UIT HET PLAATSE LIJK PARLEMENT Echtpaar Sigger 50 jaar getrouwd Kom over de Brug Vondsten Televisie-toespraak van oud-ministerpresident P. S. J. De Jong W. Vloglman als raadslid beëdigd W. ten Berge volgt Klein Veldennan op als wethouder P. v. d. A. verwijt C. H. en A. R. gebrek aan overleg Volkomen aanvaardbaar uit steentijd gemeld Geen verzoek om gesprek gehad Stemming Verkoop van grond Omscholing van landbouwers Kerkdiensten Medische dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzorgi rgmg Wachtdienst slachthuis Burgerlijke Stand Storingsdienst G.E.B. ONZE AGENDA Officiële publicaties Wintervoordeel bij woningverbetering V oorbereidin gsbesluit komplan Gevonden en verloren voorwerpen Brandmelding HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs lk cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar12,per jaar Vrijdag 10 november 1972 34ste Jaargang - No. 45 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbamk te Holtent.g.v. Holtens Nieuwsblad Nadat in de maandagavond gehouden raadsvergadering de heer W. Vlogtman was beëdigd, werd met 9 van de 13 stemmen tot wethouder gekozen de heer W. ten Berge (GemeenteBelangen) als opvolger van de heer H. Klein Velderman. Drie stemmen werden uitgebracht op de fractievoorzitter van de P.v.d.A. de heer L. Kaan en een stem was voor de heer D. J. Wansink (Gemeente Belangen). Aan deze wethouders-verkiezing ging een korte maar scherpe discussie vooraf, tijdens welke de heer Kaan kritiek leverde op de houding van de CHU en de A.R.P., welke hij gevraagd had om overleg ter voorziening in de wethouders-vacature, doch die niet hebben gereageerd, aldus spreker. De heer Kaan zei dat voor de ver vulling van een nieuwe wethouders plaats, die immers zo belangrijk is, overleg tussen de fracties wel nood zakelijk was. Er was een uitnodiging tot gesprek gericht tot de CHU, om dat zij de grootste (4 leden) is en gezien de samenwerking tussen deze fractie en die van de A.R. gold de invitaite ook laatstgenoemde partij. De bedoeling was alle fracties in het overleg te betrekken. Op de uitnodiging is nooit enig ant woord binnen gekomen, aldus spre ker die uiterst verbaasd was op dins dagavond 24 oktober (toen de heer Klein Velderman afscheid had geno men) tijdens een bezoek dat de he ren Bosschers en Wiggers brachten te moeten horen dat de CHU en de AR de candidaat van Gemeente Be langen zouden stemmen. Die houding stelde me teleur en keur ik af. Het gaat niet om de knikkers maar om het spel. Dat afkeuren gold de procedure. Hij betoogde dat de PvdA tenslotte een belangrijk deel van de bevolking ver tegenwoordigt en dat ze daarom vóór de vacature haar visie wilde ge ven en het aanhoren van de stand punten ware rechtvaardigd geweest. Men gaat nu uit van het recht van de sterkste en dat is sfeerbedervend. Bij de opstelling voor de verkiezing van een wethouder meenden wij, dat we ons duidelijk en verantwoord dien den op te stellen in het belang van de gemeenschap. Dat kan men van de CHU en de AR niet zeggen. Door de. houding van deze partijen heeft de goede verstandhouding een deuk gekregen en de consequenties van de ze gang van zaken komt geheel voor rekening van de Prot. Chr. Fracties Door de heer J. H. Bosschers spre kend namens de fractie van de CHU werd de volgende verklaring afge legd: „Gehoord de voordracht van de fractie van „Gemeente Belang" en Zaterdag jl. was er voor de 'derde maal gelegenheid om de expositie over de Waerdenborch te bezoeken in de hal van de Dorpsschool. Er zijn 150 personen geweest, waarvan 83 uit Holten en 67 woonachtig te Deventer (12), Nijverdal (9), Heeten (6), Raal- te (5), Hardenberg (4), Almelo (3), 's Gïavenhage (3), Lochem (3) en Voor burg (3). Voorts 2 uit Bathmen, En schede, Giessenburg, Markelo, wijhe, Zettenen 1 uit Bovenkarspel, Kollu- merzwaag, Loo Purmerend, Rheden, Rijssen en Scharendijke. Een interessante bijekomstigheid is dat enige bezoekers vondsten toonden en daarover graag bijzonderheden wil den vernemen. Een en ander was het gevolg van de publicatie over de Waerdenbond, waarbij o.m. werd ver meld dat de heer Brouwer correspon dent was voor het Rijks Oudheidkun dig Bodemonderzoek. Een van hen had een doosje met wel 30 vondsten uit de Steentijd. Deze vondst in inmiddels doorgegeven aan het R.O.B. De vindplaats ligt niet in de gemeente Holten, maar wel in Overijssel. gezien deze candidaat voor onze frac tie volkomen aanvaardbaar is, alsme de de verkiezingsuitslag van '70, wel ke voor ons de grondslag is waarop wij deze wethoudersverkiezing base ren, zou het ondemocratisch en im moreel zijn, als wij deze voordracht niet zouden steunen. Evenals in de cember 1962 worden wij ook nu ge confronteerd met een tussentijdse verkiezing en daarom zullen wij als fractie van de CHU dezelfde weg be wandelen als plm. acht jaar geleden en onze stem uitbrengen op de heer W. ten Berge. Wij hopen en vertrou wen dat hij de principes en belan gen van alle ingezetenen in de ko mende twee jaar zal respecteren en behartigen. Ik noem hier met opzet de komende twee jaar, want een raads/wethouderszetel is nog steeds van de kiezers afhankelijk. Tenslotte vertrouwen wij mijnheer de voorzit ter dat het college in z'n nieuwe sa menstelling, nauwgezet bijgestaan door de hoofden van diensten, weer met gedegen voorstellen in de raad zal komen". De heer J. Wiggers (AR) deelde _naar aanleiding van de door de heer Kaan afgelegde verklaring mee dat de AR-fractie geen uitnodiging tot een gesprek heeft ontvangen van de PvdA. Er is lussen de AR en de CHU goede samenwerking en een goede verstandhouding maar samen werken heft zelfstandigheid niet op. Mogelijk heeft de fractie van de PvdA gedacht als we de CHU maar uitnodigen komt het met de AR van zelf in orde maar zo is het beslist niet. Er wks geen enkele i'eden om de AR niet te benaderen als zelfstan dige partij. Wij wensten van meet af uitgenodigd te worden. De heer A. J. Nijkamp (AR) zei ver ontwaardigd te zijn over de door de PvdA gemaakte tactische fout. Er is door deze partij geen verzoek tot het bestuur van de AR-kiesvereniging ge. richt. Ik ben, zo besloot de heer Nij- kamp, van mening dat de PvdA ken nelijk heeft willen proberen de AR van de CHU los te weken. Het CH raadslid de heer H. Rietberg voelde zich teleurgesteld in de hou ding van de PvdA. Er is duidelijk gezegd dat het beter is te weten waar we aan toe zijn. De invitatie is nooit afgewezen. Wethouder J. Rietberg (CH) was de mening toegedaan dat de PvdA ook in 1970 dezelfde procedure heeft ge volgd. De CHU heeft, net als in 1970, haar voelhorens uitgestoken en daar na is het standpunt bepaald, na frac- tieberaad. Wij wilden een gesprek. Toen op 24 oktober het standpunt eenmaal vast lag was er nog een mogelijkheid ge weest er over te praten. De heer Kaan: In 1970 is er wel over leg geweest met de Pv.d.A fractie; nu niet. Ik handhaaf de geuite aan merkingen en verwijten. Men had niet moeten toestaan dat de twee grootste fracties al besloten hadden de kandidatuur van Gemeente Be lang te steunen. De heer G. J. Wansink (Gem. Bel.) verklaarde dat zijn fractie de CHU en de AR voor een gesprek had uitgeno digd. „Ja, zeker zo onder een boi-reltje" merkte de heer H. Meerman (PvdA) op, doelend op het afscheid van wet houder Klein Velderman. De reactie van de heer Wiggers was fel: ..Ik neem deze insinuatie niet en ik neem de heer Meerman deze op merking uiterst kwalijk. De heer Wansink liet verder nog we- Het echtpaar H. Sigger - T. Sigger- Nijland wonende Bushofstraat 6 hoopt op zaterdag 18 november te herdenken dat ze vijftig jaar gele den in het huwelijksbootje stapten. De heer Sigger kwam in 1919 in dienst bij de Ned. Spoorwegen te Hen- geló (O) als overwegwachter en deed als zodanig later dienst in Vorden, Abcoude en Holten waar hij van 1941 tot aan z'n pensioen in 1959 de overweg bediende in de Rijssense- straat. De heer Sigger en zijn vrouw resp. 76 en 71 jaar genieten beide nog een goede gezondheid. Het echt paar dat-3 kinderen en 7 kleinkinde ren heeft, recipieei't 's middags van 3 tot 5 uur in Dorpshotel „Holter- man". Bij de vele gelukwensen voe gen wij gaarne de onze. ten dat men 't van de CH en AR niet netjes zou hebben gevonden als men het oorspronkelijk ingenomen stand punt zou hebben verlaten om dan met de PvdA in zee te gaan. De heer H. J. Westerik (CH) herin nerde de raad eraan, dat de partij wel wilde weten wie de kandidaat zou zijn. Dat is aan de PvdA gezegd. Wij wisten op 24 oktober wie de kan didaat zou zijn en hebben dit nog die zelfde avond laten weten aan de frac tie voorzitter van de PvdA. Elke partij moet een beleid voeren dat zij voorstaat zo besloot de heer Westerik die de aantijging van de heer Kaan van de hand wees. De heer Kaan: Praten nadat alles al in „kannen en kruiken" is heeft geen enkele zin". Volgens de heer Bosschers (CH) werd er op bestuurlijk niveau aange drongen op overleg doch dit is de mist ingegaan. Na de uitvoerige, en af en toe fel- 1 le discussies, gaf burgemeester mr. Enklaar nog gelegenheid voor het afleggen van een korte verklaring en het stellen van de candidaat. Na mens de PvdA deed dit de heer Meerman. Hij hield een beschou wing over de taak van de wethou der en prees de heer Kaan aan omdat deze zonder aanziens des per- soons zal handelen en tevens in de loop der jaren belangstelling heeft getoond voor tal van zaken buiten de raadzaal. De keuze van een PvdA wethouder zou juist zijn voor een evenredige vertegenwoordiging. De heer D. J. Wansink stelde z'n partijgenoot de heer W. ten Berge candidaat evenzo deden dit de frac ties van de CHU en AR bij monde van de heren J. H. Bosschers en J. Wiggers. Na de stemming sprak mr. Enklaar een kort woord van welkom tot de nieuwe wethouder. Wij zullen op elkaar aangewezen zijn in het belang van de gemeente en voor het algemeen belang en niet in politiek opzicht. Aan het begin van de ver gadering sprak mr. Enklaar een woord van welkom tot de heer W. Vlogtman. Beide heren dankten hiervoor de burgemeester met enke le woorden. Op voorstel van B en W werd be sloten tot verkoop van bouwterrei nen in het plan „De Haar" aan de heren E. Müller te Deventer en A. Sletterlnk te Wesepë voor de voorlo pige prijs van f 12000,per per ceel van 400 m2, exclusief BTW, on der de bijzondere voorwaarde, dat te zijner tijd een verrekening zal plaats hebben. In het villaterrein „Look" werden twee bouwterreinen verkocht aan de heer D. H. Recter te Kuala Lumpur en de fa. B. J. Vukking en Zoon te Holten voor f 43500,en f 32000,resp. groot 2100 m2 en 1600 m2. Ook ging de raad accoord met het voorstel van het college om de heer H. van Wijngaarden te Hol ten te benoemen tot ambtenaar van de burgelijke stand speciaal belast met het voltrekken van huwelijken tegen een vergoeding van f 15, per huwelijk. Een voorstel om aan de N.V. Aannemings- en Wegenbouw bedrijf van het J. Krekel en Zoon te Holten onderhands op te dragen de aanleg van een riolering langs de Larenseweg voor de ingeschreven som van f 2600,(exclusief BTW) werd z.h.st. aangenomen. Aangezien de tot standkoming van een definitief plan nog geruime tijd op zich zal laten wachten is het noodzakelijk, dat maatregelen v den genomen om ongewenste ont wikkelingen te voorkomen. De voor bereidende werkzaamheden zijn thans zover gevorderd, dat de ver wachting bestaat, dat begin volgend jaar een corvept-plan in de open baarheid kan worden gebracht. Een voorstel van B en W om op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verklaren, dat voor de kom van het dorp Holten een bestemmingsplan wordt voorbe reidt ontmoette bij de raad geen enkel bezwaar. Wel werd door vel schillende leden de wens uitgespro ken dat er zo spoedig mogelijk definitief plan c tafel zal komen al thans bescheiden waarop men voor uit kan en de bij de sanering betrok ken zakenmensen weten waar zij aan toe zijn. Voor de rondvraag waren enkele vragen binnen gekomen. Zo vroeg je heer J. Bosschers (CHU) - naar de omscholing van landbouwers die die hun bedrijf hadden verlaten en werkzaam waren op het E-pro- ject. Velen lopen nu in de W.W. Is Veel mensen vragen waarom de nieuwe actie KOM OVER DE -BRUG nu juist in die onmogelijke maand december is gepland. Natuurlijk heeft dat zijn redenen. Al in 1970 zijn bestuur en actiecomité van KOM OVER DE BRUG gaan denken over de nieuwe datum. Dat is niet zo' geringe zaak in 'Nederland met zijn vele acties voor goede zaken. In de praktijk zegt dat meteen al dat heel veel tijstippen voor de ac tie uitvallen. Er worden per jaar et telijke gewone zendings- en missie acties gehouden; en al deze zaken moesten natuurlijk ontzien worden. Ook de grote acties voor het „bin nenlandse" werk van de kerken moesten doorgaan. Dus moest er worden gezocht naar een week of een paar weken, waarin men g andere actie hinderde. Maar „Kom over de Brug" wilde ook de grote na tionale collekten van culturele en an dere instellingen niet in de wielen rij den. Dus ook daarmee moest reke ning worden gehouden! Daardoor kwam het er eigenlijk op neer dat de zomermaanden juli en augustus nog vrij waren en een stuk van december. Nu zal iedereen het er wel mee eens zijn, dat je in juli en augustus eigenlijk niets kunt doen. Die vielen dus uit. Bleef over de periode tussen Sin terklaas en Kerst. Er was al vroeg tijdig gebleken dat „Kom over de Brug" dan geen enkele grote natio nale niet-kerkelijke instelling in de HOLTEN Ncd. Hcrv. kerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. C. C. Addink (Viering H.A.) 10.00 uur Jongerendienst in gebouw Irene. 19.15 uur Open Deur-samenkomst. Oppasdienst: Mevr- Pettinga, Alie Mark voort. Geref. kerk: 9.30 uur en 15 uur ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collec te voor „Eigen kerkbouw" R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN It.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië; 10.00 uur ds. P. Lugtig- heid (Viering H.A.). OKKENBROEK Ned. Ilcrv. kerk: 10 uur ds. Beert- huis van Bathmen (Bed. H.A.). Zaterdagmorgen vanaf 9 uur tot maandagmorgen 8 uur: J. H. A. Bruins, mr. G. Vixseboxsestraat 11, Praktijkadres: Pastoriestraat 50 tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 u. bij eigen huisarts. Dienst wijkverpleging: Zaterdag 11 nov. en zondag 12 nov. zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zondags tussen 12 en 14 uur. Ambulancevervoer: tel. 1320 (Fa. A. Muller en Zn), b.g.g. tel. 1338 (Joh. Aanstoot). wielen zou rijden. In de kerken Advents aktie voor Latijns Amerika drukte van Sinterklaas net achter plaats. Het bleek mogelijk tot een zo danige vorm van samenwerking te komen, dat daarvoor geen problemen meer behoefden te rijzen. Maar natuurlijk bleef levensgroot de vraag staan: kan er in die perio de werkelijk iets worden gedaan? De drukte van Sinterklaar net achter de rug, Kerstmis voor de deur, ieder een in de verenigingen druk in de weer, een dure maand, enz., enz. Vooral werd steeds als een groot argument tegen de decembermaand aangevoerd, dat deze zo duur is. Daarvoor is echter een goede oplos sing: niemand behoeft contant te geven. Evenals bij de eerste actie is de mo gelijkheid geschapen, om toezeggin gen te doen. Bij de eerste actie is dat een groot succes gebleken. Toen kwam er contant 18 miljoen gulden binnen en via toezeggingen nog een 10 miljoen gulden. Die toezeggingen zijn voor 99 pet. ook werkelijk nage komen. Daar behoeft dus niemand bang voor te zijn. Het bezwaar van de dure maand december is daarmee ook vervallen. Zo viel dan toch uit eindelijk de keuze op 10 tot en met 15 december aanstaande. Het plaatselijk comité bijna ge reed met het werven van helpers. Onder voorzitterschap van ds. H. van Twillert kwam het plaatselijk comité voor de tweede maal bijeen en wel op donderdag 2 november in Irene. Het bleek dat de comitéleden er reeds in geslaagd waren zeer veel helpers te werven voor de grote col lecte in december. Er zullen er onge- geveer 196 nodig zijn Zaterdag 11 nov. en zondag 12 nov.: H. Scheffer, Prinses Julianaplein 12 Goor tel. 05470-2500 van 18-19 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 11 nov. en zondag 12 nov. W. C. C, Wamelink, Churchillstraat 107, tel. 2004. Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9-10 uur bij mevr. C. Knijff-Dek- ker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 mevr. Beldman-Aanstoot. Vrijdag 10 nov. t.e.m. zondag, 12 nov. II. J. Moleman, Lageweg 13 tel. 1974. Maandag 13 nov. t.e.m. zondag 19 nov keurmeesters buiten de dienst uren A. Groen, Kozakkenstraat 15 tel. 1230. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. de begeleiding wel juist geweest. Is er geen nieuw project? In zijn schriftelijk antwoord zei de voorzitter, dat het zogenaamde E- project voor oudere landbouwers was bedoeld. Nu het bedrijfsleven geen krachten meer aanneemt en het rijkssubsidie voor het project is ingetrokken zijn belanghebbenden zonder werk komen te zitten. Er is nu aan de overheid verzocht het pro ject schonen van sloten en bermen subsidiabel te stellen. Het gesprek daarover is gaande. De heer H. J. Westerik (CHU had vernomen dat er aan de havo-mavo te Nijverdal een atheneum zou ko men. Heeft Holten nu niet de boot gemist? Zo somber zag mr. Enklaar de si tuatie niet in, blijkens zijn schrifte- Op de foto v.l.n.r. mr. W. H. Enklaar, voorzittergemeente secretaris G. J. Langenbarg, de nieuwe wethouder W. ten Ber ge, de heer D. J. Wansink en het raadslid de heer W. Vlogt man. lijk antweord. Er dient nog altijd voor de Raad van Staten een proce dure inzake het opnemen van athe neum in scholen. Het is helemaal niet uitgesloten dat „Holten" alsnog zo'n atheneum krijgt. Een atheneum in Nijverdal zal voor Holten van weinig betekenis zijn. De Holterberg is toch wel een barrière, aldus mr. Enklaar. Met bijzonder veel vreugde neem ik de gelegenheid te baat om de actie „kom over de brug 1972", die straks in december zal worden gehouden, bij u in te leiden. Ik doe dat met des te meer genoe gen, omdat ik sinds enige tijd nauw betrokken ben bij het werk van de kerken in de derde wereld. En het is juist voor dit werk dat deze actie wordt gevoerd onder het motto .kerken helpen kerken' worden wij opgeroepen tot een extra krachts inspanning zodat wei-k dat nu gebeu ren kan, niet moet worden uitgesteld. „Kom over de brug" is een actie van de kerken in Nederland, protestants zowel als Rooms-Katholiek. Concreet wil dat zeggen: de organen en organi saties van die kerken die zich met het werk in de ontwikkelingslanden bezig houden, dus zending, missie, werelddiaconaat, vastenactie oecume nische hulp, adventsactie, enzovoorts. „Kom over de brug" is dus niet een nieuwe superorganisatie, maar een bundeling van de bestaande or ganisaties om in 1972 deze „schep er boven op" te realiseren. „Kom over de brug" steunt alle fa cetten van het werk van de kerken overzee. De voortgang van de verkon diging. De uitbreiding van het dienst betoon aan mens en maatschappij. Bevordering van de gerechtigheid ir een wereld vol onrecht. En vernieu wing van de gemeenschap waarin zo velen afgunstig of vijandig tegenover elkaar staan. „Kom over de brug" heeft zevenhon- derdvïerenveertig projecten aanvaard, in bijna tachtig landen. Totaal voor bedrag van vijftig miljoen gulden. Dat is een groot bedrag. Maar het gaat ook niet om een collecte. Zelfs niet om een gulle collecte. Het gaat om méér. Om een echt offer. Om 1 pet. van uw jaarinkomen. Als teken van weldoordachte persoonlijke soli dariteit. Het is duidelijk dat het geven van 1 pet. van tet jaarinkomen een vraag is die niet op een onpersoonlijke, massale manier gesteld kan en mag worden. Daar moet iedereen goed over kunnen nadenken. Daar moet in ieder gezin rustig over gepraat kun- nen worden. Dat kan niet met een on persoonlijk papiertje in de briev bus. Of met een bus in de kerk. Of met de harmonie langs de straat. Zo vraag je niet iemand om een echt offer te brengen! Daarom worden op maandag 11 de cember de leden van de deelnemende kerken persoonlijk huis bezocht. Ze krijgen een aan hen geadresseerde brief met informatiemateriaal en een bijgesloten envelop om de gift in te doen. Op vrijdag 15 december volgt een tweede bezoek. Dan worden al die enveloppen, maar nu „met houd" weer opgehaald. Voor het afleggen van deze bezoeken zijn enkele honderdduizenden mede- GEBOREN: Albertus, zv A. Jur- jens en G. Teeselink. Hendrik Mar- tinus zv M. Willemsen en H. G. Huls- hoff. ONDERTROUWD M. Lopes-Nunes, 27 jaar, Olst en L. Grobben. 24 jaar. A. Aanstoot 23 jaar en H. T. Meije- rink 22 jaar, Vorden. Overleden: J. Kruimelaar 72 jaar. BEVOLKING Ingekomen: J. van der Laan en gez. van Deventer. J. V. M. Ruiter en gez. van Deventer. A. M. Hoekstra en gez. van Sassenheim. W. G. H. Janssen en gez. van Deventer. me vrouw A. Middelink-Snier en gez. van Terschelling; C. van Limburg van Voorst. R. van Oene van Breda. W. G. A. Pronk en gez. van Raalte. G. Tol en gez. van Deventer. R. J. F. Berends en gez. van Deven ter. H. W. A. Janssen en gez. van Deventer B. M. H. Gerards en gez. van Deventer. Zaterdag. 11 nov. t.e.m. vrijdag 17 nov. buiten de diensturen Elec- tra: J, Kolkman, Gaardenstraat 13 tel. 1368. Gas: geen dienst. werkers nodig. Die via de plaatselij ke „Kom over de brug" comité's geworven worden. Reformatorische Nederlanders kennen dit al van de eerste brugactie in 1968. Maar voor de katholieken is deze wijze van ectievoering nog nieuw. .Oo hen die ik daarom in het bijzonder een beroep om zich enthousiast in te zetten en ook een stukje van hun tijd in deze actie te investeren. Als lid van het plaatselijk actiecomité bijvoorbeeld. Of als bezoeker of bezoekster die straks die twee avonden op stap gaat naar zo'n vijftien tot twintig adressen. Het actiebureau noemt hen wat on eerbiedig „lopers". Al deze werkers, mannen en vrouwen, zullen straks „kom over de brug" waar moeten maken. Een actie die aan velen overzee weer wat extra hoop geeft. En ons texamen een stapje verder brengt op de weg naar een meer menswaardige wereld. Een wereld zoals God die bedoeld heeft, en waaraan wij met zijn allen mogen meewerken. Dank u wel voor wat u straks in december gaat geven. Dank u wel voor wat u nu, direct gaat doen. Door u als medewerker te melden. Via Postbus 7600 in Oegstgeest. Kom over de brug! Zaterdag 11 november, 10.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Holten terrein S.V. Holten. Sportdal. 19.45 uur: Toneeluitvoering COC in gebouw Rehoboth (zie adv.). 21.30 uur: Bijeenkomst Carnavals vereniging „De Fienpreuvers" in ho tel Holterman (zie ber.). Zondag 12 november 11.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten op 't veld van Blauw Wit '66. 14.30 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode Bathmen (zie adv.). Maandag, 13 november 20.00 uur: Openbare verkiezingsbij eenkomst CHU-ARP in zaal Amici- tia. 20.00 uur: Ruilavond Postzegelclub „HPC" in hotel Vosman. Aanvang verkoop loten 12e Staats loterij bij mevr. A. Soer-Stukker (zie adv.). Dinsdag 14 november 9.45 uur v.m.Centrale voorlichtings dag rundveehouderij in „Het Anker" te Wierden (zie ber.). Woensdag 15 november 20.00uur: Jaarvergadering IJsclub „De 'Noordpool" in café Jansen (zie adv.). Donderdag, lfi november 20.00 uur: Bijeenkomst, afd. Holten Ned. Bond van PI. Vrouwen in Ami- citia, met echtgenoten. Dentse humor. Vrijdag, 17 cn zaterdag. 18 nov. 19.30 uur: Uitvoering Sportveren. Ba- to, afd. gymnastiek in zaal Amicitia (zie adv.). Zaterdag, 18 november 14.00 uur: „Open middag" padvin- dersgroep Waardenborch in troep huis in de Beuseberg (zie ber.). 14.00-18.00 uur: Inleveren Vakantie bonnen Bouwbond N.V.V. bij de heer Harmelink, Gaardenstraat 49 (zie adv.). 14.00-17.00 uur: Inname vakantiebon nen ten huize P. F. van Doom, Riet molenstraat 4 (zie adv.). Dinsdag 21 november 20.00 uur: Openbare verkiezingsbij eenkomst van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid in zaal hotel Vosman. Donderdag 23 november 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth. Lezing met dia's voor mej. J. Mon- deel over haar werk in Suriname. Vrijdag 24 november 19.00 uur: Verwerping krentenbrood, enz. buurtvereniging „De Haar" in garage Ab Baltes. 20.00 uur: Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging in gebouw Rehoboth. Zaterdag 25 november 14.00 uur: Bejaardenmiddag leden NVV in zaal hotel Vosman. Maandag, 27 november 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van PL Vrouwen in café 't Bonte Paard. VRIJSTELLING bepalingen bestemmingsplan ten aanzien van een plan tot de bouw van 9 schakel bungalows in hei bestem mingsplan „Dc Haar"' De burg,meester van Holten maakt bekend, dat de heer H. Wullink te Almen vergunning heeft gevraagd voor de bouw van 9 schakelbunga lows op het perceel kadastraal be kend gemeente Holten, sectie F num mer 2587 (ged.) gelegen aan dc Hout weg in het bestemmingsplan „De Haar". Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld, ingaande 13 no vember '72 gedurende veertien da gen schriftelijke bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethou ders tegen 't verlenen van vrijstel ling van de bepalingen van het thans nog geldende bestemmingplan ,de Haar". Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan zijn burge meester en wethouders voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het gel dende bestemmingsplan. Het bouw plan is echter niet in strijd met de op 21 maart 1972 vastgestelde herzie ning van het bestemmingsplan „de Haar". De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeente-secretarie, alhier, voor een ieder ter inzage. Holten, 10 november 1972. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders v. Hol ten maken bekend, dat ter bevorde ring van de werkgelegenheid in het voor de bouwnijverheid ongunstige winterseizoen, voor werkzaamheden waarvoor geldelijke steun kan worden verkregen op de voet van de Beschik king geldelijke steun verbetering wo ningen en woonbuurten het subsidie met 20 pet. wordt verhoogd, indien deze werkzaamheden geheel binnen de periode van 1 november 1972 tot 1 maart 1973 worden uitgevoerd. Om voor deze extra subsidie in aan merking te kunnen komen is echter noodzakelijk, dat bedoelde werkzaam heden in normale werkuren worden uitgevoerd door werknemers in dienst van bouwvakpatroons of door ,uw- vakpatroons zelf, hetgeen zal moeten blijken uit een daartoe schriftelijk over te leggen verklaring van aanvra ger. Het normale subsidie voor verbete ringswerkzaamheden kan, evenals voorheen, ook worden verkregen als de werkzaamheden (al of niet gedu rende de winterperiode) bijvoorbeeld gedeeltelijk door de betrokkene in z'n vrije tijd zijn uitgevoerd. Voor werk zaamheden. die gedeeltelijk in vrije tijd zijn uitgevoerd kan evenwel niet de verhoogde bijdrage worden toege kend. In geen geval is het geoorloofd deze werkzaamheden bedrijfsmatig te la ten verrichten door derden die niet in het bezit zijn van een vergunning van de Kamer van Koophandel om het aannemersbedrijf op het gebied van de burgerlijke en de utiliteitsbouw uit te oefenen. Holten, 10 november 1972. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan 't epaalde in ar tikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergade ring van 6 november 197? heeft beslo ten: 1 Te verklaren, dat een bestem- mingsplan wordt voorbereid voor de kom van 't dorp Holten, welk gebied nader is 'gegeven op de bij het besluit va de raad beho rende tekening. II te bepalen, dat het verboden is binnen het onder I bedoelde ge bied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning, de navol gende werken, geen bouwwer ken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren: a het inrichten van gronden voor de opslag van en of handel in materialen, rij- of voertuigen; b het inrichten van gronden voor het opslaan of storten van vuil nis, afvalstoffen, afbraak, oude materialen, onbruikbare of aan hun normale bestemming ont trokken pij- of voertuigen. III te bepalen, dat het betreffende besluit in werking treedt met in gang van heden. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt v.d. dag der inwerking treding af ter secretarie van deze ge meente voor een ieder ter inzage. Holten, 10 november 1972. De burgemeester van Holten, W. H. Enklaar. GEVONDEN: geel-bruine fox. stof fen portemonee, inh. f 3,-; Kinderpor temonnee. inh. f 4,25; 1.dames horlo ge; 1 Grolse want (Rechter). Verloren: Wieldop van 'n Simca, gou den vijfje, donkerbruine herenbril, paar groen-geruite wanten, paar don- ker-blauwe dames handschoenen; zil veren halsketting met bedeltje; brui ne herenportemonnee, inh. circa f200,- 2 Duitse doggen. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: Tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1352 (G. ter Harmsel).

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1