eelii w 1 s»IIWAd~r:rr:::v:,z Bestemmingsplan Beuseberg door het forum aanvaard PIPO DE CLOWN EN MAMMELOE NAAR HOLTEN Vaderdag, 18 juni a.s. BEUSEBERG-ACTIE GAAT DOOR Tunnels met tweerichtings verkeer in gebruik genomen Officiële, publikatie Onttrekken Vegter nam geen deel aan discussie VW-paspoort voorkomt gebarentaal Bij opening zakenpanden weggedeelte aan het openbaar verkeer VRIJSTELLING Verkiezing ambtsdragers Geref. Kerk Gevonden en verloren ONZE AGENDA Kerkdiensten Medische Dienst Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Geslaagd voor niuziekonder wij s Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Vrijdag 9 juni 1972 ^niTEN^ NIEUWSBLAD S HLertenM 14 cent per mm fbfj contract lager) Abonnementeprijs f 6per ha!) jaar, 12,- per jaar Betaling op giro 875587 nan de Raifjeisenbank te Holten. t.g. Bollen, IV,enabled 'Het bestemmingsplanforum, dat maandagavond in de aula van -fe openbare scholengemeenschap vergaderde met de commissie iiimtelijke ordening en het dagelijks bestuur der gemeente, onder Uioprzitterschap van de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, heeft - na ien langdurige discussie, waarbij de stedebouwkundige ir. R. Haje- na tal van vragen had te beantwoorden 't conceptbestemmings- ilan „De Beuseberg" zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Niet icliter, nadat de heer G. S. E. Vegter, die met de heer H. Post, zit- MENjing heeft in het forum namens het Comtié Beuseberg, bij de aan- rang der beraadsslagingen een vergaande verklaring had afgelegd, N' lie nogal wat beroering heeft gewekt. iSiaoayènhacetr De heer Vegter zei daarin o.m., lat. waardevolle landschappen, die loor 'n eigen karakter worden geken- nerkt, in ons land van jaar tot jaar lanmerkelijk kleiner inaantal en klei- >r in formaat worden. Het instand- juden van deze gebieden vormt een •kenning van rechten van de plaat- •lijke bevolking. Het vormt ivendien een erkenning van de rech- ;en van de bewoners van andere stre len van ons land, waar de industri alisatie door bedrijven en woonindus- fïeën, de aanwezigheid van deze ge ileden in de directe omgeving heeft iniet gedaan, zodat de mogelijkheid it verademing in verderafgelegen ge ileden moet worden gevonden. Deze leide overwegingen hebben bij de leer Vegter de overtuiging doen post- itten, dat 't niet verantwoord is te- jenover de medebewoners van ons tend het waardevolle landschap de Seuseberg zonder stringente noodzaak erloren te doen gaan. Deze overtui- {ing heeft door alle besprekingen en irgumentaties, die over dit onderwerp ijn geuit, geen wijziging ondergaan, iet tegendeel is het geval. Het gemak, waarmee de plannen irden doorgevoerd, waardoor dit ge- id. zal worden teniet gedaan door bestemming die het gemeentebe- mf daaraan wil geven, hebben de Swer Vegter in zijn overtuiging ge sterkt, dat het noodzakelijk is zich tot het uiterste in te spannen te trach ten het karakter van de streek van Jjlolten te eerbiedigen-" De consequen tie hiervan is, aldus de heer Vegter, dat alle rechtmatig ten dienste staan de middelen zullen worden aangegre pen er naar te streven om ds be stemming, died oor het gemeentebe stuur de Beuseberg wordt toegedacht te voorkomen. Namens het comité Beuseberg, kan ik U zeggen, dat dit comité unaniem achter de strekking van dit betoog staat" aldus de heer Vegter, die verklaarde in dit stadium niet aan de discussies te zullen deel nemen. Credo De burgemeester antwoordde hier op. dat de heer Vegter zyn credo (ge- lijdenis) heeft gegeven en daarmee bevestigt, wat hij al menig keer heeft gezegd. Uit het forum is geen stem gehoord, die hem hierbij heeft onder steund, reden, waarom B. en W. dit concept-plan hebben doen opstellen. De burgemeester vond het een steriel standpunt. ,,Ik vind het onaanvaard baar, dat met een lichtvaardig ge mak gezegd wordt, dat plannen er doorgedrukt worden, terwjjl 'n breed forum van de bevolking gelegen heid heeft gehad er zich over uit te spreken. De burgemeester betreur- in hoge mate de uitspraak van de heer Vegter, met alle middelen te zul len trachten de plannen te verijde len. Het forumlid, de heer J. Schip pers, toonde zich verontwaardigd, dat een beslissing, die op democratische wyze is tot stand gekomen, door een pressiegroep zal worden gedwars boomd. Bij de toelichting op hei. concept verklaarde de burgemeester, dat B. en W. niet verder zullen gaan in oos telijke richting (richting Lokerenk en Zuurberg, red.). Het plan is kleiner gemaakt, dan op de hearing in sep tember jl. Gebleken is dus dat de stem. van het Comité Beuseberg geen roe pende in de woestijn is geweest. Naar aanleiding van vragen van de heer Warrink over opgelegde be perkingen en de gedachte Hofjesbouw verklaarde ir. Hajema, dat in over leg met de commissie ruimtelijke or dening en B. en W., het natuurschoon in de Beuseberg zal worden gespaard, dat sociale woningbouw zal worden bevorderd, het aanwezige bos zal wor den ontzien en eventueel nog kan wor den uitgebreid, waarbij het geheel a. h.w. in het landschap zal worden ge vlijd. De bedoeling is wegen aan te leggen, waarop niet met auto's door de bebouwing kan worden gereden. Realisering van dit plan kan eerst ge schieden wanneer bij B. en W. de bouwtekeningen zijn ingeleverd en het plan dan eerst door het provinci aal bestuur kan worden goedgekeurd. Uitvoerig ging de stedebouwkundige in op de wijze van bebouwing. Geen rijenbouw maar groepjes van 2 a 3 of 4 a 5 woningen, in verschillende rich tingen gepland, zodat geen steriele hofjes ontstaan. Als voorbeeld noem de spreker deze bouw in de gemeente Emmen. Door de heren H. Post, Ste- geman en andere leden werden nog tal van vragen gesteld en suggesties gedaan, die met de commissie R.O. zullen worden besproken, beloofde de burgemeester. In het op de hearing van septem ber getoonde plan werd uitgegaan van de gedachte woonruimte te ver schaffen aan maximaal 3750 inwoners- Het thans in de procedure te brengen plan beperkt zich tot in eerste aanleg 1250 inwoners. Striiktuurschcts Voordat het bestemmingsplan Beu seberg aan de orde kwam, behandel de het forum het derde hoofdstuk van de Struktuurschets Holten handelen de over „toetsing van de gekozen taak stelling", waarin onder meer aan de orde komen de verwachting van de bevolkingsontwikkeling in Holten, bo dem en milieu ruimtelijke struktuur, globaal uitvoeringsprogramma, situ ering en toekomstige ruimtelijke struc tuur en fasering. Waarbij heel wat vragen werden gesteld en de stede bouwkundige tal van punten nader toe lichtte. Men kan b.v. in 1982 reeds een inwonertal bereikt heben, dat voor 1985 was bedoeld. Men zal dan volgens ir. Hajema een ander bouw- tempo moeten aanhouden en moeten bijsturen. Hierbij is echter ook de ontwikkeling in de regio van groot belang. Het woningmarkt onderzoek, waarvan het resultaat op 8 juni be kend gemaakt zal worden, is hier bij van groot belang. De burgemeester dankte aan het slot ir. Hajema voor zijn uitvoerige toelichting en beant woording. selet» r Bovenstaande foto geeft het bestemmingsplan „De Beuse bergweer. De gestippelde lijn vormt de grens van het bestem mingsplan. De licht gekleurde vlakken links en rechts van de Beusebergerweg en bij de Lie- zensteeg geven de plaats aan voor de bouw van eengezins huizen (bebouwingsdichtheid 8 tot 10 woningen). De donkere vlakken zijn gronden bestemd voor eengezinshuizen (bebou wingsdichtheid 20 tot 30 wonin gen). De lichte plekken daar tussen zullen de groenstroken vormen. De vakjes met de stip peltjes zijn gronden bestemd voor bijzondere doeleinden. De wijze van bebouwing moet nog nader worden uitgewerkt. Alle Volkswagenrijders in Neder land kunnen gratis een speciaal pas poort krijgen. Het is een autopaspoort dat nuttige diensten kan bewijzen bij verre reizen. Dit zogenaamde VW- paspoort is zo groot als het normale grensdokument. In praktisch alle ta len wordt daarin een aanbeveling voor snelle hulp gegeven in geval van pech. Het moeilijke gedoe met gebaren taal hoort tot het verleden. Het is ge woon een kwestie van het paspoort afgeven en de VW-dealer in den vreemde leest in zijn eigen taal de aanbeveling die de thuis-dealer mee geeft. We dachten dat dit een bijzon der praktische hulp kan zijn in geval van pech. Voor deze aktie hebben de dealers 75.000 paspoorten in voor raad. In verband met de opening van het nieuwe bankgebouw van de Algeme ne Bank Nederland en de Spar-Su- permarkt van de heer Koopman bij het politiebureau zullen Pipo de Clown de echte en Mammaloe op woensdag 14 juli een bezoek bren gen aan Holten. Zij zullen in een open landauer van Manége Beid- man een tocht maken door een aan talstraten in het dorp en om 14.00 uur bij de bank arriveren. De route is als volgt: Hoffesstraat 42, Gold- steinstr.,Noordenbergstraat, Oranje straat, Rietmolenstraat, Schoolstraat. Gaardenstraat, Dorpsstraat - ABN - Spar. Aan de opening van deze twee prachtige nieuwe zaken, de eerste aanzet van het komplan, waarom de middenstand al zo dikwijls gevraagd heeft, is een platenkleurwedstrijd verbonden, met als hoofdprijzen twee fietsen beschikbaar gesteld door ABN en Spar-Koopman en nog tal van an dere mooie prijzen. Bovendien wordt deze middag een ballonwedstrijd voor de kinderen georganiseerd voor het plein van de zakenpanden, waar men thans druk mee is het op te knappen. Maandag wordt het nood gebouw van de bank afgebroken en overgebracht naar het terrein van het gemeentelijk zwembad „Twen- haarsveld", waar het als kantine en kiosk dienst zal doen, De officiële opening van de beide zaken geschiedt dinsdag B3 juni door de burgemeester, mr. W. H. En klaar. Om 18.00 uur de bank en om 19.00 uur de Supermarkt. ÖD Burgemeester en wethouders van Holt-n brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij voornemens zijn de raad dier gemeente voor te stellen, in verband met de aanleg van de rijksweg E8. het vervallen ge deelte van de Kostersweg (weg num mer 169 van de Wegenlegger) over een lengte van ongeveer 130 meter, gerekend vanaf de grens mot de ge meente Markelo in noordelijke rich ting, aan het openbaar verkeer te ont trekken. Bezwaren tegen deze onttrekking kunnen binnen 30 dagen na heden schriftelijk bij hun college worden in gediend. Holten, 7 juni 1972. Burgemeester en Wethouders, voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenb3rg. secretaris. bepalingen bestemmingsplan ten aanzien van een plan tot de bouw van een dubbele woning door de heren G. Veldhuis en A. Hofhuis in bet bestemmingsplan .,De Haar" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de heren G. Veldhuis, Maardijk 4 te Almelo en A. Hofhuis, Olsterweg 7 te Diepenveen, vergun ning hebben gevraagd voor de bouw van een dubbele woning op het ner- ceel kadastraal bekend gemeente Hol ten, sectie F. nummers 2107 en 3595 (ged.) gelegen aan de Diessenplas- straat in het bestemmingsplan ,,de Haar". Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan zijn burgemees ter en wethouders voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het geldende be stemmingsplan. Hit bouwplan is ech ter niet in strijd met de op 21 maart jl. vastgestelde herziening van het be stemmingsplan „de Haar". Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld, ingaande 12 juni 1972 gedurende 14 dagen schrif telijk bezwaren in te dienen bij bur gemeester en wethouders tegen het verlenen van vrijstelling van de be palingen van het thans nog geldende bestemmingsplan „de Haar". De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op gemeente-secretarie, alhier, voor een ieder ter inzage. Holten, 9 juni 1972. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Ter voorziening in de vacatures wegens periodiek aftreden van de ouderlingen G. Aanstoot, J. W. Beid- man. J. Abbink en jeugdouderling W. Beldman zijn tot ouderlingen ge kozen H. J. Bosschers Joh. zn, Ko- zakkenstraat 56, H. Bouwhuis, Bor- keld 5. A. Meijerink. Mr. Vixsebox- sestraat 2. Als jeugdouderling werd door de kerkeraad benoemd mevr.. Beukenkamp-Offringa. Churchill- straat 151. Wegens aftreden van de diakenen J. A. Kolkman en H. Stam en uitbreiding werden als diakenen gekozen mevrouw J. Beldman-Aan- stoot. Kosterspad. mevr. H. Lande- weerd-Stam. Kolweg en M. Schol man, Schoutenstraat 5. Gevonden: Wit fietspompje. Zijleu ning van een rolstoel, een leesbril bruin montuur, kinderportem. met inhoud blauw. Verloren: Huissleutel, meisjesbril donker montuur, een agenda, Duitse staander donker bruin. Ir. R. Hajema geeft nadere inlichtingen en een toelichting op het bestemmingsplan „De Beuseberg" en op de structuur schets aan 't bestemmingsplan forum. Vrydag 9 juni 20.00 uur: Ledenvergadering S.V. „Holten" in hotel Vosman voor be langrijke besprekingen. Zaterdag, 10 juni ZW „Blauw Wit" Zondag 11 juni 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv). Dinsdag 13 juni 18.00 uur: Officiële opening door bur gemeester Mr. W. H. Enklaar van het nieuwe kantoor van de Algeme ne Bank Nederland aan de Dorps straat. 19.00 uur: Officiële opening alsvoren van Koopman's Spar Supermai-kt naast de ABN. Woensdag 14 juni 14.00 uur: Bezoek van Pipo de Clown en Mammeloe aan" de nieuwe bank van de A.B.. Nen de Supermarkt Koopman-De Spar met oplating ba- lonnen (zie ber.). Vrydag 16 juni 10.45 uur: Muziekuitvoering leerlin gen Muziekschool „Holten en om streken" in gebouw Rehoboth. t Maandag 19 juni 20.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. 19 juni-1 juli Jaarlijkse inzameling vaste bijdragen en losse giften voor het Holtens Stu diefonds voor Papoeajongeren. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 uur en 10.15 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: Inwendige zending. Oppasdienst me vrouw van Iperen, Mienie Eshuis en Hanneke Lammers. Geref. kerk: 9.30 uur en 19.15 uur ds. H. van Twillert. In beide dien sten is de ene collecte voor de kerk. Aan de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: Zaterdagavond 7 uur. Zondagmorgen 8 uur en 10 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur Hulppred. A. Schel- levis (Gezinsdienst). Extra collecte: Bouwfonds Bethanië. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: Dhr. Eveleens van Epe (wegens vacature Welsum). Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: J. F. Sijt- sema, Pastoriestraat 50 tel. 1870 (al leen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag 10 juni en zondag 11 juni zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg NI, tel. 2356. 's Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: tel. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g. tel. 1320 (fa. A. Mul ler en Zn). Alle werkdagen behalve zaterdag van 9-10 uur bij mevr. C. Knijff- Dekker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 me vrouw Beldman-Aanstoot. Wij verzoeken onze adverteerders vriendelijk even tuele advertenties voor VADERDAG zo vroegtijdig mogelijk, maar UITERLIJK WOENSDAG 14 JUNI a.s. in te leveren bij de bekende adressen. Redaktie en Administratie. Zaterdag 10 juni t.e.m. vrijdag 16 juni buiten de diensturen Elec- tra: H. Huisman, Kolweg 42 telef. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129 tel. 2284. Vrijdag 9 juni t.e.m. zondag 11 juni keurmeester buiten de diensturen C. Dijkstra, Schoolstraat 5 tel. 1833. Maandag, 12 juni t.e.m. zondag 18 juni: H. J. Moleman, Lageweg 13 tel. 1974. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis tel. 1318. BRANDMELDING Overdag: tel. 1352 (Politiebureau) *s Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). Aan het Conservatorium te Arn hem slaagde de heer J. Kruit voor de akte B, muziekonderwijs, viool en orkestspel. Zaterdag 10 juni en zondag 11 juni: H. F. Steunenberg, Pastoriestr. 42 tel. 1433 van 18-19 uur (alleen voor spoedgevallen) Zaterdag, 10 juni en zondag 11 juni: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 5 tel. 1515. Hoewel alles nog niet in de puntjes is afgewerkt aan de oostzijde moet onder andere nog een kleine verkeersleider worden aangebracht op de plaats waar de afbabenings- tonnen staan zijn de beide rijwiel en voetgangerstunnels in de spoor dijk dezer dagen in gebruik genomen. De gemeente heeft een bijzonder aar dige straatverlichting aangebracht aan weerszijden van de tunnels, zo dat het geheel by avond een aardige aanblik biedt. In tegenstelling tot aanvankelijke berichten wordt geen éénrichtings verkeer toegestaan. Aan de noordzij de van de oostelijke tunnel staat de uitmonding van de afrit, momenteel nog haaks op de Burgemeester van der Borchstraat. Dit blijft zo, totdat het verzorgingsflat ,,De Molenbelt" gebouwd zal zijn, omdat de toegangs weg tót het flat daar ook zal komen en het tracé nog niet helemaal kan worden vastgesteld. Of het met het oog op de veiligheid van fietsers en bromfietsers wel zo verstandig is, dat hier het verkeer in beide richtingen is toegestaan, moet nog worden af gewacht. Het is tenminste wel ver standig het hier zeer kalm aan t* doen, voorals als er ook nog verkeer van en naar het sportdal is.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1