TERUGBLIK IN WOORD EN BEELD De vroede vaderen kwamen vele keren bijeen en besteedden veel aandacht aan het wel en wee van de gemeente, waarbij er wel eens felle discussies tussen de fracties Qwb&onden. De A.R.-, C.H.Uen P.v.d.A.-vertegenwoordigers zijn hier vereeuwigd. Leerlingen van de school met de bijbel luoonden de b> gadering van de gemeenteraad bij. Nog een paar dagen en het jaar 1972 ligt achter ons. Voorbij. Toegevoegd aan de lange rij van jaren die wij het verleden noemen. Op deze laatste dagen van het jaar denken we terug. Staan we kor ter of langer stil bij momenten uit ons persoonlijk leven die anders waren dan anders. Soms zo totaal anders als die van elke dag. Bij zondere gebeurtenissen in het gezin of in de familiekring. Blijde en droeve. Een jaar vol van herinneringen van zeer uiteenlopende aard. Voor de één meer voor de ander minder. In dit overzicht, in deze terugblik over anno 1972 willen we een aantal gebeurtenissen die zo een heel jaar door in onze goede gemeente de reveu pas seerden, die meer of minder de aandacht trokken, en in een van de twee en vijftig nummers voor de vier en twintigste jaargang van ons blad werden vermeld, nog eens naar voren halen. Nieuwe „Schure" (oude boerderij „Meerman") door Jeugdsociëteit .,De Schure" officieel geopend Drie broers Knapen (Henk. Erik en Bert) wonnen oliebollencross van de S.V. „Holten". 14 januari: Jaarvergadering Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria In 1972 zeven miljoen voor ruilverkave ling Nieuwjaarsvisite Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen Jaarvergade ring afd, P.v.d.A. Nieuwe brug over de Schipbeek in gebruik Ton- nie Schöppers eerste in N.C.A.B.- cross Arnhem Successen voor „Bergruiters" in Veendam Eerste prijzen voor „Bergruitertjes" in Al melo. 21 januari: Raad aanvaardt, na 7J/s uur verga deren begroting 1972 V.W. busje in de ,,fik" in de Bessinkpasstraat Enorme belangstelling voor film van Holten Jaarvergadering Vee fonds ,,Holten"-Espelose Plattelands vrouwen-Veefonds „Ons Belang" C.J.V. „Vriendenschaar" kreeg nieuw clublokaal „De Kelder" in gebouw „Irene". 28 januari: N.V.V. afd. Holten herdacht 25 ja rig bestaan en huldigde oprichters Jaarvergadering Holtense Platte landsvrouwen, afd. Holten-Coveco Inbrekers haalden V.V.V.-kantoor overhoop Holtens team klopte Hellendoorn in het TROS-program ma „Route A.*° 4 februari: Officiële opening Kolkleuterschool Echtpaar Willems-Koopman, Deven- terweg 60 jaar getrouwd Jaarver gadering Chr. Hist. Kiesvereniging Kees Stoop sprak voor Chr. Plat telandsvrouwen Ijsbaan „De Noordpool" enkele dagen open. Scho len hielden wedstrijden. 11 februari; Feestelijke bijeenkomst vrijwillige brandweer Jaarvergadering Supp. club „HMV" Dijkerhoekse Platte landsvrouwen Landbouwers (le den van de plaatselijke afd. v.d. C.B.T.B.-O.L.M. en Bedrijfsvereni ging stellen raadsleden vragen op forumavond in zaal „Vosman". Oude kleuterschool aan de Holte- renkstraat afgebroken School met de Bijbel heet „De Schakel". 18 februari: Prins Carnaval „Johan Frans van de Noordenbarg" bood burgemees ter Mr. W. H. Enklaar „Scherts- plan" voor nieuwe dorpskern aan Politiek team P.v.d.A. op werk be zoek in Holten Echtpaar Rozen- dom-Bouwhuis, Rietmolenstraat 50 jaar getrouwd. Puzzeltocht voor „Blauw Wit"-jeugd 2e prijs voor Jan Stegeman (HATRIC) in derde NCAB-cross georganiseerd door „TENZCO" te Rotterdam 25 februari: Twintig Zwanen op het Catsmeer Raad benoemd leden „Bestemmings plan forum" Ledenvergadering Speeltuinvereniging „De Kol" Stichting Sportbelangen Holten koos nieuwe bestuursleden Uitvoering „Holtens Gemengd Koor" en gast koren. 3 maart: Boerderij fam. Paalman, Espelo ging in vlammen op Felle binnenbrand bij fam. Spenkelink in de A. J. Gold- stemstraat Ds. C. C. Addink 25 jaar hervormd predikant. Herden king in gebouw „Irene". Voetbal vereniging „Holten" in het goud. Tijdens druk bezochte receptie gou den speld voor 7 ere-leden „COG" boeide met „In de vergulde Os" Bestemmingsplan forum geïnstalleerd Jaarvergadering afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond 10 maart: Echtpaar Stegeman-Ulfman op de Lichtenberg halve eeuw getrouwd Algemene Ledenvergadering M.A.C. „De Holterberg" en Onderlinge Paardenverzekering „Holten e.o.". 17 maart: Klein Velderman opende bedrijf aan de Kolweg Hoofdprijs (250 gulden) Fotozoekwed- strijd voor Bennie Aanstoot Zwem bad „Twenhaarsveld" wordt ver warmd Geslaagde uitvoering P.G.J.O." m „Het Bonte Paard" Jaarfeest Geref. Jeugdverenigingen Uitvoering „H.M.V." en jeugdor kest. Staande ovaties door bomvol „Amicitia". Jante Traanman voet balde 25 jaar bij „Holten" Jaar vergadering School met de Bijbel „De Schakel" Hervormde Vrou wengroep Holten op excursie naar Borduurfabriek Egger n.v. te Al melo Margot. Teleki verovert we reld vanuil Holten. Zingende grav'n verkoopt glimlach. Jeugdsoos „De Schure" draait voor goed doel Hol ten op de 3e plaats bij Landelijke in zameling „Roode Kruis". 24 maart: Westelijke tunnel in de Spoordek ge schoven Bestemmingsplan „De Haar" door de raad vastgesteld Forum beantwoordde vragen voor MEAO- en HAVO-leerlingen Con tact-avond met nieuwe bewoners in „De Haar". Plattelandsvrouwen binden strijd aan tegen vervuiling Jaarvergadering Holtense muziek vereniging Ouderavond openbare Kol-kleuterschool Boeren uit Hol ten en Markelo 2 dagen op excursie in Brabant Examen E.H.B.O. 30 Zee?- veel jubilea waren er het afgelopen jaar in onze gemeente en naast het echtpaar Bekkernens-Van Coeverden, herdachten de heer en mevrouw G. en M. Koopman-Bosman hun diamanten huwelijks feest. Mevrouw C. P. K. Enklaar-Van Andel verrichtte o.a. de opening van het jeugdgebouw ,,'t Kolnus". Juffrouw Bol (links) en Juf Maat namen afscheid van de school met de bijbelterwijl de Mavo-gemeenschap afscheid nam van le raar W. Ras. Dank zij de hulp van de Holtense bevolking kon deze ontsnapte ge vangene weer vlug worden ingerekend. Terecht kreeg de drumband van de Holtense Muziekvereniging de hoogste beloning en werd op het top-concours te Apeldoorn kam pioen van Nederland in de eerste divisie. 2 juni School- en Volksfeest in Espelo Hockey club „Holten" officieel op gericht 58 geslaagde bij Meao- examens Oriënteringsrit MAC „De Holterberg" Universal I kam pioen bedrijfsvoetbal Een uit het politiebureau ontvluchte arrestant, mede dank zij hulp van Holtenaren snel gepakt Plattelandsvrouwen besloten het seizoen ""met Deense avond. 7 januari: Juteweverij Ter Horst en Co. aan de Industriestraat gaat dicht. Fa briekspand verkocht aan machinefa briek „Universal" NV te Holten Enorme belangstelling trokken de blootgelegde fundamenten van het kasteel Waerdenborgh(boven) en bij de afzwaai naar Rijs- sen (t.o. de Slotsweg) zochten vele automobilisten naar een par keergelegenheid (onder). Ook de ..rode haan" kraaide weer victorie en hier kunnen we zien wat er over bleef van 't Erve „Graads" van de heer G. J. Paalman. 28 april: De heer F. de Wit, Beuseberg, eer ste Officier Oranje Nassau te Hol ten. Plan Look en Klein Beuseberg in vergadering van Bestemmingsplan forum met de commissie „Ruimte lijke Ordening besproken en toege licht door de stedebouwkundige ir. R, Hajema. Chr. Plattelandsvrouwen bezochten museum „Piet Bos" Dodelijk verkeersongeluk op kruising Dorperdijk-Stationsweg. Feestelij ke Ouderavond o.l. Dorpsschool Bertus Brinkman kampioen Schiet vereniging „De Eendracht" Ruim 200 deelnemers aan de door de WSV ,.De Trekkers" georganiseerde Nat. Trimwandeltocht Eerste volleybal- damesteam „Bato" kampioen Jaarvergadering „Het Groene Kruis" „P.J.G.O." hield Knalavond 5 mei: Geslaagde viering Koninginnedag in het dorp en de buurtschappen Koninklijk zilver voor Opper H. Mey er Jaarvergadering CNV-Best. bond en Holtense Handelsvereniging Herdenking gevallenen bij monu ment aan de Molenbelterweg Ponyconcours ..De Bergruitertjes" uitstekend geslaagd Peuterzaal in ,,'t Kolnös" van start Mortuarium aan de Reilinksweg gereed „Een dracht" schutters wonnen bekers Touwtrekploeg „O.K.I.A." promoveer de Ds. C. C. Addink herdacht zijn 25-jarige priesters-ambt. len Jaarfeest C.J.V.-clubs in Es pelo Jeugdsoos „De Schure" maakt kinderen in Groningen blij Schrijfster Jos van Manen sprak voor Christelijke Plattelandsvrou wen 7 april: Holtens team derde bij verkeersquiz in Rijssen De heer H. Huisman, opzichter G.E.B. gehuldigd i.v.m. 25 jaar lid zijn van de A.B..VA. Jaar vergadering afd. Rode Kruis So ciaal Cultureel werk in financiële nood Noordenberg had het groot ste - paasvuur Jaarvergadering Chr. Oranjevereniging Eerste prijs voor E.H.B.O.ers op wedstrij den in Bathmen. 14 april: Afscheid van „Vrijheid" directeur C. Broersma Uitbreiding Groene Kruisgebouw in gebruik genomen Spannende strijd in motorcross op de Zuurberg Jaarvergadering VVV „Holtens Belang" Antieke klok meegenomen bij inbraak in het ge meentehuis. 21 april: Vlag in top bij „richtfeest" in „De Haar" Jaarvergadering Chr. Kleu terschool Jeugdgebouwtje ,,'t Kol nös" officieel geopend Zwart- en roodbontfokkers hielden jaarvergade ring Liesbeth Oostenbrug eerste padvinster met juniorkoord Ge slaagde jubileumfeesten S.V. „Hol ten" jeugd. 12 mei: Diamanlenpaar in de Beuseberg. 't Echtpaar A. Bekkernens en jonk vrouw J. Bckkernens-van Coever den zestig jaar getrouwd Konink lijke onderscheiding voor Anna Kolk man De heer Slijkhuis dodelijk ge wond bij verkeersongeluk in Dijker- hoek Schuivende lading veroor zaakte ravage in de Dorpsstraat Reisje Plattelandsvrouwen Dijker- hoek ..Blauw Wit" jun. kampioen hoofdk. B Goorse Bejaarde zan gers voc" Holtense Bejaardehsocië- teit 3erghote! ..De Dieker." ver kocht Zeer druk bezoek op Hemel vaartsdag 4 mei: H.M.V.-Drumband kampioen van Ne derland „eerste divisie op Nationaal Top-concours K.N.F. in Apeldoorn Echtpaar Voordes-Kettelarij, Borkeld 50 ja ar getrouwd Reisje Her vormde vrouwengroepen met als einddoel Rotterdam Inbrekers ope reren in woningen in de Industrie straat, de Kerkstraat en de Pasto riestraat Stichting „Sportbelan gen" uit de geldzorgen. Krachtige aanpak aanleg Sportpark „Meer manskamp" 2de prijs voor voet ballers van „De Schakel" op toer nooi in Goor „Gravin „Margot Teleki met de noorderzon vertrok ken Raad tegen meerderheids- voorstel van B en W. om bijdrage te verlenen in aansluitkosten boerde rijen in het Holterbroek. 26 mei Uitstapje Bejaardensoos naar Arn hem Muziekconcours „H.M.V." in „Kalfstermansweide" uitstekend geslaagd Schoolreisjes o.l. school Dijkerhoek naar Harderwijk en Am sterdam Sem Kajoi, de eerste pu pil van het Holtens Studiefonds voor Papoea-jongeren, benoemd tot ..Mission Education officer" (Zen- dings-opvoedingsleider) in Austra lisch Nieuw-Guinea Margot Tele ki, de „gravin" van Holten weer bo ven water, wil proberen zoveel moge lijk de schulden te betalen. De gemeenteraad nam afscheid van wethouder Herman Klein Velderman. 9 juni Bestemmingsplan „Beuseberg door forum aanvaard. Het comité „Beu seberg" zal, zo liet de heer G. S. E. Vegter op een vergadering in de au la van de Scholengemeenschap we ten, alle rechtmatig ten dienste staande middelen aangrijpen om de door het gemeentebestuur toege dachte bestemming te voorkomen Uitstekend geslaagde Sport- en speldag ZVV „Blauw Wit '66" Jaap Jansen won de cup Jaar vergadering Zwemclub „Twenhaars veld Dini Krikkink voor de 2e keer sportvrouw van de Huishoud school. Ruben Beldman (in de armen van zijn gelukkige moeder) was de 2000ste Holtenaar en had over belangstelling niet te klagen. nieuwe gediplomeerden Veel straf- puntloze rijders in Overijsseh'it 1972 Jaarvergadering O.L.M. Kalfsterman 11 kampioen 2e klasse biljartbond „Ons Genoegen". 31 maart: De Stichting „Socuwe" koos defini tief bestuur Vier jubilarissen bij de N.V. Krekel en zoon Waerdenborch welpen deelden Palm pasen uit aan langdurig zieke kin deren en bejaarden Jeugdige HMV muzikanten slaagden voor diploma A of B. Grote deelname aan Palm pasenoptocht Komedie voor C.J.V. „De Vriendenschaar" trok volle za-

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 4