We dachten dat het bovenstaande re den genoeg geeft de speciale folder aan te vragen bij de streek VVV Overijsselse Heuvelrug en Salland, Marktstraat 19. Raalte (tel. 05720-2343) of bij de plaatselijke VVV. om verder geïnformeerd te worden over het weekendarrangement Een Weekend Geen Kind Aan Je Kinderen Hebben. Gelijk met het „nieuwe jaar start de C.J.V. „De Vriendenschaar" met een nieuwe jongensgroep. Naast de be staande groep van 12 jaar en ouder komt er nu de nieuwe groep van 9 t.e.m. 11 jaar. De leiding - die berust bij Dini Luggenhorst en Gerrit Mark voort, is- van plan een zeer gevarieerd programma te brengen, met o.a. sport handenarbeid, binnen- en buitenspe len. De club wordt gehouden op woens dagavond van half 7 tot 8 uur in de kelder van Irene. De start is 3 ja nuari a.s., er wordt een grote belang stelling verwacht. Zondag'; Holten 3—Holten 6 10.30 u. (Sportdal). Op 14 december werd in Den Haag aan mevrouw Spiering de jaarprijs uit gereikt voor de beste publicatie over voeding in 1971. Zij ontving de prijs voor haar artikelen over „Eten in Nederland" in „Prinses", uit handen van de voorzitter van het bestuur van de Stichting Voorlichtingsbureau voor de Voe ding. de heer R. Drion. geneeskundig hoofdinspecteur van de volksgezondheid. Het juryrapport vermeldde o.a. dat mevrouw Spiering met een sterk appèl aan de eerzucht 7fl^#rsvstoim-,'èp-;aaiecaotisi-He wijze vele aspecten van de voeding aan de orde gesteld heeft, waarin ook dc voedingsleer goed ;aah*lftfar^ trekken is èeltomen. In haar dankwoord zei mevrouw Spiering dat zij tot het schrijven van de bekroonde drie artikelen was gekomen vanwege de nonchalance en het onbegrip dat er t.a.v. de voeding in ons land bestaat. De damesbladen zouden hier goede voorlichting kun nen geven. Zc doen 't echter nauwe lijks. Er worden recepten gegeven die afgestemd schijnen op het jaar 1900. Eten is mode. Rookt men niet, dan eet men. Men eet veel, vet en zoet. De reclame stimuleert dit. Men laat zich kritiekloos van alles in de mond stoppen en vraagt zich niet af wat gezond is. De -Neder landse huisvrouw moet; beter worden voorgelicht. Om goede voeding op ta fel te brengen is warenkennis nodig. In de vele kookboeken die er zijn is hoegenaamd niets te vinden over goede kwaliteit, smaak en toeberei ding. Velen realiseren zich nauwe lijks de functie van onze voeding: instandhouding van ons lichaam. Men schrijft ons: De collecte voor het werk van de kerken overzee is in onze ge meente bij zeer velen aangeslagen en heeft veel opgebracht. Het comité verheugt zich daar oprecht over en wil de gevers en de me dewerkers hartelijk bedanken voor hun bereidheid tot helpen. De redactie van Holtens Nieuwsblad, die ruimte beschikbaar stelde om bekendheid aan de actie te geven en tevens de directeur van de Raiffeisenbank, die evenals in 1968 weer medewerking verleende voor het tellen en het verzenden, betuigt het comité eveneens gaarn zijn dank. Bijna 1700 giften zijn opgehaald. De grootte liep sterk uiteen. Er waren giften beneden de gulden, maar ook 5 van f 500.-. Soms kre gen de collectanten commentaar te horen. Een enkele maal werden bezwaren schriftelijk uiteengezet en in de offerenveloppe gesloten. Het zou bijzonder interessant zijn om de wijktotalen te publiceren, en zodoende een beeld te krijgen van de offervaardigheid van onze ingezetenen voor deze hulpactie, maar dat heeft ook zijn bezwaren. Er wordt volstaan met een overzicht van wijken in groepsverband. De buurtschappen gaven samen f 16.947,23 en het dorp f 27.358,57. Na gekomen gillen zonder naam, adres of wijknummer zijn hierbij niet mee geteld. Het deel van de burgerlijke gemeente Holten dat kerkelijk behoort bij de Ned. Herv. Gemeente Okken- broek wordt buiten beschouwing ge laten. Okkenbroek verzorgde de col lecte daar. Dijkerhoek 1' 1881,52; Espelo f 1011,30, Neerdorp 1" 1857,45, Holterberg 1 2629)4 Lichtenberg f 1162,Look f 2348,50, Borkeld 1 2395,30, Beuseberg f 2657.16. Hollerbroek f 1005,Dorp-wesi f 2321,75, Gaarden c.a. f 5614,50. Dorpsstr.-Or.str. f 2768.10. Boschkamp c.a. f 2464,71, Ilaar c.a. f 3229,50, Kol-noord f 3831,Kolweg f 1550,50, Kol-zuid f 5578,51. Het totaal van bovenstaande bedra- ggjj is f 44.305,80 (giften na 15 dec. incluis). Nagekomen zonder nader adres e.d. f 394,73. Totaal generaal f 44700,53. Gerekend naar 1700 giften is dat gemiddeld f 26 per gift. Aan contant geld kwam er f 26.220.65 bin nen op de telavond en dan nog 102 bankchèques of giro's ter waarde van f 10210,50. Verder 84 toezeggingen sa men voor f 7455,Wanneer in aan merking wordt genomen, dat: deze geldinzameling niet met lijsten werd gehouden, maar dat de gevers ano niem konden blijven als ze contant gaven, of dat slechts enkele personen van het telcomité op een chèque kon den lezen wie de opdrachtgever was, dan is deze collecte een enorm suc ces geworden en zij heeft haar weer ga in ons dorp niet! Samen met de jeugdaclie f 49,742.06! Het comité van „Kom over de brug". FORUMDISCUSSIE Ter gelegenheid van deze prijsuit reiking werd een forumdiscussie ge voerd over „Voeding en Reclame". Forumleden waren de heren mr. C. G. Barnasconi (directeur van Van den Bergh en Jurgens), A. Emens Jr. (directeur Intermarco Neder land, prof. dr, C. den Hartog (voor zitter .van de Voedingsraad) en me vrouw ir. G. A. Hellman-Tuitert (di rectrice van het Instituut voor Huis- houdtechnisch Advies van de Ned, Ver. van Huisvrouwen). Het forum werd geleid door mevrouw G. Brau- tigam. Misleiding? Enkele malen werd ter discussie gesteld dat er voorbeelden zijn van reclame als een vorm van mislei dende voorlichting. Op de vraag of het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding daar een actievere voorlich ting tegenover moet (zou moeten kunnen) stellen, werd opgemerkt dat de policy van het Bux'eau niet is ge richt op conflictsituaties maar op contact met producenten van voe dingsmiddelen. het onderwijs-, ge zondheids- en maatschappelijk ka der. De middelen waarover hel Bu reau beschikt, maken het kopen van plaatsruimte (voor advertenties) en tijd (voor T.V. reclame) niet moge lijk. De reclame voor voedingsmid delen is niet pertinent onwaar: vaak worden er halve waarheden verkon digd, of suggesties gedaan, die hei publiek een fout idee geeft over hel te koop aangeboden produkt. Stelling nemen tegenover reclame die een gevaar zou kunnen beteke nen voor de volksgezondheid is o.m. het terrein van het Consumenten Con tactorgaan. waarvan de bevoegdhe den wellicht uitgebreid zouden kun nen worden, zodat de consument be ter beschermd kan worden tegen een zijdige reclame. Een beter en inten siever contact tussen het Voorlich tingsbureau en de consumentenvoor lichting werd bepleit. Een pleidooi werd ook gehouden voor voedingsvoorlichting op de scho len door het opnemen van voedings- lessen in het lesrooster. Het Bureau heeft hiervoor veel materiaal, dat jaarlijks onder de aandacht van het onderw'ij'skader wordt gebracht, waardoor ieder jaar meer dan 1Q.00 aanvragen binnenkomen. Het is be treurenswaard dat voor gezondheids voorlichting en -opvoedmg en voor consumentenvoorlichting geen plaats is ingeruimd in het programma van de meeste Nederlandse scholen. Gesteld werd dat geen voedings middel „gevaarlijk" is maar wel de dosering waarin men het gebruikt. Zo is suiker geen „slecht" voedings middel. Het heeft echter desastreuze gevolgen voor het gebit. Aan de ande- Tijdens de dagelijkse gang door het Espelose bos, is het de jachtopzien- der van de familie Vincent de heer J. Rosman gelukt een pracht van een vos aan te spreken. Bij het wisselen van een perceel douglas en een blok jonge dennen is Rosman erin geslaagd deze wijze rakker op het tableau te brengen. Ter gelegenheid van de Huishoud beurs '73 zal voor de 16e achtereen volgende maal "n Nationale wedstrijd Vrijetijdsbesteding worden gehouden. De beste inzendingen zullen tijdens de beurs, van 6 to en met 15 april a.s. in de RAI te Amsterdam in een spe ciaal daarvoor ingericht centrum te zien zijn. Deelname is mogelijk in de volgende kategorieën: vrouwelijk handwerken; weven, vlechten, kno pen (o.a. macramé); wandkleden; poppen maken (mens- en diervor men) houtarbeid (meubels, speel goed); boetseren en keramiek; wer ken met diverse materialen; inleg-, fineer- en mozaiekwerk; snijden, gut sen en beeldhouwen (hout. steen e.d.) modelbouw (schepen); modelbouw (treinen en bijbehoren) modelbouw (andere modellen); werkstukken van metaal; schilderen (olieverf en aqua rel). tekenwerk, hout- of linosned-e, fo towerk. Voor alle kategorieën zijn er geldprij zen. legpenningen en diploma's. Bij zondere prijzen zijn beschikbaar ge steld door de bladen Na Vijven. Doe- het-Zelf, Ariadne en VT-Vrije Tijd, alsmede door de Stichting ter Bevor dering van de amateurfotografie en het Anjerfonds-Amsterdam. Wedstrijdvoorwaarden en deelname formulieren kunnen worden aange vraagd bij het sekretariaat van de Huishoudbeurs, Gerrit van der Veen- straat. 94. Amsterdam, tel. 725376 710798. by d'uijtgang van het Jaer Onnes Heeren MCMLXXII 't Jaer twee en seeventig is bykans heen gegaen het gaf ons niet veel Rust. maer veelderley ellenden wy syn, als eeuwen her, met klamme vrees bevaen voor t wreed en duyster werek van boeven en van benden :t Olympiaase Feest van vree en broederzin kwam bloedig aen syn eynd, maer oock op d'eygen velden Kwam 't spreeckwoort „Sport vereent" maer selden tot syn regt als men door 't knocken yedre weeck gewonden telde en de supporterschaer, van vreugd of woed' besielt vaeck op de vuyst ging naa 'als wilde dieren brullen en er was oock veel Mot. hetsy door 't huys gekraeck 'tsy om de krygsmagt met. haer weelderige krullen Terwyl soo wel in t verre land Amerika als by de Oosterbuur't verkiezingsvier fel brandde. was 't gepolariseer de orde van de dag by 't warrig kies-festyn in onse Laage Landen De uytkomst bragt ons volck noch dieper in 't Moeras wie moest, soo was de vraeg, nu strakx het Land regeeren? Zal 't Baerent syn of Joop, of Bas of Frans of Hans? (wy moogen onse leydslien immers tutoyeeren?) Inmiddels heeft De Bildt ons meenge Loer gedraayt De Winter heeft ons Land zelfs heelendal vergeet en en Herfst en Lente bragten heerlyck zoomerweer terwyl de Zoomer haest geen Zoomer meer mogt heeten Soo windhoos als orkaan joegen oover ons Land der Jaergetyden houvast ging voor ons verlooren de boel stond op syn Kop, op veelderley manier en ooveral was Stryd, KrakeelGewelt en Tooren Maer ondertusschen wierd ons Geld steeds minder waerd wat eens een Daelder was, slonk weldraa tot een Gulden terwyl sy die het Schip met Geld bestierdensich in duystre termen en in dicke Woorden hulden Couranten bragten nieuws, maer selden was 't goed nieuws van hooger Prysen en noch hoogere Tarieven en yeder had syn wensch, of deed beloftenom in 't politiek Tournooy de kiezers te gerieven Soo gaen wy 't oud Jaer uyt ent Nieuwe Jaèr weer in wat biedt 't voor Uytzigt? Alle raamen syn beslaagen hetsy voor eygen Land, hetsy voor 't Wereldrond sal in dit nieuwe Jaer tog noch een Ligtstrael daagen? De werekers syn benauwt, gaet strackx de Tent soms digt? Moeten sy strackx welligt in de Wee-Wee gaan loopen? Dat kost ons noch méér Geld, dan kan men voor syn Knaack niet eens de waerde van een halve gulden koopen! Tog vierden wy dit Jaer heel feestelyck Sinterclaes de neringdoenden waaren gants niet ontevreeden op 't Kersteest, wéér een feest van welvaart en van Ligt schynt het als werd ter Weereld nergens meer geleeden 't Staat alles in de Vraag in dit myn somber Lied Maar segt my. heeft een Mensch dan wel het Regt tot Klaagen wanneer hem Leeven en Gezondheyt syn gegund moet hy niet moedigh dan de Last des Leevens draagen? Heft dus de hoofden op, en stapt met frissche Moed de duystre kille Poort van January binnen Soo lang er Leeven is, isser noch altyd Hoop Soo laat ons dus vol Hoop het Nieuwe Jaer beginnen'. Courantier Van de zijde der P.T.T - zal men het zeer op prijs stellen wanneer men de <te verzenden nieuwjaarskaarten zou willen deponeren in de grote bus, wel ke staat voor de brievenbussen en dan gaarne gebundeld met de adres zijde allemaal naar één kant, even als de plaats van bestemming. Men verzoekt ons mede te delen, dat de repetities van het Hervormd Kerkkoor weer beginnen op dinsdag 9 januari 1973. HOLTEN Voor de op 2e Kerst dag door de MAC „De Holterberg" uitgeschreven oriënteringsrit bestond .een grote belangstelling. Aan de start bij clubhuis café ,,De Biester" ver scheden 52 deelnemers, waarvan 51 automobilisten en 1 motorrijder. Via de Kol ging de route door de Look, over de Borkeld naar de Beuseberg en van Dijkerhoek onderlangs de Hol terberg door het Neerdorp terug naar net aanvangspunt. Het was een pitti ge rit, die wel veel maar toch niet al te veel strafpunten veroorzaakte. De afstand bedroeg 43 km. In café ,,De Biester" werden door voorzitter Schooien met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt die bestonden uit gebruiksvoorwerpen. Opvallend is, dat er nog steeds deelnemers zijn die niet goed raad weten met de on bemande routecontroles, dat zijn con troles aangegeven door een vlag met daarbij een letter of nummer, welke letter cq nummer men in het desbe- re kant kan niet ontkend worden, dat b.v. snoep ift het leven van kinderen én volwassenen een functie vervult. De ouders willen hun kinderen „goed" doen en zijn zich niet bewust van de schade die zij aanrichten. Hier liegt de taak van de voorlichting. Het verbie den van de snoepreclame (een sug gestie uit de zaal) is niet de oplos sing. Conclusies Uit de discussie kunnen de volgen de conclusies worden getrokken: eenzijdige reclame kan een gevaar zijn voor de volksgezondheid. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding tra'chl, met de beschikbare middelen, haar preventieve taak zo goed" moge lijk te vervullen. liet zal daartoe in tensiever contact zoeken met de consumentenvoorlichting. Reclame en voorlichting zullen moeten leren samen te spelen. Contacten tussen het bedrijfsleven en de voorlichting dienen het onderling begrip te verbe teren ten gunste van de consument. Het verplicht opnemen van voedings- ondrrwijs als onderdeel van gezond heidsvoorlichting en opvoeding in het lesrooster van het (basis)-onderwijs is van groot belang voor de komen de generatie. Voor voorlichting én on derwijs is een onderzoek naar de mo tieven van eetgewooHlen nuttig en gewenst. treffende vakje van de routekaart moet invullen, wil men aantonen de goede route gevolgd te hebben. Het niet-invullen daarvan betekent een aantal strafpunten. De uitslag van de ze rit was; 1 J. Jansen, Holten 80 sip.. 2 C. Eenkhoorn, Nijverdal 97 stp. 3 G. Nijenhuis. Colmschate, 118 stp., 4 J. A. Oolbekkink. Holten. 152 stp.. 5 W. Manenschijn, Holten. 156 stp., 6 H. Zijthoff, Hellendoorn, 157 stp., 7 J. Bosman, Holten, 193 stp.. 8 W. Klein Velderman, Holten. 196 stp., 9. W. Tuitert, Holten 197 stp., 10 G. ter Harmsel, Holten 201 stp., 1 D. Wolters, Holten 249 stp., 12 G. J. var 't Holten, Holten, 256 stp. De poedel prijs kreeg B. J. Baltus, Holten mei 571 stp. Op de eerste zondag in het nieuwe jaar wordt dit jaar a! weer voor de vierde keer de traditionele oliebollen cross georganiseerd door de s.v. Hol ten in samenwerking met de suppor tersver. en de jeugdcommissie. Er wordt gestart vanaf het nieuwe sport park de Meermanskamp. Half tien starten de pupillen voor de Poffer tjescross. De start van de junioren is een half uur later. Senioren begin nen om 10 uur 30. Nu er al zoveel belangstelling is voor het damesvoetbal wordt er ook in een speciale damesklasse gestart, aller opkomst gewenst. Deelname is open voor iedereen en kostenloos. Er worden wisselbekers beschikbaar gesteld. Mocht zondag 7 jan. de wedstrijd Holten-Wierden doorgaan, dan wordt deoliebollencross om de F. ter Hoevencup voor de ge selecteerde spelers uitgesteld. Hockey Club Holten bericht, dat er aansluitend op de activiteiten van af gelopen weekeinden, zoals uitwedstrij den in Raalte en Goor, voor 1973 we wedstrijden zijn georganiseerd. Op maandag 1 januari 1973 zal in het Sportdal o ml3.30 uur ecn OLIEBOL LEN-TOERNOOI gehouden worden. Er worden zestallen samengesteld, jong en oud doorelkaar. Deze zestal len bestaan zoveel mogelijk uit fami lieleden, straat- en buurtbewoners. De oliebollen zullen natuurlijk niet. oni- breken. Verder staat op het programma „kennismakingsochtend" met tle- monstratiewedstrijd op zaterdag 13 januari 1973 om 10.00 uur eveneens in het Sportdal. Van de zijde van schoolgaande jeugd en overige Holte naren verwacht de hockeyclub veel belangstelling. Hoewel de Hockey Club Holten nog niet over eigen speelvelden beschikt, heeft men een oplossing gevonden door tijdelijk gebruik te maken van de velden van de S.V. .Holten" (Sport dal) en de ZVV „Blauw Wit '66" (Rijssenseweg), die hiervoor royale medewerking verlenen. Hockey Club Holten hoopt binnenkort, vooral met een gestadig groeiend le dental. een toezegging te krijgen voor definitieve speelvelden. Voor degenen, die nog geen lid zijn en hockey wil len leren en spelen, is er de moge lijkheid zich op te geven aan het se cretariaat Raalterweg 20, Holten tel. 1723. Het maken van modische sportieve k!ed:n merk PLEN 6 is niet vermoeiend is een „schoon" werk werkt plezierig (geen handwerk) 0 wordt goed betaald die belangstelling hebben voor dit m rden verzocht contact op te nemen met NOORD-ACHTERESCHvEG - MARKELO TELEFOON 05476-1500 Na 6 uur: MEVROUW DE VRIES Fokkerstraat 21 - Markelo - Telefoon 05476-1501 MEJUFFROUW A. PAALMAN Diessenplasstraat 14 - Holter NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank waar uw spaargeld groeit Er is een NMB-kantoor te Holten, Oranjestraat 9 Tel. 05483 - 14 69.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 7