Blauw Wit start met nederlaag mmm 16e Jaarbeurs van het Oosten ^,wm Open Deur-samenkomst Hollen kreeg nieuwe trainingspakken cadeau Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Holten - O.S.Y. 3-2 Laatste PELGRIMSTOCHT naar Canadese oorlogsgraven ren en programma S.Y. Holten Marjanka van Maurik en Jan Peter van de Berg zwemkampioenen Kolschool WAAR GAAN WE HEEN? V oelbalprogramma Blauw Wit - Denekamp Holten bij Wierden op bezoek Holtense ruiters boekten successen 20 tot en met 27 september Snelle Wieken" Het schietseizoen begint weer Duif A. ten Dam (2) eerste van Roermond OLM voor één landelijk landbouwblad Voor Markelo's Christelijke Kleuterschool Kolnus nieuws Vrijdag 15 september 1972 1 öüscii Men schrijft ons Trouwe supporters van de voet balvereniging Holten zal het zondag zijn opgevallen dat ons eerste elftal uniform gekleed op het veld verscheen. Al onze spelers waren gestoken in een wijnrood trainingspak. De tekst op de rugzijde van iedere spe ler heeft het de aandachtige kij ker duidelijk gemaakt dat Klein Velderman B.V. een voor ons bijzonder prettig initiatief heeft genomen. Reclame in de sport is niet iets nieuws meer, de vorm waarin het echter wordt gepresenteerd is voor Holten iets nieuws. We zijn Klein Vel derman B.V. bijzonder erkente lijk voor het ter beschikking stellen van bovengenoemde trainingspakken. We verbinden er gaarne de wens aan dat het zal beantwoorden aan het doel dat er aan gesteld is. J. Warrink, voorzitter S.V. jHólten' Heracles 3-Holten 2 0-1 In een zeer boeiend duel heeft Hol ten 2 een overwinning behaald tegen het sterk geachte Heracles 3 in Al melo. De gehele wedstrijd hadden de Hol tenaren een overwicht wat echter in de eerste helft niet in doelpunten uit gedrukt kon worden. Het spel van de Almeloërs was wel technisch beter, maar hun aanvallers stuitten steeds op de goed georganiseerde verdedi ging van de Holtenaren. Na, de,thee was het vooral Holten dat druk ging uitoefenen op het doel van He racles. Nadat enkele kansen onbenut bleven was het na een kwartier spe- le M. Klein Velderman die de bal achter de Almelose keeper schoof na dat deze een goed schot van T. Sche perman niet onder controle kon krij gen. Holten wilde nu een tweede doel punt forceren, maar kwam niet ver der flan een schot tegen de lat van W. Schooten. De laatste minuten wer den nog bijna fataal, maar Heracles kon de gelijkmaker niet scoren. Al met al weer een goed begin van de competitie voor het tweede elftal dat zondagmorgen om 10 uur speelt te gen Twenthe 2 in het Sportdal. Wierden 4-Holten 4 1-0. In een matige strijd verloor Holten 4 met 1-0 van de veteranen van Wierden. Reeds in de 10e minuut scoorden de Wierdenaren na een gro ve fout in het middenveld. Doelman T. Deijk redde in eerste instantie nog wel, maar de 2e maal was hij kansloos. Na de pauze kregen de Holtenaren nog zeer mooie kansen op de gelijkmaker maar die werden zwaar om zeep gebracht. Vermel denswaardig is nog het goede doel- manswerk van de doelman van het 9e elftal Deijk. Aanstaande zondag tegen Haarle 4 zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden. Zondag Wierden 1-Holten 1 2.30 uur; Holten 2-Twenth'e 2, 10.00 uur (Sportdal); La Première 3-Holten 3, 10.00 uur; Holten 5-Hector 6, 10.00 uur (Meer manskamp (nieuw); Holten 4-Haarl. Boys 4, 12.00 uur (Sportdal); SDOL 5-Holten 7, 12.15 uur; Holten 8-En- ter 8, 12.00 uur. Meermanskamp (nieuw)De Zweef 6-Holten 9, 10.30 uur. Het programma van zaterdag van de junioren en de pupillen is vermeld in het verslag der uitslagen. Het elftal van Blauw Wit dat za terdag om 4.15 uur op het sportpark „Meërmanskamp" zal spelen tegen sportclub Denekamp 1 zal worden ge kozen uit de volgende spelers: P. Dijkstra (doel), G. Landeweerd, H. Hovenkamp, W. Beldman, G. Dik kers, J. Thalen, H. Aanstoot Sr., A. Fokkema Andreae, E. Beldman, H. Aanstoot Jr, G. Schöppers, C. P. Beu kenkamp en B. Rietberg. De selectie van Holten 1 met de geschonken trainingspakken. Blauw Wit '66 heeft in de eerste wed strijd van de competitie '72/'73 een 3-0 nederlaag geleden tegen een der sterk ste clubs uit de eerste afdeling Kloos terhaar. Het vorige seizoen kwam deze club een puntje tekort voor promotie naar de 4e klas van de KNVB en ze zullen in deze competitie zeker weer een geducht (voetbal) woordje meespre ken in de strijd om de bovenste plaats. Vanaf het beginsignaal van scheids rechter Grobbe ging Blauw Wit met een in de aanval en in de 5e minuut kreeg G. Landeweerd bij een schit terende voorzet van Henk Aanstoot sr. een goede kans om te scoren doch z'n harde kopbal werd door de doel man „geplukt". Een minuut of vijf later kwamen de gasten door Dick Post op 1-0 een doel punt waarbij de achterhoede blunder de. Een van rechts voorgetrokken bal werd gemist en Post kreeg hier door op plm. 10 meter voor het doel van keeper van Gennep een pracht kans die hij met een hard schot via de onderkant van de lat benutte. Blauw Wit kwam na deze treffer on der druk te staan en in de 20ste mi nuut werd het 2-0 door Luisman en ook bij dit doelpunt ging de Blauw Wit verdediging niet helemaal vrijuit. Het pleit voor Blauw Wit dat mén ook in de 2e helft ondanks een 2-0 ach terstand bleef vechten voor een beter resultaat. Er ontstonden verschillen de kansen op een doelpunt doch de schoten waren te zacht om de goede keepende doelman van de gasten in moeilijkheden te brengen. Ver in de 2e helft scoorde Jaap Ben jamins voor z'n ploeg het derde doel punt. Met nog plm. een kwartier te spelen zette Blauw Wit nog alles op alles om de nul weg te werken doch het lukte niet. Een hard schot uit een hoekschop van Dikkers ging rakelings naast en een schuiver van Aanstoot werd door de paal gekeerd. Er wai-en nog plm. tien minuten te gaan toen scheidsrechter Grobbe voor de wedstrijd niet fit onwel werd, waardoor hij genoodzaakf was er mee te stoppen. Blauw Wit 2 kwam in Wierden tegen SVZW 4 (de kampioen van het vorig jaar) tot een gelijkspel na met de rust met 1-0 te hebben achter gestaan. Vlak voor het eindsignaal speelde doelman Pieter Dijkstra die overigens goed werk had gedaan net buiten de zestien meter de bal met de han den uit de toegekende vrije trap •choot midvoor Schippers raak (2-2;. ^Toor Blauw Wit scoorden Wiersma en Ab Jansen. Blauw Wit 3 had het vijfde van Sportclub Rijssen op be zoek. Na met de rust met 2-1 te heb ben voorgestaan werd toch nog met 4-2 verloren. Hennie Paalman maak te de beide doelpunten. Sportclub Rijssen 6 had een makkie" aan Blauw Wit 4 (7-1). Uitslagen junioren en pupillen: Blauw Wit Cl-De Zweef Cl 0-1Omhoog C2- Blauw Wit C2 3-0; Blauw Wit DI-Ex- celsior D2 2-1 (doelpunten van Wilco Schipper en Jan Paalman); Twente El-Blauw Wit El 2-2 (doelpunten van Gerard Aanstoot en Dirk Beldman); Blauw Wit E2-DES E33 -0 (doelpun ten van Henk Deijk, Wim Rietman, en Jan Hofstede); Blauw Wit E4- Nijverdal E5 3-0 (doelpunten van Hans Stam (2x) en Marinus Rensen). SDOL E4-B)auw Wit E5 (13-2 (Gerard Abrn-a scoorde twee keer). Programma: Blauw Wit krijgt Sport club Denekamp I op bezoek. De grens bewoners kwamen in hun eerste wed strijd tegen Daarle met 1-1 tot een verdienstelijk resultaat en Blauw Wit zal zeker evenals voorgaande jaren de handen vol hebben aan de gasten. De wedstrijd die gespeeld zal worden op het hoofdterrein van het nieuwe sportpark „Meermanskamp" begint om 4.15 uur. Scheidsrechter: D. Ot ter. Blauw Wit 2 speelt uit tegen DETO 7 (Vriezenveen)We rekenen op de beide puntjes. Aanvang 4.15 uur. Vertrek 3.30 uur. Blauw Wit 3 speelt om 2.30 uur thuis tegen Excelsior 11 (terrein Rijssen- seweg) en Blauw Wit 4 speelt om 2.30 uur (vertrek 2.00 uur) in Enter tegen Enter V5. De junioren BI (de kampioenen van het vorig jaar) spelen hun eerste wedstrijd tegen Enter BI. Ze zullen het in deze klasse aanmerkelijk zwaar der krijgen dan het vorige seizoen doch evenals voorheen strijdend met de wil om te winnen en zich inzet tend tot 't uiterste zullen ook in dit seizoen goede resultaten worden be haald. De wedstrijd in Enter begint om 3.00 uur. Vertrek: 14.15 uur. Het programma voor de jeugd; Junioren: Wierden CI-Blauw Wit Cl (aanvang 10.00 uur. Vertrek 9.15 u.) Blauw Wit C2-Holten C3 (aanvang 12.30 uur). Pupillen: Blauw Wit El-Hector E3 10.45 uur; Holten E3-Blauw Wit E2 9.15 uur; Blauw Wit E3-Hulzense .Boys E3 10 uur; Blauw Wit E4-Blauw Wit E5 9.00 uur. De junioren en pupillen zullen spelen nog op het oude terrein aan de Fdjs- senseweg. De rood zwarten gaan zondag bij Wierden op bezoek, dat niet zo'n beste start heeft gehad. Het verloor met 3-0 v. OSV en met 1-0 v. La Pre mière. Hieruit valt af te leiden, dat Holten een overwinning, althans een gelijspel in de wacht zal kunnen sle pen. Zij speelden n.l. gelijk tegen La Première en wonnen zondag van OSV. Wierden verloor voorts nog met 2-1 van Nijverdal. Wij houden het op een overwinning nu de rood zwarten waarschijnlijk wat beter op elkaar ingespeeld zijn. De selectie is als volgt samenge steld: J. Deijk, D. Pasop, G. Soer, W. Dikkers, G. Paalman, G. Brands, S. Meinsma, H. Hoefman, A. Reij- link, J. Veneklaas, B. Knapen, W. Kaiser, H. Kalfsterman en G. Ool- bekkink. De bus vertrek om 13.15 uur vanaf de Smidsbelt ook voor supporters. Wij verwachten dat het hele legioen in Wierden langs de lijn zal staan om de jongens eens flink aan tee moedigen. Laat eens van uw optimis me blijken, dat zal hun een riem onder het hart steken. In een, vooral in de eerste helft, vrijwel gelijk opgaande strijd, met weinig intilligent voetbal, heeft Hol ten in het Sportdal O.S.V. uit Over- dinkel de zege onthouden. Het wa ren de gasten, die door Rohring, reeds in de zesde minuut door een fout in de Holtense defensie de lei ding namen (0-1). Het duurde bijna een half uur voordat de thuisclub door een onhoudbaar schot van Kna pen daar iets tegenover kon stellen (1-1). Het was dezelfde speler die twee minuten later zijn club de lei ding gaf (2-1). Holten kroop door het oog van een naald toen Holtens jeug dige doelman Deijk bij een strafschop de bal niet klemvast had. Maar de toespringende midvoor van O.S.V. kopte hoog over. Toch kwam de ge lijkmaker nog geen minuut later toen Deijk, die overigens uitstekend werk deed, bij een Overdinkelse aanval te vroeg uitliep en misstompte. Ook nu voltrok Rohring het v nnis 2-2. De Holtenaren lieten O.S.V, teveel het middenveld, waardoor de thuis club zich teveel tot verdedigen moest bepalen. Na de rust werd de druk va de thuisclub zwaarder, zodat de gasten veelvuldig aan de noodrem moesten trekken. Bij enkele goede uitvallen van O.S.V. wist Deijk enke le harde verre schoten op uitsteken de wijze te stoppen. In de 65e mi nuut kwam het jongste duo op su blieme wijze in actie; Herman Kalf sterman gaf een uitstekende voorzet van links, die door Gerrit Oolbek- kink, die Hoefman verving, met een fraaie kopbal werd benut (3-2). De Holtenaren hadden een kwartier la ter hun voorsprong kunnen vergro ten toen Visser in het strafschopge bied de bal met de hand wilde te genhouden. Kaiser zette zich achter de bal, maar zijn harde schot werd Op het met zon overgoten concours hyppique te Waterloo bij Amersfoort hebben de Holtenaren zeer goede re sultaten behaald met name de heer K. Pettinga en de op het laatste nip pertje aangemelde J. Murris. Met na me K. Pettinga met Normando boek te een groot succes door een dui delijke overwinning met de snelste tijd van de dag. Dit resultaat bezorg de hem meteen een promotie naar de klasse tabel 1.30 m bij de Ned. Hip. Sportbond. De heer J. Murris met een nieuw paard werd verdiend vijfde eveneens met een foutloos parcours. Mej. R. Getkate reed ook een foutloze rit, maar Passe-Partout had helemaal geen zin, hij hing soms bijna stil bo ven de hindernis, waardoor zij een matige tijd scoorde en buiten de prij zen viel. H. J. Willems met Due du Montagn ekon ook het samenspel tussen mens en paard niet vinden en moest vier foute sprongen incas seren. Dit was overigens geen won der, daar dit paard afgelopen jaar alleen dressuur gelopen heeft. K. Pet tinga met het nieuwe paard Alegro boekte eveneens vier foute sprongen door een veel te hoog tempo van Alegro. Deze combinaties zullen a.s. zondag in Lonneker weer deelnemen aan het grootste landelijke concours van Oost Nederland. door doelman Rohring uitstekend ge houden en tot corner verwerkt. De laatste minuten brachten de grootste sensatie toen de Holtenaren vlak voor het doel zeker visr of vijf. maal in schoten, maar steeds een lichaam, een hand of een voet voor redding zorgden. De stand in deze soms wat te harde wedstrijd bleef 3-2. De O.S.V.-er Riesmeier kreeg van scheidsrechter Nengerman, die de teugels strak hield, een waarschu wing. In verband met het beëindigen van zijn taak zal het Nederlands Oorlogs graven Comité deze maand voor de laatste maal gastvrijheid verlenen aan een grote groep oorlogsnabestaan den uit Canada, die naar Nederland komen voor een bezoek aan de graven van hun in de jaren 1940-1945 gesneu velde familieleden. De groep omvat 61 personen. Op 19 september arriveren zij om 7.20 uur met een lijnvliegtuig uit Ca nada op Schiphol, vanwaar zij ver der reizen naar Nijmegen en Groes- beek. In deze plaatsen krijgen zij on derdak in Nederlandse gezinnen. Woensdag 20 september is gereser veerd voor het bezoek aan de graver van hun gesneuvelde familieleden. Deze bevinden zich op de begraaf plaatsen van Groesbeek. Holten, Vlis- singen, Uden, Oosterbeek, Ten Boer Zaterdag 9 september is voor de ju nioren van de s.v. „Holten" de com petitie weer van start gegaan. Het Al elftal speelde in Wierden tegen de club van die naam. Het werd een door Holten AI gedikteerde wed strijd die helaas door de scheidsrech ter nadelig werd beinvloed. Nadat Holten met 1-0 de leiding had geno men meende de scheidsrechter een penalty aan Wirden te moeten ge ven (1-1). Na de rust kwamen onze jongens sterk terug en namen op nieuw de leiding (2-1). Helaas gaf de scheidsrechter voor de 2e maal Wier den op onverklaarbare wijze een pe nalty 2-2. Enkele minuten later zag hij boven dien een buitenspelgeval over het hoofd en zodoende bracht Wierden AI de eindstand op 3-2. BI is het gelukt om in een zeer ma tig 'gespeelde wedstrijd een verdiende 2-1 overwinning te behalen op MVV '29. Door een mooi afstandsschot wist BI voor de rust, de leiding te nemen. Halverwege de 2e helft profiteerde MVV van een onoplettendheid in de Holter achterhoede, waardoor de stand weer gelijk was. BI reageerde hierop onmiddellijk door opnieuw de leiding te nemen. De nu eenmaal verkregen voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Wil men zich in het verdere verloop der competitie van meer successen verzekeren dan zal er toch nog wel uit een ander vaatje getapt moeten worden. De eerste competitiewedstrijd van 't Cl-elftal verliep niet zo succesvol. Het. speltechnische niveau van deze wedstrijd lag nog niet op zo'n hoog peil als men van dit kwalitatief rijke team zou verwachten. Voor de rust nam Cl verdiend met 2-0 de leiding, maar helaas lieten sommige jongens het in de 2e helft afweten, waardoor Rietvogels Cl de eindstand verdiend op 2-2 bracht. Het C3-elftal is de competitie onfor tuinlijk begonnen. Tegen de Zweef C3 werd er nl. een zeer geflatteer de 5-1 nederlaag geleden. Een positief punt was de grote inzet, van alle spelers en als dit zo blijft zal dit elftal zeker betere resultaten behalen dan afgelopen zaterdag. Holten Dl speelde tegen de Zweef Dl een voortreffelijke wedstrijd die ver diend met 8-0 werd gewonnen. Deze hoge score was vooral te danken aan het zeer hechte teamwork. In deze competitie kunnen we nog veel goeds van hen verwachten. EI behaalde tegen de Zweef EI een regelmatige overwinning (3-1). Het was een mooi, fris en sprankelend partijtje voetbal dat het aankijken volledig waard was. De andere pupillen elftallen speelden afgelopen zaterdag hun tweede com petitiewedstrijd al. E2 en E4 her stelden zich keurig van een slecht be gin. Dit resulteerde in ene 3-0 overwin ning van E2 op Nijverdal E2 en een 4-1 overwinning van E4 op Hulzense Boys E3. Beide overwinningen wa ren aan .een grote inzet en een schot- vaardige voorhoede te danken. E3 maakte er tegen Nijverdal E3 een een waar schuttersfestijn van. De Nijverdallers waren uiterst zwak zo dat E3 met dubbele cijfei-s (13-1) won. Voor aanstaande zaterdag staan de volgende competitie wedstrijden op 't programma: Holten Al-MVV'29 Al, aanvang 3.45 uur, Sportdal; Rietvogels BI-Holten BI, Aanvang 3.00 uur, vertrek 2.00 uur; Holten B2-Excelsior B4. Aan vang 3.45 uur, sportpark; Excelsior CI-Holten Cl. Aanvang 1.15 uur, ver trek 12.45 uur; Holten C2-Hector C2. Aanvang 2.30 uur Sportpark; Blauw Wit C2-Holten C3 Aanvang 12.30 uur Rijssenseweg; Holten Dl-Hector D2, aanvang 2.30 uur Sportdal; Hector E2- Holten EI, Aanvang 2.00 uur vertrek 1.14 uur; Holten E2-Sp. Lemele 10 uur, Sportdal; Holten E4-Sp. Lemele 11 uur Sportdal; Holten E3-Blau\v Wit E2, 9.15 uur Sportdal. (Gr.), Westdongeradeel (Fr.), Mar graten en Bergen op Zoom. Ook gaan er naar Adeghem in België en naar de beide grote geallieerde oorlogskerk hoven Reichswald en Rheinberg, juist over de grens bij Nijmegen. Hier wer den o.a. veel geallieerde militairen begraven, die kort tevo.ren betrokken waren bij de bevrijding van Nijmegen en omgeving. Op 21 september begint om 15.00 uur een herdenking der gevallenen op het Canadese oorlogskerkhof te Groes beek. Hierna worden de nabestaan den om 16.30 uur ontvangen door B. en W. van Groesbeek. Ook staan er enkele excursies op het programma, zoals naar het Muider- slot, Amsterdam, het - safaripark bij Arnhem en op 25 september naar Den Haag, waarna de Canadese gas ten om 16.30 uur in Wassenaar op de ambassade van hun land worden ont vangen. Op 27 september vertrekken zij om 17 uur vanaf Schiphol naar Montreal. In en om de Hanzehal te Zutphen wordt van woensdag 20 tot en met woensdag 27 september a.s. (behalve zondag 24 sept. de zestiende Jaar beurs van het Oosten gehouden. Deze grootste regionale manifestatie van handel en industrie fn ons land wordt ook al is het vóór alles een zalcenbeurs voor de consument steeds aantrekkelijker, wat ook wel blijkt uit de bezoekcijfers van de laatste jaren. Het grotere attractieve element zit 'm vooral in het feit, dat zowel de groothandel als de industrie steeds meer waarde gaan hechten aan rechtstreekse contacten met hun uit eindelijke afnemer: de consument. In het veranderende beurskarakter ma nifesteert deze tendens zich in meer demonstraties, meer voorlichting, waarmee die consument zijn voordeel kan doen. De Zutphense Jaarbeurs wordt op woensdag 20 september om 1 uur of ficieel geopend door de heer mr. P. van Vollenhoven. Op de beurs is dit jaar een groter assortiment produkten te zien dan ooit te voren. Veel standhouders zorgen voor extra attracties, zo zal miss Holland 1972 het watersportgedeelte openen. Specifieke voorlichtingsstands in het Antwoordcentrum zijn o.a. het We- reld-Natuurfonds, het Nederlandse Ro de Kruis, het Produktschap voor Vis- en Visprodukten, de Rijkspolitie (ook van de Politie-opleidingsschool in Lo- chem), P.T.T., de Gelderse en Over ijsselse Kamers van Koophandel en Fabrieken, de Stichting Philadelphia, de zuiveringschappen, de Vereniging Nederlands Kwaliteitmerk, Meu belen en van een aantal sociale werk plaatsen. De 16de Jaarbeurs van het Oosten krijgt een viertal internationale da gen: op donderdag 21 september een Engeland-dag, op vrijdag 22 septem- De Postduivenvereniging „Snelle Wieken" te Markelo nam zondag met haar Holtense leden deel aan wedvlucht vanaf Reusel, afstand 135 km. Er waren 84 duiven ingekorfd, die om 11.00 uur werden gelost bij N.O.-wind. De vlucht had een snel verloop, maar de Holtenaren kwa men er deze keer nauwelijks aan te pas. Alleen de duif van G.J. Schuiterd uit Holten, maakte een goede tijd. De heer H. Voortman uit Markelo had meer succes. Hij had zeven duiven bij de eerste tien aanko menden. De uitslag was: 1. H. Voort man, Markelo, 13.26.35 uur; 2. A. Doornspeel, Markelo, 13.42.27 uur; 3, 4 en 5. H. Voortman, resp. 13.42.54 uur, 13.43.39 uur en 13.43.42 uur; 6. G. J. Schuiterd, Holten, 13.44.20 uur; 7. H. Voortman, 13.47.53 uur; 8. H. Jansen, Markelo, 13.48.04 uur; 9 en 10. H. Voortman 13.48.34 en 13.54.09 uur. A.s. zondag 17 september dus, be legt de Open Deur-groep de eerste van een serie van 4 bijeenkomsten, die voor dit winterseizoen zijn ge pland. Spreker is ds. J. van Hartingsveld, Hervormd predikant te Deventer. Het centrale thema voor deze winter is: „De Bijbel". Voor velen is dit boek een inspiratiebron voor hun geloofs leven, voor anderen een waardevol religieus document, voor weer ande ren een boek met een stuk interes sante historie terwijl nog weer ande ren het waarderen om zijn schone taalgebruik. Maar wat is het nu fei telijk voor een boek? ?Hoe komen we er aan, wat staat er in en hoe moet je er mee omgaan? Het zijn deze vragen, die in de komende reeks Van 12 tot en met 22 september wordt er een bijzonder concours ge houden te Delden. Hier wordt in drie houdingen geschoten, namelijk lig gend, staand en knielend, in elke houding tien schoten. Leden van de Schietvereniging „De Eendracht" die aan het concours te Delden willen deelnemen moeten zich opgeven voor zaterdag 16 sep tember 's avonds 8.00 uur bij J. Slui ter, telef. 1443. Vrijdag 22 september en vrijdag 29 september zal het schietseizoen wor den geopend met zogenaamde oefen avonden waarvoor weer enkele leu ke prijzen beschikbaar zijn gesteld. De winnaars worden vastgesteld naar het gemiddelde van het vorige seizoen. Op deze avonden worden allen die interesse hebben voor de mooie schietsport uitgenodigd om eens een paar kaarten te schieten met de wedstrijdbuksen. Marjanka van Maurik en Jan Pe ter van de Berg zjjn de zwemkam pioenen 1972 van de O.L. Kolschool. Zij ontvingen voor deze prestatie een beker. De klassekampioenen wer den beloond met een gouden me daille. Dat gebeurde tijdens school, zwemlessen en -wedstrijden in het verwarmde zw ibad „Twenhaars. veld". Er werden de volgende resulta ten bereikt op de schoolslag, rug slag en vrije slag, met achter de na men de resp. tijden over 25 meter Klas 6. meisjes: 1. Marjanka van Maurik 20.0 s.. 24.8 s en 17.2 s.; 2. Ria Wissink 23.0, 23.6 en 18.0: 3. Therese Truchei 22.3, 24.2, 18.0. Jon gens: 1. Jan Peter van de Berg 24.0, 23.5 en 17.3; 2. Klaas Homans, 24.2, 25.2 en 18.6; 3. Hans Hoek, 23.9, 26.4 en 18.0. Klas 5, meisjes: 1. Lies Gerbers 24.9, 28.0, 22.4; 2. Guusta Kamper man 26.9, 27.6 en 22.4; 3. Anita Ad miraal 23.9, 26.3, 27.5. Jongens: 1. Harry Struik 27.6, 24.4. 17.4; 2. Ro- nals v.d. Mark 25.3, 258, 19.3; 3. Dick Kappert 25.8, 31.4, 23.8, Klas 4. meisjes: 1 Ariane Wi- chems 26.2, 26.0. 22.0; 2. Gerrie Schooien 32.5, 42.2 en 25.5; 3. Anita Nikkels 29.8, 43.6, 34.0. Jongens: 1. Rob Christiaanse 28.0, 28.0, 24.fi; 2. Andries Ligtenberg 34.7, 27.4, 27.0; 3. Henk Eshuis 30.6, 50.6, 31.5. Klas 3, meisjes: 1. Sandra van Geel 30.1. 39.7, 29.6; 2. Heieen Mol 29.8, 42.0, 31.6; 3. Janneke Gerbers 29.5, 46.5, 29.6. Jongens: 1. Albert Hoek 25.2, 37.3, 24.6; 2. Theo Boode 296, 40.8, 23.2; Mark Koelemay 28.4, 39.1. 28.6. Klas 2, meisjes: (alleen school, slag): Hanneke Truchei 31.02; 2. Si- ma Jager 35.7; 3. Margerete Kurz 46.4. Jongens: 1. Martin Wilpshaar 29.0; 2. Erik Bekkernens 38.9. Klas 1, meisjes: 1. Annette Rijke- boer 40.4; 2. Arianne van Geel 40.5; 3. Jolanda Lukkien 44.2. Open Deur-samenkomsten aan de or de zullen komen. In de eerste samenkomst, a.s. zon dag dus, hoopt ds. van Hartingsveld te spreken over het onderwerp: „Hoe komen we aan de bijbel?" Medewer king wordt verleend door de Her vormde Cantorij uit Meppel o.l.v de heer N. Verrips. Deze Cantorij ge niet grote bekendheid, verleent daar om niet alleen medewerking aan tal loze kerkdiensten en bijeenkomsten, maar organiseert ook zelf concer ten. Gestoken in hun liturgische kle dij is de Cantorij ook alleszins het aanzien waard. Voor de samenzang is er weer de uitstekende begeleiding op het kerk orgel door de heer Anton Koopman. De bijeenkomst begint officieel om 19.15 uur. Ongeveer 10 minuten voor de aanvang is er gelegenheid tot ge meenschappelijk zingen. Voor elke bezoeker is er vieer een volledig ge stencild programma, dat aan de deur wordt uitgereikt. Behalve wat plaat sen gereserveerd voor leden van de Open Deur-groep en de Cantory zijn alle andere plaatsen vrij. Er is geen entree. Wel wordt aan de uitgang een collecte gehouden voor 't Open Deur- werk. Zoals bekend verondersteld wordt de ze en de volgende Open Deursamen komsten alle gehouden in de Her vormde kerk te Holten. ber een Oost-europa-dag, op zaterdag 23 september een Latijn-Amerika- dag en op maandag 25 september een Westduitsland-dag. In het „Ant woordcentrum" van de beurs zullen die dagen exportdeskundigen aanwe zig zijn om alle mogelijke handelsin formaties te verstrekken. Op de Oost europa-dag komt zelfs de heer J. N. diger van de U.S.S.R., naar Zutphen Marachowski, handeisvertegenwoor- om inlichtingen te geven over de ve le handelsmogelijkheden met Rus land. In het kader van de zestiende Jaar beurs van het Oosten wordt in Zut phen ook weer de tot een goede (beurs) traditie geworden C.G.E.-dag gehouden. Dat wordt op vrijdag 22 september a.s. de 84-ste bijeen komst van de Contactgroep Export deskundigen, die op hun „Gelderse dag" officieel zullen worden ontvan- r - •-•-•••' '-*r>-1huiS. Daar zal de voorzitter der groep, A heer Wuly Lo.a.e, een inleiding houden over „Betrouwbaarheid en commercie". De Beurs is op de werkdagen ge opend van 2 uur 's middags tot 10 uur 's avonds. Op de zaterdag van 10 u. 's morgens tot 6 uur 's avonds. De totale oppervlakte is meer dan 15.000 m2, waaronder ook dit jaar weer de hanzehal en het complex Bui ten Sociëteit. De directie verwacht zeker 40.000 be zoekers. De postduivenvereniging „De Bergvliegers" nam met 186 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Roer mond afstand 123 km. De duiven wer den gelost om 7.45 uur. Aankomst eerste duif van A. ten Dam (2) 8.58.54 uur. De uitslaj was: 1, 2, 4 A. ten Dam (2); 3, 10 Gebr. Willems 5. A. ten Dam (1), 7 en 9 H. J. Aaftin, 6 en 8 H. van Beek. Het hoofdbestuur van de Overijssel- sche Landbouw Maatschappij heeft zich desgevraagd in vergadering uit gesproken vóór samenwerking van de in één CLO-pers. Het OLM-bestuur gaat akkoord met de suggestie van een landelijke werkgroep gevormd in overleg met de drie CLO's (cen trale landbouworganisaties) BCBTB, KNBTB en KNLC om één week blad tot stand te brengen. Daarin wil men de identiteit van de samenwerkende landelijke en gewes telijke boerenorganisaties waarborgen met eigen tekstpagina's die per editie gewisseld kunnen worden. Het OLM-bestuur ziet het samen gaan inéén CLÖ-pers allereerst als een financieel voordeel. Een week blad met een oplage van rond 150.000 exemplaren zal kostenbesparend kun nen werken, gelet op een mogelijk gunstiger advertentie-exploitatie, ver wacht men. De in de geref. kerk voor de Chr. Kleuterschool te Markelo gehouden deur-collecte heeft f 735,54 opge bracht. Woensdag 27 september a.s. gaan de clubs van start De clubs zijn als volgt ingedeeld: Woensdagmiddag van 2 tot half 4. Kinderen 89 jaar. van 4 tot half 6 Kinderen 67 jaar. Donderdagmiddag van 4 tot half 6, kinderen 89 jaar. Vrijdagmiddag van 4 tot half 6, meisjes 1011 jaar. Vrijdagavond jongeren van 12 en 13 jaar. Voor alle leeftijden isopgave nog mogelijk tijdens de cluburen of te lefonisch .2463 in 't Kolnus, Hoffesstr. la. DEVENTER CINEMA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 14 september t.m. woens dag september 20 De rode zon 14 jr. vrijdag 15 en zaterdag 16 septemer, nachtvst. Festival 18 jaar; zaterdag 16 zondag 17 woensdag 20 september matinee: De verliefde otter a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 20-24 u. za. 14-18.45-21.15-24 u. zo 14 16-18.45-21.15 uur wo. 14-20 u. E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 14 t.m. woensdag 20 sep tember Cock-work Orange 18 jaar, vrijdag 15 en zaterdag 16 septem ber, nachtvst. Zeppelin L.Z. 36 18 jr. zaterdag 16, zondag 17 en woensdag 18 september matinee: Door het dol le heen (Laurel en Hardy) a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 21-23.30 u. za. 14-18.30 u. za. 14-18.30- 21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14 20 u. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 14 september t.m. dag 20 september Flash 18 jaar. zondag 17 september matinee: Ijzervreter a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. t.m. 2 oktober Gerard Berends met schilderijen. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848. t.m. 18 oktober Machteld Hooijen, gouaches. Openingstijden: dagelijks 14-18 uur vrijdag 14-18 en 19-21 u. zondag ge sloten. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK. Klooster 3 tel. 16512. 12 eeuwen boek en schrift, een keuze uit 20 jaar aanwinsten. Openingstij den: dagelijks 10-12 en 13-17 u. Dr woensdag 10-12, 13-17 en 18-20.30 u. zaterdag en zondag gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink telef. 14556 antieke fietsen, keukens, zilver en aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, antiek speel goed en antieke kos tuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2 tel. 16733. 15 september t.m, 21 oktober Rosy Andrews keramiek en tekeningen. Openingstijden: di. t.m. za. 13.30- 17.30 vrij. 13.30-17.30 en 19-21 u. SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. 11500. donderdag 21 september aanv. 20 u. in de boven-foyer modeshow fa. Pen- ninckhof. Kaarden bij modehuis Penninckhof. MILIEU Auto's Gebruiken Wegen dus De We gen Breder, Meer Auto's. Dus Wegen Nog Breder En Langer Met Als Ge volg Weer Meer Auto's En Zo, Ad Infinitum. Nederland Een Grote Weg Weg Recreatie! ALMELO VAROSSIEAU: do. t.m. wo.: Zij zijn naakt 18 jaar; Aanvangstijden: do. vrij. ma. t.m. wo.: 2.30 en 8 ur, za. 6.45 en 9 uur, zo. 4.45 en 6.45 en 9 uur. Zat. spel der hartstocht 18 jaar. Aanvangstijden: 23.15 uur. Zondag: Ontsnapping uit de jungle, 14 jaar. Aanvangstijden: 2.30 uur. PALACE, do. t.m. wo. De Zwoele Co rner, 18 jaar. Aanvangstijden: do. t.m. za., ma. T.M. WO: 2.30 en 6.45 en 9 uur, zo. 4.15 en 6.45 en 9 uur. Zo, wo.: Mijn hond is een duif. a.fc Aanvangsdagen: Zo. 2.15 uur, wo. 2.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3