Dries Willem met ,Duc du Montagne reserve-kampioen Zondag streekderby Nijverdal-Holten Reutum-Holten 3-1 Drienerlo 1-B1. Wit 1 0-4 De nieuwe Oranjekalender is verschenen Bestelbon Resultaten Blauw Wit jeugd Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.Y. Holten Resultaten en programma jeugd S.Y. Holten q Provinciaal Veelsijdigh eidskampioenschap WAAR GAAN WE HEEN V oetbalprogramma SV „Holten" Schietwedstrijden Holten dl - Blauw Wit dl 3-0 Hollen IV-RKSVIII 3-3 SELECTIE BLAUW WIT 1 PROGRAMMA BLAUW WIT I BLAUW WIT 2l Eerste uitwedstrijd Leden stop SV „Balo" LANDBOUW Mais vraagt veel fosforzuur en kalk KLOPTE DOS MET 3-2 Geslaagd Hockeyclub Holten Jeugdvollevbal Aanwinsten Prov. Bibliotheekcentrale West-Overijssel Yrgdag 10 november 1972 i Er heeft altyd een gezonde rivali teit bestaan tussen de voetballers ten noorden en ten zuiden van de Hol- terberg. Er werd in het veld, dik wijls met wisselend succes, verbit terd gestreden, maar hel bleef spor tief. Wy herinneren ons de wedstrijd een paar jaar geleden, toen in Nij verdal, in praktisch de laatste mi nuut, de beslissing ten gunste van de rood-zwarten uitviel. Ook zondag mag zeker verwacht worden, dat bei de partijen er alles op zullen zetten om de fel begeerde punten in de wacht te slepen. De Nijverdallers zijn qua resulta ten op papier de mindere van Hol ten, maar laat men er op verdacht zijn, dat zij zondag tegen Holten al les op alles zullen zetten om deze steekderby in hun voordeel te be slissen. Dat kan, als beide ploegen de zenuwen in bedwang houden, dan een prachtige wedstrijd worden, want het is de rood-zwarten de laatste tijd niet voor de wind gegaan en zij hebben de puntjes hard en hard no dig om nog op een behoorlijke plaats op de ranglijst te eindigen. Het kampioenschap zit er naar onze overtuiging niet meer in, maar we zouden de Holtenaren slecht kennen, wanneer wij niet wisten, dat zij er toch nog alles aan zullen doen om op én van de bovenste Dlaatsen te eindigen. Niemand mag de wedstrijd van zondag missen. Het kegioen gaat over de berg om hun favorie ten aan te moedigen. Het vertrek van de bus is bepaald op 13.15 uur vanaf de Smidsbelt ook voor de supporters. De selectie is ais volgt samengesteld: J. Deijk, D. Pasop, G. Paalman, G. Soer, W. Dikkers, G. Brands, W. Kaiser. S. Meinsma, H. Hoefman, A. Reijlink. G. Oolbekkink, B. Knapen, J. Ve neklaas, W. Nijenhuis. De uitslagen, de ranglijst en het pro gramma voor zondag in 4 B zien er als volgt uit: ReutumHolten 3-1; Rood Zwart- NEO 3—1; Hector—OSV 7-1; Wier denEnter 2-2; La PremièreWilhel- minaschool 3-2; Nij verdalÜnisson 1-2. Rood Zwart .9 6 2 1 14 Hector 9 6 1 2 13 W'school 9 6 1 2 13 La Première 9 5 2 2 12 Reutum 9 4 2 3 10 Enter* 8 2 3 3 7 Holten 8 3 14 7 Wierden 9 2 3 4 7 NEO 9 2 3 4 7 Nijverdal 9 2 2 5 6 Unisson* 7 13 3 5 OSV 9 117 3 25-10 17-10 11- 8 12- 9 7- 8 10-13 13-13 14-19 12-20 9-13 13-28 De geschaakte wedstrijd Enter Unisson (1-1) is niet in de stand op genomen. Zondag: NEOReum; OSV '31 Rood Zwart; EnterHector; Wilhel- minaschoolWireden; UnissonLa Première; NijverdalHolten. Holten heeft j.l. zondag tegen Reu tum een verdiende 3-1 nederlaag ge leden, hoewel de Holtenaren drie kwart van de wedstrijd sterker zijn geweest. De Reutummers waren ech ter wat slagvaardiger op het hobbe lige veld en speelden de bal direc ter, 2odat hun aanvallen veel gevaar lijker waren dan die van Holten, waar de aanvllen over te veel schijven moesten lopen. Hollen kwm in de beginperiode onder zware druk te staan en reeds na acht minuten nam Reutum reeds de leiding, door grove fouten van de Holtense achter hoede. Linksback G. Brands veroorzaakte ee n onnodige handsbal en uit de toegekende vrije schop vanaf circa twintig meter van het doel schoot Olde Lohuis langs de muur in het doel, waarbij keeper J. Deyk de bal liet lopen, aangezien hij verkeerd stond opgesteld. Wel slaagde Hollen er in het spel te verplaatsen, doch de achterhoede van Reutum ruimde het doelgebied op met lange trappen, waaraan de Holtense achterhoede de handen vol had. Vlak voor rust kreeg Holten een goede kans op de gelijkmaker, toen H. Hoefman de bal schitterend voorzette, doch G. Oolbekkink kopte de bal precies in handen van de keeper. Na rust was Holten voortdurend in de aanval, maar de juiste afwer king ontbrak. Toch scoorde G. Ool bekkink na 25 minuten spelen de ge lijkmaker na goed aangeven van Joh. Veneklaas, doch de scheidsrechter keurde dit doelpunt af wegens bui tenspel, heigeen een onjuiste beslis sing was. De Holtense spelers wer den hierdoor gedeprimeerd en Reu tum kwam uit de verdedigende hou ding en had bijna succes, doch kee per Dijk redde uitstekend, door uit lopend de bal tot corner te werken. Uit deze hoekschop schoot de midvoor tot. opluchting van de Holtense aan hang de bal op de bovenlat. Het verre opdringen van de Holten se ploeg werd hen na 36 minuten noodlottig, want bij weer zo'n ver re trap kreeg W. Dikkers, zwak spe lend deze middag, de bal niet goed onder controle en de snelle Ikink strafte deze fout. goed af en alleen voor de keeper komend, schoot hij de bal onhoudbaar in het net (2-0). Het begin toen in alle linies te ram melen in de Holtense ploeg en alles liep door elkaar en het was geen wonder, dat Reutum hiervan dank baar profiteerde. Bij weer zo'n snel le uitval stond de invaller-linksbuiten Droste volkomen vrij, de buiten- spelval dicht, en deze speler kon on gehinderd de stand op 3-0 brengen, in de slotfase had Holten zowaar nog succes, toen een door A. Reylink goed genomen corner door W. Kaizer achterwaarts in het doel werd ge kopt en hiermee de eer voor Holten redde. De Holtenaren zullen in de komen de wedstrijd uit een heel ander vaat je moeten tappen en meer aandacht moeten schenken aan hun spelop- bouw en afwerking om successen te kunnen boeken! Zondag: Nijverdal 1—Holten 1 2.30 uur, Holten 2GFC 2 10.00 uur (Meermanskamp), Holten 3PH 5 11.45 uur (Meermanskamp). Holten 5—Nijverdal 4 11.45 uur (Sportdal). Holten 4Wierden 4 10.00 uur (Sportdal), Omhoog 4—Holten 7 10.30 uur, Omhoog 5Holten 8 10.30 uur. RKSV 5Holten 9 12.15 uur. Holten 6Enter 8 14.30 uur fSport- dal). Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden schietwedstrijden werden de volgende resultaten behaald: GROEP A: 1. H. J. 'Nekkers 125 punten, 2. B. Brinkman 124 punten (3 x 10), 3. J. van Asselt 124 pun ten (2 x 10), 4. H. Paalman 122 pun ten, 5. J. Haan 117 punten, 6. G. Koopman 112 punten. GROEP B: 1. G. Jansen 117 punten, 2. G. A. Haverslag 114 p., 3. D. Jansen 112 p.. 4. A. Paalman 108 p., 5. J. A.Aanstoot 107 p. 6. J. Sluiter 101 p., 7. D. J. Nijendijk 100 p. 8. A Schuppert 99 p.. 9 J. Bouwhuis 93 p. GROEP C: 1. A. Bieleman 98 p., 2. A. Drenth 97 p., 3. G. J. Aaf- tink 91 p., 4. E. Denekamp 84 p. 5. H. J. Bekkemens 74 p Een door het niet kunnen meespe len van doelman Van Gennep en de beide aanvallers Henk Aanstoot Sr. en Ep Beldman verzwakt Blauw Wit heelt het niet kunnen klaren tegen een technisch zeer goedspelend team van Drienerlo. Voor rust waren de aanvallen van de TH-studenten enorm gevaarlijk en zeer snel. Dit resulteer de in de tiende minuut in een doel punt en na plm. een half uur spelen werd het 2-0 toen doelman Pieter Dijkstra verkeerd stond opgesteld bij een schot van grote afstand. Na de rust speelde Blauw Wit beter dan in de eerstte helft. Fockema Andreae (die de plaats had ingenomen van Bert Rietberg) bracht wat meer vaart in de aanval en Henk Aan stoot Sr. en Ab Jansen kregen elk een mooie kans op een tegentreffer. Helaas miste Aansloot en het harde schot van Jansen ging buiten bereik van de doelman rakelings over. Te gen de spelverhouding in kwamen de studenten na plm. een half uur twee de helft toch op 3-0 toen Gert Dik kers de ba] verkeerd op de schoen kreeg, waardoor het leer buiten be reik van Dijkstra in het net verdween. Met nog plm. 10 minuten te spelen werd Aanstoot nog vervangen door Jan Kolkman doch ook hem lukte het niet de nul weg te werken. Met nog enkele minuten te spelen kwa men de gastheren door Albers nog De Blauw Witte junioren b 1 had den op „Meersmanskamp" Enter Vooruit B I op bezoek. De Enterse jongelui (ongeslagen op kop met 18 punten uit 9 wedstrijden) waren in de eerste helft sterker en ze stonden met de rust dan ook met 3-0 voor. In de tweede helft speelde Blauw Wit met meer inzet. Men toonde meer vechtlust en dit resulteerde in f doelpunten. Eindstand 2-3. Jan Verve dag en Gerrit Stam zorgden voor de doelpunten. De junioren C 1 ga ven in Rijssen Excelsior C 2 prima partij doch verloren met 1-0, Eddv C2 rekende thuis af met De Zweef C 4. Het werd maar liefst 12-0 Dork Jan Schuppert en Arie van Spron- sen schoten elk vijf keer raak. Koos Dekker en Jan Stam hadden elk een keer succes. Holten D 1 was voor Blauw Wit D 1 te sterk. De rood-zwartjes won nen verdiend met 3-0. PUPILLEN: Blauw Wit E 1 ging door met nen. Deze keer werd het 3-0 tegen Sp. Rijssen El. De combinaties wa ren overigens matig; de inzet was Holten 2 - Haarl. B. 2 3-0 Holten 2 heeft na een reeks van nederlagen, dan eindelijk weer eens een overwinning geboekt tegen» het hoger geklasseerde Haarlese Boys 2. In een van Holtense zijde goed ge speelde wedstrijd, waren de I-Iaarle mensen niet opgewassen tegen de snelle uitvallen van de Rood-Zwar ten. Het duurde dan pok niet lang of het stond 1-0, een doelpunt gescoprd door H. Biesters uit een prachtige voorzet van KI. Broersma. Even la ter werd een zuiver doelpunt ge scoord door T. Scheperman door scheidsrechter Hondebrink afgekeurd wegens buitenspel. Dezelfde speler kreeg toch nog loon naar werken, toen hij even voor rust een keihard schot los liet dat bovenin de uiterste hoek verdween. Ook na rust het zelfde spelheeld. een veel sterker Holten dat nog één keer het doel trof door W. Reijlink, die een blun der van de Haarlese verdediging af strafte, 0-3. We hopen dat a.s. zondag tegen GFC 2 om 10.01) uur op het sportpark „Meermanskamp" onze jongens weer dezelfde inzet zullen tonen. RKSV 4 - Holten 7 1-5 Dat Holten 7 de laatste weken steeds beter begon te spelen is zon dag uitgekomen. De gehele wedstrijd waren de Holtenaren in de aanval. Dit resulteerde al in de 10e minuut in een doelpunt voor Holten, die op fraaie wijze werd gescoord door Goudkopje. 10 minuten later was het dezelfde speler die het 2e doelpunt voor zijn rekening nam. 5 Minuten voor rust was Henk Nik- kels doorgebroken en plaatste de bal beheerst over de keener in het net, 0-3. Na rust probeerde RKSV wat aan deze achterstand te doen en viel krachtig aan. Dit leve "de na 10 minu ten een tegendoelpunt op. Nog geen 5 minuten later bracht Goudkopje die deze dag weer als vanouds speelde, door en maakte er 1-4 van. 5 Minu ten voor het eind maakte Goudkop je er zelfs nog de welverdiende 1-5 eindstand van. Het vierde elftal blijkt thuis ver rassend sterk voor de dag te kun nen komen. Dit keer moest het Rijssense RKSV 3 zwaar buigen voor de Holtense aanvalslust. In de eer ste helft schoot Holten 4 al behoor lijk uit de slof door de gasten al op 5-3 te zetten. Na de thee wer den daar nog 3 gave treffers aan toe gevoegd. Te nonchalant spel van de rood-zwarte defensie waren debet aan totaal drie tegendoelpunten. Zondag a.s. wacht de moeilijke strijd tegen het Wierdense veteranenelftal dat sa men met de Zweef 4 de koppositie inneemt. Holten 4 wil met alle macht de aansluiting behouden en bovendien wilde 't revanche voor de nogal sma delijke 1-0 nederlaag destijds in Wier den. Holten 5 - Enter 5 3*3 Holten 5 heeft zondag een zeker lij kende overwinning in het laatste kwartier, door onattent optreden der achterhoede, verloren zien gaan. Een soepel draaiend Holten 5 nam ai spoedig door N. ten Veen en S. Markvoort een 2-0 voorsprong. En ter kwam echter voor rust nog op 2- 1, een doelpunt dat ten dele op reke ning kwam van het gladde veld. Dat Holten 5 hierdoor niet ontmoe digd was bleek na de rust. Rustig en vlot spelend behield Holten 5 het ini tiatief, wat resulteerde in de derde treffer door H. Beldman. Enter drong in het laatste kwar tier sterk aan, doch meer dan een aantal ongerichte schoten kwam er vooralsnog niet. Holten 5 moest Enter 5 echter een drietal hoekschoppen toestaan, waar uit Enter 2 keer gelukkig doelpuntte, en zodoende een gelijkspel kon be werkstelligen. Vermeldenswaard is nog het uiterst sportieve gedrag der Enter-spelers, voor de Holtenaren een ongekende weelde. Het 'elftal van Blauw Wit I dat za terdag tegen Kloosterhaar 1 binnen de lijnen zal komen zal worden gekozen uit de volgende selectie: Frans van Gennep, doel; C. P. Beu kenkamp, Jaap Thalen, G. Dikkers, K. Havenkamp, J. W. Beldman, G. J. Landeweerd, A. Fockema An dreae, A. Jansen, E. Beldman, G. Schöppers, H. Aanstoot: Sr.. B. Riet berg. J. Kolkman en H. Wiersma. De wedstrijd, te leiden door scheids rechter J. Grobbe, begint om kwart voor drie. Holten 8 - Haarl. B. 6 1-3 Holten 8 speelde zondag j.l. 'n ma tige partij, want dit Haarlese Boys heeft 'n overwinning kunnen pakken. Het uitverdedigen blijkt nog steeds een zwak punt in de rood-zwarte for matie te zijn, terwijl in de voorhoe de de killer ontbrak. Door missers in de achterhoede ging de rust met een 0-3 stand in. De thee had kenne lijk goed gedaan, want een krach tig spelend Holten drong Haarle ge heel in de defensie. Het leverde he laas maar 1 goal op van topscorer H. Wissink. Legio kansen gingen ver loren door te gehaast spel. Eind stand 1-3. Opmerkelijk was de goed werkende buitenspelval van Holten. HOLTEN Dl—BLAUW WIT Dl 3-0 In een weinig aantrekkelijke wed strijd wist Holten Dl in de plaatse lijke derby tegen Blauw Wit Dl de punten thuis te houden. De wed strijd speelde zich voornamelijk op het middenveld af. De rust ging met een 2-0 voorsprong in en na de rust wist Holten nog eenmaal de keeper van Blauw Wit te verschalken, waar door de eindstand op 3-0 kwam. RIETVOGELS A7—HOLTEN A7 4-3 Holten Al speelde tegen Rietvogels Al geen grootse wedstrijd. Binnen 5 minuten hadden beide teams al ge scoord en de Al-ers wisten zelfs na 10 min. spelen een 1-2 voorsprong te nemen. Helaas zette Rietvogels door zwak ingrijpen van onze ach terhoede, deze stand binnen 5 min. weer in hun voordeel om (3-2). En kele minuten voor het rustsignaal kwam Holten toch nog weer op ge lijke voet. Hoewel Holten in de twee de helft, die erg slecht was, de bes te kansen kreeg, wist Rielvogels en kele minuien voor het einde de stand op 4-3 te brengen. HOLTEN B2—DE ZWEEF 112 0-5 bijzonder slecht op dreef. Mede Holten B2 was afgelopen zaterdag door de natte grasmat kon de ach terhoede zich niet staande houden. Holten B2 kreeg in de eerste helft wel enkele reële kansen, doch deze werden niet benut. De Zweef B2 wist daarentegen goed te profiteren van de blunders van de Holler achterhoe de en liep voor de rust uit tot 2-0. Een omzetting in de Holter achter hoede kon een grote nederlaag niet voorkomen. Holten bi was afgelopen zaterdag vrij af, en zodoende hebben de Bl-ers kunnen uitrusten van de zware wed strijden van de laatste weken. Voor a.s. zaterdag staat een zware wed strijd voor de Bl-ers op het pro gramma, ze moeten n.l. naar Alme lo om er tegen PH BI aan te tre den. Bl-ers zet hem op!!! PH Cl—HOLTEN Cl 1-1 Dit gelijke spel mag rustig als een overwinning worden beschouwd. Door een prima mentaliteit, een geweldi ge. inzet en bijna professioneel spel is dit resultaat tegen een zeer sterke tegenstander bereikt. HOLTEN C2—SVVN Cl 3-1 Holten C2 heeft in een zeer goede wedstrijd verdiend van het sterke SVVN gewonnen. Door de/e overwin- ning bezetten de C2-ers nu de bo venste plaats. HOLTEN El—ENTER V. El 0-0 In een door Holten El goed gespeel de wedstrijd hebben de El-ers één puntje van koploper Enter Vooruit Él weten af te snoepen Het heeft er lange tijd naar uitgezien, dat bei de punten in Holten zouden blijven, maar enkele mooie kansen werden niet benut. Holten E2 verloor in Lemele van kop loper Lemele El. De uitslagen van de overige wed strijden zijn: Excelsior C4-Holten C3 3-1. Lemele E2-Holten E4 2-2, SDOL E5-Holten E5 0-0. Voor a.s. zaterdag staan de volgende competitie wedstrijden op het pro gramma: Holten Al-Enter Vooruit Al aanvang 3.00 uur Meermanskamp, De A-spe- lers worden verzocht om 2.00 uur aanwezig te zijn.. PH Bl-Holten BI, aanvang 3.00 uur, vertrek 2.00 uur, SVZW B2-Holten B2 aanvang 1.15 uur vertrek 12.30 uur, Rietvogels Cl- Holten Cl aanvang 1.45 uur vertrek 1.00 uur, Holten C2-Eversberg Cl aan vang 1.45 uur Meermanskamp. De Zweef C3-Holten C3 aanvang 1.45 uur vertrek 1.00 uur. Holten Dl-De Zweef Dl aanvang 2,30 uur Sportdal, Hol ten El-Sp. Rijssen El aanvang 2.00 uur Meermanskamp. Holten E2-SVVN E2 aanvang 9,30 uur Meermanskamp, Holten E3-SVVN E4 aanvang 10.15 uur Meermanskamp, Excelsior E6- Holten E4 aanvang 10 uur vertrek 9.30 uur, Holten E5-De Zweef E8 aanvang 11 uur Meermanskamp. goed. Harry Paalman trapte in uit een goede voorzet van Arie Brons voort. John Vogely wilde niet achter blijven en zorgde mei 'n fraaie schui ver voor 2-0. Harry Paalman maakte het derde doelpunt. Blauw Wit E 2 benutte van de tien lallen kansen tegen Sp. Rijssen E 3 er 12. Wim Rietman scoorde 5 keer, Dinant Koopman 1 keer en Focco Abma 2 keer. Uitslag dus 12-0. Blauw Wit E 4 speelde tegen koploper Ex celsior E 7 een goed partijtje voet bal. Excelsior kwam niet verder dan 3-0, Ook E 5 moest tegen een erg sterke tegenstander opboksen Het werd tegen Excelsior E 8 6-0 voor de Rijssenaren. op 4-0. De wedstrijd werd zwak ge leid door scheidsrechter de Graaf. Hij liet herhaaldelijk doorspelen bij vlaggen voor zuiver buitenspel en ont hield Blauw Wil een strafschop toen Gerrit Schöppers werd gehaakt. Stand le klasse SIBCULO 8 - 12 KLOOSTERHAAR 9 - 12 DRIENERLO 7-9 DAARLE 8 - 9 BOSWINKEL 8 - 8 VESOS 9 - 8 BLAUW WIT 8-7 EVERSBERG 9 - 7 D.V.O. 8 - 6 DENEKAMP 8 - 4 Blauw Wit 1 staat in de uitwedstrijd tegen Kloosterhaar I voor een zwa re opgave. De gastheren waren het vorige seizoen heel dicht bij pro- motite naar de 4e klasse KNVB en ze doen ook nu weer ernstig mee om de ene plaats die in deze klasse be schikbaar is voor de kampioen uit de eerste klasse A. Wanneer Blauw Wit in z'n sterkste opstelling kan uitkomen moet in ie der geval 1 puntje „gepakt" kunnen worden. Blauw Wit 2 krijgt het thuis lang niet gemakkelijk tegen SVZW 4 uit Wierden. Er zijn winstkansen, maar dan zal er van meet af flink aange pakt moeten worden. Aanvang: 2.00 uur. Blauw Wit 3 speelt uit tegen Sport club Rijssen 5 (aanvang 11.00 uur) en het vierde krijgt Sportclub Rijs sen 6 op bezoek. Aanvang: 11.00 uur. JUNIOREN Hulzen Bl-Blauw Wit BI 3 00 uur. vertrek 2.15 uur, De Zweef Cl-Blauw Wit Cl 3.00 uur, vertrek 2.15 uur. Blauw Wit C2-Omhoog C 2 2.00 uur. Excelsior D2-Blauw Wit Dl 10.45 uur, vertrek 9.15 uur. PUPILLEN Blauw Wit El-Twenthe El 11 uur. DES E3-Blauw Wit E2 11 uur, ver trek half elf. Hulzen E3-Blauw Wit. E3 10 uur, vertrek kwart, over 9, Blauw Wit E4-De Zweef E7 10.15 uur, Blauw Wit E5-De Zweef E6 9.30 uur. Een uitgave In Mean» van Pro Juventute. De op brengst komt ten bate vac bet kind dat extra zorg nodig beeft. Naam Adres Woonplaats wenst toezending van a(aantal) Oranjekaleo- ders 1973 met Nederlands calendarium en/of b.(aantal) Oranjekafei»- ders 1973 met viertalig calen darium: Engels, Frans, Duits en Spaarts. Beide soorten a f.4,75 (verzendkosten f.1,25 extra). Postgiro 517400 Kalenderactie Pro Juventute Postbus 7101 - Amsterdam Telefoon (020) 790949 Deze prachtige kalender kan ook heel gemakkelijk worden besteld bij onze plaatsgenote mevrouw C. P. K. Enklaar-van Andel, Huize ..De Kroepenkaamp"Raalterweg, telefoon 1201. Zaterdag j.l. werd in Dalfsen het Prov. Kampioenschap Veelzijdigheid verreden. Dit was een wedstrijd, wel ke gecombineerd was met het lands kampioenschap terrein-rijden van de N.B.V.R. De dressuur welke 's mor gens werd verreden bracht metéén al een drietal kanshebbers naar vo ren, n.l. titel verdediger M. Toening met Axel uit Kampen, de heer H. Pannekoek met Heino uit Olst en Bergruiterkampioen 1972 Dries Wil- lems met de nog jonge maar talent volle Due du Montagne. De cross, het hoofdonderdeel van een veelzijdigheidswedstrijd was op het landgoed Rechteren. De vele mogelijkheden welke dit terrein biedt, waren goed benut. Zo had men. een houtwal, sloot, picknickbank- combinatie gebouwd over een leng te van 15 meter een palissadesprong met een hoogteverschil van 1.80 me ter, een afsprong van 1.60 meter, een Normandy bank (op en afsprong) een vijver insprong en als voorlaat ste hindernis een triplebar over een sloot van ca. 250 meter waarbij de landing 1 meter hoger lag. Na de middag begon men op Rech teren met een wegparcours van ca. 5 km te rijden met een tempo van 15 km per uur. Direct na aankomst moest er gestart worden voor het tweede onderdeel de cross van 3 km met maar liefst 24 hindernissen, waarna men aansluitend nog een uit loop van 1 km moest rijden. Hoe zwaar deze cross was is wel af te leiden uit bovenstaande, maar nog meer doordat good old „Axel" van M. Toering twee weigeringen opliep dat Pannekoek met „Heino" gedis kwalificeerd werd en „Duc du Mon tagne" twee keer op volle snelheid aan de grond ging. maar daarna ge lukkig snel zijn cadans terug vond en geen steekje meer liet val len. Het bestuur van de Sportvereniging ,,Bato" deelt ons mede, dat voor de gymnastiekafdeling „Heren Senioren" van vrijdagavond 9.30 uur een le denstop is afgekondigd, aangezien de ze afdeling overbezet dreigt te wor den. De teelt van mais, vooral van voe- dermais, heeft zich 1de laatste jaren sterk uitgebreid, deze ontwikkeling schijnt ook door te zetten. Voor veehouders die problemen hebben om hun overschotten aan or ganische mest kwijt te raken, geeft de maisteelt goede perspektieven. Mais kan namelijk veel drijfmest verwerken, tot 50 toh per ha. Wordt mais echter verbouwd op percelen, waar minder of geen orga nische mest wordt toegediend, dan kan men volstaan met een basis bemesting naar 800 1200 kg Tho- masmeel per ha. Deze meststof is daarom zo geschikt om voor de teelt van mais te worden gebruikt, omdat dit gewas zeer hoge eisen stelt aan de bemestingstoestand varï de grond, vooral ten aanzien van fosfaat en kalk. Met 1000 kg geeft men 150 kg fosforzuur, 400 kg werkzame kalk en 25 kg magnesia. De kalk is daarom zo belangrijk omdat veel zandgronden een te lage pH hebben. Een iedeale kalktoestand voor mais ligt bij pH-KCl 5,2. Na dit onderdeel stonden M. Toering en D. Willems naast elkaar ver voor de rest aan de leiding. In het laat ste onderdeel, het. springen kwam de routine van de combinatie Toe ring-Axel goed uit de verf. Zij reden een foutloos spring-parcours tegen Willems met Duc du Montagne 2 springfouten. De uitslag dus van het Overijssels Veelzijdigheidskampioen schap klasse zwaar „Axel" M. Toe ring, „Deltaruiters" Kampen Kam pioen. Duc du Montagne D. Willems Bergruiters Holten Reserve Kampi oen. Deze twee combinaties zullen zaterdag 11 november in Lochem op het motorcross-circuit starten in de strijd om het landskampioenschap. De reserves van Blauw Wit heb ben in de thuiswedstrijd tegen DOS 6 hun kleine kans om zich in de kop groep te handhaven benut doch zon der moeite is dit beslist niet gegaan. De Vriezenveense gasten bleven tot het laatste „fluitje" van scheids rechter Dick Beldman hard vechten voor een gelijkspel en doelman Henk Bronsvoort die deze middag ^oor het eerst onder de lat stond moest in de laatste tien minuten nog verschillende lastige „klusjes' knappen. Dat Blauw Wit het in de slotfase nog zo benauwd kreeg en de zege nog in gevaar kwam, wijt ze aan zich zelf om de eenvoudige reden dat meerdere prachtige kansen door de voorheode niet werden benut. Men had met de rust. gezien het aantal kasnen. zeker met 3 a 4 doelpunten verschil voor moeten staan. In de Blauw Witte aanval mist men Ab Jansen als afwerker. Wiersma scoorde in deze wedstrijd 2 keer en Wilco Dikkers schoot 1 keer raak. STAND 4e Klasse G: KLOOSTERHAAR 4 9-17 A.S.V. 5 9-14 DOS 4 SVZW 4 BLAUW WIT 2 DOS 6 9-9 D'VEEN 3 9-7 DAARLE 3 8-5 DETO 7 9-3 SIBCULO 3 9-0 Blauw Wit 3 kreeg in Nijverdal mei 7-3 klop van Eversberg 3 en het vier de kwam er in de thuiswedstrijd te gen SVZW 6 niet aan te pas (1-8) 9 - 12 9 - 11 Dc heer F. de Wit slaagde aan de Rijks Universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen dierengeneeskun- de. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel 11500. donderdag 9 november, aanv. 20 uur die lustige Witwe jubileumuitv. Dev. Opera- en Operettever. vrijdag 10 november aanv. 20 uur Sa- my Molcho pantomime-avond, zaterdag 11 november aanv. 20 uur. Die lustige Witwe, Dev. Opera- en Operettever. Maandag 13 novem ber aanvang 20 uur. De knëcht van 2 meesters, de Haag se Comedie. woensdag 15 november, aanvang 20 uur concert stichting kamermuziek Deventer m.m.v. het Quintette Marie- clair Jamet. E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel 13615. donderdag 9 t.m. woensdag 15 nov. waar ouders van wakker liggen (Schulmadchen Report) 18 jaar. vrijdag 10 en zaterdag 11 november, nachtvst. Killers contra killers 18 jr. zaterdag 11, zondag 12 en wnen?da" 15 november matinee; Zorro, de on weerstaanbare a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u. vrij. 21-23.30 u.; za. 4-18.30-21-23.30 uur zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat te] 11100. donderdag 9 t.m. woensdag 15 nov. de tien geboden 2e week 14 jaar; vrijdag 10 en zaterdag 11 novem ber nachtvst. commando's 2e week 18 jaar; zaterdag 11, zondag 12 en woensdag 15 november matinee: De nieuwe avonturen van Dik Trom a.l. Aanvangstijden: dage], 19.30 u. vrij dag 19.30-24 u. za. 14-19130-24 u. zo. 14-16-20 u. wo. 14-19.30 u. LUXOR, Brink, tel. 18662. donderdag 9 november, cyclusvoor stelling, de grote stilte (Ingmar Berg- mann) 18 jaar; vrijdag 10 t.m. woensdag 15 novem ber Mazurka der liefde 18 jaar: zondag 12 november matinee: Django contra Sartana a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tei. 13506. t.m. 27 november Theo Schildkamp, pentekeningen, etsen aquarellen. Openingstijden: dagelijks 10-17 u. en 19-21 uur. zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIÈK DE ROZIJNENKORF. As senstraat 4 tel. 11848. t.m. 22 november Kees Oosterbaan, tekeningen. Openingstijden: dagel. 14-18 u. vrij dag 14-18 en 19-21 u. zondag gesloten. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, ".loos r 3 tel. 16512. 12 Eeuwen boek en schrift een keuze uit 20 jaar aan winsten. Openingstijden: dagelijks 10- 12 en 13-17 u. woensdag 10-12, 13-17 en 18-20.30 u. zaterdag en zondag gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556. antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: dinsdag t.m. vrijdag 10-12.30 en 14-17 u. zaterdag 11 nov. gesloten, zondag 14-17 u. MUSEUM DE WAAG. Brink tel. 14556. Antieke fietsen, keukens, zilver en aardewerk. Openingstijden dinsdag t.m. zaterdag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 12 novem ber gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstr. 9 tel 14556. Openingstijden di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zondag. 14-17 u. LITERAIR CAFE, Brink 30 tel. 11637. dinsdag 7 november, aanv. 20 ur. Kos t-en £1,50 p.p. JAZZ CAFE, Brink tel. 11637 elke vrijdag v. 19.30-23 30 u. Kosten 1 2.50 per persoon. WIJKGEBOUW VAN VLOTENLAAN zaterdag 11 nov. van 14-17 u. Algeme ne ruilbeurs. DEVENTER VER. VOGELVRIEN DEN „GEKLEURDE ZANGER", vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 november Tentoonstelling, kleurkana- ries, tropen en parkieten Parochiehu in de Kerkstraat, alhier verdere in lichten: de heer G. J. van Tent, Oosterstr. 54. AFD, FILATELIE van T. en D.: op zaterdag 11 en zondag 12 povember INTERNATIONALE RUILDAGEN. in de kantine van T. en D aan de Paral- leweg van ...10-17 u. vrij toegankelijk. ALMELO Do. t.e.m. woensdag: Dirty Harry (18 jr.). Aanvangstijden: Do., vr.2.30 en 8 uur, zat.: 6.45 en 9 uur. Zo.: 4.45. 6.45 en 9 uur. Ma. t.e.m. wo.: 8 uur Za., ma. t.e.m. wo.De maagd van 18 karaat (18 jr.). Aanvangstijden: za. 23.15 uur. Ma. t.e.m. wo.: 2.30 uur. Zondag: te vuur en te zwaard (14 jr..) Aanvangstijden: 2.30 uur. Palace Do. t.e.m.: What's up Doc (a.l.). Aanvangstijden: do. vr. ma t.e.m wo 2.30, 6 45 en 9 uur Zo.: 6 45 en 9 uur. Zo.: 2.15, 4.30, 6.45 en 9 uur. Men schrijft ons: De ernst en het ethousiasme waar mee de leden van de hockeyclub Hol ten i.o. geoefend hebben werpt zijn vruchten af. De vorderingen zijn nl. zo groot, dat het bestuur ge meend heeft reeds thans met zuster verenigingen contact te moeten op nemen voor 't spelen van oefenwed strijden. Door 't ontbreken van vol doende accommodatie zal de club al leen nog maar „uit" wedstrijden kun nen spelen. Aan de hockeyclub Goor komt de eer toe het jong de eerste vleugelslagen bij te brengen. Deze vereniging zal daartoe een passend heren-elftal samenstellen terwijl het elftal van Holten zal bestaan uit he ren van 14 jaar en ouder. De wedstrijd vindt plaats op zon dag 12 november te 14.00 uut op 't veld van de Hockeyclub Goor. U ziet het gaat vooruit met de hoc keyclub Holten en dit geldt niet al leen voor wat betreft de aktiviteiten. Ook het ledental, breidt zich snel uit. terwijl uit het aantal toeschouwers langs de lijnen op de oefendagen blijkt, dat er flink wat belangstelling voor de hockeysport is. Om lid te worden van de hockeyclub behoeft u echt niet te kunnen hockey en. want dat wordt u wel bijgebracht zodra u lid bent. Het enige wat u te doen hebt is zich od te geven bij een van de bestuursleden. G. A. A. Iddekinge voorzitter telef. 2370: P. P. de Reuver, secretaris te lefoon 1723: G. P. M. Bodewes, pen ningmeester telef 2251. (Op verzoek plaatsen wij het volgen de bericht) De Sportvereniging „BATO" prijst zich gelukkig omdat, evenals enige jaren geleden, weer een afdeling Jeugdvolleybal kan worden opge richt. Uit de jeugdige volleyballers (sters) van toen zijn de tegenwoor dige wedstrijdteams gevormd, die re gelmatig in competitieverband uitko men. Om een goede voortgang van het Holtens volleybal te waarbor gen is het zaak oefen- en speelgele- genheid voor adspirant volleyballers (sters) te hebben. Mede door dien aangaande ontvangen verzoeken heeft het bestuur van „BATO" opgave mo gelijkheid opengesteld voor jongens en meisjes van twaalf jaar en ouder. Voor inlichtingen en opgave kan men bellen T.G. Lukkien, tel. 1660. STUDIE Mönnich fragmenten: achtergron den bij een hedendaagse theologie. Barclay Neo nationalisme. Zolling en Höhne Meesterspion Gehlen. Wijburg Vandaag is morgen gis teren; een gezin in analyse. Berntsen Voorstel aan verslaaf den. Heslinga Wij zijn niet van steen; seksuele problematiek van de ge handicapte mens. Tiöick Het is fijn als je kunt zei len. Klettke Spel en aktie. Conway Leer emailleren Pruys Dingen vormen mensen; een studie over produktie, consump tie en cultuur. Lievense Het muziekinstrument. Vugt De gehangenen in de truf- schuur; Brielse julinacht 1572. Bleuel Een staat van fatsoen. ROMANS Bellow Pluk de dag; psychologi sche roman. Bodelsen Mijn lief ligt diep ge vroren; science fiction. Bodsworth Het einde van de jacht avonturenroman. Enerfe Riverside 90; detectivero man. Fabricius Partnerruil niet uitge sloten: humoristische roman. Farris Als Michael belt; thriller Head De bruid was zestien: psy chologische roman. Hesse Knulp; psychologische ro man. Maupassant Madame en monsi eur; novelle Ravpnstein De gebroken spiegel; streekromen. Remarque Schimmen in het pa radijs; sociaal-politieke roman. Rendell Moorddadige oplossing; thriller. Salt.vkow De familie Golwljow; fa milieroman. Ven De dochter van de harmo- nica-cpeler: streekroman Wilson De weldoener; doktersro man.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5