Holtenaren hadden pech met eerste doelpunt Geschenk van de firma Klein Velderman B.V. HOLTEN KRIJGT UNISSON OP BEZOEK Motorclub redde duizenden vissen van verstikkingsdood „BIAUW WIT" HOUDT BAZAAR Tam Blauw Wit verloor Eerste nederlaag voor Blauw Wit 2 Blauw Wit junioren en pupillen Programma Blauw Wit Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Wms Trainingspakken voor Blauw Wit 66 Resultaten en programma jeugd S.V. Holten Blauw Wit 3-S.V.V.N. 5 1-5 In Del Jen: Rood Zwart-Holten 2-0 Bergruiters hadden succes Voor jongens en meisjes van 12 en 13 jaar 25-jarig Voelbaljubileum Ap Jansen Voetbalprogramma S.V. Holten Bej aardensociëteit School visweds t rij d in de Schipbeek Pittige rit van M.A.C. „De Holterberg" Collecteopbren gst De „Roba" naar Wolfsburg BI. Wit - Boswinkel Scliietwedstrij den Vrijdag 20 oktober 1972 5 Het is Holten zondag j.l. niet ge lukt om uit de wedstrijd tegen Rood-Zwart tenminste één puntje te behalen, hoewel er voldoende kan sen Voor aanwezig zijn geweest. Beide ploegen startten met een sterk bezet middenveld en het eerste suc ces kreeg Rood Zwart reeds na 10 minuten spelen toen bij een scrim mage voor het Holten-doel de bal niet voldoende werd weggewerkt. De opkomende rechtshalf lostte een niet al te hard schot, dat ongelukkiger wijze tegen het lichaam van Gerrit Poelman werd geschoten, zodat kee per Deljk in de verkeerde hoek kwam te staan en de bal voor hem onbe reikbaar werd (1-0). Deze goal stimu leerde Rood-Zwart en met breed op gezette aanvallen probeerden zij de achterhoede van Holten uit positie te spelen. Na ruim een kwartier spelen kregen zij twee prachtige kansen om de voorsprong te vergroten, doch de kopbal ging onhoudbaar voor doplman Deijk over het doel en even later klapte de buitenspel-val van Holten in elkaar, doch rechtsbuiten Ros van Rood Zwart schoot keihard naast 't verlaten doel. Hierna was het de beurt aan Holten om vele aanvallen op te zetten, doch het juiste schot ontbrak. Na een half uur kreeg Veneklaas een prach tige kans, doch schoot naast en even later een schitterende pass op Sytse Meinsma, welke de bal onbe heerst te hoog en naast het doel knalde en vlak voor rust was A. Reylink te gehaast om als afwerker te fungeren en schoot de bal over het doel. Na de pauze is Holten voortdurend in de aanval geweest en hoewel het spel op behoorlijk niveau stond, het lukte hen niet de verdien de gelijkmaker te produceren. Reeds na drie minuten lostte Wim Nijen huis, die ook dit keer weer een goe de partij vertolkte, een hard sctot, dat vlak langs de verkeerde kant van de paal ging. Holten drong ver op en uit één van de vele lange trappen van de Rood-Zwart achter hoede kwam rechtsbuiten Ros vol komen vrij op 't doel van Jan Deijk af. doch deze redde uitstekend. Holten probeerde van alles en de voorhoede werd nog meer versterkt, doch Rood Zwart trok zich geheel voor eigen doel terug en er was geen doorkomen aan. Vier minuten voor tijd viel de be slissing en terwijl iedereen op de Holtense gelijkmaker zat te wach ten, brak Rood-Zwart nog éénmaal uit en doordat Wim Dikkers te zacht op zijn doelman terug kopte, was het voor de gevaarlijke Ros een klein kunstje om dit buitenkansje uit te buiten en gaf hiermee zijn ploeg een 2-0 voorsprong, welke niet meer uit handen is gegeven. Holten I krijgt zondag op Meermans kamp Unisson uit Boekelo op bezoek. Een oud 3e-klasser. De Boekeloërs staan op de een na onderste plaats met 3 punten. Het moet de rood-zwar- ten mogelijk zijn zondag weer twee puntjes in de wacht te slepen. Wel missen we in de selectie Joh. Vene klaas, hetgeen een verzwakking van de voorhoede betekent, maar dan moet ieder er maar een schepje meer bovenop leggen. De rood-zwarten zijn zondag in Delden een beetje ongeluk kig geweest door dat eerste doelpunt maar ,,het kan verkeren" heeft Bre- dero eens gezegd en daar moeten we dan maar op hopen. In elk geval wor den er weer zeer veel supporters ver wacht op Meermanskamp. De wed strijd begint om half drie De selec tie is als volgt samengesteld: J. Deijk D. Pasop, G. Soer, W. Dikkers, G. Paalman, G. Brands, S. Meinsma, W. Nijenhuis, H. Hoefman, W. Kai ser, B. Knapen, G. Oolbekkink, A. Reijlink en W. Reijlink. Zaterdag 14 oktober jl. hebben en kele leden van de landelijke rijver- eniging „De Bergruiters" deelgeno men aan de samengestelde wedstrij den te Diepenheim. Onze plaatsgenoten kwamen over het algemeen met zeer verdienste lijke resultaten uit de bus. In de zware klasse behaalde de heer D. J. Willems met zijn paard Due du Montagne de 11e plaats. In de Middelklassen behaalde Brons voort met Rex een 2e plaats terwijl in de lichte klasse G. ter Hofte met El Gordo een 13e plaats bezette. D. Aafting met Don Juan een 14e, J. Selhorst met Dandy een 16e en mej. C. Schrijver met Tanja een 21e. Aanstaande zaterdag 21 oktober or ganiseren de Bergruiters zelf hun on- delinge clubkampioenschappen op het motorcrossterrein De Beuzeberg, waabij een ieder van harte wjlkom is. De toegang is gratis. Aanvang Dressuur: 9.00 uur. Aanvang Cross: 13.00 uur. Aanvang Springen: 15.00 uur. De prijsuitreiking zal om 20.00 uur in Hotel Muller plaatsvinden De uitslagen, de stand en het pro gramma in 4 B zijn als volgt: Rood Zwart - Holten 2-0; Hector - Reutum 2-0; Wierden - NEO 4-1; La Première - OSV 2-1Nijverdal - En ter 2-1; Unisson - Wilhelminaschool 0-2. W'school 5 1 1 11 11-4 Hector 7 5 0 2 10 15-6 Rood Zwart 7 4 2 1 10 11-6 La' Première 7 4 1 2 9 8-6 Reutum 7 3 2 2 8 8-6 Holten 7 3 1 3 7 9-10 NEO 7 2 2 3 6 10-13 Nijverdal 7 2 2 3 6 8-14 Wierden 8 2 2 4 6 11-11 Enter 6 2 1 3 5 5-6 Unisson 6 0 3 3 3 7-12 OSV 116 3 12-21 De gestaakte wedstrijd Enter - Unisson (1-1) is niet in de stand op genomen. Zondag: Reutum - Rood Zwart; NEO - Hector; Enter - La Première; Wilhelminaschool - Nijverdal; Hol ten - Unisson. Men verzocht ons plaatsing van het volgende bericht. Bij voldoende belangstelling willen wij voor jullie deze winter gezellige creatieve avonden organiseren, avon den waarop wij met ekaar gezellig bezig kunnen zijn met klei, hout, schilderen etc. Wij willen deze avon den houden elke vrijdag tussen 7 en 9 uur. Wanneer je belangstelling hebt kom dan vrijdagavond eens kijken om 7.00 uurin 't clubhuis" 't Kol- nös" Hoffesstraat nummer 1. We kunnen dan es samen praten en over leggen wat we deze winter precies gaan doen. We rekenen op de belangstelling van jullie allen. Namens de Stichting So ciaal en Cultureel werk Holten. Rina Kooiman, Bert koning. Zondag a.s. is het vijf en twintig jaar geleden, dat Ap Jansen (café) bij de Voetbalvereniging „Holten" begon te voetballen. Na in de begin jaren in het A-elftal te hebben ge speeld, voetbalde hij vervolgens ook enkele jaren in het eerste elftal. De laatste seizoenen gaf hij z'n beste krachten aan het veteranenelftal, het negende elftal, momenteel ongesla gen lijstaanvoerder in de vijfde klas se van de afdeling Twente der K.N.V.B. Zijn medespelers en vrien den houden voor zondag een grootse jubileumviering in petto, terwijl het bestuur van de S.V. „Holten" het voornemen heeft hem 's avonds te komen gelukwensen. De spelers van Holten 9 vertrekken in verband met dit jubileum geziamenlijk vanaf café Jansen naar het Sportdal om 8.30 uur. Zondag: Holten 3 - Nijverdal 2 10.00 uur Meerm'anskamp: GFC 5 - Holten 5, 10.00 uur; SDOL 2 - Holten 4, 10.30; Holten 7 - Haarl. Boys 8 11.00 uur (sporthal): Holten 6 - Hol ten 9, 9.00 uur (sporthal); De Zweef 6 - Holten 8, 10.30 uur. Zaterdag: Het programma van de junioren en de pupillen is opgeno men in het verslag van de vorige week zaterdag. Dinsdag 24 oktober a.s. zal de be jaardensociëteit weer gehouden wor den in het gebouw Irene. Aanvang 2.30 uur. Het comité hoopt op een druk bezoek, dat maakt de soos ge zelliger. Holten 5 - Haarlese B. 3 1-3 Holten 5 heeft zondag in Haarle 3 haar meerdere moeten erkennen. Een perfect voetballend Holten 5 had als ploeg m,eer inhoud, doch de persoon lijke kwaliteiten van sommige Haar le 3 spelers en een grote dosis pech velden tenslotte Holten 5. Na een van beide zijden aftastend begin nam Haarle 3 de leiding, een doel punt gescoord uit een goed opgezet te aanval 0-1. Het initiatief bleef echter in han den van Holten 5, dat hard werkte om de gelijkmaker te scoren. Na een aantal prachtige kansen die door goed keeperswerk niet werden benut, scoorde J. Stukker 1-1 met een ziedend schot. Hiermee brak te vens de rust aan. Na de thee nam Haarle vanaf de aftrap wederom de leiding door een onattent optreden der Holten 5 de fensie 1-2. Holten 5 heeft hierna ge tracht de balans in evenwicht te brengen, doch vrouwe Fortuna stond in het geheel niet aan haar zijde. Het was vooral N. ten Veen, die met schoten tegen paal en lat de Haarle defensie deed sidderen. Het was daarentegen Haarle, dat vlak voor tijde de stand nog op 1-3 bracht. Zondag 'a.s. de zware uitwedstrijd te gen G.F.C. 5, vertrek 9.15 uur. De Zweef 3 - Holten 3 4-1 Een verdiende overwinning voor De Zweef, al moet gezegd worden dat de score wel wat hoog is uitge vallen. Holten begon deze wedstrijd zeer goed, want binnen 3 minuten was het 0-1 voor Holten door een zeer fraai doelpunt van D. G. Brum- mel maar nog geen 5 minuten la ter was het al 1-1 door een blunder v.an de keeper. Het gemis van een vaste keeper liet zich hier terdege gelden, ook bij de andere doelpunten ging de verdedediging niet vrij uit, ook het middenveld was deze mor gen ver zoek en zodoende kon de Zweef ruime afstand nemen van Hol ten. Zondag a.s. tegen Nijverdal 2 eeiLtware partij maar misschien_b£-. Vorige week zaterdag had bij de Wippert in de Schipbeek de jaarlijk se sehoolviswedstrijd plaats waar aan ook andere kinderen mee moch ten doen. Het is wat op een teleur stelling uitgelopen. Van de 'plm. vijf tig kinderen hebben er maar twee in totaal drie visjes gevangen, waar van twee onder de maat, die natuur lijk weer werden teruggezet. De uit slag was: 1ste prijs Anton Kers met een voorn van 20'.: cm, een nieuwe hengel beschikbaar gesteld door de Bouwhal voor de grootste vis. 2e prijs Henk Boode met twee voorntjes, 10 cm, een viskoffertje. De schoolteams (4 per school) zullen binnenkort weer gaan vissen. Vermoedelijk in de Oude Schipbeek, waar nu al wat voorn moet zitten. De Motor- en Automobiclclub ,,De Holterberg" heeft duizenden vissen van de verstikkingsdood gered- Twee weken geleden brachten 70 Holtense scholieren een succesvol visbesoek aan de kolk aan de IJssel bij Zutphcn, waarvan de heer Joh. Arfman. de secretaris van ,,De Holterberg" het visrecht heeft. Za terdag waren de leden van de mo torclub aan de beurt om le laten Bien hoeveel vis zij in dit water zou den weten te verschalken. Een heb morgen langs de waterkant leverde niet meer dan één met de hand gevangen visje op. .,Ze willen niet bijten", zei men aanvankelijk. Of waren de scholier tjes meer bedreven met de hengel en het schepnet? Men had al spoe dig in de gaten, dat de oorzaak er gens anders lag. Door de lage wa terstand van de IJssel en dus ook In de kolk, die nu geen verbinding meer had met de rivier, dreigden de vissen door zuurstofgebrek te sterven. 's Middags was het daarom wer ken geblazen. Maar voordat het zo ver was werd eerst de erwtensoep uit de keukens van de dames Arf- en Egberts, zorgvuldig op tempera tuur gebracht en gedistribueerd door Theo Poppe, cLs ober van Ho tel Holterman, geconsumeerd. Tus sen de koeien en de paarden liet dit voortreffelijk vocht zich wel sma ken. Met netten, welwillend afgestaan door een Holtense visclub, werdc de duizenden vissen voorzichtig uit de kolk gehaald en daarna in de IJssel weer uitgezet. Menigeen zakte bij dit niet gemakkelijk karwei tot zijn middel in de modder. Ook onze fotograaf moest uit de klei getrok ken worden. Ongeveer een ton vis werd van d.e verstikkingsdood ge red. Een daadwerkelijke bijdrage tot milieubescherming, waar iedere deelnemer voldoening van had. zorgt Holten 3 zijn jarige leider een verrassing. De wedstrijd begint om 10 uu (terrein sportpark). De Zweef 5 - Holten 7 6-0 Ondanks dat Holten 7 zondag zijn beste wedstijd van het seizoen speel de heeft het toch met 6-0 van de Zweef 5 verloren. In de eerste helft ging het aanvankelijk nog tamelijk gelijk op, doordat de achterhoede goed op dreef was. Na een half uur spelen was de tegenstand van Holten echter gebroken en binnen vijf mi nuten stond het 3-0 voor De Zweef. Na de rust bleef de Zweef sterker en scoorde nog 3 doelpunten. Deze 6-0 zege was echter wel wat geflatteerd. Holten 6 - Holten 8 7-1 Een verbeten vechtend Holten 6 heeft een verdiende overwinning be haald op Holten 8. De doelpunfenma- chine draaide voortreffelijk. De gro te man van deze wedstrijd was ze ker F. Bekkernens, d ei er 4 voor zijn rekening nam. Hoe gemakkelijk deze man om zijn tegenstanders draait om dan trefzeker te vuren! Een woord van lof voor de andere spelers voor hun inzet. De wil om te winnen was deze morgen zeker aanwezig. Zondag a.s. de grote strijd Holten 6-Holten 9. aanvang 9 uur graag allen op tijd aanwezig! Zo spelend als zondag dan gaat de over winning naar Holten 6, zeker de moeite waard om weer enkele plaat sen op de ranglijst te klimmen. De M.A.C. „De Hultcrberg" hield zon dagmiddag een priënteringsrit in de gemeente Holten, in een gebied met prachtige herfsttinten. Het was een mooie maar wel pittige rit door J. H- Oolbekkink, Jo Schuppert en A. Barg- boer, scherp uitgezet. Vijftig auto's, 2 motoren en 1 Brommer namen er aan deel en trokken via de Holter berg over Espelo, de Waterhoek, het Halterbroek naar de Beuseberg w^ar de finish was gelegen aan het einde van de Dorperdijk. De prijsuitreiking'had daarna plaats in café „Jachtlust" in Loo Bathmen, waar voorzitter D. J. Schooien zijn vreugde uitsprak jóver de grote deel name, ds mooie'rit en deelnemei-s, controleurs en vooral ook de uitzetters dankte voor hun medewerking. De prijzen welke werden uitgereikt be stonden uit gebruiksvoorwerpen. De uitslag was als volgt: 1. L. v.d. Weerd. Hengelo (O) 192 stp. 2 W. Klein Velderman. Holten 208 stp. 3. Joh. Arfman, Holten 246 stp., 4 W. Wev.srs, Holten 256 stp. 5 H. J. ten Velde. Holten 258 stp. 8 B. Manen- schijn Nijverdal 281 stp. 9 G. t. Maat Delden, 312 stp. 10 J. Ulfman, Hol ten 312 stp. 11 G. W. Schooien, Hol ten 315 stp. en 12 R. Terpstra Nijver dal 317 stp. De collecte voor de Stichting Chr. Blindenhulp „De fakkels bijeen" heeft f 425,23 opgebracht. Gevers en geef sters, alsmede de collectantjes, wordt door het plaatselijk comité hartelijk dank gebracht voor hun bijdrage aar dit goede doel. Men verzoekt ons mede te delen, dat ROBA autobedrijf B.V. te Rijs- sen op 27 en 28 oktober gesloten is wegens bezoek aan de Volkswagen fabriek te Wolfsburg. Het installatiebedrijf Klein Velderman B.V., Kolweg 76, heeft de zaterdagvoetbalvereniging Blauw Wit '66" jl. zaterdag voor de aanvang van de wedstrijd tegen Sportclub „Daarle" verrast met een cadeau in de vorm van veertien prach tige trainingspakken voor de eerste elftal-selectie. De trainingspakken in de clubkleuren met op de rugzijde de firmanaam werden aangeboden door de heer M. Klein Velderman. „Blauw Wits" voorzitter Wim Schalk sprak namens het bestuur en het eerste elftal een hartelijk woord van dank en waardering tot de firma Klein Velderman die hiermee nog eens weer heel duidelijk heeft gedemonstreerd dat men de sport, in het bijzonder de voetbalsport, een warm hart toedraagt. Op de foto van links naar rechts (onder) doel man F. van Gennep, Henk Aanstoot jr., J. W. Manenschijn, C. P. Beukenkamp, G. Schöppers en J. W. Beldman. Staande (van links naar rechts) G. Jansen (leider-grensrechter), Henk Aanstoot sr., G. J. Landeweerd, A. Fockema Andreae, Henk Hovenkamp, Ep Beldman, G. Dikkers en Jaap Thalen. De zaterdagvoetbalvereniging „Blauw Wit '66" houdt op vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober in het ge bouw „Rehoboth" aan de Stations straat een grote bazaar. Het is al enkele jaren geleden dat in Holten een bazaar werd georganiseerd en ongetwijfeld zal er voor dit evene ment flinke belangstelling bestaan. Het uit 5 personen bestaande ba- zaïarcomité is sinds enkele weken druk in de weer geweest met de voor bereidingen en men heeft hierbij on der andere van de plaatselijke bedrij ven en middenstanders veel mede werking ondervonden. Voor nadere bijzondeaheden ver wijzen we naar de advertentie in dit nummer. Het elftal van Blauw Wit dat in En schede tegen Boswinkel I zal spe len, zal worden samengesteld uit de volgende selectie: F. van Gennep, doel, G. J. Landeweer, J. Thalen, H. Hovenkamp, G. Dikkers, J. W. Beld man, H. Wiersma, J. W. Manen schijn, H. Aanstoot Sr., G. Schöppers, A. Jansen, H. Aanstoot Jr. en B. Rietberg. Selectie Blauw Wit 2: P. T. Dijk stra, doel. J. Pullen. W. J. Dikkers, G. kolkman, C. Meindersma, J. A. Nijenhuis, W. Schöppers, J. Kolk man, A. Schreurs, J. W. Rietberg. J. E. Stam, R. G. Veldhuis, J. Aanstoot en H. Paalman. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging ,,De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden onderlinge wedstrijden werden de vol gende resultaten behaald: GROEP A: 1. B. Brinkman 129 pun ten; 2. J. Haan 121 pnt.; 3. H. Paal man 119 pnt.; 4. B. J. Oplaat 115 pnt. 5. G. Koopman 109 pnt.; 6. G. J. Schuppert 108 pnt.; 7. J. van Asselt 107 pnt. GROEP B: 1. D. J. Nijendijk 113 pnt. 2. J. Bouwhuis 103 pnt.; 3. J. Sluiter 99 pnt.; 4. G. Jansen 98 pnt. GROEP C: 1. G. J. Aaftink 97 pnt.; 2. H. J. Bekkermens 96 pnt.; 3. A. Drenth 94 pnt.; 4 A. Bieleman 87 pnt.; 5. E. Denekamp 77 pnt. Holten AI heeft in een goede wed- strijd met 2-0 van de Zweef AI ge wonnen. De rust ging met een 1-0 stand in dit doelpunt, gemaakt uit een vrije trap, was van zeer grote klasse. Na de rust bleef Holten drukken en na 15 minuten spelen werd het twee de doelpunt na goed doorzetten van de rechtsbuiten gescoord. Hierna kreeg AI nog wel enkele kansen maar he laas werden die om zeep gebracht. Tenslotte moet ons nog wel van het hart dat de achterhoede vooral in de eerste helft geen sterke indruk ach terliet. Een zeer goed spelend B2 was, on danks het missen van enkele promi nente spelers, te sterk voor Enter Vooruit B3. Enter Vooruit wist na 20 minuten spelen nog wel een snel op gelopen 1-0 achterstand weg te wer ken maar toen vonden de B2-ers het welletjes en liepen snel tot 4-1 uit. In de slotfase wist Enter Vooruit nog tot 4-2 in te lopen. Holten Cl - KOSC Cl 3-0. Door goed vleugelspel werd de zeven mansverdediging van KOSC drie maal verslagen. Klassedoelpunten als voorbeeld voor Holten IHet is een plezier om deze jongens te zien spe len. Holten C2 won in Nijverdal met 4-0 van Des C2. Het was een zeer goe de wedstrhd en de einduitslag was zeker niet geflatteerd. Holten C3 heeft dank zij een goede in zet een verdiende 3-0 zege op De Zweef C4 te behalen. Holten Dl slaagde er wederom in 'wee puntjes in de wacht te slepen. Dit keer werd Enter Vooruit Dl aan de zegekar gebonden. Ondanks soms minder goed samen spel werd de score regelmatig opge- Blauw Wit I heeft tegen het eerste van Sportclub Daarle een 1-0 neder laag geleden, een nederlaag die ze aan zich zelf te danken heeft. Daarle is altijd een lastige tegenstander ge weest en men heeft hiermee onvol doende rekening gehouden. Mogelijk heeft men met het verdiende gelijke spel tegen koploper Sibculo nog in het (voetbal) achterhoofd de gasten onderschat althans er werd tam en met te weinig inzet gespeeld. De Sportclub elf was blijkbaar met de vaste wil naar „Meermanskamp" ge komen om er alles aan te doen enze men om er alles aan te doen en ze toonden strijdlust en dat is in ieder geval nodig om succes te behalen. Het enige doelpunt ontstond na plm. 20 minuten in de tweede helft toen de Blauw Wit achterhoede zich ver keek op een lange bal vanaf het mid denveld. Herman Hofmeijer was zeer attent en hij gaf doelman van Gen nep van dichtbij geen enkele kans (0-1). Blauw Wit ging er toen wat meer aan doen en de inmiddels zwaar versterk te achterhoede van Daarle kwam fiks onder druk te staan. Henk Aan stoot jr. knalde uit een scherpe voor zet van Gert Schppers tegen de paal, een kopbal van Jaap Thalen ing buiten bereik van de doelman rakelings naast en een schot van Ho- genkamp werd door een achterspeler van de doellijn gehaald. „Vrouwe Fortuna" was de laatste minuten he lemaal op de hand van de gasten en de beide puntjes gingen mee naar Daarle. Stand le klasse: Sibculo 5-9; Kloos terhaar 6-8; Boswinkel 5-6; Daarle 5-6; Drienerlo 4-5; Blauw Wit 5-5; D.V.O. 5-5; Eversberg 6-4; VESOS 5-3; Dene kamp 5-2. Blauw Wit 2 heeft in Vriezenveen te gen DOS 4 z'n eerste nederlaag te slikken gekregen. De gastheren voor een aantal al wat oudere spelers met vele jaren voetbalervaring waren technisch beter. De snelheid die ze tekort kwa- goed gemaakt en de Blauw Witte voorval stoorde telkens weer op de hechte en zeer trapvaste verdediging die te en zeer trapvaste verdediging die vooruit de achterhoede steeds weer z'n aanval lanceerde. Na plm. een kwartier spelen werd het door Jonker 1-0 en vijf minuten later zorg de Wessels voor 2-0 en dit was ook de ruststand. De tweede helft wogen deed. Blauw Wit kwam tot enkele goede aanvallen en de DOS-goalie moest in actie komen bij gevaarlijke schoten van B. Rietberg en Ap Jan sen. Na plm. een half uur tweede helft kwamen de gastheren door Wessels (met assistentie van de Blauw Witte achterhoede) op 3-0. Het laatste kwartier was Blauw Wit ster ker. Wiersma redde met een mooi doelpunt de eer. Een goed spelend Blauw Wit 3 stond reeds na 1 minuut met 1-0 achter, toen doelman Heemskerk de bal te voor van de gasten en als de kippen te ver voor zich uitspeelde en de mid- voor van dq gasten cr als de kippen bij was om onhoudbaar in te knallen. Heemskerk moest voor de rust nog 3x naar het net en de Nijverdallers begonnen aan de 2e helft met een riante voorsprong van 4-0. Het pleit voor de Blauw Wit ploeg dat men toch door bleef vechten voor een beter resultaat en in de 57e mi nuut had H. Paalman succes 4-1. Blauw Wit wilde toen meer, ging In de aanval, nam hierbij door te ver op dringen grote risico's die tot gevolg hadden dat de goed leidende scheids rechter Henk Wansink voor de zesde keer naar de middenstip wees. Blauw Wit 4 had in de uitwedstrijd te gen Hulzense Boys 4 geen enkele kans. Eindstand 7-1. Bronsvoort zorgde voor de enige Blauw-Wit treffer. voerd. Dit resulteerde in een 8-0 eind stand. Twenthe EI - Holten EI 3-2. Het werd een teleurstellende wed strijd, waarschijnlijk nog als gevolg van de nederlaag tegen Blauw Wit. Na de 1-0 voorsprong geloofden de El-ers het wel en zodoende kon Twenthe gemakkelijk tot 3-1 uitlo pen. Enkele minuten voor het einde bracht Holten de stand op 3-2. Wil men deze competitie nog met de top meedraaien, dan zal er wel anders aangepakt moeten worden. Holten E2, E3 en E4 moesten naar Haarle om er respectievelijk, tegen Haarle E2, E3 en E4 aan te treden. Het werd een compleet feest, want al onze elftallen wisten er te winnen, E2 won met 2-1, E3 met 3-1 en E4 ook met 2-1. Tenslotte even een algemene indruk: Er kwamen afgelopen zaterdag 10 ploegen van de s.v. „Hollen" het veld op en ze wisten uit deze 10 wedstrijden 18 punten te verzamelen. Grandioos Voor aanstaande zaterdag staan de volgende competitiewedstrijden op het programma: DES Al - Holten AI. Aanvang 3.30 uur, vertrek 2.45 uur; Holten B2 - Haarle Boys B2 Aanvang 1.45 uur, Sportdal; Holten BI Den Ham BI, aanvang 3.30 uur Sportdal; ON Cl - Holten Cl. Aanvang 2.00 uur, ver trek 1.15 uur; Holten C2 Enter C2 Aanvang 3.15 uur, Meermanskamp; Holten C3 Omhoog C2 Aanvang 2 uur. Meermanskamp: Holten Dl Holten EI. aanvang 11 uur. Sportdal (oefenwed.): RV El Holten E2, aanvang 10 uur. vertrek 9.30 uur; Sp. Rijssen E3 Holten E3 Aanvang 11 uur, vertrek 10.30 uur; Holten E4 De Zweef E5, aanvang 10 uur Meer manskamp. De junioren BI die de uitwedstrijd tegen het sterke Nijverdal BI met 10 man moesten spelen hebben met het behalen van een gelijkspel (3-3) een zeer goede prestatie geleverd. Gerard Koopman schoot 2 keer raak en Jan Verveda zorgde voor de 3e treffer. Blauw Wit Cl gaf thuis Enter Cl heel goed partij maar moest toch met de kleinst mogelijke nederlaag (1-0) ge noegen nemen. Blauw Wit Dl was tegen Twente Dl goed op dreef, Wilco Schipper (2x) en Jan Hoekjen zorgden voor een ro yale overwinning. Blauw Wit EI verdedigde de plaats in de kopgroep met succes door Hec tor E2 met 3-1 te kloppen. Jan van Dijk had 2x succes en Gerard Aan stoot schoot lx raak. Tegen Hector E2 speelde Blauw Wit El een bijzonder spannende wedstrijd. Hector nam de leiding door een ver raderlijke boogbal. Gerard Aanstoot scoorde de gelijkmaker. Kees van Dijk haalde met twee uitstekende schoten, de volle winst binnen voor Blauw Wit. Door dit resultaat blijven ze goed meedraaien in de kopgroep. Blauw Wit E2 had geen verweer tegen de snellere en schotvaardiger speler tjes van SVVN. Het werd 11-0. Ook Blauw Wit E3 speelde tegen een team van SVVN. Snel en fel spelend behaalde E3 een overwinning. Doel punten van Ab Groen, Harry Hoekjen en Rudi van der Voet. E4 moest de meerdere erkennen en Nijverdal E5. Eindstand 1-0. E5 ten slotte kwam uit Rijssen terug met een forse nederlaagO 9-0, tegen Excelsior E7. Blauw Wit I gaat naar Enschede waar om kwart over 3 scheidsrechter Groot Roessmk het beginsignaal zal geven van de wedstrijd tegen Boswin kel I. De gastheren kwamen het af gelopen weekend met het behalen van een gelijkspel in de uitwedstrijd tegen het sterke Kloosterhaar tot een ge lijkspel (3-3). Een resultaat dat moed geeft. Blauw Wit is gewaarschuwd. Blauw Wit 2 krijgt ASV 5 (Aadorp) op bezoek. We houden het op een be scheiden zege. Aanvang: 3.15 uur. Blauw Wit speelt om 1,00 uur thuis tegen Enter Vooruit 6. Een gelijkspel zou voor 't vierde een zeer goed re sultaat zijn. De junioren BI zullen het thuis moe ten opnemen tegen VESOS BI. De Hellendoornse jongelui .heben even als Blauw Wit de puntjes hard nodig en het kon voor Blauw Wit wel es een heel moeilijke wedstrijd worden. Het programma voor de jeugd is ver der als volgt: SOS Cl - Blauw Wit Cl 2.15 uur. vertrek 1.30 uur; Blauw Wit C2 - MVV Cl 2.00; WW Dl Blauw Wit Dl 2.00 uur, 1.15 uur; WW El Blauw Wit El 2.00 uur, 1.15 uur; Blauw Wit E2 Nijver dal E4 10 uur; Blauw Wit E3 Leme- le E3 11 uur; MVV E2 Blauw Wit E4 11 uur. 10.15 uur; RKSV E2 Blauw Wit E5 11 uur, 10.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5