n IJ II r Wm j WÊ ir 11W jol U mj Dinkelsbühler knapenkapel hartelijk ontvangen Aankoop boerderij Beuseberg 63 voor sociaal en cultureel werk Heeraer C.B.T.B.-ers op bezoek in Holten Grote waardering voor muzikale prestaties Feest in Dijkerhoek V.V.V.-vakantieprogramma BH ^Ê^Êm Ij B H gggn «RH* Waarom Rode Kruis postzegels? Brandmelding Medische Dienst Plm. 1000 bezoekers bij concert in muziekkoepel Weekenddienst Tan d artsen Weekenddienst Dierenartsen Gezinsve rzor ging Wachtdienst Slachthuis Kerkdiensten Gevonden en verloren voorwerpen Storingsdienst GEB UAITEIIC UIEIIWCDI Ah "^B BUB ^B M Redacteur en plv J Wicgert Advertentieprijs 14 cent per vim (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar, f 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad .j Dinsdag 15 augustus begint de verkoop van een uitzonderlijke serie Rode Kruis-postzegels. De serie zou oorspronkelijk bestaan uit vier zegels met toeslag (20+10,25 10, 30 15 en 45+25 cent), maar in ver band met de ver-hoging van de posttarieven per 1 september met een stuiver is besloten daaraan een zegel van 5 cent zonder toeslag toe te voegen. Dat is een grote bijzonderheid in de Nederlandse postzegel- geschiedenis, zoals ook de zwarte 30-cents-zegel een primeur is, want in het verleden stuitte een dergelijke zegel altijd op bezwaren bij de Posterijen, omdat de afstempeling er minder duidelijk door zou worden. Eenmaal in de vijf jaar wordt door de P.T.T. een serie Rode Kruis postzegels uitgegeven met toeslag. Deze toeslag komt ten goede van het Nederlandse Rode Kruis. De netto opbrengst daar van verdeeld over 5 jaren dient ter aanvulling van de belangrijke uitgaven welke jaarlijks voor de vele Rode Kruistaken plaatselijk, nationaal en internationaal moe ten worden gedaan. Het Rode Kruis dat een niet gesubsidieerde instelling is, is aangewezen op contributies, inkomsten uit open bare inzamelingen, toevallige ba ten e.d. De opbrengst uit. de Ro de Kruis postzegels is een van de financiële steunpilaren, die het mogelijk maken velen in den lan de en daarbuiten te helpen. Enkele taken v.an het Rode Kruis zijn: "Vakantieweken voor chro nische zieken en invaliden in Huize ,,De Valkenberg" te De Steeg en Huize „IJssel- vliedt" te Wezep en met het Rode Kruis Hospitaalschip de ,,J. Henry Dunant". Het Rode Kruis Korps be staande uit plus minus 12.000 mannen en vrouwen die zich geheel vrijwillig inzetten voor hulp aan gezonde en zieke burgers bij rampen; verzor ging van de zieken en invali den bij hun vakantieweken, assistyntie bij velerlei gebeur tenissen waar veel publiek aanwezig is, hulpverlening bij verkeersongevallen e.d. Hulpverlening langs de we gen door het in standhouden van ruim 800 hulpposten, 1400 Wegenwachthulpposten, snel wegenambulances in samen werking met de Rijkspolitie enz. Bloedtransfusiedienst. Hon derdduizenden Nederlanders stellen jaarlijks hun bloed beschikbaar voor zieken en slachtoffers van ongevallen. Hun bloed redt vele levens. Bezigheidstherapie en Welfa- rewerk: Zowel beroepskrach ten opgeleid voor ziekeninrich- tingen als pjus minus 7.000 vrijwilligsters voor de zieken thuis brengen vele zieken weer tot aktiviteit en geven hen het gevoel niet uitge schakeld te zijn. Het Jeugd Rode Kruis met zijn jeugd- en jongerenpro gramma geeft de jonge men sen de mogelijkheden en idee- en voor concreet gerichte ac tiviteiten, zowel in nationale als internationale zin in het kader van de doelstellingen van het Rode Kruis. Slechts enkele taken van het Rode Kruis kunnen zeer summier in deze folder worden genoemd. Op aanvraag zal gaarne verdere en diepgaande informatie wor den gegeven. Een ding is echter zeker. Zonder de financiële pn morele steun van het Nederlandse volk en het bedrijfsleven is het Rode Kruis werk onmogelijk. Koop daarom zoveel mogelijk Rode Kruiszegels voor uw privé en zakencorrespondentie. U toont daarmede uw sympathie voor het Rode Kruis werk! En vergeet niet, de zegels zijn onbeperkt geldig! Onder leiding van mevrouw Van Pijpen zal in de komende week in het postkantoor een stand worden ingericht waarin een aantal dames zal trachten zo veel mogelijk zegels aan de man te brengen. Zij doen bij voorbaat een beroep op ieder, die in de komende weken tot 29 septem ber postzegels nodig heeft Roode Kruis Postzegels aan te schaffen. Woensdagmiddag maakte de Knabenkapelle een muzikale rond gang door een deel van het dorp nadat enkele nummers waren ge speeld op het terrein van de gebr. Wansink naast 't gemeentehuis. Een aantal leden van de afdeling Heerde van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB) was dondex-dag op visi te bij de leden van deze bond in Holten. Zij arriveerden om tien uur per bus bij 't gebouw „Rehoboth", waar ze tijdens een „koffie-uurtje" werden welkom geheten door de voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer Hm. Landeweerd. Na de kennismaking in „Rehoboth" gingen de gasten met hun gastheren en gastvrouwen mee voor het gebruiken van het middageten en het bezichtigen van de bedrijven. Om pl.m. half drie was het weer „verzame len" bij het gebouw „Rehoboth" voor het maken van een bustocht over de Holterberg o.l.v. de secretaris van de WV „Holtens Belang", de heer J. Wiggers. Tijdens deze tocht werd een bezoek gebracht aan de Canadese Begraaf plaats, het museum „Piet Bos" en het prachtige uitkijk punt met oriënteringstafel bij Ny verdal. In aansluiting aan de rit over de Holterberg werd onder leiding van de heer J. W. Lubbei-sen, assistent RLVD te Bathmen een excur sie gemaakt door het Ruilverkavelingsgebied „Holten- Markelo". De zeer geslaagde dag werd besloten met een broodmaaltijd in gebouw „Rehoboth". Het VW-vakantiaprogramma voor de komende week bevat de volgende evenementen en mogelijkheden: MAANDAG, 14 AUGUSTUS, 14.0016.00 UUR: Bezichtiging manége Beldman, Markeloseweg L 8. Men kan een kijkje nemen in de stallen en in de mané ge. Tevens is er een foyer, waar consumpties vei-krijgbaar zijn. De toe gang is gratis. DINSDAG 15 AUGUSTUS, 14.30 UUR: Bezichtiging kaasboerderij van de fa milie Cats, buuxdschap Beuseberg, met uitleg en kaasproefje. Oude weg Holten-Laren volgen tot bord ..Kaasboerderij". Men dient op tijd aan wezig te zijn. Kosten volwassenen f 1.-, kinderen f 0,50. WOENSDAG 16 AUGUSTUS, 9.00 UUR: WV-fietstocht onder leiding, met bezoek aan boerenherberg met o.a. veel antiek. Vertrek vanaf WV-kan- toor, terug pl.m. 12.00 uur. Kosten f 1,- per persoon. 14.00 en 15.00 UUR: Bezichtiging en rondleiding pluimveebedrijf B'arve- link, Borkeld 80. aan de Postweg. Men ziet de ontwikkeling van ééndags- kuiken tot de produktie van eieren. Er wordt een kleine vergoeding ge vraagd. DONDERDAG 17 AUGUSTUS, 6.00 UUR Y.M.: Ochtendwandeling „Zwerven door de Holterberg". Vertrek vanaf het VW-kantoor. Kosten f 1.25 p.p. Er wordt een koffiepauze gehouden op de helft van de tocht. Een mooie wan deling voor jong en oud met kans om wild te zien. Opgave iot woensdag avond 17.30 uur bij de W. 14.30 UUR: Bezichtiging kaasboerderij (zie onder dinsdag). VRIJDAG 18 AUGUSTUS, 14.3018.00 UUR: Warenmarkt in 't Dorpscentrum 20.00—21.00 UUR: Laatste rondleiding en natuurfilm in het museum „Piet Bos" op de Holterberg in dit seizoen. De eigenaar Kees Bos, dl» heel veel weet te vertellen van het dierenleven op en rondom de Holt»» berg, is een gezellig causeur. Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: C. H. Riet dijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (al leen voor spoedgevallen). f De Dinkelsbühler Knabenkapelle uit Dinkelsbühl (Zuid-Duitsland) heeft op haar toernee door Duitsland (dinsdag werd een concert gegeven in Schütt- doit en Rheine) woensdag een bezoek gebracht aan Holten. De jeugdkapel (70 leden) die in Duitsland een gro te reputatie heeft werd om ruim twaalf uur in hotel „Holterman" yrel- kom geheten door mr. W. H. En klaar. Om half vier musiceerden de Kna ken voor enkele honderden belang stellenden op het terrein van de fa. gebr. Wansink naast het gemeente huis. Na dit zeer gewaardeei'de op treden werd viia de Larenseweg en de Schoolstraat naar de Dorpsschool gemarcheerd waar in de hal een ont vangst plaats had door het gemeen tebestuur. Burgemeester Enklaar sprak hier een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de Duitse consul dr. E. Simons die hij tevens dank bracht voor het initiatief dat resulteerde in het be zoek aan Holten. Een woord van dank sprak mr. Enklaar ook tot de Hol- tense ouders die spontaan bereid wa ren tot het verlenen van gastvrijheid aan 1 of 2 leden van de Knabenka pelle. Dr. Simons hield hierna een korte toe spraak en hij dankte het gemeente bestuur, het bestuur van de W „Holtens Belang" de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." en de gast gezinnen. Voor de medewerking die door bur gemeester Enklaar werd verleend was dr. Simons zeer erkentelijk. De consul, die als een van de moge lijkheden om de jeugd van Europa dichter bij elkaar te brengen de mu ziek zag bracht de Knabenkapelle dank voor de aubade die hem woens dagmorgen bij zijn woning in Olden- zaal werd gebracht. De leider van de kapel Otto Hofmann dankte voor de hartelijke ontvangst in Holten. Hij bood burgemeester En- klaar een boek aan over de historie van Dinkelsbühl en offreerde aan H.M.V.'s voorzitter Westerik een sou- venier uit die stad. ^CONCERT 's Avonds maakten de Knabenka pelle en de Holtense Muziekvereni ging „HMV" met de Drumband van- af de Doi-psschool een muzikale rond gang door een deel van het dorp (rou te Tuinstraat. Boschkampsstraat, Schoolstraat. Gaax-denstraat, Dorps straat, Stationsstraat) met als eind punt „Kalfstermansweide" waar voor plm. 1000 bezoekers een populair con cert werd gegeven in de moderne muziekkoepel. Het openingsnummer de pittige mars „Parade van de Dinkelsbühler Kna benkapelle" kreeg een spontaan ap plaus en dit. inspireerde de jonge duitse gasten tot glanzende prestaties in de volgende nummers waarvan in 't bijzonder genoemd mogen worden „Der Alte Dessauer" (trompetsoli Heinz Lang) „Alte Kameraden," „II" Silencio" (met een sublieme trom petsolo van Wemer Feldner) „Ajax wint de wereldcup" en het slotnum mer de mars ,,Tonez" een composi tie van de leider Otto Hofmann, di recteur van de muziekschool te Din kelsbühl. De daverende ovatie die op dit slot nummer volgde sprak duidelijke taal. De bezoekers waren dankbaar maar men wilde nog meer. De toegift kwam in nog een pittig werkje dat de han den voor de zoveelste keer op elkaar bracht. Al met al een buitengewoon geslaagde avond en een prachtig be sluit van een fijne dag. Mr. Enklaar sprak een kort dank woord tot de jonge musici en kapel meester de 16-jarige Karl Heinz Sim- merlein die z'n ensemble magnifiek dirigeerde. Als herinnering aan het bezoek aan Holten reikte mr. En klaar aan de leider Otto Hofmann een vaantje uit in de Holtense kleuren. De heer Hofmann dankte met enkele woorden voor de door de Holtense bevolking betoonde vriendschap en gastvrijheid en besloot met „auf wie- dersehen". Donderdagvoormiddag om tien uur vertrokken de Dinkelbühler gasten- die in de loop van de namid dag een bezoek brachten aan de Ca nadese Begraafplaats op de Holter berg waardoor de door de ontvangst- regelings commissie die bestond uit de heren G. Kers, A. Westerik en J. Wiggers geplande rondrit ver viel naar Albergen waar vrijdag avond een concert werd gegeven. De thuisreis wordt onderbx-oken in Hachenburg-Westerveld waar zater dagavond een concert zal worden gegeven. De Dinkelsbühler Knabenka pelle in Duitsland reeds verschil lende keren op de TV en radio zal eind deze maand muzikale medewer king verlenen aan de officiële ope ning van de Olympische Spelen in Miinchen. Dienst wijkverpleging: zaterdag, 12 aug. en zondag 13 aug. Zuster H. Strijker, Groene Kruisgebouw, telef. 1436, b.g.g. telef. 1248. Zondags tus sen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) Zaterdag 12 aug. en zondag 13 aug. L. G. Dekker, Marcus Samuelstraat 3. Enter. tel. 05478-653 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 12 aug. en zondag 12 aug.: Th. A. Oostenbrug, Diessenpla»- straat 5, telef. 1515. Alle werkdagen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, b.g.g. te- lef. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. Vrijdag 11 aug. t.e.m. zondag, 13 aug. keurmeesters buiten de dienst uren A. Groen, Kozakkenstraat 15, telef. 12.30. Maandag 14 aug. t.e.m. zondag 20 aug.: C. Meinderts- ma., Bergmanstraat 12, telef. 2190. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het Slacht huis, telef. 1318. Blauw rode badhanddoek, Goudkleuri kettinkje Carola 8-3-70, Spin, 1 Bail- point, zwarte herenfiets, Wandelstok. Bankbiljet van f 25.-. 1 horloge bi*uin bandje met koperen knoopjes, suede damesjas kort met drukknopen, zwar te paraplu hoes, fototoestel. VERLOREN Beige-bruin rib fluwelen jasje, blauw gele sjaal, beige tas, 2 portemon- nais, briefje staatsloterij, 1 bijl (hand) 1 huissleutel, 4 sleutels (2 deursleu tels en 2 telefoonslechtels) 1 bl. ha- mingsjaal. Een foto van de boerderij op het Erve Paalman van de fami lies Stevens/Veltkamp, Beuse berg 63, die de gemeente wil aankopen voor sociaal en cultu reel werk. deren, zoals klei- en emailleer werk, tekenen en schilderen; Aan de jongerensociëtéit „De Schure" die de borderjj „Meer manskamp" moet ontruimen we gens het in gebr k nemen van de sportvelden aldaar, zal door de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk, één der bijgebou wen in gebruik worden gegeven. De huurprijs ad f 5.550,per jaar is als volgt berekend: 20-jarige an nuïteit a 8 pet. en 10.185 pet. van f 51.500,is f 5.245,Jaarlijks on derhoud, belastingen, verzekeringen etc. is f 305,totaal f 5.550 De overige financiële consequen ties van deze uitgaaf zullen worden verwerkt in een wij..!ging van de begroting van het dienstjaar 1972, die U in de vergadering van 15 au gustus a.s. ter vaststelling zal wor den aangeboden (zie 86e wijziging gemeentebegroting) Wij stellen U voor van de Stich ting Beheer Landbouwgronden te Utrecht onderhands aan te kopen de boerderij Stevens-Veltkamp, Beuse berg 63 alhier met erf voor de prijs van f 51.500,en te besluiten conform het ontwerp-raadsbesl üt, dat op de gebruikelijke wijze voor u bij de stuk ken ter inzage ligt." Zaterdag. 12 aug. t.e.m. vrijdag 18 aug. buiten de diensturen Electra: H. Huisman, Kolweg 42, te lef. 1498. Gas: J. Bosschers, Beu seberg 129. telef. 1945. Tijdens de ontvangst door het gemeentebestuur in de hal van de Dorpsschool sprak de Duitse consul dr. Simons 'n woord van dank. Ned. Herv. kerk: 8.30 uur en 10.15 u. ds. P. Lugtigheid. Extra collec te: „Nieuwe Pastorie" Oppasdienst Mevr. Abma, Leny Schellevis en Fen ny Scheperboer. Na de 2e dienst kof fiedrinken met zomergasten in ge bouw Irene. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 uur en 19.15 uur ds. R. A. Hoogkamp. In alle diensten is de ene collecte voor de zending. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 10.00 uur kinderoppas in gebouw Rehoboth (Ria Bolink en Ton- ny Hulsman). Na afloop koffiedrin- j ken met de zomergasten in „Reho both". R.K. Kerkdienst: 8.30 uur en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Recreatietent Borkeld: 10.00 uur Laatste kampdienst. NIEUW HEETEN It.K. Kerk: zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur DIJKERHOEK. Bethanië: 9.30 uur Hulppi\ A. Schel levis. Extra collecte „Nieuwe Pas- toxïe". ÓKKENBROEK: Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. P. J. Osinga. Extra collecte „Stich ting „Het Hoogeland". Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de boerderij op het Erve „Paalman", Beuseberg 63 van de families Stevens-Veltkamp aan te kopen voor sociaal en cultureel werk. In hun toelichting zeggen zij: „In de gemeente Holten is grote behoefte aan ruimte voor sociaal en cultureel werk. Tot op heden hebben wy daarin niet kunnen voorzien, doch thans doet zich de mo gelijkheid voor deze activiteiten onder te brengen in de vrijkomende boerderij Stevens/Veltkamp in de Beuseberg. De heer F. W". Veltkamp zal zyn bedrijf in ruilverkavelingsverband ver plaatsen naar de buurtschap Holterbroek. De boerderij Beuseberg 63 zal na eventuele verbouwing bijzonder geschikt zijn voor het ontwikkelen van activiteiten voor jongeren en ouderen. Door voormelde boerderij aan te kopen zal dan ook in de grote behoefte van huisvesting voor dit werk worden voorzien. De Stichting Beheer Landbouwgron den te Utrecht heeft de boerderij Beu seberg 63 (alle bedrijfsgebouwen), in clusief 0.40.00 ha. erf, aan de gemeen te Holten te koop aangeboden voor de prijs van f 51.500,00, onder de voor waarden, dat de gebouwen blijvend aan de agrarische bestemming die nen te worden onttrokken en de ge bouwen door de gemeente Holten ten algemenen nutte worden aange wend. Het ligt in ons voornenxen bedoel de boerderij te verhuren aan de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk te Holten. Het te ontwikkelen jeugdwerk om vat: clubwerk voor kinderen van 6- 10 jaar, in de middaguren; clubwerk voor kinderen van 11- 13 jaar, in de vroege avonduren; Instuifwerk van 13-15 jarige jongeren, gedurende enkele avon den per week: Aktiviteiten voor jongeren en ou- In Dijkerhoek zal op woensdag 16 augustus weer het jaarlijks Schooi en Volksfeest worden gehouden dat traditiegetrouw de avond te voren start met een feestavond in zaal „Het Bonte Paard". De feestavond zal wor den verzorgd door de Dijkerhoekse Amateur Toneelclub „D.A.T." die over het voetlicht zal brengen Bert Hagen's blijspel „Wegpix-aten". Woensdagmorgen zal het feest zijn voor de Dijkerhoekse schooljeugd. Nadat bij de school de opstelling van de versierde wagentjes, fietsen, steps enz. heeft plaats géhad gaat de jeugd om plm. kwart over acht met de Holtense muziekvereniging „H.M.V" voorop naar de feestweide bij „Het Bonte Paard" waar de verschillende spelletjes gedaan zullen worden. Ook zal de jeugd zich kunnen vermaken in de draaimolen en ongetwijfeld zullen ze weer volop genieten van het op treden van goochelaar professor Her- be Maison. Woensdagmiddag" worden tussen 1 en plm. 5 uur de traditionele volks spelen als kuipsteken, ringsteken per fiets (voor dames) ringsteken per trekker (voor -liëren) stoelendans (m.m.v. H.M.V.) schieten gehouden. Spanning zal er zeker volop zijn bij de cross voor brommers en aan vro lijkheid zal het beslist niet manke ren bij de gekostumeerde voetbalwed strijd tussen de elftallen van de plaatselijke C.J.V. en „Klup 53". Het „DIEKERHOEKSE FEEST" wordt woensdagavond besloten met een dansavond in zaal „Het Bonte Paard". Overdag: telef. 1352 (Politiebureau) 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel).

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1