i m School- en volksfeest in Dijker hoek uitstekend geslaagd Ontmoetingscentrum „Meermanskamp' Hoge huren in „De Haar Burgemeester Enklaar beantwoordt vragen van CH-raadslid H. J. Westerik WAO-uitkeringen van oud-invaliden' Sciioolkring Dijkerhoek genoot van blij spel W egpir at en" M.A.C. De Ho herberg \oor de derde keer De INacht om Holten V V.V.-vakantieprogramma iiflfifiSM ONZE AGENDA KERKDIENSTEN Burgerlijke stand MEDISCHE DIENST WEEKENDDIENST Gezinsverzorging Wachtdienst slachthuis Holten voor de RONO j Gevonden en verloren voorwerpen Optreden HMV-Drum- band hoog genoteerd BRANDMELDING Storingsdienst G.E.B. HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,per jaar Vrijdag 18 augustus 1972 24ste Jaargang - No. 33 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel 1533 Redacteur en plv hoofdred. J Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Hoewel de financiële actie nog niet afgesloten is; kunnen we nu reeds spreken van een groot succes. In de afgelopen week was reeds meer dan f 24.000,- aan giften ontvangen. Inwoners van Holten, die ons toezeggingen deden en hun gift via de bank zouden storten, willen we bij deze opwekken dit niet al te lang meer uit te stellen, opdat wij onze verdere financiering in orde kunnen brengen. Gaarne willen we nu alvast hulde brengen aan de aannemers, die met grote voortvarendheid en in uitstekende samenwerking de kleed kamers trachten klaar te krijgen voor de aanvang van de competitie op 10 september. J. WARRINK voorzitter S.V. „Holten" De M.A.C. „De Holterberg" organi seert van zaterdag, 26 augustus op zondag 27 augustus haar 3e nachtrit voor automobilisten met als titel „De Nacht om Holten". Deze rit bestaat uit drie delen: Ten eerste een kaart- leesrit als aanlooproute, ten tweede een oriënteringsrit onder de reglemen ten van de K.N.M.V. met na afloop een verplichte rust van een uur in Hotel Holterman en vervolgens een tweede oriënteringsrit met als finish Begunstigd door fraai zomerweer heeft de Holtense buurtschap Dijkerhoek woensdag zijn traditionele school- en volksfeest gehou den. De „Diekerhoekers" hebben op hun eigen wijze weer de bloemetjes buiten gezet en er weer een feest van gemaakt de buurtschap waardig. De schooljeugd vermaakte zich weer volop en naar hartelust in de draaimolen en genoot met volle teugen van goochelaar Herbe Maison. De „prof" bracht een boeiend programma en hij liet het de jongelui verschillende keren van heel dichtbij bekijken. De kinderen voerden verder een sportieve strijd om de prijzen die bij de verschillende spelletjes te winnen waren en ze werden tussen de verschillende onderdelen van het programma getrak teerd op allerlei lekkers. Het feest begon voor de jongelui reeds vroeg, toen op het plein bij de school de versierde karretjes, fietsen, steps, boogjes enz. getoond moesten worden. Prijzen werden hiervoor niet beschik baar gesteld doch alle kinderen ontvingen van de feestcommissie een prijsje. NAAR DE FEESTWEIDE Nadat alle versieringen waar •an doof de jeugd weer heel veel zorg was besteed waren opgesteld trok men met HMV (in uniform) voorop naar de feestweide bij „Het Bonte Paard" waar onder leiding van het onderwijzend personeel en de heren van de feestcommissie de verschillende spelletjes werden ge houden. Zowel bij de kinder- als volksspe len bewees de geluidsinstallatie van de heer E. J. Kers zeer goede dien sten. Uitslagen: Klas I (Ballen rapen). Eerste prijs: Jolanda Temmink, Marian Haver slag, Astrid Feddema, Irma van de Berg en Gerrit Veneklaas. Tweede prijs: Joke Jansen Ma- nenschijn, Hennie Brinkman, Hennie Nijland, Egbert, van de Brink en Hei- co van Leusen. Derde prijs: Hendrika Smale, Hen nie Koopman, Ineke Bosman, Henk Beunk, Gerrit Ulfman, Thea Mark- vóort, Bert Wissink en Dinant KI. Teeselink. Klas 2 (Hindernislopen) Meisjes, eerste prijs: Thea Luggenhorst, An ke Rensen. Tweede prijs: Anja Sluiter. 3e prijs: Erna Broekhuis. Klas 2 (Hindernislopen) JongDns, eerste prijs: Wim Baltes, Henk Ha verslag. Tweede prijs: Erik Wegstapel, Wil- co Stevens en Erik Rensen. Derde prijs: Erik Meilink en Henk Rechterschot. Klas 3 en 4 jongens en meisjes (Zaklopen, eierrace) Eerste prijs: Bert Boode, Wim Rensen, Henk Stevens en Riny Ulf man, Ria Tempelman, Annie Ebrecht, Joke Stevens, Thea Haverslag, Alien Sluiter en Johanna Meulerman. Tweede prijs: Gerrit Bleumink, Herman Bosman, Bert Steunenberg, Gerrit Beunk, Jan Maneschijn, Theo Klein Lankhorst, Harry van Coever- den, Gerrit Broekhuis, Ria Haver- slag, Jannie Broekhuis, Ria Haver slag, Jannie Hoekman, Willie Ebrecht, Betsie van de Worp. Ria Meijerman en Ria Sluiter. Derde prijs: Aart Kroon, Henk Kroon Zaterdag, 19 augustus. 14,00 uur: Hardloopwegwedstrijd van de atletiek en trimclub „Hatric" (zie bericht). Zondag, 20 augustus. 14.30 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (zie advertentie). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen. Maandag, 21 augustus 19.00 en 21.00 uur: Trimmen van de „Hatric" begint weer. 20.00 uur: Instructieavond van de M.A.C. „De Holterberg" voor ,,De Nacht om Holten" in café „De Bies- ter". Woensdag, 23 augustus. 20.00 uur: Ledenvergadering van de afdeling Holten van de VVD in Hotel Holterman. Zaterdag 26 augustus. 11.00-14.30 uur: Start vanaf gebouw Irene van de Heidewandeltocht der W.S.V. „De Trekkers". 30.00 uur: Heropvoering blijspel „Wegpriraten" door de Dijkerhoekse Toneelclub „D.A.T." in zaal 't Bon te Paard. 21.00 uur: Start van de nachtrit van de M.A.C. „De Holterberg" (zie be ticht). Zondag 27 augustus; 13.30 uur: Groot Nationaal Concours hippique bij 't Ruiterkamp te Bath men (zie advetentie). Woensdag 30 augustus. 19.00-20.00 uur: Inschrijving Dans school „Reiners" in hotel Vosman (zie advertentie). Ponderdag 31 augustus. 19.00-20.00 uur: Inschrijving Dans school „Reiners" in café Het. Bonte Paard te Dijkerhoek (zie adv.). Jc-an Smale, Gerrit Aanstoot, Bea Pinkert, Dinie Vorkink, Ina Boode, Gerda Meuleman en Anja Meijer man. Klas 5 en 6. Jongens en meisjes (Hindernisbaan) Eerste prijs: Ria Klein Teeselink. Ansje Rechterschot. Yvonne Fedde ma, Hennie Temmink, Dinant Hon* coop, Freddie Beltman, Bertus Tem mink. Tweede prijs: Bernarda Wissink, Jannie Jansen Manenschijn, Annet Nijland, Jannie Nijland. Bertie Jan sen Manenschijn. Anton Koopman, Bennie Tempelman. Derde prijs: Ina Koopman, Han- neke Nijkamp, Jennie KI. Lankhorst. Willie Stevens, Dinie Kettelarij, An ke Wilmerink, Bea van de Brink, Dirk Hoekman, Herman Smale, Gerrit Hoekman, Henk van Coeverden, Jan Beunk en Henk Prins. STOELENDANS VOOR MEISJES: F.erste prijs: Ria Tempelman en\ Willie Stevens. Tweede prijs: Jannie Nijland en Erna Broekhuis. Derde prijs: Ineke Bosman en Jan nie Jansen Manenschijn. Het morgenprogramma werd vlot afgewerkt wat voor een groot deel te danken is aan de goede leiding van de ouder- en schoolfeestcommissie, het person el der school en voorzit ter W. Stevens. VOLKSSPELEN Stoelendanks: I. Jannie Rensen, 2. Bea Stevens, 3. Betty Taalman, 4. Johanna Ulfman en 5. M-arietje Ste vens. Ringsteken per fiets (dames): 1. Aaltje Rattink. 2. mevrouw B. Mark voort-Markvoort. 3. Dinie Wegstapel, 4. Marietje Stevens en 5 mevrouw G. Rensen-Paalman. Ringsteken per trekker (heren): 1. H. Klaasses, 2. A. Luggenhorst, 3. E. Veneklaas, 4. Bert Aaftink en 5. G. J. Beldman. Bromfietscross: 1. Henk Rensen, 2. Evert Jan Pinkert en 3. Herman Klein Teeselink. Kuipsteken: 1 Henk Meestcrbe- rends, 2. Bertus Bronsvoort, 3. Ger hard Schep ::rm an, 4. Johan Vene klaas Slots, 5. Herman Sluiter Jzn. en 6 .Rilde Rensen. Touwtrekben: Eerste ploeg E. Ve neklaas, E. van Schooten, D. Podt en G. J. Beldman. 2. ploeg B. Rensen. H. Klaasses, J. Sluiter en E, Haverslag. 3. ploeg W. Lubbersen. J. Reilink,. B. .T. Paalman en A. Luggenhorst. 4 ploeg A. .T. Podt. E. J. Pinkert, G. A. Scheperman en Bert Aaftink. 5. ploeg H. Rensen. J. Noteboom. W. Markvoort en G. Markvoort. Schieten (personele baan): 1. G. Wagenvoort, 2. J. W. Baltes, 3. J. Ulfman, 4. L. Nijland, 5. H. Wissink, Ned. Herv. Kerk: 8.30 u. en 10,15 u. Hulppr. A. Schellevis. Extra collec te: Oecumenische doeleinden. 10.00 u.: Jongerendienst in gebouw Ire ne. Oppasdienst: Mevr. Bolink, Jan- ny Rensen en Henny Vukkink. Gerer. Kerk* 8.30 u. 10.00 u. en 19.15 u.: ds. H. van Twillert. In alle diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij dc uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw." Tijdens de dienst van 10.00 uur: Kinderoppas in gebouw Rehoboth (Janny Paal man en Jenny Aanstoot). Na de dienst „koffie uurtje" met de va kantiegasten in Rehoboth (Ineke Kolkman en Willy Klein Nagel- vóort). R.K. Kerkdienst: 8.30 u. en 9.45 uur: H. Mis in het gebouw Irene. Nieuw Heeten R.K. Kerk: Zaterdag avond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 u. en 10.00 uur. Dijkerhoek Bethanië: 9.30 u. ds. P. Lugtigheid. Extra collecte: Oecu menische doeleinden. Okkenhroek Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. Ds. W. P. J. Osinga (H.A.). Het ging er lollig toe tijdens de gekostumeerde voetbalwed strijd op het school- en- volks feest in Dijkerhoek. 6. J. W. Rensen en 7. L. H, Rensen. Schieten (vrije baan): 1. H. J. Beld man, 2. L. Nijland, 3. G. Wagenvoort, 4. J. W. Rensen en 5, F. J. Sluiter. Een gecostumeerde voetbalwed strijd tussen teams van de C.J.V. en „Klup 53" leverde wel de nodige sen satie en lachlust maar weinig doel punten op. Beide partijen schoten 1 keer raak. De doelvrouwe van de CJV Rikie Rensen werd bij een moedige red ding geblesseerd en ze moest even per ambulance (krui) wagen naar de kant waar een koude douche wonde ren deed. Er kwamen er niet veel zon der nat pak af op het Dijker- hoekse feest. Huurprijzen en woningbouw waren de twee punten, waarover CHU-er H. J. Westerik dinsdagavond in de raad uitvoerig sprak, 't Rapport inzake 't woningmarktonderzoek bejubelde hjj niet. Hy had zich afgevraagd of de vraagstelling wel juist was ge weest en hoe het college het rap port wil hanteren. De minister, aldus antwoordde dc voorzitter, moet we ten welke wensen in de gemeente leven in een lagere huui'klasse. Bij het toewijzen van woningcontin genten kunnen we bij de minster aan de bel trekken. Er is een tekort van 246 woningen: een hard feit- Ook L. Kaan (PvdA) vroeg zich af of het rapport wel nut zou heb ben en of men het niet meer moet zien in het gehele regio-verband. Er is behoefte aan dure woningen, maar „buitenaf", niet in Holten, al dus spreker. Men moet 't bouwbeleid niet afstemmen op de vraag naar woningen van buiten. Wethouder J. Rietberg meende dat het tenslotte gaat om de omstandigheden in Holten. Bij de rondvraag, toen de raad zijn fiat had gegeven aan de ande re voorstellen van B. en W. stelde Westerik vragen over de huurprij- zijn van de 301 huurwoningen in plan „De Haar". Door allerlei prijs stijgingen zijn deze huurprijzen veel hogèr geworden, Jan destijds ge noemd. Er is zelfs een verschil van f 50,per maand, aldus spreker. De calculaties zijn dus onjuist geweest. En de helft van het aantal wonin gen is nog niet klaar. Is de factor woongenot doorberekend en is de huurprijs de reële prijs bij opleve ring, vroeg hij. In een uitvoerig antwoord bracht de raadsvoorzitter naar voren, dat de gemiddelde maandhuur was be rekend op minimaal f 234,22 en ma ximaal op f 247,24. Zou men een differentiatie toepassen op basis van het aantal verblijfseenheden, dan zouden de huren als volgt zijn: 148 woningen, maximaal f 229.11; 55 wo ningen max. f 265,98; 54 carportwo- ningen max. f 247,55; 44 carportwo- ningen max. f 284,41, uitgaande van een aantal slaapkamers van resp. 3-4-3-4. Bij die huurbedragen is geen rekening gehouden met een later eventueel toe te passen risicoverre kening inzake doorberekening van wettelijk toegestane stijgingen van loon- en materiaalprijzen. Evenmin is een nadere differentiatie aange bracht voor zogeheten woongenotfac toren. De minister is bereid voor de in 1972 gegunde woningen de rijks bijdrageregeling toe te passen, het geen neerkomt op een huurverla- ging van f 20,— tot f 25,— per maand. De stijging van prijzen van lonen en materialen had tot konsekwen- tie dat het voordeel, voortvloeiende uit de ministriële beslissing, volledig teniet is gedaan. De maximale huur prijzen van de woningen zijn nu: f 247,- en f 285,- voor resp. de 148 en 55 woningen en f 320,- en f 369,- voor de 54 en 44 carport-woningenalles maximale huurprijzen. Raadsvoorzitter mr. Enklaar ging nog eens uitvoerig op de huurprijs materie in. De juiste huurprijs komt tenslotte na de risicoberekeningen, als de definitieve bouwkosten bekend zijn. Het is niet prettig als nabeta ling moet volgen. Adspirant-huurders is meegedeeld, dat de huurprijzen resp. f 240, f 265, f 305 en f 340 zul len bedragen: bedragen gelijk aan de minimum huurprijzen. De heer Westerik vond dat de prijsstijgingen hoog zijn geweest. Voorzitter mr. Enklaar deelde bij de discussies nog mee, dat de belang stelling van de Holtenaren voor de woningen zeer matig is. eveneens Hotel Holterman. De rit heeft een lengte van 130 km. en gaat zaterdagavond om 21.00 uur van start bij het clubhuis café „De Biester" in de Stationsstraat, Aan deze nachtrit zijn mooie prijzen verbonden o.a. als le prijs een auto radio en verder tal van autoaccessoip res. Voorts ontvangen alle deelne mers een herinneringsmedaille. D« rit wordt grondig voorbereid, want op maandag, 21 augustus, wordt in het clubhuis een instructie-avond gehou den, waar de nodige uitleg wordt ge geven en vragen kunnen worden ge steld. Tot en met die avond is er nog gelegenheid tot voorinschrijving, het geen op het startgeld van f 10,een reductie geeft van f 2.50. Men ont vangt een startmap en een vignet „De Nacht om Holten" Deze bij eenkomst begint om 20.00 uur. Even als de twee vorige ritten belooft ook deze nachtrit weer een sportief en gezellig evenement te worden. HOLTEN Overleden: G. H. Krie- ger, oud 63 jaar. Mevr. E. Beij- ers-Leferink, oud 93 jaar (Overled. te Deventer). Ondertrouwd: E. Krikkink, oud 24 jaar, Hellendoorn en G. J. Reijlink, oud 24 jaar, Holten. BEVOLKING Ingekomen: W. Weide en gez. van Amsterdam. W. Blom en gez. van Duitsland. M. F. Spijker en gez. van Uithoorn. H. Vos en gez. v.an Deventer. G. H. Efftink en gez. van Zaandam. Vertrokken: Mevr. R. A. M. van Gogh-v.d. Ploeg naar Rheden. D. J. Wegen en gez. naar Madagascar. F. Hensens naar Averee?^Mej. D. J. Meijer naar Hellendool^ Mej. W. Tuller naar Eibergen. L. Storteboom naar Groningen. Het jaarlijkse school- en volksfeest in Dijkerhoek begon dinsdagavond in „Het Bonte Paard" met de opvoe ring van het blijspel „YVegpiraten" van de auteur Bert Hagen, door de Dykerhoekse Amateur Toneelcub „D.A.T.". De bezoekers, die de zaal geheel vulden, werden welkom gehe ten door de voorzitter v.d. Volksfeest- commissie, de heer J. Wegstapel, die daarna de leiding van de avond over droeg aan de voorzitter van „D.A-T." de heer J. Meijerman. Het stuk bracht het publiek naar een hotelterras waarvan de eigenaar probeert uit de financiële zorgen te komen. Deze zorgen blijken duidelijk uit zijn norse gedrag, dat ook de als kelner dienstdoende werkstudent ir riteert, totdat enige familieleden als gast van de hotelier verschijnen. Kort voor hun aankomst hebben zij een aanrijding gehad met een andere au to. Al spoedig blijkt dat daarin de familie zat. waarop de hotelier al zijn hoop op redding uit de financiële ondergang had gevestigd. De verwik kelingen, die uit deze situatie ont staan, hielden de toeschouwers de ge hele avond in spanning, die eindigde met twee verlovingen en een verzoe ning tussen de eigenaren van de be schadigde auto's. „D.A.T." heeft een zware taak om jaarlijks de traditie van een goede to neelopvoering of revue te handhaven, vooral nu de televisie dagelijks top prestaties van beroepsartiesten in de huiskamers brengt. Bovendien laat de seizoendrukte van het gewone werK blijkbaar niet altijd voldoende ruimte voor het instuderen van de rollen en voor de repetities. Het stuk werd niettemin door al len met toewijding gespeeld. Wil men uitblinkers noemen, dan waren dit de werkstudent H. Rensen, de ouder wetse huismoeder Jannie Wegstapel en haar onbenullige zoon J. Bos- schers. Maar ook E. Haverslag, B. Aaftink, Rikie Janssen-Bronsvoort. J. Meijerman, B. Bronsvoort en Joh. Ulfman droegen ieder het hunne bij aan plezier van deze avond. Regisseur D. Janssen en zijn mede werker J. Pinkert (souffleur), vader en zoon W. Drent (grime). E. Kers (verlichting) en W. Wissink (decors) leverden eveneens verdienstelijk werk. Als de regisseur zijn spelers de komende dagen nog eens extra aanspoort hun rollen grondig te re- pereren. zal de tweede uitvoering op zat., 26 augustus, er ook toe kun nen bijdragen de reputatie van D.A.T. op peil te houden. 55 Het is al weer enige tijd geleden, dat iets kon worden medegedeeld over de „oud-invaliden". Dat zijn de genen, die vóór 1 juli 1967 een uit kering van de Interimwet invalidi- teitsrentetrekkers hadden en vanaf die datum een uitkering op basis van de Wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering hebben. Deze WAO-uitkc- ring werd niet gebaseerd op wat zij vroeger in hun eigen beroep verdien den. De mensen, die na de invoering van de WAO op 1 juli 1967 invalide werden, krijgen wél een uitkering die gebaseerd is op hun eigen loon. Op 1 juli van het vorige jaar werd deze ongelijke behandeling voor een deel ongedaan gemaakt, toen de zgn. aanpassingswet in werking trad. In deze wet werd bepaald, dat ook de uitkeringen aan de „oud-invaliden" gebaseerd moeten worden op het geen zij in hun beroep verdienden op het tijdstip, waarop zij arbeidson geschikt werden. Bij de vaststelling van de nieuwe daglonen voor de „oud invaliden" werd uiteraard ook reke ning gehuden met de loon ontwikke ling, zoals die had plaatsgevonden sinds het intreden van de arbeidson geschiktheid. In de aanpassingswet stond echter een beperking. Wanneer het verschil met het dagloon, zoals dat op grond van de aanpassingswet zou moeten zijn, méér was dan f 7,dan werd het oude dagloon toch slechts met die f 7,verhoogd. De aanpassingswet gaf wel de mogelijkheid die beper king van f 7,in de toekomst op te heffen. Nu is bekend geworden dat de re gering heeft besloten die beperking Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot zondagmorgen 8.00 uur J. F. Sijt- sema tel. 1870 en vanaf zondag morgen (20 aug.) 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur J. H. A. Bruins Vixseboxsestraat 11, telef. 2473. Dienst wijkverpleging: zaterdag 19 aug. en zondag 20 aug.: zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, telef. 1436 's zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). Weekenddienst Tandartsen: zater dag, 19 aug. en zondag 20 aug.: J. v.d. Enk, Burg. v.d. Bergplein 33, Wierden, telef. 05496-1634 van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgeval len). Weekenddiensten Dierenartsen: za terdag 19 aug. en zondag 20 aug.: Th. A. Oostenbrug. Diessenplas- straat 5. telef. lr15. Gezinsverzorging: Alle werkdagen, behalve zaterdag van 9.00-10.00 bij mevr. C. Knijff-Dekker. telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 mevr. Beldman- Aanstoot. Wachtdienst Slachthuis: vrijdag 18 aug. t.e.m. zondag 20 aug. keur meester buiten de diensturen C. Meindertsma, Bergmanstraat 12, te lefoon 2190. Maandag. 21 aug, t.e.m. zondag 27 aug, C. Dijkstra, School straat 5, telef. 1833. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis telef. 1318. 55 van f 7,te laten vervallen en wel met ingang van 1 januari 1972. Dat betekent, dat de WAO-uitkerin- gen van dié „oud-invaliden", voor wie vorig jaar juli de beperking van f7,gold, met ingang van 1 janu ari 1972 zullen worden verhoogd. De „oud-invaliden", die naast hun WAO. uitkering van de bedrijfsvereniging een aanvullende ziekengelduitkering ontvangen, moeten er rekening mee houden, dat die aanvullende uitkering vervalt. Het gemeenschappelijke Admini stratiekantoor, het GAK, zal in sep tember de uitkeringen, gebaseerd op het volledig aangepaste dagloon, uit betalen. Het GAK zal dan tevens de nabetaling vanaf 1 januari 1972 uit keren. De „oud-invaliden", die recht heb ben op verhoging van hun WAO-dag- lonen omdat de beperking vervalt, zullen in september hierover nadere ...mededelingen ontvangen. De bedrijfsverenigingen die niet bij het GAK zijn aangesloten, zullen de nieuwe WAO-uitkering eveneens zo spoedig mogelijk uitbetalen. Vanavond (vrijdagavond) verzorgt de RONO tussen 18.30 en 19.00 uur 'n rechtstreekse uitzending uit het ge- meenthuis te Holten en uit het gebouw Rehoboth. Burgemeester mr. W. H. Enklaar, en enkele andere Holtenaren zullen o.m. een gesprek voeren over het toeristisch allerlei van Holten, terwijl de muziekvereniging 'H.M.V.' o.a. enkele nummers zal spelen onder leiding van haar dirigent, de heer H. J. Fransen. Gevonden 1 sleutel, blauw vest, sjaal kleur blauw witgeel, sleutel, goudkleurige broche. Verloren fietstas plus 5 kg. konij- nenvoer, dames brildonker montuur, 1 betaalpas en 3 cheques Raiffeisen bank, witte ballpoint, paper mate, 1 bruine portemonai plus inhoud, brui- fié vierkante sjaal, 4 sleutels in een zwart etuitje, licht bruine heren por temonai plus inhoud. Dagelijks inlichtingen-op het groep- bureau rijkspolitie Holten van 8 uur tot 12.30 en van 2 uur tot 6 uur. De Rijssense musicus de heer C. Kaspersma die de prestaties van de verschillende verenigingen op het „I.M." te Wierden critisch beoordeel de maakte t.o.v. de Drumband van „H.M.V." de volgende aantekenin gen. „Kwalitatief was de medewer king van de Holtense Drumband een schot in de roos. Instructeur Meins- ma kreeg dan ook zeer terecht de deelnemersprijs uit handen van Miss Wierden mej. Anke van Loon uit Lekkerkerk. Deze band die kort geleden kampioen van Nederland werd, maakt muziek met de slaginstrumenten, niet alleen ritmisch zeer exact en gediscipli neerd maar ook muzikaal bewonde renswaardig door de toegepaste nu ancering in een klankbeeld, boeiend voor het publiek met een spannende muzikale climax naar het slot voe rend. Vooral de staande en lopende mars, de succesvolle concoursnum mers kregen veel applaus". Brandmelding: Overdag: telef. 1332 (Politiebureau). 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). Storingsdienst G.E.B.Zaterdag 19 ■aug. t.e.m. vrijdag 25 aug. buiten de diensturen. Electra: J. Kolkman, Gaardenstr. 13 telef. 1368. Gas: geen dienst. Hoewel de kleuter- en basisscholen bijna overal weer zijn begonnen, heerste er de afgelopen dagen nog een grote vakantiedrukte. De afgelopen drie dagen liep het af en a^n in het V.V.V.-kantoor en om sluitingstijd kwamen er nog een vijftiental passanten, die nog gaarne onderdak wilden hebben voor de nacht. Dat kon administrateur, de heer Kers, hen op verschillende adressen in hotels en pensions nog wel verstrekken. Het vakantieprogramma is voor de komende week dan ook nog grotendeels gecontinueerd: Het bevat de volgende evenementen en mogelijkheden: Zaterdag 19 augustus, 14.00 uur: Start van de hardloopwedstrijd georganiseerd door de atletiek- en trimclub „Hatric" over 20 km vanaf het gym nastieklokaal in de Haarstraat. Maandag 21 augustus, 14.00-16.00 uur: Bezichtiging manége Beldman, Marke- loseweg L 8. Men kan een kijkje nemen in de stallen en in de manége. Tevens is er een foyer, waar consumpties verkrijgbaar zijn. Gratis toegang. Dinsdag 22 augustus, 14.30 uur: Bezichtiging, kaasboerderij van de familie Cats, buurtschap Beuseberg, Oude weg Holten-Laren volgen tot bord „Kaasboerderij". Men dient op tijd aanwezig te zijn. Kosten volw. f 1,-, kinderen f 0,50. Woensdag 23 augustus, 14.00 en 15.00 uur: Bezichtiging en rondleiding pluim- veebedrijf Barvelink, Borkeld 80, aan de Postweg. Men ziet de ontwik keling van eendagskuikens tot de produktie van eieren. Er wordt een kleine vergoeding gevraagd. Donderdag 24 augustus, 6.00 uur v.m.: Ochtendwandeling „Zwerven door de Holterberg"! Vertrek vanaf het VW-kantoor Kosten f 1,25 p. p. Er wordt een koffiepauze gehouden op de helft van de tocht. Een mooie wandeling voor jong en oud met kans om wild te zien. Opgave tot woensdagavond 5.30 uur bij de V.V.V. 14.30 uur: Bezichtiging kaas boerderij (zie dinsdag). Vrijdag 25 augustus, 14.30-18.00 uur: Warenmarkt in 't Dorpscentrum. Zaterdag 26 augustus. 11.00-14.30 uur: Start van de Heide wandeltocht van de W-S.V. „De Trekker" vanaf het Gebouw Irene in de Boschkampsstraat. 21.00 uur: Start van de nachtrit „De Nacht om Holten" (130 km) vanaf het clubhuis van de M.A.C. „De Holterberg" café „De Biester" in de Sta tionsstraat. De rit bestaat uit drie delen met na het tweede deel een uur rust in Hotel Holterman (maandagavond 21 aug. instructie-avond voor deze rit om 20.00 uur in genoemd clubhuis. Zeer interessant* nachtrit. Bij voorinschrijving i 2,50 reductie uiterlijk maandagavond, Startgeld i 10.-,

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1