Afscheid ^an wethouder H. Klein Yelderman De vereniging tot steun aan de Nier Stichting Nederland w 1 NYV-afdeling besprak winterprogramma mS^HÊSÈm OPHALEN GROF VUIL dJ wm Holtense gemeenschap op voorbeeldige wijze gediend Officiële publikatie ONZE AGENDA ^Tüüï" Jy Uitloting en rentebetaling obligatielening 1951 Geslotenverklaring Toeristenweg W. ten Berge volgt Klein Velderman op als wethouder INBRAAK OPGEHELDERD Gevonden en verloren voorwerpen Rectificatie storende fout Twee ernstig gewonden door de mist Kerkdiensten Medische dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzor glng Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding GESLAAGD OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 27 oktober 1972 24ste Jaargang - No. 43 Uitga van de Stichting Advertentieprijs llf cent per mm (bij contract lager Abonnementsprijs f 6,per half jaar12,per jaar „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober Roba Autobedrijf BV te Rijssen we gens bezoek aan VW-fabriek te Wolfsburg gesloten. Vrydag 27 oktober 16.00-18.00 uur en vanaf 19.30 uur: Bazaar ZVV „Blauw Wit "66" in gebouw Rehoboth (zie bericht). Zaterdag 28 oktober 15.00-17,30 uur en vanaf 19.00 uur: Bazaar ZVV „Blauw Wit '66" in gebouw Rehoboth. 20.00 uur: Nachtrit Kring 11 PJGO vanaf Camping Bergzicht Twikke- 1 er weg 11, Markelo (zie bei.). Zondag, 29 oktober 11.00 uur: Speeltijd Hockeyclub Hol ten op 't Veld van ZW „Blauw Wit '66". 14.30 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode Bathmen (z.ie adv.). Maandag 30 oktober 20.00 uur: Ledenvergadering touw- trekkersvereniging „Okia" in café Kalfsterman. 20.00 uur: Voorlichtingsavond leden Ned. Reisveren. in de bovenfoyer van de Schouwburg te Deventer. 20.00 uur: Vergadering Sportcom- missie MAC „De Holterberg" in clubhuis „De Biester". Donderdag, 2 november 20.00 uur: Openbare Kerkeraadsver- gadering Ned. Herv. Gemeente in het gebouw Irene (zie bericht). Maandag, 6 november 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize Boot „Kom over de brug" aan IJsselkade te Deventer. Dinsdag 7 november 19.45 uur: Bijeenkomst Holtense Kunstclub „HKC" in Amicitia; me vrouw F. Kelk-Jong over „Kunst is overbodig Is kunst overbo dig?". Boot „Kom over de Brug" aan IJs selkade t.e Zutphen. Woensdag, 8 november Boot „Kom over de Brug" in de ha ven van Lochem. Maandag, 13 november 20.00 uur: Ruilavond Postzegelclub „HPC" in hotel Vosman. De heer W. Vlogtman, Dijker- hoek 37b. werd dinsdagavond toegelaten als lid van de raad van Holten, nadat de commissie van onderzoek, die bestond uit de fractievoorzitters J. H. Bos- schers (CHU), W. ten Berge (Gem.Bel.) L. Kaan (PvdA), E. M. van Schooten (Boerenpartij) en J. Wiggers (AR), bij monde van de heer Bosschers had ver klaard dat de geloofsbrieven in orde waren bevonden. De heer Vlogtman vertegenwoordigt in de raad de partij Gemeente belangen. In de raadzaal van het „huis der gemeente" heeft wethouder Herman Klein Velderman dinsdagmiddag afscheid genomen van burgemeester mr. W. H. Enklaar, gemeente-secretaris G. Langen barg, wethouder J. Rietberg, raadsleden, hoofden van de verschil lende diensten en chefs van de verschillende afdelingen. Verschillende sprekers voerden ter gelegenheid van dit afscheid het woord en uit alle toespraken bleek duidelijk wat de scheidende wethouder voor de gemeente Holten an voor de Holtense gemeen schap heeft betekend. Burgemeester mr. W. H. Enklaar opende de rij en hij sprak als volgt: Wethouder Klein Velderman, De raad heeft zo juist de geloofs brieven van de heer Vlogtman, uw opvolger onderzocht en goedgekeurd. Nog acht dagen is er de gelegenheid om tegen dit besluit in beroep te ko men bij Gedeputeerde Staten. Indien dit beroep niét wordt ingesteld het geen te verwachten is dan za] de heer Vlogtman tot lid van de raad onherrooepelijk zijn en zult u per 1 november a.s. uw mandaat als raads lid en tevens als wethouder hebben verloren. Menselijkerwijs gesproken zal dit derhalve uw laatste raadsvergade ring zijn, waarin U als wethouder en lid van de raad zult optreden. Is het 'n wonder dat wij er behoefte aan hebben daar een ogenblik bij stil te staan, en U de dank te brengen wel ke U toekomt. Succesrijk leven U hebt, wethouder Klein Velder man, een succesrijk leven achter U. Als smidsknecht uit Bathmen naar Holten gekomen en U opgewerkt op een wel zeer spectaculaire wij ze. Na enkele jaren smidsknecht te zijn geweest stichtte U een eigen be drijf aan de Kolweg en thans een eigen machinefabriek, met onder an dere de fabricage van gladheidsbe- strijdingsapparatuur, die bijkans op alle Nederlandse wegen zo'n onmis baar winterwerk verricht, die men op zeer vele Europese wegen tegen komt, leverancier ook van de stad Pai-ijs. Waarom dit voorbeeld? Omdat daaruit uw ondernemingslust, uw durf. uw doorzettingsvermogen en inzicht zo duidelijk blijkt Eenvoudig man gebleven Ondanks deze spectaculaire ont- HOLTEN In de in hotel Vosman gehouden ledenvergadering van de N.V.V.-afdeling „Holten", die goed bezocht was, werd het winterprogramma besproken en reeds gedeeltelijk vastgesteld. Op zaterdag, 18 november wordt in hotel Vosman een bejaarden middag gehouden, waarvan de betrokken leden van hun afdelings secretaris bericht zullen ontvangn. De datum van de jaarlijkse feestavond kon nog niet worden vastgesteld, deze zal evenals de kindermiddag vermoedelijk in januari gehouden worden. Voorts zal een forumavond worden georganiseerd voor leden van het N.V.V., C.N.V. en N.K.V. en een bindingsavond voor de kaderleden met hun echtgenotes van de plaatselijke verbondsal'delingen met o.a. het bingospel. In afwijking van een vorig besluit werd besloten om de hu'lidiging van bejaarde leden tijdens de bejaardenmiddag te doen plaats vinden en bij 25-ja- rig of 40-jarig lidmaatschap de huldiging aan de betrokken af deling over te laten. In zijn openingswoord heette voor zitter Tijhof in het bijzonder welkom de districtsbestuurder de heer J. C. Moolekamp. Medegedeeld werd, dal op zaterdag, 11 november, in Schouw burg Odoom, 'n provinciale kaderdag zal worden gehouden door het NVV in Overijssel. Het onderwerp zal zijn „Wat is democratisering van het be drijf en wat doen we daarmee als vakbeweging?". Dit. zal worden inge leid door J. van de Doef, hoofdbe stuurder v. d. K.B.V., tevens lid van de werkgroep maatschappij kritische vakbeweging. Forumleden zullen zijn de heer P. H. van Zeil, lid van de 2e kamer voor de K.V.P., ds. H. G. van Vlist, industriepredikant te De venter, C. Poppe, medewerker van dte Industriebond N.V.V. en de heer F. O. Gorter, directeur van Nijver- dal-ten Cate te Nijverdal. Het forum zal worden geleid door de heer J. C. Moolekamp, districtsbestuurder N.V.V. te Almelo. Op donderdagavond, 23 november, wordt een regionale voorlichtingsbij eenkomst gehouden over de Wet Ar beidsongeschiktheidsverzekering (de W.A.O) in restaurant Cosa te Henge lo. Inleider is L. de Graaf, secre taris van het C.N.V. en het forum bestaat verder uit de heren H. G. Bijvank, directeur van het G.A.K. te Hengelo, J. van Gils, districtsbestuur der Industriebond N.K.V. en voor zitter is de heer J. C. Moolekamp. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. In de vergadering werd verder ge sproken over de werkende jongeren van 15 jaar. die bij het in dienst tre den in verband met hun cursusdag, slechts 4 dagen uitbetaald krijgen, omdat de regering dit aan het be drijfsleven heeft overgelaten. Wel be staat er een mogelijkheid voor kin derbijslag. Verder zal een tweetal leden aangezocht worden om als om budsman op te treden voor het even tueel verstrekken van inlichtingen aan de leden. wikkeling van uw zaken bent u steeds dezelfde eenvoudige man gebleven, die zonder zich op eigen verdiensten en succes te beroemen gewoon zijn weg door het leven volgt. Blijven de die U zijt en steeds was de een voudige eerlijke en hartelijke Her man Klein Velderman. Gemeenschap dienen De behoefte om U voor de Holten se gemeenschap in te spannen is in al die jaren overduidelijk gebleken. Uw inzet gaf U aan de Industrie- commissie, Holtens Nieuwsblad, Bra deriecommissie, de voetbalvereni ging, VW „Holtens Belang" en nog zoveel andere organisaties meer. U was paraat, waar men U riep. Is het 'n wonder dat 't werk van de Raad U trok en dat U bereid waart daaraan uw tijd en aandacht te schenken. Van september 1954 af, dat wil zeggen 18 jaar lang hebt gij deel uitgemaakt van de Holtense ge meenteraad en daarin uw belangrij ke inbreng gehad. Op 30 november 1961 trad U, als opvolger van de heer D. J. Wansink toe tot het college van B. en W., een plaats die U na de verkiezingen in 1962 moest inruimen. Na de verkiezingen in 1966 kwam U weer terug in het college, waarvan U tot op de huidige dag deel van zijt blijven uitmaken. Zeven jaar hebt U derhalve deel uitgemaakt van het dagelijks bestuur van onze gemeente en hebt U als zo danig mede leiding gegeven aan het bestuur daarvan. Plezierig samengewerkt Terugziende op deze tijd kan ik er van getuigen, dat de samenwerking met U een bijzonder plezierige en goede is geweest. U hebt iets ont- wapenends over U, uw opmerkingen zijn nimmer kwetsend of onaange naam, terwijl hetgeen U zeggen wilt niettemin duidelijk overkomt. Een speelse mildheid siert uw karakter dat van een grote bescheidenheid is doortrokken. Op successen in eigen zaken gehaald, liet U u nooit voor staan. U ging rustig uw weg, geen •bravour, maar rustig doen wat U meende dat gedaan moest worden. Wethouder Klein Velderman, wij heben het goed met U gehad. U hebt gemeend dat uw tijd gekomen is.' U hebt in de tijd die achter U ligt veel van U zelf gevergd, uw gezond heid draagt daarvan de sporen. Het komt U toe, dat U nu ook eens aan U zelf gaat denken en anderen de wagen laat trekken. Daarom heb ben wij uw besluit te respecteren en ons rest slechts U dank te zeggen voor hetgeen U als wethouder en als burger van Holten gedurende uw rij ke leven hebt gedaan. U te danken voor uw eerlijke vriendschap die U ons geschonken hebt. Dit Makkum- se bordje, gesierd met het wapen van Holten moge U zeggen, dat on ze gemeenschap zich zeer aan U verplicht gevoelt. Het ga U goed! Aan mevrouw J. Klein Velderman- Bijma werden door de burgemeester- bloemen aangeboden. Scheiden doet lijden Wethouder J. Rietberg: Ik gebruik deze bekende spreuk niet om senti menteel te zijn. Er is hiervoor geen reden omdat mijn collega welbewust dit afscheid heeft gewild. Wel voel ik mij gedwongen om vanmiddag 'n enkel woord te zeggen. De dag van vandaag en het uur van dit ogenblik geven hiertoe reden. Als wethouders hebben we steeds prettig samenge werkt: en de goede verstandhouding is steeds gebleven ook als we wel es scherper- tegenover elkaar stonden. Met heel veel genoegen, zo besloot wethouder Rietberg, zal ik blijven te rugdenken aan de tijd dat U lid van het college van B. en W. was. De heer D. J. Wansink, die als oud ste raadslid namens de raad het woord voerde, noemde de scheiden de wethouder een man van weinig woorden maar van daden die de Hol tense gemeenschap op velerlei ge bied op voortreffelijke wijze hebben gediend. Hij was steeds bereid om te helpen en tal van Holtense verent- De scheidende weth-ouder H. Klein Velderman brengt de bur gemeester dank voor de waar derende woorden tot hem ge sproken. Links mevr. J. Klein Velderman-Bijma, burgemeester mr. W. H. Enklaar en de secre taris de heer G. J. Langenbarg. gingen hebben wanneer ze wat krap bij kas zaten nooit vergeefs een be roep op hem gedaan. Ook de raad be waart aan wethouder Herman Klein Velderman de beste herinneringen en zegt hiervoor van harte dank. Tijd van komen, tijd van gaan Met dit bekende gezegde begon wethouder Klein Velderman zijn af scheidstoespraak. De tijd gaat snel. je bent veel eerder oud dan je ei genlijk zou willen. Met het ouder worden komen ook de ouderdomsge breken, waarmee ook ik geconfron teerd wordt en waarmee ik reken schap moet houden. Het is uiteinde lijk voor mij wel een moeilijke beslis sing, doch om gezondheid nog zoveel mogelijk te sparen was dit toch de beste oplossing. Ik heb h-at genoegen mogen beleven, dat ik hier in de mooie gemeente Holten nog al wat om handen heb gehad. Dat heb ik al leen kunnen doen en volbrengen met de volle steun en medewerking van mijn vrouw. Zonder die medewer king gaat het niet. U weet het alle maal, door de vele dingen, die de man op zich neemt komt het gezin wel eens te kort. Als men in de kracht van zijn leven is kan men veel. Ik herinner mij nog als de dag van gisteren Burgemees ter, dat U mij op dezelfde plaats waar U nu ook zit in een toespraak een dynamisch mens noemde, ie mand, die alles kon versieren, een man met handen waar goud aan kleefde. Ja, dat waren de jaren in de kracht van mijn leven. Ik kan U nu wel zeggen Burgemees ter, dat het dynamische en het „ver sieren" van alle aangelegenheden er wel af is. Alleen het hoopje mens is er nu nog over. De tijd, dat men alles ten uitvoer kan brengen waarmede men zich belast, en waarmede men zich voor honderd procent inzet gaat niet eeu wig door. Hier komt voor een ieder onherroepelijk een einde aan. Men moet dan ook weer geleidelijk aan, diverse dingen inkrimpen of af stoten. Dit heb ook ik in de laatste jaren moeten doen. daar ontkom je niet aan. En als ik dan vandaag afscheid van U ga nemen als lid van de Raad, dan blijft er voor mij nog genoeg over, waarmede ik mij in de vrij te maken tijd nog kan verpozen. Heren leden van de Raad. Al ga ik U dan vandaag als mede raadslid verlaten, toch zal ik steeds een goede en prettige herinnering aan dit raadslidmaatschap overhou- Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in het ge bied waar thans het huisvuil één maal per week wordt opgehaald op de navolgende dagen het zogenaam de grof vuil zal worden opgehaald t.w.op: Dinsdag 7 novembcr a.s. voor het gebied, waai- het huis vuil op maandag wordt opge haald. Vrijdag 10 november a.s. voor het gebied, waar het huis vuil op vrijdag wordt opgehaald. Dinsdag 14 november a.s. voor het gebied, waar het huis den want ik heb altijd met plezier mijn bijdrage voor dit werk mogen verrichten. De samenwerking en de verdraag zaamheid, zowel in het college van B. en W., als in de raad van Holten, mag als voorbeeld dienen voor elke andere gemeente. Ik ben er trots op mijne heren, dat ik in deze sfeer van verdraagzaam heid de gemeente Holten 18 jaar in de raad heb mogen dienen. Ga op deze weg voort, ook straks in de nieuwe samenstelling. Ook aan het adres van het college (al nemen wij vandaag nog geen af scheid, ik heb nog een zitting voor de boeg) hartelijk dank voor de pret tige sfeer van werken, en verstand houding, die wij steeds mochten heb ben. Ik hoop, dat dit zo mag blijven voort gaan, ook met de nieuwe man op de wethoudersstoel. Ik wil de raadsleden hartelijk dan ken voor de goede woorden aan mijn adres toegesproken door de nestor van deze raad, de heer Wan sink. Heren ik ben U hier zeer erkente lijk voor en ik wens U allen nog een goede zittingsperiode toe. Tevens dank ik U allen voor het ver trouwen, dat ik van U mocht onder vinden in de achter ons liggende ja ren. Hoofden van diensten, hartelijk dank voor alle medewerking die werd ver leend bij het realiseren van de vele plannen. Gelijk met de hoofden van diensten wil ik al het personeel van de Ge meente van de hoogste tot de laag ste bezetting hartelijk danken voor alle medewerking die ze getoond heb ben om de gemeentelijke molen draaiende te houden. Ook bode Mekenkamp, hartelijk dank voor de prettige manier van om gang, die ik steeds met U mocht hebben. Een extra woord van waardering voor de goede kwaliteit van de kof fie die U ons steeds serveerde. Tot slot een waarderend woord voor de pers, niet voor mij persoonlijk, ik was een man met weinig woorden, doch over de weergave van de ver slagen van de raadsvergaderingen en de berichten over gemeentelijke aangelegenheden heb ik alleen maar een woord van lof, zo besloot de heer Klein velderman die alle aanwezigen uitnodigde voor een afscheidsdrank- je en een hartig hapje in Dorpshotel „Holterman". Slotwoord burgemeester Voordat mr. Enklaar de hamer liet vallen sprak hij nog een kort woord tot wethouder Klein Velder man die in de laatst gehouden B. en W.-vergadering „anders dan anders" Dit afscheid betekent dat er uit midden een vertrouwensfiguur dween zo besloot mr. Enklaar, die aanwezigheid van de hele familie Klein Velderman in de raadzaal een voorbeeld van een goed gezin noem de. Tijdens de gezellige afscheidsbij eenkomst in hotel „Holterman" werd namens „Gemeente Belangen" het woord gevoerd door fractievoorzitter W. ten Berge. Hij dankte met enke le woorden voor het vele en belang rijke werk, dat de heer Klein Vel derman verrichtte. Hij liet zijn woor den van dank en waardering verge zeld gaan van een geschenk en of freerde mevrouw Klein-Velderman- Bijma een doos bonbons. Namens de wethouders kring Rijs sen waren bij het afscheid in hotel „Holterman" aanwezig de heren H. Veldwachter en J. Goosen, respectie velijk wethouder van Diepenveen en Rijssen van wie eerstgenoemde 'n har telijk woord van dank sprak tot de heer Klein Velderman voor het werk dat als kring-lid werd verricht en voor de vriendschap die werd be toond. houdt haar jaarlijkse landelijke inzameling in de week van 30 OKTOBER TOT EN MET 4 NOVEMBER Zij streeft naar: 1 Méér mogelijkheden voor behandeling aan de KUNST NIER en méér niertransplantaties 2 Méér levensvreugde voor chronische nierpatiënten door maatschappelijke en waar nodig financiële hulp 3 Méér geld voor wetenschappelijk onderzoek om in de toekomst nierziekten te voorkomen. In de korte tijd dat de vereniging bestaat (dit is pas haar derde landelijke collecte) zijn deze idealen reeds een stapje nader bij hun verwezenlijking gekomen. Er moet echter nog heel veel gebeuren. Want nog steeds sterven in Nederland jaarlijks tientallen mensen door tekort aan plaatsen voor kunstnierbehandeling. Er zijn nog altijd te weinig trans plantatiecentra, en er worden te weinig donornieren ten behoeve van transplantatie aangeboden. Te veel chronische nierpatiënten verkeren nog in maatschap pelijke en financiële moeilijkheden, die een rechtstreeks gevolg zijn van hun ziekte. Meer dan ooit zijn de nierpatiën ten afhankelijk van UW bijdrage aan de collecte, die ook in uw woonplaats wordt gehouden van 30 oktober tot en met 4 november 1972. U kunt bovendien storten op postigro 388.000 vuil op donderdag wordt opge haald. Het deponeren van dit vuil mag uitsluitend geschieden op de hiervoor vermelde dagen vanaf 's-morgens 7.30 uur op die plaatsen, waar nor maal de plasticzak met het huisvuil wordt neergezet. Zoals in de destijds vreschenen huis- aan-huis circulaire reeds werd ver meld wordt onder grof vuil verstaan afval, dat niet na verkleining (ver scheuren, samendrukken etc.) in de daarvoor aangewezen plastic zak kan worden aangeboden b.v. meubels, stoffering, fietsen, vaten, teilen, bus sen en tonnen (zonder inhoud), een goed gebundelde bos takken, planken e.d. (max. 1 meter lang). Onder grof vuil - wordt niet ver staan puin, afbraak, bomen en grote heesters, afval en emballage van winkels, kantoren, bedrijven (het zo genaamde bedrijfsvuil) en industrieel afval. De aandacht wordt erop gevestigd, dat vuil, dat naar de aard in plastic zakken behoort, tijdens het ophalen van het grof vuil niet wordt geaccep teerd. Dit dient in de daarvoor aan gewezen plastic-zakken tijdens het normaal ophalen van huisvuil te wor den aangeboden. Met nadruk wordt opgemerkt, dat het vorenstaande niet van toepassing is op het zogenaamde buitengebied. Holten, 27 oktober 1972. Burgemeester en wethouder, voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun colle ge op 17 oktober 1972 zijn uitgeloot: de obligatienummers 15, 22 en 72 van de obligatielening 1951, oorspronke lijk groot f 85.000, Het bedrag dezer obligaties wordt per 1 november a.s. betaalbaar ge steld bij de gemeente-ontvanger te gen inwisseling van de uitgelote obli gaties. De rente van deze lening wordt op 1 november 'a-s. betaalbaar gesteld tegen inwisseling van rente-coupon nummer 21. Holten, 18 oktober 1972. Burgemeester en wethouders, voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met het aanbrengen van een nieuwe deklaag de Toeristenweg vanaf de Burg. v. d. Borchstraat tot aan de grens met de gemeente Hel- lendoorn van maandag 30 oktober tot en met vrijdag 3 november a.s. of zoveel langer als noodzakelijk of zoveel korter als mog.lijk is, voor al le webgebruikers zal zijn gesloten in beide richtingen. In genoemde perio de is cfe weg gedurende de avond en nacht normaal open gesteld. Holten, 27 oktober 1972 Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen zal in de raadsvergadering van maandag 6 november, de heer W. ten Berge, raadslid voor de kies- veren. Gemeentebelangen tot wet houder worden gekozen als opvolger van de heer H. Klein Velderman. De heer Ten Berge is eigenaar van ho tel Holterman en woont ruim 22 jaar in de gemeente Holten. Hij is lid van de VVD en heeft een grote politie ke belangstelling. Hij is o.m. lid van 't algemeen bestuur van het Recre atieschap Salland, lid van de Midden standscommissie van de V.V.D. en zit o.a. in het VVV-wezen en de Stichting voor Maatschappelijk werk. Naar mag worden aangenomen zal de fractie van de Partij van de Ar beid met een tegenkandidaat komen. Bij de jongste verkiezingen voor de raad heben CH en AR voor Ge meentebelangen gekozen, uit welken hoofde toen de heer Klein Velderman wethouder werd. De Holtense politie heeft de op 4 september jl. gepleegde inbraak in een souveniers winkelt je op de Holter berg van J. C. te Holten, waarbij voor plm. 2000 gulden aan souveniers en dergelijke werd ontvreemd, opge helderd. De inbraak werd gepleegd, door 2 ontvluchte patiënten van de prof. Pompe-Kliniek te Nijmegen, de 39-jarige H. W. en de 36-jarige T. K., die resp. te Nijmegen en Arn hem zijn ingesloten. Het tweetal heeft in de tijd van plm. drie weken 20 a 25 inbraken gepleegd, waarvan 14 a 15 in Twente. Een groot deel van het gestolen goed is teruggevonden. Verloren voorwerpen: Speelgoed trac tor; regenbroek, sleutelbos in grijs etui, zwarte herenportemonnee, inh. ong. f 10,- en een zwemkaart; knip mes met bruin heft, gouden arm band met twee hartjes en één plaat je met ins. Jaap, Kleine herders hond, rood springtouw, bruine por temonnee, inh. ong. f 2,50, rode poes. Gevonden voorwerpen: Rechter kin- derwant, kap van een schemerlamp. In het raadsverlsag van de vorige week is een storende fout geslopen met betrekking tot de verhoging van de slachthuistarieven. De zuiverings- lasten bedroegen tot nu toe niet f 70.000, maar f 7.000. Zij worden nu f 90.000. O In de nacht van donderdag op vrij dag omstreeks 2.00 uur heeft vorige week de 23-jarige kleuterleidster, mej. G. A. F. J. D. uit Almelo met haar auto, komende uit de richting Deven ter. het schrikhek geramd aan de linkerzijde van 't viaduct en is ver volgens tegen een lantaarnpaal opge botst. Door de dichte mist nog geen tien meter zicht is zij recht door gereden in plaats van onder de viaduct door te gaan. Mej. D. en de naast haar zittende 20-jarige mej. H. L. S. eveneens uit Almelo wer den beiden ernstig gewond en zijn, per ambulance-auto naar 't St. Elisabeth- Ziekenhuis in Almelo vervoerd. Zij hadden snij wonden aan gezicht, ar men en handen en een hersenschud ding. De auto werd zwaar beschadigd. HOLTEN Ned, Herv. kerk: 10 uur ds. C. C. Addink (Bed. H. Doop). Extra col lecte: Inwendige zending. Oppas- diensta: mevr. Vuur egge, Gretha Kromdijk en Willernien Loman. 10 uur: Jongerendienst in het ge bouw Irene. 19 uur Interkerkelijke dienst in Ge rei. kerk ds. H. van Twillert. Extra collecte Ned. Bijbelgenootschap Geref. kerk: 9.30 uur ds. H. van Twil lert, 19 uur: Interkerkelijke dienst (herdenking kerkhervorming)ds. H. van Twillert. In beide diensten is de collecte bestemd voor .Bijzondere Evangelisa tieterreinen". Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEET EN R.K. Kerk: Zaterdagavond 7 uur. Zondagmorgen 8 en 10 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds. P. Lugtigheid, Extra collecte: Inwendige Zending. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10 uur ds. Van der Molen van Raalte. Extra collecte: Steunfonds 't Zuiden. Woensdag, 1 november (Dankdag). HOLTEN Ned. Herv. kerk: EN Geref. kerk: 10 uur en 19.30 uur (Interkerkelijke diensten) in de Geref. kerk. ds. C. G. Addink. Extra collecte: Werelddia- conaat. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10 uur (Dankuur voor gewas en arbeid). Zaterdagmorgen vanaf 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: J. F. Sijt- sema, Pastoriestraat 50, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 uur bij eigen huisarts opgeven). Dienst wijkverple ging: Zaterdag, 28 oktober c-n zondag, 29 oktober zuster M. ter Borg, Jeur- linksweg NI, telef. 2356. Zondags tus sen 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: Tot en met 31 okt.: Telef 1338 (Joh. Aanstoot), b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn) November: telef. 1320 fFa. A. Muller en Zn.) b.g.g. tel. 1338 (Joh. Aanstoot) Zaterdag, 28 oktober en zondag 29 oktober: H. F. Steunenberg, Pas toriestraat 42, Holten, telef. 1433, van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedge vallen) Zaterdag, 28 oktober en zondag 29 oktober: W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107, telef. 2004. Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, bij geen be hoor telef. 1799 mevrouw Beldman- Aanstoot. Zaterdag, 28 oktober t.e.m. vrijdag 3 november buiten de diensturen Elektra: H. Heyink, Kolweg 44, telef. 2124. Gas: W. C. v. d. Weerthof, Voorsboerstraat 2 telef. 1793. Vrijdag 27 oktober te..m. zondag 29 oktober: J. Hof, Schepenenstraat 16, telef. 1697. Keurmeester buiten de diensturen. Maandag. 30 oktober t.e.m. zondag 5 november, C. Dijk stra, Schoolstraat 5. telef. 1833. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, telef. 1318. O Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 GW. Kna pen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). De heer E. K. Pronk, hoofdcom mies en chef van de afdeling so ciale zaken ter gemeentesecreatrie, slaagde te Amsterdam voor het di ploma voor de kennis der sociale verzekerin gswet geving De heren A. H. Jongman, Berg manstraat 27 en H. F. Klein Vel derman, Industriestraat 5, slaagden te Utrecht voor de IBW-opleïding General Management.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1