W egen wachter reed onder truck met oplegger Geef de Vrede een kans in Soedan CJV ,,De Vriendenschaar in het zilver Welvaart en welzijn Dinie Nijland kweekte de plant van het jaar m Collecte Prinses Beatrix fonds ten bate van Overijssels Revalidatie centrum „Het Roessingh" gaat naar concours Receptie in gebouw „Irene" Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Kerkdiensten Oriënteringsrit MAC „De Holterberg" Gevonden en verloren voorwerpen Kerkkoor repeteert in hal van de school Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Officiële publikatie UITGAVE NIEUWE GEMEENTEGIDS Geldinzameling voor hongerende Angolezen Burgerlijke Stand Actie Doorbouwen 72" Floralia Dijkerhoek Actie in de Vredesweek Z.G. voor „Kona" Geslaagden aan de scholengemeenschap ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs lfy cent p/er mm (bij contract lager Abonnementsprijs 6,per half jaarf 12,per jaar Vrijdag 22 september 1972 24ste Jaargang - No. 38 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te ijolten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De op 20 september 1947 opgerich te Christelijke Jongemannenvereni- ging ,,De Vriendenschaar" in de Beu- seberg hield woensdagavond ter ge legenheid van haar zilveren jubileum in gebouw „Irene" een druk bezoch te receptie. Een feit waarover Jan Markvoort, die de leiding had zich zeer verheugd toonde en waaruit blijkt dat men deze vereniging een warm hart toedraagt en dat het werk van de CJV-ers wordt gewaardeerd Ds. C. C. Addink die de rij van sprékers opende namens de Her- Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur: J. H. A. Bruins, mr. G. Vixseboxsestra&t 50 tel. 2473 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdag 23 sept. en zondag 24 sept. zuster H. Strijker, Groene Kruisgebouw telef. 1436' b.g.g. tel. 1248 's zondags tussen 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: tel. 1320 (Fa. Muller en Zn.) b.g.g. tel. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag, 23 sept. en zondag 24 sept. H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42 telef. 1433 van 18.0019.00 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 23 sept. en zondag, 24 sept. Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5 tel. 1515. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8,30 uur ds. P. Lug- tigheid, 10.15 uur ds. P. Lugtigheid (Bed. H. Doop). Extra collecte: Plaatselijke zondag scholen Oppasdienst: mevr. van Ipe- ren, Minie Eshuis en Hanneke Lam- mers. w Geref. kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide dien sten is de ene collecte voor Algemeen Kerkelijke Arbeid. Bij de uitgang col lecte voor ,,iEegen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETElM R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 u. DIJKERHOEK Belhanië: 9.30 uur Hulppr. A. Schel- levis. Extra collecte: Bouwfonds Be- thanië. OKKENBROEK Ned. Iïerv. kerk: 9.30 uur ds. J. van Hartingsveld van Deventer. Extra col lecte: Kerkvoogdij. vormde Kerkeraad onderstreepte dit in een korte toespraak duidelijk. De kerkeraad was altijd ten zeerste ge ïnteresseerd in het werk van ,,De Vriendenschaar". Vele kerkeraads- leden werden op deze vereniging ge vormd en de kerk is hiervoor zeer dankbaar. Tal van verenigingen zijn de laatste jaren wegens gebrek aan belangstelling opgeheven doch ,,De Vriendenschaar" hield zich staande. Tot de verenigingen die verdwenen behoorde ook de CJV „Dorp Holten" de „meder" van de Beuseberger af deling en dit is zeer te betreuren. Tot de jubilerende CJV-ers zei ds. Addink tenslotte: blijf voortgaan op deze weg tot zegen van vele jonge mensen en onze gemeente. Ds. Addink liet zijn gelukwens vergezeld gaan van een geschenk in couvert. De heer A. Pekkeriet te Nijverdal (mede-oprichter) sprak namens de oud-leden. Bij de oprichting werd nog even overwogen om zich aan te slui ten bij de afd. in het dorp maar men gaf toch de voorkeur aan zelfstandig heid. Het evangelie van Jezus Chris tus moet ons evenals in de beginja ren nog leiden en als we ons voor dit evangelie sphamen kunnen we beter met dit werk' stoppen zo besloot de heer Pekkeriet die namens de oud leden een enveloppe met inhoud of freerde. De heer A. Westerik, mede-oprichter en vele jaren voorzitter van de CJV- Dorp verklaarde nog steeds bijzonder dankbaar en verheugd te zijn dat dit werk een kwart eeuw geleden in de buurtschap Beuseberg van start ging. „De Vriendenschaar" is voor deze gemeenschap nog steeds van groot belang. Er wordt vriendschap ge kweekt, men leert elkaar beter ken nen en waarderen. Elkaar helpen en tot steun zijn is ook een stuk evan gelie. Bij dit werk zal de jeugd de „C" in het oog moeten houden en moeten bedenken dat alleen heil te vinden is in het evangelie van Jezus Christus. Namens het bestuur en de leden van „De Vriendenschaar" sprak voorzit ter Johan Rietberg een woord van dank. Dat zovelen deze avond kwa men gelukwensen doet je goed en is een stimulans om door te gaan. O.a. kwamen gelukwensen afgevaardigden van de CJV's te Bathmen, Okken- broek, Dijkerhoek en Espelo. We waren allemaal zo blij met de welvaart. Iedereen had het goed en kon genieten van wat meer luxe. Maarhoe gaat dat als je erge honger hebt. Je eet en eet, totdat je teveel hebt gehad en dat is een akelig gevoel. Zo gaat het nu ook met de welvaart. We zijn er te roekeloos mee omgesprongen en nu vormt de „weivaart" een bedreiging voor ons „welzijn." Als we niet gauw er iets aan doen, dreigen we er zelfs aan ten onder te gaan. Nee, heus we zijn geen pessimisten, we zijn zelfs zo optimistisch, dat we geloven, dat, als we nu beginnen met ons leven te veranderen, er nog veel gered kan worden. Maardan moet ieder bij zichzelf beginnen en de moed kunnen opbrengen eens serieus te bedenken wat hij of zij zelf kan doen om aan deze bedreiging een halt foe te roepen. Anderen hebben ook al gedacht en punten samengesteld, waarvan eerst een aantal betreffende het dagelijks leven in huis: 1. Gooi uw afval steeds in vuilnisbak of -zak, die goed gesloten dient te zijn. 2. Gebruik zo-min mogelijk wegwerpplastic. 3. Neem uw eigen boodschappentas mee bij het inkopen doen, ver mijd overtollige verpakking. Het verpakkingsmateriaal, vooral d>e uit kunststoffen bestaat, raakt men nauwelijks meer kwijt. 4. Gebruik geen gekleurd toiletpapier. Het papier lost weliswaar op in water, maar de kleurstof blijft over ook na het zuiveren. o. Gooi niets in het toilet wat in het vuilnisvat thuishoort, bijv. koffie, dik, theebladeren, etensresten. Milieugroep Holten Secretariaat: J. v. d. Bovenkamp-Wiersema Gaardenstraat 28 M. M. W. Vehof-Venrooy Noordenbergstraat 3 De M.A.C. „De Holterberg" hield zon dagmiddag een oriënteringsrit wa voor, in tegenstelling tot voorgaande ritten, niet zo'n grote belangstelling bestond. Er kwam bij het clubhuis, café „De Biester" aan de Stations straat een dertigtal deelnemers aan de start. De rit ging via net dorp. de Holterberg, Espelo en de Beuseberg, naar de finish in hotel Vosman. Het bleek dat de rijders de moeilijke op gaven vrij gemakkelijk hadden op gelost en dat juist in de gemakkelijke opgaven véél strafpunten werden ver gaard. De uitslag was: 1 H. J. ten Velde, Holten 239 strp.; 2 G. Schooien Holten 282 strp.; 3 Joh. Jansen, Hol ten, 348 strp.; 4 D. J. Warmelink, Markelo, 374 strp; 5 D. Wolters, Hol ten 409 strp.; 6 Joh. Bosman, Holten, 410 strp. en de poedelprijs van de ge plaatste deelnemers voor G. Sluiter met 532 strp., waarvoor een medaille werd uitgereikt. De andere prijzen bestonden uit bekertjes. Voorzitter D. J. Schooien reikt de prijzen uit, ter wijl de heer W. Wevers, nog een kor te uiteenzetting gaf hoe de rit had moeten verlopen. Verloren: Bruine Collie; Zwarte he ren-paraplu; prisma- herenhorloge; zilveren dameshorloge met schakel band met inscriptie 5-12-31; bruin groene schoudertas met inhoud; rib fluwelen kinder jasje; lichtblauw re genjack. Gevonden: bruine hond v.m. fox Reu; kinderjackje; rood snoer met twee stekkers v.m. gitaarsnoer. Aangezien het gebouw „Irene" dinsdagavond a.s. niet beschikbaar is zal die avond de repetitie van het Hervormd Kerkkoor worden gehou den in de hal van de school met de bijbel „De Schakel". De wegenwachter S. uit Diepenheim is maandagmiddag omstreeks kwart over drie op de Deventerweg met zijn dienstvoertuig onder een trekker met oplegger gereden en heeft daarbij 'n zware hoofdwond opgelopen. Zijn wa gen was totall loss en is met een ta kelwagen naar Diepenheim gesleep Alle werkdagen, behalve zaterdag bij mevrouw C. Knijff-Dekker tel. 1438, b.g.g. tel. 1799 mevr. Beldman-Aan- stoot. Zaterdag, 23 sept. t.e.m. vrijdag 29 september buiten diensturen: H. Huisman, Kolweg 42, telefoon 1498; J. Bosschers, Beuseberg 129, tel. 1945. Vrijdag, 22 sept. t.e.m. zondag 24 sept. keurmeesters buiten de diensturen H. J. Moleman, Lageweg 13 tel. 1974. Maandag 25 sept. t.e.m. zondag, 1 ckt. A. Groen, Kozakkenstraat 15 tel. 1230. terdag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis tel. 1318. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). De vrachtwagen was met hout bela den, dat afgeleverd moest worden bij het aannemersbedrijf Vukkink aan de Deventerweg. De 24-jarige be stuurder P. v. d. B. uit Grijpskerk moest rechts afslaan, maar omdat hi. met zijn lange wagen moeilijk de bocht kon nemen boog hij eerst naar links af. De heer S. werd door deze manoeuvre misleid en reed onder de wagen. Het ongeluk liep voor hem nog bijzonder goed af. Dokter Riet dijk heeft de wond boven het linker oog gehecht. Mevr. V., die in de buurt woont en op het (verkeerde) linker rijwielpad naar huis terugreed keek achterom naar hetgeen bij het verkeersongeluk gebeurde en kwam daardoor in bot sing met de 16-jarige bromfietser G. J. P.. Zij moest met een gebroken kaak en hoofdletsel per ambulance auto naar het St. Geertruiden Zieken huis worden vervoerd. Haar fiets werd vernield. De bromfietser kwam er zonder kleerscheuren af. Burgemeester en wethouler maken bekend, dat binnenkort een nieuwe en gewijzigde uitgave van de gemeen- tegids zal verschijnen. In verband hiermede worden de secretarissen van de verenigingen e.d„ die niet in de gids 1971 zijn vermeld, verzocht op gave te willen verstrekken van: a. naam van de vereniging, commis sie e.d. b. naam en adres en zo mogelijk te lefoonnummer van de secretaris. Schriftelijke opgaven worden gaarne ingewacht vóór 15 oktober a.s. ter ge meente-secretarie (t.a.v. de heer H. de Blaauw). Burgemeester en wethouders van Holten. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Dinsdag, 26 september zal in de gemeente Holten een huis aan huis actie gehouden worden om geld in te zamelen ten behoeve van de vele hon derdduizenden Angolezen, die met de hongersnood worden bedreigd. De ac tie zal gehouden worden door de le den van de Zuidelijk Afrika Werk groep Zuid West Twenthe. Naast het inzamelen van geld zal ook informatie worden verstrekt over de situatie in Angola, het Portuge se bewind en de bevrijdingsbeweging, de MPLA. Ook in de bijeenkomst in het gebouw Irene dinsdagavond waar Prof. Hes- sel in het kader van de Vredes- week zal spreken over de macht van de EEG zal de werkgroep met een informatiestand aanwezig zijn. Geboren: Erik Jan z.v. J. E. Stam en H. Jansen. Hendrika d.v. H. Stam en H. Ebrecht (Geb. te Deven ter). Ondertrouwd: H. Bonhof, oud 31 jaar, Deventer en J. H. J. Schorf- haar, oud 30 jaar, Holten. J. W. Dijk, oud 24 jaar, Wijhe en F. G. Lub- bersen, oud 21 jaar, Holten. C. van Limburg, oud 25 jaar. Voorst en J. A. Bosschers, oud 25 jaar. Holten. Overleden: H. Agterkamp-Stam, oud 64 jaar (Overled. te Deventer). BEVOLKING. Ingekomen: G. M. Terlage en gez. van Duitsland. A. J. E. Christophersen en gez. van Duitsland. R. Schenkenberg van Mierop van Den Helder. R. van Rijn en gez. van Amsterdam. Mevr. A. S. van der Drift-Gehring van Deventer. Mevr. J. Stam-Stam van Zutphen. Mevr. C. S. Klunk-Smit en gez. van Deventer. Vertrokken: Mej. B. Schuppert naar Amsterdam. Mej. J. A. Kolkman naar Apeldoorn. J. Groenendijk en gez. naar Deventer. J. Wegstapel naar Enschede. Vtodgende week van 25 t.m. 30 september houdt het Prinses Beatrix Fonds in Holten weer haar jaarlijkse collecte. Het Prinses Beatrix Fonds houdt zich bezig met steunverlening aan polio, spasticiteit en diverse andere groepen van lichamelijk gehandi capten. In 1971 werd door het Beatrix Fonds hulp verleend tot een totaal bedrag van ruim lVt miljoen gulden, een bedrag dat kon worden uitgekeerd dank zij de opbrengst van de landelijke collecte. De opbrengst van deze collecte in Overijssel was in 1971 in zijn geheel bestemd voor het revalidatiecentrum voor Overijssel, „Het Roessingh" te Enschede. Ook dit jaar zal de opbrengst in Overijssel vooa* „Het Roessingh" zijn. Zoals u weet wordt er in Enschede heel hard gebouwd aan de nieuwbouw van het revalidatiecentrum. Als het geheel klaar is, geeft het nieuwe centrum ruimte aan 150 volwassenen en 200 kindenpatiën ten. Bovendien biedt de mytylschool „Het Roessingh" plaats aan 180 kinderen. Het wordt een nieuw complex, dat te allen tijde openstaat voor elke patiënt die revalidatie nodig heeft. Het zal dan niet meer nod'ig zijn dat in Overijssel mannen, vrouwen en kinderen moeten wachten o,p revalidatie; voor hen ,een onhoudbare toestan'd. Deze week zult u een zakje in uw brievenbus vinden met het vrien delijke verzoek er uw gave voor „Het Roessingh" in te doen. Onze collectanten, leerlingen van de Holtense Huishoudschool, komen vol gende week bij u, om het zakje op te halen. Ste hopen dat u even mild zult geven als voorgaande jaren. De floriashow, welke zaterdag in de School te Dijkerhoek werd gehouden, wint elk jaar aan kwaliteit. Er wordt veel zorg besteed aan de bloem- stukjes en planten, die door de leer lingen uit de hogere klassen thuis verzorgd worden. De vele ouders en kinderen, die de tentoonstelling be zochten, hadden het dan ook heel moeilijk „de plant van het jaar" aan te wijzen. De meeste stemmen kreeg de begonia van Dinie Nijland. Een prachtig bloeiende plant, waarvoor Dinie later óp de avond de gouden medaille kreeg uitgereikt. Toen om twee uur de deuren van de school opengingen, stonden al velen te wachten. Hun eerste gang was naar het lokaal waar de bloemen stonden opgesteld. De keuring was dit jaar in handen van een jury, welke be stond uit mevrouw Kleiboer en de hr. Van Maurik, die geen gemakkelijke taak had. De stands, welke waren in gericht om de kosten, verbonden aan de floralia te dekken, hadden het al spoedig druk. Er werd geraden, ge schat, gesjoeld en geschoten om fraaie prijzen. De hele show kwam tot stand door samenwerking van oudercommissie, personeel en zesde klassers. In de hal werd een demonstratie door mevrouw De Weerd uit Mar kelo. Al uitleggend maakte zij met de meisjes uit de hoogste klas fraaie bloemstukjes. Het doelschieten zoals dat op de tv. wordt gepresenteerd, was ook in Dijkerhoek een succes. Di verse keren werd het doel doorboord, 's Avonds was er eveneens een grote belangstelling, waardoor de lokalen van de school overvol waren. Spe ciaal het Rad van Avontuur, vak kundig gedraaid door meester Groot- hengel, kreeg geen kans om af te koe len. De haantjes, taarten en worsten vlogen weg. Om half negen werd de avond beslo ten. Het hoofd der school, de heer J. W. Kroon, dankte de ouders en medewerkers. Hij was zeer verheugd dat zovelen met de school meeleven. Hierna werden de prijzen van de at tracties bekend gemaa.kt. Doelschieten: na loting: 1 Johan Hu- zen, 2 Anton Koopman, 3 Herman Ebrecht. Taartraden: Tonnie Temmink, Willie Stevens, mevr. Aftink, de heer Ste vens. Sjoelen: 1 Johan Huzen en Herman Sluiter, 2 Johan Veneklaas Slots en Herman Sluiter, 3 Johan Huzen en Herman Sluiter. Popraden: Na loting: Ria Haverslag. Een troostprijs gaat een dezer dagen naar Thea Luggenhorst. Worstraden: na loting: mevrouw Hu zen. De taart als toegangsprijs werd ge wonnen door: Jannie Jansen Manen- schijn. De uitslagen van de floriaten- toonstelling zijn als volgt: Klas I Bloemstukje. Ie prijs: Henny Brinkaman, Thea Markvoort, Gerrit Veneklaas, Bert Wissink. 2e prijs: Helko van Lensen, Gerrit Ulfman, Jolanda Hemmink, Joke Jansen Maneschijn, Irma v. d. Berg, Henny Nijland, Ineke Bosman, Dinant KI. Teselink, Hendrika Smale. 3e pr.: Heni\y Koopman, Egbert v.d. Brink, A'strid Feddema, Marian Ha verslag, Henk Beunk. Bloemstukje 2e klas. Ie pi-ijs: Henk Rechterschot, Erik Wegstapel, Wil- co Stevens. 2e prijs: Thea Luggenhorst, Anke Rensen, Erik Meilink, Erik Rensen. q 3e prijs: Erna Broekhuis, Anja Slui ter, Wim Baltus, Henk Haverslag. 3e klas, zelfgemaakt bloemstukje. Ie prijs: Henk Kroon, Ria Tempel man, Jannie Hoekman. 2e prijs: Wim Rensen, Herman Bos man, Aart Kroon. 3e prijs: Gert Blumink, Dinie Vor- kink, Bea Pinkert, Bert Steunenberg. Reinier Feddema, Ria Haverslag, Ger rit Rensen, Gerrit Beunk. 4e klas Siernetel en bladbegonia lste prijs: Willie Ebrecht, Annie Ebrecht, Anja Meyerman, Johan Rechterschot, Joan Smale. 2e prijs: Ina Boode, Ria Meyerman, Jan Manenschijn, Theo Klein Lank- horst, Riny Ulfman, Gerda en Johan na Meuleman, Gerrit Kroon. Mevrouw De Weerd met de meisjes aan het bloemschikken. 3e prijs: Alien Sluiter, Tea Haverslag, Gerrit Broekhuis, Gerrit Aanstoot, Joke Stevens, Betsie v.d. Worp, Har ry van Coeverden, Ria Sluiter, Henk Stevens. Klas 5 Fuchsia. Ie prijs: Anton Koopman, Bennie Tempelman. 2e prijs: Jan Beunk, Bertie Jansen Manenschijn, Dinie Kettelarij, Jan nie Nijland, Bertus Temmink. 3e prijs: Bea v.d. Brink, Yvonne Fed dema, Dirk Hoekman, Jennie KI. Lankhorst, Ina Koopman, Hanneke Nijkamp, Henk Prins. Klas 6 Vlijtig Liesje. Ie prijs: Hennie Temmink, Ria KI. Teeselink. 2e prijs: Jannie Jansen Manenschijn, Ansje Rechtenschot. 3e prijs: Freddie Beltman, Henk v. Coeverden, Gerrit Hoekman, Dinant Honcoop, Hanneke Manenschijn, An- net Nijland, Willie Stevens, Anke Wil- merink, Bernarda Wissink. Oud-leerl. Begonia. Ie pr. Wim Stevens, Dinie Nijland. 2e prijs: Martin Nijkamp, Ansje Slui ter. 3e prijs: Willie Bleumink, Hans Steu nenberg, Henk Janssen, Hennie Bal tus, Gerrie Haverslag, Ineke Haver slag, Lianne Feddema, Jannie Meu leman, Appie Poliste, Wim Wilme- rink, Ria Veneklaas. Holtens Gemengd Koor zal zater- dag 23 september deelnemen aan een zaalconcours te Nijmegen. Het koor zal onder directie van Je heer J. K. Warmink te Goor voor de ju ry die bestaat uit de heren Leo Smeets, Simon Terpstra en Otto de Vaal zingen „Verleid uns Frieden" van Heinrich Schötz" en Exultate Deo" van Alessandro Scarlatti. „HGK komt uit in de „Superieure afdeling". De bouvier „Kona" van de heer J. van der Stouw uit de Bushofstraat werd op de Internationale Tentoon stelling te Antwerpen gewaardeerd met ..zeer goed" en een derde plaats in het totaalklassement. Het grootste land van het Afri kaanse kontinent, Soedan, telt thans 15 miljoen inwoners. Driekwart hier van zijn Arabisch sprekende mos lims die in het noorden wonen, en éénkwart bestaat uit inheemse ne gerstammen, woonachtig in de zui delijke provincies Bahr el Ghazal, Opper Nijl en Equatoria. Het gebied dat nu de Soedan vormt, bestond vroeger uit een aan tal onafhankelijke koninkrijken en sultanaten. Na de Britse bezetting van Egypte (1881-1882) werd ook Soedan bezet. Op het bewind van de Mahdi, een Soedanse onafhanke lijkheidsstrijder (1881-1898) volgde het tijdperk van het Anglo-Egyp- tische Condominium (1899-1955). in 1955 werd Soedan onafhankelijk en in 1956 werd de republiek uitgeroepen. Verschillen tussen de politieke par tijen maakten het land de eerste ja ren moeilijk regeerbaar. Ook kultu- rele en ekonomische tegenstellingen tussen het Noorden en het Zuiden van het land lagen aan de moei lijkheden ten grondslag. De hierop gevolgde oorlog, waarin een half miljoen mensen omkwam en één miljoen mensen vluchtte, maakte van Zuid-Soedan één der armste en van alle hulp verstoken gebieden van de wereld. Door de oorlog heeft de ontwikke ling van Zuid-Soedan 17 jaar stilge staan, En veel van wat opgebouwd was, is verwoest. Scholen en zieken huizen ontbreken. Veel landbouw grond zal omdat de bevolking lang afwezig geweest is, opnieuw ontgon nen moeten worden. Wegen en ande re verbindingen zullen hersteld en aangelegd moeten worden om de lamgeslagen binnenlandse handel weer op gang te brengen. De bevolking van Zuid-Soedan zij die bleven en zij die terugke ren zal geholpen moeten worden een nieuw bestaan op te bouwen. Helpen wij hen daarbij? De vrede in Soedan kwam mede tot stand door de bemiddeling van de Wereldraad van Kerken. WAT IS ER NODIG? Eén miljoen vluchtelingen komt terug uit de „bush" en omringende landen. Voor hen zijn nodig: op vangcentra, voedsel, medicijnen. Veei wegen moeten hersteld wor den terwijl transportmiddelen zoals: landrovers, trucks, fietsen, bijna ge heel onttbreken. De vluchtelingen moeten gehol pen worden om een nieuw bestaan op te bouwen. Er zal daarom een aantal nieuwe dorpen (van 250-500 gezinnen) gebouwd moeten worden, waarvoor nodig is: per gezin: 1 huis van leem met een strodak f 200,— huisraad f 30,kleding (5 mensen per gezin) f 50,eenvoudig land bouwgereedschap zoals hakken, messen en bijlen f 80.-, zaaigoed, zoals gierst f 90,en per dorp een iirigatiepomp met motor, de bouw en uitrusting van een lagere school, een polikliniek. Helpen wij „na de tragiek van de oorlog, de tragiek van de vrede (president Numeiri) te verdrijven? Het antwoord is aan ons!!!, in de collecte op de „Vredesavond" op dinsdag 26 sept., 's avonds om 8 uur in „Irene" of op giro 873587 van de Raiffeisenbank te Holten op rekening „Werelddiaconaat" met vermelding „Soedan". Na voortgezette examens slaagden de volgende leerlingen van de scho lengemeenschap: Mavo Ill-diploma G. B. M. Brands (m) Holten. Mavo- IV-d:pioma: H. J. Paalman (m) Holten, G. H. Menkhorst Holten, M. M. H. van Huilenburg (m) Bath men. Havo-diploma: H. J. van de Maat (m) Markelo. P. E. Struijk (m) Deventer, A. J. van de Leur Almelo, J. Nijkamp Rijssen, T. B. J. Sanders Enschede, M. O. Sielcken Nijverdal en P. M. R. de Vries Twello. Zaterdag 23 september 9.30 uur: Veekeuring te Espelo op het terrein van de heer W. F. Boode. Zaterdag 23 t.e.m. maandag 25 sept. Batlhmense kermis, dansen in bar- dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 26 september 20 uur: Startavond Chr. Plattelands vrouwenbond Ring Twente in gebouw Het Anker te Wierden. 19.45 uur: Bijeenkomst leden afd. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Espelo, Holten en Dijkerhoek in Het Trefpunt te Espelo (Leger des Heils- avond mei na afloop collecte). Geen repetitie Chr. Gem. Zangver. Soli Deo Gloria. Woensdag 27 'september 19 uur: Kilometerrace ZC Twen- haarsveld in het natuurbad Twen- haarsveld (zie ber.) 20 uur: Ledenvergadering van de afd. Holten van het Ned. Rode Kruis in Hotel Holterman. 20 uur: Ledenvergadering Coöp. Melkleveranciersver. De Vrijheid in zaal hotel Vosman met lezing en lichtbeelden. Zaterdag 30 september 9-17 uur: Ruildag van de Holtense Postzegelclub HPC in zaal hotel Vosman. 20 uur: Trekking verloting ten be hoeve van Het Trefpunt in Het Tref punt te Espelo. Maandag 9 oktober 20 uur: Ouderavond O.L Kolschool in de zaal van hotel Vosman.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1