Ontdek eens uw eigen streek Nieuw donsdek met nooit- meer-strijken overtrek ROOD uit zuiver katoen knollen Discobal 1 Oosterhesselen BOS AFWEZIG nuchtere stierkalveren G. J. Haneveld 2 drachtige varkens aa$32i een plezierig oonl „Gies" en „Swinre" Grootste kei? Beziens waardigheden Havezathe De Klencke Kerk m foren apari NOOIT DOOR Kleuren zijn belangrijk dj Begrafenisonderneming woon- en kook gelegenheid J. WIGGERS KNOLLEN Alles voor uw tuin Tuincentrum Firma 612e Staatsloterij Café „De Wippert" ALLES VOOR UW TUIN 2 Zoals overal in ons land (vooral in de herfst) evenementen wor den georganiseerd, wordt aan staande maandag te Coevorden weer de traditionele ganzen markt gehouden. Een folkloris tisch gebeuren, dat velen naar het oude vestingstadje Coevor den zal lokken. Evenals in vroe gere eeuwen toen het een hei dens" gebeuren, werd genoemd) wordt een groot aantal ganzen, door de stervormige winkel straten naar de markt gedreven. Dit drijven geschiedt door da mes. z.g. ganzenhoedsters, in oud-Drentse klederdrachtdie na afloop onderling mogen wed ijveren om de titel van Miss Ganzenhoedster. Omdat we in deze rubriek Coevorden al eens bespraken gaat onze aandacht deze keer twaalf kilometer verderop naar Oosterhesselen, een grote agrarische gemeente met veel natuurschoon. Mede tot deze gemeente behoren de dorpen Zwinderen, Gees, Geesbrug en Nieuwlande en volgens de actie ve VVV in de Burg. de Kock straat te Oosterhesselen heerst er de echté Drentse gemoede lijke gastvrijheid. En dat heb ben we onlangs ontdekt, toen we na een lange wandeling door de staatsbossen en heidevlakte „De Hooge Stoep" in het karak teristieke Gees neerstreken. De oude Saksische met riet bedek te boerderijen zorgden voor het decor. In dié omgeving heeft de ANWB de „Middenveldroute" bewegwijzerd, terwijl op enige afstand de „Hondsrugroute" loopt. De gemeente Oosterhesselen is ge legen op de vergletscherde zuidrand van het diluviale hoogterras van het Drents plateau waar het zandgebied overgaat in het thans vrijwel geheel ontgonnen hoogveengebied dat, waar schijnlijk overwegend op dalzanden gelegen, volgens de indeling in mor- phologische landschappen gerekend wordt tot de postglaciale dalzand vlakte van Zuid en Oost Nederland (Dr. H. J. Keuning: Nederland en zijn woongebi Het grondgebied van de gemeente valt derhalve uit een in twee landschappelijk geheel verschillende delen, een oostelijk deel -het oude, reeds vroeg bewoon de zandgebied- en een westelijk deel Met de vestiging van nederzettingen begint het terugdringen van het. bos en ontwikkelen zich de oude bouw landen en onder invloed van de schapenteelt de heide. In het wapen van Oosterhesselen is de betekenis, welke de schapenteelt oud tijds voor de gemeente had, tot. uit drukking gebracht.Praehistorische vondsten uit het jong palaeolitische, het middensteen-tijdperk en uit het jongste stenen- tijdperk, de tijd dér hunnebedbouwers in de omgeving vön Gees en Oosterhesselen wijzen op een zeer oude bewoning van het zand gebied, dat door de met beekdalen omsloten ligging een gunstige vesti gingsplaats vormde voor nederzettin gen. De namen van de drie zanddor- pen komen reeds vroeg in de ge schiedenis voor. Oosterhesselen en Gees worden als ,.Oesterhelsel" en „Gies" reeds in 1208 genoemd in het charter, waarbij Theodoricus. bis schop van Utrecht, op verzoek van Fredericus, abt van Ruinen, het klooster te Ruinen in zijn bezittingen in Drenthe bevestigt. Zwinderen komt als „Swinre" voor in een door Otto, bisschop van Utrecht, in 1217 gegeven charter van dezelfde strek king. De naam wijst op de ligging nabij de beek. Gees is naar alle waarschijnlijkheid het oudste dorp. NATUURSCHOON (929, ha.) Vrij toegankelijke landgoe deren en wandelterreinen: Boswach- terij -Gees: béëtaande uit Staatsbos sen Gees, Witteveen en complex bij Orvelte. Reservaten De I-Iooge Stoep (heideveld, 74 ha.) Ve.e,nplassen (13 ha.) en het MekeLermeer, ten w. van Gees; afwisselende bossen. -.-Havezaj-' the De Klencke: (205 ha.), ten o. wah het dofp. aanj'dé wë'gOósterhe4- selen-Sleen. Eigendom van de Ver tot Behoud van Natuurmonumenten. Vrij toegankelijk 'op wegen en paden, geen toegang tot de naaste omge ving van de havezathe en boerderij en; bossen afgewisseld door heide velden, bouw- en weiland. Herten kamp: aan de Ber0akkers. -de ontgonnen veengebieden- waar bij het kanaal Coevorden-Zwinderen en de lijn in het verlengde daarvan als een globale grens kan worden aangenomen. Verkeersgeografisch is Oosterhsselen bepaald door de' weg verbindingen Hoogeveen-Emmen en Assen Coevorden, welke de ge meente in oost-west en noord-zuid richting doorsnijden. De naam Oos terhesselen, oudtijds waarschijnlijk Hésselo, later Hesselte, waarbij de toevoeging „Ooster" ter onderschei ding van Westerhesselte, het huidige dorp in de gemeente Havelte werd geplaatst, wijst door de uitgang ..lo" „elte", op de oorspronkelijke bosrijk- dom in dit gebied. Het „Loodiep" geeft in dezen ook èen aanwijzing. Saksische boerderij „De Riethen": Burg. de Kockstraat 6, 05248-339. Ou de Saksische boerderij met oude ge bruiksvoorwerpen, prenten, spellen, iersmeed- en emaillewerk. Geopend dag. 10-17. Vrij entree. Saksische boerderijen: in Oosterhesselen, Zwin- di-ren en Gees, Havezathe „Dg Klencke" ten o. van 't dorp aan de weg Oosterhe'sselen-Sleen. Omgracht landhuis uit de 18e eeuw; rococo-stijl Lodewijk X V-versieringen. Niet te bezichtigen (voor het landgoed zie ónder natuurschoon). N.H.-kerk; Burg. de Kockstraat. Gotisch gebouw met vrijstaande toren van het Drentse type uit de 2e helft van de 15e eeuw. Te bezichtigen. Hunnen- kerkhof: Grevenbergweg. Met voor historische grafheuvels. In Gees de grootste kei uit Nederland: 35 ton. Prachtig gelegen aan de weg van Oosterhesselen naar Sleen en aan het Drostendiep ligt de oude havezathe ,,De Klencke". Het is en oud heren huis omgeven door een gracht. Het is een van de mooiste en in zijn oor spronkelijkheid bewaardgebleven ha vezathen van Drente. Vermoedelijk zijn er sedert 1670 geen ingrijpende verbouwingen meer geweest. Het werd in 219 bewoond door Harman- nus Clincke. Deze Heer nam zijn naam pas aan nadat de Klencke gebouwd was. Er bestaan verschil lende verklaringen voor het ontstaan van de naam „De Klencke". 1. De eigenaar stichtte een tol (Slui ting is klink) aan het vrij druk bevaren Drostendiep. 2. Aangezien er in de wijde omtrek geen stenen gebouwen waren was het zo opvallend, dat de havezathe ge bouwd was van steen (straatklinkers) dat het daaraan zijn naam te danken heeft. Wij zullen er wel nooit achter komen, want het complete archief werd in de voiige eeuw door een op de havezathe wonende boer de gracht ingekruid. Verschillende doopboeken van kerken (boekwerken van 'n zeld zame waarde) werden door kosters gebruikt om de weckflessen af te sluiten. Wel een bewijs hoe weinig waarde men daar in die tijd aan toe kende. Rondom de havezathe ont stond een klein gehucht van boerde rijen, die bewoond werden door de horigen van de Klencke. De laatste bewoonster van De Klencke was Jonkvrouw Goddaert-van der Wijck, die in 1962. is overleden. De gronden die tot het landgoed behoorden zijn toen overgegaan naar de Vereniging '■.tot.<beboud, vam,rNatUurmpnumepten m SNedei-land. Hoewel <ie rHeren-.vaii Nle.nck.e-erg .veel goeds, voor het dorp hebben'- gedaan, gebeurden er ook wel eens minder leuke dingen. Zo doet 'n verhaal de ronde, dat de Heer Baron Welvelde van de Klenc ke als strafmaatregel tegen 't dorp al zijn boeren bijeenriep en op een nacht met paarden en wagens naar 't kerkje reed om daar de grafzer ken té stelen Een ander verhaal is, dat hij het jammer vond, dat die zer ken (van zijn voorouders) daar rente loos in de kerk lagen, terwijl hij ze zo goed kon gebruiken als fundering van een nieuw te bouwen boerderij Hoe het ook zij, de boerderij van Ho ving, naast de oprijlaan heeft 'n fun dering van grafzerken en twee graf zerken liggen opgesteld op het ter rein. Het tegenwoordige gebouw da teert uit 1740. De muurankej-s, die 't jaartal 1670 aangeven, zijn van een ander gebouw. Vroeger iagen voor het gebouw aan weerszijde van het voorplein de koetshuizen, stallen en tuinmanswoningen. Omstreeks 1910 is het. oude schathuis afgebroken. Wanneer de kerk precies gebouwd is, valt niet nauwkeurig na te gaan. In ieder geval na de bouw van de kerk van Zweeloo. waartoe indertijd Oos terhesselen en misschien ook Sleen hebben behoord. Een gedeelte van het kerkhof van Zweeloo heet zelfs „Hesseler" slagen. Dit wijst erop dat Oosterhesselen tot deze gemeente be- hoorde. Ongeveer een eeuw na de kerk van Zweeloo (ong. 1300) is ge bouwd, heeft ook Oosterhesselen een eigen kerk gekregen, nu in een ande re bouwstijl opgetrokken dan de rondbogen aan deuren en vensters, wat men de Romaanse stijl noemt. terwijl de Oosterhesselse kerk spits bogen heeft, Gotische stijl gehe ten. Natuurlijk komt dan meteen de vraag op, hoe het komt dat Ooster hesselen als enige kerk in Drente een losstaande toren heeft. Er is een gende, dié hiervan de verklai'ing geeft.. ,,De Hesselers bouwden 's zomers de toren geleidelijk hoger, waarbij ze er het dorp binnen kwamen om het wex-k te zien. Toen de toren echter ten lan ge leste boven de bomen uitstak kre gen de Sleners die als hoofdplaats in het Kerspel recht hadden op de hoog ste toren er lucht van. Omptreéks midwinter trokken zij er op uit met touwen en ladders en toen gingen ze aan het trekken. Door het lawaai 'wedden de Hesselers wakker en vie len de Sleners aan. Zij behaalden wel de overwinning, maai op het laatste ogenblik trokken de Sleners zo hard, dat het bovenste stuk van de toren naar beneden kwam en op het dak van de kerk terecht kwam. De Hes selers hadden daarna de moed verlo ren. Ze bouwden niet verder, zelfs de steigergaten lieten ze zitten en met de stenen, die naar beneden gekomen waren metselden ze het kerkje en de toren dicht. ..In werkelijkheid zijn to ren en kerk oorspronkelijk verbon den geweest. De merktekenen aan de toren wijzen er nog op dat het wes telijke gedeelte van de kerk lager was dan het nu nog bestaande ooste lijke stuk. Dit zal voor het grootste deel het. priesterkoor zijn geweest, het gedeelte, waar de priester voor het altaar staat, terwijl hij de mis bedient. Het middengedeelte van de kerk is waarschijnlijk door soldaten in de tachtigjarige oorlog vernield. Met de stenen van 't ingestorte mid denstuk werd toen h< t hogere ooste lijke gedeelte doorgetrokken, tot de stenën;opvwaren. In 1802 werd de-kerk „vernieuwd". Vermoedelijk -is men toen r .begonnen .de,, mur.en,.onder, een cementlaag te bedekken, waardoor de prachtige „kloostermoppen" waaruit de kerk was opgebouwd voor altijd werden vernield. In de kerk staan de mooie familiebanken van de Klencke en van de familie Oldenbanning. Dinsdagavond hield de afdeling Dij kerhoek van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen 'n bijeenkomst, waar in mevr. SmitGoeman sprak over „Spelen met kleuren". Nadat de pre sidente mevr. Kroon-Pasman de spreekster en de leden van de af delingen Espelo en Okkenbi-oek, die te gast ware, in 't bijzonder welkom had geheten en enkele korte mede delingen waren gedaan, sprak mevr. Smit over kleuren en de plaats die de Ploegstoffen vdaarbij innemen. De kleur neemt een grote plaats in ons leven in. Kleuren zijn niet mooi of le lijk maar worden dit gemaakt door de combinatie met andere kleuren. Hel is een kunst ze goed te gebrui ken. Zo moet mener bij voorbeeld aan denken, dat de rode kleur er al tijd uitspringt, zodat hier nooit te veel van mag zijn in de woning. Bij de Ploegstoffen is aan de klein, zowel als aan de kwaliteit alle zorg besteed. En deze zorg is aan de goedkope stof evenveel besteed als aan de duur dere. De inleiding werd door mevr. Smit op smakelijke wijze voorgedra gen. De presidente dankte haar daar voor en bood haar een kleine atten tie aan. Speciaalzaak in Smyrna - Soedan Breiwol en alle andere handwerken HAND WERKHUIS Larenseweg 26 Telefoon 1981 Er is de laatste jaren het nodige aan de hand met onze slaapkamer, waar wit traditiegetrouw de eerste viool speelde. Njet alleen kregen kleurige lakens en slopen een vaste voet aan wal, maar ook donsdekken, afkomstig van een aantal buitenland se fabrikanten, zijn sinds enige tijd in Nederland verkrijgbaar. Het zijn vooral woninginrichtingbe- dxijven en de warenhuizen die deze, voor ons land, nieuwe manier van slapen aan de huisvrouw presente ren. Er zijn echter nog duizenden huishoudtectielwinkeliers die het donsdek nog niet regelmatig verko pen en het niet in voorraad hebben. Hierdoor is het voor de huisvrouw moeilijk met het nieuwe produkt ken nis te maken, hoewel de belangstel ling ervoor hand over hand toeneemt. De onlangs opgerichte firma Friendshop in Almelo (dochtexonder- neming van de Koninklijke Textiel fabrieken Nijverdal-ten Cate N.V.) wil het gebruik van donsdekken ver der helpen bevorderen en koos daar bij voor een distributiewijze die ook de verzendhuizen toepassen. Dit be drijf dat zich heeft gespecialiseex-d in de marketing van donsdekken zal vanaf half september met kleui'en advertenties in een aantal belangi'ij- ke nederlandse bladen een nieuwe kollektie donsdekken aan de Neder landse vrouw presenteren. Het uit gangspunt daarbij is middels een uit gebreid proefmarktprogramma het produkt verder te populariseren, waarbij de gebruikelijke verkoop via winkeliers kan worden voorbereid. Natuurprodukt Het aanbod dat Friendshop de Ne derlandse vrouw doet. bestaat uit 'n 100 pet. natuurprodukt van topkwali teit in een aantal aantrekkelijke des sins. Als vulling voor het Vanessa donsdek (dat is de merknaam) koos Friendshop voor 100 pet. natuurdons zonder enige bijmenging. Daarom heen een donsdichte tijk uit zuiver katoen waardoor de noodzakelijke ventilatie mogelijk is. De kleui-echte bedrukte hoezen met bijbehorende stopen zijn gemaakt uit een zuiver katoenen stof van hoogwaardige kwa- - liteit die volkomen zelfstrijkend is. Deze stof wordt gemaakt door Nij verdal-ten Cate in Almelo. Omdat ze van zuiver katoen zijn is 't pret tig slapen met deze overtrekken, ter wijl door de zelfstrijkende eigen schappen deze grote lappen heerlijk glad op bed blijven liggen. Aan de prijzen van donsdekken moet de Nederlandse vrouw in tegen stelling tot de Duitse en de Franse, nog even wennen. Een 1-persoons donsdek- (140 maal 200) kost f 159. waarbij de hoes en slopen nog moe ten worden aangeschaft voor een prijs van f 57,50. In een 2-persoons uitvoering betaalt men f 259,en f 78.50 vooor de hoesset en een tus- senmaat van 160 maal 200 is bedoeld als luxe 1-persoons of als twijfelaar en kost f 179,terwijl de coverset f 64,50 kost. Lange levensduur Hoewel deze prijzen ongewoon klin ken moeten we wel bedenken dat in vergelijking met dekens de levens duur van een donsdek vele malen lan ger is. De kwaliteit die Friendshop brengt gaat bij een goede verzoi-ging zo'n 25 jaar mee. En dan houdt goede verzorging eigenlijk alleen maar in: af en toe opschudden en luchten en eens in de zoveel jaren deskundig chemisch reinigen. Op den duur is een donsdek dan ook goedkoper in 't gebruik dan eën deken. Reken zelf maar uit: 2 dekens van redelijke kwaliteit kosten samen toch gauw zo'n 120-130 gulden. Nog altijd zo'n 40 gulden goedkoper dan een donsdek zult u zeggen. Goed. maar denkt u dat u met 2 dekens 25 jaar toe kunt? Er nog meer waarmee Friendshop de Nederlandse vrouw verrast. Naast de donsdekken en hoezensets brengt Friendshop in dezelfde dessins me trages waarmee het slaapkamerinte rieur (gordijnen, toilettafeltjes, taboe- ret) in harmonie gebracht kan wor den met de overtrekken (prijs f 9,90 per meter). Marktonderzoek Voox-dat Friendshop definitief be sloot met donsdekken in zee te gaan is er een grondig marktonderzoek ge weest. Daaruit blijkt dat er momen teel in Nederland rond 200.000 dons dekken zijn. Dat is ongeveer 1 dons dek per 65 nederlanders. Een be scheiden begin nog in vergelijking met onze oosterburen waar 9 van de 10 bedden voorzien zijn van een dons dek. De laatste twee tot drie jaar zijn de verkopen van donsdekken in Ne derland jaarlijks verdubbeld. Op ba sis hiervan wordt aangenomen dat deze ontwikkeling nog wel even door zal zetten, wat voor hel donsdek zelf gouden tijden belooft. Verder blijkt uit het onderzoek dat ongeveer 70 pet. van de Nederlan ders ervaring heeft met het donsdek. Deze ervaringen zijn vrijwel zonder uitzondering gunstig. Als belangrijke voordelen worden genoemd: licht in gewicht, gemakkelijk op te maken en warm in de winter. Als er al sprake is van negatieve opmerkingen dan gaan deze er vooral over dat. dons dekken nogal eens gauw van het bed willen glijden. Daar is nu iets op ge vonden. Alle Vanessa donsdekover- trekken hebben aan de onderzijde een brede instopstrook of voetenflap die onder het matras wordt gestopt waardoor alles, zelfs in de woeligste nachten verankerd blijft, De wijze van verkoop door Friend shop brengt nog een aantal extra voordelen met zich mee. Via de Va nessa kleurenadvertenties kan men zijn keuze maken. Eenmaal gearri veerd is betaling nog niet direkt no dig. De eerste zeven dagen zijn op zicht. Daarna gaan pas de betalings termijnen in. Ook kan men natuur lijk in één keer afrekenen, maar het voordeel van gespreide betaling is dat de uitgave er minder inhakt. Dankzij de grondige produktkontro- le en de hoge kwaliteit van de toe gepaste grondstoffen wordt een goe de schriftelijke garantie bij de aan koop verstrekt. Het adres van Friendshop is: Egbex-t Gorterstraat 2, Almelo, Telefoon 05490-16319. In plaats van kaarten. Op donderdag 16 no vember hopen wij met onze kind'dren en klein kinderen ons 40-jarig hu well ijk te herdenken. H, Wikkels A. Nikkels-Klumpers Holten, november 1972 Bergmansbraat 34. Receptie op zaterdag 18 november, 's mid dags van 14.30 bot 16.30 uur in zaal Vos-man, Oranjestraat 38. Op zaterdag 18 november hopen wij met onze kin deren en kleinkinderen ons 50-jarig huwelijk te her.d enken. H. SIGGER T. SIGG ER-N IJL AND Holten, november 1972 Bushofstraat 6 Gelegenheid tot felicite ren van 15.00-17.00 uur in hotel „Holterman". f DANKBETUIGING i Voor de vele felicitaties, j bloemen en geschenken, die I wij ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijk mochten I ontvangen, zeggen wij bij' deze aan allen hartelijk dank. - Fam. W. Stevens Holten, november 1972 j Beuseberg 142 Dankbetuiging |Voor de vele blijken vanll 'medeleven en deelneming j' I betoond tijdens de ziekte eni na het overlijden van onzel, j lieve moeder, groot- en, i overgrootmoeder J. Aaftink-Bosman j zeggen wij bij deze aan I allen onze oprechte dank. Uit aller naam: D. J. Aaftink Holten, november 1972 Oranjestraat 24 Muller's LAKENSE WEG 48 - TELEFOON 1320 Regeling en verzorging van begrafenissen voor Holten en omgeving. Nadere inlichtingen, worden gaarne aan ons adres verstrekt. Vanaf maandag 13 november wegens opname in het ziekenhuis te Lochem. L. GAZAN Rörikstraat 4 Heden naim de Here van ons weg. na een noodlottig ongeval, on ze lieve man, vader en grootvader Jan Kruimelaar echtgenoot van WrUamtje Borcheid, kx de ouderdom van 72 jaar. Openbaring 14 13. Wed. W. Krui mei aar- Borcheld Kinderen en kleinkinderen Holten, 6 nov. 1972 Look 91. De begrafenis heeft in middels plaats gevon den. Onderwijzeres zoekt in Holten Brieven aan: Mej. van Ittersum Schoutenstraat 4 Voor een werkelijk goede VOET VERZORGING: mejuffrouw H. Schutte Gedipl. voetk.-pedicure Pijnloze behandeling. Komt bij u thuis. Belt u even voor een afspraak: tel. 05483 - 2041 Tussen 9.00-10.00 uur. FAMILIE- EN HANDELSDRUKWERK 2, 3, 4 of meer kleuren ADVERTENTIEBUREAU Kolweg 14 Telefoon 1356 GEVRAAGD: voor de mcstcrij t DERK JANSSEN Telefoon 1583 Voor de vele felicitaties, bloemen en kado's, die wij ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijk mochten ontvangen, zeggen jwij bij deze aan allen onze harte lijke dank. A. J. RIBBINK G. RIBBINK- BEKKERNENS Holten, november 1972 Dijk-erhoek 3. te koop bij: SLUITER Beuselberg 169 - Tol. 1488 1 Ford Dexta trekker 35 pk 1 Massey Ferguson- 35 pk 1 Zeihor 36 pk 1 Guldner 40 pk met voorl. 1 David Brown 25 pk 1 Ritscher 17 pk 1 David Brown 56 pk 1 David Brown V() pk 1 Same 50 pk Verder diverse hogedruk- persen; lagedrukpersen; Stalmeststrooiers Opraapwagens Mengm éstketels Hakselaars Silagewagens Cyclo- en schotelmaaiers Trommelschudders Melkmachine- vacuumpompen en emmers „CEBECO" Handelsraad Land- en Tuinbouw- mechanisatiebedrijf Almeloseslraat 40 - Raalte Tel. 05720-2041 (vert. Gr. Koerkamp 05720-2201) Te koop H. W. Stegeman HdUhuizenweg 4 Rozen eerste kwaliteit 1 in 25 soorten Zo-mer en winter bloeiende hei in 30 soorten. Coniferen, Klimplanten in ruime sortering. Vaste planten. Heesters, Berbiris en Leguster. Thuja voor haag vanaf 1,25. Bloembollen, compost. Gedroogde mest, Turfmolm enz. TUINAANLEG Ilolterweg 56 Telefoon 05738 - 387 LAREN (Gld.) ZATERDAG 18 NOV. vain 14.00-17.00 uur; inname vakantiebonnen bouwnijverheid voor Kerst, verplichte verlofdagen en Nieuwjaar. P. F. VAN DOORN Riebmaliensbraat 4 Verkoop: maandag 13 november t.m. vrijdag 17 november. Prijsloten zo spoedig mogelijk inleveren. Niet na 19.00'uur. De Debitante: A. SOER-STUKKER ZONDAG A.S. Aanvang 14.30 uur Te koop: eerste worp. Spoedig aan de telling. H. J. Aaltink Neerdorp 85. TUINWINKEL TUINCENTRUM [De Bannenberg Dannenberg 29 Rijssen Telefoon 05480-3780

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 2