UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT fis 1 Muziekschool-leerlingen gaven uitvoering VOORBEREIDING VAN BESTEMMINGSPLANNEN Achttiende Holtense Braderie in het kader van VYV-vakantieprogramma Doorstroming is niet zon eenvoudige zaak Nijkamp bepleit actiever beleid c; Tijdens fabrieks- en bouw vakanties Weer drie percelen verkocht in villaterrein „Look". Onderhandse opdrachten aan de N.V. v.h. J. Krekel en Zoon. Geen 20 maar 6 meter gasbuis gratis. Griezelig blad Gasvoorziening buitengebied Terugkoop woning Kerkdiensten Medische Dienst W eekenddienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Brandmelding Burgerlijke Stand 1 ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag Zó juni 1972 24ste Jaargang - No. 25 Uitgave van <ie Stichting „Holtens Nieuw>hlad' te Holten Hoofdredacteur W Bevers Telefoon 0541234 Administratie: Gaardenstraat 17 tel 1533 Redacteur en pi*' hoofd red J Wtttger* Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.gv Holtens Nieuwsblad In de maandagavond gehouden ver gadering ging de raad akkoord met hetvoorstel van B. en W. om drie percelen bouwterrein te verkopen in het villaterrein „Look". a) aan de heer J- Muizevelt te De venter 1200 m2 voor f 30.000 ex clusief de aanleg- en aansluitkos ten van aardags en elektra en .de verschuldigde omzetbelasting. b) aan de gebroeders A. en E. Koop man te Holten 1500 m2 voor f 31.000 exclusief de aanleg- en aansluitkosten van elektra en aardagas en de verschuldigde om zetbelasting, resp. ten bedrage van f 3200 en f 4728,50. c) aan de heer J. Venema, Roden- rijseweg te Berkel en Rodenrijs 2800 m2 voor f 47000 exclusief de aanleg- en aansluitkosten van elektra en aardgas en de verschul digde omzetbelasting, resp. ten bedrage van f 3200 en f 6968,50. d) aan de heer J. L. Boersma, te Deventer 580 m2 aan de Aal- tinksweg in het bestemmings plan „De Haar" tegen een voor lopige prijs van f 19.500 exclusief omzetbelasting, of zoveel meer of minder als te zijner tijd bij de herziene exploitatieopzet zal wor den vastgesteld en door Ged. Sta ten zal worden goedgekeurd. Een voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van hypothecaire geldleningen viel bij de heer H. Riet berg (CH) niet al te best. Er komen steeds meer aanvragen voor een ga rantieverklaring en het kan ook wel es een keer fout zitten. De heer Ten Berge (Gem. Bel.) zag het niet zo zwaar zitten, omdat ook een bank ga rant is. De heer Wiggers (A.R.): Een bank gaf onlangs ook een gunstig ad vies t.a.v. ,,de gravin" en toch gin gen verschillende zakenmensen het schip in. De heer Kaan (PvdA): Maar de bank niet. Burgemeester mr. VV. H. Enklaar zag het anders: Laat de gemeente blij zijn, dat 7,e kan hel pen. Wat we doen is een bevordering van 't eigenwoning bezit. De gemeen te is slechts garant voor de helft. Een voorstel van B. en W. (op ad vies van de Energiecommissie) om- de Verordening leveringsvoorwaarden gasbedrijf te wijzigen zodat bij de aansluiting van percelen gelegen bui ten de bebouwde kom geen 20 meter toevoerleiding gratis ter beschikking wordt gesteld, doch zes meter, gere kend vanuit de as van de weg, waar in de hoofdleiding ligt, vondt de heer J. H. Bosschers (CH) niet reëel o.a. niet voor Dijkerhoek. In feite zo zei hij betekent dit een terugzetten van het buitengebied. Mr. Enklaar zei, dat de gemeente zeer beslist de buitengebieden niet discrimineerde en tot de heer Bos- chers zei hij ,,U moet zich als bui tengebied geen minderwaardigheids complex aankweken. Ik dacht dat Dij kerhoek de laatste jaren wel aan z'n trekken was gekomen". De heer Bosschers „Maar je mag er toch wel voor opkomen". De heer Rietberg (CH) verklaarde wel begrip voor het voorstel te hebben, maar toch rees bij hem de vraag of men in het bui tengebied wel op ieders medewerking mag rekenen als er maar 6 meter gratis wordt gelegd. De afstanden naar de verschillende percelen van af de noordleiding verschillen enorm. Eén bedrag vaststellen voor de he le gemeente is onmogelijk, maar voor' een bepaald gebied, zou een regeling toch mogelijk zijn en zou men eikaars lasten kunnen dragen zoals dat ge beurt in de Beuseberg. De heer Ten Berge (Gem. Bel.) was het bepaald niet eens met de heren Bosschers en Rietberg. Uit de tarie ven van 't gasbedrijf worden volgens hem baten gereserveerd voor de on rendabele gebieden en daar betaalt de kern van de gemeente aan mee. Dat er mensen in *t buitengebied zijn die tweemaal zoveel gas verbruiken als „kernbewoners" is best mogelijk, maar dit aantal zal zeker niet groot zijn. Ook in de kern zitten een aan tal grootverbruikers. Op een vraag van de heer Kaan (PvdA) of de thans voorgestelde wij ziging ook gevolgen heeft voor de men sen op de Borkeld (driehoek Marke- keloseweg - Landuwerweg - Borkeld- weg) die al een paar jaar op aan sluiting wachten en nu weer achter op raken als gevolg van vertraging in de aanleg van wegen. Misschien duurt het nog wel een jaar voor dat de weg wordt aangelegd. De heer Kaan zou het niet billijk vinden als deze mensen onder de nieuwe re geling zouden vallen. Burgemeester Enklaar zag in het ma ken van uitzonderingen wel een zwaar hoofd maar het zal t.z.t. nader beke ken worden. De heer H. J. Weste- rik (CHU) kon met het voorstel wel meegaan, omdat men over de exploi tatie van het gas in de buitengebie den in feite nog in het duister tast. De suggestie van de heer Rietberg noemde mr. Enklaar het overwegen waard. De heer E. M. van Schooten (Boe ren Partij) zou zoveel mogelijk de mensen in 't buitengebied willen aan sluiten. Hoe meer aansluitingen hoe groter de rentabiliteit. De nieuwe re geling van slechts 6 meter gratis zal de animo zeker doen verminderen. Een voorstel van B. en W. tot het aanvragen en aanvaarden van rijks voorschotten in verband met terug koop woning Gaardenstraat 11 was aanleiding voor een vrij lange discus sie. De heer H. J. Westerik betoog de, dat er een prijsverschil van f 4000 is en dat het door de minis ter beschikbaar gestelde bedrag is overschreden. Dit werd door de bur gemeester bestreden. De berekening maakt geen verschil in de huur waarde uit en de gemeente past niets bij, maar wel de huurder. Een door de heer A. J. Nijkamp (AR) ingediende vraag over het door- slromingsbeleid bracht stof voor een uitvoerige discussie. Hij zou graag 'n actiever doorstromingsbeleid zien. Er is hier wel een doorstromingsbe leid, maar moet dit niet strakker wor den gehandhaafd? Van gemeentewege zou men bij de bedrijven moeten aandringen om hun werknemers met de hoge salarissen die in goedkope huurwoningen zitten te bewegen een duurder huis te ne men. De gemeente mag als werkgeef ster ook niet achterblijven. De hu ren vande nieuwe woningen zijn voor „de gewone burgerman" bijna of helemaal niet meer te betalen. Er zijn gemeenten, die de doorstro ming opstuwen. Oin wat meer succes te boeken, moeten er aan de door stroming aantrekkelijke facetten zit ten. De heer W. ten Berge was van oor deel dat de huurprijzen van de nieu we woningen vele problemen schep pen en we zullen ons zo zei hij ermee hebben te bemoeien want dit heeft niets meer met woningbouw in de so ciale sector te maken. De heer J. Wiggers is het ook bekend, dat er verschillende mensen ge zien hun inkomen niet in een wo ningwetwoning thuishoren, maar dit aantal is „als men zo om zich heen kijkt" nog vrij gering- Wanneer de ze mensen zouden „doorstromen" zou dit voor een aantal ingezetenen woon ruimte scheppen, maar het probleem waarvoor de minister en de re gering geen oplossing hebben blijft. We blijven met het probleem zitten, dat er dan nog een groot aantal wo ningzoekenden in woningen trekt met veel te hoge huren met alle nare ge volgen van dien. De heer Meerman (PvdA) zou niet weten hoeveel mensen eigenlijk zou den moeten „doorstromen" maar al zouden het er maar 10 of 15 zijn, dan zouden toch weer mensen geholpen kunnen worden. Raadsvoorzitter mr. W. H. En klaar zei, dat de gemeente niet meer kan doen omdat zjj geen bevoegdheid heeft om de mensen te dwingen, mits zij artiekl 18 van dé Huurwet toe zou passen, en de huurders gewoon de huur op zou zeggen. „Het is voor ons een kwestie van overreding cn HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 uur ds. P. Lug- tigheid, 10.15 uur ds. P. Lugtigheid (Bed. H. Doop). Extra collecte: Pas toraat Buitenland. Oppasdienst: Me vrouw Sch-lleyis, Aly Markvoort en Henny Baltes. Ned. herv. kerk: 10.00 uur Jongeren dienst in het gebouw Irene. Geref. kerk: 8.30 uur en 10.30 uur ds. H. van Twillert (Bed. H.A.). 19.15 uur <ls. H. van Twillert (Nabetrachting). In alle diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw' Tijdgns de dienst van 10.30 uur kin deroppas in 't gebouw Rehoboth (Jo ke Landeweerd en Ria Jansen) Va kantie gasten worden na deze dienst uitgenodigd een kopje koffie te drin ken in gebouw Rehoboth (schenk sters Jo Landeweerd en Ina Klein Nagelvoort). R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 u. Hulppred. A, Schel- levis, Extra collecte: Pastoraat Bui tenland. li OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 9.30 uur ds. W. J, Osinga. Extra collecte voor de Kerkvoogdij. een appèl op de sociale rechtvaardig heid", zei mr. Enklaar. De voorzitter voegde er aan toe, dat de gemeente sinds juni 1970 de huurders een bereidverklaring heeft laten tekenen overigens wel vrij willig waarin deze zich bereid heb ben verklaard naar een duurdere wo ning te verhuizen als zij meer dan tien maal zoveel verdienen als zij huur moeten betalen. Hij voegde er aan toe dat. de ge meente hierop geen controle had uit geoefend. „Maar de laatste tijd zijn er wel huurders die nu zelf willen gaan bouwen". Mr. Enklaar achtte het volstrekt on juist om mensen gewoon de huur op te zeggen. Dat was de raad wel met hem eens. CHU-er, H. J. Westerik had een vraag ingediend over de huurprijzen van het contingent van 301 woningen, waarvan de helft zoals bekend voor Deventer bestemd is. De eerste wo ningen in dit complex zullen binnen kort worden opgeleverd. Voorzitter Enklaar zei deze vraag moeilijk te kunnen beantwoorden, om dat hy zijn papiertje met daarop de gevraagde cijfers tot zjjn grote spijt thuis had laten liggen. Vanuit de raad werd gezegd dat deze huren om en nabij de f 230,— per maand zul len bedragen. Maar de voorzitter wilde toch ze kerheid en gaf de heer Vuuregge, die in deze vergadering secretaris Lan- genbarg verving, opdracht om de heer Pronk, die de afdeling Volkshuis vesting in Holten onder zijn hoede heeft, om de exacte cijfers te bellen. Zo gezegd, zo gedaan. Maar de heer Pronk bleek niet thuis te zijn. Voor zitter Enklaar wilde geen slag in de lucht slaan en zegde Westerik toe hem een dezer dagen per post de ge vraagde cijfers toe te zenden. De voorzitter deelde verder mee dat er van de kant van de Holtena ren nog weinig belangstelling voor deze woningen bestaat, vooral voor de carport-woningen aan de Laren- seweg. Maar deze huizen zijn volgens hem ook voornamelijk bestemd voorr Deventenaren. tot Zaterdagmiddag vanaf 12 uur maandagmorgen 8 uur: J. H. A. Bruins ten huize van dokter J. F. Sijt- sema, Pastoriestr. 50 tel. 1870, b.g.g. telef. 2473 of mr. Vixseboxsestraat 11 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag, 24 juni en zondag. 25 juni zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg NI, tel. 2356. Zondags tussen 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer tel. 1338 (Joh Aan stoot) b.g.g. tel. 1320 (Fa. A. Mul ler en Zn.). Zaterdag, 24 juni en zondag, 25 juni: A G. Hoekstra, Schei-penzeelseweg 8," Goor tel. 05470-3355 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 24 juni en zondag. 25 juni Th. A. Ostenbrug, Diessenplasstraat 5 tel. 1515. Alle werkdagen, behalve zaterdag van 9-10 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker bij geen gehoor tel. 1799 mevr. Beld- m an-Aanstoot Zaterdag, 24 juni t.e.m. vrijdag, 30 ju ni buiten de diensturen Electra: H. Heijenk, Kolweg 44 tel. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboerstraat 2 tel. 1793. Vrijdag, 23 juni t.e.m. zondag 25 juni A. Groen, Kozakkenstraat 15 tel. 1230 keurmeesters buiten de diensturen Maandag, 26 juni t.e.m. zondag 2 juli: C. Meindertsma, Bergmanstraat 12 tel. 2190. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. Overdag tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel- 1224 (G. W. Knapen) bgg tel. 1325 (G. ter Harmsel). Met algemene stemmen ging cle raad akkoord met hel voorstel te ver klaren. dat de vaststelling van be stemmingsplannen voor de reereat- tiecentra De Holterbcrg, De Prins en Espelo-in-oprichting worden voorbe reid. Aan een deel van het plan „De Haar" hebben GS hun goedkeuring onthouden. Voor het betrokken gebied van De Haar is inmiddels een plan door de raad vastgesteld en ter goed keuring gestuurd aan Ged. Staten. Een deel van de Brummelsteeg in Neerdorp werd aan het openbaar ver keer onttrokken. Zoals bekend is de eigenaar, de heer L. C. van de Bo venka mp te Holten, bereid met de ge meente grond te ruilen. Tot die grond- ruiling besloot de raad. Het gaat. om 300 m2. Het leggen van een deel van de ri olering in Dijkerhoek werd gegund aan de n.v. Krekel voor in totaal f 4380. Dezelfde n.v. zal slijtlagen aanbren gen op diverse wegen o.a. op de Ou de Deventerweg, Jeurlinksweg, Oude Diepenveense weg en Landuwerweg voor f 0,74 per m2. exclusief B.T.W. Recreatie-plannen Door de heer H. Rietberg (CH) wa- en schriftelijke vragen ingediend over het basisplan van het Recreatieschap „Salland" Mr. Enklaar deed hem uit voerig alles uit de doeken en zei o dat er met de belangen van agrariërs bij het realiseren van de verschillende plannen zoveel mogelijk rekening zal worden gehouden. Het Landbouwschap en de Standsorgani saties zijn wat dat betreft zeer at tent. De heer Kaan verklaarde zich content met de Nota Toeristenbe lasting, uitgebracht door de Provin ciale VVV Overijssel. Hij hoopte dat B. en W. het advies in de nota vastgelegd geen toe ristenbelasting zouden volgen, heer Bosschers (CHU) die bij het behandelen van de begroting 1972 een balletje opwierp over deze belasting (men zou wat ruimer in de centen komen) was het met de zienswijze van de heer Kaan niet eens. Het toerisme brengt voor de gemeente kosten mee, die voor een deel wel ge dragen mogen worden door de mergasten. Mr. Enklaar herhaalde wat hij bij de begrotingsbehandeling had ge zegd: de billijkheid van deze belas ting niet te zien. Wel kan deze nota indien t.z.t. tot heffing van toeris tenbelasting wordt besloten een nut tige leidraad zijn. Tegen het voorstel om de nota thans voor kennisgeving aan te nemen bestond bij de leden geen bezwaar. HOLTEN Geboren: Mark Wilfred Alexander, zv J. H. van der Pluijm en F. J. G. Stegeman. Getrouwd: B. J. Goorman, 22 jaar, Diepenveen en H. B. Bronsvoort, 22 jaar. r BEVOLKING Meijerink van Har- Westerik- Ingekomen G. J denberg; mevr. Koomen van Hazerswoude; Mej. B. Schuppert v. Canada; R. H. Schmets en gez. van Goor. Vertrokken: Mevr. H. B-. Goorman- Bronsvoort naar Diepenveen; J. F. Veerman en gez. naar Almelo; K. Veldhuis naar Deventer. Het gitaarkwartet dat de jonge pianisten begeleidde. V.l.n.r. Alice TeeselinkGerry Manen- schijn, Onno Pater en Jan Wes seldijk. Er bestond vrijdagavond van de zijde van de ouders een flinke belangstelling voor de jaarlijkse uitvoering die door de Holtense leerlingen van de muziekschool „Holten - Rijssen en Omstreken" werd gegeven in het gebouw „Rehoboth". De secretaris van het bestuur, de heer P. T. de Ridder te Rijssen, sprak een welkomst woord, waarin hij o.m. zijn voldoening uitte over de belangstelling. Het programma werd geopend door Gea van Aefst. De wijze waarop zij op het orgel de „Bloemenwals" bracht, mocht er zijn en het was blijkbaar voor de jongelui die na haar op het podium kwamen een stimulans om ook de beste prestaties te leveren. Het blokfluitvijftal Inge v.d. Berg, Marianne Nijland, Betty Vincent, Anita Nikkels en Joke Vogely speelde heel mooi en zuiver „Au clair de la lune" en Anneke en Liesbeth Oostenbrug en Jeannet Schimmel kregen een verdiend applaus voor de wijze waarop ze op gitaar „Die Winter ist vergangen" vertolkten. Martin Jansen (9 j.) speelde op de piano keurig „Het Beekje" en Hans de Wit gaf eveneens op piano een mooie vertolking van „The Star". Zo wel Martin als Hans werden op keu rige wijze begeleid door het gitaar kwartet Alice Teeselink, Gerrie Ma- nenschijn, Jan Wesseldijk en Onno Pater. Met gitaarbegeleiding van dit viertal speelden Marian Rutgers en Rob Lahuis op piano resp. „Rondi- no" en Rijdans". Tjitske Span, Henriëtte Beldman en Betsie Wes terik (blokfluit) en Anneke en Lies beth Oostenbrug en Jeannet Schim mel (gitaar) kwamen met „From both sides now" en „Menuetto" zeer goed voor de dag en welverdiend applaus kreeg ook het duo Aly Rosman (or gel) en Gerard Veneman (accordeon) voor „Plaisir d'amour" Orgelwerk- jes werden verder nog gespeeld door Nog ruim een week en dan zal het dorpsbeeld in tweeërlei opzicht een belangrijke verandering ondergaan. Op vrijdag 30 juni beginnen de fabrieks- en bouwvakvakanties en dan mag Holten op een verdubbeling van zijn zielental rekenen. Dat brengt een enorme verlevendiging van het straatbeeld met zich. De verschil lende logiesbedrijven hebben tenminste al laten weten, dat zij tegen het volgend weekend „mudvol" zitten, zoals de administra teur der VVV, de heer Kers het uitdrukte. Momenteel houdt het slechte weer veel mensen van hun vakantiegenoegens af. De andere wijziging van het dorpsbeeld is de 18e Holtense Braderie, welke van maandag 3 juli tot en met vrijdag 7 juli met een voorprogram ma en een afsluiting wordt gehouden. Het voorprogramma is het Popfes tival, dat op zaterdag 1 juli in de gehouden wordt met medewerking van „The Mental Bats." Braderiekoningin Maandag, 3 juli heeft de verkiezing van de Braderiekoningin plaats op de muziekkoepel in Kalfstermansweide met o.a. een jury uit de zomergas ten. Medewerking verleent de folklo ristische dansgroep „Wiej schotst ve- dan" (Wij dansen door) uit Barchem waarvan ook Holtense dansers deel- uitmaken. Na de rondgang van de braderiekoningin in een open auto volgt het Koninginnebal in de tent op Kalfstermansweide met medewerking van ..De Musketiers." Op dmsdag, 4 juli om 14.30 uur heeft de officiële opening van de braderie plaats door burgemeester, mr. W. H. Enklaar. op hóek van de Dorpsstraat en Kerkstraat. Vrouwelijke coureurs Het programma ziet er in grote trek ken verder als volgt uit: woensdag middag een ballonwedstrijd voor de kinderen op Kalfstermansweide. Om 19.00 uur organiseert de M.A.C. ..De Holterb rg" op het terrein bij het slachthuis in het Kolcomplex een au to-rally-cross tussen Holten en Bath men. waarin ook 16 rföltense vrou welijke coureurs aan de start zullen verschijnen. Dat wordt een grandioos spektakel met na afloop prijsuitrei king en auto-rally-cross-bal in de feest tent op Kalfstermansweide. Donderdag 6 juli en vrijdag 7 juli, braderie rond de oude dorpstoren, waarbij deze op vrijdag zal samen vallen met de wekelijkse warenmarkt. De feesttent is op 6 en 7 juli beschik baar voor het houden van een eventu ele tentoonstelling of iets dergelijks met stands b.v. door de plaatselijke plattelandsvrouwen-afdelingen. Jennekesmarkt Vrijdagavond heeft de traditionele Jennekesmarkt plaats rond de ver lichte toren, met onder andere vier geldprijzen voor de jongelui, die el kaar het eerste vinden. Een attrac tie, die elk jaarhonderden jonge mensen op de been brengt uit de hele omgeving. 24 JUNI - 1 JULI Jaarlijkse inzameling vaste bijdragen en losse giften voor het Holtens Studiefonds voor Papoeajongeren. ZONDAG 25 JULI 14.00 uur: Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" vanaf het clubhuis, café „De Biester" Stationsstraat, (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen. (zie adv.) MAANDAG -26-JUNI 18.45 uur: De Atletiek- en Trimclub „Hatric" per fiets 'vanaf' het gym- nastieklokaal in de .Tuinstraat, naar. het zwembad „De Loöermark" te Bathmen. (zie adv.) MAANDAG 26 JUNI - t/m 1 JULI Slotman's Levensmiddelenbedrijf we gens vakantie gesloten. Jzie adv.) WOENSDAG 28 JUNI 20.00 uur: Populairconcert van 'HMV' in de muziekkoepel op Kalfster mansweide. (zie bericht) ZATERDAG 1 JULI t/m 15 JULI Garage Schuppert. Oranjestraat 28- 30, wegens vakantie gesloten, (zie adv.) ZONDAG 2 JULI 20.00 uur: Interkerkelijke bezinnings- samenkomst in de tent op Kalfster mansweide. VRIJDAG 7 JULI 17.00 uur: Prijsuitreiking ballonwed strijd op 't kantoor der ABN (10 prijzen, le prijs nieuwe fiets). De braderieweek wordt zaterdag avond 8 juli besloten met een groot popfestival in de feesttent met me dewerking van de Popgroep „Jump". „Ook u bent hartelijk welkom in feestvierend Holten" is de bekende slogan van de braderiecommissie, waarmee dit dorpsfeest wordt aange kondigd in het kader van het VW- vakantieprogramma. Wilma Jansen, Bea Brinkman, Ma- riet Aaftink, Ina Kleinen Traast, Aly Veltkamp, Erik en Rob Oosterhof, Henriëtte Rietberg (vlotte presenta tie van „Trumpet Voluntary") Rieks Moleman, Gerry ter Brake (The Ho ly City), Dini Krekel, Edwin Stege- huis en Marieke Wegstapel. Petra en Elineke van Iperen en Hans en Martin Jansen bespeelden samen de piano resp. in „Goede Nacht" en „Dans van de herderinnetjes". Fok- kelien Meijer, Ineke Nijenhuis en Toosje Nijenhuis haalden op het or gel met resp. Uber den Wellen", „Prelude in F" en „Gavotte" ruim voldoende en een verdiend applaus en veel bijval was er ook voor Ger- bien Rietdijk en Karin Brouwers die op de piano speelden „Ramblin" en bracht door Joost Cammeraat „Len- „Das Perlenhalsband". „Zeilen" werd op accordeon ge- telied" werd op de piano goed ge speeld door Linda Kamperman en Wilco v.d. Nnort kreeg voor het op de accordeon gespeelde „Grootva ders klok" een hartelijk applaus. Een spontane ovatie kreeg het ac cordeonkwartet Gerard Veneman, Joost Cammeraat, Wim Bulsink en de gast uit Rijssen Jantina Bruins. Rieks Moleman (hammond orgel) en Herman van der Voet (drums) gaven aan de zeer geslaagde uitvoering een extra tintje. In een kort slotwoord werd het lerarenkorps en de leerlin gen dank gezegd door de heer H. Ch. Vogely, voor Holten lid van het be stuur der muziekschool. Hij wees op het grote belang van muziekonder wijs. Steeds meer ouders gaan in zien hoe belangrijk muziekonderwijs voor hun kinderen is. Docenten aan de muziekschool zijn momenteel: mej. Ineke Kevelam, Holten, (orgel en piano); mej. C. de Kaste, (orgel en piano); mei. A. M. Oort, Holten (gitaar) ;mevr. R. M. Vo- gely-v.d. Veer Holten (piano; de heer P. Kuijer (orgel en piano)mevr. H. J. Zaal-Meijerink (accordeon en or gel); de heer A. W. Werner Holten (blokfluit). Het blokfluittrio (v.l.n.r. Bet- sie Westerik, Henriëtte Beldman - met linkerarm in gipsverband - en Tjitske Span) oogstte o.a. veel succes met de Napolitaanse dans „Tarantella".

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1