HOLTEN IN HET AFGELOPEN JAAR Op de dertiende van de elfde maand raasde een hevige storm over ons land en ook op de Holterberg moesten duizenden bomen het ontgelden. Johan Kijne van Shell Vlaar- dingen won onder barre weers omstandigheden van de 51 atle ten de twintig kilometer weg wedstrijd. 28 juli: Jan Haverslag opende nieuwe Slijte rij Zomerkamp padvinders Waar- denborchgroep in Duitsland Echt paar Koopman-Bosman 60 jaar ge trouwd Kindervakantieweek van de Stichting voor sociaal en Cultu reel werk geweldig succes Schoor steen „De Vrijheid" kreeg grote beurt Hotel ,,'t Lösse Hoes" aan gekocht door de huidige gerant de heer J. Murris. 4 augustus: Lading ging schuiven, honderden bierflesjes sloegen aan het begin van de Deventerweg te pletter Finan ciële aki ie i.v.m. bouw kantine op „Meermanskamp" verloopt gun stig P.J.G.O. Holten werd Provin ciaal voetbalkampioen Raiffeisen- bank Holten maakte in 1971 winst voor bijna 90.000 gulden 1 augustus: Dinkelsbühler Knaben kapelle zeer hartelijk ontvangen. Grote waarde ring voor muzikale prestaties en fan tastische show. Plm. 1000 bezoekers bij populair concert in de muziekkoe pel. Heerder CBTBpers op bezoek bij Holtense „collega's" Inbraak op klaarlichte dag in woning aan de Enkweg. 18 augustus: School- en Volksfeest in Dijkerhoek uitstekend geslaagd. „D.A.T." oogst te veel bijval met „Wegpiraten" De heer S. Sikkes, oud-gemeentese cretaris van Holten, ridder in de or de van Oranje Nassau Geslaagde Sportdag ring Holten C.J.V. Raad besluit tot aankoop boerderij Beuse- berg 63 van Stevens-Veltkamp. Boer derij wordt jeugdhome, aangrenzen de schuur bestemd voor jongeren- soos ,De Schure". 25 augustus: Jan Niek Keyser wint de Frits Paule cupTwee bouwvakkers ern stig gewond bij het instorten van be ton skeletten in „De Haar" Twin tig kilometer wegwedstrijd hardlo pen „HATRIC" werd gewonnen door Johan Kijne te Vlaardingen. 1 september: Dominee Osinga nam afscheid van Okkenbroek Ruim 1600 wandelaars namen deel aan heidewandeltocht van de W.S.V. „De Trekkers" Jannie Wansink en Gerard Willems clubkampioen zwemclub „Twenhaars- veld" Geslaagde nachtrit MAC ,,De Holterberg" Gerdien Ophof en Edwin Stegehuis zwemkampioe- nen o.l. Dorpsschool Mooie suc cessen voor Bergruiters op verschil lende concoursen 8 september: Jannie Jansen Manenschijn en Di- nant Hoorcoop zwemkamp, school Dijkerhoek Coberco-Zuivelfabriek „De Vrijheid" huldigde A. Westerik en J. Aaftink. Zwemwedstrijden huishoudschool „De Noordenbarg" zwembad „Twenhaarsveld" ver warmd 15 september: Spannende zwemkampioenschappen basisscholen Dorp. Wisselbeker defi nitief voor de Kolschool S.V. „Hol ten" kreeg nieuwe trainingspakken cadeau van Klein Velderman B V. Jan ten Velde sloeg grootste brasem aan de haak en won wisselbeker „De Rietvoorn" de heer B. J. Oolbek- kink slaagt op Ameland voor het A- brevet-parachutespringen Eerste open-deur-samenkemst wintersei zoen in Hervormde kerk Marjan- ka van Maurik en Jan Peter v.d. Berg zwemkampioenen Kolschool. 22 september: C.J.V. „De Vriendenschaar" bestaat 25 jaar. Receptie in gebouw „Ire ne" Floraliashow in Dijkerhoek- se school. Dinie Nijland kweekte de plant van het jaar Wegenwachter S. reed op Deventerweg onder truck met oplegger Sportcomplex „Meer manskamp' in gebruik genomen, 't Sportdal bestond 40 jaar Z C. „Twenhaarsveld" behaalde 2e prijs in zwemvierkamp in Eibergen Voor de 22ste keer Paardenfokdag „Holbatheo" in Dijkerhoek Zesde klassers van „De Schakel" maakten op Prinsjesdag reisje naar den Haag en mochten het beroemde „koffertje" van de minister van financiën van heel dicht bij bekijken. 20 oktober: De Nw-Bond „A.V.B." huldigde, vijf zilveren jubilarissen Echtpaar van Coevorden-Bekkerneus beu- seberg 88 halve eeuw getrouwd Raad besluit tot drastische verho ging van slachthuistarieven Open Deur-Samenkomst in Dijkerhoek Nieuwe auto gestolen bij garage Stuk- ker na 2 dagen onbeschadigd terug gevonden bij Arnhem Ledenver gadering P.v.d.A. Henny Wibbe- link uit de Beuseberg voor de radio met ,haar bekroonde opstel „Onze buurt" Klein Velderman B.V. achenkt de Z.V.V. „Blauw Wit' 66" prachtige trainingspakken Motor club redt duizenden vissen van ver stikkingsdood.. 27 oktober: Raad nam afscheid van wethouder Herman Klein Velderman Leden vergadering N.V.V. afdeling be sprak winterprogramma Ap Jan sen. 25 jaar speler bij de S.V. „Hol ten", gehuldigd Clubkampioen schappen L.R.V. „Bergruiters" W. Vlogtman toegelaten als lid van -•de raad 3 november: Bezoek tentoonstelling „Waerden- borch" viel wat tegen Eerste prijs voor Jeugdkoi-ps „H.M.V," op con cours in Losser Ds. H. v. Twillert sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen Jaarvergadering Hervormde Vrou wengroep Geslaagde Bazaar „Blauw Wit'66" Ouderavond o.l. Dijkerhoek nam afscheid van de heer J. W. Stevens als voorzitter ouder commissie Algemene Ledenverga dering K.I. vereniging „Zuid-West- Overijssel" Nieuwe deklaag op toeristenweg Jan Trekop lid van de L.R.V, „Bergruiters" met „Alle- gi~o" in Oostelijk military-equipe. 10 november: W. ten Berge als wethouder gekozen. Felle kritiek van P.v.d.A. op CH en A.R.P. Echtpaar Sigger 50 jaar getrouwd J. Kruimelaar (72) bij verkeersongeluk om het leven ge komen Dries Willems met „Duc du Montagne" reserve-kampioen „Veelzijdigheid" W. Vlogtman als raadslid beëdigd. 17 november: Novemberstorm teisterde ook Holten. Van 3 huizen in de Bessinkpasstraat werd dak afgerukt, duizenden bo men in de Holterberg gingen te vlakte of knapten af. Tientallen T.V. antenne's gingen onderuit en aan bijna alle boerderijen ontstond scha de. Dijkerhoekse molen sloeg door de rem. Verkeer over de recreatie- weg door de berg werd gestremd Verkiezingsbijeenkomst A.R.P. en C.H.U. Chr. Ontspanningsclub „C.D.C." boeide met „nacht zonder dageraad" Dokter Nagelhout schonk scholengemeenschap Sterre- kijker Geslaagde en gezellige ou deravond o.l. Dorpsschool Fons Akkerman gekroond als prins Carna val. Fons Jan de eerste van de Voorsboerskamp Jan Bronsvoort club-kampioen '72 ponyruitertjes Ringmiddag C.J.V. 1972 Jaarver gadering ijsclub „De Noordpool" Rijkspolitie snapt drie inbrekers. 24 november: Prins Claus opent de E-8. rust in de Dorpsstraat Open middag Waer- denborchgroep Geslaagde uitvoe ring van B.A.T.O. Verkiezingsbij eenkomst P.v.d.A. Opening Zelf bediening Baltes Voordrachtskun- stenares mevrouw Brals-Luinge uit Borger boeide met kostelijke verha len en gedichten in Drents dialect Plattelandsvrouwen op een bijeen komst in „Amicitia" „Tante Pos" per 27 novembe/ een keer per dag op bezoek Grote bazaar t.b.v. 29 september: Beide feestavonden zilveren C.J.V. „De Vriendenschaar" werden druk bezocht Schitterend succes voor H.G.K. op Zaalconcours in Nijme gen Ringslang in de Stations straat Veekeuring in Espelo Touwtrekkers maakten trip naar Duitsland Postduivenhouders ge broeders Willems 4 jaar achtereen eerste „Generale Kampioen" Ho ckeyclub „Holten" Van start dank zij de medewerking van de Z.V.V. „Blauw Wit" en S.V. „Holten". 6 oktober: Fundament middeleeuws kasteel Waerdenborch blootgelegd Jaar vergadering aid. Roode Kruis Dok ter Oosthoek te Rijssen behandelde voor jeugdleiders en jeugdspelers van de S.V. „Holten" en een aan tal ouders problemen rondom de voetbalsport, voor de jeugd Truus Haan en Tonny Schöppers resp. 1 en 2 op de 1120 meter in 12e Twickel- loop Bergruiters in de prijzen in Lemelerveld Rudi Drenth kampi oen Kolschool bij viswedstrijd in Zut- fen. Dokter Rietberg, jysiotherapeut Kraay en zusters Strijker, Ter Borg en Duncan in 't nieuwe Groene Kruis-gebouw. Tijdens de volksfeesten te Dijkerhoek was de gecostumeerde voetbalmatch wel een der hoogtepunten van het programma. 13 oktober: Echtpaar van der Voet-Buurman 50 jaar getrouwd Grappenmakers plaatsten grote pop bij opgravings- werk „De Waerdenborch" Raad debateerde vrij fel over samenstel ling Gewestraad doch was unaniem van mening dat Holten bij het ge west Deventer moet komen Ou deravond o.l. Kolschool Feest avond en prijsuitreiking „Holbatheo" Ouderavond school met de Bij bel „De Schakel" Geref. Vrouwen vereniging „Priscilla" herdacht 25-ja- rig bestaan Gerrit Megelink 25 jaar bakker bij Dikkers. Janny Wansink en Gerard Willems wonnen de N eptunus-beker in het nu verwarmde „Twenhaarsveld" Nog steeds wordt rond ons dorp de interesse voor het vee getoond en zowel de paardenfokdag te Dij kerhoek als de veekeuring te Espelo waren hoogtijdagen. „Kom over de brug '72" in gebouw „Rehoboth". 1 december: 8 december; Sinterklaas op bezoek in alle basis en kleuterscholen Aktie „Kom over de brug '72" afgesloten met jeugdappèl in Hervormde kerk Kapt. Joke Mondeel sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen over Suriname Gouden speld voor zilveren insemi- nator H. Kers Feestavond post duivenhouders 15 december: 16 juni Spar- Supermarkt Koopman en Bankgebouw A.B.N. officieel ge- 'operid. Eregasten Pipo en Mamma- '.loe trokken enorme belangstelling Jonge zwanen op het Catsmeer Jaarvergadering E.H.B.O en S.V. „Holten" Henny Vruwink zesde in internationale motorcross in België Zwemclub „Twenhaars veld" 3de in achtkamp te Apel doorn Paula Keun aan de Hoge re Zeevaartschool te Delfzijl ge- 23 juni Uitvoering muziekschool leerlingen Preahestorïsche vondsten uil de Zandwinplassen rond Holten Eerste prijs voor Bato-meisjes op internationaal volleybal-toernooi in Coevorden P.J.G.O.-kring Holten won Zeskamp op landdag in Raal- te Zesde klassers o.l. Dorpsschool maakten 3-daagse schoolreis naar Veluwestrand. 30 juni: Onderwijzeressen H. L. Maat en W. Bal namen afscheid van „School met de Bijbel" Leraar W. Ras nam afscheid van Openbare Scholenge meenschap. Afscheid zesde klas sers „De Schakel" Duivenhou- ders leden zware verliezen. Door de vele regens dreigde de „vakantieweek" in het water te vallen, maar in 't gebouiv Rehoboth was daar niets van te merken (boven) en de wandel-speurtocht werd een groot succes (onder). 1 juli: Burgemeester Enklaar verrichtte met Braderiekoningen Anet Bulsink de opening van de 18de Braderie. John Selhorst won Snorrewind-v> '- beker Auto-rally-cross in het Kol- complex trok enorme belangstelling. Dames leverden felle strijd Schuur tje in Haarstraat uitgebrand Af scheidsavond kleuterschool Tuin straat Verkeersregel in burg van der Borchstraat Avonden van be zinning in de tent in Kalfstermans- weide Recreatiewerk gezamenlij ke kerken in de tent op de Bor- keld. 14 juli: Jan Stam won prachtige fiets in bal lonwedstrijd A.B.N. Waterfeest in „Twenhaarsveld" Jennekes markt gezellig sluitstuk van de Braderie Uitbreiding slachthuis met kantoor en remwaterkelder Prachtige suc cessen voor Bergruiter ponyclub op concours in Rijssen Rode Kruis- afdeling schenkt f 2000 aan Stichting voor zieken- en ambulancevervoer „Holten en Omstreken' 21 juli: Tweede „Schuredag" bracht prettige ontspanning Sportvliegtuigje land de op de E-8 Inzamelingsaktie voor clubhebouw S.V. „Holten op ..Meermanskamp" André Dekker gaat 2 jaar voetballen bij Helmond Sport Bui-gemeester mr. W. H. Enklaar bij bevordering door Hare majesteit Ko ningin Juliana benoemd tot officier van Oranje Nassau Feestelijk ontvangst van sinterklaas Op komst van Holtenaren bij stem ming voor nieuwe 2de Kamer zeer groot Gezellige Bejaardenmiddag W.V Cross country manege Teun Beldman De heer H J. Traanman gehuldigd voor 25 jaar N.V.V. Lidmaatschap Stichting Sportbelangen geeft haar visie, op sporthal-situering Bazaar „Kom over de brug" geslaagd Holtense judoka's slaagden voor exa men. 15 december Ruben Beldman 8000ste Holtenaar. kreeg spaarbankboekje van gemeente Rode Kruis huidige dokter Rietdijk en mevr. Van der Berg-Mulder Dominee E. G. J. Bal, emeritus-pre dikant Ned. Herv. kerk op ruim 100- jarige leeftijd overleden Rijkspolitie arresteerde drie zware jongens 22 december Ds. E. G. J. Bal, na een druk be zochte rouwdienst in de Herv. kerk op de oude begraafplaats ter aarde besteld Aktie „Kom over de brug" enorm succes. Holten gaf i 6.-per inwoner Kerstmiddag Bejaardensoos en Kerst feestvieringen afd. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Holten en Espelo. Hervormde Vrouwenverenigingen Hol ten en Dijkerhoek en Chr. Plattelands vrouwen in gebouw .Irene" Touwtrekkers „O.K.I.A." wonnen in in Hengelo (O). 29 december Jan Niek Keyser won de :.Frit» Paul" cup. Kerstnachtdiensten Open Deur-groep in Hervormde kerk Afscheid van de heer B. Gerbers. wa terstaatkundig hoofdambtenaar van Rijkswaterstaat Openbare raadsvergadering in de aula van de Scholengemeenschap. Burgemeester mr. W. H. Enklaar houdt „Oudejaarstoespraak". 31 december Holtens Nieuwsblad, het in onze ge meente het meest gelezen blad be staat 24 jaar. En hiermee besluiten wij dit overzicht over het jaar 1972. dqt, hoe uitgebreid ook. geen aan spraak wil maken op volledigheid. J. W Mevr. v. d. Berg-Mulder nam afscheid als secretaresse van de afd. Rode Kruis. Geflankeerd door het bestuur verrichtte burgemeester Enklaar met de nieuw gekozen braderieko- nimgin Annet Bulsink de opening van de achttiende braderie.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5