n IJi I I Lmm Jè mm EU mm jIDl Bm.BM Kolkleuters ondervinden het voordeel van een K.B. school Plattelandsvrouwen besluiten het seizoen met Deense avond Hockey-club ,Holten nu officieel opgericht SCHOOL- EN VOLKSFEEST IN ESPELO Prijzen voor tekeningen en cartoons Kinderspelen werden afgelast H B8 Hl m Hi IB ^ÊfÊBÊ IB ^^B ^9 w hbh bhbs^f ISn^iÊimmSBS^ Burgerlijke stand ONZE AGENDA Nieuw Dagelijks Bestuur Streek VVV Officiële publikatie Sluiting gemeente-secretarie Zitting commissie woonruim tezaken JEUGDWERK KERKDIENSTEN WEEKENDDIENST TANDARTSEN WEEKENDDIENST DIERENARTSEN ACHT EN VIJFTIG GESLAAGDEN BIJ MEAO-EXAMENS WACHTDIENST SLACHTHUIS MEDISCHE DIENST STORINGSDIENST G.E.B. BRANDMELDING Gevonden en verloren Eerste taak bestuur speelruimte zoeken voorwerpen Vrijdag 3 juni 1972 lUAlTEIIC ÜIEIIWCBI Afl B™ Redacteur en plv. hoofdred. J Wiggen Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar, f 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Geboren: Wilco Jan zv J, H. Ool- bekkink en G. J. Lubbersen. Jar- no Ruben Angel zv T. H. A. Hutten en W. M. T. te Wierik. Dirk Jan zv B. J. Nijland en G. J. G. Oolbek- kink. Esther dv H. J. Volkers en R. C. Pijpers (Geb. te Deventer). Gehuwd: G. J. Jansen, 24 jaar. Holten en J. A. Bekkernens, oud 28 jaar, Holten. Ondertrouwd: M. Kuilder 27 jaar Holten en M. J. Hartsuiker 26 jaar Holten. B. J. Goorman 22 jaar Die penveen en H. B. Eronsvoort 22 jaar Holten. BEVOLKING. Ingekomen: R. van Wijk en gez, van Vlaardingen. J. Cohen en gez. van Deventer, Vertrokken: B. Maneschijn naar Lochem. E. Lammers en gez. naar Almelo. A. Vukkink naar Cu- lemborg. Vrijdag 2 juni 19.00 uur: Inlevering vakantiebonnen Agr. Sociaal Fonds bij W. G. Tijhof, Hoffesstraat 21 (zie adv.). Zaterdag 3 juni 8.30 uur v.m.: Kinderuitstapje NBV, vertrek vanaf het Smidsplein. Kring sport- en wedstrijdendag PJGO bij café Het Bonte Paard te Dijkerhoek 10.00-12.00 uur: Inlevering vakantie bonnen Agr. Sociaal Fonds bij W. G. Tijhof, Hoffesstraat 21 (zie ad vertentie) 9.00 uur: Sport- en Speldag ZZV „Blauw Wit" op het terrein aan de Vanenweg (zie ber.). Zondag 4 juni 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 5 juni 19.30 uur: Openbare vergadering be stemmingsplanforum in de aula van de openbare scholengemeenschap, Haarstraat 14 (zie agenda). Donderdag 8 juni 18.30 uur: Jaarvergadering Zwem vereniging „Twenhaarsveld" in zaal Vosman met vooraf puzzel-wan deltocht (zie ber.). Zaterdag 10 juni 9.30 uur: Grote koekverkoopacti* ZVV „Blauw Wit" (zie ber.). Dinsdag 13 juni 18.00 uur: Officiële opening door bur gemeester Mr. W. H. Enklaar van het nieuwe kantoor van de Algeme ne Bank Nederland aan de Dorps straat. 19.00 uur: Officiële opening alsvoren van Koopman's Spar Supermakrt naast de ABN. Vrijdag 16 juni 19.45 uur: Muziekuitvoering leerlin gen Muziekschool „Holten en om streken" in gebouw Rehoboth. Burgemeester c-n wethouders van Holten maken bekend dat de ge meente-secretarie (Dorpsstraat 27) op vrijdag 9 juni a.s. de gehele dag gesloten zal zijn. Voor het doen van aangiften uit sluitend betrekking hebbend op de burgelijke stand zal de gemeente secretarie 's morgens geopend zijn van 9.00 tot 10.00 uur. Holten, 26 mei 1972. Burgemeester en Wethou ders van Holten, W. H. Enklaar, burgemee ster. G. J. Langenbarg, secretaris. De voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt be kend, dat de zitting der commissie niet op dinsdag 6 juni 1972, maar op dinsdag 13 juni 1972 zal worden ge houden, des avonds van 7.30 uur - 8.30 uur. Holten, 31 mei 1972. De voorzitter voornoemd, G. Weijl. Vorige week woensdagavond is er in Hotel De Zwaan te Raalte de eer ste vergadering geweest van het nieuw Algemeen Bestuur van de Stichting Streek VVV Overijsselse Heuvelrug en Salland. Uit zijn mid den is een nieuw Dagelijks Bestuur geformeerd van 5 personen, t.w. J. F. C. Stegeman, Dalfsen voorzit ter; K. Anema, Deventer secretaris; C. W. Kuyk, Hellendoorn penning meester; H. Horstink, Ommen; W. ten Berge, Holten. HOLTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur hulppred. A. Schellevis. 10.15 uur hulppred. A. Schellevis (Gezinsdienst). Extra col lecte: Kinderbescherming. Oppas dienst: mevr.' Meilink, Gretha Krom- dijk en Janny Veldkamp. Geref. Kerk: 9.30 uu^ ds. Van Twil- lert. 19.15 uur ds. Tevel van Aalten. In beide diensten is de ene collecte voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 9.30 uur kinderoppas in gebouw Rehoboth (mevr. Van Eng- hrink en Jenny Koordes). R. K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R. K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 9.30 uur ds. Addink (Bed. H. Doop). Extra collecte: Kinderbe scherming. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: Dhr. Nijkamp van Deventer. Extra collecte: Kin derbescherming. Zaterdag, 3 juni en zondag, 4 ju ni: H. Scheffer. Pr. Julianaplein 12. te Goor, telef. 05470-2500, van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgeval len). Zaterdag, 3 juni en zondag, 4 ju ni: Th- A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, telef, 1515. De stichting sociaal cultureel werk in Holten zou graag in contact komen met dames, die bevoegd kleuterleid ster zijn en eventueel bereid zouden zijn enkele morgens per week als zodanig werkzaam te zijn. Wlit u contact opnemen met me vrouw C. P. K. Enklaar van Andel, telefoon 1201, secretaresse van de stichting. HOLTEN Aan de Openbare scholengemeenschap in Holten slaag den de volgende leerlingen voor het eindexamen Meao: H. Kalfsterman, J. M. ten Bos, W. C. Müller, H. J. Hoefman, te Holten, A. W. Averink, G. M. van Duren, H. A. Haakmees- ter, E. Kramer, C. J. Molenveld, G. J Schouwink, J Haarhuis, J B Over- beek, A. E. Harms (m), D. Hartog, E. W. Huumeman, J. J. Meijer, V/. K. Vos, A. v. d. Weide, L. J. We ver, A. Horst, W. Langkamp, J. G. Potman en A. F. E. Schreuder te Hengelo, J. A. van 't Hof, B. Pren- ger, J. Schipper, J. W. Stulen, B. C. Gevers, H. C. R. de Wit, P. Huis in 't Veld, Almelo, J. Roeloffzen, M. Bugajski, D. J. Lievers, J. Mulstege, H. van Voorst, E. J. Venekamp, M. J. T. Beckmann, A. F. J. M. Jong bloed, W. Pothoven, Enschede, W. Elbert, G. .J. P. Rouweler, J. Dolle- kamp, J. L. Stern (m), Goor, J. R. Holtslag, Delden, E. N. van der Wolf, Deventer, J. G. H. Kampman, Hel lendoorn, B. Schothans, K. H. Koop- mans, Nijverdal M. J. M. Ottenhof, G. H. M. Hazewinke!,, Oldenzaal, J. G. Hanterink, Lonneker, C. Meyer, Losser. H. E. Reinderink, Neede. H. J. Bluemink, Bathmen, H. Vene man, Wierden B. J. Wolterink Enter, B. J. G. Baars, Rossum en J. Ked- deman, Nordhom (D). Een her-exa men kregen H. Waanders, Almelo, A. L. Burger, Haaksbergen, J. K. Schepers, Eschede, K. Koerselman, Oldenzaal en P. E. Friedrichs, Hen gelo. Waar (m) achter de naam staat betreft het een meisje. Twaalf kandidaten werden afgewezen. Vorige week donderdagavond be groette mevrouw H. Robers-Sprok- kreef, presidente van de afdeling Holten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, ongeveer 85 dames op de laatste avond van dit verenigingsseizoen. -Zy roemde de feestelijke provinciale vergadering in Zwolle waar ook Holtense leden handwerksuccessen behaalden. Deze handwerken waren deze avond tentoongesteld evenals de produk- tenvan de cursus pottenbakken in het afgelopen jaar. Een hartelijk woord van van welkom kreeg de leidster van deze Deense avond, mejuffrouw J. van We- peren uit Wierden die lVz aajr in De nemarken doorbracht. Nadat de leden ernstig probeer den met pianobegeleiding een Deens volkslied te zingen gaf mejuffrouw Van Weperen eeli overzicht van de avond. Het werd 'n soort „doe-feest" Het doel was een gezamenlijke Deen se maaltijd. Alle aanwezigen moes ten helpen met het klaarmaken daar van. Er werden bloemen geschikt, tafels versierd en gedekt. Schotels met smörrebröd gemaakt en kleed jes gemaakt voor tussen de borden. Deze kleedjes werden met de hand bedrukt met gebruik van stempels. De maaltijd bestond uit 3 gangen (vis-, vlees en kaas) en een koele dronk. Er tussendoor vertelde mejuf- jrouw Van Weperen iets over de ge woonten van de Denen en een sprook je van Andersen: De nieuwe kleren van de keizer". Tot slot een heerlijk kopje koffie, dankwoorden van de presidente vooral aan de leidsters van deze avond en een tot ziens in septemberl uren altijd samenvallen, was de kans om alles in praktijk te zien onmo gelijk. Vrijdagmiddag echter kwam die tijd wel vrij i.v.m. twee schoolreisjes. Om half drie was het voor de kleu ters dan zover, keurig in twee klas sen verdeeld gingen ze via onze verbindingsgang naar de „grote" school, om daarna in hun toekomsti ge eigen klas plaats te nemen. Wat vreemde keken ze rond, maar de on- Op weg naar de grote school. derwijzeressen stelden iederen snel op hun gemak. Het ijs was gebro ken en veel kinderen hadden al wat te vertellen. Ieder mocht zijn of haar naam en zelfs al enige cijfers schrij ven. Om even voor half vier kwamen de kleuters opgetogen terug, ze had den hun eerste kennismaking met de grote school achter de rug. ut cueridnuse .vuuaen' idiius cdiiK, de N.M.B. te Holten, schreef onlangs een kleurwedstrijd voor kinderen en een cartoonwedstrijd voor ouderen uit. De heer Van Loenen, beheerder van het N.M.B. kantoor te Holten ontving vele leuke inzendingen. De kinderte keningen werden gejureerd door Hol tense onderwijzers en onderwijzeres sen, die de volgende prijswinnaar- tjes aanwezen... 5 jaar: 3. Bert Jansen Manenschijn 2 Corrie Louwers. 6 jaar: 1 Rolf Beeftink, 2 Marjan Jansen; 7 jaar: 1. Inge Meester en 2 Ineke Kemper. 8 jaar: 1 Antoinet Schoorlemmer, 2. Eddy Willemink. 9 jaar: 1. Manda Groteboer; 2 Har- rie Kemper 10 jaar: 1. Ineke Gro teboer, 2 Henk Veldhuis. 11 jaar: 1. Marlies Wissebelt, 2 Marie Christine Kor tr ink. 12 jaar: 1. Arie Stam, 2. Gerrie Stoevenbeld. 's Avonds werden in hotel Vosman door directeur N.M.B. Deventer, de heer Kranendijk, de prijzen voor de beste cartoons uitgereikt. De eer ste prijs, een gouden horloge, ging naar mej. M. Hartsuiker. De andere prijswinnaars zijn: 2 Dhr. V. R. Zimmermann; 3 Dhr. G. H. Egberts, 4 Mevr. G. J. Meilink-Grote- boer; 5 Dhr. E. D. Koopman. Doelwerpen (heren): 1. Anton Jan- Ben. 2. Jan Markvoort. 3. G. H. Blan- kena. 4. Henk Balt.es. 5. J. D. Ren- sen. 6. Herman Boode. 7. A. Paal man. 8. G. J. Markvoort. 9. G. J. Luggenhorst. 10. Egbert Jansen. Ringsteken (per trekker)1. J. W. Rensen. 2. H. Reilink. 3. H. Krikkink. 4. B. J. Boode. Kuipsteken: 1. J. Struik. 2. G. J. Markvoort. 3. G. Rensen. 4. G. Ste geman. 5. Jantina Klein Horsman. Bromfietsenrace (met hindernis sen): 1. Evert Jan Pinkert 56.2 sec. 2. Henk Nikkels 66.8 sec. 3. Jan Rei link 67 sec. 4. Herman Nikkels 69.4 sec. 5. G. Stegeman 72.5 sec. Hindernisrace (paren): 1. Jan Struik en Jan Jansen 68 sec. ex. eq. Vrijdag, 2 juni t.e.m. zondag, 4 juni keurmeesters buiten de diensturen J. Hof, Schepenen straat 16, telef. 1697. Maandag, 5 juni t.e.m. zondag, 11 juni: C. Dijk stra, Schoolstraat 5, telef. 1833. Aan gifte gestorven dieren op zaterdag: van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, telef. 1318. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: C. M. Rietdijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag, 3 juni en zondag, 4 juni: zuster M. Strijker, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur, b.g.g. telef. 1248. Ambulancevervoer: Telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). Zaterdag, 3 juni t.e.m. vrijdag 9 juni buiten de diensturen Elec- tra: M. Heijenk, Kolweg 44, telef. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboerstraat 2, telef. 1793. Overdag: telef. 1352 (Politiebu reau). 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). Het touwtrekken trok grote belangstelling op het school- en volksfeest te Espelo. De win naars vindt u in het verslag. Op donderdagavond 25 mei kreeg Holten er een nieuwe vereniging bij: de Hockey-Club „Holten" ging of ficieel van start. De oprichtingsver gadering in Hotel Vosman werd bij gewoond door en twintigtal leden en een aantal andere belangstellenden, onder wie de heren J. Warrink en H. J. Robers, resp. voorzitter en se cretaris van de Stichting Sportbelan- gen Holten en de heer G. S. E. Veg- ter, voorzitter van de Tennis-Club „Holten". De ledenwerving en verdere werk zaamheden, die aan de oprichting van de nieuwe vereniging vooraf waren gegaan, waren uitgevoerd door een oprichtingscomilé, waarin zitting had den de heren G. P. M. Bodewes, P. A. A. van Iddekinge en F. T. Rede- ker. De voorzitter van het oprichtings- comtié, de heer Van Iddekinge, heet te de aanwezigen op de vergadering welkom en schetste vervolgens de si tuatie met betrekking tot het even tueel verkrijgen van speelgelegenheid. Van de voorzitter van de Stichting Sportbelangen, van welke stichting de Hockey-Club „Holteiv* inmiddels lid is geworden, is de toezegging ver kregen. dat in de tAgknst speelac- commodatie voor dp hockeyvereni- ging in 't nieuwe spi-r<complex Meer manskamp ter beschikking zal ko men. Het is echter wejhaast zeker, dat dit niet vóór het najaar 1973 het Door het slechte weer, het regende de gehele morgen, werd het balspel in de grote tent ge houden. geval zal zijn, aldus de heer Van Id dekinge, die hieraan toevoegde, dat de Stichting Sportbelangen in verband met de aanvraag van de hockeyclub de verdelig van speelvelden in de Meermanskamp eind 1972 opnieuw zal bezien. De hockeyclub wil trach ten tijdelijk elders, zonodig zelfs bui ten Holten, de beschikking over een oefenterrein te krijgen. Bestuursverkiezing Na het openingswoord van de heer Van Iddekinge werd overgegaan tot het stellen van kandidaten voor het bestuur. Door het oprichtingscomité werd de hr. Van Iddekinge kandidaat gesteld voor de voorzittersfunktie, terwijl als bestuurslid werden voor gedragen: mevr. A. Fokkern^ Andre- ae en de heren G. P. M. Bodewes, H. J. M. Dieben, mr. P. P. de Reu ver. De heer Redeker stelde zich niet voor een bestuursfunktie beschikbaar. Door de vergadering werden geen an dere kandidaten voor het bestuur ge steld, waarna de voorgedragen per sonen met algemene stemmen wer den benoemd. Op voorstel van de le denvergadering werd het bestuur nog uitgebreid met 2 jeugdige personen. Daarvoor werden onder goedkeuring van de vergadering aangewezen de dames Alice ten Kampe en Elzi Nieuwenhuizen. De bestuursfunkties werden als volgt verdeeld: P. A. A van Iddekinge, voorzitter; mr. P. P. de Reuver, secretaris; G. P. M. Bodewes. penningmeester; de overi ge bestuursleden kregen de functie van commissaris toegewezen. Discussies Na enige discussie werd besloten, dat de nieuwe vereniging de offici- elle naam Hockey-Club „Holten" (H.C.H.) zal krijgen. Per lid zal een voorlopige financiële bijdrage voor 1972 van f 5,worden gevraagd. Zo dra er speelgelegenheid zal zijn, kan een aanvullende bijdrage noodzake lijk zijn, terwijl eventueel in 1973 met de normale contributieheffing kan worden begonnen. De vereniging telt op dit moment 35 leden, welk aantal in de toekomst naar alle waarschijn lijkheid nog belangrijk zal toenemen. Alhoewel een groot aantal leden van de hockeyclub ook lid is van de ten nisclub zullen beide verenigingen geen combinatie aangaan. Wel, zo deelde de heer Van Iddekinge mede, staat de hockeyclub waar mogelijk open voor samenwerking met de tennis club. Een en ander is om. afhanke lijk van de vraag of in Meermans kamp de hockeyvelden naast de ten nisbanen kunnen worden aangelegd. Alvorens de heer Van Iddekinge de vergadering sloot, wees de heer Warrink nog even uitdrukkelijk op de moeilijke situatie t.a.v. de speelge legenheid in Holten. Er komen drie voetbalvelden gereed, waarvan er eind dit jaar twee bespeelbaar zullen zijn. On die paar velden staan 33 voetbal elftallen te wachten. Gewonden- Blauwe-groene stoffen jas; bromfietskenteken HBB-619; ge wone leesbril met bruin montuur; aansteker; zwarte regenmuts. Verloren. 4 maanden oude bruine hond Boxer; schooltas met boeken en agenda; zwarte gezelle jongens fiets met rode handvatten; 2 gele ka naries; 1 gele kanarie met zwart vlekje en ringetje aan r. poot; groe ne mil. tas, inhoud liniaal, examen- staten, blauwe vulpen en passer; koker met steenboren van div. ma ten; blauwe gymnastiekschoen (rechts). Vrijdagmiddag 26 mei werden de kleuters van de openbare kolkleuter- school, die met aug. naar de basis school gaan, ontvangen door hun a.s. „juffen". De dames-onderwijzeressen kwa men eerst een uur in de kleuter school kijken, hoe daar nu gewerkt wordt. Door de goede samenwerking, is er veel gesproken over de manier van werken, maar aangezien de school- in de grote tent door de Toneelclub „O. C. H.". Het blijspel „Onbekende wereld" van Anne Marie Kok en Johan Blaa- ser werd zeer goed gebracht en de tonelisten kregen meer dan eens een verdiend applaus. De medewerkenden waren: Johan Konijnenberg (Emile Deventer), Ann, z'n vrouw (mevrouw A. Wierbos- Koopman), Lenny, hun dochter (me vrouw Eggink-ten Velde), René, haar vriend (Jan Holterman), me vrouw Van Meertenaren, tant (mee- vrouw F. Nijerees-Jonker), IJsbrand, tante's zoon (Lieuwe Meinsma), Cou- thee, tante's secretaris (G. Brinks), Burgemeester (Jan Krikkink), Sus- sie, dochter van de burgemeester (mevrouw J. Voordes-Konijnenburg), Bos, behanger (Jan Oosterkamp), Stien, dienstbode (mevrouw M. Meinsma-Kooy) D regie had de heer W. ten Ber ge. De grime werd verzorgd door kapper Johan F. van Geenhuizen. De voorzitter van de School- en Volksfeestcommissie de heer J. W. Nijland opende deze avond met een kort woord van welkom en hij sprak een woord van dank tot de buurtbewoners voor hun financiële bijdrage en tot allen die hun mede werking verleenden bij de organisa tie van de feestelijkheden die zater- dag muzikaal werden omlijst door de Holtense Muziekvereniging „HMV". Helaas moest als gevolg van de weersomstandigheden worden afge zien van een demonstratie door de ponyclub „De Bergruitertjes". De jongelui namen met hun kleine viervoetertjes wel deel aan de op tocht. Espelo heeft het met haar school en volksfeest wat de weersomstan digheden betreft zaterdag bijzonder slecht weer getroffen. Een gevolg van de gestaag vallende regen en de wind die soms tot storm aanwakker de was dat de kinderspelen werden afgelast. Om de mooie prijsjes die hiervoor waren aangekocht zullen waarschijnlijk te zijner tijd. wedstrij den worden gehouden. Ht feest be gon 's morgens met de optocht van versierde wagens, fietsen, karretjes, boogjes, etc. Jong en oud had weer zeer veel zorg aan dit onderdeel van het feest besteed en het was bijzon der jammer dat de versieringen on der zulke slechte weersomstandig heden aan de jury getoond moesten worden. De jury die bestond uit mevrouw C. F. K. Enklaar-van Andel en de heren T. Boswinkel te Goor en J. War rink stond voor een extra moeilijke taak doordat wind en regen in veel gevallen schade aan de versiering had aangericht. De prijzen werden als volgt toege kend! Grote wagens: 1. groep Joh. Boo de „Wij danken de ruilverkaveling Voor de ruime vaargeulen". 2. groep E. Markvoort Wagen met enkele geiten en kinderen. Opschrift: „Vroe ger molk men het arme dier nu gaat het enkel nog om het plezier". 3. groep B. J. Stevens „Toch zonder jdeuterschool spelen onze kinderen ju de vrije natuur heel mooi". Fietsen: 1. Jetta Tuitert. 2. D. v.d. Ltnden. 3. Jan Prins. Kleine wagens (groep van 3 kinde ren): 1. groep Slijkhuis. 2. groep Ren- ■en-Markvoort. 3. groep Bekkernens. Lopend (1 kind): 1. Michel We gen als „Ceasar". 2. Wim Nijen- huis als „Rattenvanger". 3. Marjan Baltes als „Bloemenmeisje". 4. Jan- Bie Tuitert als „Pippi Langkous". Bromfietsen: 1. Bertus Leunk. 2. Jan Reilink. 3. Antonio Reilink. Pony's: Kinderen Nijenhuis. Alle kindei-en die buiten de „echte" prijzen vielen kregen een troostprijs. Ze konden verder de hele dag gratis gebruik maken van de zweefmolen en ze werden royaal getracteerd. Volksspelen: 's Middags werden onder gunstiger weersomstandighe den (af en toe een spatje regen en zowaar soms een schuchter zonne tje) de volksspelen gehouden waar voor een goede belangstelling be stond. De uitslagen luiden als volgt: Stoclendanks: 1. mevrouw Nikkels- Baltes. 2. mevrouw Nijland-Roeter- dink. 3. mevrouw Waanders-Schippers. 4. Dinie Klein Horsman. 4. mevrouw Vruggink-Kolkman, 6 Albertha Mei link. Doelwerpen (dames): 1. Diny Krik kink. 2. Willemien Vruggink. 3. Jan tina Toorneman. 4. Alie Boode. 5. 5. mevrouw Markvoort-van Coever- den. 6. Egberdien Reilink. 7. Dinie Klein Horsman. Dinie Krikkink en Jantina Toorne rnan 68 sec. 3. D. J. Nijland en echt genote 70'/a sec. In de beslissende race (om de eer ste en tweede prijs) lieten Dinie en Jantina het helemaal afweten (1 min 22 sec.). De „Jannen" lieten de chrono stilstaan op 67.4 sec. en kwa men in het bezit van de eerste prijs. Touwtrekken (dames: 1. groep Jen nie Volkerink, Dinie Klein Horsman, Dini Krikkink en Jantina Toorne man. 2. groep Willemien Vruggirfk, Toosje Nijenhuis, Hennie Nijenhuis en Jan tina Klein Horsman. Touwtrekken (heren): 1. groep H. Klaasses, E. van Schooten, D. Podt en J. Reilink. 2. groep A. J. Podt, H. Rensen, A. Wansink en Johan Mars man. 3. groep E. Haverslag, G. Paalman, G.W. Lubbersen en G. Boode. 4. groep Bathmen: G. Vrie- link, G. Dikkeboer, A. Wassink en W. van de Tol. 5. groep J. ten Dam, B. J. Paalman, H. Haverslag en H. Nikkels. Verder werd er nog „getrokken" door 2 niet bij de NTB aangesloten groepen, te weteh M. Nijland, H. Kolkman, S. Klein Teeselink en W. Nijland (Espelo/Neerdorp) en de ge broeders Jans, Diederik, Gerrit Jan en Arie Jansen (Espelo). TONEEL De ondanks de slechte weersomstan digheden toch wel geslaagde schooi en volksfeesten werden vrijdagavond geopend met een toneelvoorstelling

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1