Voorzitter Starink maakte een tableau voor vereniging V redes week 1972 24 sept. -30 sept. Paardenfokdag Holbatheo Je*" -tryaur.yrNt. - "V 8 IS gBWPjjftS^ (j De Schure in „IRENE55 Grote activiteit bij de Plattelandsvrouwen FORSE ZEGE VOOR BLAUW WIT II Zesde klas van „De Schakel" was enige ogenblikken in Frankrijk v. Thema „De macht van Europa PROGRAMMA BLAUW WIT Contactavond ouders junioren en pupillen SV Holten De lieer W. Vlogtman lid van de raad Vlucht van Hasselt Duif A. ten Dam (1) eerste van Maastricht Kilometerrace zwemclub „Twenhaarsveld" Vrydag 22 september 1972 Op de terreinen bij café ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek werd zaterdag, aanvankelijk onder stromende regen, de 22e paardenfok dag gehouden door de vereniging „Holbatheo". Als juryleden tra den op de heren J. Zweverink te Enschede, H. G. Schrijver te Ter- wolde, E. Rottink te Welsum, E. van Ittersum te Giethoorn, H. G ter Mors te Enschede en G. Wargelink te Boekelo. Als arbiter fungeerden de heren G. A. R. Nieuhoff te Hardenberg en A. J. Ganzeboom te Raalte. Er werd gekeurd naar de kwalificatie: Rij paard, Tuigpaard en Veelzijdigheid. Arbiter Nieuhoff, een groot paardenkenner en bewonderaar, zag het zo: Voor 22 jaar werd een heel bescheiden vereniging opgericht voor Holten, Bathmen omgeving „Holbatheo", die uitgroeide tot de grootste manifestatie op het gebied van het fokpaard in geheel Overijssel buiten de officiële premiekeuring. Dus zuiver particulier initiatief, geleid en gedreven door een feu sacré, als men bijna niet voor mogelijk had gehouden. Meer dan honderd fokdieren namen er zaterdag aan deel, van veulens tot de volwassen merries in de bloei van hun leven. Dit gebied is zowel in kwantiteit als ook gedeeltelijk in kwaliteit het grootste fokgebied van de provincie. Hoog niveau Met bewondering en verwondering of men nu de veulens, de enter hebben we de keuringen gevolgd en of welke andere van de grote mime rubrieken ook neemt, overal kwam het hoofdeinde die merries naar ren, die op provinciaal en zelfs natio naal niveau hun concurrenten ern stig naar de kroon zullen steken. Provinciaal kan. dat heel gemakke lijk, daarvoor was het aantal groot genoeg,'maar dat op national niveau ook kan worden gestreden bewezen een aantal merries hier aanweizg, die reeds een of meerdere malen zijn af gevaardigd naar de jaarlijkse ten toonstelling te Utrecht. Die algeme ne indruk van deze ontmoeting zal niemand ons kunnen of willen ont veinzen Het heeft zo weinig zin om nu te zeggen dat veulen was zo b.v. het eerste merrieveulen van de rijpaard- groep, laat geboren en dus wat ten ger aandoend is in zijn adel, soort en model van zo n gehalte, dat het een juweeltje is. En neem dan eehs de machtige enter in de tuigpaard groep van A. E. Haarman en in de rijp aard groep, die van H. Pothof te Heino in de klasse van de twee-ja rigen, met die mooe lange bouw en het sterk spierstelsel, welke merrie toch de vlag moest strijken voor de harde, edele, voorname enter Ma- dora van Harmelink te Bathmen. De ze groep enters zag ook uit de alou de merriest am Modinette van A. H. v.d. Noort te Rijssen. Trouwens wat de afstamming betreft kan de ge noemde 2-jarige merrie Lady Tetti op minsten zo'n lange rij voorouders van zo'n uitstekend geslacht aanwij zen. Dagkampioen Trouwens H. H. Pothof, had nog meer pijlen op zijn boog, want bij het; driejarige rijpaard Kabioia kreeg hij de hoogst:'' plaats, voortgesproten uit een merriestam, die in 1912 werd gevestigd en zuiver van Overijssels bloed is. Deze laatste merrie werd later uitgekozen tot kampioene.-van de driejarige en oudere merries en tevens de beste merrie van de gehe le keuring. Wij zullen hier niet derder op in gaan, maar het spreekt zo vanzelf, dat talrijke fokkers van naam: De- ten, Boode, Haarman, Mevrouw Brou wers, enz. enz. op eclatante wijze hun producten in de hoogste gelede ren zagen. Voor insiders zegt het mis schien iets, dat hier een groep van tien kroonmerries, een aantal dat zelfs de grote Centrale Keuring van Overijssel niet of nauwelijks kent, aanwezig waren. Uit het bovenstaan- de moge blijken „ziet wat een goe de courage vermag". Jeugdkampioene Jeugdkampioene werd de genoem de Madora en reserve jeugdkampioe ne Modinette ook reeds genoemd. Twee toekomstige grootheden, waar bij de eerste nog meer het rijpaard- type heeft dan de tweede. De kam pioene van de oudere merries Kabio ia noemden we al, reserve-kam pioen:' werd Konnie van mevr. Brou wers, Dat gaf ons vreugde, deed ons goed te zien. dat een merrie, die de top bezette in haar rubriek ook onder het zadel op de hoogste plaats kwam Een fokpaard, tevens extra verrichtingen te zien gevend, blijkt hier naast schoonheid, ook innerlijk zeer te waarderen duegden te bezit ten. Wij vallen hier zo maar in de za delrubrieken. t)ie waren er ook en dit moge mede het bewijs leveren, dat deze vereniging „Holbatheo" be grip toont en wijs beleid om de te genwoordige eisen van deze tijd uit te schrijven. Zo waren de merries on der het zadel dan verdeeld in lichte en zware klasse. Laat nu in deze laatste de kro.onmerrie Fadola van Kruitbosch hetzelfde bewijzen, ook zij bezette met haar verrichtingen de topplaats. Kroonmerrie worden is al een hele opgave, maar dan deed Fadola toch wei een extra noot no teren. En bij de tuigpaarden dan? Kroon merrie Erioa van Haarman te Hee- ten natuurlijk ook de topplaats. Maar laat deze Haarman nu met zijn drie merries op heerlijke wijze tonen, dat ook hier de besten het winnen. Van daag hebben we het nog eens weer tot ons laten indringen, waarom on ze voorvaderen zo gesteld waren op beste paarden. Uit alles blijkt wel welk een machtige stimulans uitgaat van zo'n vereniging. Maar nog een andere verrassing zou ons wachten. Sedert de oprichting van „Holbatheo" is de heer W. Sta rink uit Bathmen, voorzitter, 'n taak, die hem met zijn team bestuursle den voortreffelijk afgaat. Op 7 sep tember 11. mocht deze voorzitter zijn 70ste verjaardag vieren met een ver wonderlijke vitaliteit in denken en doen. Bo vendien is hg een zeer veel zijdig mens, die zgn sporen op maat schappelijk gebied ook verdient. Tableau Voor zijn vereniging maakt hij nu een soort tableau op hout, dat met heel donkerblauw fluweel werd over spannen ongev. 100 bij 90 cm. Daar op werd vernageld in verzilverde smeedijzren letters het woord Hol batheo (allemaal hoofdletters met daaronder 23 maart 1951. Een waar kunststuk. Bescheiden mens als de heer Starink is. stond zijn naam ner gens vermeld. Iemand kwam toen op de gedachte een zilveren plaatje te doen aanbrengen in de rechter bene den hoek: „Aangeboden door de vervaardiger en voorzitter 7 sept. 1972, W. Starink". Ware er aan zo'n dag, waarop de leeftijd der sterken wordt bereikt, een schoner herinne ring mogelijk en tevens het bewijs hoe diep de liefde ook voor het paard wortels kan schieten? Dat de Afde ling Overijssel van het warmbloed stamboek, bij monde van de heer A. J. Ganzeboom, woorden van dank en achting bracht bij zo'n bewgs wat eendracht en enthousiasme kun nen bereiken, is vanzelf sprekend." De heer Starink had 's morgens een woord van welkom tot de belang stellenden en in het bijzonder tot de juryleden gesproken. Tijdens de keu ring werd bij iedere uitslag een kor te toelichting gegeven. De uitslag van de keuring was: Rubriek 1: Merrieveulens. Rijpaard- groep: la Ninetty eig. H. Klein Velderman, Raialte, lb Noberlina eig. eig. H. J. Deten. Dijkerhoek, ld Nar da eig. W. G. -J. Moinders, Rijssen. Ie Nanny, eig. C. J. Marsch, Raal te. 2a Nathali eig. L. J Haarman, Schalkhaar. 2b Naria eig. C. J. Boo de, Espelo. 2c Nolanda eig. G. A. Vegterlo. Heeten, 2d No-No-Nanette eig A C. van Rossum, Holten. Tuigpaardgroep: la Nadette eig. W. KI. Lankhorst. Okkenbroek. lb Non- ja eig. G. Zwartjes. Raalte, 2a Na- lma eig. A. E. Haarman. Heeten, 3a Natacha eig. W. Klein Lankhorst, Ok kenbroek Veelzijdigheidsgroep; la Nicole tta, eig. J. H. Oplaat, Bathmen, lb Nan- cie, eig. A. J. Nijiand, Dijkerhoek, 2a. Nuteria, eig. G. J. Jansen, Heeten, 2b Nicolien eig. A. Alferink,Okken broek. Rubriek 2: Hengstveulens, rijpaard, groep: la N.N. van C. J. Marsch, Raaite, 2a N.N. van W. M. Vene klaas Slots, Dijkerhoek, 2b N.N. van W. Vulink, Heeten. Tuigpaardengroep: la N. N. van A. E. Haarman, Heeten, lb N. N. van H. J. D.eten, Dijkerhoek, 2a N. N. van G. J. Nikkels, Dijkerhoek, 2b N. N. van A. E. Haarman, Heetten, 3a N. N. van G. J. Flierman, Bath- Rubr. 3, eenjarige merries: rijpaard- groep: la Modinette, eig. A. H. v.d Noort, Rijssen, lb Monica, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar, lc Mira. eig. L. J. Haarman, Schalkhaar, ld Meaphine, eig. H. J. Reilink, Schalk haar, le Maureen, eig. H. H. Pot hof. Raalte, 2a Meaphine, eig. H. J. Reilink. Schaalkhaar. 3a Monique, eig. A. Roeterdink, Bathmen, 3b Mi- ra, eig. J. Heineman, Schalkhaar. Tuigpaardgroep: la Malieske eig. T. Boode, Espeleo. Veelzijdigheidsgroep: la Madora, eig. M. Harmelink. Bathmen, lb Martien, eig. B. J. Hartgerink, Markelo, lc Mariane, eig. G. J. Jansen, Heeten, ld Manna, eig. J. Heineman. Schalk haar, le Mlida eig. G. J. Nikkels, Dijkerhoek. Rijbriek 4, tweejarige merries, rij- paardgroep: la Lady Tetty, eig. H. H. Pothof, Raalte, lb Lagarante, eig. G. W. Kruitbosch. Bathmen, 2a Lida, eig, A. Alferink, Okkenbroek, 2b Leonie, eig. G. Zwartjes Raalte. Veelzijdigheidsgroep: la Libini eig. H. J. Deten. Dijkerhoek, lb Laudina, eig. A. E. Haarman, Heeten, lc Li- da eig. B. Sneller, Deventer, 2a Lie- neke eig. E. Krieger, Espeleo, 2b Len ny, eig. J. Smale. Bathmen. Tuigpaardgroep: la Liebestraum, eig. A. E. Haarman, Heeten. Rubriek 5, 3- en 4-jarige merries, Rijpaardgroep: La Konnie, eig. mevr. Brouwers-Vosman, Holten, lb Karo- is; ÊSfc „Wg hebben het niet geweten!" was het antwoord van vele Duitsers als het ging over de vraag hoe Duitsland zijn macht gebruikt had in de vorige wereldoorlog. Dat antwoord van schuldige onwetendheid zullen wg nooit mogen geven als het gaat over de wijze waarop Europa zgn (economische) macht gebruikt. Daarom is het goed dat het Interkerkelijk Vredesberaad aJs thema voor dit jaar gekozen heeft: „De macht van Europa". Wat betekent die macht? Hoe wordt die gebruikt? Hoe moet die macht gebruikt worden. In de Hervormde Gemeente zal op tweeërlei wijze hieraan aandacht besteed worden. le. In de kerkdienst op 24 september zal vanuit het evangelie (tekst Efeze 3 1-13) gesproken worden over de macht en dienst. Het thema der prediking is „Boeien van Christus". Aan de uitgang van de diensten ligt de „Vredeskrant" om mee te nemen, waarin een schriftelijke uitnodiging om de VREDESAVOND te bezoeken, die op dinsdag 26 september om 20.00 uur gehouden zal worden in gebouw „Irene". Deze avond is vrij toegankelijk. Overbodig te zeggen dat de GEMEENTE zeker wordt verwacht. Daar is de gelegenheid om zich breder te informeren en samen na te denken over deze vragen. Wij zijn bizonder blij, dat we Prof. Dr. W. Hessel, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Enschede, lid van de S(ociaal) Econo mische) R(aad) bereid hebben gevonden een lezing te houden over het economische aspect van dit onderwerp onder de titel: „DE ECONO MISCHE MACHT VAN DE E.E.G.". Wij wekken u allen op te komen. Het feit dat Prof. Hessel een veel gevraagd spreker is, staat er borg voor, dat hij u heldere informatie zal geven en u een uitgewogen klaar oordeel niet zal onthouden. Het feit dat hij gedelegeerde naar de A(lgemene) K(erk) V(ergadering) is geweest wijst erop, dat hij betrokken is bij de „Gemeente in de wereld". Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen en tot dis cussie. In de pauze kunt u zich voldoende informatie verschaffen bij een stand met cahiers, folders en boeken over het onderwerp. Aan het einde van de avond wordt uw bgdrage gevraagd voor het Hulpverleningswerk in Soedan, die u ook kunt overmaken op giro 87 55 87 van de Raiffeisenbank in Holten op rekening „Werelddeaco- naat" met vermelding „Soedan". Men schrijft ons, Zoas u weet moest „de Schure" het veld ruimen. Zondag 13 augustus werd de laatste avond gedraaid ons gebouw in de Look. Wij krijgen uiteraard een nieuwe Schure maar die laat nog even op zich wachten. Maar wij willen proberen de kaars brandende te houden en daarom heeft het bestuur besloten enkele avonden te organiseren zoals bijvoor beeld disco-, en dansavonden, drop pings of puzzeltochten en een keer 'n band. Zaterdagavond 23 september om 8 uur in zaal Irene komt er dan zo'n band. Deze band, die onder de naam „Bunter" speelt, komt uit Engeland en is op tournee door Duitsland en Nederland. De oprichter van deze band, Dave Travis, is een bekend en veelzijdig man. De vierman bezetting speelt een geheel eigen soort muziek (coun- try-rock) welke het midden houdt tussen the Byrds, Burrite bres line, eig. P. Draaijer, Raalte, lc Kar- fonica, eig. mevr. Brouwers-Vosman, Holten, 2a Jolanda, eig. A. M. Hagemeijer, Raalte, 3a Karelena eig. G. J. Jansen, Lettele. Veelzijdig leidsgroep: la karmien, eig. G. W. Kruitbosch, Bathmen, Jerry Lee Lewis, Travis, de oprich ter, heeft met vroegere formaties al hoge ogen gegooid in Engeland en Noorwegen. Bunter's eerste single „Dust in the Sunlight" is in augus tus in Engeland uitgekomen en er bestaat veel kans dat hij ook in Nederland wordt uitgebracht. Mensen die hun optreden gaan be zoeken zullen in Bunter een comple te, veelzijdige country-rock formatie vinden. De entree is met opzet laag gehou den omdat het bestuur van „de Schure" deze avond niet uit winst bejag organiseert. De prijzen zijn: voor leden f 2.50, voor niet-leden f 3. Tot ziens in Irene, Jongeren Sociëteit „de Schure". De leerlingen van de zesde klas van de school met de bgbel „De Schakel" hebben dinsdag weer de jaarlijkse excursie naar Den Haag gemaakt. Niet alleen genoten de kin deren en de ouders, die deze keer mee waren, van het sprookje van de gouden koets, ook werd een ex cursie gehouden langs verschillende regeringsgebouwen. Om half tien vertrok het gezel schap met de trein. Dit was al een belevenis op zich zelf. Om half 12 waren ze in Den Haag, waar eerst een kijkje werd genomen bij de gi gantische bouw van het nieuwe cen traal station dat daar aan het ver rijzen is. Een fotogalerij geeft aan hoe dit in de toekomst er uit zal gaan zien. Hierna werd een bezoek gebracht aan het gebouw van het ministerie van onderwijs aan de Nieuwe Uitlet In de hal van het gebouw werden door een ambtenaar enige bijzonder heden verteld over de bouw en over de tentoonstelling van de kunstnijver heidsschool die er momenteel was. Hierna kwam wel de grootste attrac tie van deze dag. De Franse ambas sadeur had zijn toestemming g< ven dat de jongelui even een kijkje namen in het prachtige gloednieu we ambassadegebouw. Natuurlijk was iedereen onder de indruk toen werd verteld dat ze nu eigenlijk op Frans grondgebied waren daar het gebouw van een ambassade in wezen behoort aan het andere land. Toen was het de hoogste tijd om naar het paleis aan de Lange Voor hout te gaan om zich op te stellen langs de route waar de koninklijke stoet voorbij pleegt te komen. Het viel op dat er dit jaar weer veel meer mensen langs de route stonden dan het vorige jaar. Maar de kinde ren uit Holten zorgden er wel voor dat ze, toen om één uur het eerste kanonschot over Den Haag bulderde, mooi vooraan stonden. Ook toen de koninklijke familie op het bordes van het paleis verscheen en een grote menigte was samenge stroomd om hen toe te juichen had den de kleine Holtenaren zich zoda nig weten op te stellen dat ze ook van dit schouwspel niets te kort kwa men. Om 5 voor 3 stonden de kinderen weer hun opwachting te maken voor de minister van financiën de heer Ne- lissen die op verzoek van de jonge lui het beroemde „koffertje" extra liet bekijken. Deze geste van de be windsman werd met een hartelijk ap plaus beantwoord. Het bezoek aan de Ridderzaal dat hierop volgde deed zelfs de grootste druktemaker even stil worden. De prachtige kleuren van de bloemen gecombineerd met het mooie diep rood van de stoelen was zeer in drukwekkend. De gebouwen van de tweedeka mer, eerste kamer en de raad van state, waarover in de lessen die de- 2a Kina, eig. G. H. Volkerink, Hol ten. Rubriek 6 vijfjarige en oudere mer ries: rijpaardgroep: 2a Hettie, eig. G. Bolink, Borkeld, Holten, 2b Ka- sander eig. Harpenhoven, Holten, Miss Daja, eig. Erven Vixseboxse, Holten. Veelzijdigheidsgroep: la Gettie eig. Mevr. Brouwers-Vosman, Holten, lb Ilexandra, eig. H. J. Vosman, Ok kenbroek, lc Hijsta, eig. Colke- rink, Okkenbroek, 2a Daisy, eig. A. J. Nijiand, Dijkerhoek, 2b Debora, eig. M. Harmelink, Bathmen, 2c Hen- ny, eig. A. A.lferink, Okkenbroek. Rubriek 7, stermerries: rijpaard groep: la Kabioia, eig. H. H. Pot hof, Raalte, lb Jolanda, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar, lc Judith, eig. P. Draaijer, Raalte, ld Iwika, C. J. Marsch. Raalte, le Jamarilla 2a Katinka,eig. A. Geesink, Raalte, 2b Karina, eig. 'J. Schoorlemmer, Heeten, 2c Julia, eig. T. Holle, Schal- haar. Tuigpaardgroep: la Estralieta A. E. Haarman, Heeten. Ve/elzijdigheidsgroep: la Ibarbara eig. W. Vulink,Heeten, lb Inetty, eig. H. Klein Velderman, Raalte, lc Ju- teria, eig. G. J. Jansen, Heeten, ld Irma, eig. G. J. Nikkels, Dijker hoek, 2a Hannetta, eig. J. H. Op laat, Bathmen, 2b Geradine, eig. G. Bolink, Borkeld, Holten. 2c Kolinda, eig. B. Stegeman, Borkels. Marke lo, 2d Karin van Elymars, eig. G J. Nikkels, Dijkerhoek. Rubriek 8, Kroonmerries: rgpaard. groep la Jolanda eig. G. A. Veg terlo, Heeten, lb Frieda, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar. Tuigpaardgroep: la Erica, eig. A. Haarman, Heeten, 2a Halina, eig. als- Veelzgdigheidsgroep: la Jodelyn eig. H. J. Deten,Dijkerhoek, lb Fado la, eig. G. W. Kruitbosch, Bathmen, lc Hélga, eig. W. M. Veneklaas Slots. Espelo, 2a Haria eig. G. J. Boode, Espelo, 2b Anna Roelofina. eig. G. J. Flierman, Bathmen. Rubriek 9, merries met minstens 2 afstammelingen: la Frieda, eig. L. J. Haarman, Schalkhaar, lb Estra- lita, eig. A. E. Haarman, Heeten, 2a Halina, eig. alsvoren, 2b Juteria, eig. G. J. Jansen, Heeten, 2cAnnaRoe- lofina, eig. G. J. Flierman, Bath men. Rubriek 10. Landbouwrijpaarden on der het zadel gereden: lichte kas- se: l Konnie eig. mevr. Brouwers- Vosman, Holten, 2. Iwika, eig. C. J. Marsch, Raalte, 3. Julia, eig. T. Hol- J. Haarman, Schalkhaar, 5. Karto- nica, eig. Mevr. Brouwers-Vosman, Holten, 6. Karoline, eig. P. Draaijer, Raalte, 7. Inetty, eig. H. Klein Vel derman, Raalte, 8. Jolanda. eig. L. J. Haarman, Schalkhaar. 9. Judith, eig. P. Draaijer, Raalte, 10. Avontuur, eig A. Geesink Raalte. 11 Karmies, eig. G. W. Kruitbosch. Bathmen, 12. Jolanda, eig. G. A, Vegterlo, Hee ten. 13. Jolanda. eig. A. M. Hage meijer, Raalte, 14. Dorfkantor, eig. G. W. Kruitbosch, Bathmen, 15. Ka relena, eig. G. J. Jansen. Lettele, 16. Katinka. eig. A. Geesink, Raal te. Zware klasse: 1 Fadola, eig. G. W. Kruitbosch. Bathmen, 2. Ibarbara, eig. W Vulink, Heeten, 3. Hvsta. eig. B. Volkerink, Okkenbroek, 4. De bora, eig. M. Harmelink, Bathmen, 5. Arania H., eig. G. W. Kruitbosch, Bathmen Rubriek 11, Ecnspanfokmcrries voor landbouwwagen: 1. Erica. eig. A. E. Haarrroan, Heeten, 2. Halina, eig. als- voren, 3. Estralita, eig. alsvoren. 4. Anna Roelofina, eig. G. J. Flier man, Bathmen. In de vorige week donderdag door de afdeling Holten van de Nederl. Bond van Plattelandsvrouwen gehou den eerste bijeenkomst van het nieu we seizoen kondigde de presidente mevr. H. Robens-Sprokkenreef, eni ge cursussen, excursies en lezingen aan. Vele mogelijkheden voor de le den om zich verder te ontwikkelen te ontspannen en bezig te zijn. Maar, stelde de presidente in haar ope ningswoord: „onze voornaamste taak is toch onze kinderen op te voeden tot goede mensen, die het goede wil len en die de haat uitbannen, zodat geen terroristen bij volgende Olympi sche Spelen weer een bloedbad zul len aanrichten." Nadat de notulen be treffende de Deense avond in mei j.l. waren goedgekeurd besprak de presidente het voorstel tot contri butieverhoging van het hoofdbestuur. De aanwezige leden hadden begrip voor deze toch nog al fikse verho ging. Hierna behandelde mevr. Ro- bers het uitgebreide programma van de komende wintermaanden. Vele cur sussen in samenwerking met het Provinciaal bestuur van Overijssel, zoals: naaien, „wonen", pottenbak ken, „verzekeringen", moderne wis kunde en politieke scholing. Enkele zoals de laatste zullen niet in Holten maar in Markelo plaats vinden. Ver der is er een leeskring o.l.v. mevr. J. W. Nagelhout-Klijzing, een fiets tocht, excursie naar „de Stoevelaar". zangdag in Hellendoorn en de kook cursus „weet wat u eet". In okto ber staat er een avond op het pro gramma samen met de CBTB en de OLM. In november komt de voordrachts kunstenares mevr. Brals naar Hol- Blauw Wit 1 gaat naar Nijverdal waar gespeeld moet worden tegen het eerste van Eversberg. Ongetwij feld een zware opgave. De gasthe ren hebben de afgelopen zaterdag met niet minder dan 5-1 verloren van Kloosterhaar dus ze hebben wat goed te maken. Toch zien we voor een vol ledig Blauw Wit dat met de wil om te winnen dus met een totale inzet binnen de lijnen komt wel kansen en de halve winst moet men zeker kun nen pakken. De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter van der Graaf be gint om 4.00 uur. Vertrek: 3.00 uur. Blauw Wit 2 ontvangt thuis het der de van SVV. De Sibciloërs starten deze competitie met een zware ne derlaag (9-2) tegen Daarle 3 en ze verloren de afgelopen zaterdag met 3-4 van DOS 6. De gasten zijn ongetwijfeld in deze wedstrijd in ieder geval op een punt je uit en Blauw Wit 2 zal op z'n (voetbal) tellen moeten passen. De wedstrijd (terrein Rijssensestraat) be gint om 4.00 uur. Het programma voor de andere Blauw Wit elftallen Enter Vooruit 7-Blauw Wit 3 4.00 u. vertrek 3.15 uur; Blauw Wit 4«DES 5 1.00 uur; Blauw Wit Bl-SDOL 3.15 uur; Blauw Wit. C 1-Enter Voor uit C 1 .00 uur; Excelsior C 4-Blauw- Wit C 2 1.45 uur, vertrek 1.15 uur: De Zweef Dl-Blauw Wit D 1 1.00 uur, vertrek 21.15 uur. Alle junioren wedstrijden worden gespeeld op het nieuwe sportpark .„Meermanskamp". Pupillen: Enter E I-Blauw Wit E 1 2.00 uur, vertrek 1.15 uur; Nijverdal E 4- Blauw Wit E 2 10.00 uur, vertrek 9.15 uur; Blauw Wit E3-De Zweef E 5 10.00 uur; Blauw Wit E 4-De Zweef E 6 11.00 uur; Nijverdal E5-Blauw Wit E5 11.00 uur, vertrek 10.15 uur. ten, hierbij zijn ook de heren wel kom! Op 21 december volgt de tra ditionele kerstavond. Voor de koffie pauze werden nog vrijwilligers ge vraagd voor kraamvisities, een col lecte en het bijwonen van de komen de raadsvergaderingen. Na de pauze vertelde mej. J. van Weperen, eco- nomisch-sociaal voorlichtster van de provinciale bond van Overijssel, over haar werk onder het motto: „i.s.v. praatjes en plaatjes". Alle leden kunnen bij de econ. soc. voorlichting advies vragen over hun financiële problemen van huis of be drijf bij bijv. verbouwingen of ver anderingen in het gezin. De dia's spraken hierbij duidelijke taal. Met veel dank aan deze spreekster sloot de presidente deze prettige vergade ring. De jeugdcommissie van de Sport vereniging „Holten" organiseert op vrijdag, 29 september, in Amicitia een contactavond voor de ouders van de junioren en pupillen. Het wordt een zeer bijzondere avond. Na aller lei bijzondere activiteiten, zoals een mondelinge wedstrijd tussen een elf tal ouders en een elftal junioren-pu pillen, een slagzinnenprijsvraag en kennismaking met de leiders en trai ners van alle jeugdelftallen, zal dok ter Oosthoek uit Rijssen spreken over allerlei onderwerpen, zoals keuring, gezondheid, hygiëne, kleding, medi sche begeleiding en dergelijke. Alle ouders worden verwacht, met of zon der hun zoon.of zonen. De bijeen komst begint om 20.00 uur (precies). ze dag voorbereidden was gesproken konden alleen aan de buitenkant be keken worden, daar deze op de der de dinsdag van september niet voor het publiek geopend zijn. Groepsgewijs dwaalden de kinde ren met hun begeleiders hierna door de passage en de grote warenhuizen. Daar de trein terug pas om 7 uur zou vertrekken en een groot aantal kinderen nog nooit In een tram ge zeten had werd besloten om per tram nog een bezoek aan Scbevenin- gen le gaan brengen. Van het „zit ten" in de tram kon echter niet veel komen daar deze letterlijk prop vol werd. Daar tegenover staat dat het bezoek aan het strand een uitgespro ken succes was. Ook de „Scheve- ningse Boulevard patat" waar de kinderen op werden getracteerd viel er letterlijk goed in. Om vijf over negen kwamen de kinderen weer in Holten aan. Moe van het kijken, de vele indrukken, ende geweldige pret die tussen de bedrijven door was beleefd Het staat nu vast, dat de heer W. Vlogtman, Dijkerhoek 37, voor Ge meentebelang in de gemeenteraad de plaats in zal nemen van wethouder H. Klein Velderman die vorige week woensdag om gezondheidsredenen voor het raadslidmaatschap bedank te. Hij is inmiddels benoemd ver klaard. In de volgende raadsverga dering zal overigens door de raad eerst een opvolger voor de heer Klein Velderman als wethouder moeten worden benoemd. De heer Vlogtman drijft in Dijker hoek een handel in landbouwwerktui gen. Op een vraag naar zijn ambi ties in de Holter raadspolitiek ant woordde de heer Vlogtman zeer di plomatiek: „'Niet de politiek, maar het gemeentebelang" zoals ook de naam aanduidt van de groepering die mij op de lijst plaatste. Overigens is de opvolging van de heer Klein Velderman in de raad niet in één etappe verlopen. Eerst aangewezen opvolger was de heer H. J. Arfman, aannemer en landbou wer, die meende zich niet aan zijn bedrijf te mogen onttrekken. Ook de heren E. Wegstapel (59), Dijkerhoek en H. W. Veneklaas (58), Look, von den dat ze het raadswerk beter aan een jongere konden laten en zo kwam de heer Vlogtman (50) aan de beurt die wel bereid is zitting te ne men in de raad. Overigens zijn de heren Wegstapel en Veneklaas niet onbekend met ge meenteraad en het daaraan verbon den werk. Nu wijlen de heer J. Weg stapel was vele jaren raadslid en wethouder en ook de heer Veneklaas Sr. heeft vele jaren de Holtense ge meenschap in de raad gediend. De postduivenvereniging „Snelle Wie ken" nam met haar Holtense leden, met vijftig duiven deel aan de wed vlucht vanaf Hasselt (Belg.), afstand 168 km. De duiven werden met n.o.- wind gelost om 8.00 uur. De-vlucht had een snel verloop. Aankomst eer ste duif van H. Voortman. Markelo, 10.38.41 uur, 2 dezelfde 10.41.49, 3 Joh. Paalman, Holten 10.43.22 u; 4 H. Voortman, Markelo 10.49.44; 5 en 6 A, Doornspeek, Markelo, resp, 10.50. 08 uur en 10.51,35 uur; 7 en 8 H. Voortman, Markelo resp. 10.52.36 uur en 10.55.56 uur; 9 A. Doornspeek, Markelo 10.55.56 uur en 10 Joh. Paal man, Holten 11.01.14 uur. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 186 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Maastricht, afstand 168 km. De duiven werden om 8.30 uur gelost. Aankomst eerste duif van A. ten Dam (I) 11.01,05 u. De uitslag van de eerste tien aan- komers was: 1 en 10 A. ten Dam (I), 2 en 6 Gebr. Wïllems. 3 en 7 H. J. Aoftink, 4 H. J. ten Velde, 5 M. Lo- deweges, 8 G. Steunenberg en 9 G. J. Egberts. Dit was de laatste vlucht van het seizoen 1972. Ter afsluiting van het seizoen houdt de zwemclub ..Twenhaars veld" in het natuurbad van die naam op woensdag 27 september a.s. een kilometerprestatietocht voor haar leden. Voor de meeste kinderen moet het, naar de mening van het bestuur, toch mogelijk zijn deze af stand binnen redelijke tij-A af te leg gen. Ook worden enkele kortere af standen verzwommen. Er zullen di ploma's beschikbaar worden gesteld en wei ais volgt: 1 kilometer le prijs, 500 meter 2e prijs en 250 me ter 3e prijs. Het bestuur rekent op een grote opkomst. De wedstrijd, be gint orrt 19.00 uur. 'Blauw Wit 2 heeft in de uitwed strijd tegen DETO 7 een forse over winning (7-0) behaald. Het eerste half uur wisten de Vriezenveners door het veelvuldig toepassen van het „weg is wegsysteem" nog doelpunten te voorkomen doch toen Manenschijn in de 34ste minuut uit een hoekschop in eens inknalde en enkele minuten later Schreurs met een fraai doel punt de stand op 2-0 bracht was het met de gastheren afgelopen. Na de thee kreeg DETO nog de kans om in te lopen doch doelman Pieter Dijkstra stopte de keiharde strafschop van Schippers. Het mis sen van deze strafschop was voor Blauw Wit het sein om feller aan te vallen en binnen tien minuten schoot Ab Jansen vier keer raak en werden een handvol zeer goede kan sen gemist door de voorhoede. Bij de 6-0 stand vond Blauw Wit het welletjes en DETO kreeg toen gele genheid om iets terug te doen. Er werden enkele goede aanvallen opgezet doch het ontbrak aan een ai- werker en het mag gezegd de Blauw witte achterhoede (Nijenhuis-G. Kolk man en Pullen) speelde een solide partij. Enkele ogenblikken voor het eindsig naal bepaalde Jan Kolkman met een hard schot van plm. 20 meter de eind stand op 7-0. De plensbuien van afgelopen zater dagmorgen maakten de velden in Holten voor de middagwedstrijden on geschikt. Van de junioren kwam al leen het Cl elftal binnen de lijnen. De jongens konden niet op tegen het sterke Wierden Cl. Met 5-1 werd ver loren; Gerard Schalk wist het ene puntje te maken. De pupillen hebben allemaal gespeeld. El werkte hard, was ook sterker tegen Hector E3, maar slaagde er niet in om een 1-0 achterstand weg te werken. Blauw Wit E2 speelde in het Sport- dal tegen de s.v. Holten E3. Holten E3 was in de eerste helft sterker, maar slaagde er niet in om te doel punten. Na de rust Blauw Wit ver rassend op een 2-0 voorsprong. (Doel punten van Jan Hofsteee en Herman Kampman). De Holten-boys maakten in korte tijd drie goals.' De eind stand van deze aardige wedstrijd werd zo: 3-2. Blauw Wit E3 haalde twee puntjes binnen tegen Hulzense Boys E3. De uitslag: 2-0, Harry Hoekjen en Erik Aanstoot scoorden. Tenslotte de wedstrijd tussen Blauw Wit E4 en Blauw Wit E5. Beide teams deden erg hun best om te win nen. E5 kwam voor door een goal van Gerard Abma. In de tweede helft lukte het door doelpunten van Martin Jansen en Marinus Rensen de eind stand op 2-1 te brengen in het vooi* deel van E4.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5