Feestavond van Jansen Oosterhofruitertjes superieur Boswinkel I - BI. Wit 12-1 Enorme service van de Nederlandse Spoorwegen Clubkampioenschappen van de Bergruiters Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Resultaten en programma jeugd S.V. Holten WAAR GAAN WE HEEN? Sport voor Sport Nachtrit Kring IIPJGO V oetbalprogram ma SV „Holten" Holten bekert in Losser Blauw Wit 2 - ASV 5 2-3 BLAUW WIT JUNIOREN WONNEN Selectie „Blauw Wit" Scliietwedstrij den „De Eendracht" PROGRAMMA BLAUW WIT Blauw Wit pupillen Friese verhalen van Van der Leest „Eendracht schutterij boekte mooie resultaten Jeugdkorps naar concours Vrijdag 27 oktober 1972 De voorzitter van de S.V. „Holten", de heer J. Warrink, complimenteert Ap Jansen met zijn zilveren voetballoopbaan en overhandigt hem een geschenk. Op een gezellige receptie in café Jansen is Ap Jansen afgelopen zon dagavond gehuldigd door familie, vrienden en medespelers bij zijn 25-ja- rig voetbaljubileum. Voorzitter J. Warrink van de s.v. Holten noemde de goede wedstrijdmentaliteit een voorbeeld voor veel anderen en wens te Ap nog vele prettige voetbaljaren toe. Hij bood de jubilaris een siga rettenkoker met inscriptie aan. Namens het negende elftal sprak Jan Markevoort waarderende woor den. Hij liet zijn geestige speech ver gezeld gaan van verschillende ca- deau's, waarbij hij ook Ab's zuster en zwager betrok. Namens de ande re acht seniorenelftallen bood Her man Schutte een aanvullende voet baluitrusting aan. Het werd een plezierige avond voor de ongeveer 75 gasten, waartoe ook accordeonist Gerrit Tuitert veel bij droeg, onder andere met zijn bege leiding van de „twee pinten". SDOL 2 - Holten 4 1-0 Een te slecht afronden van goede scoringskansen is Holten 4 duur ko men te staan. Na een kwartier spe len tastte de roodzwarte defensie mis bij een aanval over links. Voor kee per Jansen was er toen ook geen redden meer aan. Hoewel de Holte naren vooral in de tweede helft voort durend 't initiatief hadden, bleef sco ren een te zware opgave, daardoor toch een verdiende nederlaag. GFC 5 - Holten 5 1-2 Holten 5 is het zondag gelukt koplo per G.F.C. 5, dat 2 jaar lang geen nederlaag kende, met 1-2 te verslaan. Een resultaat dat tot staïïd kwam na 90 minuten geconcentreerd voet bal. Het le kwartier was voor G.F.C., dat gegroepeerd aanviel, doch de Holten-defensie gaf geen krimp. Met snelle uitvallen was Holten 5 daar entegen dicht bij de eerste treffer. De schoten waren nog te onzuiver om doel te treffen. Na hands binnen de beruchte lijnen, kreeg G.F.C. een strafschop, die door „torwart" van Reek tot tweemaal toe uit het doel werd geranseld. Dit gaf Holten 5 moed en 5 minuten la ter was de stand 0-1 door een doel punt vanN. ten Veen, die effectvol raak schoot. G.F.C. kwam vlak voor rust toch nog op 1-1, een doelpunt, gescoord uit een scrimmage. Na rust was het weder om G.F.C., dat ten aanval trok, meestal massaal door het midden, waar de aanvallen stuk liepen op de sterke trechter, gevormd door het trio Jansen-Kl. Ovink-Deijk. Het uitverdedigen ging razendsnel en uit één van die vele tegenaanval len scoorde J. Stukker met een den derend schot 1-2. Holten 5 heeft hier na de voorsprong kundig verdedigd en bracht het tot een goed einde, mede door correct en attent werk van vlaggenist G. Wansink. De Zweef 6 - Holten 8 4-3 Opnieuw moest Holten 8 een neder laag incasseren, maar toch speelde ze de beste wedstrijd van dit Jammer, dat men steeds met 'n an dere opstelling moet spelen, D ui zet was tegen de Nijverdallers uit stekend, maar 't nodige overleg ont brak nog. Met keeper Tuitert in uit stekende vorm, begon Holten 8 goed op deze regenachtige morgen. Kort voor rust maakte de scheidsrechter zijn enige fout, door De Zweef een cadeautje, een penalty, te schenken, waardoor de ruststand 2-1 werd be reikt. Na de thee een afwisselende partij, met kansen voor beide doelen. He laas voor de rood-zwarten maakten de blauw-witten 5 minuten voor tijd de winnende goal, waardoor een ver diend gelijk spel toch verloren ging. Holten 7 - Haarl. B. 8 1-1 Holten 7 moest zondag aantreden tegen de laagst geplaatste Haarle de Boys 8. De Holtenaren waren in deze wedstrijd zeer offensief, maar ze konden moeilijk tot scoren komen, niet alleen door de goede verdediging van Haarle, maar ook door dé kan sen slecht af te werken. Na een half uur spelen werd het zelfs O-l door dat de Holten-achterhoede de bal slecht wegwerkte. 10 minuten later slaagde Henk Nikkels er echter in met een fraai schot de stand weer in evenwicht te brengen. Na rust kwa men er aan beide kanten nog kan sen. maar gescoord werd er niet. 5 minuten voor het einde van de wedstrijd kende de scheidsrecht. Hol ten nog een strafschop toe, maar de overigens goed spelende Van Lies schoot deze strafschop tegen de paal. zodat het 1-1 bleef. Holten 6 - Holten 9 0-4 Een sterk spelend Holten 9 heeft zich ook Holten 6 van het lijf we ten te houden. Het moet gezegd wor den, dat Holten 6 niet in de sterkste opstelling speelde, maar dit niet als excuus mag aanvoeren. Holten 9 was nu eenmaal beter en heeft dan ook verdiend gewonnen. Zondag a.s. de grote topper Holten 6-W.V.V. 8. Aan vang 11.45 uur sportdal. W.V.V. 8 be zet momenteel de 2e plaats achter Holten 9 met 2 punten verschil. De grote vraag is nu of dit zondag a.s. ook nog zo is. Want Holten 6 kan wa rempel ook nog wei voetballen als al les meeloopt kan W.V.V. 8 nog wel eens een moeilijke zondag tegemoet- gaan. Aan jullie jongens het ant woord met aller inzet goed voor 2 punten. Holten Al reisde zaterdag naar Nij- verdal om er legen de Zweef Al te spelen. Het begon allemaal zeer suc cesvol want de Al-ers stonden al spoedig met 1-0 voor. Maar omdat de Holter achterhoede en in 't bijzon der de keeper zeer slecht speelden, hij ging bij 3 doelpunten niet vrijuit, ver loren de Al-ers verdiend mei 4-1. Holten BI is het gelukt ook de 5e wedstrijd in winst om te zetten. De ze overwinning werd ditmaal echter met zeer slecht voetbal behaald. Over het scoreverloop het volgende: na 10 minuten spelen namen de Bl-ers de leiding die echter binnen 5 minuten door Den Ham teniet werd gedaan, doordat ze een grote fout in de Hol ter verdediging goed afstraften. Een kwartier voor de rust wist BI toch weer een voorsprong te nemen, om dat ze een strafschop kregen toege wezen. Na de rust kwamen de Bl- ers al spoedig met 3-1 voor, maar doordat Den Ham een kwartier voor 't eindsignaal de stand op 3-2 bracht, werd het toch nog een moeizame overwinning. Holten B2-IIaarlese Boys B2 4-0 (rust stand 2-0). Na een ongelukkige start begint ons B2 elftal duidelijk te kennen te geven dat men geen ge noegen neemt met een plaats in de „middenmoot". Vorige week moest Enter Vooruit B2 dat ervaren, zater dag j.l, was het Haarlse Boys B2, dat met een ervaring rijker naar huis werd gestuurd. ON cl Holten cl 0-1 Nauwkeurig uitgevoerde opdrachten, een goede techniek, een uitstekende teamgeest en een zeer beheerst doel punt hebben weer voor een overwin ning gezorgd. Gewoon doorgaan jon gens! Van het C2 en C3 elftal hebben we helaas geen verslag ontvangen. Hol ten E2 speelde in Rijssen tegen RV El een goede wedstrijd, die ondanks het grote veldoverwicht van Holten in 0-0 eindigde. E3 behaalde tegen Sp. Rijssen E4 een regematige over winning (6-1). E4 en E5 tenslotte kon den 't tegen hun veel sterkere tegen standers niet bolwerken. E4 verloor met 2-0, E5 met 9-0. Omdat Holten er een 5e pupillen elf tal bij heeft gekregen, moeten alle pupillen goed naar de nieuwe indeling van deze 5 pupillen elftallen kijken. Deze indeling hangt in het kastje bij Beltman. Voor a.s. zaterdag staan ei- de volgende competitiewedstrijden op het programma: Holten Al-De Tukkers Al Aanvang 3.15 uur, Sportdal. Haarle Boys BI-Holten BI Aanvang 3.00 uur. Vertrek 2.00 uur. Excelsior B2-Holten B2 Aanvang 3.15 uur. Vertrek 2.30 uur. Holten Cl- Vr. Boys Cl Aanvang 2.00 uur Sportdal. SDOL C2-Holten C2 Aanvang 2.30 uur. Vertrek 1.45 uur. ON C4-Holten C3 Aanvang 2.00 uur. Vertrek 1.00 uur. Excelsior D2-Holten Dl Aanvang 12.45 uur. Vertrek 12.15 uur. Enter El-Holten El Aanvang 2.00 uur. Vertrek 1.15 uur. Holten El-RKSV El Aanvang 10.00 uur. Meermanskamp. Excelsior E5-Holten E3 Aanvang 9.30 uur. Vertrek 9.00 uur. Holten E4-Hulzen E3 Aanvang 11.00 uur. Meermanskamp. Excelsior E8-Holten E5 Aanvang 8.45 uur. Vertrek 8.15 uur. De eerste ronde om de KNVB be ker staat centraal in de uitzendingen van de RONO-sportprogramma „Sport voor Sport" van dit weekend. In de uitzending van zaterdag wordt tussen 19.45 en 20.00 uur verder aan dacht besteed aan dammen, schaken, atletiek en judo. Zondag tussen 18.30 en 19.15 uur ko men de voetbalnabeschouwingen uit Leeuwarden en Arnhem aan de orde. Verder bevat het programma o.a. de teamcross in Markelo, ijsh' ay, ta feltennis, volleybal, korfba n hoc key. Op zaterdag, 28 oktober organise ren de bgezamenlijke P..JG.O.afde lingen in Kring II, waartoe behoren Bathmen, Diepenheim. Enter, Goor, Holten en Markelo, een nachtrit. De starts is om 20.00 uur bij Camping Bergzicht (Bomans) Twikkelerweg 11 te Markelo. Deelname is mogelijk voor leden en nietleden. Losser 1 Holten 1, 14.00 uur; Hol ten 2 Wierden 2 10.00 uur (Meer manskamp); Holten 5 Wierden 3 10.00 uur (Sportdal?); Holten 4En ter 4 11.45 uur (Meermanskamp); WW 7 Holten 7, 11.45 uur; RKSV 5 Holten 8 12.15 uur; Haarl. Boys 7 Holten 9 10.30 uur; Holten 6 WW 8 11.45 uur (Sportdal). Zaterdag: Het programma van ju nioren en pupillen is in het verslag opgenomen. Voor zondag is de eerste ronde van de bekerwedstrijden vastgesteld. Hol ten moet daarbij op bezoek bij Los ser. Geen gemakkelijke taak, want de Lossenaren hebben in 4A boven aan de ranglijst gestaan en zijn zondag naar de tweede plaats verhuisd. Zij hebben 11 punten uit 8 wedstrijden, wat er op kan duiden, dat er in die afdeling nog meer sterke broeders zitten of dat de kracht in deze afde ling niet zo groot is. Het is moeilijk te peilen. Het is voor Holten in elk geval de moeite waard om deze wed strijd te winnen, omdat daardoor de kans bestaat, dat er een sterke for matie naar Holten komt uit de hoge re klassen. Met het oog op eventuele strafschoppen bij gelijkspel is het aanvangsuur van de wedstrijd be paald op 14.00 uur. Vertrek vanaf de Smidsbelt ook voor de supporters om 12.30 uur. De selectie is als volgt samengesteld: J. Deijk, D. Pasop, G. Soer. W. Dik kers, G. Paalman, G. Brands, S. Meinsma, W. Nijenhuis, H. Hoefman, W. Kaiser, B. Knapen. G. Oolbekkink A. Reijlink, en W. Reijlink. De uitslagen van zondag j.l. in 4B en de stand is als volgt: Reutum Rood Zw. 1-2; NEO Hector 3-3; Enter La Première 0-0, Wilhelminaschool Nijverdal 4-3; Holten Unisson afgelast. W'school 8 6 1 1 13 15- 7 Rood Zwart Hector La Première Reutum Holten NEO Enter Wierden Nijverdal TJnisson 5 2 1 12 13- 7 5 1 2 11 18-9 4 2 2 10 8-6 3 2 3 8 9-8 3 1 3 7 9-10 2 3 3 7 13-16 6 0 3 3 11-11 11-18 7-12 OSV 8 116 3 12-21 De gestaakte wedstrijd Enter Unisson (1-1) is niet in de stand op genomen. Blauw Wit (met invallers voor Beu kerkamp. Fockema Andreae en Beldman) heeft tegen het Enschede- se Boswinkel een 2-1 nederlaag gele den na met de rust met 1-0 te heb ben voorgestaan. De eerste 45 minu ten waren de Blauw Witters technisch^ beter en sneller dan Boswinkel doch" het duurde toch nog tot 5 minuten: voor de rust eer dal Gerrit Schöp- pers voor 1-0 zorgde uit een voor zet van Ap Jansen die voordien even als Henk Aanstoot Jr. een heel goe de kans had gemist. Tal van goed opgezette aanvallen lie pen op niets uit doordat de Blauw Witte spitsen Aanstoot Jr. en Schöp- pers aan de lopende (voetbal) band buitenspel liepen en na een in eer ste instantie door de gastheren af geslagen aanval niet snel genoeg te rug kwamen. Doelman van Genne had in de le helft maar heel weinig te doen en hij stopte enkele harde schoten van uit de tweede lijn su bliem. Na de thee zette Boswinkel alles op de aanval en na plm. een kwartier spelen zorgde H. Huisman voor de gelijkmaker (1-1) to.en er een klein misverstand was in de Blauw Witte verdediging. Boswinkel bleef na de ze gelijkmaker komen en de inmid dels versterkte achterhoede kwam on der zware druk te staan. Van Genne moest herhaaldelijk in actie komen bij gevaarlijke schoten. Twee maal juichten de Boswinkelspelers en sup porters reeds voor een doelpunt doch dit was te vroeg want van Genne stompte de bal uit de hoek. In de 82ste minuut kwamen de gast heren op 2-1, toen een schot van ze ker twintig meter door Blokhuis van richting werd veranderd waardoor Van Genne kansloos was. De resterende acht minuten deed Blauw Wit er nog alles aan om een gelijkspel te behalen. Henk Aanstoot maakte nog een fraai doelpunt dat door de scheidsrechter ten onrechte wegens buitenspel werd afgekeurd. G. Schöppers knalde uit een voorzet van Wim Beldman tegen de kruising van paal en lat. Boswinkel stond de laatste 5 minuten met de rug tegen de muur en moest 3 hoekschoppen toestaan. Uit één hiervan kreeg Aan stoot Sr. nog een heel goede kans op één puntje doch in plaats van direct ih te schieten ging hij „pingelen" waardoor hij deze laatste kans ver speelde. In de 2e helft werd Jansen op de rechtsbuitenplaats vervangen door Manenschijn die technisch op deze voor hem ongewone plaats wel aardi ge dingen deed. maar snelheid te kort kwam. Blauw Wit maakte in de 2e helft de grote fout door met 6 a 7 man in de verdediging te gaan, waar door men 't middenveld totaal kwijt raakte. Practisch alle ballen die van uit de achterhoede „geretourneerd" werden waren voor de gastheren. Het klopte, nadat Boswinkel gelijk had gemaakt, in de Blauw Wit ploeg ,.xüet:.meer. De rust, het samenspel, het elkaar begrijpen waren zoek en hadden plaats gemaakt voor paniek n onbeheerst spel, waarvan Boswin- "I profiteerde. Stand le klasse A: bculo 6-10 ■>osterhaar 7-10 v in kei 6-8 -.-.-'e 6-7 i^nerlo 5-5 "Mauw Wit 6-5 \vorsberg l-l Vesos 6-1! Denekamp 6-4 D.V O. 7-4 Het vijfde van Aadorp heeft in de wedstrijd tegen de reserves van Blauw Wit de volle winst gepakt en dat lukte omdat ze de kansen op een doelpunt benutten, dit in tegenstel ling mei de Blauw Witte aanvallers die het lelijk lieten afweten. Men miste in de Blauw Wit voorhoede Ap Jansen en Bert. Rieberg. Reeds na 5 minuten spelen opende Renger Veldhuis de score. Blauw Wit ging na deze openingstreffer meteen flink door, doch de goede tot zeer goe de kansen die ontstonden om verder uit te lopen, werden door de voorhoe de niet genut. In de 23e minuut kwam Aadorp door Alhers op 1-1 en dit werd ook de ruststand. Na vijf minuten tweede helft zorg de Wim Schöppers uit 'n kopbal voor 2-1 doch in dezelfde minuut werd het 2-2 toen de gasten een door Mein- dersma veroorzaakte strafschop be nutten. Beide partijen streden hier na voor de volle winst, een strijd die Aadorp vijf miuten voor tijd beloond zag (2-3). Blauw Wit kwam in de laatste minuut nog heel dicht bij de gelijkmaker. Het harde schot van Nij enhuis, die een prima partij speelde, werd door de lat gekeerd. Tijdens de „samengestelde" wed strijden te Wierden op zaterdag 21 oktober bleek dat de Rijssense Oos terhofruitertjes niet voor niets kam pioen van Overijssel zijn en dat ze op 4 november a.s. de Overijsselse kleuren mogen verdedigen op de Nationale Kampioenschappen te Bor ne. Vooral in de „zware klasse" (meer gevorderden) was het een Rijssense aangelegenheid en wist alleen Inge Gorel met de zeer beken de „Goudhaantje" zich met de Rijs sense jongelui te meten. Uitslagen: A-B (pony's tot 1.27 m) klasse „L" 1. Hans Ebbing met „Polly", Rijs- C.-D (pony's tot 1.47 m) Klasse ,,L" 1. Jan Beekman te Markelo. Klasse „Zwaar" 1. Inge Gorel met „Goudhaantje" Wierden, 2. Tonnie Beldman met „Springfield" Holten, 5. Gerrit Vosman met „Pascha" Rijs sen. Klasse C-D 1 Wim Rutterkamp met „Cooper" Rijssen. 2. Dic-k Bak ker met „Kolzula" Rijssen, 3. Etto Oosthoek met „Blacky" Rijssen, 4. Henk Valk met „Johnny" Rijssen. Een week eerder (14 oktober) werden de clubkampioenschappen van de Oosterhofruiters, waarvan onze plaatsgenoot de heer G. Beldman in structeur is, verreden. Evenals vo rig jaar werd Wim Rutterkamp met „Cooper" kampioen wiens kleine viervoeter in de cross nog sneller was dan de meeste „grote" paarden. Dick Bakker werd bij deze kampioenswed- De junioren BI behaalden in Hel- lendoorn tegen VESOS BI een 1-0 overwinning. Het was in deze compe titie de eerste keer dat de volle winst werd gebracht. Het liep tegen Ve- sos beter dan in de vorige wedstrij den en hopelijk is deze kleine zege 'n stimulans om op het goede (voetbal) pad door te gaan. Richard Beldman zorgde met een mooi doelpunt voor de beide puntjes. De junioren Cl speelden een aardig partijtje doch ze waren uiteindelijk nial opgewassen tegen S.O.S. Cl waarvan met 3-0 werd verloren. De juno's C2 hadden Marie Cl op bezoek. Ze verloren weliswaar met 2-0 maar gezien de sterkte van Marle een goed resultaat. De Marlese jongeren tip pen we als de kampioen in deze af deling. De junioren Dl gaven in Hen gevelde W.V.V. Dl goed partij en met een beetje meer geluk hadden ze een puntje meegekregen. Teun Schup- pert maakte de beide doelpunten. strijden tweede en Tonnie Beldman eindigde met „Springfield" op de 3e plaats. Aan de nat. kampioen schappen te Borne zal de Rijssense club met 2 equipes van vier ruiter tjes mogen deelnemen. Op uitnodiging van de besturen van de plaatselijke afdeling van de Chr. Plattelandsvrouwen B >nd (CPB) de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, de Chr- Boeren- en Tuindersbond (CBTB) en de Overijsselse Landbouw Maatschappij (OLM) sprak in zaal „Vosman" de heer Morren, bestuurs lid van de afd. Enschede Veilig Ver keer over het onderwerp „Verkeers problematiek". De gzeamenlijke avond werd geopend door mevrouw Van Eng- brink-Ramaker. De heer Morren hield hierna een boeiende met humor door spekte causerie. Hij stond uitvoerig stil bij drie be,langrijke dingen die een verkeersongeval kunnen veroor zaken 1. gebrek aan verkeersfatsoen 2. niet doelbewust aan het verkeer deelne- men. 3. gebrek aan verkeersinzicht. Na behandeling van deze punten was er gelegenheid om vragen te stellen en hiervan werd volop gebruik ge maakt. De avond werd besloten met een prachtige film over een agrarisch bedrijf in Canada. Deze film droeg als titel „Wheat Country". Al met al een leerzame avond die door de heer Meijerman met een hartelijk woord van dank tot de heer Morren en een wel thuis werd besloten. Het elftal van Blauw Wit dat za terdag op het sportcomplex „Meer manskamp" zal spelen tegen D.V.O uit Almelo zal worden gekozen uit de volgende selectie: F. van Gennep, doel; C. P. Beukenkamp. J. Thalen, H. Hovenkamp, G. Dikkers, J. Beldman, H. Wiersma, A. Jansen, H. Aanstoot Jr., G. J. Landeweerd. G. Schöppers, J. Kolkman en H. Aanstoot Sr. Aanvang van de wed strijd: half drie. Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: Groep A: 1. B. Brinkman 127 pun ten, 2. J. van Asselt 121 punten, 3. G. Koopman, 108 punten. Groep B: 1 G. A. Haverslag 111 pun ten, 2. J. Bouwhuis 96 punten. 3. A. Schuppert 92 punten, 4. A. J. Bos 72 punten. Groep C: 1. H J. Bekkernens 96 punten, 2. A. Bieleman 89 punten, 3. E. Denekamp 87 punten, 4. A. Drenth 85 punten. Blauw Wit I speelt thuis tegen DVO 1 uit Almelo. De P T.T.-ers (4 uit 6) kunnen de puntjes heel goed ge bruiken en Blauw Wit zal van meet af op z'n tellen moeten passen. Een bescheiden zege ligt binnen 't bereik maar dan zal er met overleg ge speeld moeten worden. De wedstrijd die geleid zal worden door scheids rechter J. Wilharms begint om 2.30 uur. Blauw Wit 3 speelt om 1.00 i thuis tegen Vroomshoopse Boys 6. en Blauw Wit 4 speelt uit tegen Evers- berg 4. De junioren BI zullen het in Rijs sen tegen Sportclub Rijssen BI ge makkelijk krijgen. We houden het op een gelijkspel. Het programma luidt verder als volgt: Blauw Wit CI-S.D.O.L. Cl 3.15 uur.. Excelsior C5-Blauw Wit C2, Blauw Wit DI-Enter Vooruit Dl 2.00 uur. In de lastige uitwedstrijd tegen WW El wist Blauw Wit El ook de ze keer ongeslagen te blijven. Door een 0-0 eindstand blijft El goed mee doen in dc kopgroep van de compe- tie. E2 deed het deze keer veel be ter dan de vorige week. Nu werd het dan ook een fraaie 4-0 overwinning tegen N'dal E4. Focco Abma, Wim Rietman en Henk Brinks maakten de doelpunten. Blauw Wit E3 speelde «en spannen de partij tegen Sp. Lemele E3. Gerard Rutgers zorgde er met een fraaie goal voor, dat beide puntjes in Hol ten bleven. E4 moest naar Marle om de strijd aan te binden tegen MVV E2. De tegenstanders wonnen verdiend met 4-0. Blauw Wit E5 kon niet met een overwinning terugkomen van Rijssen. maar de 2-0 nederlaag te gen RKSV E2 was alleszins eervol. In het Literair Kwartier van de RONO op zondag 29 oktober (18.00- 18.15) bespreekt J. Pop een bundel Friese verhalen van de in Enschede wonende Reinder Rienk van der Op een te Delden door de Twentse Bond gehouden schietconcours, dat zeer sterk was bezet, heben de schut ters J. van Asselt, B. Brinkman, H. Paalman en G. J. Schuppert van de Iloltense Schietvereniging „De Een dracht" met 489 punten de derde prsij behaald in de B-Klasse .Korpswed strijden". Met 135 punten was Bets Brinkman van „De Eendracht de beste A-schutter van het concours. Het Jeugdkorps van de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." gaat zater dag 28 oktober naar Losser waar z.al worden deelgenomen aan een door de Losserse Muziekfederatie onder aus piciën van de Kon. Ned. Federatie (KNF) georganiseerd Nationaal Fede ratief Muziekconcours. De 30 jeugdige Holtense muzikanten zullen onder directie van Henk Bouw huis uitkomen in de 4e adfeling „Fan fare". De uit te voeren werken zijn ..Caravellé" van Delbecq en „Euro ouverture" van Van de Bos. Als alles volgens plan verloopt zal ons jeugd- ensemble om half een het podium be treden in de Spotrhal „De Fakkel" waar het tweedaags concours zal plaats hebben. Van harte wensen we onze jonge musici en dirigent Henk Bouwhuis het succes waarop wordt gehoopt. leest. De titel is Lampefryske For- halen. Hierin heeft Van der Leest een aantal verhalen verzameld die handelen over het leven van een jon gen, zo tussen de 10 en 14 jaar. In hetzelfde programma bespreekt C. F. de Vries een studie van Ab Vis ser over de misdaadliteratuur van Edgar Allan Poe tot heden onder de titel „Wie is de Dader"? Het is een uitgave in de serie literaire verken ningen van Sijthoff in Leiden. Dames 60-plus opgelet Met ingang van 14 oktober heeft de NS de leeftijd van rechthebbende da mes op het NS-reductieabonnement verlaagd van 65 naar 60 jaar. NS gaat er vanuit dat dames van 60 t.e.m. 64 jaar (en dat zijn er 200.000 in Nederland) in tegenstelling tot mannen veelal niet meer in het ar beidsproces zijn opgenomen. Tijd en behoefte om te reizen zijn bij deze groep Nederlanders ruim aanwezig. De financiële mogelijkheden wellicht wat minder; een gereduceerd ta rief wordt dan ook gunstig geacht voor de toenemende felscönsumptie. Zowel NS wat betreft de meerop brengst als dames boven zestig jaar wat betreft de nieuwe mogelijkheden zullen hiermee gebaat zijn. NS volgt hiermee het voorbeeld van Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk, die ook dames vanaf haar 60e jaar voordeliger per trein laten reizen. Zwitserland heeft de leeftijdslimiet op 62 jaar gesteld. NS-vastrechtkaart voor automobilisten/zakenlieden j In de slag om de nieuwe klant gaat NS in de periode 15 oktober t.e.m. 14 november aktie voeren on der automobilisten-zakenlieden. Onder ca. 250.000 personen die de laatste jaren een auto hebben aangeschaft in een bepaalde prijsklasse, wil NS proberen wat meer begrip voor het selectief autogebruik te kweken. De werving gaat schriftelijk en wordt vergezeld van een zgn. intercityspoor boekje (winterdienst *72"73) waarin ook de belangrijkste internationale treinver** ■'dingen zijn opgenomen. Bij de brief is een voordeelcheque en een NS-identiteitsbewijs gevoegd. De cheque is bij inlevering goed voor een ciaal Vastrecht '-imm inent da en gulden kost de ze vastr .aart op zak ka au- tomobi' binnen Neder!- - een maand lang voor half geld reizen. Goedkoop reizen in Duitsland Van 16 oktober t.e.m. 14 december 1972 kunnen dames van 60 jaar en ouder en heren van 65 jaar en ouder gebruik maken van gereduceerde ta rieven van de Westduitse Spoorwe gen. Het gaat om Hucties van 40 tot 45 pet. op de nor e dubbele enke le reisprijs. De grootte van de reductie is afhan kelijk van de reisafstand. De mini mumafstand bedraagt 51 km. De re ductie-regeling geldt niet voor In tercity- en TEE-treinen. Meereizende kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar betalen de helft van de geredu ceerde prijs. Zaterdag 21 oktober jl. hielden de Bergruiters te Holten hun onderlin ge clubkampioenschappen. Door de medewerking van vijf grondeigena ren en de weergoden werd het een geslaagde dag. Om 9 uur werd begonnen met een dressuurwedstrijd die in de lichte klasse de volgende uitslag gaf: 1. F. Admiraal-Tosca; 2. W. Aaltink- Carlos; 3. mej. C. Schrijver-Tanja. In de zware klasse: 1. J. Murris-Light Feet: 2. D. Wil- lems-Duc du Montagne; 3. H. Frie- link-Risseau. Daarna volgde een vakkundig uit gezette cross rond 't motorcrosster rein, die in de licht klasse als het volgt verliep: 1. Aaftink-El Torro; 2. mej. C. Schrijver-Tanje; 3. F. Ad miraal-Tosca. In de zware klasse: 1. D. Willems- Duc du montagne; 2 J. Bronsvoort - Rex; 3. J. Murris-Light Feet. Het. laatste onderdeel werd ge vormd door een springconcours in drie klassen. Klasse Licht: 1. F. Admiraal-Tosca; 2. J. Tiggeler-Dilemma en mej. C. Schrijver-Tanja. Klasse middel: 1. H. Brouwers-Mata dor; 2. J. Bronsvoort-Rex; 3. J. Sel- horst-Dandy. Klasse Zwaar: 1. t.e.m. 4. Ex aequo .1. Brouwers-Enster; H. Frielink-Ris- sêau; R. Getkate-FinolyD. Willems- Duc du Montagne. Het totale klassement luidt: 1. D. Willems (Houder van de wis selbeker die door Automobielbedrijf Willems te Holten beschikbaar is ge steld) 2. II. Frielink 3. J. Murris (Houder van de wissel beker in 1971.). Door de instructeur de hr. Valk en de expediteur de hr. Pieffers wa ren fraaie bekers beschikbaar ge steld voor de beste B-niiter, die in het bezit kwamen var de heer F. Admiraal. Een en ander werd vakkundig geju reerd door de ht _r Woestenenk te Laren. De in een sportieve en prettige sfeer verlopen dag werd 's avonds beslo ten met een prijsuitreiking in hotel Muller te Holten. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. 11500. vrijdag 27 oktober, aanvang 20 uur, Wim Kan; zaterdag 28 oktober, aanvang 20 uur. Concert Muziekvereniging ons ideaal met o.a. Ronnie Tober, Rita Corita en Elles Berger. maandag 30 oktober, aanvang 20 uur Ned. Reisvereniging, jaarlijkse film avond. dinsdag 31 oktober van 10-16 uur Tes- selschade Arbeid Adelt, tentoonstel ling en verkoop van handwerken, dinsdag 31 oktober aanvang 20 uur verkiezingsbijeenkomst VVD. Spre ker: Hans Wiegel. woensdag 1 november, aanvang 2C uur, Sibirsk. Folkforistisch Russisch Staatsensemble. donderdag 2 november, aanvang 20 uur Concert Toonkunstkoor Euterpe. CINEMA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 26 oktober t.m. woens dag 1 november Veel liefs uit Mos kou 2e week 14 jaar; vrijdag 27 okl. en zaterdag 28 okt. nachtvoorst. 200 motels met Frank Zappa 18 jaar; zaterdag 28, zondag 29 okt. en woens dag 1 nov. matinee: Sjors en Sjim- mie en de toverring a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur vrij. 20-24 u. za. 14-18.45-21.15 -24 u. zo. 14-16-18.45-21.15 u. wo. 14-20 u. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 26 oktober cyclusvst. Le Weekend 18 jaar; vrijdag 27 okt. t.m. woensdag 1 no vember Dracula Contra Frankenstein 18 jaar; zondag 29 oktober matinee; Een lan ge rij kruizen a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30 uur. E.D.B.-theater. Smedenstr. tel 13615 donderdag 26 okt. t.m. woensdag 1 november Wat zien ik? 18 jaar; vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober, nachtvst. Vemietigings-commando's 18 jaar: zaterdag 28, zondag 29 okt. en woens dag 1 nov. matinee: Laurel en Har dy als straatmuzikanten a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur. vrij. 21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506. t.m. 29 oktober Willem Romijn, te keningen. 30 oktober t.m. 27 november Theo Schildkamp. pentekeningen, etsen en aquarellen. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 u. zaterdagavond, zondag en ma. gesloten. Assenstraat 4 tel. 11848. GOETIEK DE ROZIJNENKORF t.m. 22 november Kees Oosterbaan, tekeningen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrijdag 14-18 en 19-21 uur zondags gesloten. ATHENEUM BIBLIOTHEEK Klooster 3 tel 16512. 12 eeuwen boek en schrift, een keuze uit 20 jaar aanwinsten. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 13- 17 u. en 18-20.30 u. zaterdag en zon dag gesloten. MUSEUM DE WAAG. Brink telef. 14556. Antieke fietsen, keukens, zil ver- en aardwerk. MUSEUM DE DRIE HARINFEN Brink, tel. 14556 antiek kinderspeel goed en antiek ekostuums. Openingstijden: dinsdag t.m. vrijdag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED. Noordenbergstraat 9 tel. 14556. Openingstijden: dinsdag t.m. zater dag 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 uur. zaterdag 28 oktober: 50 jaar Deven ter zaterdagmarkt. Om 11.30 uur hul diging van de heer J. Oosterhof die 50 jaar op de markt heeft gestaan, zaterdag 28 oktober Aqua 24. Zwem- festijn in het overdekte zwembad. Verdere inlichtingen tel. 22615 of bij V.V.V. 16200. Aanvang za. om 17 uur. Einde zo. 18 uur. Dus 24 uur continu. LITERAIR CAFE. Brink 30 telef. 11637. dinsdag 31 oktober, aanvang 20 uur. Kosten f 1,50 p.p. Deze avond leest Jan Slijkhuis. JAZZ CAFE. Brink 30 tel. 11637. elke vrijdagavond van 19.30 tot 23.30 uur kosten f 2.50 p.p. donderdag 2 november 20 uur in de Openbare Leeszaal, Ingang Kleine Overstraat. SOCIETA „Dante Alighieri". Prof. Dott. Ernesto de Miro houdt een lezing over' Arte Greca ed arte in digene di Sicilia. ALMELO VAROSSIE AU Do. t.m. wo: 18 jaar kant en klaar 18 jaar; Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo. 2.30 en 8 uur, za. 6.45 en 9 uur, zo. 4.45 en 6.45 en 9 ur. Zat. de Schok, 18 jaar. Zondag: Helden zonder glorie, 14 jr. Aanvangstijden: 2,30 uur. PALACE: Do. t.m. wo: Vrouwen in hun vrij(rs) uren) 18 jaar; Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo. 2.30 en 6.45 en 9 uur, za. 6.45 en 9 uur; zo. 4.30 en 6.45 en 9 uur. zo. wo: Tom en Jerry festival a.l. Aanvangstijden: zo. 2.15 uur. wo. 2 30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5