Nieuwbouw in „De Haar stort in: 2 mensen gewond Dinkelsbühler knabenkapeiie bewaart aan Holten de mooiste herinneringen Jan Niek Key ser wint Frits Paule Cup Actie „Geld voor de nieuwe pastorie" Clubkampioenschappen Zwemclub TwenhaarsvelcP Geef mild voor de kankerbestrij ding Politie rekende drie met pistolen gewapende mannen in OP ROOF UIT V.v .V. - vakantieprogramma Burgerlijke Stand ONZE AGENDA Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Geslaagd Officiële publikatie Spreekuur burgemeester Gevonden en verloren voorwerpen Kerkdiensten es 99 Gezinsverzor gmg Duif Joh. Paalman eerste van St. Quentin Actie „Kom over de brug" Duif H. J. A "'ftink eerste van Novon - - HOLTENS NIEUWSBLAD advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeist Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,per jaar Vrijdag 25 augustus 1972 24ste Jaargang - No. 34 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17. tel 1533 Redacteur en ph* hoofdred J Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Bü het storten van de betonnen ske letten van nieuwbouw in „De Haar" door de Fa. Kaopmans te Glanber- brug is vrijdag iets misgegaan, waar door de skeletten van twee woningen het hebben begeven en zyn ingestort. Door 't neerstortende beton zijn twee mannen, A. W. (51) uit Deventer en E. d. W. (21) uit Ny verdal zwaar gewond. W. liep o.m. een enkel breuk op, terwijl De W. met een bek kenfractuur in een ziekenhuis in De venter moest worden opgenomen. Een van hen heeft nog geluk gehad, dat de val werd gebroken door een ijze ren laddertje, dat hij gebruikte, waar door een holte ontstond, waaruit hij kon worden bevrijd. Over de oorzaak van deze catastro fe tast men nog in het duister. De Burgemeester mr. W. H. Enklaar ontving deze 'dagen van de Duitse consul Dr. E. S. Simon het volgende schrijven „Het is mij een oprechte behoefte u persoonlijk, de heren wethouders cn de gemeentesecretaris van Holten, uw gemeenteraad, de Holtense Muziekvereniging „H.M.V.", de VVV, „Holtens Beiang'', de plaatse lijke pers, de gehele bevolking van Holten en met name de gastgezin- enen, welke op zo vriendelijke wijze logies hebben verleend aan de leden van de Dinkelsbühler Knabenkapeiie, mijn zeer hartelijke en wel gemeende dank te betuigen. De organisatie van het festijn was op bewonderenswaardige wijze tot in de puntjes verzorgd; de Rijkspolitie Groep Holten heeft voor een uitstekende regeling van het verkeer gezorgd, zodat er ondanks de vele honderden toeschouwers geen enkele moeilijkheid ontstond. De delegatie uit Dinkelsbühl en de knapen hebben mij spontaan en herhaaldelijk de verzekering gegeven dat het verblijf in Holten tot een van de mooiste herinneringen van hun reis naar Nederland 1972 blijft behoren. Nogeens u allen mijn welgemeende dank. Met vriendelijke groeten, Dr. E. S. SIMON. Geboren: Hendrika Miranda, dv J. W van Langen en B. Holtvoort. Maria, dv H. J. Zw.eers en E. Jan sen. Ondertrouwd: H. Bieleman, oud 25 jaar, Bathmen en W. H. Oolbek- kink, oud 22 jaar. Getrouwd: H. Karkdijk, oud 26, jaar, Hellendoorn en G. Paalman, oud 20 jaar. BEVOLKING. Ingekomen: A. J. Bogers en gez. van de V.S.A. J. L. Boersma gez. van Deventer. A. G. Da- man en gez. van Deventer. J. van Putten en gez. van Utrecht. Mej. J. J. S. Ockels van Stadskanaal, en gez. naar Apeldoorn. Mej. H. Vertrokken: W. A. M. Lsgebeke en gez. naar Apeldoorn. Mej. H. E. Wissink naar Doetinchem. Mej. E. Stam naar Zwolle. Mevr. G. Karkdijk-Paalman naar Hellendoorn. Zaterdag 26 augustus. 11.00-14.30 uur: Start vanaf gebouw Irene van de Heidewandeltocht der W.S.V. „De Trekkers". 20.00 uur: Heropvoering blijspel „Wegpiraten" door de Dijkerhoekse Toneelclub „D.A.T." in zaal 't Bonte Paard. 21.00 uur: Start van de nachtrit van de M.A.C. „De Holterberg" (zie be richt). Zondag 27 augustus. 13.30 uur: Groot Nationaal Concours hippique bij 't Ruiterkamp te Bath men (zie adveretentie). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing Boode te Bathmen (zie advertentie). Maandag 28 aug. t.e.rn. 3 sept. Kruideniersbedrijf Wed. J. Baltes we gens vakantie gesloten (zie adverten tie). Dinsdag 2» augustus. Geen repetitie Chr. Gem. Zangver- niging „Soli Deo Gloria". Woensdag 30 augustus. 18.30 uur: Clubkampioenschappen Zwemclub „Twnehaarsveld" in ge noemd natuurbad. 19.00-20.00 uur: Inschrijving dans school „Reiners" in hotel Vosman. Donderdag 31 augustus. 19.00-20.00 uur: Inschrijving Dans school „Reiners" in café Het Bonte Paard te Dijkerhoek (zie adverten tie). 20.00 uur: Repetitie Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria". Zondag 17 september. 14.00 uur: Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" vanaf clubhuis café „De Biester", Stationsstraat. Woensdag 20 t.e.m. 22 september. Viering 25-jarig bestaan C.J.V. „De Vriendenschaar". Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Dienst Wijkverpleging: zaterdag, 26 aug. en zondag 27 aug.: zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg N 1, tel. 2356. Zondags tussen 12.00 en 14.00 Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). September net. an dersom. Weekenddienst Tandartsen: zaterdag 26 aug. en zondag 27 aug.: R. Brou wer Boomkamp 10 A, Rijssen telef. 05480-3194. (Praktijkadres: Enter straat 118) van 18.00-19.00 uur (al leen voor spoedgevallen). Weekenddienst Dierenartsen: zater dag 26 aug. en zondag 27 aug.: W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107, telef. 2004. Storingsdienst GEB Zaterdag 26 aug. t.e.m. vrijdag 1 sept. buiten de diensturen Electra: H. Heijink, Kolweg 44, telef. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboerstraat 2. telef. 1793. Wachtdienst Slachthuis: Vrijdag 25 aug. t.e.m. zondag 27 aug.: Keur meester buiten de diensturen C. Dijkstra, Schoolstraat 5, telef. 1833. Maandag 28 aug. t.e.m. zondag 3 sept.: H. W. Goorman, Kolweg 52, telef. 1513. Aangifte gestorven die ren op zaterdag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, telef. 1318. Brandmelding: Overdag: telef. 1352. (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). arbeidsinspectie en de rijkspolitie zijn nog steeds bezig deze oorzaak vast te stellen. Gedacht wordt aan het toe vallig samenvallen van een aantal on gunstige factoren. De Fa. Koopmans heeft met het hied toegepaste sys teem in Utrecht een studentenflat ge bouwd van plm. 60 meter hoog. Over de soliditeit van de gereedgekomen woningen behoeft men niet ongerust te zijn. Wanneer het beton eenmaal droog is, is het ijzersterk, maar dat was vrijdag natuurlijk nog niet het geval. De ontstane schade is vrij aan zienlijk. Voor de scheidsrechterscursus van de Nederlandse Touwtrekkersbond (N.T.B.) slaagden de heren W. Vrug- gink en E. Haverslag van de Touw- trekkersveneniging „Okia". De burgemeester van Holten deelt mede, dat hij op maandagmorgen 28 augustus e.k. geen spreekuur zal houden. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Gevonden: goudkleurig notitieboek je met metalen omslag. 1 zilve ren kettinkje met zilveren zeepardje. 1 lipssleutel no. 1007, Klein beeldje in ringejte. Bruine prote- monnee met inhoud. Huissleutel merk Yale. Verloren: Opschrijfboekje met bruin kaft. 1 bruine sleutelbos met sleutels met reclame etui merk „Wehrle" workshop. Printed cir cuit no. SPA ALO. Gestreepte stropdas van een jurk, kleur rood wit blauw. Kinderbril met zwart montuur. Groene legerjas. HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 8.30 u. ds. P. Lug- tigheid. 10.15 u. ds. P. Lugtigheid (Bed. H. Doop). Extra collecte: Maatschappelijk werk en gezinsver zorging. Oppasdienst: Mevr. Van Bruggen, Annie Scheperboer en Mientje Schooien. Geref. Kerk: 9.30 u. en 15.00 u. ds. R. A. Hoogkamp (bevestiging ambt dragers. In beide diensten is de ene collecte voor de diaconie. Bij de uitgang collecte „Eigen Kerk bouw". Tijdens de dienst van 9.30 uur Kinderoppas in gebouw „Reho- both" (mevr. Beldman-Stam en Ri ta Beldman). Na afloop koffiedrin ken met de vakantiegasten in ,Re- hoboth" (koffiezetten Mientje Stam en Truus Aanstoot). R.K. Kerkdienst: 9.30 u. H. Mis in het gebouw ïrene. Nieuw Heeten R.K. Kerk: zaterdag avond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 u. en 10.00 uur. Dijkerhoek: Bethanië: 9.30 uur Hulp predikant A. Schellevis. Extra col lecte: Maatschappelijk Werk en ge zinsverzorging. Okkenbroek Ned. Herv. Kerk: 14.00 uur W. P. J. Osinga. (Afscheids- dienst). Extra collecte: Kerkvoog dij. Zaterdag stonden om 10 uur 91 junioren en pupillen van de s.v. „Holten' te trappelen van ongeduld om te starten met de strijd om de Frits Paule Cup". Enkele minuten later verwelkomde de heer F. Groenewoudt, voorzitter van de jeugdcommissie, allien die naar het sportdal waren gekomen daarna gaf het startsein. De deelnemers waren in vier groepen verdeeld; de eerste groep 8, 9, 10 en 11 jaar was de grootste, namelijk 44 deelnemers, de tweede groep 12 en 13 jaar bestond uit 15, de derde groep 14 en 15 jaar uit 16 en de vierde groep 16 jaar en ouder bestond ook uit 16 deelnemers. 55 Op woensdag 30 augustus a.s. zul len de jaarlykse clubkampioenschap pen van de zwemclub „Twenhaars- veld" plaats vinden. Aanvang 18.30 uur. De meisjes en jongens van 12 tot en met 15 jaar zullen tevens strijden om de „Neptunus"beker, welke wordt uitgereikt voor de beste totaal prestatie op drie verschillende slagen, namelyk schoolslag, rugslag en borst- crawl. De beide kampioenen van vorig jaar Karin ter Hoeven en Jan ter Harmsel kunnen doordat zij boven de leeftijdsgrens zijn hun titel niet meer verdedigen. Twee splinternieu we kampioenen zullen dus op 't „ere podium" verschijnen. Het kunnen dus zeer gpannende wedstrijden worden. De te zwemmen afstanden zijn: Meisjes en jongens onder 12 jaar: 25 meter schoolslag, rugslag en borstcrawl. Meisjes en jongens van 12 t.e.m. 15 jaar: 50 meter schoolslag, rugslag en borstcrawl. Het bestuur hoopt, dat vele ouders deze avond aanwezig zullen zijn om de jeugdige zwemsters en zwemmers aan te moedigen. De jongens moesten op 6 onder delen sprint, kogelstoten, hindernis lopen, doelschieten, verspringen, en lange afstand lopen uitmaken wie er dit jaar de winnaar van de „Frits Paule Cup" zou worden. Alle deel nemers begonnen met de sprint, daar na ging elke groep naar een ander onderdeel en tenslotte werd de lan ge afstand gelopen. De eerste groep moest 800, de 2e groep 1000. de 3e groep 1500 en de laatste groep 3000 m lopen. De einduitslagen in de 4 groepen wa ren als volgt: Groep 1: 1. J. N. Keyser, 2. B. Krikkink, 3. R. v. d. Mark. Groep 2: 1. F. v. d. Berg, 2. E. Boode, 3. G. Koetsier Groep 3: 1. T. Maats, 2. E. Wissink, 3. G. Vincent. Groep 4: 1. H. J. Markvoort, 2. Bronsvoort, 3. G. den Bouwmeester. Na de uitreiking van de prijzen moes ten de heren commissieleden uitma ken wie de „Fries Paule Cup" wonnen had. Na enig rekenwerk de punten van F. v. d. Berg, T. Maats en H. J. Marktvoort moesten met 3 vermenigvuldigd worden omdat de ze jongens in een groep van 15 a 16 deelnemers zaten en J. N. Key ser in een groep van 44 werd door dhr. Groenewoudt bekend gemaakt dat Jan Niek Keyser de winnaar van de „Frits Paule Cup" was gewor den. Nadat de hr, Paule de bekér aan Jan Niek had overhandigd kregen al le deelnemers een flesje limonade en werd er vol spanning gewacht op de wedstrijd tussen de jeugdselectie en de jeugdleiders. Om half 2 precies be- Het collecteren voor een liefdadig doel is in ons land een regelmatig terugkerend verschijnsel. Telkenmale wordt u, hetzij op straat of wel aan uw huis, een bijdrage ge vraagd voor een doel, dat vrijwel al tijd uw sympathie heeft. Want, al worden er dan wel eens minder aardige dingen van de Ne derlanders gezegd, weldadig zijn ze in niet geringe mate. Vrijwel altijd zijn de doelen waar voor uw bijdrage wordt gevraagd u sympathiek, de een wat meer, de an- Gezinsverzorging: Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker, telef. 1438 b.g.g. telef. 1799 mevr. Befd- man-Aanstoot. Naar eerst thans bekend is geworden heeft de Holtense politie met assistentie van de korpsen uit omliggende plaatsen zaterdag avond een grote slag geslagen door drie „zware jongens" uit Am sterdam of omgeving, die voornemens waren een inbraak of roof overval te plegen zelf te overvallen en in te rekenen. Naar onze zegsman, die zelf ooggetuige was van het „Wild west-tafereel", dat zich in de late avond om plm. 22.45 uur in de Oranjestraat af speelde, vertelde, moet de poÜtie een tip gekregen hébben, dat in Holten een roofoverval zou plaats vinden. Zij waarschuwde de banken en mensen waarvan verwacht wordt, dat zij nog wel eens veel geld in huis hebben. De politiekorpsen van omliggende gemeenten moeten- zijn ingelicht en er werden, zoals later bleek, andere veiligheidsmaatregelen getroffen. Bekend werd, dat. als vervoersmid del een oude Mercedes gebruikt werd. Toen deze Mercedes door de Oran jestraat reed in de richting Markelo, kwam volgens onze ooggetuige, die zelf tot de gëwaarschuwden behoor de, plotseling de politiewagen naar voren, passeerde de wagen met drie mannen met getrokken pistool en reed de Mercedes klem aan het eind van de Oranjestraat. De man nen, die alle drie in het bezit waren van een geladen en schietklaar pi stool, waren blijkbaar volkomen ver rast en boden gelukkig geen tegen stand. Zij werden ontwapend en in verschillende politiebureaus ingeslo ten. Zij hebben, naar wij vernamen, Nadat in de afgelopen maanden de nodige voorbereidingen waren getroffen, kan nu de eigenlijke actie beginnen. Daartoe hebben alle leden van de Ned. Herv. Kerk alhier een brief ontvangen, waarin hen gevraagd wordt in te tekenen voor èèn of meer renteloze obligaties en/of een bedrag aan de kerkvoogdy te schenken. In de komende twee maanden znllen ruim dertig collectanten de gemeenteleden bezoeken. Het initiatief van deze actie is door enkele gemeenteleden genomen. De algehele leiding berustte by de heer H. van Wyngaarden. Helaas ziet deze zich door ziekte genoodzaakt het wat kalmer aan te doen. Daarom het verzoek aan allen die nadere informatie over deze actie willen niet meer de heer Van Wyngaarden te bellen, maar de heer J. Post, Look 44, telefoon 1680. niet bekend waar zij een roofoverval hadden willen plegen en moesten, omdat hen slechts verboden wapenbe zit ten laste kon worden gelegd, na de daarvoor bestaande termijn, we der in vrijheid worden gesteld. Het waren „goede bekenden" van de po litie. Inmiddels is bekend geworden, dat twee hunner bij een inbraak op heterdaad zijn betrapt en zijn ingere kend. De nachtelijke gebeurtenis in de Oranjestraat moet nogal veel be kijks hebben gehad. Wonderlijk is dat de gebeurtenis nu pas tot de pers is doorgedrongen. «Blijkbaar was de po litie zwijgplicht opgelegd. De postduivenvereniging „Anslle' Wieken" te Markelo, nam samen met haar Holtense leden, met 44 duiven deel aan de wedvlucht van af St. Quentin (348 km). De duiven werden gelost om 6.15 uur. De vlucht had een goed verloop. Aankomst eer ste duif van Joh. Paalman te Holten 12.28.40 uur. De overige negen uit slagen waren: 2. H. Dijkjans, Mar kelo, 12.32.22 uur; 3. De Voortman, Markelo, 12.41.07 uur; 4. Joh. Paal man, Holten 12.45.40 uur; 5. G. J. Schuiterd, Holten, 12.49.11 uur; 6. Joh. Paalman, Holten, 12.52.53 uur; 7. J scholte in 't Hof, IVÏarkelo, 12.53.13 uur; 8. G. J. Schuiterd, Hol ten, 12.53.59 uur; 9 en 10 H. Dijkjans Markelo. 12.59.14 en 12.59.53 uur. Aan de Nationale Vlucht vanaf Parkestone (Engeland), welke niet meetelt voor het kampioenschap hebben alleen de Markelose leden (van „Snelle Wieken") meegedaan. G. J. Schuiterd, Holten, heeft wel ingekorfd. maar niet meegedraaid. De afstand was 360 km. De duivèn zijn gelost om 8.00 uur. Aankomst eerste duif van G. J. Hassink, 14.00.11 uur. Overige uitslagen: 2. G. J. Hassink, 14.03.02; 3. en 4. M. Pullen, 15.04.08 en 15.42.35; 5. H Voortman, 16.07.33 uur en 6. M. Pul len, 17.03.02. Alle deelnemers waren in Markelo woonachtig. der minder, maar wij mogen aanne men, dat de Kankerbestrijding onge twijfeld uw beurs zal openmaken. Kankerbestrijding is immers een zaak van algemeen belang; een doel, waarbij wij allen, zonder één uitzon dering, ten nauwste zijn betrokken. Dit zal zo blijven tot de overwin ning op deze zo angstaanjagende ziek te is bevochten. Hoe eerder dit ge beurt hoe beter, want het gaat om de gezondheid van ons allemaal, van ons en van onze kinderen. Gelukkig worden er vorderingen ge maakt, stijgen de genezingskansen, kunnen enkele vormen van kanker zelfs worden bedwongen. Maar helaas vallen nog te vele landgenoten jaarlijks aan deze ziek te ten offer. Wie van ons heeft dit in familie-vrienden- of kennissenkring niet meegemaakt? Een goed georganiseerde kankerbe strijding is een zeer kostbare zaak. Weet u, dat dit jaar een bedrag van acht miljoen gulden moet worden bij eengebracht om het noodzakelijke werk voorrang te doen vinden? Geld. dat wij allen tezamen bijeen moeten brengen! Zult u, gewapend met deze weten schap, een collectebus voorbijgaan, zonder iets te offeren! Wij menen van niet, want evenals alle landgenoten, draagt ook u de kan kerbestrijding een warm hart toe. Tussen 28 augustus en 10 septem ber komt één van de Holtense collec tanten het collectezakje aan uw huis ophalen, dat per post huis aan huis verspreid wordt. Mocht u er geen hebben ontvangen, dan kan de collectant u er één aanreiken. Mag het Koningin Wilhelmina Fonds op uw steun rekenen? Mocht u om de een of andere reden deze dagen geen collectant tegenkomen, dan vestigen wij graag uw aandacht op het giro nummer van het Koningin Wilhelmi na Fonds, namelijk 26.000, Amster dam. Uw geld wordt goed besteed, weest daarvan verzekerd. Frits Paule reikt de naar hem genoemde wisselbeker uit aan Jan Niek Keyser. Rechts op de achtergrond voorzitter F. Groe newoudt. gon deze wedstrijd en de jeugdlei ders namen direkt het initiatief. Voor al stichtte F. Groenewoudt door zijn razend snelle solo-acties veel gevaar in de verdediging van de jeugdse lectie, Na 20 minuten namen de jeugdleiders de leiding. Na een uit stekende één twee combinatie tussen H. Hoefman en J. Jansen (Tank) scoorde laatst genoemde speler (1-0). Na de rust, het was inmiddels gaan regenen, werd de jeugdselectie veel sterker maar ze kwamen niet verder dan 1-1 door een doelpunt van H. Bronsvoort. Al met al was het een leuke wedstrijd na een zeer geslaag de dag. Het actiecomité „Kom over de brug 1972" vergaderde donderdag 17 augustus in Rehoboth onder voor zitterschap van ds. H. van Twillert. Aan de hand van de reeds voorberei de wijkverdeling namen de comité leden op zich om medewerkers te zoeken voor de grote inzameling, die in december gepland is tussen Sin terklaas en Kerst. Bedoelde medewerkers zullen 10 a 20 gezinnen hebben te bezoeken. Er zijn er ongeveer 170 nodig. De co mitéleden kregen 2 maanden de tijd, want de eerstvolgende vergadering is gesteld op donderdag 19 oktober in Irene. Er werd afgesproken, dat ie der dan zijn zaak rond moet hebben. In de eerste plaats worden perso nen aangezocht, die ook in 1968 waren ingeschakeld. Het actiecomité is als volgt samen gesteld: ds. H. van Twillert. namens de ger. kerk, voorzitter: B. H. Brou wer, Nederlands Herv. Gemeente, se cretaris; Th. J. G. Aarsen. afdeling Holten r.k. Parochie Nieuw-Heeten, penningmeester; A. W. 't Veldj alsvoren; W. Drent, zendingscom missie Herv. kerk; A. C-. Veltkamp, werelddiakonaat: E. Markvoort, dia conie Herv. kerk; mej. H. L. Maat, zendingscommissie der Geref. Kerk;' E. Stam. commissie beheer Geref. kerk: J. Schuppert, geref.-herv. werkgroep: mevrouw A. Koopman- Hartsmker. herv. vrouwenvereniging Holten mevrouw J. Sma^-Krikkink. herv. vrouwenvereniging Dijkerhoek; mevrouw J. J. Reehterschot-Stoeven- belt, herv. vrouwenvereniging Dij kerhoek; mevrouw J. Schuppert-Veld- huis. geref. vrouwenvereniging: mej. A. Stam. geref. vrouwenvereniging; H. Landeweerr' geref. mannenvereni- ging; mej. W. E. Beldman, jeugdco- mité ..Kom over de brug" en drs. C. C. Addink. Hervormd predikant, ad viseur. De postduivenvereniging „De Bergvliegers" nam met 103 duiven deel aan de wedvlucb' vanaf Novon fFr.). afstand 345 km. De duiven werden gelost om 6.30 uur- Aan komst eerste duif van H. J. Aaftink, 13.07 54 uur. De uitslag van de eer ste tien was- 1. 6. 7. 8. H. J Aaftink 2, 5, 9, G. Kruimplaar: 3. M. Lode- weges: 4. Gebr. Willems en 10. H. van Beek. deZwsrvdagnl t-S,>'US""'007IÏ'30 uur: Slar' va" de Heidewandeltocht van m I, Va"a' het Irene in de Boschkasstraat. Start.van at nachtrit van de m.a.c. „De Holterberg- „De Nacht n?men,,nV?'a b J clubhuis café Blester" in de Stationsstraat. De rit s hvï'u i! bestaat uit drie delen met na het tweede deel een uur rust m hotel Holterman te Holten. Maandag 28 augustus, 14.00-16.00 uur: Bezichtiging manege Beldman Markeloseweg L 8. Menkan een kijkje nemen in de stallen en in de manege en™VS„ ee" f°y". wt" consumpties verkrijgbaar zijn. Gratis toegang.' Dinsdag 29 augustus, 14.30 uur: Bezichtiging kaasboerderij van de familie Cats buurtschap Beuseberg. Oude weg Holten-Laren volgen tot bord Kaas- kinderen f "50 °P ''id aanwezig te z»n- Kosten volwassenen f 1,—, Woensdag 30 augustus, 14.00 en 15.00 uur: Bezichtiging en rondleiding pluimveebednjf Barvelink, Borkeld 80, aan de Postweg. Men ziet de ontwik keling van eendagskuiken tot de produktie van eieren. Er wordt een kieine vergoeding gevraagd. Donderdag 31 augustus, 14.00 tot plm. 17.00 uur: Bustocht langs de bloeiende heidevelden en mooie uitzichten over de Holterberg en Nijverdalseberg met wandeling van plm. 10 minuten. Korte pauze bij een restaurant met 'uniek uitzicht op de Hellendoomseberg. VW-man geeft deskundige uitlc- Kosten f 4,o0 per persoon, kinderen onder de 6 jaar in gezinsverband gratis Opgave tot en met woensdag 30 augustus tot sluitingstijd VW-kantoor De tocht geschiedt met comfortabele bus van de O AD. 14.30 uur: Bezichiging kaasboerderij (zie onder dinsdag). Vrydag 1 september, 14.3018.00 uur: Warenmarkt in het dorpscentrum,

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1