Veel waardering voor scheidende leraar W. Ras HUWELIJK IN STIJL Oriënteringsrit was geen gemakkelijke opgave WAAR GAAN WE IIEEN? Duivenhouders leden verliezen Euregio Journal een fraai streekmagazine VEEL STRAFPUNTEN Ook leerlingen spraken zich uit Zeshonderd platen Spar- kleurwedstrijd ingeleverd Diploma-uitreiking LTS te Rijssen Geslaagden aan de Huishoudschool W aterfeest zwem club „T wen haars veld" Gebr. Willems eerste van Survilliers Flinke opbrengst Collecte Zware vlucht oud-papieracties Dorpsschool Weinig belangstelling voor populair concert HMV Vijf hoofdprijzen GESLAAGD yrifdag 30 Sw>i 1973 In de grote kantine van de L.T.S. recteur de heer P. T. de Ridder de diploma's uitgereikt aan de leerlingen die onlangs met goed gevolg eind examen hebben afgelegd. In totaal krijgen 151 leerlingen een diploma en onder hen waren de volgende Holte- naren Afdeling „Metaalbcwerken": D. van Beek, Burg. v. d. Borchstraat 7; F. F. Lubbersen, Espelo 8; M. Nijland, Beuseberg 54 (2e prijs); J. D. Ren- sen, Neerdorp 90; A. J. Stevens, De- vèntérweg N24; F. Meerman, Waar- denborchstraat 2; J. E. Scheperman, Schepenenstraat 12; E. J. Reterink. Kolweg 46; C. L-. Tromop, Bosch- kampsstraat 19; G. J. Aanstoot, Hol- terenkstraat 22. Metaalbewerken (afd. I.T.O.) H. Hof man, Tuinstraat 17; E. Klein Teese- link, Beuseberg 36. Afdeling Timmeren" B. J. Vukkink, Schoutenstraat 24; D. Kolkman, Beu seberg 58; T. G. J. v. d. Linden, Neerdorp 63. Afdeling „Schilderen" E. J. Stege- man, Deventerweg 16. Afdeling „Schilderen I.T.O." G. G. Dijkstra. Gaardenstraat 22 (le prijs) H. Z. Schutrups, Lageweg 41. Afdeling „Metselen" (Kopklas) J. Boode, Look 88; B. J. Nijland. Beu seberg 54 (3e prijs); A. G. H. Vin cent, Beuseberg 10; H. R. Beldman, Kolweg 69. Afdeling „Autotechniek" E. H. Vene klaas, Kozakkenstraat 20. Van de 25 Holtense jongelui die exa men deden werden er twee afgewe ten. Meer dan vijftig deelnemers versche nen zondagmiddag aan de start van de oriënteringsrit, die de M.A.C. ,,De Holterberg" in de gemeente Holten organiseerde. Het werd een mooie, maar ook bijzonder moeilijke rit over plm. 54 km. welke de deelnemers vanaf het clubhuis, café De Biester" via de Kerkhofsweg en de Beuken laan naar de Holterberg voerde. Van daar reed men naar Espelo, Dijker- hoek, het Holterbroek en via de Beu seberg naar het complex „De Haar" waar de finish was tegenover het per ceel Gaardenstraat 55. Daarna reed men naar het punt van uitgang café „De Biester", waar de rekenkamer was ingericht. REGLEMENT Het K.N.M-V. stelt nogal formele eisen aan deze ritten zodat het voor alle deelnemers een moeilijke opgave werd om daaraan precies te voldoen, hetgeen aan het einde ook wel bleek uit het aantal strafpunten, dat moest worden toegekend. De rit was uitgezet door de heren J. Markvoorl, F. Schip pers en H. Oolbekkink. In café ,,De Biester" was er nogal wat commen taar. waar de heer Oolb< kon de critici over het algemeen wel over tuigen van hun ongelijk. Men had de zaak keurig op papier. De vraag is echter wei of ieder er zo plezier aan blijft beleven- Voorzitter Schooien bracht de orga nisatoren, de controleurs en hun hel pers dank, alsmede de deelnemers en deelde vervolgende de prijzen, be staande uit gebruiksvoorwerpen uit. Er deden tal van zomergasten aan deze rit mee. Op 12 juli wordt een zuiver toeristische route gereden in, het bijzonder bestemd van de zomer gasten, deelde de voorzitter nog me de. De uitslag van deze middag was als volgt: 1 Brok, Lemelerveld 287 sip.. 2 W. Wevers, Holten 302 pnt.; 3 G. Schooien. Holten 311 pnt.; 4 H. Klein Teeselink, Holten 328 pnt.; 5 Nijenhuis Colmschate 331 pnt; 6 J. Bos. Hellen- doorn 341 pnt.; 7 Joh. Arfman. Holten 342 pnt.; 8 Kempenner Hoensbroek, 345 pnt.; 9 Veldkamp, Raalte 354 pnt.; 10 W. Klein Velderman, Holten 367 pnt.; 11 Wiersma, Dokkum 378 pnt.; 12 G. H. Bosman. Holten 3 pnt.; 13 G. Jansen, Holten 388 pnt.: 14 J. A. Jansen, Holten 389 pnt.; 15 W. Barvelink Holten 401 pnt. en 16 J. A. Aanstoot Holten 411 pnt. De postduivenvereniging De Berg- vliegers nam met 106 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Survilliers (Frankrijk) (afstand 450 km). De duiven werden gelost om 6.20 uur. De vlucht had een traag verloop we gens regen en mist. Aankomst eerste duif van gebr. Willems 13.00.11 uur. Laatste duif 17.40.17 uur. De uitslag van de eerste tien was: 1 en 2 Gebr. Willems, 3 H. van Beek, 4 G. Steunenberg, 5 en 10 A. ten Dam II, 6 J. Aaftink, 7 en 8 L. Gazan en 9 A. ten Dam I. Voorzitter L. Gazan, die nog steeds de naweeën ondervindt van zijn ver blijf in de Duitse concentratiekam pen, moet voor de 12e keer geope reerd worden. De leden hebben ons verzocht hem namens hun sterkte toe te wensen bij deze opname. De Postduivenvereniging „Snelle Wie ken" te Markelo, met leden uit Hol ten nam zaterdag deel aan de wed vlucht vanaf Chatereaux (Frankrijk), afstand plm. 700 km. De vlucht had een slecht verloop, van de 62 inge- korfde duiven hadden er zaterdag nog maar drie de thuishaven bereikt. Ook zondag kwamen er nog weinig duiven terug. De duiven werden zaterdagmorgen om 5.45 uur gelost. Aankomst eer ste duif van J. Hassink, Markelo om 17.31.30 uur; 2 H. Voortman, Markelo 19.30.47 uur; 3 Joh. Paal man 19.44.06 uur. Zondag: 4 J. Has- De zwemclub „Twenhaarsveld" or ganiseert op dinsdagavond in het ka der van de 18e Holtense Braderie een „Waterfeest" in 't natuurbad „Twen haarsveld". Daarbij staan de volgen de nummers op het programma: 1. zaklopen (t.m. 10 jaar); 2 plaatjes op duiken (11 jaar en ouder); 3. hardlo pen (t/m 11 jaar); 4. luchtbeddenrace (12 jaar en ouder); 5. hindernisrace (t/m 12 jaar); 6. bekerrace (t/m 12 jaar); 7. afvalrace (van 8 tot 80 jaar) 8. touwtrekken (12 jaar en ouder); 9. worstelen op de balk (mannen 16 jaar en ouder). Dal alles gebeurt in of bo ven het water. De wedstrijden begin nen om 18.30 uur. Het bad is dan niet voor het zwemmend of badend pu bliek geopend, maar er is vrij entfee voor het waterfeest. De kosten van deelname bedragen 50 cent per num mer. Opgave kan geschieden aan het bad. sink, Markelo 08.01.57 uur en 5 G. J. Bekkernens Holten 10.22.51 uur. Het was de laatste fondvlucht. Zondag werd met 74 duiven deelge nomen aan de Midfondvlucht vanaf Compiegne (Frankrijk) afstand plm. 400 km. De duiven werden gelost om 7.00 uur met zuidwesten wind. Deze vlucht had een normaal verloop. De uitsiag van de eerste tien duiven was: 1. H. Voortman, Markelo 12.20.48; 2 J. Paalman, Holten 12.21.34 uur; 3 en 4 G. J. Schuiterd, Holten resp. 12.21.58 uur en 12.23.18 uur, 5 H Voortman, Markelo 12.24.47 uur; 6 j. Scholte in 't Hof 12.25.13 uur; 7 Comb. P en D. 12.27.32 uur; 8 E. Hendriksen, Mar kelo 12.29.57 uur; 9. J. Hassink Mar kelo 12.30.12 uur en 10. H. Voortman, Markelo 12.33.07 uur. DEVENTER E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. Vrijdag 30 juni t.m. woensdag 5 juli te gek om los te lopen a.l. vrijdag 30 juni en zaterdag 1 juli, nachtvoorst. Liefde voor het huwe lijk (2e week geprol.) 18 jaar; zaterdag 1 juli zo. 2 juli en wo. 3 juli matinee om het goud van El Paso a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur vrij. 21 en 23.30 uur za. 14. 18.30, 21.30, 23.30 uur zo. 14, 16. 18.30 21 uur. wo. 14 en 20 uur. CINEMA: Lange Bisschopstraat, tel. 11100. donderdag 29 juni t.m. woensdag 5 ju li Aristocats a.l. vrijdag 30 juni en zaterdag 1 juli nachtvst. Remmen los in Missisippi 18 jaar;. Aanvangstijden: do. 20 uur vrij. 20- 24 uur za. 14-18.45-21.15-24 uur. zo. 14- 18.45-21.15 uur ma. di wo. 14 en 20 u. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 29 juni en vrijdag 30 juni Gendarme in New York a.l. zaterdag 1 juli en zondag 2 juli gen darme in Saint Tropez a.l. zondag 2 juli matinee Zeven gladia toren van Sparta. ma. t.m. wo. 5 juli gendarme op drift a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 uur. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. t.m. 10 juli Jan Batterman, grafisch werk. Openingstijden dagelijks 10-17 en 19-21 uur za. .avond zo en ma. gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848 wegens vakantie gesloten. GALERIE TROG-ART, Hofstraat 2 tel. 16733. t.m. 21 juli Liesbeth Wiersma, wand kleden. Openingstijden: dagelijks 13.30-17.30 uur vrij. idem en 19-21 uur zondag en maandag gesloten. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK Kloos ter 3 tel. 16512. 12 eeuwen boek en schrift een keuze uit 20 jaar aanwinsten 1952-1972. WEVERIJ PLOEG, toonzaal Bergs- straat 51-53 tel. 19639. t.m. 16 juli Tentoonstelling van mas kers gemaakt door lezers en lezeres sen van het weekblad Margriet. Openingstijden: dagelijks 9-12.30 en 13.30-17 uur. Za. en zo. gesloten. Toe gang gratis. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, tel. 14556. antiek speelgoed en antieke kostuums, stijlkamers. MUSEUM DE WAAG, Brink tel. 14556 Antieke fietsen, keukens, zilver en aardewerk. Openingstijden: beide musea dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. Zo: 14-17 uur. LEBUINISTOREN. Grote Kerkhof tot 19 aug. toren dagelijks te beklimmen (beh. zo.) ma. t.m. za. 9-12 en 14-17 REDERIJ SCHEERS, Woonschip Eu reka, Worp tel. 15914. Diverse afvaar ten naar plaatsen in de omtrek naar Gorssel vv zo. di wo do Vertr. Deven ter 10-12-14-16 uur vertre. Gorssel 11.15-13.15-15.15-17.15 uur. Deventer Terwolde-Scherpenhof, zondags: De venter 10.15-12.15-14.15-16.15 uur ver trek Terwolde: 11.15-13.15&15.15-17.15 uur. De jaarlijkse collecte van het Ne derlandse Rode Kruis behoort weer tot het verleden. Men schrijft ons: Was de opbrengst van de collecte van 1971 f 3176.50 plus een gift ineens van f 5000, dit jaar bedraagt de op brengst f 3.528,03, waaronder 'n par ticuliere gift van f 100.00. Als we dus die geweldige gift van f 5000.- van vorig jaar even buiten beschouwing laten en uitgaan van de opbrengst der zakjes van vorig jaar (f 3176.50), kunnen we toch weer. zo als trouwens ieder jaar het geval is, een toename constateren en wel van f 351.53. Aan alle gevers en aan alle collec tanten een woord van oprechte dank. Het stemt blij in deze tijd van veel vragen om financiële steun, toch weer een zo mooi resultaat te mo gen vermelden. De oud-papierakties van de O.L. Dorpsschool hebbn, blijkende de zo juist verschenen Schoolkrant 't Slurf je in het jaar 1971 f 2526,69 opge bracht en de film- en diavertoningen met de film van Holten f 407,25. Met het saldo over 1970 ad f 458,42 vorm de dit een eindbedrag van f 3.382,36. Een formidabel bedrag, hoofdzake lijk door de kinderen bijeengebracht, waarvoor men mooie en nuttige din gen heeft kunnen aanschaffen t.w. als apparatuur een copieerapparaat, snij- middelenhandenarbeidartikelen, beeldstrips, handleidingen (boeken) en voorts E.H.B.O.-artikelen, waar mede in totaal een bedrag van f 3.214,32 gemoeid was. Er blijft dus nog een bedrag van f 168,04 in de pot. Leden van de oudercommissie hebben de kas, en bescheiden gecon troleerd en de penningmeester, de heer B. J. v. d. Weijden, dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. „Wij hebben veel plezier van deze bron van inkomsten" schrijft, het hoofd der school, de heer B. H. Brou wer. Er zijn weer heel wat papier- punten aan de jongens en meisjes toegekend. De muziekvereniging „H.M.V." hield woensdagavond op de muziekkoepel in Kalfstermansweide een z.g. ,,zo- meravond"-concert, onder leiding van haar dirigent, de heer H. J. Fransen. Het werd een populair concert, dat wil zeggen, dat er muziek ten gehore gebracht werd, die ook de niet-mu- ziekkenners aanspreekt Behalve mars muziek werden ook z.g. lichte populai re nummers ten gehore gebracht o.ia. „Moonlight Serenade" van Glen Mil ler. „Loxe-boogie" van Lex Abel, „Count Seven" van Henk van Lijn schoten en „.Music to relex" van Willy Hautvast. Het geheel klonk zeer verdienstelijk, maar het was jammer dat maar zo'n veertig a vijftig de moeite hadden genomen om naar Kalfstermanswei de te komen om van deze muziek te genieten. Verschenen is het eerste nummer van „Euregio Journal" tijdschrift voor economie, regionale politiek en recreatie. H«t is een- tweetalige ma gazine voor de bewoners van een be langrijk deel van provincies Overijs sel en Gelderland (Twente en de Gel derse achterhoek) en hun zusterge- bieden in West-Duitsland (delen van Westfalen en Niedersachsen) in de Nederlandse en Duitse taal. Het wil de grens tussen de twee huidige re gio's doen vervangen en door middel van gerichte informatie en voorlich ting de streekbelangen bevorderen en zo tot een hechte samenwerking ko men. Euregio-Journal verschijnt tweemaan delijks. Het eerste nummer in offset druk is verlucht met fraaie illustra ties. Blijkens de gekleurde landkaart wordt Holten ook tot het versprei dingsgebied gerekend. Wij hebben er zelfs een omschrijving van ons Hol- tens Nieuwsblad in gevonden, naast de regionale dagbladen. Euregio-joumaal wordt uitgegeven door J. W. v. d. Steeg/B. A. Knoop te Enschede en Nordhorn, terwijl het Nederlands uitgevers adres is: Hyan- cintstraat 40b te Enschede. Redacteur Nederland is G. Kuipers, Varviksingel 208, Enschede. De abonnementsprij» bedraagt f 12.- per jaar. HOLTEN Aan de Huishoudschool „De Noordenbarg" slaagden de vol gende candidaten voor het diploma P: E. J. Kappert, E. Klein Teese link, J. A. Meilink, F. W. Oosterkamp W. T. Leeftink, H. G. Paalman, R. Tuitert, G. Pinkert uit Holten, G. Wichers uit Bathmen, Z. Vruggink en S. G. Steenhuizen uit Rijssen, L. H. van Ens-uit Okkenbroek, en J. Hekkert uit Diepenveen. Voor het diploma T slaagden: A. Bos, W. G. H. Kevelam G. Meijer, A. H. Rosman, G. Verveda, W. J. H. Vincent, J. J. Vukkink, J. Nikkels, H. Luggenhorst, J. Pollemans, B. Scheperbo'er, G. W. Baltes, A. H. Stegeman G. Boode, C. Paas, W. J. Veenstra, A. Krikkink. W. Redeker, E. W. Reilink, J. G. E. Toorneman uit Holten, S. G. Steenhuizen uit Rijs sen, B. W. Vosman uit Okkenbroek, G|, J. W. Holmar, E. Bakker, B. J. Bronsvoord. A. Haverslag, M. Koop en F. W. Rietman uit Bathmen, H. H. Nijenhuis uit Haarle, H. J. Aan stoot, G. A. Eertink, J. Hofman, H. J. Krijgman, J. B. Sligman, B. H. Westra uit Markelo. Voor het diploma P aanvullend T, slaagden: T. Oolbekkink, Holten, G. H. Schooien. Bathmen, J. H. Jansen Raalte en G. Haverslag Okkenbroek. Drie candidaten kregen een herexa men. Er werden geen candidaten af gewezen. Aan de Chr. Nationale Schilders school te Zwolle slaagden voor het diploma ..Meester-schilder" Johan Rietman. Rijssenseweg L 25 en Wim Jansen, Bergmanstraat 10. werden woensdagavond door de di re had hem gekenschetst als „wils krachtig". Nou wij hebben het gewe ten zei Ras Jr. over gezag en dici-i pline wordt anders gedacht. Men wil in de eerste plaats een stuk vorming en dan volgt vanzelf het verlangen naar kennis. Ras Jr. dankte de spre kers voor de oprechte woorden tot zijn vader gesproken. Ten slotte sprak de directeur de heer R. Mud de heer Ras en zyn vrouw toe, die er o.m. op wees, dat de heer Ras een arbeidsperiode van 45 jaar op deze dag afsloot. Hij noem de hem een man van uitstekende plichtsbetrachting, met een goed ka rakter, een goed humeur, van onbe rispelijke levenswandel en dicipüne In de klas. Hy noemde zich de tolk van velen, die van de gaven van de heer Ras hebben mogen profiteren. Hij heeft krachtig bijgedragen tot de opbouw van de u.l.o. tot scholenge meenschap. Ook mevrouw Ras heeft by gedragen tot de bloei van de school door veel dingen te stimule ren. De heer Mud bood een grote foto van de school aan. De heer Ras heeft alle sprekers stuk voor stuk bedankt en daarmee een stuk geschiedenis van de school de revue laten passeren. Hij bracht allen dank voor hun sympathieke woorden en de cadeaus. Daarna bleef men nog gezellig byeen onder het genot van énkele consumpties. De heer J. Broer e (l.) drukt zijn collega, de heer W. Ras, na zijn toespraak ter afscheid de hand. Tan de veie kleurplaten, die Pipo de Clown en Mamnvaloe, bij de opening van de Spar Supermarkt van de hr. H. Koopman aan de kinderen hebben uitgereikt zijn er ruim zeshonderd in de meest artistieke vormgeving en kleuren ingezonden. Ze zijn beoordeeld door de kleuterleidsters, de dames Gorkink en Gierveld van de kleuter school aan de Tuinstraat, die er zeker zeer veel hoofdbrekens mee gehad hebben om daar de uitslag van vast te stellen. Woensdagmiddag had in de Supermarkt de prijsuitreiking plaats door de heer Koopman, die een groot aantal kinderen om zich verzameld had. De vijf hoofdprijzen werden als volgt toegekend: le prijs: Nicilien Roelofs, Holterenkstraat 10 (10 jaar) een fiets. 2 pr. Bennie Müller, Smidsstr. 8 (8 jaar) een droomtent, 3e pr. Jan Belt man, Oranjestraat 15 (11 jaar) een opblaasbare boot, 4e pr. Jennie Nij- kamp, Boschkampstraat 28 (6 jaar) rolschaatsen en 5e pr. Lia Nijmeijer, Kozakkenstraat 20 (9 jaar) een school tas. De volgende twintig kinderen ontvin gen een troostprijs in de vorm van schooletui, poppen enz.: Lex Schelle- vis (4), Birgit van Zon (5), Roelof van de Broek (4), Henk Boode (6), René Schoofs (9), Eddie Willemink (8), Bert Meesterberends (6), Helma Bulsink (5). Ria Broekmaat (8), Wilco Stam (7). Zwaantje Schuppert (11). Marlies Disseveldt (11), Marijke Cer- meraad (12), Gert Jan Scheperman (7), Henri Kemper (10), W .Stam (12), Ans Kemper (10), Jan Marselink (10), (10), Gerard Kemper (12) en Har- rie Kemper (9). Het huwelijk, dat voltrokken werd door burge meester mr. W. H. Enklaar, kreeg veel belang stelling, ook al doordat het bruidspaar, met vrienden, allen gezeten waren op een 10 meter lange „omdrijf wag en", welke bestuurd werd door Gerit Jan Jansen (Menum). Het bruidspaar Bos- schers-Ulfman vestigde zich inmiddels op ervê „Helderman" in de Beuseberg. De heer W. Ras, leraar aan de openbare scholengemeenschap heeft donder- lagmorgen, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, jn de aula van de school, afscheid genomen van oudercommissie, collega's en (aderen met wie hij uit hoofde van zijn werkkring in aanraking kwam. Het ,rerd een waar huldebetoon voor deze leerkracht, die 16 jaar in Holten werk zaam is geweest en een van de eerste der „Mohikanen", die aan het kleine ^o-schooltje met 3 leerkrachten pioniersarbeid heeft verricht," zoals burge meester, mr. W. H. Enklaar, het uitdrukte. Het was toen „de mouwen opstro pen en de borst nat maken". De heer Ras is al die jaren de school trouw ge bleven. Er is trouwens weinig wisseling geweest en dat bewijst, dat de sfeer goed was. „Aan een school met 40 a 50 leerkrachten kent men elkaar nauwe lijks meer," maar die van het eerste uur kennen we zoveel te beter" had de burgemeester reeds gezegd. Tonnie Nijland slaagde te Deventer aan de r-k. Nijverheidsschool voor meisjes voor het diploma 3-jarige LHN O-T-ri chtin g. Vorige week vrijdag brachten inmiddels ge trouwde vrienden uit de Beuseberg, GEB-mon- teur Jan Bosschers, naar zijn op de Kol wonende bruid Jannie Ulfman, die bejaardenverzorgster is. Jan z'n vrienden waren allen stijlvol zwart ge kleed, compleet met bolhoed, met hun echtgeno tes in het „lang". Deze afspraak dateerde nog uit hun vrijgezellentijd toen de laatst trouwende een bijzondere trouwdag werd toebedacht. De burgemeester herinnerde aan bet experiment, diat aan de school plaats vond en waarin de scheiden de leraar een belangrijk aandeel beeft geleverd. Hij bracht hem dank voor zijn uitstekende arbeid. De bur gemeester werd ingeleid door de voorzitter der oudercommissie de heer L. C. van de Bovenkiamp, die in bijzonder welkom heette de oud-direc teuren v.d. school de heren J. Sinne- ma en H. J. Hiddink, beiden momen teel inspecteur van het onderwijs in Groningen, met hun echtgenotes. In ulo-bootje D« heer J. Broere, sprekende na mens alle collega's herinnerde er aan, dat de heer Ras op 10 jan. 1956 met hem in het u.l.o.-bootje stapte. Met kapitein Sinnema voerde men al spoedig een goede koers toen men in 1958 in de stroomversnelling kwam door het u.l.o.-experimenL De grote verdienste van collega Ras was, dat hij zich geheel op dit heeft ingesteld, toen men geen voorbeelden had en niemand om raad kon vragen. Ook aan de ontspanning heeft de heer Ras veel bijgedragen. Hij bood met zijn hartelijke gelukwensen de heer Ras een fototoestel aan en mevrouw Ras bloemen. De heer Van de Bovenkamp zei in zijn felicitatietoespraak, dat de schei dende leraar zeer veel gedaan heeft, voor het welzijn van de kinderen en dat zijn er enkele duizenden! Hij dankte hem ten zeerste namens alle ouders en bood een aanvullend ca deau bij het fototoestel aan. De heren Sinnema en Hiddink voer den ook het woord met een meer per soonlijk karakter, waarin in korte tijd heel wat persoonlijke herinneringen werden opgehaald. „Het was de ver dienste van de heer Ras, als de jon gere krachten eens teveel tegelijk wil den, hij hen wat afremde met er op te wijzen,dat er ook nog examens waren en dat de kinderen dus ook wat moesten leren. Hij heeft in die tijd bijzonder veel bijgedragen tot de school, die zij geworden is. Hij was de stabiliserende factor," aldus de heer Sinnema. Dank der leerlingen Tussen de oudere sprekers door kwamen de leerlingen de heer Ras een geschenk aanbieden en spraken zij zeer waarderende woorden. Her man v. d. Voet Mavo III (3e klas) bood een boek aan. Rikte Rensen, Mavo IIIc een bloemetje en een boe- kenbon, Bert Nijenhuis van Mavo Illd en Bertus Nikkels van Mavo IV boden eveneens geschenken aan. Allen wensten hun onderwijzer toe, dat hij nog vele goede jaren tege moet mocht gaan. Dicipline Een zoon van de scheidende leraar sprak over de verhouding van zijn vader tot de leerlingen. De heer Broe- Deprijsuitreiking van de Spar-kleurwedstrijd in de su permarkt van de heer H. Koopman.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5