HULI rgvj filEIJVV3ÜLliU RAADSVERGADERING Ruben Beldman kreeg spaar bankboekje van gemeente Inzending advertenties en berichten Rode Kruis huldigde dokter Rietdijk en mevrouw van de Berg Aanwijzing leden en plaatsvervangende leden van Kanselboodschap Generale Synode Hervormde Kerk van de de 8000ste Holtenaar Landsteiner medailles uitgereikt Officiële publikatie Regeling ophalen huisvuil in verband met de komende feestdagen ONZE AGENDA Kerkdiensten Medische dienst Weekenddienst Tandartsen Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Zondag 10 december 1972 Kerstmiddag bej aardensociëteit Dierenartsen Gezinsverzorging Gevonden en verloren voorwerpen Storingsdienst GEB KERSTVIERING HERVORMDE EN GEREF. JEUGD Vrijdag 15 december 1972 UA TEMC MM WCR kfi Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Advertentieprijs lk cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaarf 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holtent.g.v. Holtens Nieuwsblad De gemeenteraad komt dinsdag, 19 december 1972, om 19.30 uur in openbare vergadering ten gemeente huize bijeen ter behandeling van on derstaande. AGENDA 1 Notulen van de vergaderingen van 24 oktober 1972 en 6 novem ber 1972. 2 a. Ingekomen stukken b. Mededelingen. 3 Voorstel tot het aanwijzen van leden van verschillende raads commissies en van vertegen woordigers. 4 Voorstel tot herziening van de grondprijzen in het bestemmings plan ,.De Haar". 5 Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan: a. de Woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deven ter; b. de Stichting ter Bevordering van de Huisvesing van Be jaarden alhier; c. de heren C. C._ Wamelink, H. Westera, E. H. Harmsen, H, J. Dikkers, A. H. Jong man, L Zwolle, A. A. J. K. Janssen, allen te Holten en mevrouw H van Rijswijk-Wol- ters.te Voorburg; d. "t Aannemersbedrijf fa. H. Wullink te Almen ten behoe ve van mevrouw J. M. Lant- zendorffer de heren J. Rijke- boer, C. J. Mol, B. J. Kurz, J. H. van der Harst, F. Groe- newoudt allen te Holten en 3 anderen; e. de heren G.W. Brinks en J Oolbekkink, alhier. 6 Voorstel tot vaststelling van de huur van het perceel Holterbroek 3. 7 Voorstel tot het benoemen van de heer J. H. A. Bruins tot waarne mend gemeente-arts; 8 Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van het bestemmings plan buitengebied (perceel voor malige grasdrogerij in Dijker- hoek). 9 Voorstel tot het verlenen van een onderhandse opdracht aan de fa. J. W. Klein Horstman en Zn., alhier tot het bouwrijpma- ken van fase Vil van het plan „De Haar". 10 Voorstel tot het overnemen van de eigendom, beheer en onder houd van het tracé rijksweg door het dorp. 11 Voorstel tot het stichten van een openbare kleuterschool in ,,De Haar". 12 Voorstel tot vaststelling van ver schillende onderwijsvergoedingen over afgelopen jaren. 13 Voorstel tot wijziging van de be- aankoop meubilair leer- en hulp middelen voor 4e lokaal Kolkleu- terschool en vervanging ketels centrale verwarming Dorpsschool, schriftelijke vragen. Burgerlijke siand Geboren: Ruben z.v. G. J. Beid- man en H. J. Kistemaker. Hermi- na d.v. F. Klein Teeselink en W. Markvoort. Gehuwd: G. Paalman, oud 25 jaar Holten en A. Podt, oud 22 jaar, Hol ten. H. J. Bos, oud 23 jaar, Rijs- sen en A. Klein Velderman, oud 22 jaar, Holten. Ondertrouwd: F. J. Klooster, oud 27 jaar, Holten en G. J. Wessels, oud 27 jaar, Rijssen. W. M. Veneklaas Slots, oud 21 jaar, Holten en G. W. Ruiterkamp, oud 21 jaar, Laren. A. Jansen, oud 24 jaar, Holten en A. J. van der Wal, oud 25 jaar, La- ren- B. H. M. Paus, oud 23 jaar, Tubbergen en C. D. Oplaat, oud 24 jaar, Holten. BEVOLKING Ingekomen: S. Kleij en gezin van Amsterdam. J. C. Hollestelle en gez. van Zoeterwoude. J. A. M. van Lieshout en gez. van Rotterdam. G. J. Krijgsman en gez. van Bath men. J. P A. Hess en gez. van Arnhem. M. López Nunez van Olst. Mevr. A. de Ruijter-van Leeu wen en gez. van Deventer- J. M. F. Lardinois van Deventer. J. H. Schipper en gez. van Deventer. F. van Gennep en gez. van Deventer. J. W. Jacobs en gez. van Deventer. A. Dijkstra en gez. van Deventer. Mej. J. Potkamp van Zwolle. E. G. van Bergen en gez. van De venter. W. T. Schneider en gez. van Almelo. C. Staudt en gez. van Utrecht. E. Norde en gez. van Rotterdam. A. T. W. Ploeg en gez. van Deventer. P. Jansen en gez. van Deventer. R. Mulder en gez. van Deventer. G. A. Wolff en gez. van Hoogezand. P. J. M. Naaijer van Zwolle. T. L. Hendrikx en gez. van Deventer. D. A. van der Knaap en gez. van Deventer. Me vrouw M. P. W. Boerhof-Doomebos van Deventer. G. Gierman van Deventer. Mevr. W. H. Gierman- Henkes van Voorst. Mevr. L. W. Nijland-Klok van Deventer. Mevr. T. A. Voskes-van Kampen van De venter. Vertrokken: J. G. Pinkërt en gez. naar Wierden. H. H. Werner naaf Goor. -W. A. Heil naar Amerika. Mej. E. M. Heil naar Amste** dam. A. W. Heil en gez. naar Hav« De adverteerders en eventuele berichtgevers worden vriendelijk verzocht hun advertenties, berichten en verslagen de komende weken zo vroegtijdig mogelijk in te zenden met het oog op de drukte voor de Kerstdagen en de korte week voor Nieuwjaar. In ieder geval vóór donderdags 12 uur. Bij voorbaat hartelijk dank. REDACTIE EN ADMINISTRATIE HOLTENS NIEUWSBLAD Burgemeester en wethouders der gemeente Holten maken bekend, dat het ophalen van huisvuil in verband met de komende feestdagen als volgt zal geschieden: De route van 's-maandags: In plaats van de maandagen 25 december en 1 januari wordt het huisvuil op 2 ja nuari a.s. opgehaald. Buitengebied: Het huisvuil van de verzamelplaatsen wordt niet op 26 de cember maar op 19 december a.s. opgehaald, (dit is dus een week eer der). Holten 15 december 1972. B. en W. voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. in oktober hebben 558 personen deel genomen, dat is voor een dorp als Holten een zeer groot aantal. Het was één meer dan het voorafgaande jaar. Mevrouw Louwes,die voor de eer ste keer deze campagne verzorgde heeft het heel goed gedaan. De gedecoreerden zijn: J. Jansen, Vrijdag 15 december 20.00 uur: Bindingsavond kaderleden vakbondsafdelingen van het NVV in hotel Vosman. Zaterdag 16 december 10.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten op 't veld van de S.Vv „Hol ten". Zondag 17 december 11.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten op 't veld van de Z.V.V. Blauw Wit" '66. 19.10 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 18 december 20.00 uur: Kerstfeest Plattelands! vrouwen Dijkerhoek in zaal café 't Bonte Paard te Dijkerhoek. Dinsdag 19 december 14.30 uur: Kerstmiddag Bejaarden- sociëteit in Irene (zie ber.). 19.30 uur: Openbare Raadsvergade ring ten gemeentehuize. 19.45 uur: Kerstfeestviering afd. Es- pelo van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in „Het Trefpunt". Woensdag 20 december 19.45 uur: Gezamenlijke Kerstfeest- viering Chr. Plattelandsvrouwen en Herv. Vrouwenverenigingen Holten en Dijkerhoek in gebouw Irene. 20.00 uur: Kerstfeestviering afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in Amicitia. Donderdag 21 december 14.00 uur: Kerstfeestviering met de bejaarden in 't jeugdgebouw „Ons Centrum" te Okkenbroek. Vrijdag 22 december 19.30 uur: Potstoten in café Kalfster- mans (zie adv.). 20.00 uur: Kerstviering Herv. en Ge- ref. Jeugd in gebouw Rehoboth (zie bericht) Zondag 24 december 17.00 uur: café „De Waag" gesloten (zie adv.). Maandag 25 december (Eerste Kerst dag) Café „De Waag", cafetaria „De Mo lenbelt" en Eethuis Lodeweges, Borkeld,. de gehele dag gesloten (zie adv.). Dinsdag 26 december (tweede Kerst dag). 14.00 uur: Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" vanaf clubhuis, café „De Biester", Stationsstraat. HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 9.00 u. en 10.30 u. ds. P. Lugtigheid. Extra collecte: Bouwfonds Irene. Op pasdienst: mevr. Bannink. Betsie Westerik en Gerrie Ten Brake. Geref. kerk: 9.30 u. en 15.00 u. ds. R. A Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor Algemeen Ker kelijke Arbeid. Aan de uitgang col lecte voor „Eigen Kerkbouw." K.K. kerkdienst: 9.30 u. H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. kerk: zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 u. en 10.00 u. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 u. Hulppred. A. Schel- levis. Extra collecte: Bouwfonds Ire- OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10.00 uur ds. Dijk van Wesepe. M.m.v. enkele jongeren. Zaterdagmorgen vanaf 9.00 u. tot j maandagmorgen 8.00 u.: J. H. A. Praktijkadres: Pastoriestraat 50. Te- Bruins, Mr. G. Vixseboxsestraat 11, lef: 1870 (alleen voor spoedgevallen) Gaarne boodschappen voor 9 00 u. bij eigen huisarts. Dienst wijkverpleging: zaterdag, 16 dec. en zondag 17 dec.: zuster H. Strijker, Groene Kruisgebouw. telef. 1436. Zondags tussen 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). Vrijdag, 15 dec. t.e.m. zondag 17 dec. keurmeesters buiten de diensturen J. Hof, Schepenenstraat 16, telef. 1697. Maandag, 18 dec. t.e.m. zondag 24 dec.: H. J. Moleman, Lageweg 13 telef. 1974. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis telef. 1318. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). De jonge vader Beldman te kent de geboorteakte van zijn zoon Ruben in de burgemees terskamer tegenover de burge meester. De Kringcommissaris van het Ned. Roode Kruis in Overijssel, Mr. F. R. Crommelin, speldt mevrouw Van de Berg het Kruis van verdienste op. Zit tend (v.l.n.r.) mevrouw Nek kers, de heer A. H. van Pijpen en mevrouw Louwes. Haarstraat 15, J. Kruk, Larenseweg 8, J. v.d. Broek, AbJansenstr. 20, J. W. Baltus, Loo 66, Bathmen, J.G. Boering. Kozakkenstr. 9, D. J. Aaf- tink Oranjestr. 24. W. Schalk, Ab Jan- senstr. 28, T. Spijker-Wagt, Diessen- plasstr. 8, J. W. Jansen, Neerdorp 55, D. Harting, Weverstr. 21. G. H. Ebrecht Larenseweg 39a. T. Deijk, Hbk 89. G. Stam D34. H. J. H. ten Zijthoff, Hoffestr. 119, J.Ehreb. Noor- denbergstr. 21, A. J. Veneman Kozak kenstr. 11, H. F. Klein Velderman, Industriestr. 5 en J. Kolkman, Haar straat 23. Zij hebben allemaal ten minste vijf keer bloed gegeven. Men verzoekt ons het volgende op te nemen Deze week doet „Kom over de Brug" een beroep op de leden van de elf kerken, die in deze aktie samen werken, om royaal te geven voor het werk van vele kerken in Azië, Afrika en Latijns Amerika. Wij verheugen ons erover, dat deze unieke aktie in grote eensgezindheid is voorbereid en dat enkele honderd duizenden gereed staan om morgen avond en vrijdagavond de leden der kerken te bezoeken. Wij hopen, dat door de inspanning van ons allen de kerken in de derde wereld, waarmee wij ons verbonden weten, beter in staat zullen zijn in het midden van hun volken de taak te volbrengen waartoe zij door de Heer geroepen zijn. Wij weten, dat „Kom over de Brug' om die kerken te helpen veel van ons vraagt 1 pet. van ons jaarin komen Wij willen u herinneren aan een woord van de apostel Paulus, dat hij schreef aan de gemeente te Korin- the: Ge moet rijkelijk geven, niet bekrompen. Bedenkt; Wie karig zaait, zal karig oogsten; wie over vloedig zaait, zal overvloedig oogsten. Laat ieder wat hij in zijn hart be sloten heeft, ten uitvoer brengen, zonder pijn en zonder dwang, want Dinsdag 19 december a.s. zal de kerstmiddag van de bejaardensocie- teit worden gehouden in gebouw Ire ne, aanvang 2.30 u. Men wordt vrien delijk verzocht een kaars met houder mee te brengen. Alle bejaarden zijn hartelijk welkom!! God houdt van een blijmoedige ge ver". (2 Korinthe 9:5-7). Wij weten, dat in vele kerken over zee op déze dag aan óns wordt ge dacht en voor ónze kerken wordt ge beden. Moge mede door deze aktie het besef onder ons versterkt wor den, dat wii allen tezamen, zij ginds en wij hier, behoren tot het volk van de Heer. Het moderamen van de Nederlandse Hervormde Kerk In verband met de ontslagname van de heer H. Klein Velderman als wethouder en raadslid en de benoe ming van de heer W. ten Berge tot wethouder stellen wij B. en W. de raad voor wethouder W. te Berge te ontheffen van zijn functie als lid van: a. commissie voor de ruimtelijke ordening; b. commissie vóór georganiseerd overleg; c. energiecammissie; d financiële commissie e. het algemeen bestuur van het Re creatieschap Salland en in de hierdoor ontstane vacatures te benoemen tot lid van: a. commissie voor de ruimtelijke ordening de heer W. Vlogt- man; b. commissie voor georganiseerd overleg de heer W. Vlogtman; c. energiecommisse de heer E. M. van Schooten; d. financiële commissie de heer D. J. Wansink; e- het algeme.en bestuur van het Recreatieschap Salland de heer J. Wiggers en plv. lid de heer H. Meerman. Voorts stellen zij voor wethouder W. ten Berge te benoemen tot plv. lid van het algemeen bestuur van de Bestuursschool Overijssel. Het colle ge heeft wethouder Ten, Berge aange wezen als voorzitter van de energie commissie en wethouder Rietberg als voorzitter van de commissie gemeen tewerken en de marktcommissie. Als vertegenwoordigers namens de gemeente in het algemeen bestuur van onderstaande stichtingen en com missies zijn aangewezen. Stichting Sportbelangen Holten: wet houder W. ten Berge; Stichting Borg stellingsfonds: wethouder W. ten Ber ge; Soweco (plv. lid): wethouder W. ten Berge; Commissie gemeenschap pelijke vuilstortplaats Markelo: wet houder J. Rietberg; Algemene Stich ting voor Maatschappelijk Werk: de heer H. Meerman en wethouder W. ten Berge; Stichting Rijwielpaden Oost Overijssel; wethouder J. Riet berg. Zaterdag, 16 dec. en zondag 17 dec. J. v.d. Enk. Burg. v.d. Bergplein 33. Wierden, telef. 05496-1634, van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgeval- I len>- Zaterdag 16 dec. en zondag 17 dec.: Th. A. Oostenburg, Diessenplasstraat 5, telef. 1515. Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker. telef. 1438, b.g.g, te lef. 1799, mevrouw Beldman-Aan- stoot. In de ledenvergadering van 27 september van de afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis hebben dokter C. H. Rietdijk en me vrouw J. L. van de Berg-Mulder hun functie van resp. voorzitter en secretaresse neergelegd. Hun meerjarige arbeid in het belang van deze kruisvereniging is voor het hoofdbestuur aanleiding ge weest aan dokter Rietdijk een herinneringsplaquette toe te kennen voor zijn voorzitterschap van 19561972 en aan mevrouw Van de Berg het Kruis van verdienste voor de vijfjarige vervulling van het secretariaat der afdeling. In een bestuursvergadering in hotel Holterman onder de nieuwe voorzitter, de heer A. H. van Pijpen, heeft de Kringcommissaris voor Overijssel, mr. F. R. Crommelin, burgemeester van Hellen- doorn en sedert enige maanden wonende te Holten, mevrouw Van de Berg deze onderscheiding opgespeld. Mr. Crommelin noemde het een vreugde deze taak te mogen verrich ten. speciaal nu ook in Holten en her innerde er aan, dat het werk slechts door enkele personen verricht wordt. De secretaris of secreteresse heeft daarbij wel de zwaarste taak als men alleen maar denkt aan de vele cor respondentie, die bij haar binnenkomt Namens het hoofdbestuur dankte hij haar voor de grote ijver en toewijding waarmede zij het wrk van het Ro de Kruis gedaan heeft. Mevr. Van de Berg zei in haar dank woord dit werk altijd graag en-met grote liefde verricht te hebben. Zij verklaarde bijzonder blij te zijn met deze onderscheiding. Voorzitter Van Pijpen bood de heer Van de Berg namens de afdeling, als pleister op de wonde, een doos siga ren aan. Hij dankte mr. Crommelin voor zijn komst en hoopte op een goe de verstandhouding met de Kring. Aangezien dokter Rietdijk plotseling verhinderd was zal de Kringcom missaris hem de plaquette nog per soonlijk uitreiken. Voordat deze plechtigheid plaats had werden aan zes aanwezigen van de achttien bloedgevers de Landsteiner medaille uitgereikt. Vroeger was dit een penning, sedert een jaar is dit een bronzen draagmedaille met rood kruisje. De heer Van Pijpen zei bij het uit reiken van de oorkonde en de draag medaille, dat de afdeling de donors zeer dankbaar is en verzocht hen de medaille bij de volgende bloedafgifte te dragen. Aan de laatste afname zeischap van de echtgenote van de burgemeester mevrouw C. P. K. Enklaar-van Andel, werd gebracht. Hij heeft nu al een mooi spaarpotje op de Coöp. Raiffeisenbank, al is hij zich daar nog niet 'van bewust. Het is een flinke baby met heldere blauwe kijkers, die bij de geboorte zeven pond en een half ons woog. Moeder en kind maken het uitste kend en werden evenals de vader van harte door het gezelschap gefe liciteerd. Zijn zusje, de kleine Es ther, mocht ook op de foto, toen er een plaatje werd gemaakt. Het gezin J. Beldman woont tegenover de Cen trale Bakkerij „De Halm", waar va der als bakker werkt Deze ver telde hoe hij volkomen verrast was, toen de burgemeester hem, vóór het voorlezen van de geboorteakte, ver telde dat zijn zoon de 8000ste inwo ner was. Toen juffrouw Jos Veld kamp hem verzocht even bij de bur gemeester te komen, had hij daar nog niet de minste notie van. Geen van de ambtenaren keek ook maar even op toen hij door de afdeling burgerlijke stand en bevolking stap te. Maar toen hij terugkwam werd hij van alle kanten gelukgewenst. Zijn zoon was op vrijdag, 8 decem ber. de gelukkige want een paar uur Verloren voorwerpen: l paar da- mesglace's. 1 gouden broche. Gevonden voorwerpen: Dameshor loge doublé, papagaai of grote par kiet. blSuw trainings jack. 1 bankbil jet, bruine gevoerde handschoen, 1 wieldop Mazda, 1 blauwe damesgla- ce, 2 bruine handschoenen, sleutel van een V.W, nr. 43283, 1 De kleine Ruben Beldman in de Industriestraat. 18, die op 7 decem ber jl. de 8000ste inwoner van Hol ten werd, is nu rijker dan menig zuigeling in Nederland vlak na de geboorte. IIij kreeg dinsdagmiddag een spaarbankboekje met honderd gulden van de gemeente, dat hem na afloop van de B en W-vergade- i'ing door het voltallig college in ge-J (V.l.n.r.) De heren G. J. Lan genbarg, gemeentesecretaris, W. ten Berge en J. Rietberg, wet houders, mevrouw H. J. Beld- man-Kistemakermet Ruben en Esther, vader G. J. Beldman, mevrouw en burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. later werd nog een geboorte aange geven. De kraamverzorgster, Ger ry Beldman. een zusje van de jonge vader, heeft de goede zorgen over de kleine Ruben en zijn moeder en doet de huishouding in het gezin Beldman. Vermeld zij nog, dat de 7000ste werd bereikt op 17 januari 1969 met de geboorte van G J. F. Rietberg in de Beuseberg. Op 1 ja nuari van dit jaar telfie Holten 7515 inwoners. Het is dus wel hard ge gaan met de toename der bevolking Vrijdagavond 22 december zullen de afdelingen van C.J.V. en G.J.V. gezamenlijk een kerstviering houden in het gebouw „Rehoboth". Aan de viering zal medewerking worden ver leend door de zanggroep van de GJV. Natuurlijk zijn ook niet CJV-ers en GJV-ers van harte welkom op deze 8.00 uur. S tm I Zaterdag, 16 dec. t.e.m. vrijdag, 22 dec. buiten de diensturen Elcc- tra: H. Huisman, Kolweg 42, telef. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129, telef. 1945.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1