Het bruidspaar van de dag Atü? m Stichting, voorshnds, van openbare kleuterschool een in „De Haar" yf J3! Twee burgemeesters van Holten Rijkspolitie arresteerde drie zware jongens Herziening exploitatie berekening „De Haar' Benoeming waarnemend gemeente-arts Zilveren reisseizoen De Magneet In memoriam ds. E. G. J. Bal Tweede Twentse Antiekbeurs in hotel „Bad Boekelo WAAR GAAN WE HEEN Scrn Kajoi zet Holtense traditie voort Vrjjdag 15 dceember 1972 3 Donderdagmorgen werd in het gemeentehuis alhier het huwelijk voltrokken tussen Henk Peters (23) uit Hengevelde en Rikie Rensen (21) uit Holten. De bruid is kleuterleidster aan de openbare Kolkkleuterschool en dit was voor de kleuters v an die school een pracht gelegenheid om voor hun juf met haar bruidegom een erehaag te vormen e n serpentines te strooien. Prachtig uitgedost zagen we het bruidspaar uit het gemeentehuis komen, w aar het huwelijk werd voltrokken door burgemees ter, mr. W. H. Enklaar. De kerkelijke bevestigin g had plaats in de Kapel Weldam te Goor door de hulpprediker, de heer H. A. Braune, waar de kle uters bij het verlaten van dé kapel eveneens aan wezig waren. Het jonge paar gaat zich vestigen in Hengevelde. Met ingang van 1 januari 1898 werd tot burgemeester van Holten benoemd mr. Douwe Jan Andries baron van Hai'inxma thoe Slooten, geboren op 2 januari 1869 in het Friese Beetster- zwaag (gemeente Opsterland). Reeds een week later vond zijn installatie plaats. Daarbij werd de 29-jarige eer ste burger toegesproken door de wet houders M. Boode en J. Rietberg. De nieuwe burgemeester was af komstig uit een groot gezin. Hij had vijf broers en vier zusters. Zijn va der was mr. Binnert Philip baj-on van Harinxma thoe Slooten, achtereenvol gens kantoni-echter te Beetsterzwaag, lid van de tweede kamer der staten- generaal, commissaris des konings in Friesland en staatsraad (lid van de raad van state) in buitengewone dienst, 's Burgemeestex-s moeder heet te jonkvrouw Anna van Beyma. Mr. Douwe Jan Andries trad op 9 juni 1898 xn het huwelijk met jonk vrouw Clara Maria de Beaufort, gebo ren 28 maart 1877 op huize" Voorn aan de Meern. Haar ouders waren jonk- hé^r mr. Willem "Hendrik'cfe Beaufort1 en jonkvrouw Baudina Lucia Ebella van Sminia. Op 1 oktober 1903 nam de burgemees ter afscheid van Holten wegens be noeming in gelijke functie te Anke veen en 's^Graveland. Deze gemeen ten zijn per 1 augustus 1966 met Kor- tenhoef samengevoegd tot de gemeen te 's-Graveland, Mr. D. J. A. bai-on van Harinxma was later ook kamer heer van koningin Wilhelmina, ter be schikking van de koningin-moeder, en ereridder van de Johanniterorde. Een zoon van hem, de heer B. A. Ph. ba ron van Harinxma thoe Slooten, werd met ingang van 1 januari 1972 gepen sioneerd als burgemeester van Nedex-- horst den Bex'g. Hij is woonachtig op het Stichts End in Ankeveen. XXX Ter voorziening in de in 1908 ont stane burgemeestei'Svacature-K. Ga lenkamp werd in Holten benoemd de heer A. Ph. R. C. bax-on van der Borch van Verwolde. Het geslacht Van der Boi-ch is een Munstex-s dynastengeslacht. De stam tafel begint in de 14e eeuw met drie broex'S, n.l. Johan, Herman en Lu- dolph. Herman van der Borch werd de stamvader van het vei-dere ge slacht. Hij was gehuwd met Kunne- ken de Wreden. Hun zoon was Johan van der Broch. In 1477 was hun klein zoon Bernd 39e meester der Duitse Orde. Dien broer Arnt werd na het uitsterven van de familie Von Holz- hausen in het stift Paderborn met haar goederen beleend en verkreeg Langentreer in de Westfaalse Kreis Bochum. Van Arnt. van der Borch stamt af Friedrich Wilhelm, heer van Langen- ti'eer, kolonel in dienst van de staten- generaal. Friedrich Wilhelm trouwde in 1648 met Josina Clant van Ste- dum. Zij hadden een zoon Alhaid Phi lip, heer van Langentreer. die in 1691 te Gx-oningen wexd geboi'en. F. W. van der Borch werd bij Flenzy door de Fx-ansen gevangen genomen. Hij stierf te Soissons. Alhard Philip stapte in 1734 in het huwelijksbootje met Reiniera Chai'lotte van Goltstein, erfdochter van Vei~wolde. Hij werd raad der do meinen van het vorstendom Geldex-- land en de graafschap Zutphen. Een broer van hem, Friedi-ieh Wilhelm, geboren in 1737, trad in het huwelijk met Sophia Juliana gi-avin van Reeh- teren. Deze broer ovei'leed in 1781. Een zoon van laatstgenoemde F W. was Allard Philip Reinier Carel van der Borch, heer van Verwolde, Volden. Helbergen en Lugtenberg, ge- deputeei'de ter staten-generaal en la ter lid van de eei'ste kamer. Hij kwam in 1766 ter wereld en overleed in 1836. Bij souverein besluit van 28 augus tus 1814 werd hij toegelaten tot de riddex-schap van Geldex-land. De ega van deze A. Ph. R. C. was Johanna Philippina Helena Gerardina barones Sloel van Tweenijenhuien. Uit het huwelijk Van der Borch- Sloet zijn o.a. vooi'tgekomen de tak Van Rouwenoort en de takken Van Verwolde en Van Vorden. Eei'stge- noemde tak blijft hiei-na buiten be schouwing. Thans wil ik verder gaan met mr. Willem Francois Emile baron van der Borch, geboren ten huize Verwolde, gedoopt op 23 mei 1802 en rentmees ter der domeinen van prins Frederik. Hij koos tot levensgezellin jonkvrouw Henrica Paulina van der Heim. gebo ren in 1806 te Rotterdam. De volgende stap bi-engt ons bij mr. A. Ph. R. C. baron van der Borch heer van Vei-wolde, geboren in 1842 te Oosterhout., successievelijk burge meester van Gorssel, lid van de twee de kamer, lid van gedeputeei'de sta ten van Geldexdand en kamex-heer in buitengewone dienst van de konin gin. In 1872 trouwde hij te Almen met Maria Francoise Ai'noudina barones van Wassenaer, geboi'en in 1853 op huize „De Ehze" te Almen. Na het overlijden van laatstgenoemde in 1876 op „Den Dam" te Goi'ssel hei-- trouwde mr. A. Ph. R. C. in 1879 te Parijs met Paulina Adriana Jacoba barones van Zuylen van Nijevelt, ge- box-en in 1846 op het goed „Hoogen- kamp" te Gorssel. De heer Van der Borch overleed op 11 mei 1919 te Ver wolde. XXX Zijn naam wordt o.a. vei-meld in een in 1931 bij de erven F. Bohn n.v. te Haarlem verschenen boekje van prof. dr. P. A. Diepenhorst over dr. Abraham Kuyper. Diepenhorst schrijft daarin ook over de verkiezingen van 1897 op basis van de Kieswet-van Hou ten. De vaste verwachting leefde, dat. de toen ingevoerde kiesrechtuitbrei ding voor de rechterzijde winst zou opleveren. Bij de eerste stemming kwam ook de winst, maar daarna kwamen de herstemmingen. „Toen liep alles mis; waar bax-on Van der Borch van Veixwolde met een paar stemmen voor bleef, mocht meeval len; overigens was het vrijwel over heel de linie neerlaag", aldus prof. Diepenhorst. De verkiezingsuitslag bi-acht een linkse meerdei-heid. XXX Uit het huwelijk van mr. A. Ph. R. C. bax-on van der Borch met barones van Zuylen van Nijevelt werd op 6 april 1881 te Gorssel gebox-en Allard Philip Reinier Carel bax-on van der Borch van Verwolde, die op 27-jarige leeftijd burgemeester van Holten werd. De Allard-hoeve in Verwolde is naar hem genoemd. De burgemees ter tx-ouwde in 1909 te Rheden met Engelberta Antoinette Henriëtte de Roo, geboren in 1887 te Dordrecht. Het bux-gemeestersechtpaar had twee kinderen, nl. Wilhelmina Maria Antoinette en Reiniera Wilhelmina Constantia. Mevrouw Van der Borch- De Roo overleed op 3 juli 1929 te Hol ten. Baron van der Borch hertrouw de op 28 augustus 1930 te Holten met Cornelia Gerardina Boellaard,, gebo- i-en op 31 maart 1887 te Arnhem. Haar ouders waren Edmond Boel laard, heer van Tuil en Paulina Hele na barones van Randwijck. Burge meester Vati der Borch overleed op 12 januari 1944 te Deventer. Verwolde is sedert 1854 geen zelf- §tarydige gemeente meer. Zij -werd toen gevoegd bij Laren, welke ge meente inmiddels ook al is opgehe ven. De gemeenteraad van Verwolde vergaderde in het Scholthuis. Naar mij door de huidige heer van Veiwol- de werd meegedeeld was de laatste burgemeester van deze kleine ge meente ee» baron Van der Borch. W. OTTEN De rijkspolitie van Holten hèeft ee n goede slag geslagen door vorige week in de nacht van. dondex'dag op vx-ijdag omstx-eeks één uur de dx-ie vex-dachten aan te hou den van de overval op het benzine station in de Mr. de Boerlaan in De venter. In verband met een telefoni sche melding hadden twee wacht meesters postgevat bij het gemeen tehuis in de Dorpsstraat. Het kente ken en de kleui- van de wagen, waax*- mede de overvallers donderdagavond waren verdwenen, was bekend. Bij een verkeerscontrole bleek men de verdachte wagen te pakken te heb ben. De inzittenden waren zo agx-es- sief en gingen zo te keer met. schel den en tieren, dat de politie zich ge noodzaakt zag een waarschuwings- schot te lossen. Met de handen hoog tegen de muur van het gemeentehuis werden de drie zware jongens in be dwang gehouden. Het waren de 19- jarige A. v. E., de 20-jarige A. J. D. en de 22-jarige J. A. H. H. K. S., al le drie uit Deventer. De beide eerst- genoemden waren juist een dag tevo- x-en vrijgelaten. In het po litiebureau wilde een van hen één van de wachtmeesters met een as bak te lijf, zodat deze een waarschu wingsschot moest lossen om de da der tot andere gedachten te brengen. De drie verdachten zijn door de ge meentepolitie van Deventer opge haald en in Deventer en Apeldoorn ingesloten. Ondanks het nachtelijk uur trok de aanhouding door het schot in de nacht nog enige nieuws gierigen. De overvallers waren niet gewapend. Op ruim honderdjarige leeftijd - 1 mei was hij jarig - is hier nog vrij plotseling overleden ds. E. G. J. Bal, emeritus predikant van de Ned. Hervormde Kerk. Dominee Bal heeft de Ned. Herv. Kerk 42 jaar als predikant gediend. Hij werd in 1872 te Rotterdam ge. boren. Nadat hij de lagere school, aldaar, doorlopen had en vervol gens 't Erasmiaanse gymnasium, studeerde hij aan de Rijksuniver siteit te Utrecht. In 1895 legde hij met goed gevolg het kandidaats examen af en op 8 september van dat jaar deed hij zijn intrede in zijn tweede gemeente Holten, waar hij werkzaam was tot 1903, toen hij een beroep aannam naar 's Heerenberg. In deze gemeente stond ds. Bal drie jaar en toen trok hij naar St. Philipsland, om vandaar naar Hellendoorn te gaan waar hij 24 jaar werkzaam was en vanwaar uit men nog steeds con tact met de daar zeer beminder voorganger onderhield. In 1937 kreeg ds. Bal eervol emeritaat en op zondag, 14 maart van dat jaar nam hij afscheid van de Hellen- doornse gemeente om zich vervol, gens in Holten aan de Molenbelter- weg (Toeristenweg) te vestigen. Ds. Bal heeft in Holten nog vele jaren functies in het kerkelijke verenigingsleven vervuld. Zo was hij lange jaren voorzitter van de Zendingsvereniging en werkzaam voor het Ned. Bijbelgenootschap. Al enige jaren voor zijn 90ste ver jaardag heeft hij zich door het be reiken van zijn hoge ouderdom uit deze functies moeten terugtrekken. In de winter van 1961/1962 is hij erg ziek geweest, maar weer bij na geheel hersteld, zodat hij zich in een naar verhouding van zijn leeftijd goede gezondheid mocht verheugen. De laatste drie weken ging zijn gezondheidstoestand zien derogen achteruit. Toch is hij voor velen nog plotseling gestorven. In verband met de herziening van het bestemmingsplan „De Haar" is het noodzakelijk geworden de bij uw besluit van 28 april 1970 vastgestelde kavelprijzen in dit plan te herzien, aldus b. en w. in een voorstel aan de raad. Daartoe is met inachtneming van de richtlijnen voor het opstellen van plan en kostengegevens, uitge geven door de vereniging van Nederlandse Gemeenten in samen werking met het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening de in 1970 vastgestelde exploitatie-opzet herzien, voor dat gedeelte van het plan waarvan de gronden nog kunnen worden uitgegeven. Hierbij is uiteraard rekening gehouden met kosten en opbrengsten van de reeds verkochte gronden, alsmede nog te ver wachten kosten van bouwrijpmaken. De totale exploitatiekosten van het plan zijn geraamd op: f 7.007.980,- De opbrengsten van reeds verkochte gronden zijn berekend op - 3.920.813,- zodat nog blijft te ontvangen f 3.0 7.167.- De nog uit geven terreinen hebben een oppervlakte van 117.696 m2. zo dat de gemiddelde kostprijs van deze gronden f 26,23 per m2 bedraagt (3.087.167 117.696). Met inachtneming van bovengenoem de richtlijnen en gegevens zijn de volgende gemiddelde kavelprijzen voor de daarbij vermelde categorie- en van bestemming verkregen 50.465 m2 grond voor openbare en bijzondere gebouwen Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad voor een open bare school voor basis- en kleuteron derwijs te stichten in „De Haar". Ir hun toelichting zeggen zij: „Het is bekend, dat bij de verka veling van het bestemmingsplan „De Haar" ruimte is gereserveerd voor onder meer de bouw van een school voor openbaar kleuter- en lager on derwijs. Het daartoe bestemde ter- rein is gelegen in de hoek van de Kon. Wilhelminastraat en de Dr. Na gelhoutstraat. De voorbereidingen om tot de bouw van deze scholen te ko men zijn inmiddels zover gevorderd dat u in de vergadering van 9 janu ari a.s. de terzake nodige besluiten met betrekking tot de plaatsbepailng en het voteren van de hiervoor be nodigde kredieten ter vaststelling zul len worden aangeboden. De bouw van dit scholencomplex zal. evenals zulks is geschied in het Kolcomplex, worden geëffektueerd door de Stichting ter bevordering van het Protestants Christelijk Onderwijs te Emmen. Daartoe zal gebruik wor den gemaakt van het zogenaamde H.B.G^rsysteem. Vooruitlopende op het gereedkomen van deze scholen blijkt het evenwel noodzakelijk om reeds thans een uit breiding van de lokaalaccommodatie ten behoeve van het kleuteronderwijs in het gebied, ressorterende onder de school aan de Tuinstraat, onder ogen te zien. Over het thans lopende ka lenderjaar bedroeg het gemiddeld aantal kleuters van deze school 79,3. Op grond hiervan is het mogelijk om met ingang van 1 januari a.s. een derde leidster aan te stellen. Het behoeft uiteraard geen betoog, dat het overgrote deel van deze toe neming het gevolg is van de in de loop van dit jaar en met name na sep tember j.l. in het bestemmingsplan „De Haar" gereed gekomen wonin gen. De kleuterschool wordt momenteel bezocht door 80 kleutex-s. Dit aantal is gelijk aan het maximum dat inge volge het „Bouwbesluit Kleuteronder wijs" mag worden toegelaten. Door voorlopig rekening te houden met het gebied dat gevormd wordt door het bestemmingsplan „De Haar" en dat overigens wordt begrensd door A.s. weekend zal de Slichting „Ne-1 derlandse Antiek Kring" voor de j tweede keer een Oude Kunst- en An- tiekbeurs organiseren in het exclu- sieve Hotel ~,Bad-Boekelo te Boeke- lo. (Bij Ensdhede). Dit in navolging! van de anliekbeui'zen die dezelfde J organisatie in Arnhem (Sonsbeek- watermolen) en Nijmegen („De Ver- j eeniging") tweemaal per jaar pleegt te houden. Vorig jaar december be zochten ongeveer 3000 bezoekers de antiekbeurs in Hotel „Bad-Boekelo". De laatst, door de Stichting georga niseerde antiekbeurs in Nijmegen trok in november jl. rüim 5000 be- zoekers, waaronder veel Duitsers. Het merendeêl van de bezoekers komt echter niet met het voox-opge- stelde doel om antiek te kopen. Burgemeester en wethouders stel len de x-aad voor de heer J- H. A. Bruins aan te stellen als waarne mend gemeente-ax-ts. In hun toelich ting zeggen zij: Sedert 1 januari '67 is de heer J. F. Sijtsema, huisarts in deze gemeente, tevens werkzaam als gemeente-arts in vaste dienst. In deze functie is hij door Uw raad be noemd in de vergadering van 27 de cember 1966, met een bezoldiging zo als deze in de Salax-isverordening voor het personeel in dienst dezer gemeente is vermeld. Hij oefent deze functie uit con form de daax-toe door ons college xn onze vex-gadering van 1 november 1966 vastgestelde „Instx-uctie voor de gemeente-arts in de gemeente Hol ten". Onlangs is van de heer Sijtsema het verzoek gekomen om de heer J. I-I. A." Brains, tevens huisarts in de ze gemeente, ook aan te stellen als gemeente-ai'ts. De heer Sijtsema oefent namelijk zijn praktijk sedert enkele maanden gezamenlijk uil met de heer Bruins. Derhalve vinden zij het om prakti sche redenen gewenst dat de heer Brains tevens als gemeente-arts kan fungeren. Wanneer een tweede (waarnemend) gemeente-arts wordt benoemd wordt hiermede tevens de moeilijkheid op gelost dat geen gemeente-arts be schikbaar is wanneer de heer Sijtse ma afwezig is. De heer Bruins, voornoemd, heeft zich bereid vex-klaard de functie van waarnemend gemeente-arts onbezol digd uit te oefenen. Gelet op het vorenstaande stellen wij u derhalve voor de heer J. H. A. Bruins, huisarts in deze gemeente, met ingang van 1 januari 1973 te be noemen tot waarnemend gemeente arts zonder bezoldiging, overeenkom stig het in de raadsportefeuille ter inzage liggend ontwerp-besluit". maar louter voor ontspanning. De schoonheid van vele oude voorwer pen. welke niet. meer worden ge maakt in onze op massa-produktie gerichte maatschappij, begint steeds meer mensen te boeien. De gestaag gx-oeiende bezoekersaantallen tonen dit aan. De expositie dient een twee ledig doel, n.l. in de eerste plaats het opwekken van de belangstelling voor kunst en antiek door de antiek liefhebbers in de gelegenheid te stel len een uitgelezen collectie antiek te bezichtigen en zich te oriënteren omtrent authenticiteit en ouderdom, in de tweede plaats de mogelijkheid om het tentoongestelde antiek zelf te kopen. De Stichting „Nederlandse An tiek Ki-ing" biedt het publiek een ze kere bescherming aangezien de deel nemende antiquairs instaan voor de echtheid en datering van de door hen aangeboden antiquiteiten. Zo zul len de exposanten het zwaartepunt leggen op de voorlichting over an tiek zodat iedere bezoeker rus tig kan vragen en informeren. Een ieder die thuis iets antieks heeft kan dit meebrengen en geheel gratis la ten onderzoeken op echtheid. Ook kunt u oude voorwerpen ten verkoop aanbieden. U kunt zich daartoe mel den aan de kassa of indien u niet in staat bent uw eigendommen per- sonlijk mee te nemen, dan kunt u telefonisch kontakt opnemen met de Stichting 08302-7030. Van wat er zoal te zien zal zijn kunnen we slechts een summiere impressie ge ven. Voor ongeveer een totaalwaar de van één miljoen gulden aan antiek wordt komend weekend uitgestald. Wat de geselecteerde antiquairs hebben aan te bieden, laat zich nau welijks in enkele woorden beschrij ven. Zo zullen er zeer fraaie 17e eeuwse, romantische en Haagse School schilderijen zijn van o.a. Ter Himpel, Hoppenbrouwer. Kever, Apol. Bodifee, Schiedges, Israël, Ro- chussen, Roelofs, Brouwne en een 17e eeuws werk uit de School van Rembrandt. Bijzonder interessant is een 15e eeuws primitief schilderijtje uit de Bourgondische tijd. Daarnaast kunt u aantreffen Friese staart- en stoel- klokken, een schitterend Amsterdams staand horloge, Franse pendules en Weense tafelklokken uit de 18e eeuw. Larenseweg (vanuit zuidelijke rich ting) tot aan het kruispunt met de Haarstraat en verder door de Haar- straat, kan het aantal kleuters uit dit gebied, dat thans de school bezoekt, op 21 worden gesteld. De totale wachtlijst van kleuters, die op 1 ja nuari a.s. de wettelijk vereiste leef tijd van 4 jaar hebben bereikt be- draag 20, waarvan 10 afkomstig uit het hierboven vermelde gebied. Gezien deze ontwikkeling die zich met name in de laatste maanden van dit jaar in een versneld tempo heeft voltrokken, menen wij, dat het de voorkeur verdient om de uitbreiding yam de lokaalaccommodatie, die met ingang van 1 januari a.s. dient plaats te vinden, in het bestemmingsplan „De Haar" te realiseren. De moge lijkheid hiertoe bestaat door op het terrein, waarop de definitieve bouw zal plaats vinden een noodlokaal te plaatsen. De situering kan zodanig ge schieden, dat de definitieve bouw niet zal worden belemmerd. Voor de huur van een noodlokaliteit is inmiddels contact opgenomen met de fa. Roe lofs en Haase te Rijssen, die het de finitieve, „scholencomplex zal bouwen. Voor de voorlopige huisvesting van deze school zal, deze firma vermoe delijk met ingang van 1 januari a.s. een directiekeet beschikbaar kunnen siellen. Voorshands zal deze school dienen te worden beschouwd als een depen dance van de school aan de Tuin straat. Op grond van artikel 9 van de Kleuteronderwijswet kan uw raad evenwel besluiten tot stichting van 'n zelfstandige openbare kleuterschool, zodra kan worden aangetoond dat een dergelijke school wordt bezocht door tenminste 30 kleuters, die wonen bin nen een cirkel met een straal van 3 kilometer, waarvan het middelpunt is de plaats van de te stichten school. Zoals hiervoor reeds werd be rekend zullen op de school met in gang van 1 januari a.s. reeds 31 kleu ters dienen te worden toegelaten, ter- wijl met zekerheid kan worden ge steld, dat dit aantal in de eerstkomen de maanden nog zal toenemen aan gezien in de eerste helft van 1973 nog maals ca. 100 woningen voor bewo ning gereed zullen komen. Nu aan alle wettelijke formalitei ten is voldaan en inmiddels een der de leidster, die tevens in het bezit is van de akte voor hoofdleidster, is be noemd, zijn wij van mening, dat thans reeds dient te worden overge gaan tot de stichting van 'n zelfstan dige school in het bestemmingsplan „De Haar". De inspectrice van het Kleuteron derwijs heeft meegedeeld,' dat zij zich met de hiervoor vermelde zienswijze kan verenigen. Voorts heeft de ge meenschappelijke schoolraad in haar vergadering van 11 december j.l. besloten overeenkomstig het voren staande te adviseren. Wij stellen u derhalve voor te besluiten tot stich ting van een openbare kleuterschool in het bestemmingsplan „De Haar" overeenkomstig het ontwerp-besluit, dat bij de stukken ter inzage ligt." DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Donderdag 14 december aanvang 20 u.: Het Nederlands vocaal kwartet. Vrijdag 15 december aanvang 20 u.: concert St. Kamermuziek Dev. Fons Jansen, kwartetten. Zaterdag 16 december aanvang 20 u: Fons Jansen, kwartetten. Donderdag 21 december aanvang 20 u.; Kerstzangdienst uitgaande van het Leger des Heils. E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 14 t.e.m. woensdag 20 de cember: Waar ouders van wakker liggen, 6e week, 18 jaar. Vrijdag 15 en zaterdag 16 decem ber, nachtvst.Weekend op de ree- perbahn, 18 jr. Zaterdag 16. zondag 17 en woensdag 20 december: Matinee: De piraten van de diablo, a.l. Aanvangtijden: dagelijks 20 u., vrij. 21 - 23.30 u/za. 14 - 18.30 - 21 - 21.30 u./zo. 14 - 16 - 118.30 - 21 u./wo. 14 - 20 u. CINEMA. Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 14 t.e-m. woensdag 20 de cember: Terugkeer van Sabata, 14 jr. Vrijdag 15 en zaterdag 16 december, nachtvst.: De Rebellen, 18 jr. Zaterdag 16, z~ dag 17 en woensdag 20 december: matinee: Gooi 'm maar open met Jerry Lewis, a.l. Aanvagstijden: dagelijks 20 u./rij. 20 - 24 u./za. 14 - 18.45 - 21.15 - 24 u./zo. 14 - 16 - 18.45 - 21.15 u./wo. 14 - 21 u. LUXOR. Brink. tel. 18662. Donaeiaag 14 december, cyclusvst.; Dood in Venetië, 18 jr. Vrijdag 15 t.e.m. woensdag 20 decem ber: Dracula jaagt op Frankenstein 14 jr. Zondag 17 december: matinee: Het masker van Zorro. a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u./za. 18.30 - 21 u./zo. 14 -16 - 18.30 - 21 u. OPENBARE LEESZAAL Brink. tel. 13506. Tot en met 27 december: Aleid Les- meister, olieverfschilderijen. Opvallend is de prachtige collectie 18e eeuwse familie- rose borden en Chinese blauwe schotels. De collectie antiek meubilair is zo gevarieerd dat zelfs een summiere opsomming onvolledig zou zijn. Complete Bieder meier eethoeken met ronde tafel en ameublementen in o.m. de Lodewijk- stijlen zijn aanwezig. Voorts zijn ex- vele gebruiksvoorwerpen van tin, zil ver en koper. Voor de gerichte verzamelaars zijn er o.m. prenten, antieke munten en wapens. Kortom: de liefhebbers van oude kunst en antiek zullen hun hart x-uimschoots kunnen ophalen. De interessante verkoopexpositie in Kerstsfeer zal op vrijdag 15 december om 16.00 uur pooorten openen en duurt 4 dagen. Openingstijden: vrijdag, 15 de cember. 16.00-22.00 uur; zaterdag, 16 december, ÏO.OO-'I.OO uur; zondag. 17 december. 11.00-21.00 uur; maandag, 18 decem ber, 10.00-17.00 uur. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 u./zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE R. ZIJNENKORF, Assenstraat 4, tel. 11848. Tot en met 22 december: Henk Voer man en Pieter de Vries, etsen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u./ vrijdag 14-18 en 19-21 u./zondag ge sloten. GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2. tel- 16733. Tot?: Renate Vinken, schetsen. Openingstijden: dinsdag t.e.m. zater dag 10-12 en 14-17.30 u./vrijdag ook 19-21 u. WEVERIJ DE PLOEG, Bergstraat 51-53. Tot en met 29 december; Dick La- ning, keramiek. Openingstijden: maandag t.em. vrij dag 9-12.30 en 13.30-17.30 u. GAERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11, Epse, tel. 05700-21815. Tot 15 januari: Modei-ne grafiek van div. kunstenaars. Openingstijden: dinsdag te.m. zater dag 10-18 u. zondag 14-17 u. MUSEUM DE WAAG, Brink. tel. 14556: Antieke fietsen, keukens, zil ver en aardewerk. Openingstijden: dinsdag t.em. zater dag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u./zondag 17 dec. gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN. Brink, tel. 14556: Antiek speelgoed, antieke kostuums. Openingstijden: Dinsdag t.e.m. za terdag 10-12.30 en 14-17 u./zondag 14- 17 u.'zaterdag 16 december de hele dag gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden: dinsdag t.em. zater dag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK. Klooster 3. tel. 16512: 12 eeuwen boek en schrift, een keuze uit 20 jaar aanwinsten. Openingstijden: maandag t.em. vrij dag 10-12 en 14-17 u./woensdag 10- 12, 14-17 en 18-20.30 u. LITERAIR CAFE, Brink 30. tel. 11637 Dinsdag 19 december aanvang 20 u.; Edgar Ellen Poe. JAZZ CAFE, Brink, telef. 11637. Elke vrijdag van 20.30 u. tot 24 u. Kosten f 2,50 p.p. OPEN HOF. Karei de Grotelaan, tel. 16872. - Vrijdag 15 december, aanvang 20 u: Feestavond ten bate van de aktie Kom over de brug. M.m.v. De Buf foons en Knoeff en een fancy fair. KERST KOOPAVONDEN: woensdag 20 december, donderdag 21 decem ber en vrijdag 22 december. ALMELO VAROSSIEAU Do. t.e.m. 3 ]r. Sex in kantoortijd, Aanvangstijden: Do., ma. t.e.m. wo 2.30 en 8 uur. Vr.: 2.30 u. Zat.: 6.45 en 9 u.; zon.: 4.45 en 6.45 en 9 u Vr.: (Erve Noordik) Woodstock, 14 jr. Aanvangstijden: 8 uur. a f 26,23 t 1.323.697,- 8.990 m2 grond voor sportterrein a f 10.- - 89.900,- 11.320 m2 grond voor verzorgende en ambachtelijke bedrijven a f 20,- - 226.400,- f 1.6i 301 kavels voor woning- wetbouw a f 5.630,- f 1.694.630,- reeds ontvangen voor schotten - 1.250.000,- blijft f 444.630.- of afgerond op basis van 79 kavels f 19 kavels voor vrijstaande bungalows a 29.850,- 3 complexen voor 15 schakelbungalows a 18.250,- 12 kavels voor halfvrij- staande ééngezins woningen a f 10.980,- Totaal f 3.087.277,- Bovenvermelde prijzen voor de cate gorieën vrijstaande bungalows, scha kelbungalows. alsmede half-vrij- staande eengezinswoningen zijn ge middelde prijzen. In verband met onderlinge verschil len in oppervlakte en ligging van de verschillende kavels behorende tot eenzelfde bebouwingscategorie, ver dient het onzes inziens aanbeveling een nadere differentiatie in de kavel prijzen aan te brengen. Een exemplaar van de volledige ex- ploitatie-berekeniing ligt bij de stuk ken ter inzage. Wij stellen u voor de prijzen van de nog te verkopen kavels vast te stel len zoals vermeld en op de bijlagen aangegeven, alsmede de kavels voor woningwetbouw op f 5.630,-. De prijzen van de kavels welke bui ten deze herziening vallen en in een eerder stadium zijn verkocht kunnen worden gehandhaafd op de eerder vastgestelde bedragen. Over Sem Kajoi, die hier vroeger de Scholengemeenschap bezocht op kosten van het Holtens studiefonds voor Papoea-jongeren kregen wij weer goede berichten. Hij hoopt volgend jaar „school-inspector" te worden. Maar het mooiste wat hij schreef is dit: „Zoals jullie Holtenaren mij ge holpen hebben om in Nederland te studeren, zo heb ik voor verschil lende kinderen hier de kosten be taald om de lagere school te kun nen bezoeken". Van zijn klein salaris heeft hij daar in de drie jaar, dat hij nu onderwij zer is in Australisch-Nieuw Guinea ongeveer f 1000,- aan gespendeerd. Twee uitblinkers onder die door hem geiiolpen kinderen, Kiwai Lpade, een jongen van 15 jaar en Maryline Aovenaga, een meisje van 13 jaar, zou hij graag de Highschool laten be zoeken, maar 'omdat Sem trouwplan nen heeft in het volgend jaar, kan hij dit zelf moeilijk betalen. Geluk kig hebt u door uw bijdragen aan het Holtens Studiefonds voor Papoea-jon geren het mogelijk gemaakt, dat het Holtens Studiefonds van Papoea jongeren de studiekosten voor deze beide kinderen betalen kan. Zilvei-en reisseizoen De Magneet Het vlieg- touringcar- en treinpro- gramma van reisbureau De Magneet, staat geheel in het teken van het 25- jai-ig jubileu ,min de touroperatorwe reld een respectabele leeftijd. De vie ring van dat jubileum is niet alleen te merken aan de grote jubileum prijsvraag (met liefst f25.000,— aan prijzen, hoofdprijs 16 dagen Kenya). Vooral de prijzen staan er voor 1973 zonnig op. Maken wij een vergelijking tussen '72 en '73 dan zijn zelfs een aantal reizen niet of nauwelijks ver hoogd. met name Spanje is hiervan een duidelijk voorbeeld Nieuwe vliegbestemmingen zijn in Zwitserland Saas-Grund en in Joego slavië Rovinj. Nieuwe touringcarreizen zijn naar Oostenrijk Bruck bij Zeil am See, Klaus in Vorarlberg en Thalgau in Saizburgerland, naar Zwitserland Da vos en naar Dxitsland het Zwarte Woud. Zat.: Zinnelijke Gemeenschap, 18 jr. Aanvangstijden: 23.15 u. Zon.: Ciske de Rat, a.l. Aanvangstijden: 2.30 u. PALACE: Do. t.e.m. wo.: Het autonummertje, 18 jr. Aanvangstijden: Do., vr., ma. t.e.m wo: 2.30 en 6.45 en 9 u.; Zat.: 6.45 en 9 u.: Zon.: 4.30 en 645 en 9 u Zond. en wo.Elvis werkt zich in de nesten, a.l. Aanvangstijden: Zon. 2.15 u,.wo.» 2.30 u.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3