ff* .r ■KI ii Holten ontvangt W illielini naschool Bergruiters deden het goed Lemelerveld Rudi Drenth kampioen van de Kolschool Blauw Wit" won van technisch beter Vesos Door drie invallers was homogeniteit weg BLAUW WIT JEUGD STELDE TELEUR Blauw Wit 3-DES 6(1-3) in Blauw Wit 2 miste opgelegde kansen en volle winst Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Uitslagen jeugd en programma S.Y. Holten Viswedstrijd in Zutphen BZ™ /--v'.' Irsirsi VWÊÈÊ: V oetbalprogram SV „Holten" i BlauwW it-Sibculo Contactavond voor leiders en trainers ZVV „Blauw Wit" Hector-Holten 31 Holten 2 -WW 2 0-1 GFC3- Holten 3 6-0 Holten 4 - SOS 3 2-1 RKSV5-Holten 6 5-2 SOS 4-Holten 71-1 Holten 8 - SDOL 4 3-6 Programma Blauw Wit Schutter v. Asselt won wisselbeker Projtaganda-avond EHBO Bergruitertjes in speculaas Vrijdag 6 oktober 1972 3 Vijf en zestig leerlingen en oud leerlingen van de O.L. Kolschool na men zaterdag deel aan de jaarlijkse viswedstrijd, die dit jaar gehouden werd in de door de heer Joh. Arf- man te Holten beschikbaar gestelde kolk bij de IJssel te Zutphen. De door de leerkrachten Meken- kamp en Muller georganiseerde wed strijd liep bijzonder succesvol. De controleur de heer Hase, moest ver- scheidenen keren in actie komen om de vangsten te meten. Na afloop werden de prijzen door meester Muller uitgereikt. Rudi Drenth werd met 76 cm vis school kampioen en ontving een beker. Theo Hase kreeg voor zijn 48 cm de 2e prijs, een thermometer, beschikbaar gesteld door de Zutphense Hengel sportvereniging „Ons Belang". De verdere uitslagen waren: 3e prijs Rob Kool, 33'/« cm, hengel, 4e prijs Gerard Zoetbrood, 24 cm, net, 5e prijs ex aequo Erik ter Hoeven en Guusta Kamperman, 18Va cm, een dobber, 6e prijs Andries L'igtenberg. 17 cm. en 7e prijs Connie Eshuis, 14'Iz cm., beiden een dobber. De grootste vis werd gevangen door Theo Hase (29 cm). De grootste pa ling eveneens door Theo Hase (34 cm) en een 2e paling door Klaas Ho- mans (33 cm), die daarvoor een dob ber ontvingen. De leerlingen fan de Kol school in actie hij de viswed strijd in een IJsselkolk hij Zut phen. r.- De prijswinnaars waren (v.l. n.r.) Andries Ligtenherg, Klaas Homans, Connie Eshuis, Gerard Zoetbrood, Guusta Kamperman, Rudi Drenth (met beker, zeven jaar), Theo Hase, Rob Kool en Erik ter Hoeven. Zondag HoltenWilhelminaschool 2.30 uur (Meermanskamp) Rietvogels 3Holten 2 10.00 uur Holten 3—WW 3 10.00 uur (Meermanskamp) Haarl. Boys 5Holten 5 10.30 uur De Zweef 4Holten 4 Holten 7—Haarl. Boys 7 SDOL 4—Holten 9 Holten 6Omhoog 5 10.30 uur 12.00 uur (Sportdal) 12.15 uur 10.00 uur (Sportdal) 11.45 uur r il 55' WW 8—Holten 8 Het programma voor zaterdag van de junioren en pupillen is vermeld in het wedstrijdverslag van zaterdag jongstleden. Het elftal van Blauw Wit dat za terdag uit moet spelen tegen onge slagen koploper Sibculo zal worden gekozen uit de volgende spelers: F. van Gennep, doel, G. J. Landeweerd, J. Thalen, H. Hovenkamp, C. P. Beu kenkamp, J. W. Manenschijn, A. Fo- ckema Andreaé, E. Beldman, J. W. Beldman, G. Schöppers, H. Aanstoot jr., G. Dikkers. H. Aanstoot Sr. en H. Wiersma. Uit.de volgende spelers zal Blauw Wit 2 dat thuis speelt tegen ïfaar- lerveen 3 worden gekozen: P. T. Dijk stra, J. Kolkman, A. Nijenhuis, J. Pullen, J. Rietberg, C. Meindersma, R. G. Veldhuis, A. Schreurs, W. Dikkers. G. Kolkman, A. Jansen en B. Rietberg. Blauw Wit I heeft in de eerste wedstrijd op het nieuwe sportpark „Meermanskamp" de beide punten gepakt, niet door een betere techniek maar wel door tactischer en met volle inzet te spelen. „Vesos" uit Hellendoorn dat het vorig seizoen moest degraderen uit de 4e klasse KNVB was zonder twijfel technisch beter, miaar het mankeerde in hun gelederen aan een „afmaker" en zo er nog wel een gevaarlijk schot uit kwam bleek de Blauw Witte doel man van Gennep de juiste man op de juiste plaats. Hij kreeg enkele keren bij fraaie reddingen een ver diend applaus. Vesos bleef practisch de hele wedstrijd alles door het mid denveld spelen dit was een kolfje naar de hand van de Blauw Witte halflinie waarin Henk Hovenkamp een beste partij speelde. Het enige doelpunt, in deze wedstrijd werd in de 12e minuut gemaakt door Henk Aanstoot Sr. die na zich handig te hebben vrij gespeeid vanaf plm. 15 meter de Vesos doelman kansloos liet. Ruststand 1-0. Na de rust waarin trainer Kas In café-restaurant „Annink Pot" te Beckum bij Haaksbergen zal vrij dagavond 14 oktober om 8.00 uur een contactavond worden gehouden voor leiders en trainers van de ZVV „Blauw Wit". Het eerste gedeelte van de avond zal er o.a. worden geke geld, terwijl na de pauze de prijzen zullen worden uitgereikt. Ook de da mes gaan kegelen. Vertrek naar Beckum half acht vanaf Expeditie bedrijf Schipper aan de Kolweg. Woudsma z'n jongens nog even dui delijk had „toegesproken" kwam Blauw Wit onder druk te staan. Ve sos speelde technisch een goede par tij, maar binnen de 16 meter geko men, liet men het.afweten. Blauw Wit kwam in de laatste tien minuten nog tot enkele gevaarlijke tegen aanvallen die Henk Aanstoot jr. besloot met harde schoten, die door de Vesos-doelman bekwaam werden gestopt of tot hoekschop ver werkt. Bij Blauw Wit. werd Aanstoot Sr. reeds voor de rust. vervangen door Bert Rietberg terwijl na 10 jninuten 2e helft Ep Beldman, eveneens als gevolg van een blessure werd ver vangen door Maneschijn, die een goe de partij speelde. Stand Eerste klasse A Sibculo 3-6, Kloosterhaar 4-6, Blauw Wit 3-4, Boswinkel 3-4, Eversberg 4-4, D.V.O. 3-3, Daarle 33, Driener lo 2-2, Denekamp 3-1, Vesos 30. Het is Holten zondag niet gelukt om haar ongeslagen koppositie in de 4e kl. der KNVB te handhaven. Zij verloor voor een zeer groot aantal toeschouwers (ca. 1500) in de twee de helft haar wedstrijd met 3-1 van Hector iii Goor. Als een klein ex cuus moge gelden dat de Holtense ploeg ietwat verzwakt in het veld moest verschijnen, aangezien er drie wijzigingen in haar basisopstelling moesten worden aangebracht, hetgeen de homogeniteit in de ploeg niet be vorderde. Joh. Veneklaas (kuitblessure), Henk Hoefman (griep) en Wim Dikkers (familieomstandigheden) ontbraken op het appèl en zij werden vervan gen door Gerrit Oolbekkink, Herman Kalfsterman en Gerrit Markvoort. Voor rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op mét wisselende kan sen en de meest opvallende figuur was scheidsrechter Meddeler uit Boe- kelo, welke klein van stuk was, maar z'n mondje niet had vergeten. De aanvallen van pector waren niet van gevaar ontbloot, doch de Holten- se achterhoede was goed op dreef en gaf weinig serieuze kansen weg. In de Holtense ploeg was. de voorhoede het zwakste deel en er zijn zeker wel enige momenten geweest, waaruit ge scoord had kunnen worden, alhoewel het spel van Hector technisch wat be ter verzorgd jvas. Na rust waren de beste kansen voor Hector, hetgeen al spoedig tot uiting kwam toen links buiten Busschers (voor rust volkomen door Soer uitgeschakeld) alleen voor keeper Dijk kwam, doch tot grote opluchting yan heel .Holten keihard over de lat schoot. Het eerste doel punt ontstond na 16 min. spelen in de tweede helft, toen een corner op rechts goed voor het Holtense doel werd gebracht en keeper Deijk tikje in de rug kreeg waardoor hij de Holten 1 speelt zondag voor de 2e maal op Meermanskamp en ontvangt Wilhelminaschool uit Hengelo. Beide ploegen hebben 7 punten uit 5 wed strijden. Op papier dus nauwelijks sprake van krachtsverschil. Doelcij- fers 8-4 en 9-7, hetgeen een sterke voorhoede bij de gasten zou doen ver moeden. De Holtenaren spelen echter thuis en op eigen terrein, hetgeen vaak als voordeel wordt uitgelegd. Er zitten dus wel kansen voor hen in, indien de verdediging een eventuele sterke aanvalsdrift der gasten zal Blauw Wit 2 heeft in Kloosterhaar vooral in de 2e helft volop kans ge had op de volle winst. Na de rust, die m.et gelijke stand 1-1 was inge gaan was Blauw Wit. veel sterker. Helaas bleven meerdere zeer goede kansen onbenut en had de doelman van de gastheren in paal en lat goe de „assistenten". De wedstrijd was nog maar plm. 5 minuten oud toen Meyer doelman Dijkstra (die eerst even aarzelde met uitlopen en daar na ten val kwam) kon passeren Tegen RV BI uit Rijssen kwam Blauw Wit B afgelopen zaterdag niet verder dan- een ietwat teleurstellend gelijkspel. Van Verveda zorgde voor een doelpunt, maar de gastheren mmaakten er ook een: 1-1. Aangezien scheidsrechter H. Steen had afgebeld werd de wedstrijd geleid door een lid van R.V. en aan hem danken de RV-elf het gelijke spel. Herhaaldelijk floot hij af voor buitenspel alhoewel hiervan totaal geen sprake was. Blauw Wit Cl moest in de uitwed strijd tegen Haarlese Boys met een nederlaag genoegen nemen. De eind stand van deze wedstrijd was 3-1. C2 speelde afgelopen zaterdag voor het eerst op het sportpark. Het werd een aardige, wedstrijd, waarin De Zweef C3 de kansen beter benutte. Met dezelfde inzet, spelend zullen de jongens van dit team de nodige punt- tjes nog wel pakken. Ook Blauw Wit Dl speelde voor het eerst op het nieuwe sportcomplex. En ze leverden zeker geen half werk. Met 14-0 werd van Hector D2 ge- De doelpunten kwam van Wilco Schipper (6x), Teun Schuppert (5x). Coert Schuppert (2x) en Ger rit Bronsvoort. Als dit elftal zo blijft spelen kunnen ze zeker goed mee draaien in de bovenste helft van de ranglijst. Bij de pupillen verraste El op nieuw door op gelijke hoogte te blij ven met Enter Vooruit El. Met een beetje geluk werd het uiteindelijk 2-2. Gerard Aanstoot maakte beide doelpunten. Enter Vooruit had het betere veldspel, maiar met een uit stekende wedstrijd mentaliteit slaag de Blauw Wit erin 1 puntje thuis te houden. E2 speelde tegen Sportclub Rijssen E2 en won door een goal van Focco Abma vlak voor tijd (1-0). E3 bleef goed meedraaien in de com petitie door Vesos E3 uit Hellendoorn met 3-1 te verlaan. Blauw Wit E4 tenslotte verloor in Rijssen van RKSV E2. De jongste BW-boys de den goed hun best, maar bij een goal- tje van Marinus Rensen bleef het. 0-1. Door de snelle openingstreffer raakte Blauw Wit wel even van slag d,och vrij snel was men weer op toe ren en na plm. 25 minuten spelen kon de Kloosterhaar achterhoede slechts redden door de bal binnen de 16 me ter met de hand te keren. Fockema schoot de toegekende strafschop hard tegen de doelman, die de bal niet klem vast had en Fockema was er toen snel bij om de achterstand weg te werken 1-1. Na de rust speelde zich bijna alles af op de helft van de gastheren, waar van verschillende duidelijk adem te kort kwamen. Zoals reeds gezegd, kreeg de Blauw Witte aanval meei-- dere kansen om de ongeslagen lei ders op een flinke achterstand t,e zet ten. Het zat er duidelijk in maar het kwam er deze keer niet uit, van daar 1-1- Kloosterhaar-scheidsrechter van der Poll floot zeer correct. De stand in de 4e klasse G: Kloosterhaar 4 4-7, Blauw Wit 2 4-6, Dos'37 4 6-4. DOS'37 6 4-6, ASV 5 4-5, Daarle 3 4-4,Daarlerv.een 3 4-3, SVZW 4 4-3, DETO 7 4-2, Sibcu lo 3 4-0. weten te klaren. Doordat de rood zwarten afgelopen zondag met drie invallers moesten spelen was de ho mogeniteit een beetje zoek, maar de toen ontbrekende spelers behoren nu behalve Hoefman weer tot de selec tie. Een te sterk opdringen van de tegenpartij kan ook belangrijke voor delen hebben, dat kon men in Wier den zien. Het gaat er dus om zich tactisch op te stellen, buitenspel voorkomen en snel uitvallen. De praktijk heeft geleerd dat het kan. Zeker zal de hele supportersschare weer aanwezig zijn om te zien hoe de rood-zwarten een tactisch spel te zien zullen geven. En dan het mid denveld. De beheersing daarvan is enorm belangrijk. De uitslagen, de stand en het pro gramma van zondag in 4B zien er als volgt uit: De selectie J. Deijk, D. Pasop, G. Soer, G. Paalman, W. Dikkers, G. Brands, W. Kaiser, A. Reijlink, W. Reijlink, S. Meinsma. W. Nijenhuis, Joh. Veneklaas, G. Oolbekkink en B. Knapen. Uitslagen: HectorHolten 31; WierdenRood Zwart 1-1; La Pre mièreReutum 0-1NijverdalNEO 2-2; UnissonOSV 3-4; Wilhelmina schoolEnter 0-0. Stand Hector 5 4 0 1 8 12- 4 Reutum 5 3 1 7 W'school 5 3 1 1 7 8- 4 Holten 5 3 1 1 7 9- 7 Rood Zwart 5 2 2 1 6 7- 5 NEO 5 2 2 1 6 8- 7 La Première 5 2 1 2 5 4- 4 Enter 5 2 1 2 5 4- 4 Unisson 5 n 3 2 3 7-10 Nijverdal 5 1 3 3 5-12 Wierden 6 1 4 3 6- 9 OSV 6 0 5 2 10-18 Programma zondag Rood ZwartHector; ReutumWier den; NEOLa Première; OSVNij verdal; EnterUnisson; Holten Wilhelminaschool. Een zeer sportieve wedstrijd, waar in het derde voor rust regelmatig in het offensief was. Na twaalf minuten spelen trof Jannes Hovenkamp met een hard schot van zeker 20 meter de roos (1-0). De Nijverdallers zetten na deze tref fer een fel offensief in en enkele minuten voor rust bracht Jansen de balans in evenwicht. Na de thee was DES sterker en de Blauw Wit ver dediging kwam onder zware druk. Doelman Heemskerk deed goed werk maar was 2 keer kansloos. Roel Smid en Hennie Paalman kwamen nog tot gevaarlijke schoten doch de DES doelman redde ten koste van hoekschoppen. De leiding was bij Henk Wansink in goede handen. De vierde wedstrijd in dit seizoen zal gaan tegen Excelsior 8. Geen gemak kelijke opgave. De jongens van het derde zijn bereid om er met volle inzet voor te vechten en we re kenen in ied?r geval op de halve winst. Het elftal zal worden geko zen uit de volgende selectie: W. Heemskerk. J. Landeweerd, J. Aan stoot, G. Beldman, J. F. Keijers, J. ten Zijthof. J. Hovenkamp, B. Aan stoot, Joh. Hobert, R. Smid, H. Paal man, W. Muller en J. Arfman. bal liet vallen. In eerste instantie werd deze bal toen weg gewerkt, doch hoog voor het Holten doel- Uit de hierbij ontstane verwarring kreeg Hector een gelukkig doelpunt, waar bij de bal het laatst werd aangeraakt door Hector-speler Daan Keizer. Met dit ruggesteuntje probeerden de Go- renaren door het tempo te verhogen Holten op de kniën te krijgen en hadden hierbij succes in de 24e mi nuut, toen keeper Deijk de bal niet geheel klem vast kon krijgen en Joo Brunnekreef zich dit buitenkansje niet liet ontnemen en Hector aan een comfortabele 2-0 voorsprong hielp. Holten verwaarloosde toen haar ver dediging en gooide alles op de aanval en zij had hierbij zowaar succes. Een vrije trap op links in de 35e minuut,, genomen door linksback Brands werd hoog in de doelmond geplaatst en deze bal met het hoofd door Soer in de uiterste bovenhoek geslagen, on houdbaar voor de keeper (2-1). De strijd werd vinniger en de scheids rechter nam ook enige vreemde be slissingen, verdeeld over beide par tijen. Holten wilde een gelijk spel for ceren, doch het beslissende doelpunt viel in de 41e minuut toen bij het te verre opdringen van de Holtense ach terhoede haar aanval werd afgesla gen en de bal bliksemsnel naar de vrijstaande Jac. Brunnekreef werd ge plaatst. Deze omspeelde laatste man Gerrit Paalman en schoot zeer be- heerst Hector's derde doelpunt in het net (3-1) en stelde hiermede de toch niet geheel onverdiende overwinning veilig. Door deze zege nam Hector voorlopig de leiding van Holten in deze klasse over. Een ppermachtig Holten 2 heeft thuis verdiend een nederlaag moe ten incasseren tegen W.V.V. 2. De Holtenaren waren niet bij machte om de vele kansen in een doelpunt om te zetten. WW had slechts aan één blunder van de Holtense achter hoede genoeg om het enige doel punt van de wedstrijd te scoren. Het slotoffensief van Holten mocht niet meer baten 0-1. A.z. zondag R'vogels 3-Holten 2 10 uur vertrek 9.00 uur vanaf Smids- beld. Stand 2E. WW 2 3-5, Holten 2 4-5, Haarle 2 4-5, GFC 2 4-5. Na de overwinning op Luctor 4 van vorige week nu een debacle voor Holtens derde editie tegen het Goorse GFC. Holten begon deze wedstrijd zeer tam. Men dacht waarschijnlijk GFC pakken we wel even, het liep totaal anders. Het werd steeds rommeliger in de verdediging van Holten waardoor doelpunten niet konden uitblijven. De één dacht aan buitenspel en de ander dacht zo, maar GFC kwam op 1-0 en op 2-0 en zelfs op 3-0 en nog was Holten 3 niet wakker geschud. Men gaf de zwakleidende scheidsrechter J. Men ger de schuld maar G.F.C. hield het hoofd koel en produceerde er nog 3 doelpunten bij en had er geen J. Pas op in doel gestaan, de score zou nog hoger zijn uitgevallen. Zondag tegen W.V.V. 3 moeilijk, maar met verstand voetballen, dan zitten hier zeker 2 winstpunten in!! Holten 4 speelde voor de eerste keer op 't Sportpark Meermanskamp en zette deze wedstrijd gelijk om in een 2-1 zege. Het was een spannende wedstrijd, waarin de buitenspelval door de beide partijen veelvuldig werd toegepast. De gevolgen waren, dat het voetbalveld hierdoor bijzonder klein werd. SOS had vooral in de eerste helft een behoorlijk veldover- wicht. Dit resulteerde na een half uur tot doelpunt van middenvoor v. Rhee na een grote fout van de Holtense achterhoede. Zo kwam de rust met 1-0 voor SOS 4. In de pauze werd er nog even goed nagekaart. Met de frisse smaak van de thee kwam men het veld weer op. Dit resulteerde al gauw in de ge lijkmaker, die gescoord werd door middenvoor Overvelde uit een door braak van J. ten Velde. Ondertussen sloop het einde nabij. Iedereen had zich reeds met de 1-1 stand ver zoend, toen de 4e editie nog een vrije trap kreeg toegewezen, waaruit ten Velde scoorde. Zodoende werd de eindstand 2-1. Een veel sterker RKSV 5 uit Rijssen won verdiend van Holten 6 Tot rust wist Holten het nog te klaren, maar na rust was het gebeurd met Holten. Het dient gezegd te worden, Holten draaide deze middag ge woon niet en RKSV wel. Wel scoorde F. Bekkernens nog 2 doelpunten, maar' de' schreidsrechter keurde ze Al verloor in een zeer zwakke wed strijd met 3-1 van Voorwaarts Al. Nadat de Holternaren in de eerste minuten de leiding hadden geno men geloofden ze het wel en door dat Voorwaarts van de verschrikke lijke fouten die door de Rood-Zwar- ten gemaakt werden, wist te profi teren heeft Al een zeer verdiende nederlaag geleden. Omdat de leider3 van Al deze week geen verslag in hebben geleverd kunnen we helaas niet meer over dit elftal schrijven. BI is het gelukt ook de derde wed strijd in winst om te zetten. Het be halen van deze overwinning heeft echter meer moeite gekost dan de uitslag zou doen vermoeden. Dit lag niet alleen aan de tegenstand, die SVVN bood, maar ook voor een deel aan de Bl-ers zelf, daar men maar moeilijk tot een goed samen spel kon komen. Toch is de over winning terecht gekomen bij die ploeg die er krachtens het vertoonde spel het meest voor in aanmerking kwam. Over het scoreverloop nog het volgende; na ongeveer een kwar tier spelen wist Holten de leiding te nemen, die echter vlak voor de rust teniet werd gedaan door een blunder in onze achterhoede. Tien minuten voor het einde wisten de Rood zwarten opnieuw de leiding te ne men, die ze kort daarop nog wisten te vergroten tot 3-1. Rest nog te ver melden, dat de zwak leidende scheidsrechter wel een bijzonder na delige invloed had op het verloop van deze wedstrijd. HOLTEN B2 In de beginfase was het een gelijk- opgaande strijd maar na ongeveer 15 minuten spelen kreeg Holten B2 een klein overwicht, het was ech ter RKSV dat het eerste doelpunt scoorde. 'Hierna kwam Holten B2 sterk terug en wist déze 1-0 achter stand in een 2-1 voorsprong orp te zetten. Helaas werden er toen enke le grote fouten in de Holter verdedi ging gemaakt en zodoende kreeg RKSV alle kans om deze achtei-- stand ook weer weg te werken (3-4). Gelukkig lukte het B2 in de slotfa se toch nog weer naast RKSV te komen. Al met al een doelpuntrijke wedstrijd met over en weer veel fouten in de verdedigingen Cl haalde een huzarenstukje uit door Heracles Cl in Almelo met 1-0 te verslaan. Ga zo door jongens en denk niet dat je de volgende wedstrijden nu zonder inspanning kunt winnen. Jullie zijn op de goede weg, maar... die weg is nog lang. Ook voor Holten Dl was het we derom een succesvol weekend, tegen Twenthe Dl werd n.l. een zeer gro te overwinning behaald (7-1). Door dit resultaat heben onze jongens de koppositie in handen genomen, maar voor zaterdag is alle inzet weer ge wenst in de zware uitwedstrijd te gen WW Dl. Jongens zet hem op! El behaalde in een redelijke wed strijd een 3-1 overwinning op Excel sior E2. Deze stand was een juiste afspiegeling van de krachtsverhou ding. Holten E2 gelukte het om in Nij verdal tegen Eversberg El gelijk te spelen (1-1). Dit uitstekende resul taat is aan de geweldige inzet van de gehele ploeg te danken. E3 nam prachtig revanche voor de nederlaag tegen SOS door op een drachtige wijze en sterk spel DES naar een duidelijke nederlaag te spe len (5-0). E4 tenslotte verloor met 3-0 van De Zweef E5. Voor a.s. zaterdag staan er de vol gende competitiewedstrijden op het programma: Holten Bl-ON BI Aanvang 4.00 uur, Sportdal, Eversberg Bl-Holten B2. Aanvang 2.30 uur, vertrek 1.45 uur. Holten Cl-Almelo Cl, Aanvang 2.45 uur, Sportdal. Enter Vooruit C2-Hol- ten C2, Aanvang 2.00 uur, vertrek 1.15 uur. Holten C3-Excelsior C5, Aanvang 1.30 uur, Sportdal. WW Dl-Holten Dl, Aanvang 2.30 uur, ver- Wit El, Aanvang 12.30 uur, Sport park, Holten E2-De Zweef E2, Aan vang 10.00 uur, Sportpark. Holten E3-De Zweef E4, Aanvang 11.00 uur, Sportpark. SWN E5-Holten E4, Aan vang 11.00 uur, vertrek 10.15 uur. om onbekende redenen af. Al met al 'n verdiende nederlaag. Zondag te gen Onhoog 5, jazeker dit zijn 2 pun ten voor Holten 6. In de eerste helft speelde Holten 7 met de wind in de rug wat meer aanvallender dan SOS. De kansen, die geschapen werden konden echter niet tot doelpunten verwerkt worden. Bij een uitval van SOS wisten dc Holtenaren de bal niet ver genoeg weg te werken waardoor de mid- voor van SOS de bal gemakkelijk langs doelman Arfman kon werken (1-0). Na de rust was SOS wat meer in de aanval, maar zij konden niet meer scoren. Ook al weer door een verdedigingsfout kreeg H. Wansink de bal voor de voeten cn strafte de ze fout gemakkelijk af. De stand 1-1 kon tot het eind gehouden worden. Een ernstig gehandicpat Holten 8 met 3 invallers, verloor onnodig van de blauw-witten uit Luttenberg. Een zwakke middenveldbezetting was de oorzaak, dat de combinaties niet lie pen. Met de wind in de rug was de eerste helft duidelijk voor de thuisclub. Dick Paalman, met Henk Vincent de uitblinker, maakte 2 prach tige doelpunten. Door een penalty te missen bleef de ruststand 2-2. De tweede helft bracht een geheel an der beeld. SDOL kon gevaarlijk aan vallen. Doelpunten bleven dan ook niet uit, mede door het zwakke werk van de keeper. Bargboer wist voor Holten nog te scoren. Blauw Wit I gaat naar koploper Sibculo I, dat zaterdag in een span nende streekderby Kloosterhaar I met 3-2 klopte. Ongetwijfeld een zware opgave voor Blauw Wit. We houden het op een gelijkspel. De wed strijd, die om kwart voor vier be gint, zal worden geleid door scheids rechter de Jonge. Blauw Wit 2 ontvangt thuis het 3e van Daarlerveen. Ogenschijnlijk een niet al te moeilijke opgave. Niets is echter gevaarlijker dan de tegen partij onderschatten. Aanvang: 3.30 uur (terrein Rijssenseweg). Blauw Wit 3 speelt om half 12 in Rijssen tegen Excelsior 8 en het 4de krijgt om 1.00 uur aan de Rijssense weg Excelsior 9 op bezoek. De junioren BI spelen om kwart over 3 thuis ('t Sportpark) tegen DES BI. Het programma voor de Blauw Wit te jeugd is verder als volgt: Blauw Wit Cl-Hulzense Boys Cl, 2.00 uur. Oranje Nassau C4-Blauw Wit C2, Vertrek 12.45 uur. Enter Dl-Bl. Wit Dl, Vertrek: 1.30 uur. Holten El-Blauw Wit El 12.30 uur (Sport park). PUPILLEN (onderlinge competitie) Blauw Wit E2-Excelsior E5 10.00 uur. Blauw Wit E3-Exclsior E6 11.00 uur. Blauw Wit E5-Blauw Wit E4 (Wit), 9.15 uur. De heer J. van Asselt heeft op een groot en sterk bezet schietconcours te Delden met luchtpistool het ma ximaal aantal van 30 punten ge schoten en hij kwam door dit schit terende succes in het bezit van een prachtige wisselbeker. Op de beide oefenavonden van de Schietvereni ging „De Eendracht" werd gestreden om 3 prijzen die beschikbaar waren gesteld voor die schutters die zo hoog mogelijk boven het gemiddelde van het vorig jaar uitkwamen. De uislag was als volgt: 1. H, J. Bekkernens 23.1 pnt. hoger, 2. A. Bie leman 22.8 pnt. hoger, 3. G. A. Ha verslag 19 pnt. hoger. Op dinsdag 10 oktober, wordt in de zaal van hotel Vosman een pro- paganda-avond gehouden voor het werven van deelnemers aan 'n nieu we E.H.B.O.-cursus. Gezien de gro te belangstelling in voorgaande jaren wordt een ieder, die interesse heeft voor deze cursus, verzocht zich op deze avond aan te melden. Er zullen deze avond enkele mooie en leerza me films worden vertoond op het ge bied van de E.H.B.O. Toegang en een kopje koffie gratis. Op zaterdag 30 september is in Le melerveld de eerste samengestelde wedstrijd georganiseerd waaraan de Bergruiters deelnamen. De negen combinaties die hiervoor hadden in geschreven waren J. Bronsvoort met Rex D. Aaftink met Elgordo G. ter Hofte met Don Juan. J. Selhorst met Dandy S. J. Tiggeler met Dy- lema mej. C. Schrijver met Wisky, mej. M. Dijkgraaf met Remy, mevr. Vixseboxse met Miss Daja en D. Willems met Due du Montagne. Aan de voet van dé Lemelerberg op een met zon overgoten heideveld werd 's morgens de dressuur verreden. Hierin eindigden alle Bergruiters in de middenmoot. Na de middag werd op een even mooi als spectaculair heuvelachtig terrrein de cross ver reden. De zware cross ging het eerst van start. De heer G. Veldhuis met Rigo uit Lemelerveld liet als eerste deelnemer een tijd noteren van 5.03 min. over het 2500 m. lange parcours Deze tijd bleek door niemand tot op 10 sec. te benaderen totdat de eni ge zware combinatie van de Bergrui ters D. Willems met Due du Montag ne het als laatste ging proberen. De ze combinatie verkeek zich op- het tempo en kwam daardoor binnen op 5.04 dus op 1 sec. en goed voor een tweede plaats. Over de gehele wed strijd werd dit met 'n foutloos spring- parcours een 4e plaats. In de lichte samengestelde wedstrijd werd de heer J. Bronsvoort m Rex lie, D. Aaftink met Elgordó 20e, J. Selhorst met Dandy S 24e en L. ter Hofte met Don Juan 36e. Dit kan met een deelnemersaantal van 92 zeer be vredigend genoemd worden. De jongens en meisjes van de po nyclub „De Bergruitertjes" houden vrijdag 13 oktober in Holten en om geving een grote verkoopactie van speculaas. De winst die men hoopt te maken is ter verbetering van de kas. De snelle groei van de club brengt extra financiële zorgen mee, die men voor een deel met deze ver koop van speculaas hoopt weg te werken. We bevelen deze aktie in het belang van de sport en vrije tijds besteding van de jeugd van harte aan.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3