i D tl "lil ZwemdiÉ „Iwenhaarsveld" nieuwe bestuursleden koos BPiB Koekactie .ZVV Blauw Wit '66' Judoka's voerden sportieve strijd N.V. GEBR. SCHUPPERT Warenmarkt a. m assistent(e) leerling- assistenten VAK DE MAAT VAN DE MAAT is uw man voor famïliebsriohten ort- en speldag ZVV „Blauw Wit" uitstekend geslaagd f Jhr. G. van Coeverden wint wisselbeker van de damclub P.J.G.O. m JÉ#! TE KOOP Bezoek de wekelijkse Dinie Krikkink voor jaap Janssen won de cup de tweede keer sportvrouw van „De Noordenbarg" Wedvlucht Ter Hoeven en De Vries namen afscheid Gebouwen op het Sportvelden-complex „Meermanskamp' - pi S feïtt SSi? - - - - - IR „Hatric"-atleten naar 20 km van Deventer Jaarvergadering Sportvereniging „Holten" Voorlichtingsblad voor de visserij „In het Zilver" Openbare Kerkeraads- vergadering 18 juni: Vaderdag is VADERS DAG!! Geef VADER een VERRE KIJKER J. Baltus Accountantskantoor J. KONUNENBELT BJ. r, 9 juni Ib.i 'g met irninc pes "op aet afsluiting van het seizoen 1971- werd er door de Jeugdcommis- van de ZVV „Blauw Wit '66" za- (ag onder ideale weersomstan- heden op het terrein aan de Via- jweg voor de jeugdleden een sport speldag georganiseerd. Ruim hon- d jongens (junioren Cl, Dl en de jillen El, E2 en B3) hebben met ot enthousiasme, met totale in- en sportiviteit gestreden om de gste eer en de medailles die er te waren. et ochtendprogramma bestond uit volgende onderdelen: doelschieten (het doel was van boven naar beneden in 3 vakken verdeeld) hinder nisba an (onder doelnet doorkruipen, sprong over hindernis, onder hindernis doorkruipen, run over plm. 30 meter en tot besluit duik door autoband inwerpen dribbelen jongleren (bal zo vaak mogelijk op de voet laten stuiten) sprint De deelnemers waren in vijf leef- dsgroepen verdeeld: oep 1: 7,. 8 en 9 jaar (28). oep 2: 10 en 11 jaar (32) oep 3: 12 en 13 jaar (24) oep 4: 14 en 15 jaar (16) oep 5: 16, 17 en 18 jaar (12) Voor het berekenen van de prijzen erden groep 4 en 5 als een groep •schouwd dit in verband met be- irkte bezetting. De beste prestaties op de diverse iderdelen werden geleverd door: >cco Abma van E3 (110 punten bij et doelschieten) ennie Aanstoot Cl (hindemisbaan sec.). lichard Beldman BI (drie inworpen otaal 54 meter) ïenk Aaanstoot BI (dribbelen m. bal jssen paaltjes door) .errit Paalman BI (jongleren 98 pun- en). [enk Aanstoot (sprint). Bijzonder spannend was de race •ver de hindemisbaan. De volgen deelnemers bleven hierbij onder le 19 seconden, een tijd die goed was roor een start in de finale waarin\ de rolgende tijden werden gemaakt: Bennie Aanstoot 15 sec. Gerrit Tan Paalman 15 sec. Peter Groenen dijk 16 sec. Coert Schuppert 16 sec. Henk Aanstoot 17 sec. Gerard Koop man 17 sec. Henk Meijerink 17 sec. Hans Aanstoot 18 sec. Jan Kamp man 18 sec. Kees van Dijk 19 sec. Hei-man Dijkink 19 sec. Gerrit Stam 19 sec. Gerrit Jan Kolkman 20 sec. Gerrit Jan Stam 20 sec. In de race om de eerste prijs tus sen Bennie Aanstoot, en Gerrit Jan Paalman was Bennie de snelste (15 sec.). Paalman maakte een tijd van sec. Totaaluitslag ochte«|dwedstrijden: Groep 1 (8 en 9 jaar): 1. André Schuppert 304 pnt. 2. Gerrit Stam 282 pnt. 3 Harry Hoekjen 272 pnt. Groep 2 (10 en 11 jaar): 1. Gerard Aanstoot 366 pnt. 2. Erik Aansloot 345 pnt. 3. Focco Abma 352 ont. Groep 3 (12 en 13 jaar) 1 Jaap Jansen 419 pnt. (algemeen kam pioen). 2. Jan Paalman 365 pnt. 4. Gerard Schalk 359 pnt.). Groep 4 en 5 (14-18 jaar): 1. Henk Aanstoot 459 pnt. 2. Gerrit Paalman 451 pnt. 3 Eddy van Dijk 399 pnt. Door omrekening van de punten, waarbij de leeftijdsgroep bepalend was, werd Jaap Janssen „Algemeen Kampioen 1972" en hij kwam in het bezit van de „Blauw Wit cup". Hij eindigde met een gemiddelde van 32.2 punten. De tweede en derde plaats waren voor Henk Aanstoot en z'n broer Gerard, respectievelijk met 30,6 en 30,5 punten. Voor de drie hoogst gepaatsten van elke groep was er een gouden, zilve ren en bronzen medaille te winnen. MIDDAGPROGRAMMA 's Middags werd een voetbaltoer nooi gespeeld in twee poules elk van 4 teams. Elk team had voor deze mid dag de naam gekozen van een be kende Nederlandse of buitenlandse club. Er werd sportief en met een totale inzet gespeeld. De leiding van de verschillende wedstrijden was bij Jaap Thalen, Johan Stam en Dick Beldman in goede handen. De uitslagen van de wedstrijden (2 x 10 minuten) waren als volgt: Poule A: Ajax - Real 0-0, Ander- lecht - Arsenal 1-2, Ajax - Arsenal 1- 2, Real - Anderlecht 1-0, Ajax - An derlecht 1-0, Arsenal - Real 1-1. Eindstand: Arsenal 3-5, Real 3-4, Ajax 3-3, Anderlecht 3-0. Poule B: Inter - Feijenoord 0-2, Twente - Celtic 1-1, Twente - Inter 2-0, Feijenoord -Celtic 0-3, Celtic - In- ter 2-0, Twente - Feijenoord 5-1. Eindstand: Twente 3-5 (beter doel- gemiddelde). Celtic 3-5, Feijenoord 3-2, Inter 3-0. De finale tussen Arsenal en FC Twente bracht 2 x 15 minuten volop spanning. Er werd fel voor de over winning gestreden. Twente kwam De ZVV „Blauw Wit '66" hield op het voetbalterrein aan de Vianenweg op de Borkeld een sport- en speldag voor de jeugd. Op de foto: prijsuitreiking door voorzitter Wim Schalk. met 2-0 voor door Wilco Schipper, maar toen met nog 6 a 7 minuten te gaan Gert Stam voor Arsenal scoor de ging het er voor Twente nog even donker uitzien. Twente kwam onder zware druk te staan. De gelijkmaker hing in de lucht doch werd geblok keerd door de doellat. In de allerlaatste seconden pro beerde Koos Dgkker het nog eens met een afstandschot maar de kleine Twente-doelman Eric Stam liet zich niet verrassen. Bij Arsenal stond Wim Stam onder de lat (waar hij op geen stukken na bij kon) en ook hij deed schitterend werk. Zowel Eric als Wim hadden kijk op 't spel en beiden wisten door op tijd uit te lopen treffers te voorkomen. Alle deelnemers aan de uitstekend geslaagde sport- en speldag ontvin gen van voorzitter Wim Schalk een vaantje in de clubkleuren met op druk „Blauw Wit-sportdag 1972" en hij reikte tevens de Blauw Wit-cup en de medailles uit, aan de winnaars die op het zgn. ,,ere-sehavot" had den plaats genomen. De heer J. Wiggers, bestuurslid van „Blauw Wit" sprak een woord van dank tot de heren van de jeugdcom missie die onder leiding van dhr. H. Wiersma enorm veel voorbereidend werk verrichtten en zorgden voor 'n vlot verloop van de wedstrijden, tot de scheidsrechters en tot de heren Mossink en Keijser voor het beschik baar stellen van de geluidsinstalla tie. Dinie Krikkink slaagde er op 25 mei voor de tweede keer in de titel van sportvrouw van de huishoud school „De Noordenbarg" te ver overen. Dit deed ze tijdens de sport dag, welke, dankzij de medewerking van de heer L. Veneklaas rondom de camping gehouden kon worden, 's Morgens werd aan atletiek ge daan: hoogspringen, verspringen, hardlopen en balwerpen. Daarna werd verbeten door de klassen ge streden om de trefbaltitel. Het mid dagprogramma bestond uit een ge zelligheidsprogramma. Enkele spe len waren golf, darts, bussen wer pen doelwerpen enz. Het laatste on derdeel was een klasseëstafette. Te gen half vijf werden de prijzen uit gereikt, waarna iedere moe, maar voldaan naar huis ging. Uitslagen: sportvrouw: Dinie Krik kink: sportklas: Klas 3 T A; trefbal: lste plaats klas 3 TA, 2de plaats klas IA; estafette: lste plaats 3 TB: 2de plaats 1B. Gezelligheids-i wedstrijden 1 Groep 2. Er werden in totaal 18 A-diplo ma's, 72 B-diploma's en 21 C-diplo- ma's behaald. De postduivenvereniging „Snelle Wieken, uit Markelo, met ledem uit Holten, nam zondag deel aan de wed vlucht vanaf St. Quentin (Frankrijk) met 130 duiven. Afstand 350 km. De duiven werden gelost met Z.W.-wind om 6.00 uur. Het werd een snelle vlucht met een gemiddelde snelheid van om de 100 km per uur: De uit slag van de tien eerstaankomende duiven was: 1. Joh. Paalman, Holten 9.37.52 uur, 2. E. Hendriksen 9.48.25 uur, 3. J. Hassink 9.51.01 uur, 4 Voortman 9.51.03 uur, 5. Joh. Paal man, Holten, 9.51.19 uur, 6. H. Dijk- jans, 9.53.00 uur, 7, 8 en 9 G. J. Schui- terd, Holten resp. 9.54.18 uur, 9.54.21 uur en 9.55.54 uur, 10. J. Scholte in 't Hof, 9.57,15 uur. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 200 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Survilliers, af stand 450 km. De duiven werden om 6 uur gelost. Aankomst eerste duif van J. Paalman (Look) 11.59.40 uur, laatste duif 12.10.03 uur. De uitslag van de eerste tien aankomende dui ven was: 1. J. Paalman (Look), 2, 3, 5 Gebr. Willems, 4. H. A. Jongman, 6. J. Aaftink, 7. W. Aaftink, 8. ten Da ml, 9. en 10. G. Steunenberg. Het kampioenschap na de eerste Tour is als volgt vastgesteld: le kampioen Gebr. Willems 1150 pnt, 2e kampioen A. ten Dam I 786 pnt. en 3e kam pioen H. v-an Beek met 760 pnt. Kampioensvogel van H. van Beek 68.1491270 met 492 pnt. Donderdagavond heeft de Zwemclub onder grote belangstelling van haar jeugdige leden haar jaarlijkse leden vergadering gehouden. Voor deze ver gadering werd er een puzzle-vvandel- tocht gehouden, welke ongeveer cén uur duurde en was samengesteld door Willemien Tuller. Tydens deze tocht, moesten er diverse vragen worden beantwoord en indien de groepen de vragen goed hadden, kwam er ten slotte het woord ZWEMSPORT voor de dag. De groep van Linda Kam perman behaalde de le prijs, de 2e prijs was voor de groep Trees Aan stoot en de groep Janneke Loman kreeg de 3e prijs. Na deze tocht werd de jaarverga dering gehouden, welke werd geopend door voorzitter F. ten Hoven. In het jaarverslag van mevrouw H. G. Belt- man-Lensink werd.en in vogelvlucht de belangrijkste evenementen aange haald cn werd het Gemeentebestuur dank gebracht voor het beschikbaar stellen van het bad voor het houden van de trainingen van de ruim hon derd leden. Het verslag van de pen ningmeester, d.e heer P. B. Muller, gaf een klein batig saldo te zien en de kascommissie verklaarde bij mon de van de heer H. G. Arendshorst, dat boeken en bescheiden keurig in de waren. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. J. Meijer tot voorzitter ge kozen in plaats van de heer F. ter - t Op dinsdag, 30 mei, hield de P.J.G.O.-dam- club in café Kalfster- man haar laatste dam- avond ter afsluiting van het seizoen 1971- 1972. Eerst werden er nog een paar wedstrij den gespeeld en toen was de einduitslag be kend. De wisselbeker, welke E. Krikkink deze- winter verdedigen moest, werd nu gewon nen door Jhr G. van Coeverden met 40 pun ten. De verdere uitslag was: 2. E. Krikkink 37 pnt, een lauwertak: 3. A. Schippers 35 pnt, 'n medaille; 4. B. van Beek 34 pnt; 5. G. W. Nijland 34 pnt; 6. B. J. Markvoort 28 pnt; 7. A. D. Jansen 27 pnt; 8. L. H. Rensen 27 pnt; 9. J. Robers 26 pnt; 10. M. Rietberg 23 pnt; 11. H Klein Teeselink 16 pnt; 12. F. Schippers 14 pnt; 13. J. W. Rietberg 13 pnt en 14. E. Struik 10 pnt. Besloten werd het vol gend seizoen in twee poules t-a spelen aange- tlen het aantal spelers te gropt is en de com petitie daardoor te lang duurt. E. Struik, Op de voorgrond de bouwput voor de kleedlokalen en het clubhuis 'op het sportvelden complex „Meermanskamp" door vrijwilligers uitgegraven en in orde gemaakt. De firma Voordes is inmiddels begonnen met het storten van het beton voor de kleedlokalen zodat er wel schot in het werk zit. Woensdagavond 7 juni werd in Deventer, onder redelijke omstan digheden, een 20 km wegwedstrijd gelopen. Er deden plus minus 85 at leten uit heel Nederland aan mee. Onder deze 85 atleten bevonden zich 4 „Hatric"-atleten. Eerste werd Henk Kalf uit Groningen, die het ge hele parcours met een groot gemak liep. Men had voor deze wedstrijd 22 prijzen in natura. Enkele uitslagen van de „Hatric" atleten: 23. F. J. Kramer 1 uur 12 en 32 sec.: 45. H. Wolterink 1.18.08: 50. H. J. Wolterink 1.19.23; 79. J. van Pij-keren 1.48.39. De ,,S.V. Holten" houdt heden avond haar jaarvergadsring om 8 uur in Hotel Vosman, waarbij als belang rijkste punten aan de orde komen het voorstel tot contributieverhoging voor de senioren en junioren en de acti viteiten welke de komende maanden zullen worden georganiseerd ter re alisering van het nieuwe clubgebouw op Meermanskamp. De aftredende bestuursleden B. J. Markvoort, H. den Heijer en A. Vin cent zijn alleen herkiesbaar, terwijl ook de meeste leden van de elftal commissie en jeugdcommissie weer 'terkiesbaar zijn. Beide commissies kunnen echter voor hst komende sei zoen nog wel enige nieuwe leden ge bruiken, aangezien in elk geval acht senioren-, zeven junioren- en vier of vijf pupillen-elftallen aan de compe titie zullen deelnemen. Het bestuur van de vereniging rekent op grote be langstelling van haar leden, omdat het komende jaar vele belangrijke besluiten genomen zullen moeten wor den. die de competitiestan den bijgehouden heeft wilde wegens drukke werkzaamheden hier graag mee ophouden. Er werd gestemd voor een opvolger en dat werd met meerdei-heid van stemmen A. D. Jansen, die deze be noeming aannam. E. Struik werd nog dank gebracht voor 't werk, dat hij voor de club ge daan heeft. Door de bekerhouder E. Krikkink werd de wis selbeker met 'n toepas selijk woord aan zijn opvolger Jhr G. van Coeverden overgedra gen en verder werd er nog een tijdje gezellig nagepraat. De ZVV „Blauw Wit '66' gaat zaterdag 10 juni koek verkopen in Holten en omge ving. De winst die men hoopt to inaken is ter verbetering van de kas die gelukkig niet hele maal leeg is maar de bodem is wel zo hier en daar zicht baar. De snelle groei van de club brengt extra financiële zorgen die men voor een deel met deze koekverkoopactie hoopt weg te werken. We bevelen deze aktie in het be- 'ang van de sport en vrije tijdsbesteding van de jeugd van harte aan. De aktie start om 9.30 uur bij voorzitter Wim Schalk, Waardenborchstraat. Als verko pers gaan de weg op de senioren en de junioren BI en Cl. Hoeven en nam mej. H. Bloemsma de plaats in van de heer K. T. de Vries, welke wegens verhuizing zijn functie in het bestuur niet meer kon uitoefenen. Bij de rondvraag werd.en enkele vragen gesteld over het nieu- w eseizoen en werd de scheidende voorzitter dank gebracht door de heer Muller voor het werk verricht in de afgelopen jaren. Met een speciaal nummer 144 pagina's in een fraaie kleuromslag gedenkt het maandblad „Visse rij - Voorlichtingsblad voor de Ne derlandse Visserij" zijn 25-jarig be staan. In het „Ten geleide" duidt ir. Th. J. Tienstra, directeur van de visse rijen van het ministerie van land bouw en visserij, waarvan het blad een uitgave is, de behoefte aan waar in dit periodiek voorziet met informa tie in semi-populaire verslaggeving over resultaten van het informatie- onderzoek. Voorts wijst hij er onder meer op dat de afgelopen jaargan gen een toeneming doen zien van het aantal artikelen waarin materie wordt behandeld, die van belang is voor „een juiste exploitatie van het viswater ten behoeve van de hon derdduizenden die in het vangen van vis tijdens hun verblijf aan de water kant of op het water hun recreatie vinden". In dit jubileumnummer van „Visse rij" wordt een blik geworpen op de ontwikkelingen zowel tijdens als ge1 durende de afgelopen 25 jaar in uit eenlopende terreinen, als het visse rijbedrijf, het -beleid, de -economie, verder de sportvisserij, de wetgeving voor de binnenvisserij, het biologische en technische onderzoek. Voorts, en van bijzondere interesse, zijn er arti kelen over het onderzoek ten aan zien van platvis, haring, snoekbaars, garnalen en zeevervuiling alsmede over het recent operationeel gewor den nieuwe mosselproefstation. Het jubileumnummer is voor niet- abonné's los verkrijgbaar tegen een bedrag van f 10.bij de Afdeling Verkoop van het Staatsdrukkerij en Uitgeverijbedrijf te Den Haag. De Kerkeraad der Herv. Gemeente komt op donderdag, 15 juni a.s. om 20.00 uur in het gebouw Irene in open bare vergadering bijeen. Aan de orde komt „Het ambtsrapport". Zaterdag 8 juni om 2 uur werd, zoals vorige week reeds gemeld, de vriendschappelijke return tussen de judo-teams uit Neede en Holten gespeeld. De bedoeling was wederom goed en sportief judo te laten zien. In deze opzet slaagde men volkomen; vooral door toedoen van de heer Van der Werfhorst (trainer van Holten) die er de nadruk op het „sportieve" legde. Hij liet daarom vooral de jon geren eerst een aantal oefeningen doen, waaronder valbreken. Hierna liet men een hele groep wat met el kaar stoeien, waardoor de spieren wat warmer en soepeler worden, zo dat de kans op blessures minder wordt. Blessures komen in tegenstel ling met wat vele mensen denken bij judo zeer weinig voor. Na de oefeningen werd een begin gemaakt met de partijen. De jong- sten kwamen 't eerst aan de beurt. Helaas bleken er tussen de pupillen uit Holten en Neede nog wel eens flinke verschillen in gewicht te be staan. De wat zwaardere jongens uit Neede werden door hun trainer ech ter op het hart gedrukt, goed en sportief te judoën. Zij hielden zich daar voorbeeldig aan. Na de junioren konden de toeschou wers waaronder enige leden van 't Bato-bestuur en veel ouders van judoka's nog enkele zeer interes sante wedstrijden zien, die de senio ren speelden. De zes senioren uit Holten he laas niet meer: er bestaat in deze groep nog steeds 'n groot tekort aan judoka's leverden zeer goed par tij tegen de wat meer ervaren men sen uit Neede. Wij hopen dat de toeschouwers van het goede judo die geboden werd, genoten hebben en dat de mensen die aanwezig waren, volgende keer weer komen en dan hun familie, buren, vrienden en kennissen meenemen. Wij hopen dat een aantal jongens en meisjes en verder iedereen die zich nog niet te oud voelt ook eens een avondje komt judoën Tenslotte willen we iedereen (voor al het judo-team uit Neede) bedan ken voor de bijzonder fijne manier waarop deze middag verlopen is. Het Bato-bestuur. Hij heeft het die dag helemaal voor het zeggen. Ook wat het cadeau betreft. Pa zegt echter niets, want hij weet, dat moeder en de kinderen voor een PRAKTISCH CADEAU naar SCHUPPERT gaan en dan zit het „so wie so" goed Pa zegt niks; hij kan bij voorbaat dik tevreden zijn. Hij heeft nu al binnenpret. voor cadeaus waar vaders mee in de wolken zijn Neerdorp 62 (Vijfhuizen) Elke vrydag van 13.3018.00 uur Grote sortering GOEDEREN en PRODUKTEN Op de markt is Uw gulden een daalder waard Lid N.I.v.B. en Ned. Orde v. Acc. - Molenweg 23 heeft nog plaats voor met diploma's boekhouden en M.B.A. of daarvoor studerend. M.E.A.O.-examen- kandidaten kunnen eveneens solliciteren. (mnl. en vrl.) met diploma 4 jr.-Mavo of 5 jr.-Havo, voor gevarieerd kantoorwerk. Zij, die deze maand examen doen kunnen ook reeds solliciteren. Geboden wordt een afwisselende werk kring op een middelgroot kantoor, waar veelzijdige ervaring kan worden opge daan in de sectoren van handel en am bacht. Goede salariëring en overige ar beidsvoorwaarden. Van jongelui met ambitie, die graag verantwoor-. delijk werk verrichten, wordt met belangstelling een schriftelijke sollicitatie tegemoet gezien. DORPSPLEIN Vaderdag-aanbieding: Aquarium f 25 After shaves - Fresh Up - Boldon - Lederwaren: portemonnaies - rij bewijsetuis. Tips voor u: personenweegschaal voor slanke vaders. Autoborstel, visstoeltje, jerrycan, geldkistje, bierglas op verzilverde voet, luxe flesopeners, barsets enz. GEEF BEWUST GEEF 'N SIGAARTJE Luxe assortiment sigaren, sigaretten aanstekers, sigaretten-etuis Tafelaansteker, Ronson aanstekers, Silver Match, Feudor f 4,95 (navul- baar), Poppell. Tip voor u: wegwerpaansteker f 2,95 Leuning-asbak pracht sortering pijpen. Telefoon 1538

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5