Sportveidencompiex Meermanskamp in gebruik genomen ■amm ■aSKHfll Het Sportdal bestond veertig jaar Z.C. „Twenhaarsveld behaalde tweede prijs in zwemvierkamp Holten won verdiend in Wierden Uitslagen en programma jeugd S.Y. Holten Sé Uitslagen en resultaten lagere seniorenelf tallen S.V. Holten - 'Mt' JU Holten krijgt Enter op bezoek Voetbalprogramma SV Holten Eversberg - BI. Wil Bridgecompetitie gestart Vrijdag 22 september 1972 3 Een lang gekoesterde wens zal eindelijk in vervulling gaan. Holten speelt haar thuiswedstrijd tegen Enter op het hoofdterrein van 't nieu we sportveldencomplex „Meermanskamp". Al jaren lang is er veel gepraat en veel kritiek geweest op het ontbreken van een behoorlij ke sportaccommodatie, maar eindelijk bezit Holten dan een sportpark, dat zich mag laten zien. Alles is nog lang niet af, maar er liggen drie prachtige voetbalterreinen en een oefenterrein, die zich mogen laten zien. Twee ter reinen zijn in wording. De zes kleedgelegenheden zijn zijn bijna gereed. Twee er van zijn al in gebruik en de andere zullen spoedig gereed komen. Het hoofdterrein van het Sportpark M eermanskamp Het clubhuis of ontmoetingscentrum, zoals het is genoemd, zal waarschijn lijk half december gereed komen. De oude boerderij is afgebroken en het voorterrein is daar nog zeer romme lig, maar de Holtense sportbeoefena ren kunnen van de voetbalterreinen in elk geval gebruik maken. Enkele wedstrijden der lagere elftallen zijn er al gespeeld. Er is onder leiding van 'l dagelijks bestuur van de stich ting „Sportbelangen Holten", met aan het hoofd voorzitter J. Warrink, die de grote stimulator is de laatste paar jaar door de Grontmij hard gewerkt om het sportcomplex van de grond te krijgen. Dat is dus tot nu toe vrij goed gelukt. Als alles gereed is, zal er zeker voor een miljoen gulden in 't sportcomplex geinvesteerd zijn zon der misschien nog de kosten van het clubhuis, dat door de S.V. Holten" wordt gebouwd. De firma Voordes doet wat zij kan om de kleedlokalen gereed te krijgen. Het bestuur van de S.V. „Holten" verwacht zondag bij de wedstrijd te gen Enter een grole publieke be langstelling. De toegangsweg naar hè» complex, cle Duistere steeg, is thans verhard, zodat men niet meer door de plassen behoeft te waden om op het terrein te komen. Ook de fietsenstalling is gereed. De selec tie voor de wedstrijd van zondag is als volgt samengesteld: J. Deijk, D. Pasop, G. Soer, W. Dikkers. G Paalman, G. Brands, S. Meinsma, H. Hoefman, A. Reijlink. Joh. Vene klaas, B. Knapen. W. Kaiser, H. Kalf- sterman en G. Oolbekkink. De wed strijd begint om 14.30 uur. Het Sportdal Dondei'dag, 31 augustus jl. was het veertig jaar geladen, dat het Sport dal, waar zich de meeste voetbal- activiteiten heben afgespeeld, in ge bruik genomen werd. Dat geschied de tijdens de Eerste Algemene Sport dag op de verjaardag van Koningin Wilhelmina. Het werd een sport- en culturele manifestatie, zoals Holten, die nog nooit gezien had. Letterlijk alle verenigingen in Holten namen er aan deel met vlaggen en vaandels onder het otto „Mens sana in corpo- re sano" (Een gezonde ziel in een ge zond lichaam). De officiële in ge bruikneming geschiedde wegens af wezigheid van burgemeestër A. P. R. C. Baron van der Borch van Ver- wolde, door de wethouder en loco burgemeester wijlen de heer D. B. Nijland, nadat de leider van de algemene sportdag, de heer W. Beij- ers, de 'belangstellenden en deelne mers, had vex-welkomd. De schaar waarmede het lint werd doorgeknipt heeft met daarop een kwartje ge lakt jaren lang in de burgemeesters kamer gehangen. De hervormde pre dikant wijlen ds. J. Jebbink gaf in zijn toespraak een toelichting op de Latijnse spreuk, die als motto voor deze sportdag gekozen was. Na het défilé over het terrein werden talrij ke sporten beoefend met muzika le begeleiding van de toen nog be staande twee muziekverenigingen. Het was een prachtige dag, welke nog twee keer in de volgende ja ren herhaald is. Wij hebben uit ons persoonlijk archief twee foto's gelicht, die een beeld geven van deze gebeur- tenis. De foto met op de achtergrond de prachtige korenmolen van de fa. Gebr. Wansink, welke in de tweede -wereldoorlog verwoest is, geeft het moment waarop zojuist het lint'door geknipt is. In het midden op de ach tergrond loco-burgemeester D. B. Nij land. links naast hem wethouder W. Beldman, de gemeente-secretax-is, wij len de heer A. J. Goldstein en wij len het raadslid, de heer A. Pagrach. Rechts naast de heer Nijland, de do minee en mevrouw Jebbink, de leei- meester, de heer Stukker en veld wachter M. Heijenk. De andere foto geeft een beeld van de culturele ma nifestatie. Holtens Gemengd koor, zingt onder leiding van zijn dirigent Harry Rensen, een aantal liedei-en. Het Sportdal werd op deze dag op waardige wijze in gebruik genomen. Het heeft aan de sport, maar ook aan het lichamelijk onderwijs van de schooljeugd, belangrijke diensten be wezen en zal zeker voor de lagere elftallen nog lange tijd in gebruik blij ven. De korfbalclub „Sprotje" heeft er b-v. haar triomfen gevierd en de voetbalvereniging „Holten' heeft er in de afgelopen veertig jaar met meerdere elftallen kampioen schappen behaald. Wegens de zeer slechte weersom standigheden van afgelopen zaterdag konden de competitiewedstrijden voor de Holtense junioren niet plaatsvin den. Behalve het EI elftal, kwamen de overige pupillen-elftallen wel in ac tie en de resultaten waren als volgt Holten E2 kon het niet bolwerken te gen de meer geroutineerde spelers van Lemele EI. Tot de rast wisten onze jongens de schade te beperken tot slechts één tegendoelpunt, maar na de pauze moesten de rood-zwar- ten zwichten voor de te grote druk (0-4). Het nog ongeslagen E3 elftal deed het aanmerkelijk beter en versloeg aartsrivaal Blauw-Wit E2 met 3-2. Tien minuten voor het eindsignaal hadden onze jongens nog een achter stand van 0-2. Maar in een sensatio neel slotoffensief greep Holten E3 alsnog de vólle winst. Holten E4 tenslotte won zoals werd verwacht van Lemele E2 (3-1) en be zet momenteel een van de betere ■"V" - - - - - Holten heeft door haar overwin ning in Wierden vijf punten uil drie wedstrijden veroverd en staal duar- mede bovenaan de ranglijst. Enter heeft 4 punten uit 3 wedstrijden dus van een groot krachtsverschil kan nog niet gesproken worden. De rood zwarten kunnen hun nieuwe terrein in het Sportpark Meermanskamp" niet beter inwijden dan met een overwin ning op Enter. Als er zo goed gespeeld wordt als zondag jl, dan zijn we daar beslist niet bang voor dat dit niet zal gebeu ren. De combinaties waren stukken beter dan een week daarvoor tegen O.S.V. Zo'n bovenste plaats legt wel wat druk op de schouders van de spe lers, maar zij spelen nu op een prach tig veld en dat kan veal vergoeden. De uitslagen en standen in 4B zijn thans als volgt: Wierden - Holten 1-3; La Première Hector 0-1; Nijverdal - Rood Zwart 0-2: Unisson - Reutum 1-1; Wilhelmi- naschool - NEO 2-0; Enter - OSV '31 2-0. Holten Rood Zwart La Première Hector Wilhelminaschool Enter NEO Reutum Unisson Nijverdal Wierden OSV 3 2 10 5 4 2 115 4 2 115 3 2 0 1 4 3 2 0 1 4 3 0 2 1 2 3 10 2 2 Zondag: Hector - Wierden, Reutum Nijverdal; NEO - Unisson; OSV Wilhelminaschool; Holten - Enter. Zondag Holten 1 - Enter 1 2,30 uur; Almelo 3 - Holten 2 10.00 uur; Holten 3 Luctor 4 10.00 uur (Meermans kamp); SDOL 3 - Holten 5 10.30 uur; Enter 6 - Holten 4 11.45 uur; Holten 9 - Holten 8 9.00 uur; Holten 7 - Enter 7 11.00 uur; Holten 6 - Haarlese Boys 6 2.30 uur. Zaterdag: Het programma is in het verslag van de vorige zaterdag opge nomen. Het team van Blauw Wit dat zater dag om 4.00 uur in Nijverdal zal spe len tegen het eerste van „Evers- berg" zal worden gekozen uit de vol gende spelers: F. van Gennep, doel. G. J. Landeweerd, H. Hovenkamp, J. Thalen, G. Dikkers, J. W. Manen- schijn, H. Aanstoot Sr., H. Aanstoot Jr.. E. Beldman, G. Schöppers, B. Rietberg, C. P. Beukenkamp en J. W. Beldman. Holten 2 - Twenthe 2 1-0 Holten 2 heeft toch wel een verdien de zege behaald tegen het vooral niet zwakke Twenthe 2 uit Goor. Hoe wel de Holtenaren de gehele wed strijd een overwicht hadden, w; de uitvallen bepaald niet ongevaar lijk. Het enige doelpunt viel tien mi nuten na rust toen de doelman Twen the. gehinderd door A. Klein Velder- man de bal voor de voeten van W. Reilink wierp die met een boogbal scoorde 1-0. Enkele prachtige kansen om de score te verhogen werden om zeep gebracht, terwijl Twenthe 2 nog dicht bij een gelijkspel kwam. maar doel man Pasop de bal nog net met een enorme duik van de doellijn wist te halen. Holten 2 heeft nu alleen de lei ding genomen in de 2e klasse E. A.s. zondag Almelo 3 Holten 2, 11.00 uur. Vertrek 10.00 uur vanaf Smidsbeld. Holten 4 - Iiaarle 4 6-0 Holten 4 rehabiliteerde zich volle dig voor de nederlaag van afgelopen zondag tegen Wierden 4 Haarle 4 werd gelijk na het beginsein van scheidsrechter Smit, in de verdedi ging gedrukt. Dit resulteerde met een al in een doelpunt van Kwinten- berg. Het viel op dat de inzet van ver schillende spelers veel beter was dan vorige week, dit resulteerde al gauw in een tweede doelpunt dat gescoord werd door een Haarle-speler, die in het nauw werd gebracht. De rust stand was 3-0. In de tweede helft werd er nog drie maal gescoord. Een maal door Haarle zelf en 2 door middenvoor Ovenvelde. Zodoende kwam de eind stand 6-0 tot stand. Vermeldenswaar dig is ook nog het goede spel van rechtsback A. van de Maat. Zondag a.s. Enter 6-Holten 4, een goede ge legenheid om de positie te verbete- Holten 5 - Hector 6 6-0 Holten 5 heeft zondag op 't sportpark ..Meermanskamp" de eerste officië le wedstrijd op dit complex afgeslo ten met een klinkende 6-0 overwin ning op Hector 6. Voor Johan Wol ter s was de eer weggelegd om op dit grandioos aan gelegd complex het eerste doelpunt te scoren. In een goed gespeelde eerste helft werd de score geleidelijk opgevoerd tot 4-0. Dit door toedoen van J. Wol- ters (2x), B. Paalman en H. van de Pluym, die met sublieme treffers scoorden. Door een paar omzettingen in het elftal en door zelfzuchtig optreden van sommige spelers werd er in de tweede helft „maar" twee keer ge- Zaterdag 16 september werd er in het zwembad ,,Het Vinkennest" te Ei bergen een vierkamp gehouden tus sen ploegen van Neede-Varsseveld-Ei- bergen en Holten. Met. 60 deelnemers verscheen Twenhaarsveld aan start, vergezeld van een grote scha re supporters. Aanmoediging hadden de Holtense deelnemers hard nodig, want na enkele programmanummers bleek wel dat de andere ploegen het laatste jaar met sprongen vooruit waren gegaan. Vooral Eibergen, dat over een prachtig verwarmd 50-me- ter bad beschikt bracht zeer snelle zwemmers in het. water. Het was jamm.er dat er gédurende de wed strijden geen tussenstanden bekend werden gemaakt. Het is dan vooral voor de toeschouwers wat interessan ter. De Holtense ploegleiding had ech ter al gauw in de gaten dat een eer ste prijs zeker niet te verwezenlijken was, hoewel er toch zeer goede tij den werden gemaakt. Na de persoon lijke nummers was Eibei-gen al niet meer bereikbaar en stond Twenhaars veld op de derde plaats achter Vars- seveld. Het estafette zwemmen dat hierna volgde ligt de Holtenaren al tijd bijzonder goed. Na de school slag-estafette waarop een tweede plaats werd behaald, stond Holten gelijk met Varsseveld. De laatste estafette (10x50 meter borstcrawl) moest de beslissing brengen. Hier op werd Eib.ergen één. Varsseveld en Holten vochten wat ze konden om die laatste puntjes, waarbij het leek dat Varsseveld als 2e zou eindigen. Maar in de allerlaatste meter wist plaatsen op de ranglijst. Voor aanstaande zaterdag staan de volgende competitiewedstrijden op het programma DOS'37 al-Holten' al Aanvang 4 uur, vertrek 3 uur; Holten bi Voor waarts bi Aanvang 4 uur (Sportdal): Holten b2 vrij; Holten cl Voor waarts 2.45 uur; Vesos c2 Holten c2, Aanvang 3 uur, vertrek 2 uur; Holten c3 Enter c3 1.30 uur; En ter dl Holten dl, 2 uur, vertrek 1.15 uur; Holten el WW el 11 uur; Holten e2 Excelsior e3 9.15 uur; Holten e4 Excelsior e6 10 uur: SOS e-3 Holten e3 11 uur, ver trek 10.15 uur. De bridgecompetitie van de Bridge club „Holten" is dinsdag weer van start gegaan. Er wordt eenmaal in de veertien dagen op donderdagavond gespeeld in hotel Vosman. Aangezien het ledenbestand wat achtex-uitgegaan is, heeft men besloten nieuwe leden te werven. Er is gelegenheid voor deelname van paren en individuele spelers. Het huidige bestuur t.w. de heren J. Warrink.- voorzitter. B. Groot Obbink, secretaris en J. P. Hanen- burg. penningmeester heeft zich voor het komende seizoen weer beschik baar gesteld. Verwezen wordt naar de aankondiging in de advertentieru briek. Twenhaarsveld de achterstand in te lopen en tikte net voor haar concur rent aan. Een geweldig spannende race! Bij de prijs-uitreiking mocht de jong ste deelnemer Martin Wilpshaar de prachtige beker in ontvangst nemen. Einduitslag: l Eibergen 154 punten. 2 Twenhaarsveld 127 punten. 3 Vars seveld 124 punten. 4 Neede 91 punten. Dit is Joh. Wolters GWzn, die zondag l.l. in het Sportpark Meermanskamphet eerste doelpunt scoorde. Een historisch doelpunt dus, in de wedstrijd Holten 5Hector 6. scoord, door respectievelijk M. Bal- tus en J. Wolters. Ondanks een paar scheidsrechter lijke „dwalingen" was deze wed strijd een sportieve officieuse ope ning van het nieuwe Sportpark. SDOL 5 - Holten 7 3-1 Holten 7 heeft in de nieuwe compe titie geen gelukkige start gehad. Het heeft niet alleen met 3-1 van SDOL 5 verloren, maar er zijn nu al 4 gebles seerde spelers. Het begon allemaal nog behoorlijk goed. Er werd aan bei de zijden behoorlijk gespeeld. Na 'n kwartier nam SDOL de leiding. 10 minuten later maakte Henk Wansink met een schitterende kopbal gelijk. Vlak voor rust maakte Holten er zelfs nog een doelpunt bij, maar deze goal werd door de scheidsrechter afge keurd. Na rust waren er binnen een kwar tier 2 spelers uitgevallen, de twee wisselspelers waren eveneens maar zeer kort in veld. Doordat Holten met 9 man speelde kon SDOL er nog gemakkelijk 3-1 van maken. Dc Zweef 6 - Holten 6 1^1 In een spannende partij voetbal heeft Holten 6 weer een punt van een kampioenscandidaat afgesnoept. Direct al in het begin van de wed strijd nam Holten de leiding. Om die voorsprong te behouden werd er direct al stevig verdedigd. Jammer was het daarom dat De Zweef 5 minuten voor het einde nog gelijk wist te maken door een verde- digingsfout. Zondag a.s. Holten 6-Haarle Boys 6.-Aanvang 2.30 uur (Sportdal). Wil Holten 6 kampioen worden dan dient er zondag gewonnen te worden van Haarle Boys 6. ZONDAG 24 SEPTEMBER 1972 De grote wedstrijd Holten 3-Luctor 4. aanvang 10 uur (terrein Sportpark). Dit is een wedstrijd die gaat om het kampioenschap van de 3e klasse. Dus aller inzet is gewenst. Graag op tijd aanwezig! DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG. Grote Kerkhof, tel. 11500. dondei'dag 21 september, aanvang 20 uur Modeshow fa. Penninkhof. dinsdag 26 t.m. donderdag 28 septem ber aanv. 20 uur En nu naar bed, van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink, EDB THEATER, Smedenstraat telef 13615. donderdag 21 t.m. woensdag 27 sep tember Clock-Work Orange (2e week) 18 jaar; Wierden, vorig jaar nog 3e-klasser, is zondag tegen Holten aan een te grote aanvalsdrift ten onder gegaan. De Wiex-dense defensie stond voor al in de eerste helft, blijkbaar om de gasten te overrompelen, soms tot over de middenlijn, waarvan de Hol tenaren dankbaar gebruik hebben ge maakt door met snelle uitvallen de wedstrijd in hun voordeel te beslis sen. Aanvankelijk liepen zij nog wel eens in de buitenspelval, maar toen zij deze opzet eenmaal doorhadden werd nauwkeuriger positie gekozen. Een andere consequentie was, dat de Holtense defensie sterk terugge drongen werd, zodat er voor de Wierdenaren die evenals de Holtena ren. sportief en met grote inzet ten strijde trokken geen doorkomen aan was. Ir. de 13 minuut was Kaiser vanuit het middenveld doorgebroken maar zijn schot ging naast. Dit had voor de thuisclub een teken moeten zijn om zich wat voorzichtiger op te stellen. Maar dat gebeurde niet met het gevolg dat, uit een sn'elle aanval van de gasten, Bert Knapen uit een I mooie voorzet van Reijlink de ope-i ningstreffer scoorde (0-1). Wierden kwam fel terug, maar tegen het ein-' De doelman van Holten grijpt de hal voor Wierden gevaarlijk kan worden. de van de eerste helft was het Bert Knapen, die de uitgetrapte bal aan de Wie'rdense defensie wist te ont futselen en in een prachtige soloren de stand op 0-2 bracht. In de 43ste minuut was het Joh. Veneklaas, die het tever opdringen van de Wier- dense defensie afstrafte door uit een doorbraak de stand op 0-3 te bren gen. Na de thee ging de strijd aanvanke lijk vrijwel gelijk tegen elkaar op. Reijlink schoot nog een keer tegen de paal, maar bij een zware tegen aanval van Wierden werd hands ge maakt. De door Jan Brouwer geno men strafschop werd onhoudbaar voor doelman Deijk, die deze mid- aag weer ^en uitstekende partij keep te, ingeschoten (1-3). Aan beide zij den werden daarna enkele spelers verwisseld. Wierden zette alles op al- les om de achterstand in ie lopen maar haar schoten gingen vaak oiv besuisd hoog over. Met een verdiend» (1-3) overwinning van Holten kwam het einde.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3