Grote kerkcollecte voor Vietnam op zondag 30 juli Roestvrij staal uit een spuitbus evenementen Toeristische Hotel t Losse Hoes" - aangekocht door de heer Murris - wordt vergroot Nederlandse vrouw aandacht trekken één oogopslag gaat met Schoorsteen De Vrijheid kreeg opknapbeurt AKTIE CLUBGEBOUW EN ONTMOETINGSCENTRUM VERLOOPT VLOT WAAR GAAN WE HEEN? Dolfijnen van Ouwehand maken nog steeds de grote show Vijftig kamers en een zwembad Openbare Kerke- raadsvergadering Unieke bescherming tegen roestvorming HMV hervat repetities Vrydag 28 juli 1972. 8 Waarom helpt het Hervormde Wc- relddiakonaat nu toch die Boed dhisten in Zuid-Vietnam? Dat is een vraag die we telkens weer te horen krijgen. Zo van moet dat nou? Niemand vraagt: waarom hielpen jullie in Peru na de aardbeving, of in Pakistan na de overstroming? I* Vietnam niet de ergste ramp die we ons voor kunnen stellen. Eerste de Franse oorlog van 1945 tot 1954 toen heel even rust en nu sinds 1960 is het weer aan de gang. Schieten, en nog eens schieten. Over dag bombardementen van Amerika nen en 's nachts geschut van de Viet- cong en daartussen in de dorpelin gen. De dorpelingen hebben geen po litieke keuze gedaan ze willen één ding: die oorlog, die angst, die be dreiging moet ophouden. En wie is de oorzaak van dat alles? Voor vele Vietnamese dorpelingen lijkt het dat de blanke man de oor zaak is van al dit leed. En die blan ke mensen, dat zijn christenen, die spraken toch van vrede? Dit alles is niet met elkaar te rijmen. Hoe mo gen wij het laten te helpen. Er moe ten mensen zijn, die de getroffen dor pen ingaan, die proberen te redden, te helpen, te troosten. Die iets weten, van wat er misschien in zo'n situa tie nog gedaan kan worden, nog ge probeerd kan worden. Dat kunnen geen mensen zijn met blanke gezichten. Dat kunnen alleen Vietnamezen zijn, die het land kennen en de taal spreken. In doodsnood kun je alleen aangesproken worden door iemand die je taal kent en die het lij den heeft meegeleden al die jaren. En de helpers? Mogen zij niet weten, dat er christenen zijn, die die vrede willen, die hen helpen, helpers te zijn? Mag het Hervormd Werelddiaconaat een tegenvraag stellen: als de vrede in Vietnam komt en wij hebben niet geholpen, wij hebben niet iets gedaan aan de dorpelingen in doodsangst kunnen wij dan nog vrijmoedig hen vragen ons te vergeven? Het Werelddiaconaat van de Her vormde kerk werkt al enkele jaren vruchtbaar samen met de Boeddhis tische vredesbeweging in Vietnam om hun hulpverleningswerk te steu nen. Sinds maart van dit jaar is de oor log feller geworden, juist in die ge bieden waar zij actief helpen. Het onderstaande bericht ontvingen wij van de werkers in dit oorlogsge bied. Het werd in april opgesteld, maar aangezien u in de berichtge ving over Vietnam maar heel zelden iets hoort van de kant van Vietname- xon zelf, zult u dit bericht zeker aan dachtig willen lezen. ,,In slechts enkele dagen in de klei ne provincie Quang Tri heeft het be vrijdingsfront verklaard 5500 „vijan den" te hebben gedood en 1000 ge wond (N.LF. radio 3 april 1972). Op dezelfde dag heeft de Zuid-Vietna- mese officier Hoang Xuan Lam te Saigon verklaard dat zijn troepen 7000 geïnfiltreerde communisten heb ben gedood (Dian Tin Daily, 3 april 1972). De maatschappelijke werkers en ver plegers van de Boeddhisten die de oorlogsslachtoffers helpen hebben 5500 „dode Vietnamese lichamen' geteld, inclusief vrouwen, kinderen en baby's, na pas drie dagen De 30 meter hoge schoorsteen van het Coberco zuivelbedrijf „De Vrij heid" aan de Stationsstraat te Holten wordt momenteel geheel nagezien wat de buitenkant betreft. Het karwei wordt verricht door de Tilburger P. J. Ansems (42) werkzaam bij de Fa. Van Aarsen en Co uit Bilthoven. Hij verricht zijn werk op een stalen stei gertje met daarop planken dat rond de schoorsteen wordt bevestigd aan de ijzeren ringen. Het was tien jaar geleden, dat de laatste opknapbeurt had plaats gevonden. In die tussentijd bleken de tijd en weersinvloeden toch heel wat geknaagd te hebben Schoorsteen „De Vrijheid" kreeg een opknapbeurt. aan de schoorsteen, die op de begane grond een omtrek van 6.81 meter heeft en bovenaan een omtrek van 4.12 meter, met een doorsnede van één meter tien. De „hoge" vakman heeft dagelijks veel bekijks. Hij heeft enkele nieuwe ringen om de schoor steen gelegd omdat de ouden flink door roest aangevreten waren, terwijl de top van de schoorsteen niet zo so lide meer was. genaamde „overwinning". 7 Russi sche- en 32 Amerikaanse tanks waren uitgebrand en 22 Amerikaanse vlieg tuigen werden neergeschoten. „Maar 5500 Vietnamezen waren dood, in drie dagen in Quang Tri alleen te veel voor welke Vietnamees dan ook om het een „overwinning" te kunnen noemen", aldus het commentaar van de Boeddhistische helpers. Helpt nu het kan! Door uw gaven in de kerkcollecte... of op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten op rekening Werelddiaconaat met ver melding „Vietnam". RHENEN. Het „Dolfirena" in Oudehands Dierenpark op de Greb- beberg „draait" nu voor het tweede seizoen. De beide dolfijnen „Sony en Sally" hebben een geheel nieuw programma ingestudeerd, dat van be gin tot eind in het teken staat van de Olympische spelen, die over en kele maanden in München worden gehouden. Trainer Max heeft veel eer van zijn werk, want het aantal voorstellingen in de grote dolfijnen hal moest naar de vakanties toe namen aanzienlijk worden uitge breid. Hierin ligt opgesloten, dat veel dierentuinbezoekers het optreden van de intelligente dolfijnen telkens weer een hele belevenis vinden en het die- rentuinparkbezoek persé niet als vol tooid beschouwen, wanneer ze aan de dolfijnen zouden zijn voorbijge gaan. Ouwehands Directie heeft trou wens in de afgelopen winter bijzon der veel aan het interieur van het ge bouw gedaan. Het is aanzienlijk ver beterd en het is volkomen tochtdicht. Rondom het bassin zijn vaste tribu nes gebouwd. Ook de verlichting en de geluidsinstallatie zijn aanmerke lijk verbeterd. Dit alles houdt niet in, dat er wei nig zorgen zouden zijn overgebleven rondom de beide zoogdieren, want dolfijnen zijn immers geen vissen. Om u van die zorgen een indruk te geven diene het volgende: Van het zoetwaterbassin, diep 3 me ter, inhoud 250 m3, moest zeewa ter worden gemaakt, door er 2000 kg zout in te deponeren. De beide dolfijnen, die 2.35 en 2.15 meter lang zijn en een gewicht heb ben van respectievelijk 205 en 185 kg eten dagelijks 10 kg vis, hoofdzakelijk haring en makreel van de allerbes te kwaliteit. Trainer Maximiliaan Ruthlein con troleert iedere dag zijn beide troe teldieren op hun gezondheidstoestand en hun conditie. Die controle bestaat in hoofdzaak uit het bekijken van buik, tong en gehemelte van de die ren, -met name of de kleur wel goed is. Tót riog toe heeft daaraan niets ontbroken. En „the show goes on!" 55 Hotel ,,'t Lösse Hoes", het bekende hotel aan de Toeristenweg op de Hol- terberg, eigendom van de heer J. M. Metzger te Holten, is in andere han den overgegaan. Op 15 juli 1964 heeft de huidige gérant, de heer J. Murris, het bedrijf overgenomen van de heer J. Meuleman, momenteel directeur van de Jaarbeurs van het Oosten te Zutphen. De heer Murris heeft giste ren het hotel met de aangrenzende grond en de daarop voorkomende op stallen van de heer Metzger gekocht. Het ligt in zijn voornemen ter zijner tijd - de plannen verkeren reeds in 'n vergevorderd stadium - er door ver bouwing een groot hotel van te ma ken met 50 kamers, een groot zwem bad en een indoor-gymnastiekzaal ten behoeve van de gasten. Het hotel, dat in 1931 door de heer Metzger gebouwd werd in de vorm van een z.g. lös hoes, een vroegere Twentse boerderij, die slechts uit één grote ruimte bestond, waar mens en dier in samen leefden, heeft «en be wogen geschiedenis achter zich. Het is n.l. tweemaal door brand verwoest, Op donderdag 3 augustus heeft weer een openbare kerkeraadsverga- dering plaats van de Ned. Herv. Kerk in de consistoriekamer. Op de agenda staan: Vredesweek en Jeugd dienst. De vergadering begint om 20.0Q. uur. Maandag is de actie van start ge gaan van de Sportvereniging „Hol ten" voor de inzameling van gelden voor het clubgebouw op het nieuwe sportveldencomplcx „Meermans kamp". Ruim 120 personen gaan de gehele gemeente door om voor dit doel te trachten zoveel mogelijk geld bijeen te brengen. Het „clubgebouw en ontmoetings centrum" wordt gelijktijdig gebouwd met de kleedlokalen, die echter voor rekening komen van de Stichting „Sportbelangen Holten," welke daar voor een subsidie krijgt van de NSF, Voor de bouwvakvakantie was de fundering reeds op vloerhoogte geko men. Nu deze vakantie achter de rug is, zullen eerst de kleedkamers wor den gebouwd, opdat men deze met het begin van het nieuwe voetbalsei zoen in gebruik kan nemen en daar na zal aan de voltooiing van het „clubgebouw en ontmoetingscentrum worden begonnen. Het Sportcomplex „Meermanskamp" zal in de loop van het volgend jaar bestaan uit 5 sportvelden, een groot oefenterrein, 2 tennisbanen en een oe- fenhoek. Men kan op verschillende manieren de actie voor het clubge bouw, dat aan alle verenigingen, die van „Meermanskamp" gebruik ma ken, ten dienste staat, steunen; a. door een gift, via de intekenlijst, wel ke wordt aangeboden, b. door een bedrag te storten op de girorekening van de Raiffeisenbank (875587 of van de Alg. Bank Nederland te Holten (1.447.300) of c. door deelname aan de renteloze lening, welke zal be staan uit coupures van f 100,f 500,- en f 1000,—. „Goede sportvelden, kleedkamers en een goed geoutilleerd clubgebouw zyn onmisbare elementen voor een goede sportbeoefening" aldus voor zitter Warrink van de S.V. „Holten" in zyn aanbeveling van deze actie bij de Holtense ingezetenen. Volgens de laatste berichten ver loopt de actie vlot en draagt bijna ie dereen zyn steentje bij. Na jarenlange research is een Brit se industrie erin geslaagd om via 'n ingenieus procédé roestvrij staal zo danig te verwerken, dat een roest vrij stalen beschermlaag door mid del van een spuitbus of met de kwast op alle metalen die aan roestvorming of andere vormen van corrosie on derhevig zijn, kan worden aange bracht. Met de introduktie van dit nieu we produkt onder de naam Metion Roestvrij Staal Coating is een be- schermingsmidel beschikbaar geko men met ontelbare toepassingsmoge lijkheden zowel voor particulier als voor industrieel gebruik. Laboratoriumproeven in Engeland en de Verenigde Staten hebben uit gewezen, dat Metion metalen delen en oppervlakken zelfs onder extreem slechte omstandigheden een effectie vere en langduriger bescherming geeft tegen roest, vuil, en dergelijke dan welke tot dusver toegepaste be schermlaag ook. Voor particuliere en doe-het-zelf doeleinden is de spuitbus het meest praktisch om bijvoorbeeld autobum pers, wielvelgen, fietsen, tuingereed schap, tuinhekken, afrasteringen, tuin- en campingmeubelen, onderde len van pleziervaartuigen, etc. op 'n snelle en eenvoudige wijze van een beschermlaag roestvrij staal te voor zien. Omdat spuitbussen echter niet in al le gevallen rationeel zijn, komt Met- Ion binnenkort ook beschikbaar in 'n kleinverpakking, geschikt voor ver werking met de kwast. Voor industrieel gebruik is Metion reeds op grote schaal toegepast in Amerika en Engeland voor onder andere de bescherming tegen corro sie van olie-opslagtanks, tankwagons, vrachtwagens, schepen en fabrieks- installaties. In Engeland werd de duurzaam heid van deze nieuwe roestvrij sta len beschermlaag duidelijk bewezen door het behandelen van zand- en pekelstrooiers met Metion. Na af loop van het winterseizoen bleek Met- Ion een betere bescherming tegen roestvorming geboden te hebben dan welke tot dusver gebruikte deklaag. Naast de beschermende kwaliteiten en de grote slijtvastheid heeft Met- Ion door een hoge reflectiewaarde zeer goede hitte-werende eigenschap pen, die van belang zijn bij de op slag van bijvoorbeeld chemicaliën, vloeibare gassen, etc. alsmede bij toepassing op daken. Door de vuil- afstotende eigenschappen van Metïon blijft dit hittewereld effect geduren de lange tijd behouden en neemt de reflectiewaarde van de coating door de polijstende werking van weer en wind alleen maar toe, resulterend in een dLepglanzend effect. Metion is in geen enkel opzicht te vergelijken met bestaande metaal- kleurige verven, omdat het is samen gesteld uit een pigment van 100 pro cent hoogwaardig roestvrij staal (316L), dat een zeer hoog gehalte aan chroom en nikkel bevat. Bij dit procédé, waarbij de gemicro- niseerde roestvrij staaldeeltjes door een speciale mechanische walsmetho- dé tot minuscule plaatjes (flakes) worden verwerkt vormen deze roest vrij staalplaatjes als het ware een harnas om het te beschermen object heen, waardoor aantasting van bui tenaf van de onderliggende metalen in feite onmogelijk wordt. Vooral bij toepassing op grote schaal, dus in de industriële sector, betekent het gebruik van Metion in vergelij king rnet gebruikelijke verfsystemen, bijvoorbeeld aluminiutnverf, een aan zienlijke arbeids- en kostenbesparing. Zijn er bij aluminiumverven drie tot vier onderlagen noodzakelijk, bij Metion kan in de regel met slechts één grondlaag worden volstaan. Daarnaast is het produkt bijzonder sneldrogend en heeft een uitermate goede hechting waardoor een optima le afdekking met roestvrij staal wordt verkregen. Metion wordt geïmporteerd door WOLF INTERNATIONAL PRO DUCTS B.V. te Amersfoort. Voor industrieel gebruik is het verkrijgbaar in grootverpakkingen. Voor huishoudelijk-doe-het-zelf ge bruik wordt Metion geleverd in ae- rosolbussen (inhoud 8 oz.), voldoen de voor ca. 3 viei-kante meter en bin nenkort ook in kleinverpakking om met de kwast aan te brengen. het laatst in 1958, maar steeds als een Phoenix uit zijn as herrezen en steeds fraaier herbouwd. De heer Murris heeft de laatste paar jaar veel aan de verfraaiing van het interieur ge daan. Het hotel kreeg tevens ver maardheid door de stunt van de heer Murris door de gasten, die het week end kwamen dineren, gratis logies aan te bieden, zodat zij rustig hun borreltje konden drinken, zonder zich bezorgd behoeven te maken om na 't gebruik van alcohol achter het stuur te gaan zitten. Dat geschiedde dan van de herfst tot het voorjaar en er werd veel gebruik van gemaakt. Hotel ,,'t Lösse Hoes" maakt een gezellige indruk. Van het oorspronkelijke „lösse hoes" is niet veel meer overgebleven. (Zie foto boven) DEVENTER E.D.B. Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 27 juli t-m. woensdag 2 augustus Sound of Music a.l. Vrijdag 28 en zaterdag 29 juli nacht- v.st. Begeerte naar sex 18 jr. Vrijdag 28, zaterdag 29, zondag 30, dinsdag 1 augustus, woensdag 2 augustus matinee: Maciste en de Tirannen a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u.-vrij. 14-20-23.30 u.-za. 14-20-23.30 u.-zo. 14-16-20 u.-di. 14-20 u.-wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 27 juli t-m. woensdag 2 augustus Zinnelijke gemeenschap 18 jr. Vrijdag 28 juli en zaterdag 29 juli nachtvst. Texas, Addio, 18 jr. Van donderdag 27 t-m. woensdag 2 aug. elke middag matinee 14 u. Dik Trom en het Circus a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u.-vrij. 20-24 u.-za. 18.45-21.15-24 u.-zo. 16- 18.45-21.15 u.-matinees 14 u. LUXOR, Brink, tel. 18662. Donderdag 27 juli t.m. woensdag augustus Blue Movie 4e week jaar. Zondag 30 juli matinee: Zorro Kruist de Degens a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u.-za. 18.30-21 u.-zo. 14-16-18.30. OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506. Wegens vakantie gesloten. GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2, tel. 16733. Wegens vakantie gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4, tel. 11848. T-m. 9 augustus Werk van div. kun stenaars o.a. J. Stuiver en Arno Kramer. Openingstijden: dagelijks 14-18 u.-vrij. 14-18 en 19-21 u.-zondag gesloten. ATHENEUM BIBLIOTHEEK, Kloos ter 3, tel. 16512. 12 eeuwen Boek en Schrift, een keu ze uit 20 jaar aanwinsten. Openingstijden: maandag t.m. vrij dag 10-12 en 13-17 u.-wo. 10-12, 13- 17 en 18-20 u. MUSEUM DE WAAG. Brink, tel 14556. Antieke Fietsen, Keukens, Zilver en Aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u.-zondag 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, tel. 14556. Antiek Kinderspeel goed, Antieke Kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u.-zondag 14-17 u. LEBUINES TOREN, Grote Kerkhof. Dagelijks is de toren te beklimmen van 9-12 en 14-17 u.-zondag geslo ten. DEVENTER BERGKWARTIER: Elke woensdagmiddag 14.30 vertrek bij V.V V. kantoor een rondwande ling onder deskundige leiding. Kos ten f 1.25 per persoon. Jongeren beneden 16 jr. f 0,75 en kinderen beneden 12 jaar alleen onder ge leide. RODELBAAN. Vele lezers van deze rubriek zullen uit verhalen of ei gen ervaring de z.g. Sommerrodel- bahn van Ibbenbüren kennen, een glijbaan die alles wat Nederlandse speeltuinen op dit gebied te bieden hebben verre overtreft. Maar er is alweer baas boven baas. Immers in het Sauerland in de buurt van Me- schede is er een attractie bijgekomen waarbij vergeleken Ibbenbüren ook alweer kan inpakken. In het recrea tiepark Fort Fun is namelijk een glij baan midden door de bossen aange legd die alles slaat wat ooit alhier en elders op dit gebied is vertoond. De zg. rutschbahn van dit vakantie park is met haar 750 meter de langste ter wereld. De eigenlijke baan of glij- goot is niet van hout maar van plastic gemaakt. Men gaat met een stoeltjes- lift naar de start 170 meter boven het eindpunt gelegen. De dalingshoek van de baan is maar liefst 24 graden en er zitten bijna veertig bochten in de glijgoot. Op de rechte einden kan men een snelheid van 25 km per uur berei ken. Het lijkt gevaarlijker dan het is. Immers zit men niet op zo'n klein cocos-matje waarop wij ons met het schoolreisje naar beneden liet glijden in de speeltuin, maar men zit in het Sauerland op een brede mat gemaakt van synthetische vezels en aan de voorkant van een brede stootrand voorzien waarmee men snel kan rem men als het te hard mocht gaan of te gevaarlijk mocht lijken. Men behoeft slechts het touwtje te laten zakken, waarmee men, als alles goed gaat, de stootrand van de baan af houdt. REDERIJ SCHEERS: Zondag: Deventer-Terwolde. Vertrek Dev. 10.15-12.15-14.15-16.15 u.-ver- trek Terw. 11.15-13.15-15.15-17.15 u. Maandag: geen boottochten alleen Deventer Gorssel. Dinsdag: Deventer-Lochcm. Vertrek Deventer 10 u.-vertrek Lochem 15 Woensdag: Deventey-Arnhem. Ver trek Deventer 9 u.-vertrek Am- hem 16 u. Donderdag: Deventer-Bronkhorst Vertrek Deventer 10 u.-vertrek Bronkhorst 14.30 u. Vrijdag: Deventer-Kampen. Vertrek Deventer 10 u.-vertrek Kampen 15 uur. Elke dag: Deventer-Gorssel. Vertrek Deventer 10-12-14-16 u.-vertrek Gors sel 11.15-13.15-15.15-17.15 u. Voor verdere inlichtingen V.V.V. tel 16200 of rederij Scheers 15914. SPEELKAR: Vrijdag 28 juli: Spreekkar A.B.C. res pectievelijk in Winkelcentrum Kei zerslanden, Bernoldstr. Hoornwerk om 10 en 14 u. Donderdag 27 juli: Speelkar A.B.C. resp. Brink, J. van Arkelstraat, Worp om 10 en 14 u. Maandag 31 juli: Speelkar A.B.C. resp. Bernoldstr. Winkelcentrum Keizerslanden, Diepenveenseweg om 10 en 14 u. Dinsdag 1 aug.: Speelkar A.B.C. resp. J. van Arkelstraat, Kon. Wenzel- straat, Deltaplein om 10 en 14 u. Woensdag 2 aug.: Speelkar A.B.C. resp. Winkelcentrum Borgele, We zenland 2, Lingestraat om 10 en 14 u. ALMELO Varossieau: do. t-m. wo.: Ik wil het overal met je doen 18 jaar. Aanvangstijden: do, vrijd.: 2.30 en 8 uur. Za.: 6.45 en 9 uur. Zon.: 4.45 en 6.45 en 9 uur. Ma. t-m. Wo. 2.30 en 8 uur. Zat: Bloot aan Boord. 18 jaar. Aanvangstijden: Za. 23.15 uur. Zon.: Kolder op zolder. A.l. Aanvangstijden: Zon.: 2.30 uur. Palace: do. t-m. wo.: Een gekke dol le rare wereld. Aanvangstijden: do. t-m. za., ma. t.m. wo.: 3 uur zon. 4.30 en 8 uur. Zon: De Schone Slaapster, a.l. Aanvangstijden: zon.: 2 uur. ALMELO. Atelierroute langs ateliers kunstenaars Almelo, Borne, Deiden en Goor op elke eerste en laatste za. en zo. van de maand. Routes ver krijgbaar op za. bij de VVV, op zo. bij Jopy van Putten, Kerkplein (We vershuisje). BUURSE. Wandeling door Hane- bulten en Huurnebulten. Vertrek bij café De Kruisboer (G. J. Mulder), Alsteedsewu-g 23. Aangegeven met rode pijlen. Deelname gratis. DELDEN. Bezichtiging tuinen Kas teel Twickel. Iedere wo- en za. mid dag 13.30 14.45 en 16 uur zijn er rond leidingen, kaarten bij VVV a f 1, DENEKAMP. Rondl. kerk (13e eeuw) en beklimming toren (klokken uit 14e, 15e en 16e eeuw), elke ma. 16 Rondl. Stoeterij Tilligte (7 km. van Denekamp, richt. Ootmarsum). En- uur. Aanmelden bij VVV. tree f 0,50 elke ma. en do. 11-12 u. Bezicht. volgstation kunstmanen en sterrewacht. Elke di. 21 uur bij hel der weer. Entree: vrije gift. Adres: Oude Mekkelhorsterstr. Wandeling door natuurreservaten van Staatsbosbeheer, elke do. 14.30 uur, vertrekpunt Beekbrug, duur 1, 2 of 3 uur naar keuze. Honden niet toegelaten. Deelname gratis. Fietstochten elke di. 14.30 u. vertr. VVV. Deelname gratis. Tochten du ren plm. 1 a 2 uur. Inl. verhuur fietsen VVV. DEN HAM. VVV-puzzelrit voor au to's, motoren en brommers ied. dag. Avondwandelingen, elke wo. avond vertr. 20 uur v.a. museum Natura Docet, Oldenzaalsestraat. Deelname gratis, duur ca. 1 uur. Bezicht. klompenmakerij en ma ken en blazen midwinterhoorns, elke vr. 9-12 uur (gratis), Julianaplein. DIEPENHEIM. Zomeravondwandelin gen t.m. 21 aug. elke ma. en wo. avond, vertrek Raiffeisenbank 19.30 uur o.l.v. natuurgidsen. Rondl. park kasteel Warmelo oj.v. hoveniers, elke di. en do. middag van 14.00-15.30 u. Aanmelden bij VVV, en tree f 1,kind. tot 16 jaar f 0,50. Boottocht Twentekanaal naar re creatieoord „De Waarbeek", v.v. dag. Vertrek Haven U, 13.30, 15 en 18 uur. ma. t.m. vr. Vertrek 14.30 uur van busstation Stationspl. f 3,-, kind. t.m. Toerist, stadsrondrit t.m. 18 aug. 9 jr. f 1,50. HELLENDOORN/NIJVERDAL. Lichtroute t.m. 19 aug. Beschrijving bij de VVV. Openluchttheater, elke wo. av. spel „Krijgen is de Kunst". Kaarten V.V. „Op zoek naar wild", wand. di. 6 u. en do. 19 u. Vertr. parkeerpl. Toe ristenweg. Kaarten VVV.. Boswandeling Staatsbosch, di. 19 u. en wo. 9 uur Vertr. Parkeerpl. Toe ristenweg. WIERDEN Op de campings De Kie- kebelt en Tolplas optreden van Wier- dense Harmonie 26 juli: boerenka- pel van St. Jansharmonie 26 juli. Aanvang 19 uur. OLDENZAAL. Iedere zo. fietsen naar en op het Hulsbeek. Vertrek 10 uur vanaf VVV-kantoor. Iedere zo. rit van pl.m. 10 min. in met paarden bespannen koets over het Hulsbeek. Gratis. Vertrek Equi Resto. f 1,-, kind. f 0,75. Rondleiding in de St. Plechelmus- basiliek en torenbeklimming. Vertrek 15.00 uur iedere wo. WV-kantoor, f 1,— kind. f 0,75. OOTMARSUM. Rondwandeling en excursie door Ootmarsum, aansl. film over plaats en folklore, iedere ma, 19.30 uur. Vertr. WV-kantoor, f 0,50. Vertoning dia's over flora en fau na Heemkunde. Iedere di„ 20.45 uur. Wapen van Ootmarsum, entree: vrije gift. Rondritten per huifkar dagelijks behalve di. en zo. Inl. WV 05419- 1561, toest. 19. WEERSELO. Kunst- en antiekmarkt, ied. eerste za. van de maand. Bom- sestraat 30 telef. 05416-285. Na enige weken vakantie hervat de Holtense Muziekvereniging „HMV" vrijdagavond 4 augustus om 19.30 uur weer de wekelijkse repetities. Er zullen met het oog op bezoek van de Dinkelsbühler Knabenkapelle en het populairconcert dat deze ka pel (70 jongens en 8 volwassenen) op woensdag 9 augustus om 20.00 uur zal geven in de muziekkoepel in „Kalfstermansweide" enkele num mers „doorgenomen" moeten wor den die als aanvulling van het pro gramma van de gasten gespeeld zul len worden. Alle muzikanten worden daarom op deze repetitie verwacht. Er bestaat sinds kort een cosme tisch snufje om de vrouw een won dermooie oogopslag te geven. Het heet JANA shadowliner: wenkbrauw potlood, eyeshadow en eyeliner in één stift. De stiften zijn verkrijgbaar in verschillende natuur- en parel- moertinten zoals brown, blue, auber gine met daarnaast pearl-brown, pearl-aubergine enzovoorts. Al met een stuk of vier stiften sha dowliner (f 6,95 per stuk) is het mo gelijk om de ogen verrassend mooi op te maken. Zo kun je bijvoorbeeld silver op de wenkbrauw aan-brengen, om vervol gens de eyeline de natuurtint auber gine te geven. Pearl-aubergine onder en boven de eyeline harmonieert daar schitterend bij. De oogopslag wordt dan bekroond door de oogle den te voorzien van pearl-white.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3