Verhoging van boiler- en geiserhuur Raadsvergadering Schuivende lading veroorzaakte ravage H Reisje Plattelands vrouwen Dijkerhoek Duizenden jonge mensen trokken de natuur in Kol Wijziging statuten algemene stichting maatsch. werk Bij aanrijding in Dijkerhoek één dode en een gewonde WÊËL mzL 14 Burgerlijke Stand Gevonden en Verloren voorwerpen Mooie opbrengst Diaconieën voor te zware lasten Koninklijke onderscheiding voor Anna Kolkman Nacht elijke bolsing hoek Rijssenseweg Kerkdiensten Officiële publicatie Lompen- en oud-ijzeractie te EsneJo Geslaagd voor dierenarts Diamantenpaar in de Beuseberg KERKELIJKE VERKIEZING Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Drukke Hemelvaartsdag Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Holtense AtJetiek- en Trim club HMV bracht voorzitter Westerik serenade Zwem club „Twenhaarsveld" gaat weer trainen Bed rüfs'oetbal Brandmelding NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,— per half jaar, f 12,— per jaar Vrijdag mei 1S72 24ste Jaargang No. 19 Uitgave van de Stichting ..Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Bevera Telefoon 05483 1234 Administratie: Gaardenstraat 17. tel 1533 Redacteur en pi*- honfdred J Wigger* Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Hollens Nieuwshlad 49.50 47. 42.50 52.50 14.- (1.50 to.— >7 tl,— :8.— 9 0.— 1.50 4.— 9.50 3.- 3.50 Zaterdag 13 mei lk.00-17.00 uur: Inlevering vakantie bonnen bouw- en nevenbedrijven bij ïfarmelink of P. F. van Doorn (zie «jv.). jïjiOO uur: Concert van „II Flauto Dol- 1" in de Ned. Herv. Kerk te Marke- (zie ber.). indag 14 mei .30 uur: Dansen in Bar-Dancing )ode te Bathmen (zie adv.). Maandag 15 mei H.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agenda) Aanstoot, Larenseweg de gehele dag jsloten (zie adv.). tndag 21 mei .00 uur: Grote autoralley-cross bij f) Jaohtlust in Loo-Bathmen (zie adv.). laandag 22 mei fationaal Federatief Muziekconcours van HWV in Kalfstermansweide. ponderdag 25 mei uur voorm.: Reisje bejaarden- pciëteit. Aanmelden voor 5 mei bij WV-kantoor (zie ber.). uur: Deense avond afdeling Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in Amicitia. Geboren: Hendrikje Jantin a dv G. W. Brinks en G. Oolbekkink Pau- lus Johannes Wilhelmus zv J. H Schol ten en M. A. J. Grooten. Overleden: G. J. Leeftink oud 57 jaar HeUendoorn. Gehuwd: J. A. Arfman oud 22 jaar Holten en M. H. Stukker oud 20 jaar Holten. BEVOLKING Ingekomen: F. A. M. Legebelce en gez. van Apeldoorn L. Faber en gez. van Enschede W. G. van Dijk en gez. van Enschede B. J. van der Sclhaaf van Geleen H. H. M. Soppe van Dalen. Vertrokken: R. F. van Geerestein naar Ootmarsum J. A. Arfman naar Epe mevr. M. H. Arfman- Stukke r naar Epe. j Gevonden: dameshandschoen. Aan komen lopen: zwarte poedel. Verloren: transistor radio: plastic bal: gouden schakelarmband: kana rie; trouwring: sleutels in etui; Imeisjesbrilrijbewijs. Inlichtingen uitsluitend van 8-12 en 11(1-18 uur aan het groepsbureau der j rijkspolitie te Holten. De in de Geref. Kerk ter leniging van de hongersnood op Soemba ge- gouden collecte heeft f 1915,23 opge bracht. Het was vrijdag 5 mei precies 40 jaar geleden dat mej. Anna Kolkman als atelier-naaister in dienst trad bij de NV Gebr. Schuppert. Een feit om even bij stil te staan. De jubilaresse, net personeel van de NV en de naas te familieleden vonden het daarom ook een heel normale zaak dat men vrijdagavond uitgenodigd werd in de De 19-jarige J. T. uit Vroomshoop veroorzaakte in de nacht van zater dag op zondag om ruim één uur met zijn personenauto op de hoek van de Rijssenseweg en de Markeloscweg een aanrijding met de personenau to van mejuffrouw A. van G. uit Goor, T. wilde vanuit de Oranjestraat de Rijssenseweg oprijden, maar ver leende geen voorrang aan de wagen van mejuffrouw Van G., waardoor beide wagens op elkaar botsten. Hij kreeg een hersenschudding en ver wondingen in het gelaat en is met de Holtense ambulancewagen naar zijn woning in Vroomshoop ver voerd. Zijn mede-passagier, alsmede de bestuurster en de twee inzittenden van de andere auto kwamen met de schrik vrij. De beide wagens wer den zwaar beschadigd en zijn total showroom aan de Stationsstraat voor een gezellig samenzijn in verband met dit jubileum. Een complete ver rassing was het wel voor bijna alle aanwezigen toen burgemeester mr. W. H. Enklaar binnenkwam, niet al leen om mej. Kolkman te feliciteren maar levens om mee te delen dat het HM Koningin Juliana had be haagd om haar te onderscheiden met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Mr. Enklaar wenste haar met de onderscheiding, die met ere gedra gen mag worden, van harte geluk. Namens de NV Gebr. Schuppert sprak de heer F. J. Schuppert do ge lukwensen uit en hij dankte mej. Kolkman voor de ijver en trouw die gedurende 40 jaar werden betoond. Hij deed zijn felicitatie vergezeld gaan van een geschenk in couvert. De heer Js. Beldman die namens het personeel gelukwenste, bood eveneens een envelop met inhoud aan. Nadat mej. Anna Kolkman met en kele woorden had dank gezegd voor de onderscheiding, de gelukwensen en de gescheiken. bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen. In de raadsvergadering van maan dag 15 mei komt aan de orde een voorstel tot wijziging van de boiler- en geiserhuur. Op het ogenblik wor den de navolgende huurprijzen per maand aan de verhuurders in reke ning gebracht: Boilers liter boiler f 3,35 per maand 50 liter boiler f 3,65 per maand 80 liter boiler f 4,50 per maand 120 liter boiler f 4,95 per maand Geisers: Voor de verhuur van een geiser wordt per maand f 2,80 in rekening gebracht. In verband met de voortdurende stijging van de loonkosten en de ma- teriaalprijzen alsmede de stijging van het rentepercentage is het nood zakelijk, dat voor het verkrijgen van ^en sluitende exploitatie op deze boi- en geiserverhuur, de huurprij zen van deze toestellen worden ver- gd. en W. stellen daarom voor de huurprijs per maand voor boilers als volgt vast te stellen.: 50 liter boiler 1' 3,90 per maand 80 liter boiler 1' 4,95 per maand 120 liter boiler f 5,75 per maand De vaststelling van een huurprijs voor een 30 liter boiler kan achter wege blijven omdat deze boilers niet meer in verhuur zijn. Wat betreft de verhuur van l sers zegt het college, dat dit jaar een wijziging van de gasinstallatievoor schriften te verwachten is. Dit zal in houden, dat de te plaatsen gasgei- sers moeten worden voorzien van 'n gasafvoerleiding en/of worden aan gesloten op een gasafvoerkanaai. Dit houdt tevens in, dat na de wijzi ging van de genoemde voorschriften de aan te brengen geisers moeten zijn voorzien van een trek-onderbre- ker. In verband hiermee .is het noodzakelijk, dat voor de verhuur van geisers thans twee tarieven wor den vastgesteld. Voorgesteld wordt daarom de huurprijs per maand voor geisers als volgt vast te stellen: huurprijs per maand voor geisers zonder trek-onderbreker f 3,10 huurprijs per maand voor geisers met trek-onderbr.eker f 3,25 Als de raad ermee accoord gaat zullen de nieuwe tarieven op 1 juli 1972 in werking treden. Bij de bushalte in Dijkerhoek had woensdagavond om halt' elf een ern stig verkeersongeluk plaats, dat aan de 69-jarige inwoner van Dijkerhoek, de heer M. J. Slijkhuis, het leven heeft gekost en waardoor zyn echt genote, mevrouuw VV. Slijkhuis-Jan- sen, met een dubbele beenbreuk naar het St. Geertruiden Ziekenhuis in De venter moest worden overgebracht. Het echtpaar Slijkhuis arriveerde met de bus van vijf voor elf en stak, nadat de bus vertrokken was, de weg over, die-ter plaatse zeer breed is in verband met de witgestreepte in- voegstrook voor de Stationsweg. Het moet een uit de richting Holten na derende personenauto door het re genachtige weer niet tijdig opge merkt hebben of de snelheid hebben HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur hulpprediker A. Schellevis. Exü-a collecte: ,,Kerk en Zieken zorg". Oppasdienst: mevrouw Van Brug gen Anny Scheperboer en Mien- tje Schooien. 10.00 uur: Jongerendienst in ge bouw Irene. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. R. A. Hoogenkamp. In beide diensten is de ene collecte voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor ..Eigen Kerkbouw". In de morgendienst kinderoppas in gebouw Rehoboth (mevrouw Van de Meulen en Joke Klein Nagel voort). R. K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R. K. Kerk: Zaterdagavond 7 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: ,.Kerk en Zieken zorg". OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Nij- land, emer. pred. te 't Joppe. onderschat; zij werden althans bei den aangereden met bovengenoemde ernstige gevolgen. De heer Slijkhuis was op slag dood en bleef midden op de weg liggen, zijn vrouw werd naar de kant van de weg gesmakt. Een paar meisjes uit de bus, die even tevoren de weg waren overge stoken, hoorden de klap van de aan rijding en waarschuwden bakker Nij- kamp, d/ie terstond het verkeer op hield. De bestuurder vr-n de personenauto, de heer P. A. G. ui; Poortugaal, zag het overstekende echtpaar pas toen hij het op enkele meters genaderd was en kon de aanrijding niet meer vermijden. Hij kreeg het glas van de voorruit over zich heen en wist zijn wagen op 't nippertje op de weg te houden. Hij werd met een shock bij de familie Nijkamp binnenge bracht. Het is bij de bushalte 's avonds zeer donker, er brandt geen straatverlichting. De gemeente Holten heeft in 1963 met de Diaconie der Hervormde Ge meente en met de Kerkeraad der Gereformeerde Kerk een stichting voor algemeen maatschappelijk werk in het leven geroepen. Inge volge het bepaalde in het 2e lid van artikel 5 van de statuten der stichting worden de jaarlijkse tekor ten der stichting door de aangeslo tenen betaald. In het derde lid van dit artikel is de gemeente Holten van deze betaling uitgezonderd, om dat zij op andere wijze een subsidie in de kosten verleende. Aangezien de tekorten der stich ting gestadig stegen als gevolg van de algemene kostenstijging, kwamen de diaconieën de laatste jaren voor aanzienlijke uitgaven te staan, die bij de aanvang van het jaar niet te voorzien waren. De beide diaco nieën hebben het algemeen bestuur van de stichting dan ook verzocht de statuten te wijzigen in die zin, dat de aangeslotenen ieder jaar bij de opstelling van de begroting een toezegging doen met betrekking tot de omvang van de bijdrage in het eventuele tekort. 1-Iet algemeen be stuur van de stichting heeft inmid dels besloten de statuten in voren bedoelde zin te wijzigen en de aan geslotenen verzocht deze statutenwij ziging goed te keuren. De onderha vige wijziging heeft als zodanig voor de gemeente geen financiële conse quenties tot gevolg, omdat de ge meente als mede-participant vrij is in het al dan niet verlenen van een bijdrage. De wijziging heeft uitslui tend de bedoeling de deelnemende diaconieën in de gelegenheid te stel len voor de aanvang van het boek jaar de bijdrage in het eventuele te kort der stichting te bepalen, waar door zij niet achteraf voor te grote financiële consequenties komen te staan. B. en W. stellen de Raad dan ook voor de statuten van de Alge mene Stichting voor Maatschappelijk Werk te wijzigen conform het voor u bij de stukken ter inzage liggen de concept-besluit. Dit voorstel komt maandagavond in de gemeenteraad aan de orde. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij tot zijn spijt verhin derd is om op maandag 15 mei aan staande spreekuur te houden. De burgemeester van Holten, W. H. ENKLAAR. Op zaterdagmorgen 20 mei a.s. zal er te Espelo een inzameling worden gehouden ten bate van ,,Het Tref punt". De inwoners wordt verzocht alles gereed te leggen om de aktie vlot te laten verlopen. Aan de Veterinaire faculteit te Utrecht slaagde de heer H. E. Krult uit Holten voor dierenarts. Ter voorziening in de door aftre den ontstane vacatures en uitbrei ding van het aantal leden zijn door de kerkeraad der Geref. Kerk de volgende dubbeltallen gesteld H. Beldman GH zn,, Roudaalterweg, Mark lo. H. J. Bosschers, Kozakken- straat, Holten. H. Bouwhuis, Bor- keld 5, Rijssen. J. A. Kolkman, Buis- weerdweg 2, Laren (G.). A. Meije- rink, Mr. G. Vixseboxsestraat 2, Holten. G. Stam, Borkeldweg 12, Markelo. Aftredend zijn de ouderlingen G. Aan stoot, J. W. Beldman, J. Abbink en jeugdouderling W. Beldman. Voor het verkiezen van 3 diakenen zijn kandidaat gesteld: M. Scholman, Schoutenstraat 5, Holten, L. Schup pert, Diessenplasstraat 4, Holten. M vrouw J. Beldman-Aanstoot, Kos terspad. Mevrouw Beldman-Huls- man, Roudaalterweg, Markelo. Me vrouw H. Landeweerd-Stam, Kol- weg. Mevrouw Paalman-Dijkink, Es pelo 83. Aftredend zijn de diakenen J. Kolkman en H. Stam. Door de kerkeraad is als jeugdou derling benoemd mevrouw Beuken- kamp-Offringa, Churchillstraat 151. Zij heeft de benoeming aangenomen. De verkiezing voor ambtdragers zal zondag 14 mei, direct na de mor gen- en middagdienst plaats hebben in gebouw Rehoboth". On donderdag 18 mei hoopt 't echt paar A. Bekkernens en jonkvrouw J. Bekkemens-van Coeverden zijn 60- jarig huwelijk te herdenken. De bruidegom is 86 en zijn bruid is 79 jaar. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. De heer Bekkernens slaat nog bijna geen „Riessense markt" over en als het even kan gaat hij per fiets de Bor- keld over en de Overtoom door. Het echtpaar Bekkernens heeft 8 kinderen, 16 kleinkinderen en 9 ach terkleinkinderen. Sinds hun trouwdag (18 mei 1912) woont het diamanten paar op het erve „De Preuter", Beu seberg 148. Het zal hun donderdag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. Bij de vele gelukwensen op deze dag voegen wij gaarne de onze. De gemeenteraad komt maandag, 15 mei a.s. des avonds 7.30 uur in openbare vergadering ten gemeen tehuize bijeen voor de behandeling van de volgende agenda: 1) Notulen van de vergadering van 17 april 1972. 2) a) Ingekomen stukken, b) Mededelingen. 3) Voorstel tot aankoop van grond van: a) de erven Bekkernens, Holter- broek 3, alhier; b) de heer W. Steunenberg, Boschkampsstraat 1, alhier; c) de heer H. W. Jansen, Neer dorp 8, alhier; d) de heer C. van Zwoll, Huizen. Voorstel tot verkoop van aan: a) grond Er klonk woensdagmorgen kwart voor zeven een groot geraas en er ontstond 'n enorme ravage toen in de bocht van de Dorpsstraat tegenover garage E.H.A.G. van een vrachtauto van het expeditiebedrijf G. M. te Rijssen de lading ging schuiven en meer dan 250 kratten met «ik twaalf liters flessen limonade op Jiet wegdek te pletter sloegen. Het duurde meer dan een kwartier voordat de omwonenden de ene helft van de weg weer berijdbaar hadden gemaakt en de politie het verkeer, dat ongeveer twee en een half uur gestremd werd, over deze ene weg helft kon leiden. Mensen van Rijkswaterstaat en een vrachtauto van gemeentewerken hebben de weg verder schoongemaakt en de ontstane puinhoop afgevoerd. De limondae was al weggevloeid. Er ontstond direct al 'n lan- le file aan weerszijden van de ravage doordat een chauf feur van een zwaar beladen vrachtauto het risico niet durfde nemen glassplinters in zijn handen te krijgen. Eerst moest de weghelft volledig schoongemaakt worden. de heer P. Rijnsaardt, Gaar denstraat 24, alhier; b) de heer J. H. Veneklaas Slots, Espelo 81, alhier; c) het Waterschap „De Schip beek" te Markelo. 5) Voorstel tot verhuur van stukj grond aan het Beukenlaantje. 6) Voorstel tot het verhogen van de huurprijs voor boilers en geisers. 7) Voorstel inzake aansluiting te bouwen boerderijen in het Holter- broek op het elektriciteitsnet. 8) Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan de gemeen te Markelo ter financiering de gemeenschappelijke vuilnis stortplaats. °1 Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een gedeelte van: a) het bestemmingsplan dorp Holten b) het bestemmingsplan buiten gebied. 10) Voorstel tot het garanderen van Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50. tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdag 13 mei en zondag 14 mei: zuster H. Strijker, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zondags van 12.00-14.00 uur, bii geen gehoor telef 1248. Ambulancevervoer: Telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) bij geen gehoor te lef. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag 13 mei en zondag 14 mei: R. Brouwer, Boomkamp 10a. Rijs sen. telef. 05480-3194 (Praktijkadres: Enterstraat 118) van 18.00-19.00 uur '-"oen voor spoedgevallen). Zaterdag 13 mei en zondag 14 mei: W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107, telef. 2004. rente en aflossing van 'n hypo thecaire geldlening. 11) Voorstel tot verhoging van de deelneming in het maatschappe lijk kapitaal van de Waterleiding maatschappij „Overijssel" N.V. 12) Voorstel tot wijziging van de statuten van de Algemene Stich ting voor Maatschappelijk Werk te Holten. 13) Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1972. (Kredie ten voor aankoop containers, voorbereiding uitbreiding scholen gemeenschap, voorzieningen rond lokaliteit Sociaal Cultureel Werk op de Kol, plaatsen afrastering speelveld Dijkerhoek, bouw kan tine zwembad, bestrating plein nabij politiebureau Dorpsstraat, aanvullende subsidie Stichting Rijwielpaden Oost-Overijssel) 14) Beantwoording eventueel ingeko men schriftelijke vragen. 15. Voorstel tot het verlenen van ga rantie voor rente en aflossing ten behoeve van een door de Stichting Sportbelangen Holten te sluiten geldlening. Woensdag 3 mei maakten de Plat telands-vrouwen uit Dijkerhoek hun jaarlijkse reisje. Even als vorig jaar was de bestemming nu ook weer geheim gehouden. Om half acht vertrok men van „Het Bonte paard" richting Deventer, via We- sepe, Raalte, Zwolle door de n.o.p. waar de bollen prachtig in bloei stonden. Nadat er in „Het Haarhuis" Emmeloord, koffie was gedronken met gebak, ging het naar het Friese plaatsje Makkum waar de aa werkfabriek werd bezocht. Deze fa briek bestaat al 3 eeuwen. Het be schilderen van borden en vazen ge beurde allemaal met de hand. Na Makkum ging het naar Bolsward waar werd geluncht en vervolgens de Martini-kerk werd bewonderd, de ze stamt nog uit de 17de eeuw. De toren, die eerst als vuurtoren diende, stamt zelfs uit de 16de eeuw. De kerk heeft 'n prachtige preek stoel met kunstig houtsnijwerk even als de koorbanken. Jammer genoeg waren met de beeldenstorm veel af beeldingen geschonden. Ook het or gel was prachtig en al door veel prominente organisten bespeeld. Hierna ging het naar Frederiks- oord waar een kijkje werd genomen in de kassen van de tuinbouwschool. Hier waren veel tropische planten aanwezig. Zelfs een bananenboom waar men afgelopen herfst ook ba nanen van had gekregen. Nadat de dorst wat was gelest ging het naar Steenwijk, waar werd gewinkeld en daarna trok men weer huiswaarts. Om pl.m. 8 uur kwam Dijkerhoek Hemelvaartsdag heeft kan men rustig stellen duizenden mensen de natuur ingebracht. Doel van het „dauwtrappen" was voor deze con treien de Holterberg. Een bonte men geling van voertuigen bewoog zich naar en van de Toeristenweg, waar bij deze keer niet de auto's de toon aangaven, maar heel veel jonge men sen op fietsen en brommers het be langrijkste element vormden. Er werd druk gebruik gemaakt van de dagcompings van het Staatsbosbe heer en van de pick-nick-plaatsen langs de Toeristenweg. Door de gro te stroom moest men het kalm aan doen en is de dag dan ook zonder belangrijke incidenten verlopen. Wel had er soms een filevorming plaats bij de afgang van de Holterberg op de Molenbelterweg, maar deze files losten zich toch ook weer vrij gemak kelijk op. De Horeeabedryven in het centrum van de Holterberg hadden 't overstelpend druk, maar ook hier de den zich geen moeilijkheden voor. Ve len maakten gebruik van de midget golfbaan die hier gelegen is. Ondanks de enorme stroom van dagjesmensen hadden de café's en restaurants in het dorp geen bijzon der grote drukte. De belangstelling van de jonge mensen ging voooal uit naar de cafetaria's, waar na afloop nogal wat op te ruimen viel aan ach tergebleven boterham-emballage en dergelijke. Het mooie weer heeft er toe bijgedragen, dat velen zeer heb ben genoten en dat de zakenmensen goed aan hun trekken kwamen voor zover zij in de contex van Hemel- passen. Elke morgen, behalve zaterdags, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438, b.g.g. tel. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. Zaterdag 13 mei tot en met vrijdag 19 mei buiten de diensturen Electra: H. Heijenk, Kolweg 44. te lef. 2124. Gas: W. C. v.d. Weer'^of, Voorsboersstraat 2, telef. 1368. Vrijdag 12 mei tot en met zondag 14 mei: C. Meindertsma, telef. 2190 keurmeesters buiten de diensturen maandag 15 mei tot en met zon dag 21 mei: B. Groot Obbink, Kozak- kenstraat 2, telef. 1526. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, telef. 1318. weer in zicht, waar bij „Het Bonte paard" nog een dineetje was als af sluiting van deze geslaagde dag. Men verzoekt ons opname van 't vol gende: Het bestuur van „Hatrick" maakt de ouders van de zeer jeugdige deelne mers aan de veldloop over een af stand van 500 meter, te houden op 13 mei a.s., erop attent dat deze betref fende jeugd niet zelf het tempo be paalt waarin deze afstand wordt ge lopen. doch dat deze groep jeugdigen wordt begeleid door volwassenen. Over de laatste 25 meter mogen de kleintjes nog een sprintje maken. Het bestuur: P. Rijnsaardt, voorzitter; F. Kramer, secretaris. Het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd (65) was voor de Holten se Muziekvereniging H.M.V.", het Jeugdkorps en de Drumband (totaal plm. 80 musici) aanleiding om voor zitter Ab. Westerik maandagavond een serenade te brengen voor zijn huis aan het Kerkplein. De muzikale felicitatie die op zeer hoge prijs werd gesteld ging vergezeld van een prachtige schriifset en een enve lop met inhoud, resp van „H.M.V." en de Supportersclub van „H.M.V". Voorzitter Westerik dankte met enke le woorden voor de serenade en de geschenken die werden aangeboden. Aangezien zaterdag 13 mei a.s. het zwembad weer opengesteld za] wor den, begint de zwr-mclub, ondanks dat het bad nog niet verwarmd is, weer met haar trainingen. Vooruitlopend op de definitieve indeling, verwach ten wij alle leden op maandag- en woensdagavond om half zeven in het zwembad voor de eerste trainingen. Op de jaarvergadering, welke binnen kort gehouden zal worden en waarbij enige bestuursmutaties op de agenda staan, zullen nadere mededelingen over de training enz. worden gedaan. De training op 's zondagmorgens gaat voorlopig in elk geval niet door Voor de bedrijfsvoe'balcomDetitie werden het afgelopen weekend een vijftal wedstrijden gesnee'd. De uit slagen waren als vn'trt: Lamna Ude- ma I 1-6, Coberco - Mu'pie 6-2. Uni versal I - V.S. en Co I ï-i. uni versal II - A. Muller 4-0 Enkenop - De Halm/Udema II 2-1, MU/VS en Co II-VUKO 1-2. O Overdag: telef. 1325 (politiebureau), 's Nachts: telef, 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel).

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1