ANTWERPEN een interessante pleisterplaats en niet alleen „dors tin en j RONO CATTY TIP Ontdek uw eigen streek EVEN Op de grote stille heide in Z.W. Drenthe Zaterdag 20 km hardloop wegwedstrijd „Hatric'* Zandverstuivingen Hunebedden *3 WAO-uitkeringen „oud-invaliden" GROOT CONCOURS- HIPPIQUE TE BATHMEN BLAUW WIT jeugd gaat oefenen Geschiedenis Musea Vrtfdag 18 augustus 1972 ts Wanneer men de streekkaart van Zuidwest-Drenthe voor zich legt, dan valt onmiddellijk op, dat het grootste gedeelte van dit gebied bestaat uit bossen, vennen, heidevelden en woeste gronden. Tussen al dit natuur schoon liggen de dorpen en de essen (bouwakkers). Zuidwest- Drenthe is een ideaal oord om te wandelen en te fietsen. Maar ook voor de automobilist zijn er loede wegen, die door het ■prachtige landschap gaanEr is 'n goede accommodatie wat be- '1 reft hotels, pensions, bunga lows en campings. Zuidwest- j,Drenthe is met alle vervoermid delen gemakkelijk bereikbaar. ■Vanuit onze streek het gemak kelijkst via Ommen, Balkbrug of Dedemsvaart - Zuidwolde. Bossen en meertjes I Naar welke plaats men zich in Zuid west-Drenthe ook begeeft, men zal steeds in de nabijheid bossen aantref fen. Veelal uitgestrekte wouden met sparren, dennen, lariksen, berken, el- II zen en eiken. Er heerst hier een on- I gekende rust. Men zou een dag kun nen dwalen zonder een mens tegen te komen. Hoe goed is het om wan- I delend langs de zandpaden of fiet- I send over-de uitstekende rijwielpaden dit schone gebied te ontdekken. Maar I ook per auto is het mogelijk de bos- I sen te bezoeken. II En verrassend als men dwalend door de bossen er plotseling een blinken- de waterplas opduikt, vaak ook nog omgeven door een heuvelterrein. De meertjes zijn in het grijze verleden gevormd. De vennen zijn ontstaan door het uitbaggeren van veen, waar turf van gemaakt werd. Rondom de meertjes en vennen kan men 'n weel- de van bijzondere plantengroei aan- treffen. Flora en fauna Algemeen zult u aantreffen de licht paai'se dophei, de gele tormentil en verschillende mossoorten. Voor de liefhebbers van wilde bloemen is er echter heel wat meer waar te ne- I men. Vooral de wilde orchidee- en en de grote gele bloemen van het valkruid. U kunt ze door hun opval lende verschijning niet missen. De zonnedauw, één van de weinige vlees etende plantjes die in Nederland voor- komen, is er de hele zomer veelvul dig, maar dan bloeit ook de trip- I madam en het beenbreek aan en in de vennen. Al dwalende ontdekt u I zelf de vele soorten bloemen, die daar i in uw vakantietijd bloeienen tege- lijkertijd zult u dan kunnen genieten van de dierenwereld in dit zo rijk ge zegend gebied. Laten we beginnen met de grootste dieren die er voorkomen, de reeën. Het kan niet misen, wanneer u te gen het vallen van de avond of 's morgens in de vroegte naar de bosrand gaat, dat u deze ranke ele gante viervoeters ziet. In dezelfde tad zult u ook de hazen en konijnen Iftinnen waarnemen. De das en de vos, die in deze gebieden ook nog voorkomen, zult u vanwege "hun schuwheid maar heel zelden t© «■zien krijgen. Voor de trogelliêfftebbérs -ïsJ er< ook heel wat te beleven. In het voorjaar hebben de kapmeeuwen hun broedkolonies in de vennen. Hon derden nesten met de bont gestippel de eieren kan men aantreffen. In de groene landei'ijen liggen de nesten van de grutto's, kieviten, tureluren en scholeksters. Boven de heidevel den roepen de wulpen en daar komt ook de korhoen voor. In de bossen zijn de spechten, de uilen en de roof vogels. Als u zelf op onderzoek uit gaat zult u versteld staan wat voor vele soorten dieren u zult tegenko men, indien u zich rustig gedraagt. Ja hier dwaalt de herder werkelijk nog rond met zijn kudde. Uitzonder lijk mooi is het wanneer de zon naai de horizon zakt en over de grote heidevlakte de scheper met zijn hond en de wit golvende kudden schapen terugtrekt naar de schaapskooi. Te gen het vallen van de avond hoort men dan het melodieuze geklingel van de schaapsbellen. Een beleve nis van de bovenste plank. Augustus is de maand bij uitstek om de heide te gaan bezoeken. Een paarse gloed ligt over het uitgestrekte veld en daarboven zijn de duizenden insekten die aangetrokken door de nektar van de heidebloempjes, zoemend hun weg zoeken. Wit blinkende grillig gevormde heu vels, ontstaan doordat de wind vrij spel heeft op het droge mulle zand. Zij veranderen steeds van vorm. De begroeiing is zeer schaars. Maar de jeneverbesstruiken kunnen zich hier handhaven, omdat hun wortels tot diep onder het schrale zand door dringen om voedsel te halen. Er zijn plaatsen in Zuidwest-Drenthe waar deze merkwaaidig op grote reuzen lijkende heesters bij honder den voorkomen. De naam is goed gekoze> want werkelijk wordt de bes van deze struik gebruikt bij de be reiding van jenever. Het is goed toeven op de heuvels van puur wit zand. Het zijn heerlijke speelplaatsen voor de kinderen en voor de ouders is het de aangewezen plek om zich daar lui uit te strekken en door de zon bruin te laten stoven. Er is al tijd in dit gebied wel een luw plekje te vinden. Juist in de gebieden waar het zand opstuift en de onderste lagen nog wel eens boven willen komen, liggen de plaatsen waar men op zoek moet De Atletiek-en Trimclub „Hatric" organiseert op zaterdag, 19 augustus een 20 km. wegwedstrijd in het Hol- terbroek. Er zal door verschillende atleten gestreden worden om de Klein Velderman B. V.-wisselbeker. Deze beker werd beschikbaar gesteld door het loodgieters-centrale verwar ming en electrische installantiebe- drf Klein Velderman B.V. op de Kol, waarvoor „Hatric" langs deze weg hartelijk dank brengt. Er zjjn ver der nog 15 prijzen beschikbaar, waar- mer, Schoutenslraat. mer, Schoutenstraat. Deze wedstrijd is alleen voor he ren en veteranen K.N.A.U, maar ook anderen kunnen er aan deelnemen als prestat.ieloop. Inschrijven kan men tot 13.30 uur in het gymnastieklokaal aan de Haarstraat. Hier is tevens kleedgelegenheid. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,De start zal om 14.00 uur plaatsvinden op de kruising Haarstraat-Diessenplasstraat, waar tevens het keerpunt is. Het parcours gaat nl. over twee ronden en wel over de volgende wegen: Diessenplasstr., Koningin Wilhelminalaan. Aaltinks- weg-Ruiverkavelingsweg parallel met de spoorlijn-doorlopendedijk-L-arense- weg-Aaltinksweg-Koningin Wilhelmi- nalaan-Diessenplasstraat en vervol gens nog één keer dezelfde route. Het bestuur van „Hatric" hoopt óp een grote deelname van atleten en op een grote belangstelling van de Holtense bevolking om de deelnemers aan te moedigen. De toegang tot het parcours is vrij. gaan naar de gebruiksvoorwerpen uit lang vervlogen eeuwen. Bij honder den zijn ze gevonden in Zuidwest- Drenthe. De pijlspitsen, de mesjes, de krabbers, de bijlen en hamers van steen. Want. lang voor onze geschre ven geschiedenis was er reeds bewo ning in deze gebieden. De rendier jagers kwamen hier al duizenden ja ren geleden om in de zomermaanden op jacht te gaan. Al dwalende door Zuidwest-Drenthe zult u deze eenza me woeste wereld kunnen aantreffen en in uw verbeelding 10.000 jaren te rug kunnen gaan om daar de mens te ontmoeten, die hoofdzakelijk als gebruiksartikelen stenen voorwerpen had (volgens de jongste onderzoekin gen zelfs meer dan 50.000 jaren te rug). - De hunebedden zijn oude grafmonu menten, daterend ppgeveer 2000 jaar voor onze jaartelling. Enorme grote keien zijn op een bepaalde manier op elkaar gestapeld. Er zijn van deze gedenktekens 54 in Nederland, waar van er 53 in Drenthe liggen. Men staat versteld hoe men in vroegere eeuwen met zulke primitieve hulp middelen deze zware stenen op el kaar heeft gekregen. Enkele stenen gereedschappen en een kruik met voedsel werden in het graf meegege ven voor het hiernamaals. Een hune bed bij Sleen ,,de Papeloze Kerk' werd in de oorspronkelijke toestand teruggebracht. Historische gebouwen Een paar dorpen zijn gebouwd in langgerekte vorm. Deze zijn ontstaan in de vervening. De brinkdorpen zijn ouder, u moet het nog weten van de school. Aan de ene kant het riviertje met de groenlanden voor het vee, aan de andere kant de bouwakkers (es genoemd in deze streek). Rond de bouwakkers een houtwal, als be schutting tegen de westenwind. Daar tussen de brink, een plein met rond om de boerderijen. In het verleden een gemeenschap van saamhorigheid. Nu nog bestaat in de dorpen de bu- renplicht, d.w.z. elkaar bijstaan, el kaar helpen in tijd van vreugde, maar vooral in tijden van nood. En dan moet u ze zien, die fraaie boe renhofsteden, er zijn er nog genoeg Grote rieten daken tot laag aan de grond, waardoor ze één lijken met de aarde, waarop ze staan. Ze zijn er als het ware uitgegroeid. De baan- derdeuren meestal groen geverfd met kleine ruitjes in de voorgevel. Soms de geveltekens aan de achter kant van het dak van fraai stilistisch houtwerk. Zoek ze op en geniet van de bijzonder goede boerenarchitec- tuur, die zo echt in het landschap past. Er zijn er nogal wat. Zeven kerken van voor 1500. Ze zijn bijna alle te te bezichtigen en dat is de moeite waard. De meeste staan aan de brink van het dorp. Er is er één met een zadeldaktoren, ook één met een minaretvormige koepel; de echte Drentse torens zijn met een stompe spits. Maak eens een Zuidwest-Dren the kerken-tocht en breng dan met een een bezoek aan de havezaten en de oude Schuitehuizen. Een haveza te is eigenlijk een hofstede. Van ouds her was er een verdedigingsgracht omheen. Rondom de havezate heeft men prachtige loofhoutbossen. In vroeger dagen heette de burgemees ter van een plaats de schulte; enkele schuitehuizen kunt u in Zuidwest- Drenthe nog aantreffen. Beziens waardigheden Van de vele bezienswaardigheden in de diverse dorpen zullen we enkele noemen, o.a. DIEVER: Zwembad, paardesport, tennissen, huifkartochten Kerk uit de 12e, ged. 16e eeuw „Schuitehuis" uit 1604 met oud interieur Molen, uit zichttoren, pottenbakkerij Hune bed Zomerprogramma met o.a. tentoonstellingen Shakespeare-op- voeringen in het Openluchttheater Maandagavond markten met oude ambachten Bossen (o.a. Landgoed Berkenheuvel), heide, vennen en zandverstuivingen Beeldje „Mid- zomernachtsdroom." Hotels, pensions zomerhuisjes, kampeerterreinen en kampeerboerderijen. DWINGELOO: Zwembad, paardesport, tennissen, midgetgolfbaan Kerk uit de 15e eeuw met uivormige torenspits uit 1630 Havezaten „Oldengaerde" en „Westrup" Pony- en paardemarkt 10 mei, 11 oktober Radiotelescoop. Bezichtiging: gratis op vertoon van bij het VVV-kantoor verkrijgbaar toe gangsbewijs van maandag tot en met vrijdag dagelijks één rondleiding voor max. 35 personen) Kunst- en ex positieboerderijen aan de Brink 4, de Steegde 1 en Lhee 26 Batiktech niek Westeinde 14 Krentebloesem eind april tot begin mei „Blauwe meren."- Toegangskaarten bij VVV; wandelingen SBB Bossen, heide, vennen en zandverstuivingen Dio rama's, tingieten, sieraden, Brink 9. Hotels, pensions, zomerhuisjes, kam peerterreinen en kampeerboerderijen. HAVELTE: Zwembad, paardesport, midgetgolf baan, automatische kegelbaan - Kerk uit de 14e eeuw Klokkestoel uit 16e eeuw te Wapserveen Molen, speeltuin Volkshogeschool Overcin- nehuis (Natuurvriendenhuis) Hune bedden Schaapskooi met 250 hei- deschapen; meeuwenkolonies Bos sen, heide, vennen en zandverstui vingen Exposities: Boskampsbrug weg 8, Hoofdvaart 1, Koningskamp 13, Veleweg 4, Darp; Ootmaandijk 1, Uffelte. Hotels, pensions, zomerhuis jes, kampeerterreinen en kampeer boerderijen. «5S3 R De WAO-uitkeringen van dié „oud invaliden," voor wie vorig jaar juli de beperking van f 7,gold, zullen met terugwerkende kracht van 1 ja nuari 1972 al worden verhoogd. De „oud-invaliden," die naast hun WAO- uitkering van de bedrijfsvereniging een aanvullende ziekengelduitkering ontvangen, moeten er rekening mee houden, dat die aanvullende uitke ring vervalt. Het Gemeenschappelijk Administratiekantoor zal in septem ber de uitkeringen, gebaseerd op het volledig aangepaste dagloon, uitbeta len. Het GAK zal dan tevens de na betaling vanaf 1 januari 1972 uitke ren. De „oud-invaliden," die recht heb ben op verhoging van hun WAO-dag- lonen omdat de beperking vervalt, zullen in september hierover nadere mededelingen ontvangen. De bedrijfs verenigingen die niet bij het GAK zijn aangesloten, zullen de nieuwe WAO-uitkering eveneens zo spoedig mogelijk uitbetalen. Op zondag, 27 augustus, wordt in Bathmen een groot nationaal con- cours-hippique georganiseerd op het terrein van de manége ,,'t Ruiter kamp" tussen de Oude Molen en het Dorp Bathmen. Deelgenomen wordt met een- en tweespannen tuigpaarden o.a. met de beste paarden van de Hippische Sportbond van Nederland. Er is een extra nummer dames-klas se en tandems een puissance spring concours en andere nummers. Het concours wordt geopend om 13.00 uur met een parade van meer dan twee honderd paarden, terwijl ook pony's zullen paraderen. Een paardefestijn voor jong en oud niemand mag mis sen. Nadere bijzonderheden vindt men in een annonce in dit Ter voorbereiding op de nieuwe competitie zullen de junioren en pu pillen van de ZVV „Blauw Wit '66" een aantal vriendschappelijke wed strijden spelen op het terrein aan de I Rijssenseweg. Programma zaterdag 19 augustus' GFC B - Blauw Wit BI, 15.00 uur. Vertrek 14.30 uur. Blauw Wit C 1 - SVVN C 1 14.00 uur. DES C 2 - Blauw Wit C 2 14.00 uur. Vertrek 13.15 uur. Blauw Wit D 1 - SVVN D 1 13.00 uur. DES E 1 - Blauw Wit E 1 11.00 uur. Vertrek 10. 15uur. Blauw Wit E 2 - Blauw Wit E 3 11.00 uur (E. Beldman). Blauw Wit E 4 - Blauw Wit E 5 10.00 uur (Henk Aanstoot, Look). „JAtjJI ut. ilili_iV(J IfiM/t Al jaren is Antwerpen niet alleen voor „dorstige" Neder landers, maar ook voor wie van architectuur, historie of zomaar gezelligheid houdt, een geliefde pleisterplaats. De stad der Sin- joren ligt, zeker nu de E-10 het hart van Nederland rechtstreeks met Antwerpen verbindt, eigen lijk vlakbij. Ook reizen per trein naar Antwerpen gaat snel. Voor zomaar een dag tussendoor of een weekend eruit is Antwer pen een ideaal reisdoel. De wandelsportvereniging „De Trekkers" organiseert op zaterdag, 26 augustus, onder auspiciën van de N.Ü.W., de bijna reeds traditie ge worden heidewandeltocht. Men ver wacht meer dan 1500 deelnemers in groepen en als individuele wande laars. Behalve door een deel van het dorp in de buurtschap Look gaat de tocht voornamelijk langs de bloeien de heidevelden en door de bossen van de Holterberg. De afstanden, die gewandeld kun nen worden zijn 5,10, 15 en 25 km. De starttijden zijn voor individuelen eh groepen zonder beoordeling vanaf 11.00 uur tot 14.30 uur. Groepen, die door de NUW-jury beoordeeld willen worden, kunnen starten vanaf 14.30 tot 15.00 uur. Het startbureau is ge vestigd in het gebouw Irene aan de Boschkampstraat. Er wordt rust ge houden in de kantine van de camping „De Holterberg" van de heer L. Ve neklaas. Men verwacht ruim 60 groe pen, bestaande uit pupillen, aspiran ten, junioren en senioren. Alle deelnemers ontvangen een herin neringsmedaille, met als aardige bij zonderheid, dat daarop, in verband met de aanvang van de Olympische spelen, de beeltenis van de Olympi sche vlag en het Olympisch vuur (rood ingelakt) is aangebracht. Men kan zich voor de heidewandel tocht aanmelden bij de heren H. Schreurs, Wehmekamp 23 te Marke- lo en G. Voortman, Diessenplasstraat 7 te Holten (tel. 05483-1851, De eerste berichten over Antwer pen komen uit de 8e eeuw. Rond 1000 na Chr. wordt de eerste watersingel aangelegd. Tegen het eind van de 12e eeuw worden versterkte wallen ge bouwd en krijgt^ Antwerpen stads rechten. In de eeuwen daarna groeit Antwerpen en wordt tegen de 16e eeuw de belangrijkste haven van West-Europa. In 1568 wonen er 50.000 mensen, de stad is een centrum van internationale handel: Portugese spe cerijen, Engelse lakens en Duitse metaal-import. De Hervorming vindt in Antwerpen veel aanhangers. Alva bouwt daar om zelfs een citadel om de stad on der controle te kunnen houden. Kun stenaars van grote klasse werken en wonen in Antwerpen rond 1600: Ru bens, Van Dijck, Metsys, Jordaens, de beide Teniers. Rond Moretus ont wikkelden zich indrukwekkende in tellectuele activiteiten. De beroemde drukkerij Plantijn-Moretus komt in diezelfde tijd tot grote bloei. Antwerpen wordt in 1585 door de Spanjaarden veroverd en de Repu bliek der Zeven Verenigde Nederlan den sluit de Schelde af: vele, voor Antwerpen belangrijke protestantse inwoners wijken naar het noorden uit. De stad verliest voor lange tijd haar internationale betekenis. Napo leon zorgt er voor dat de Schelde heropend wordt, dat er twee havens worden gegraven: Antwerpen is er weer. In de 2e wereldoorlog blijft de haven gespaard. De stad heeft nu zo'n 600.000 inwo ners en is nog altijd 'n echte Vlaam se stad. Maar dan wel èn havenstad en handelsstad, een combinatie die in geen andere Vlaamse stad meer te vinden is. Veel van het rijke verleden van stad en bewoners vindt men terug in de musea. De belangrijkste en bijna altijd gratis toegankelijke zijn: Het Rubenshuis, eertijds de wo ning van de grote Vlaamse meester. In de oorspronkelijke staat verkeren nog het portiek en het schitterende schilderspaviljoen. Het Koninklijk Museum voor Scho ne Kunsten, waar een fraaie verza meling van Vlaamse primitieven (15e eeuw), meesterwerken uit de 16e en 17e eeuw (vooral Rubens) en moderne schilders is ondergebracht. Het Museum Plantin-Moretus, wo ning en werkplaats van de drukker Plantijn. In het museum zijn werk plaats, gieterij, winkel met werktui gen en attributen nog aanwezig. Het Openluchtmuseum Middelheim met een grote collectie moderne beeldhouwwerken, o.a. van Rodin,, Renoir, Zadkine, Moore. Museum Mayer van den Bergh, dat een unieke verzameling van schilde rijen, meubelen, keramiek, munten, tapijten, kant en edelsmeedwerk her bergt. Museum Ridder Smidt-van Gelder, een statig patriciërshuis, waarin een stijlvolle collectie van Japans, Chi nees en Europees porselein. Museum voor Vlaamse Folklore, dat een goed overzicht geeft van de Vlaamse volkskunst in aardewerk, ge bruiksvoorwerpen en spel. Van de talloze grote en kleine be< zienswaardigheden in Antwerpen noe men we de O.L. Vrouwe Kathedraal (grootste gotische kerk van België), de St. Jacobskerk (met graf van Ru bens), de St. Pauluskerk, de St. Augustinuskerk, tie St. Carolus Bor- romeuskerk, de Grote Markt met stadhuis en gildehuizen, het konink lijk paleis, nu Internationaal Cultu reel Centrum aan de Meir 50; de Oude Beurs, Het Steen^. Het Brou wershuis en het Vleeshuis. Bezienswaardig is zeker ook de Antwerpse Dierentuin met het dolfi narium. Een rondvaart door de ha vens (per Flandria-boot vanaf het Steen) hoort bij een bezoek aan Ant werpen En in de Lange Nieuwstraat 3 zit een heel bijzonder theater: Van Campens Poppenschouwburg, opvol ger van de Poesjenellen. De 123 meter hoge toren van de O.L. Vrouwe Kathedraal en de ge restaureerde zijkant worden 's avonds beschenen. De glasramen van de dwarsbeuk worden van binnenuit be licht. Om 's avonds niet te vergeten! Een zeer overzichtelijke plattegrond van Antwerpen met een index van alle bezienswaardigheden is evenals nadere inlichtingen gratis verkrijg baar bij het Belgisch Verkeersbureau in Amsterdam, dat ons het fotomate riaal ter beschikking stelde zondag 20 augustus 18.00-18.15 LITERAIR KWARTIER. Jan Dotinga bespreekt: Wil Vening- „Met de kroontjes naar de bossen" (kinderboek) (Kluitman, Alkmaar). Jan F. de Zanger bespreekt: Kente ring nr. 4 en 5 1972, samensteller Jan Boelens „Politieke poëzie". 18.15-18.30 LICHTE MUZIEK. 18.30-19.15 SPORT VOOR SPORT. 19.15-20.00 KLASSIEKE MUZIEK UIT DE RONO-FONOTHEEK. „Grote klassieken uit het Orkestreper toire". 1 Weber-Ouverture Freinschütz. 2 Brahms-Symfonie nr. 3. maandag 21 augustus 18.00-18.30 RONO-RADIOJOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord- en oost-Neder land. 18.30-19.00 OVERIJSSELS PRO- SRAMMA (niet via FM 88,60 MH2 kanaal 5). Kroniek; Overijssel streek voor streek; Rond de Lebuïnis. 19.30-20.00 KERK EN SAMENLE VING. Regio en Wereldraad. Wat gaat er na de zaterdag in Utrecht gehouden bijeenkomst van de Raad van Kerken in d» regio gebeuren? dinsdag 22 augustus 18.00-18.30 RONO-RADIO JOURNAAL, Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord- en oost-Neder land. 19.30-19.45 LICHTE MUZIEK. 19.45-20.00 LANDBOUWJOURNAAL. woensdag 23 augustus 18.00-18.30 RONO-RADIO JOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord- en oost-Neder land. 19.00-19.30 OVERIJSSELS PRO GRAMMA Historie van Overijssel; Kritiek op Kritiek; Overijssel streek voor streek. 19.30-19.55 KLASSIEKE MUZIEK UIT DE RONO-FONOTHEEK. De Gron. Bachvereniging o.l.v. Johan van der Meer zingt een a-capella pro gramma. Werken van Reger, Distier en Stra- winsky. 19.55-20.00 Extra: SPORT VOOR sport. IK VAKANTIETIJD Waar blijven we mee de poes wanneer we op vakantie gaan? Misschien trekt u in een vakan tiehuis en kunt u het diet mee- nemen. Wellicht is het mogelijk poes thuis te laten in zijn eigen vertrouwde omgeving en hem daar door een bevriende relatie te laten verzorgen. Sommige dieren raken dan echter toch uit hun gewone doen. vooral als zij hun tijdelijke verzorger niet ken nen. Mogelijk ook kan poes uit logeren worden gestuurd bij vrienden of kennissen. Maar dan de gastheren wel op het hart drukken dat zij het dier vasthou den, want anders bestaat de mogelijkheid dat het verdwaalt. Tenslotte hebben we dan nog de dierenpensions. Deze nemen uw poes, voor wie u vooral tijdig dient te bespreken, alleen maar op als het dier tenminste 1 maand van te voren is ingeënt tegen katteziekte. Inenting te gen nies-ziekte is niet verplicht maar wel zeer gewenst. HEINTJE Simons Neerl^.us jong ste miljonair zal een jaar lang stoppen met zingen, en met het op treden voor platen en of t.v. Er it in Europa geen artiest geweest dis na de oorlog zoveel platen heeft ver kocht als Heintje, zo meent de Tele graaf. „Men schat dat alleen die pla ten al hem vijf miljoen hebben op gebracht. Zijn optreden voor t.v. en diverse Duitse films zou hem nog eens een paar miljoen hebben opge leverd. Heintjes stem ii te zwaar ge worden voor het zingen van het gen re waardoor hij beroemd is geworden en Hein Simons zelf vindt zich nu hij zeventien is geworden te oud om nog langer kinderlijke liedjes als Mama etc. te zingen. Hij heeft nog gepro beerd over te schakelen op het tee nergenre, maar het publiek wil nu eenmaal Mama en dergelijke liedjes van Hein horen. Een jaar lang krijgt hij nu rust. Hij zal zich aan zijn al gemene ontwikkeling gaan wijden. Voornamelijk wil hij zijn talenkennis gaan uitbreiden. Men wil van Hein tje in de toekomst geen echte popster trachten te maken maar proberen hem het genre van Roy Black en Pe ter Alexander te laten zingen." RINUS FERDINANDUSSE, hoofdredacteur van Vrij Nederland voorheen ook cabaretier en mede werker van het VARA-tvpogram- ma „Zo is het...," geïnterviewd door Avenue: „Commune? O, nee! Mijn God. Nee, dat zie ik niet Misschien omdat ik een calvinist van oorsprong ben. Ik ben wel los van de kerk ge komen omdat wat er in die kerk ge beurt zo ver van de waarheid en de werkelijkheid afstaat, maar dat be tekent niet wanneer je wat linkser wordt dat je dan linkse dogma's moet omhelzen. Bij voorbeeld: De mens is goed. De mens is geneigd tot h»t kwaad. Ik ben eerlijk, maar dat wfl niet zeggen dat ik in mijn leven Been rotstreken heb uitgehaald."

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5