Het Scfoou tampt van Holten UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT >e heer S. Sikkes, oud-gemeente- secretaris van koninklijk Holten, onderscheiden IN DECEMBER Nieuwe actie „Kom over de brug' Geslaagde sportdag ring Holten der C.J.V. Open Deur-Maandblad Een nieuwe jas, nieuwe mogelijkheden Grote karpervangst in de Schipbeek WAAR GAAN WE HEEN? NIEUWE „STAND VAN ZAKEN" ZONDAGSSCHOOL Negende seniorenelftal Hólten" van Sport voor Sport zwemdiploma DUIF W. AAFTINK EERSTE VAN ST. CHISLAIN Regio en Wereldraad van Kerken Oefenwedstrijden lagere elftallen -.S.Y- Jlulteu" - Boerderij Beuseberg wordf jeugdhome Jongerensociëteit „De Schure" in aangrenzende „schure". Aankoop perceel Kerkplein (W. WesSerik) grond Kolcomplex en boerderij met erf Holterbroek 7 (J. Koordes) Duistere Steeg en Dikkesteensweg worden verhard. DIPLOMA ZWEMMEN Vrftdag 18 augustus 1971 S Gemeentesecretaris Siebren Sikkes van Harderwijk die dinsdag 15 au gustus de dag herdacht dat h(j veertig ;aar geleden in overheidsdienst trad li benoemd tot Ridder in de orde tan Oranje Nassau. De by de onder scheiding behorende versierselen werden hem 's middags tUdens een feestelijke bijeenkomst in de raad- saai van het stadhuis opgespeld door burgemeester M. H. Malcorps zulks aanwezigheid van mevrouw Sik- de beide kinderen, wethouders, raadsleden, hoofden van gemeente lijke diensten, ambtelijk personeel en de burgemeesters van gemeenten waar de heer Sikkes vroeger ge werkt heeft, alsmede de burgemees ter en secretaris van de buurge meente Ermelo. Volgens burgemeester Malcorps in de jubilerende secretaris met dankbaarheid, trots en voldoening te rugzien op zijn eervolle loopbaan. Ik spreek u met zeer veel genoegen toe daar ik zowel uit overlevering, als uit eigen waarneming weet dat u 'n huldiging op deze dag dubbel en dwars verdient. Het was mij bekend dat u een uit muntende naam als gemeentesecre taris had en zou het mij niet be kend zijn geweest dan had ik het hier persoonlijk wel ervaren", zei hij. Na de burgemeester werd het woord gevoerd door het oudste raads lid de heer G. Hamstra, door de heer Th. Smit, namens alle ambtelijke me dewerkers en door de korpschef van de gemeentepolitie de heer W. D. de jong namens de hoofden van dienst. De jubilerende secretaris begon zijn loopbaan op 15 augustus 1932 in de gemeenteadministratie als volon tair van Westdongeradeel (Fr.) en hij werkte nadien nog in vijf andere gemeenten. Op 16 december 1945 werd hij benoemd als commies-chef ter secretarie te Waddinxveen, op 6 juni 1950 tot gemeentesecretaris van Holten, op 1 augustus 1954 tot ge meentesecretaris van Dalfsen en op 16 maart 1969 te Harderwijk. Er werden de heer Sikkes ter ge legenheid van zijn 40-jarig jubileum en de koninklijke onderscheiding tal van geschenken en een groot aantal bloemstukken aangeboden. STAND VAN ZAKEN TTZ. De bekende en populaire folder ..Stand van Zaken bij de sociale ver zekeringen en voorzieningen" is in herdruk verschenen. Deze gezamen lijke uitgave van het Ministerie van Sociale Zaken en het Voorlichtings centrum Sociale Verzekering geeft als .vanouds een duidelijk overzicht, alles bijgewerkt per 1 juli, zodat men :r voorlopig mee vooruit kan. De folder heeft een kleine wijzi ging ondergaan. Voor het eerst ver meldt zij ook het minimum-loon, zo wel op maand- als op weekbasis, waardoor de bruikbaarheid ongetwij feld .is bevorderd. ,»i. De folder is te bestellen bij het V.S.V., Rhijnspoorplein 1, Amster dam. Slechts bij wat grotere aantallen wordt een bescheiden bedrag in re kening gebracht. Zondag 20 augustus starten we weer met ons Zondagsschoolwerk in de Dorpsschool. De aanvang is gelijk aan die van de 2de kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk (momenteel 10.15 uur). Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte welkom. Het personeel. Open Deur, sedert jaren een 14- daagse uitgave van de Stichting Kerk en Wereld te Driebergen, in sa menwerking met Boekencentrum NV Den Haag, -wordt in september een maandblad. Het blad, dat de mensen van deze tijd vanuit het evengelie wil aanspre ken in de taal van deze tijd, had tot nu toe 8 pagina's (uitgezonderd toppers" zoals o.a. het kerstnum mer en het zomernummer). Één maal per 4 weken was het gewijd aan een bepaald thema. Zo. werden in het recente verleden de thema's Dood, Vaders en Zonen, Jeugd en Kerk behandeld. Omdat deze themanummers steeds meer de aandacht trokken bij de le zers én bij hen die rondom Open Deur plaatselijke activiteiten opzet ten zoals Open Deurdiensten, ge- Overijssel was ook in de achttien de eeuw verdeeld in drie kwartieren, Twenthe, Volienhove en Zalland, Het drostampt van laatstgenoemd ge west telde negen schoutampten. Een daarvan was dat van Bathem en Hol ten. Het opschrift van dit artikel is dan ook onjuist, maar omdat het stuk bestemd is voor Holtens nieuwsblad ben ik zo vrij geweest Bathem links (van Holten) te laten liggen. Blijkens een in mijn bezit zijnde aantekening, waarvan ik de vind plaats niet meer weet, was een dros saard of drost vanaf de 13e eeuw een ambtenaar, belast met het algemeen toezicht op de justitie en het beteu gelen van misdrijven, die niet onder de gewone rechtbanken vielen. In Overijssel presideerde de drost van Zalland de statenvergadering. Bij zijn afwezigheid trad één van de vier andere drosten, naar rangorde, als voorzitter op. De schout was vertegenwoordiger van de landsheer in bestuur en recht spraak. De schoutambachten vonden in de 19e eeuw hun voortzetting in de burgelijke gemeenten ten platte- lande- De schout was een schaap met vijf poten: burgemeester, nota ris, rechter, hoofd van plaatselijke politie en inspecteur van de limieten of grenzen. De kerspelen Bathem en Holten hadden een en dezelfde schout. Zowel in Bathem als in Holten moest de schout (recht) zittingen hou den. Als hij rechtdag hield was hij in gezelschap van twee keurnoten. Volgens „Elseviers encyclopedie van de heraldiek" door H. W. M. J. Smits Nieuwenkamp, waren dit de bijzitters (kornuiten), die de schou ten in de graafschap Zutfen, in Overijssel en in Drenthe behulpzaam waren bij de leiding van de (civiele) rechtspraak. In zijn functie van hoofd van plaat selijke politie werd de schout bijge staan door de onderschout, veelal een ingezetene. De herinnering aan het ambt van schout leeft bijv. nog voort in de familienamen Schout(en), In de „Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden" vond ik een aantal geg vens over het ker spel van Holten in de 18e eeuw, dat ik hierna met enig commentaar mij nerzijds gaarne aan de lezers door geef. Het aantal huizen zal een derde half honderd bedragen. (Ik meen dit te moeten vertalen in 250), Stenen uit de Holterberg worden in de omliggende plaatsen voor bestrating gebruikt. In Espelo, Holterdijk en in een gedeelte van 't Nêerdorp (nog •vroeger Nederdorp W.O.) treft men eene zwarte aarde aan Ten westen van het gebergte heeft men eene groote gemeente, het Holterbroek genaamd. (Met ge meente zal hier meent zijn be doeld, de naam voor de gemeen schappelijke weide in een marke, zoals bijv. de Oostermeent bij Huizen). Het Holtei'veen voorziet de inwo ners van turf. In het Rijssense veen is deze brandstof overvloedi ger. (Onder de titel „Invasie in het veen" schreef ik hierover reeds in Holtens nieuwsblad van 7 november 1964. De stad Rijs- sen verkocht in 1640 aan Johan van Gescher (waarschijnlijk uit Deventer) een „parceel veene- grond" op de Borkeld. Ongetwij feld zal de Geskesdijk hieraan zijn naam te danken hebben. In 1719 was David van Gesscher markerichter van Holten). Als buurtschappen worden ver- meld: het dorp, het Neêrdorp, Es- peloo, Holterdijk, Looke en Bor- kelt, en Beuzeberg of Lange- straat. (Voor Holterdijk leze men thans Dijkerhoek. Ik betwijfel of Beuzeberg en Langestraat wel identiek zijn. Als ik de oudere I-Ioltenaren goed heb beluisterd, bedoelden zij met de Langstraat een deel van de Beuseberg). In de Borkelt staat eene panne bakkerij enz. De aanduiding „De Panne" zal hiermee zeker verband houden. In 1726 waren op de Borkeld nof vijf tichelovens aanwezig. Jai Struik (Stroek) was in 1810 pat- nebakker, terwijl J. A. Wansiik een steenoven exploiteerde. In 1866 bezat Holten nog steeds «en pannenbakkerij en nog 2 sben- fabrieken. In de pannenbaklerij werkten drie mannen tegen een weekloon van f 4,20. In de steen- febrieken vonden 16 manner èn 3 vrouwen werk. In 1873 was nog slechts één steenfabriek n be drijf. In dat jaar werden 200.000 stenen en 120.000 pannen gefabri ceerd) 1). Vermelding van verdere gegevens over Holt«n kan gevoeglij! achter wege blijven, omdat zij ock te vin den zijn in het boekje vin J. de Graaf: ,,Uit het archief Ier marke van Holten". Het. opschrift van dit artikel zou mij dwingen om na te gaan wie het schoutambt zoa' heeft v-'rvuld, ware het niet, dat ik hiero\er een spe ciaal artikel schreef in Holtens nieuwsblad van 3 september 1955. Ik acht mij hiervan dan Jok ontslagen. Hilversum W. Otten 1) Zie mijn artikel Holtens nijver heid in het verled-'n" in het num mer van 6 augustis 1955. sprekskringen en de redactie van oor deel was dat de thema's binnen de omvang van 8 pagina's niet voldoen de tot- 'hun- recht kwamen, werd na rijp beraad besloten tot onischake- Het blad zal voortaan 16 pagina's tellen, zal elke keer aan een bepaald thema gewijd zijn, maar zal daar naast nog andere leesstof bieden: in terviews, gedichten, meditaties, boek besprekingen, de kinderrubriek. Kort om, elk nummer bevat voldoende va riatie voor iedereen. De steeds groeiende belangstelling „x Door de gestadige ledenaanwas van actieve seniorenspclers heeft het be stuur van de S.V. „Holten" de afde ling Twenthe van de KNVB verzocht alsnog een negende Holtens elftal in de competitie in tedelen. De elf talcommissie besloot deze week het veteranenelftal atijd a,ls „zesde" spe lend, nu als negende elftal aan de komende competitie te laten deelne- Het nieuwe „zesde" wordt gefor meerd uit verschillende spelers van bestaande elftallen en uit nieuwe spelers. Een en ander heeft deze week geleid tot diverse nieuwe elf talsamenstellingen. De spelers zijn verzocht hier zelf goed nota van te nemen en de opstellingen te bekij ken in het „voetbalkastje". Het RONO-sportprogramma „Sport voor Sport" brengt dit weekend weer een grote verscheidenheid aan onderwerpen. In de uitzending van zaterdag tussen 19.45 en 20.00 uur wordt onder meer aandacht ge schonken aan de noordelijke zeil- kampioenschappen. Zondag tussen 18.30 en 19.15 uur zijn er nabeschou wingen van het betaalde voetbal uit Nijmegen, Heerenveen, Veendam, Wageningen en Zwolle. Verder ko men de volgende onderwerpen aan de orde: Het concours hippique in Buurse, de motorcross in Eenrum, de sportprijsvraag „Met de RONO op de tribune" en verder veel zeil en wielernieuws. Zaterdagmorgen vond in het zwem bad „Dooërmark" te Bathmen het diploma-zwemmen plaats onder leid- ding van chef-badmeester de heer Nieuwenhuijzen. De volgende leerlingen van de o.l.s. te Dijkerhoek slaagden: Voor diploma A: Wilco Stevens, Joke Stevens en Thea Luggenhorst. Voor diploma B: Harrie van Coe- verden, Dirk Hoekman en Gerrit Hoekman. Het diploma A werd tevens behaald door mevrouw Sluitef, Espelo 48 en mevrouw Wegstapel,, Dijkerhoek 60. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 127 duiven deel aan de wedvlucht vanaf St. Chislain, afstand 275 km. De duiven werden gelost om 7.40 uur. Aankomst eerste duif, van W. Aaftink 12.55.27 uur. De uitslag der eerste tien aankomende duiven was: 1. W. Aaftink, 2. G. J. Egberts, 3. J. Kruimelaar, 4. en 8. H. J. Aaftink, 5. en 10.' M. Lodeweges, 6. en 9. A. ten Dam; 2 en 7. H. van Beek. voor de themanummers van het blad hangt samen met 'de veranderende functie. Oorspronkelijk was Open Deur uitsluitend gericht op de indi viduele lezer. Door Cjlpen Deurwerk- (st)ers werd het blad aangeboden, zodat tevens een persoonlijk contact ontstond. Deze wijzemian werken gaat gewoon door. Er is echter een duide lijke uitbreiding naar andere werkmo- gelijkheden met het blad. Het heeft - --m-et-name-wigrotere -ftmctie-gekre-f^ gen als gespreksmateriaal. Open Deur, het blad voor de indivi duele lezer én voor groepen, dat in september een maandblad wordt en in het najaar thema's als Vrede en Onderwijs aan de orde stelt, hoopt haar taak: het evangelie te brengen naar mensen van dqze tijd, in een nieuwe, ruimere jas.j 'voort te zetten. Donderdagmorgen 9.00 uur beleejde de Almeloër G. van der Schoor de visvangst van zijn leven toen hij in de Schipbeek nabij de Wippertstuw samen met zijn vismaat P. Loureijs, een kanjer van een edelkarper op de wal wist te krijgen. De karper met een lengte van 80 cm, een grootste omtrek van 68 cm, woog maar liefst 21 pond. Hij is opgegeven voor de KRO-kanjeractie. Voor in siders; de heer Van der Schoor viste met een lijn van 0.27 mm op zijn werphengel en gebruikte een klein stukje roggebrood als aas. Rechts: de heer G. van der Schoor, links de heer P. Loureijs. In de 14-daagse RONO-rubriek „Kerk en samenleving" wordt op maandag 21 augustus van 19.30 tot 20.00 u aandacht besteed aan de lan delijke bijeenkomst van Raden van kerken tijdens- de vergadering van het centrale comité van de Wereld raad van Kerken op 19 augustus in Utrecht. Wat is hier de inbreng vanuit de regio geweest en wat is de betekenis van een dergelijke bij eenkomst voor de plaatselijke oeku- nische situatie? Naast een reportage van David Mol over de bijeenkomst in Utrecht en een kerkdienst in Grouw, waar de Nigeriaanse predi kant mr. Peter to Odumosu zondag voorging, kunt u luisteren naar een studio-diskussie tussen o.a. ds. R. A. Bitter, Hengelo, de heer H. Kroes, Enschede, pater Deenen, Em- men en ds. F. Mooi, Groningen. s A.s. zaterdag 15.30 uur Holten 2 SOS 2. A.s. zondag 10.30 uur Holten 3 Bornerbroek 2; 10.30 uur Borner- broek 3Holten 4; 10.30 uur Witkam pers 4Holten 5; 13.30 uur Holten 7 Nw Heeten 4. Het „veteranenelftal", nu Holten 9, neemt in Nijverdal deel aan een veteranentoernooi. In de broeierig warme raadzaal viel dinsdagavond een belangrijk besluit, waarop kennelijk een groot deel van de jeugd, dat de publieke tribune bevolkte, had gewacht: de aankoop van de boerderij 63 van Stevens/Veltkamp in de Beuseberg. De prijs is f 51.500,-; de huurprijs f 5550,- per jaar. Toen het na een vrij lange discussie op stemmen uitdraaide, bleek uiteindelijk alleen E. M. van Schooten (B.P.) tegen het voorstel te zijn. Vandaag komt deze stichting met een verzoek om aankoop, „morgen =?en andere", zei hij. Nadat de voorzitter, mr. W. H. Enklaar, zijn erkentelijkheid had uit gesproken voor de plaats die de jon geren vsn De Schure willen ruimen kwam J. Bosschers (CHU) met de opmertong, dat drie instanties wel niet blij zullen zijn met de aankoop: de B«usebergbewoners, omdat het rondom de boerderij wel eens onrus tig k«n worden, de Stichting voor so ciaal en cultureel werk en de gemeen te. Omdat de gebouwen niet in zo'n goeie' staat zijn zal er veel onder- hovd moeten plaats hebben en dan komt men toch weer bij de gemeen te terecht. Fr Is echter geen alternatief. Dat vond de voorzitter ook. Die verwees naar het onderhoud, dat vo rige week plaats gehad. o.a. met de heer Pijpen en de Stichting. Wij heb ben het gevoel gekregen, dat men de vrijheid van anderen respecteert, zei hij. Later wachten op een tehuis is niet mogelijk. Huisvestingsmogelijk heden voor de stichting dichter bij het dorp zijn er niet. „En de gemeen te valt geen buil aan deze koop", zei mr. Enklaar laconiek. W. ten Berge (Gem Bel) vroeg zich af waar de stichting straks geld van daan moet halen. Bij het bedrag komt eens zo veel. Als het geheel een societeitsvorm krijgt, zullen de jon geren daar dan genoegen mee ne- PvdA-er L. Kaan wilde uitdrukkelijk vaststellen, dat De Schure alleen valt onder gemaakte afspraken; voor de stichting gelden echter bepaalde normen. Dat onderstreepte de voor zitter; de gemeente verhuurt de boer derij en de stichting maakt een af spraak met de Schure. Met nadruk wees hij erop, dat de stichting een 'subsidiabele stichting is. Verschillende leden, zoals de heren H. Rietberg (CHU) en J. Wiggers (AR) waren blij met de aankoop, ook al wordt 't pand duur en zou men el ders 'n betere plaats wensen. Nadat wethouder J. Rietberg nog eens had gewezen op de voordelen van de aan koop, omdat er sprake is van 'n com plex gebouwen, dienstig aan meer activiteiten, werd na een korte dis cussie gestemd met het gemelde ge volg. Tweede boerderij Een lange discussie ontstond ook over het punt aankoop boerderij met erf Holterbroek 7 van de heer J. Koordes voor f 97.500;- H. Meerman (PvdA) snapte van de cijfers niet veel. Hij vond de aankoop prijs zeer hoog, was het ook niet eens met de vergoeding voor de bedrijfs schade en sprak van een „melkkoe die wel sterk is uitgemolken". Kritiek had ook Kaan, die de op- knapkosten voor de vervangènde wo ning ronduit „flauwekul" noemde. Voorzitter mr. Enklaar legde uit, dat de genoemde bedragen behoren tot normale taxatiebedragen. Het moet niet nodig zijn een onteigeningspro cedure aan te spannen. Tenslotte ging de raad met het voorstel akkoord. De raad besloot Kerkplein 4 met erf. voor f 30150, wat Ten Berge een gelegenheidskoop je noemde. voorts tot aankoop van de woning „Laten we kopen wat we kunnen ko pen", vond mr. Enklaar. Er ligt nog meer grond, aldus een hint van Ten Berge, die opmerkte, dat de ge meente geen rente vergoed krijgt van geïnvesteerde sommem. Het punt verkoop grond aan Da- mink te Holten werd terug genomen, na een opmerking van Ten Berge, dat bij vorige verkopen f 20,per m2 was gevraagd. B en W vroegen f 1000.voor 125 m2. Een voorstel van B. en W. om de Duistere Steeg, ter ontsluiting van het Sportcomplex „Meermanskamp" te verharden en gelijktijdig de Dikke- steenweg „mee te nemen" werd met algemene stemmen aanvaard. De heer Bosschers was met het verhar den van de Dikkesteensweg minder gelukkig. Hij zou hier liever nog even mee willen wachten en ter zijner tijd ook de Reebokkenweg willen verhar den. Het verharden van de beide ge noemde wegen zal worden uitgevoerd door het Aannemings- en - Wegen bouwbedrijf v.h. J. Krekel en Zn. N.V. Ook ging de raad accoord met 'n voorstel om aan de heer C. H. Hoog- akker te Rijswijk (Z.-H.) een perceel bouwterrein in het villaterrein Look te verkopen voor f 35.000 (2100 m2) exclusief de aanleg- en aansluitings- kosten v;m electra en aardgas. Zending en Werelddiakonaat doen veel voor onderontwikkelde ge bieden. In 1968 kwam daarnaast de actie „Kom over de brug" helpen, waarbij ook een deel voor kerkbouw en dergelijke in eigen land werd besteed, met een bedrag van rond 29 miljoen. Dat overtrof alle ver wachtingen. Per Nederlander was dat gemiddeld f 2,De actie „Kom over de brug" bracht in de gemeente Holten f 30.000,op of gemiddeld 4,per inwoner. Het plaatselijk comité kreeg daarbij de hulp van meer dan 1750 medewerkers. Dit jaar wordt een nieuwe actie georganiseerd. In december, tussen Sinterklaas en Kerst, worden giften ingezameld. Het plaatselijk comité is inmiddels gereed en hield zijn eerste vergadering op donderdag, 17 augustus. De jaarlijkse sportdag van de Ring Holten van de C.J.V., waartoe behoren de afdelingen Bathmen, Beuseberg, Dijkerhoek, Espelo, Mar- kelo en Okkenbroek, werd dit jaar verzorgd door de C.J.V. „Bathmen". De sportevenementen starten zaterdag met een veldloop waaraan alle leden konden deelnemen. Hierna werd begonnen met de individuele wedstrijden. Deze waren opgesteld in manége 't Ruiterkamp nabij de Oude Molen. Ook werd hier de finale van de volleybalcompetitie gespeeld tussen de C.J.V.'s uit Markelo en Espelo, waarvan de laatste als overwinnaar uit het strijdperk trad. De wisselbeker is nu definitief in Espelo terecht gekomen, omdat de Espeloërs hem voor het derde achtereenvolgende jaar veroverden. Tijdens de voetbalfinale, welke in Lettele werd gespeeld, moest Dijker- boek het onderspit delven tegen Mar kelo, dat hier kampioen werd en de -- fn-ftet--prachtige natuurbad „Twen- haarsveld" werd door de examencom missie die bestond uit de h.h. E. Voor des te Deventer en G. van Lemel chef-badmeester voor de eerste keer in dit seizoen diploma-zwemmen af genomen. Namens de kring Twente- IJsselstreek van de Kon Ned. Zwem- bond was aanwezig de heer H. van der Molen, KNZB consul te Haaks bergen. De geslaagden zijn: Diploma „Zwemvaardigheid" (meis jes) G. H. H. Wissink, Holten. Diploma A (meisjes)J. M. Nij- land, J. H. Aanstoot, A. Dikkers, H. Truschel, L. Nijmeijer, E. Nijmeijer, D. Hell en A. J. Vincent, te Holten. J. Kappert te Rijssen Diploma A (jongens)M. Pot man, F. W. W. H. Bekkernens, G. B. Beltman, Holten, G. J. Kamphuis te Rijssen en K. Dekker te Drieber gen. Diploma B (meisjes): A. Trotsen- burg, A. Ophof, J. Nijmeijer, H. W. Krikkink en M. Scholten te Holten. Diploma B (jongens): R. Walda, B. Noltes en R. Walda, Holten. Zaterdag 26 augustus zal er weer gelegenheid zijn voor diploma-zwem men. beker een jaar in haar prijzenkast mag laten pronken. De uitslag van de individuele wed strijden was als volgt: Veldloop heren: 1. A. Reijlink, Es pelo, 2. M. Baltus, Espelo. Dames: 1. G. Jansen. Hoogspringen heren: 1. J. We vers, Markelo. Dames: D. Oolbek- kink, Beuseberg. Verspringen heren: A. Reijlink, Es pelo. Dames: D. Oolbekkink, Beuse berg.' Hardlopen met hindernissen, héren?" A. Reijlink, Espelo. Dames: D. Boo- de, Beuseberg. Ringgooien, heren: H. Nikkels, Es pelo. Dames: D. Klein Horstman, Es pelo. Balgooien, heren: M. Baltus, Es pelo. Dames: D. Krikkink, Espelo. Sportman 1972; werd A. Reijlink, Espelo, op de voet gevolgd door J. en A. Jansen uit Espelo en J. We vers uit Marke'-o. Sportvrouw 1972 werd Dinnie Ool bekkink van de Beuseberg, 2e en 3e werden respectievelijk D. Krikkink en D. Klein Horstman uit Espelo. De sportdag werd besloten met een gezellige avond in de zaal van café Braakhekke waar samen met de PJGO een muzikale talentenjacht werd gehouden. De jury bestond uit Dick Denne- boom, Henk Bakker, Diny Lende rink uit Bathmen en Roel de Lang» uit A'dam. Als eerste prijswinna- res kwam uit de bus Bianka Gijbeis uit Bathmen. Zij boeide de goed ge vulde zaal met uitstekende zang en blokfluitspel. De verdere avond was er gelegen heid voor een dansje op muziek van de popgroep The Parrallyses Jerry Fish uit Bathmen. DEVENTER E.DB. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 17 t.m. zondag 20 augus tus Big Jake 14 jaar; vrijdag 18 en zaterdag 19 augustus, nachtvst. een blok aan mooie benen (met Fank Sinatra) 18 jaar; maandag 21 t.m. woensdag 23 augus tus The Touch 18 jaar; zatei'dag 19, zondag 20 en woensdag 23 augustus matinee: Vier clowns a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. donderdag 17 t.m. woensdag 23 aug De perfecte bankroof 14 jaar; vrijdag' 18 en zaterdag 19 augustus, nachtvst. Jacht op Willy Boy 18 jaar; zaterdag 19, zondag 20 en woens dag 23 augustus matinee: De Zonde bok (Jerry Lewis) a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. Via-24 uur za. 14-18.45 21.14-24 u. zo. 14-16-18.45-21.15 u. zo. 14-20 uur. LUXOR, Brink, tel. 18662. donderdag 17 t.m. woensdag 23 aug. 4 vuisten van de duivel 14 jaar; zondag 20 augustus matinee: Fa- blio a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur. za. 18.30-21 uur. zo. 16-14-18.30-21 uur. OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506 t.m. zat. 2 sept. Grafisch werk uit de collectie van H. Blok land, werk van Marie Elisa La Boro- ni Peccebi, Anna Grmeloga, Olga Ce- chova. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur. Zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZÏJNENKORF, As senstraat tel. 11848. t.m. 13 september Kees Vos, lino's, goaches en monotypen. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij dag 14-18 en 19-21 u. zondag ge sloten. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK. Klooster 3 tel. 16512 12 eeuwen boek en schrift een keuze •lit 20 jaar aanwinsten. Openingstijden: dageliiks 10-12 en 13- 17 u. wo. 10-12 en 13-17 en 18-20 30 u. ■aterdag en zondag gesloten. MUSEUM DE WAAG. Brink telef. '6512 antieke fietsen, keukens, zilver 'n aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN. Brink tel. 16512 antiek kinderspeel goed en antieke kostuums. Openings- ijken: zie museum De Waag. LEBUINISTOREN, Grote Kerkhof, t.m. zaterdag 19 augustus is de to ren dagelijks te beklimmen van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Ook is de to ren nog te beklimmen, woensdag 23 augustus 's middags. DEVENTER BERGKWARTIER. Elke woensdagmiddag is er een rond leiding onder deskundige leiding door het Bergkwartier. Vertrek om 14.30 uur bij het V.V.V. kantoor. Kosten fl. 1,25 voor volwassenen. Kinderen beneden 16 jaar fl 0.75 (ben. 12 jaar alleen onder geleide). Deelname ma ximaal 25 en minimaal 10. FEESTPROGRAMMA WINKELCEN TRUM KEIZERSLANDEN: donderdag 17 augustus voor-verkie zingen voor Miss Keizerslanden in ge bouw ..Open Hof" entree gratis. REDERIJ SCHEERS, Woonschip Eu reka, tel. 420706. zondag t.m. 20 augustus: Deventer- Terwolde (Scherpenhof) vertr. Dev. 10.15-12.15, 14.15 en 16.15 u. Vertr. Terw. 11.15, 13.15, 15.15, 17.15 u. donderdag t.m. 17 augustus: Deven ter Bronkhorst vertr. Dev. 10 uur ver trek Bronkh. 14.30 u. vrijdag t.m. 18 augustus: Deventer Kampen vertr. Dev. 10 u. vertr. Kam pen 15 u, Deventer-Gorssel: tot 28 aug. elke zondag, dinsdag, woensdag en don derdag om 10-12-14-16 u vertr. Gors- sel 11.15-13.15-15.15-17.15 u. Verkriigbaa r bij het WV; Beschrij ving fietstocht Bathmen Laren Wip- pert oude molen (gratis): boekje met foto's, geschiedenis en plattegrondje van het bergkwartier f 1,- streekagen- da gratis. Heeft U Genoten Van De Natuur? Laat Deze Dan Schoon Achter!!!!! ALMELO VAROSSIEAU. Do. t.m. za., ma. t.m. w.: Een stel lekkere meiden, 18 jaar. Aanvangstijden: do, vrij: 2.30 uur, za. 23.14 u. Ma, di.: 2.30 en 8 u. Wo: 2.30 uur. Do. t.m. zo: De Duivels (The Devils) 18 jaar; Aanvangstijden: do. vrij. 8 uur, za. 6.45 en 9 uur, zo. 4.45 en 6.45 en 9 uur. Zo.: Vernietigingswapen H 128. 14 jr. Aanvangstijden: 2.30 uur wo. De Rol ling Stones Gimme Shelter, 14 jaar. Aanvangstijden: 8 uur. PALACE: Do t.m. wo: Anatevka, nu als film a.l. Aanvangstijden: do. t.m. wo.: 2.30 mi I uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3