Rechtstreeks programma bij afsluiting tweede bouwfase Kritisch verslag Tamboerkorps HMV topconcours Apeldoorn Prehistorische vondsten uit de Zandwinplassen F] GO-kring Holten won zeskamp op landdag Onze krant voor de zomergasten Openbare muziekles Dijker hoek Groot aantal geslaagden bij mavo 4 en 3 examens KOFFIE i Schoolreis naar Hoophuizen een enorm evenement l@ Eerste prijs voor Bato-meisjes RONO-STUDIO Zomeravond-concert Geslaagd voor HBS-A en B Coupeuse GESLAAGD Vier en vijftig geslaagden voor Havo-examen Folder over weggedrag op de E-8 Prachtige opbrengst voor Bangaladesli Vrijdag 23 juni 1972 3 •-Kampioen koffie is SPAR koffie SPAR De landdag van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Overijssel (PJGO), die zaterdag in Raalte werd gehouden, stond in het teken van het „zelf dingen doen". Er was slechts een klein gedeelte ingeraamd voor de passieve recreatie, namelijk het optreden van de cabaretgroep Jose Marcello, maar daarna moes ten de jongeren zelf aan de slag. al dus het Dagblad Tubantia. Dat kon 's. morgens op alle mo gelijke manieren in De Leeren Lam- pe. Men kon creatief bezig zijn en op die manier de zaal versieren voor het avondfeest. Opbouw Dren te was er met video-apparatuur, waarmee een ieder kon werken, de dames waren creatief in het bloem schikken. terwijl men verder alle mogelijke informatie kon opdoen »n stands van de werkgroep ontwikke lingshulp van de PJGN (Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland) en het NIVON. dat het milieu in de vorm van folders en krantenknip sels naar voren bracht. Na het land dagdiner trok men naar een bouw terrein aan de Klompstraat waar de kringen Zwolle, Ommen, Holten, Twente, IJsselmeerpolder en Steen- wijk voor een zeskamp in het strijd perk traden. Er moest daarbij heel wat werk verricht worden. De behen digheid met een tractor werd getest, een auto moést naar een andere plaats worden geduwd, er was een serveerwedstrijd, er moest geskied worden, de groepen moesten snel water van de ene plaats naar de an dere brengen en er was een soort gelijk onderdeel, maar dan met krat jes, dat alles aangevuld met een heu se marathon. De kring Holten ging tenslotte met 45 punten met de eerste prijs naar huis, goede tweede werd met 37 punten Steenwijk en derde de kring IJsselmeerpolder, gevolgd door resp. Zwolle, Twente en Ommen. Daarnaast was er nog een sportie ve ontmoeting tussen groepen uit De nemarken en Nederland. Hier kwam de ploeg van Nederland met een overwinning van 3-2 uit de bus. On derdelen waren hier skiën, kussen- vechten en touwtrekken. 's Avonds trok men andermaal naar De Leeren Lampe waar een dans- en showorkest voor de nodige stemmings- en dansmuziek zorgde. Het tweede meisjes team van de sportvereniging „BATO" heeft de af gelopen zaterdag op een tc Coevorden gehouden internationaal volleybal toernooi in haar afdeling de eerste prijs gewonnen. Proficiat! De bij de nieuwe RONO-studio in het Prinsenhof in Groningen behorende controlekamerdie is voorzien van o.m. een regeltafel voor 12 kanalen, 3 mobiele mag- netofoons en 2 mobiele grammo foons. De apparatuur is geheel gester eof oneer d. (De foto bereikte ons ie laat voor het artikel van de vorige week.) Woensdag 14 juni vertrokken de leerlingen van de zesde klas van de o.l. Dorpsschool 's avonds om 7 uur naar Hoophuizen aan liet Veluwestrand, onder Hulshorst. Verschillende ouders hadden tijd kunnen vinden en zich bereid verklaard de kinderen per auto weg te brengen. Via Deventer, Terwolde, Oene, Epe en Nunspeet reed de file naar het jeugdhotel te Hoophuizen, waar de beheerder de heer Bouwmeester allen opwachtte. De groep werd onder gebracht in „Mariahoeve". De jongens met hun begeleider, de heer Brouwer, kregen kamers beneden en de meisjes met mevrouw Ter Doest-Bos boven. De ouders die hadden gereden, konden het gebouw even bezichtigen en na de koffie vertrokken ze om ruim half negen weer naar Holten. Voor de jongens en meisjes was het een hele belevenis om nu samen hier te logeren. De bagage werd versjouwd en de bedden kregen een kort bezoek. Daarna werd het terrein verkend en 't strand met de ondergaande zon - aanschouwd Wij vestigen de aandacht van de hotelhouders, pensionhouders, bungalow-, zomerhuisjes- en kampeerterrienexploitanten er op en ook van de gasten zelf, dat één of meerdere exemplaren van ons blad op het VW-kantoor gratis beschikbaar en voor het afhalen is. Redaktie en Administratie. In de o.l. school te Dykerhoek werd donderdagavond een openbare muziekles gegeven. In het afgelopen jaar kregen nl. een 17 tal Dijker- hoekse kinderen blokfluitles van de heer Werner leraar aan de muziek school te Rijssen. De heer Kroon heette aan het be gin de aanwezige ouders welkom. Hij lichtte toe wat de bedoeling van de ze avond was. ,,U kunt zien met hoe veel enthousiasme en plezier de kin deren iedere woensdagmiddag onder leiding van de heer Werner hier be zig zijn", aldu de heer Kroon. Ver der heette hij de heer Vogely wel kom, die als afgevaardigde van het bestuur van de Rijssense muziek school aanwezig was. De heer Werner liet door drie groe pen horen hoe in de loop van het jaar was gewerkt om tot het hui dige resultaat te komen. Het eerste groepje liet om te beginnen horen hoe op de eerste les heel beverig de eerste noot „de b" had geklinken. Dit groepje, nl. Bea Pinkert, Ria Meyerink, Aart, Gerrit en Henk Kroon, liet ook horen met opzet hoe slecht en uit de maat soms op de les werd geblazen. Na verloop van een aantal lessen kwamen ze tot het eerste liedje: Het Maanliedje. Al op bouwende legde de heer Werner uit, terwijl de 5 kinderen hèt lieten horen, hoe al in dit eerste :jaar gekomen werd tot het spelen v^n prettig klin kende melodietjes. De opbouw bestond eërst uit het uit breiden van het aantal tonen. Later werd ook de meoilijkheid kwa maat soort verzwaard. Zo eindigde deze groep beginners met een voortref- elijk uitvoeren van: „Grote klokken zeggen„Ik zag twee beren broodjes smeren" en „Mooi Ietje Fietjes". De tweede groep, Yvonne Feddema, Jenny Klein Lankhorst, Ina Koopman, Henk Jansen, Ansje Rechterschot en Ria Klein Teselink ging verder waar de eerste groep gebleven was. Aller lei stukjes werden ten gehore ge bracht. De heer Werner wees er op, dat in dit stadium al heel moelijke notaties gespeeld moeten kunnen wor den. Daarna kwam de moeilijkheid kruisen en mollen aan de orde. In het stukje „Die winter is ver- gangen" werd met opzet een fout ge blazen om te kijken of de aanwezi ge ouders dit wel hoorden. Een „ja" uit de zaal wees er op, dat het Dij- kerhoekse gehoor zeer muzikaal is. Deze groep eindigde met: „De dan sende moor" en „Het soldatenliedje", welke stukjes heel zuiver en vrolijk klonken. De tweede fase in de verbouwing van het Prinsenhofcomplex in Gro ningen wordt vandaag 23 juni afge sloten. Op deze dag wordt de in de ze fase gebouwde nieuwe studio voor de RONO in gebruik genomen. Ter gelegenheid daarvan zendt de RONO vanuit de nieuwe studio een twee uur durend, rechtstreeks programma uit, dat van 18.00 tot 20.00 uur te horen is via alle zenders, waarvan de RO- No voor zijn diverse programma's gebruik pleegt te maken. In de uitzending zullen gesprekken worden gevoerd met verschillende gasten in de studio. Verder wordt on der meer aandacht geschonken aan het nieuws van de dag in Noord- en Oost-Nederland en aan de komende sportgebeurtenissen in het RONO-ge- bied. De luisteraars kunnen tijdens de uitzending telefonisch reageren. Het RONO-programma wordt muzi kaal omlijst door Roelof Stalknecht aan de vleugel en het Drentse Com bo. Toen kwamen de zes „gevorder den" Ria Veneklaas, Ansje Slui ter, Ineke Haverslag, Bernarda Wis- sink, Lianne Feddema en Bea van' de Brink achter de tafels. Ze begonnen met het spelen van: „De echo", waarmee ze in het derde boekje wa ren gekomen. Na enige stukjes, waarin moeilijke grepe voorkwamen, hetgeen voor treffelijk werd gedaan, werd besloten met het spelen van een tweestem mig muziekstuk, waarbij Ineke Ha verslag de onderstem speelde. Tot besluit van deze avond speelden de drie verst gevorderd^ meisjes van de Holtense afdeling van de muziek school, te weten: Henriette Beldman, Betsy Westerik en Tjitske Span, en kele stukjes waarbij -ze door hun le raar eveneens de heer Werner, wer dén begeleid. Met ëen dankwoord besloot de heer Kroon deze geslaagde avond. De Holtense muziekvereniging „H.M.V." geeft woensdagavond 28 ju ni in de muziekkoepel in „Kalfster- mansweide" een populair concert d.w.z. er zal muziek gemaakt wor den waarvan ook niet kenners zullen genieten. Het programma bestaat uit marsmuziek en vlotte lichte werkjes. Aanvang van het concert dat wordt gegeven in het kader van het VVV- vakantieprogramma is 20.00 uur. De muzikanten rekenen op de belang stelling van velen. HOLTEN Zesenzestig van de drieënzeventig kandidaten slaagden aan de openbare scholengemeenschap yoor het eindexamen MAVO 4. Vier kregen een herexamen, drie kandida ten werden afgewezen. De geslaagden zijn: L J Aaftink, P W Dekker, J H ten Kampe, D J Kevelam, J H J vd Linden, J A Weg- stapel, F B J H Groenewoudt. K Kalf- sterman, B W Kamperman, A J J vd Linden, D E Mol, A Schippers, P J Dijkstra, J Harbers, J M Hoge- slag, T A Hommes, H J Rietdijk, L Stoffer, M J Ulfman, A Wechstapel, Holten, H G Dokter, E M Hoogeveen, D Kooiman, E Nikkels, H W Wille- mink, L H vd Worp, P M Groot Nib- belink, H. W. Grotenhuis, E G E Gij- bels, H J Beusekamp, H Bieleman, G L Koldeweij, R H Meijer, C- Meer hof, Bathmen, H Dijkink, J Hartge- rink, J Klumpers, R C A Pullen, H A Weekhout, G H Aanstoot, A Y de Bree, F Dorr, H J Kooymans, J Lo- nink, G Burgers, K Bijvank, A Poste- ma, A B J Schreurs, Markelo, H M Jansen, G Kosterbok, Y L J Mangels- dorf, J M H Geerdink, A J Averesch, A S Verbeek, G Rosman, Rijssen, H J Beumer, H W Fleerkate, J W Schutte, Laren (G), S Pekelharing. D Terpstra, M A van Egmond, Nijver- Ria Bolink en Hermine .Jalink slaag den aan de H.B.S-afdeling van het Chr. Lyceum te Almelo voor 't eind diploma H.B.S B. en M. Breedveld voor het einddiploma H.B.S. A. Voor het diploma „Coupeuse" is te Utrecht geslaagd mej. G. J. Schutte, Neerdorp 67. Zij werd opgeleid door mevr. M. Bekkernens-Meester, lera res Haarlemse Modevakschool, Ko- zakkenstraat 34, Holten. Voor het diploma „A van Datolo- gie" is aan de Technische Hoge school te Enschede geslaagt de heer G. J. Gervedink Nijhuis, Molenbel- terweg 14. Varen, varen over de baren Ieder stelde zich veel voor van dit meerdaagse reisje, dat met slapen hoorde te beginnen. Het inslaapko- men viel tegen. Het was alles zo vreemd. Klassegenoten in pyama's in slaapzakken, tussen lakens onder de dekens. En wat zou de dag van morgen brengen? De boten werden verdeeld en de oversteek naar het eiland in verte kon beginnen. De een kon roeien, de ander nog niet. Som mige boten lagen weldra vooraan, doch allen gleden over de dansende golfjes en bereikten het eenzame on bewoonde eiland, begroeid met elzen, wilden, meidooms, lijsterbessen en wat dies meer zij. Er lagen nesten met eieren van de scholekster, de kievit en het stern tje. Er lagen eende-eiren. Een jonge trippelende stern werd voorzichtig ge vangen in de hand gefotografeerd en weer losgelaten. De hondsroos bloei de, evenals de smeerwortel, de dag koekoeksbloem, de valeriaan en de nachtkoekoeksbloem. Hier en daar dr ven dode vissen tussen het oeverriet en de lisdodden, gevolg van milieu vervuiling door het lozen van veront reinigende afvalstoffen. De terugreis ging vlot, maar toen kwam de mid dag en er werd een tweede tocht on dernomen, die allen zou heugen. Een der boten was uit de vaart genomen wegens lekkage, zodat er 6 S 7 per sonen in betrekkelijk kleine ijzeren boten moesten. Dat ging nog net en weer werd het eiland bereikt. Alle boten zinken De wind stak op en de golfjes werden golven. Ze kabbelden niet meer, maar ze klotsten. De boten deinden op en neer. De roeiers trachtten koers te houden. Klets, een golf gulpte over de rand. Nog een en nog een. Rustig bleven dal, Y F A Looten, Deventer, P H Velt, Wierden, H F Reijlink, Gorssel, A M Geurds, Zutphen, L H Stoeven- belt, Okkenbroek. Achtentwintig van de eenendertig kandidaten slaagden voor het eind examen MAVO 3. Een leerling kreeg een herexamen, twee werden afgewe zen. De geslaagden zijn: J G Boode, J J F Bos, H J Bosschers, A G Goor- man, T N F J Maats, W G Ruiter kamp, H J Steunenberg, M vd Weert- hof, J E Westers, H vd Brink, H J J Broekmaat, J ter Harmsel, G Huzen, J H Molemans, S Tempelman, H vd Voet, Holten, H A A Altena, J H G Veltkamp, G Nat, A Polhoud, E Veen, Rijssen, T Daalwijk, G vd Vegt, L H Gersen, M Hendriksen, Markelo, A Boom, Wierden, G J Hillebrand, Bathmen en A Jansen, Laren (G). Aan de openbare scholengemeen schap slaagden 54 van de zeventig leerlingen voor* het eindexamen HAV. Zeven kandidaten kregen een herexamen en negen werden afgewe zen. De geslaagden zijn: H. W. Belt man, A. R. Popelier, H. Prins, B. Vukkink, H. E. Wissink, D. Aaftink, C. Kooiman, G. H. Meesterberends, A. ten Kampe, G. D. Müller, M. G. Wittenberg, Holten, H. Haan, J, H. E-lhorst. D. Haze, R. Spijker, R. H. J. Tijhof, A. J. Woolderink, P. K. Fol- kersma, J. R. de Jong, S. Bosch, E. A. A. Huitema, H. v. d. Eist. W. G. M. Koelen, T. Philpsen, G. J. Slot, Almelo; I. M. van Egten, M. Stoffer, Deventer; J. G. M. Exterkate, H. Kraneberg, J. P. v. Dijk, J. L. H. Ribbelink Goor; F. E. E. Kokhuis, Albergen; R. J. L. Kuchel. J. H. van Welbergen. E. H. Lenderink, S. M. Leunk, J. Lubbersen, Bathmen, G. Veen, H. A. J. J. te Lintelo, Rijssen, M. H. Bannink, Colmschate, J. G. Dollekamp, H. J. J. Stoevenbelt, G. J. Bruins, W. L'. ten Hove, H. B. J. Klein Nagelvoort. Markelo; H. R. Groot Roessink, E. M. Hofs, H. de Kwaadsteniet, H. Langeler, A. J. G. Fleerkate, Laren (G.). H. J. Bever- dam, J. R. Tjallema, Wierden; H. J. Schrooten. Enter; J. D. W. Lubber- dink, Wiene (gem. Ambt-Delden). allen zitten, want als de lading zou gaan schuiven..... Klets, langzaam maar zeker vulden dc boten zich met water. De kleine vloot was al over de helft, maar zou men het veilige strand ha len? De lucht betrok en de wind nam toe in kracht. Een van de boten schepte te veel water, de tweede en de derde ook. De bemanning sprong over boord en waadde naar de oever, de volgelopen boot meeslepend! Ook de meester kon zijn schuit niet behou den binnen loodsen. Ook hij ging tot de middel door het water met zijn 6 passagiers. Ook mevrouw ter Doest in gindse boot verdween in de gol ven. Gelukkig was het nergens diep, dat was trouwens bekend. Zo had het gezelschap een avontuur be leefd, dat ieder zal heugen. In Maria hoeve werden de natte kleren verwis seld met droge en alles werd nog eens besproken. Naar het Piashuis De volgende dag werden grote boten en kano's gehuurd van het Piashuis en weldra peddelde en roeide ieder. Tenslotte had hier een oversteek plaats naar 'n ander eiland op 30 k 4i min. roeiafstand. De zwanen dre ven in de verte op het oneindig schij nende watervlak en hoog in de lucht krijsten meeuwen, terwijl gierzwalu wen in snelle vlucht muggen in hun geopende bek vingen. Na te Hoop huizen aardappels met vis, mosterd saus en salade te hebben genuttigd werd er weer bij het Piashuis ge roeid en gepeddeld. Tegen 4 uur arri veerde het gezelschap opnieuw bij de Mariahoeve. De spanning wordt tastbaar Wie heeft het gewonnen? Dat was de vraag, maar meneer Bouwmeester antwoordde niet. Des morgens had hij verklapt, dat hij een wedstrijd zou organiséren tussen de jongens en de meisjes. Het ging er om, wie de vertrekken het schoonst zou opleveren voor het afscheid. De jongens hadden geveegd, gedweild, stof afgenomen, bedden keurig gelegd, maar de meisjes had den niet minder hun best gedaan..... Of alle, jongens zouden een ijsje krij gen boven de eer, óf de meisjes zou den als winnaressen tevoorschijn ko men. De jongens fluisterden: „Me neer Bouwmeester, als u de jongens laat .winnen, dan kost u dat minder ijs jes dan wanneer de meisjes beloond moeten worden, want hun aantal ia groter!". „Jongens, jullie mogen mij niet om kopen", zei de beheerder lachend. Toen gingen allen naar de eetzaal, waar limonade klaar stond. Daarop wilde meneer Bouwmeester iedereen alvast trakteren. Dat had hij de vori ge avond beloofd! En toen kwam de stilte.... „Jongens en meisjes, ik heb alle kamers, toiletruimten, vloeren, gangen, gekeurd en mijn wouw deed het ook.... Wij kwamen er niet uit! We haalden er een derde bij. Die kon ook niet beslissen. Wij hebben nog nooit in die 2 jaren een groep gehad, die alles zo brandschoon opleverde! Het was te erg! Zo had het niet ge hoefd! We konden geen keus doen. Jullie krijgen allemaal een ijsje!" Daverend hoera, voor dit gebaar en misschien voor die grote pluim op de hoed. Van Zambia naar Hoophuizen De vorige avond had meneer Bouw meester het hart van de groep al ge stolen door zijn voordracht in de vorm van een interview over Zambia, waar hij 13 jaar heeft gewoond. Talrijke vragen waren op hem afgevuurd en hij bleek boeiend te kunnen antwoor den. Voor die Zambiaanse jaren was hij gymnastiekleraar geweest in ons land, maar om financiële redenen was hij naar Afrika gegaan. Hij ver telde over slngen, nijlpaarden, kro kodillen. leeuwen en olifanten. Toen 'n nijlpaard zijn boot op de rug nam, heeft hij voor zijn leven gezwommen, om aan de krokodillen te ontkomen. De tijden worden slechter in dat land. Hij is 2 jaar geleden weer terug ge gaan naar Nederland met zijn vrouw, naar Hoophuizen. En diezelfde meneer Bouwmeester geeft alle jongens en meisjes nu ëen ijsje. Hoera! Dan staan de auto's klaar. De ouders drinken koffie. De koffers worden ingeladen. Dag me vrouw en meneer Bouwmeester, Zo mogelijk, tot ziens! Dan rijdt de file over de Veluwe en door Zuid-Salland naar Holten terug. Bedankt voor 't leuke reisje, mevrouw ter Doest. be dankt meester, 't was hartstikke mooi!" plassen vormden, was hij er dan ook spoedig bij, om de medewerking van de werklieden in te roepen als er eventueel beenderen tevoorschijn mochten komen. Hij kreeg die mede werking en stond alle vondsten af aan de school. Het frappante was wel, dat uit alle drie zandwinplassen rond Holten prehistorische beenderen wer den opgediept. In Leiden werden ze gedetermineerd door een deskundige. In de school zijn nu botten aanwezig van Megaloceros (reuzehert), Mam- muthus primigenius (mammoet), Coe- londonta antiquitatis (wolharige neus hoorn), Equus caballus (wilde paard) Bison priscus (steppewisent), Cervus elephas (edelhert), Rangifer taran- dus (rendier), Sus scrofa (wild zwijn), Alces Alces (eland) en een schedel fragment van een walvis, waarvan het soort niet. werd vermeld. De leerlingen van enkele klassen pro beerden onder leiding van hun onder wijzers deze dieren uit te beelden op een groot stuk spaanderplaat. Ze ko zen kleuren en scheurden snippers uit diverse tijdschriften. De mammoet In een der vitrines van de Meester Gcruskamer in de O.L. Dropssehool zyn tientallen paleozoölogisehe voor werpen te bezichtigen. Ze lagen dui zenden jaren te rusten onder een dik ke laag drijfzand in het stroomdal van de Hunnepe, de eens zo brede ■troom, die later zou verschrompejen tot de Oude Schipbeek. Het oudste bot is dat van een walvis, die ten tijde van het Mioeeen geleefd moet heb ben. In de ijstijd zal dit schedeldeel losgespoeld zijn uit een laag, waar in het oorspronkelijk zat. Wie in Hol ten een boring verricht, treft op onge veer 28 meter diepte schelpen aan van de zeebodem. In zeer oude tijden golfde de zee Immers boven een groot deel van ons land en de randlijn liep onder meer langs Neede. Daar zyn ook meerdere walviswervels gevonden. De heer B. H. Brouwer, hoofd van de dorpsschool te Holten, interreseert zich o.m. voor de lokale geschiedenis. Toen zandzuigers kwamen om zand te zuigen voor de nieuwe E8 en de nieuwe provinciale weg en zandwin- werd bijvoorbeeld vervaardigd van 40.000 stukjes papier en hij hangt ste vig bevestigd tegen een der halwan- den. De machtige wisentschedel in spireerde ook tot een groot plakwerk leiding van de heer H. Arendshorst, door klas 5A. Een zwartwitafdruk geeft natuurlijk een vage indruk van het kleurrijke stuk, maar de vormen zijn toch goed te zien. De steppewi- sents graasden in 'n kudde, verspreid in groepjes. Naast steppengras aten ze takjes van struikgewas als toespijs. De stieren waren een toonbeeld van kracht. De kalveren bleven dicht bij de moederdieren. Als er gevaar dreig de, toonden de koeien zich verbazend moedig. Mensen uit de oertijd heb ben deze dieren gejaagd of in valkui len gelokt. was zeer goed en de marsorde prij zenswaardig. 105 punten. Totaal 212 punten en kampioen van Nederland „Eerste divisie" Een grandioos op treden". De drie juryleden kwamen tot de vol gende waardering: Slaande mars: Algehele muzikale en technische uit voering: 9-9-9; Klank, klankverhou ding en zuiverheid: 9-9-9; Tempo en opvatting: 8 '/jS'h-Q; Marsorde, dis cipline, presentatie: 9-9-9. Lopende mars: Algehele muzikale en technische uit voering: 9-8-8V2; Klankn Klankver houding en zuiverheid: 8'h-8'/!-8'/:; Tempo en opvatting: 9-9-9; Marsor de, discipline en presentatie: 9-9-9. Nu de nieuwe E8, die ook over Hol- tens grondgebied loopt, in één rich ting geopend is, leek het Veilig Ver keer Holten noodzakelijk de inwoners doormiddel van een folder voorlich ting te geven over de moderne auto weg. De folder, die door de P.T.T. deze week huis aan huis verspreidt wordt in de hele gemeente, behandelt 't in voegen, afstand houden, onnodig links rijden, enz. Raadpleeg voor u gaat rijden op de E8, aldus raad de plaat selijke Veilig Verkeervereniging, de ingezetenen aan, deze circulaire. U vermijdt er onduidelijk weggedrag mée. De in de geref. kerk in de afgelo pen zondag na alle drie diensten ter leniging van de ontstellende nood in Bangladesh gehouden collecte (men kon z'n offer deponeren in een collec te bus die voor de kansel stond) heeft f 3.314.19 opgebracht. De collecte die voor Bangladesh vrij dagavond tijdens de uitvoering van de muziekschoolleerlingen in gebouw „Rehoboth" werd gehouden heeft f 47.61 opgebracht. Bij de foto's: Schedel, scheenbeen, dij- baan en borstwervel van een steppe wisent. Links: borstwervel, midden: dijbeen, rechts: scheenbeen. De steppewisent van naar schatting 40.000 stukjes gekleurd papier. Magni fiek gedaan. In het KNF-M aajxdblad het offi cieel orgaan van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen schreef de jury over het optreden van het Tam boerkorps van de Holtense Muziek vereniging „HMV" het volgende: Staande mars „Square Dansers" van S. Egberts: Goede opstelling. Goede leiding Goede inleiding. Klank en klankbalans uitstekend. Effecten kwa men duidelijk uit. Karakter van de verschillende delen prima getroffen. Het tempo van C was aan de hoge kant, hier was het figuur achtste twee zestienden niet exact ritmisch. Hier werd een uitstekende prestatie geleverd. 107 punten, „Brabantse Vlag" van H. van Boven. Lopende mars: Inzet was wat oneven wichtig. Samenspel was wat labiel maar werd gaandeweg beter. De cres. en dim. geleidelijker laten vei*- lopen. In 3e repi-ise laatste maat te- nortrommen wat onritmisch. Tempo

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3