EXTRA VOORDEEL... Firma J. W. Dollekanp en Zn. „DE BOUWHAL" ervaren chauffeur Bedenk nog even... sgssac Besehkaisips- ©ESiLOTEB I. H Pronk k-n;;p^«^29r £K"-g98r A -158, WsM° cass""e I ^95J BOS Braderie- en verbouwingskoopjes en er werd! we! gebakken Firma A. M. lijkamp eis In. VERHUISD straat 21 kunstgebitten- reparaties Diploma machine- schrijven Zwartbonten in 't stamboek Twee avonden van bezinning Jeugddienst Achttien dames gaan autocrossen CIIEPVRIES Vrjjdag 30 juni 1972 -.yryda 3LAUPUnkT W* 0#rt* FM - 2*^G 19-32, 40- batterij e neivoeding- adviospf,is lexpetwoord. Radio en TV, M"5" «WW'S 1®0S. IBkSF. »P* druK-N W"" "xPERFPBUS L Hoi van enorr de e I „Twc symp lie, c prog i popf< groep staat Zatei 20.00 Op vrijdag 7 jullli a.s. hopen oinze lieve ouders en grootouders hum 40- jarig huwelijk te her denken. M. Paalman T. Paalman- Kalkman Dait zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wans vam hun dankbare kinderen en kleiinlkimder en Holiben, juni 1972 Espdlo 5. Gelegenheid tot felici teren: des avonds van 19.30-23.00 uur in hotel Vosman, Oranjestr. 38. Voor de vele gelukwen sen, bloemen en kado's zeggen wij familie, burem, vrienden en kennissen hartelijk dank. Mede door hun' aanwezig heid heibban zij omze hu welijksdag onvergetelijk Garri't en Bertiha Jansen Holten, juini 1972 Doventerweg 39. DANKBETUIGING Voor de velfe felicitaties, bloemen en cadeaus, wcü- ke wij bij ons 25-jarig hu welijksfeest mochten ont vangen, zeggen wij aam allen heel hartelijk dank. W. Rensen W. F. Rensen- Stewens Holten, juni 1972 Espelo 77. 40 jaren Riek en Vosje, 40 jaren wel en wee. Wie dit mat hem wil gedenken Komt 6 juli op de thee. Receptie in hotel „Vosman" van 15.00-18.00 uur ter gelegenheid vam het 40-jarig huwelijk van H. B. VOSMAN en F. V0SMAN-BEUKK Hum kinderen en kleinkinderen. Holten, juli 1972 Oranjestraat 36. Langs deze weg zeggen wij u allen hartelijk dank voor de vele felicitaties, bloemen en cadeaus die wij bij ons 40-jarig huwelijk mochten ontvangen. H. Koopman T. Koopman-van Essen 1 Holten, juni 1972 Dijkerhoek 74 DANKBETUIGING Hartelijk dank voor uw blijken van belangstelling, felicitaties, bloemen en cadeaus, die wij ter gele genheid vam ons 25-jarig huwelijk mochten ontvan gen. B. J. en Tr. Vukkimk. Holten, juli 1972 Tuinstraat 18. Speciaalzaak in Smyrna - Soedan Breiwol en alle andere handwerken HANDWERKHUIS Larenseweg 26 Telefoon 1981 Prijzen noemen heeft geen enkele zin. U gelooft het toch niet. Kom kijken.en kopen voor prijzen, die u passen. VAKANTIEGELD...? BESTEEDT HET GOED bij ORANJESTRAAT 69 TELEFOON 1437 Vakantie voor de bezorgers van 3 i.e.m. 15 juli Brood gehaald 10 ct minder. Bestellingen van f 25,of meer (ook telefonisch op nr. 1301) worden bezorgd. De warme bakker DIJKERHOEK van Kozakkenstraait 8 naar We/gems vakantie van 1 tot en met 15 juli. TELEFOON 2166 Smederij G. J, Nijland ESPELO Wij kunnen tot 24 juli a.s. geen aannemen wegens vakantie van de tandtechniker. W. G. VAN GEENHUIZEN Herenkapper Dorpsstraat 60 Radio Schoneveld Rijssen Haarstraat 44 Hobbyhuïs Pannenbakkersstraat 14 Telefoon 1700 Tijdens de bouwvakvakantïe geopend en gaarne tot uw dienst De tijd is weer aangebroken, waar in velen van ons meer gebruik ma ken van de natuur. Daarom is het goed eens "na te gaan, wat we kunnen doen om zo weinig mogelijk schade te berokkenen en om met z'n allen te kunnen blijven genieten!! Overheid en particuliere instellin gen, zorgen, zoveel zij kunnen, voor het behoud van onze natuurgebieden en ook voor voldoende recreatieve voorzieningen. Dit alles kost vele mil joenen guldens, die we uiteindelijk zelf moeten opbrengen. De Stichting Recreatie stelde, ge steund door verenigingen werkzaam op natuurbeschermingsgebied, een aantal richtlijnen samen, die ons kun nen helpen goede gewoonten aan te kweken, om te tonen dat we eerbied en waardering hebben voor de na tuur en het landschap hebben, die van ons allemaal is en die we voor onze gezondheid even nodig hebben als brood. Hier zijn ze, die goede gewoonten! 1 Wij beschadigen geen bomen en struiken De bomen en struiken vormen mede het mooie landschap waar we van ge nieten. Ze zijn als het meubilair thuis. Wanneer ze er niet zijn is het kaal en ongezellig, wanneer ze be schadigd zijn is het lelijk om er naar te kijken. Ruk daarom geen takken af en snij niet in de stam. Thuis doen we dat ook niet in de tafel. Struiken en bo men zijn levende dingen die u onher stelbaar kunt verwonden. Vooral als ze staan te bloeien of als ze nog klein zijn Beschadig nooit jonge aanplant, want de boompjes van vandaag vor men het bos van morgen. 2 Wij laten de bloemen staan In het wild groeiende bloemen ge ven kleur aan het landschap waar door het een lust is er naar te kijken. Daarom laten wij de bloemen bij voorkeur staan. Willen wij er toch een paar pluk ken, dan alleen wanneer er heel veel bij elkaar staan, zodat het niet op valt als er een paar ontbreken en we de geplukte bloemen zo kunnen ver zorgen dat we er thuis nog iets aan hebben. Bloemen plukken om ze even later weg te gooien is zinloos. Wanneer we bloemen plukken, rukken we de planten nooit met wortel en al uit de grond. Zeldzame bloemen laten we altijd staan. 3 Wij laten de vogels en andere dieren met rust Wanneer wij thuis onnodig worden listig gevallen verzetten we ons ♦aartegen. Vogels en andere dieren kunnen dat niet. De natuur, de bo men en struiken, het water, zijn hun thuis. Daarom laten we de die ren met rust; ook hun nesten, eieren en jongen. We verplaatsen jonge dieren niet want dan kunnen de ouders ze, niet meer terugvinden, wat een onher roepelijke dood voor de jongen bete kent. 4 Wij zijn uiterst voorzichtig met vuur in bos, hei en duin Eén onvoorzichtigheid met een brandende of smeulende lucifer, met een nog brandende sigaret of si gaar, met het uitkloppen van een pijp en een prachtig stuk bos, hei of duinterrein gaat in vlammen op. Eén onvoorzichtigheid met een pri mus of ander kooktoestel en weer is aan een natuurgebied voor jaren onherstelbare schade toegebracht. Eén onvoorzichtigheid met vuur en vele verbrande dieren liggen te midden van de nog smeulende res ten van een eens zo mooi landschap. Daarom roken we niet in bos, hei of duin. Vooral niet in de droge tijd. We zorgen er altijd voor dat alles wat smeulen kan is gedoofd voor we ver trekken. 5 Wij gooien nergens afval neer Wij doen buiten of we thuis zijn en dus gooien we niets zo maar op de grond of in het water. Het is vies, lelijk en gevaarlijk. Vies, omdat etensresten, papier, blikjes, glas, plastics enz. voor ande ren onsmakelijk en onhygiënisch zijn. Lelijk, omdat ze in de natuur niet thuishoren en vooral plastic niet ver teert en dus de natuur blijvend ont siert. Gevaarlijk, omdat papieren vaak door kinderen worden gebruikt voor het stoken van vuurtjes waar dat kwaad kan. Bovendien kunnen kapot te flessen en lege blikjes lelijke wonden veroorzaken. Afval weggooien in open water is een gevaar voor ons aller gezond heid. Er komen ratten op af. Er ko men ernstige ziekten van. Afval weggooien uit een auto op de weg of langs de kant is levensge vaarlijk. Er komen vogels op af. De volgende automobilist schrikt, waarvan een ongeluk het gevolg kan zijn. Afval weggooien uit de trein is na tuurlijk net zo gevaarlijk. En net zo onbehoorlijk. Afval weggooien uit een boot is 'n bedreiging voor onze watersporters. We gooien alle afval in oen daar voor geplaatste bak. Op heel veel plaatsen buiten staan genoeg van die bakken. En als ze er niet staan, ne men we alle afval mee terug naar huis, bijvoorbeeld in een speciaal daarvoor meegenomen plastic zak. 6 Wij helpen mee de rust in de natuur te bewaren De natuur is het toevluchtsoord voor velen die het dagelijks lawaai willen ontvluchten. Van de rust in de natuur kan een heilzame invloed op de mens uitgaan. Daarom zorgen we ervoor dat we die rust niet verstoren door geschreeuw, gegil of lawaai. We laten onze draagbare radio's thuis of in de auto. Kunnen we er zelfs geen dag, ja geen uur zonder, dan zetten we de radio of de band recorder of de pick-up zó zacht, dat anderen het niet kunnen horen. 7 Wij zetten onze auto op een daarvoor bestemde plaats Auto's zijn gemakkelijk om ons te verplaatsen. Ze kunnen mooi zijn op de weg en we kunnen er met trots naar kijken. In het landschap vallen ze echter uit de toon en in een bos staan ze foeilijk. Ze kunnen, de plantengroei vernielen. Daarom stappen we uit aan de rand van een natuurgebiied en par keren zo mogelijk op een daarvoor aangewezen plaats, altijd zo dicht mogelijk bij elkaar. Wij helpen daardoor anderen bij 't vinden van een plaatsje, waarmee we zelf ook zo blij waren, en sparen de schoonheid van de natuur. Auto's wassen doen we alleen op parkeer plaatsen. 8 Wij houden rekening met anderen bij het plaatsen van tent of caravan Bij voorkeur plaatsen we onze tent of caravan zoveel mogelijk aan de rand van het terrein waar we wil len verblijven. Zo storen we anderen niet in hun uitzicht en blijft de meeste ruimte vrij. Dat is ook van groot belang voor de kinderen, die thuis en op straat toch al zo weinig speelruimte heb ben. 9 Wij nemen de plaatselijke regels en voorschriften in acht In ons dichtbevolkte land is het voor een goede gang van zaken noodza kelijk dat regels en voorschriften worden gemaakt. Die hebben alleen maar tot doel onze eigendommen te bescher men en ieder het zijne te geven. We hebben daar allemaal belang bij. Denk alleen maar aan het ver keer. Als we daarbij de regels niet opvolgen, dan zitten we zó in de na righeid met opstoppingen, letsel en grote schade. Dit geldt ook voor het gebruik van onze natuur- en recrea tiegebieden te land en te water. Om Voor het diploma „Machineschrij- ven" slaagden aan de Huishoudschool ,,De Noordenbarg" de volgende can didates E. J. Kappert, R. Tuitert, G. Pinkert, W. T. Leeftink, W. G. H. Kevelam, G. Meijer, A. H. Rosman, G. Verveda W. J. H. Vincent, J. J. Vukkink, J. Nikkels, H. Luggenhorst, J. Pollemans, W. J. Veenstra, A. Krikkink, W. Redeker, E. W. Reilink en J. G. Toorneman uit Holten, S. G. Steenhuizen uit Rijssen, J. H. Hek- kert, Colmschate, L. H. van Ens, G. Haverslag en B. W. Vosman, Ok- kenbroek, J. Hekkert, Diepenveen, G. H. Schooien, G. J. W. Holmar, E. Bakker, B. J. Bronsvoord, A. Haver slag, M. Koop, F. W. Rietman, Bath- men, H. H. Nijenhuis, Haarle, H. J. Aanstoot, G. A. Eertink, H. J. Krijgs man, J. B. Sligman, B. H. Westra, Markelo. Drie candidaten werden af gewezen. te zorgen dat ze mooi en bruikbaar willen blijven nemen we allemaal de regels en voorschriften in acht. 10 Wij ontzien gemeenschappelijk en andermans eigendommen In een groot aantal recreatiegebie den, zoals bossen, natuurmonumen ten en nationale parken, mogen we ons vrij bewegen. We hoeven zelfs niet altijd op de paden te blijven. Dit legt ons de verantwoordelijkheid op ons in zo'n gebied te gedragen alsof het ons eigen bezit is. Daarom slui ten wij achter ons de hekken, waar door geen vee en wild kan ontsnap pen met alle gevaren van dien. Daarom graven wij beslist, niet in de begroeiingen, ook niet in de duinen. Daarom lopen -wij niet over pas gezaaid gras of over andere gewas sen, waardoor de eigenaar schade lijdt. Wij nemen dus overal de normale regels van fatsoen in acht. ,,Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet". Door de inspecteur van het NRS de heer E. Mastenbroek werden de vol gende koeien van het zwartbont vee slag ingeschreven: Gerda B 78 eig. H. Vrugteveen; Doutje A 65 B 80 eig. H. Stegeman; Jetske 73 b77, Hiltje 20 b79, Hiltjes 19 b79 en Hiltje 22 b 82 eig. G. J. Veneklaas Slots; Zwartje 19 b78 eig. H. J. Huzen; Dina 61 b78 eig. H. J. Nijland; Niesje 53 b 80, Dirkje 10 b 81 en Leentje 27 b79 eig. D. J. Ribbink: Trijntje 28 b76, Minke 8 b79, Jennie b79, Geertje 60 b 83. Willy 2 b77, Klaske 13 b 80^Afke 79 b 80, eig. G. J. Nikkels; Aafke 13 b87 en Gerrie 24 b 80 eig. G. J. Klaasses; Trijntje 34 b 80, Reinie 3 b79 en Ma- nigje 9 b76 eig. H. Jansen; Pietje 22 b 84 eig. Js. Jansen; Lies 24 b 84 eig. H. Markvoort; Klara 22 b79 eig. A. F. Nijland; Jantje 19 b79, Metha 135 b75, Dinie 16 b 81, Roelie 28 b 80, Jantje 34 b 82, Jantje 20 b 80 eig. J. Lubbersen; Ike 20 b78, Ike 17 b78 en Coba 6 b 80 eig. H. J. Struik; Willy 13 b 82 eig. wed. J. W. Riet berg; Lucie 92 b79, Sjoukje 111 b79, Marie 116 b 82, Willv 45 b78 en Bet- je 201 b77 eig. erven P. G. Cats; Nies- ke 151 b 83 voor KS eig. D. J. Rib bink; Hiltje 14 b 80 voor KS eig. G. J. Veneklaas Slots. De volgende stieren werden voorlopig ingeschreven: Super Ard met B eig. erven P. G. Cats: Akke's Rudolf 5 met B eig. H. Stegeman. Onder het motto „Avonden van bezinning" worden ook dit jaar weer door de kerkeraden der Hervormde Gemeente en Geref. Kerk interker kelijke bijeenkomsten gehouden in de gote tent in „Kalfstermanswei- de" aan de Stationsstraat. Zondag avond 2 juli zal ds. Joh. C. Baum- falk uit Amsterdam spreken over het onderwerp „Wie is mijn naaste?" Medewerking zal worden verleend door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". In de samenkomst van zondag 9 juli spreekt de eerw. heer A. H. van Pijpen, prov. hervormd jeugdleider te Holten over het onderwerp „Wat doen wij met onze wereld?" Deze sa menkomst zal muzikaal worden om lijst' door „H.M.V.". Aanvangstijd beide avonden: 20.00 uur. Naar wij vernemen zal a.s. zondag een Jeugddienst in de Hervormde kerk alhier worden gehouden. Voorganger is hulpprediker A. Schcl- levis. Hij hoppt te spreken over het onderwerp: „Over Gods macht ge sproken... „Vele vragen rijzen er ten aanzien van God en het gebruik van zijn macht: Waarom gebeuren er soms zulke verschrikkelijke dingen in ons leven en in de wereld? Als God almachtig is, zoals de Kerk belijdt dan klopt dat toch niet? Op deze en dergelijke vragen hoopt hulpprediker Schellevis in te gaan. De Jeugddienst vangt aan om 10.15 uur. Aan de kerkgangers zal een vol ledig gestencilde Liturgie worden uit gereikt. Aan de dienst wordt, medewerking verleend door Heieen Postema-Steen- bergen uit Enter (solo-zang) en door een aantal jongeren van de gemeen te. Abusievelijk werd de aankondiging van deze Jeugddienst niet vermeld in het Kerkblad „Hervormd Holten." Een van de sensatienummers van de Holtense Braderie wordt ongetwij feld - voor degene, die van dergelijke sensatie houdt - de grote auto-rally cross welke woensdagavond in het Kolcomplex op 't terrein voor 't EEG- slachthuis verreden wordt tussen de motorclubs van Holten en Bathmen en welke georganiseerd wordt door de M.A.C. „De Holterberg". Beide teams zijn aan elkaar gewaagd. Vo rige jaar waren het de Holtenaren, die in Bathmen de erepalm wisten weg te dragen. Een maand geleden moesten zij het echter in Loo-Bath- men afleggen tegen de Battummërs, die toen als eersten uit de strijd kwa men. Het sensationele is voorts, dat niet minder dan 18 Holtense vrouwe lijke coureurs tegen elkaar in het strijdperk zullen treden. De vraag voor velen is of de Holtense vrouw tjes het besturen van hun wagens zo danig beheersen, dat zij geen brok ken maken. Flinke deuken zullen er ongetwijfeld wel komen. De wedstrij den beginnen om 19.00 uur. Na afloop is de prijsuitreiking in de feesttent op Kalfstermansweide en vindt het auto rally-crossbal plaats met medewer king van het orkest van Bart je Wiel draaier. Ieder Nederlands gezin dat binnen kort met vakantie in eigen land gaat, heeft nu nog de tijd te bedenken dat vorig jaar in de vakantiemaanden ju ni, juli en augustus 869 doden en 20-245 gewonden vielen in het ver keer. Iedere Westeuropeaan die vandaag of morgen zyn koffers pakt voor een lange rit naar het buitenland, heeft nu niog de kans zich te realiseren dat het vakantieverkeer ieder jaar zeker 15-000 doden en 400.000 gewonden in de EEG-landen eist. U heeft nog de lfans te bedenken dat het rijden op overvolle wegen in spanning betekent in plaats van ont spanning; dat een automobilist vóór of achter u één van de tienduizenden kan zijn die net zijn rijbewijs heeft gehaald en dus over weinig rij-erva- ring beschikt; dat het iemand kan zijn die verkeerd gaat invoegen of plotseling van rijstrook verandert na het voorsorteren. En natuurlijk dient u zich het gro te risico te bedenken dat u kunt lo pen bij het inhalen (jaarlijks gebeu ren er alleen al in ons land zo'n 45.000 ongelukken die te wijten zijn aan ver keerde infiaal-manoeuvres). Veilig Verkeer Nederland bindt alle vakantiegangers uit de bouwvak- en textielsector, dieop 29 juni massaal op pad gaan, op het hart er terdege rekening mee te houden, dat juist dit weekend ook in Duitsland een vakantiepiek valt. En voor iedereen is het goed te be denken dat de komende maanden Rij dend Europa (en dat zijn miljoenen automobilisten) door elkaar vloeit op het Europese (snel)wegennet. Wellicht kunnen de volgende slo gans van Veilig Verkeer Nederland u behulpzaam zijn bij een zo veilig mogelijke heen- en tei-ugtocht: Op lange ritten: 2 uur rijden V« uur rusten. Op autosnelwegen: maak snelheid bij het invoegen. Op toeristische routes: inhalen vergeet het maar. Op overwegen: ho geen risico. Waar dan ook: autogordels vast en zeker. Altijd: glaasje op laat je rijéafc En als u nog een auto wilt kopfÉtf laat u niet bü de (k)neus nemen. Gevraagd Kerkstraat 24 - Holten - Tel. 05483 - 2078 Ook de VAKANTIEGASTEN zoeken de gewenste adressen uit het HOLTENS NIEUWSBLAD (250 liter) W. Vos Beuseberg B 9, Holten VERLOREN GOUDEN BROCHE (erf stukje) Tegen beloning terugbez. bij Nijland Larenseweg 71, Holten HAARSTRAAT 44 - RIJSSEN - TELEFOON 2735

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 2