Hol tense winkeliers willen een koopavond Grand Prix 250 cc in Markelo Sportieve strijd om bekers en medailles Indrukwekkende dodenherdenking Holten heeft peuterspeelzaal 1 Holtense verkenners pionierden goed Een nieuwe pastorie Mortuarium gereed OYER EEN PROEFPERIODE Weer feest in Espelo ZONDAG Brandmelding Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis PONYCONCOURS UITSTEKEND GESLAAGD Bij het monument Openstelling Zwembad Vierde plaats voor Holtense EHBO-ers Medische Dienst Weekenddienst Dinsdag- en woensdagavond bezichtiging ft*k« I mei im In de vorige week gehouden vergadering van het bestemmings planforum hebben onze vertegenwoordigers hun grote verontrus ting uitgesproken over het uitblijven van het komplan. Men moet primair denken aan de middenstand, opdat die zich zal kunnen ont plooien en opdat de zaken, die niet goed zitten, zo vroegtijdig mo gelijk kunnen weten waarheen zij zich kunnen verplaatsen", dit zei o.m. de heer W. ten Berge, voorzitter van de Holtense Handels vereniging in de dinsdagavond in café „De Waag" gehouden leden vergadering. Hij wees er verder op, dat met het zomerseizoen de toeristen weer drukte in de zaken zullen brengen. De secretaris, dg heer J. A. van de Maat, bracht een kort jaarver slag uit, waaruit bleek, dat de ver eniging aan het eind van het jaar 85 leden telde. Er hadden verschil lende Verbouwingen van zakenpanden plaats, waarbij het bestuur bij de opening vertegenwoordigd was. De St. Nicolaas-actie is goed geslaagd, maar er zijn leden die wel eens een andere vorm aan die winkelweekac tie willen geven. De heren H. Koop man en J. A. van de Maats verte genwoordigen de vereniging in het bestemmingsplanforum. I Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer P. A. Brands, bleek dat de vereniging goed geboerd heeft. Van het verworven ba- Espelo maakt zich weer op om het tweejarig School- en Volksfeest te vieren. Dit zal plaats vinden op 26 en 27 mei a.s. Naast allerlei attracties zal er ook een optocht worden ge houden. Versierde wagens, auto's, karretjes, fietsen, autopeds, enz. door jong en oud, iedereen is welkom. Gra tis deelname en mooie prijzen. De •chool- en volksfeestcommissie hoopt dat iedereen aan het. werk gaat om deze optocht als voorgaande ja ren te doen slagen. Het is wel ge wenst. dat men zich van te voren aanmeldt bij één van de bekende commissieleden vóór 24 mei a.s. tig saldo zal een gedeelte naar de reserve worden overgebracht. De he ren J. M. Pluygers en A. Dekker zullen als kascommissie de beschei den alsnog controleren. Het bleek, dat een bedrag van f 650,- aan waardebonnen van de winkel week niet is afgehaald, waaronder een bedrag van f 250. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. .Koopman en F. J. Schup- pert bij enkele kandidaatstelling her kozen. De activiteitencommissie, die in een vorige vergadering werd inge steld en bestaat uit de heren H. Belt man, H. H. Bleijènberg, H. Kraan, J. M. Pluygers, G. Slotman, H. Stok kers en J. Wansink, bracht, bij mon de van laatstgenoemde een aantal voorstellen der tafel. Zij stelde o.a. voor om een koopavond in te stellen en deze te verbinden met de seizoen warenmarkt door deze b.v. in plaats van om 13.30 uur te laten beginnen om 17.00 uur. Enkele jaren geleden wilden de meeste leden nog niet we ten van een koopavond, maar velen zijn van gedachte veranderd en stel len er nu wel prijs óp. Men verheel de zich niet, dat het de vraag is of de marktkooplieden en het gemeen tebestuur voor het later stellen van de markt tc vinden zullen zijn. Besloten werd, dat over het instel len van een koopavond met of zon der markt een enquête zal worden ingesteld onder de leden en dat voorts een onderhoud gevraagd zal worden met de marktcommissie. De vraag zal dan tevens aan de orde komen of de markt ook niet het ge hele jaar gehouden kan worden. Markelo met zijn unieke staat van dienst ten aanzien van de organi satie van internationale motocross vtoppers" wij herinneren aan 5 Grand Prix' Trophée des Nations, Motocross des Nations gaat op nieuw de roemruchte traditie voort zetten met een ongeëvenaard motor spektakel op zondag 7 mei. In 2 man ches van ieder 42 minuten en 2 ron den zullen naast 11 landgenoten (in ternationalen) 26 geselecteerden uit geheel Europa acte de présence ge ven. De historie v,an de 250 cc. klasse is aanmerkelijk korter (1957) dan die van de ,,gro1 500 cc., maar vanaf het moment, dat de snelheden van de 250 cc. die van de zware klasse gingen overtreffen, is het wereldkam pioenschap in deze klasse een van de spectaculairste geworden. Hoewel acht fabrieken vertegenwoor digd zijn, zal ds merkensliag ongetwij feld tussen Suzuki, Husq varna en C..Z gaan. De drie genoemden heb ben dan ook het grootste talent, onder contract. Suzuki verloor bij de 2e G.P.. op 16 april te Pernes les Fontaines (Fr.) de Belg Sylvian Ge- boej-s. Bij de training op zaterdag 15 april kwam Geboers bij 'n inhaal manoeuvre met de Nederlander Ad v.d. Boomen zwaar ten val en brak een enkel. Suzuki heeft dus nog alleen de vijf voudige wereldkampioen waarvan vier maal in successie ('68. '69.' 70 cn '71) Joël Robert in de slag. Robert, die door een handblessure uitgeschakeld werd bij de eerste G.P. in Spanje (9,april), kwam 16 aoril met een one-man-show terug en ver zekerde zich van zijn eerste 15 pun ten. Eveneens 15 punten hebben Ge- boers-winnaar Spanje en de Belg Gaston Rahier (Husvarna) dank zij Overdag: telef. 1352 (Politiebu reau). 's Nachts: telcf. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). een 3e en 6é plaats. Op de 5e plaats (14 punt) volgt de Zweed Uno Palm (Husqvarna) die als 4de en 5de fi nishte. De training voor de G.P. is zater dagmiddag 6 mei van 15.00-17.00 uur. Zondagmorgen 7 mei van 10.00-12.00 uur trainen alle klassen. De eerste manche begint om 13.30 uur met 43 vertrekkers in de 125 cc. Ver der is de zijspanklasse met 25 combi naties, waarin 8 internationalen. Het défilé van de deelnemers aan het. ponyconcours van de Bergruitertjes in Holten. Verder zou de commissie een over koepelend orgaan of een agenda commissie ingesteld willen zien om de zomerse activiteiten uit te brei den en te coördineren. Opgemerkt werd, dat er meer te doen is dan men vaak denkt en dat V.V.V. tal van activiteiten ontplooit. Dit werk hoort dan ook meer bij de V.V.V. thuis. Het bestuur zal hier over met haar in contact treden. Men had grote waardering voor ^het interkerkelijk recreatiewerk op de Borkeld, waar veel mensen groot ple zier van hebben. De vergadering zou deze recreatiecommissie wel in een of andere vorm willen helpen. De activiteitencommissie kwam nog met het denkbeeld om in het na-sei- zöen b.v. in oktober een beurs te or ganiseren, waarin de plaatselijke winkeliers stands zullen innemen om bv. nieuwe artikelen en dergelijke te tonen. Het bestuur zal zich hierover nader beraden. Uitvoerig werd gesproken over win keldiefstallen en slechte betalers. Hiertegen zullen maatregelen wor den genomen. Voorts zullen bij de bevoegde autoriteiten ernstige bezwa ren worden ingebracht tegen het feit, dat het politiebureau des nachts niet bezet is en dat slechts via de cen trale in Zwolle politiehulp kan wor den ingeroepen. Hoewel in 1970 besloten werd om trent de winkelsluiting op Koningin nedag het landelijk advies te volgen vonden verschillende leden het beter om toch een aankondiging te plaat sen omtrent deze sluiting. Voorts werd besloten buiten het vreemde lingenseizoen alle zaken 's maandags om half een dicht te doen. Zaterdag 6 mei, zondag 7 mei en donderdag 11 mei: L. G. Dekker, Marcus Samuelstraat 3, Enter, telef. 05478-653, van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 6 mei en zondag 7 mei: Th. A. Oostenbrug, Diessenpiasstraat 5, telef. 1515. Elke morgen van 9.00-10.00 uur, be halve op zaterdag, bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438 bij geen ge hoor telef. 1799 mevrouw Beldman- Aanstoot, Zaterdag 6 mei tot en met vrijdag 12 mei - buiten de diensturen - Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef- 1368. Gas: Geen dienst. Vrijdag 5 mei tot en met zondag 7 mei: A. Groen, Kozakkenstraat 15, telef. 1230. keurmeesters buiten de diensturen maandag 8 mei tot en met zondag 14 mei: C. Meinderts- ma, Bergmanstraat 12, telef. 2190. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, 'telef. 1318. De verkenners Dick Kevelam, Mar tin Hols, Han Brouwers. Hans Meier, Henk Wegstapel en Herman Aaftink van de Waardenborchgroep, behaal den de op 29 en 30 april in Ommen gehouden gewestelijke patrouillewed strijden een eervolle tweede plaats. Een negental patrouilles uit het ge west namen er aai), deel. Het eerste werd de patrouille,, van de Kornput uit Steenwijk met $25 pnt, De Waar denborchgroep behaalde 308 punten en de Geert Grotegroep uit Deventer werd derde met 297'/a punt. De wedstrijden omvatten vele facet ten van het verkenüerswerk. De eer ste dag moest, een patrouillekamp worden opgebouwd, er werd gepio- snierd en sportwedstrijden gehou den. 's Middags stond een zwerftocht op 't programma, waarbij de bepak king moest worden meegenomen. On derweg werden route- en panorama- schetsen gemaakt. Aan het eind van de zwerftocht moesten de jongens 'n primitief onderkomen voor de nacht maken Hoewel het in de bedoeling lag, dat hierin zou worden-overnacht, besloot de wedstrijdleiding in verband met. het slechte weer, de jongens in de meegebrachte tenten te laten sla pen. De dag werd besloten met een kampvuurspel. De tweede dag werden wedstrijden gehouden in E.H.B.O. pionieren, hout hakken gebruik van kompas en der gelijke. De warme maaltijd, bestaan de uit aardappelen, groente en vlees, moest op een houtvuur en zonder ge bruik te maken van pannen, wor den klaargemaakt, hetgeen goed ge lukte. Begunstigd door schitterend voorjaarsweer werd maandag in de weide achter het erve „Zandvoort" aan de Pastoriestraat door de ponyclub „De Bergruitertjes" een groot concours gehouden, waar aan werd deelgenomen door de ponyclubs „Bergruitertjes" te Hol ten, „Looleeruitertjes" te Almelo, „Markelo", te Markelo, „Esch- ruitertjes" te Wierden, „Oosterhofruitertjes" te Rijssen, „Alber- gen" te Albergen en de ponyclub van Diepenheim. Er werd gereden volgens de reglementen van de Kon. Ned. Fe deratie van Landelijke Rij verenigingen (KNF). Het parcours met prachtige lopende lijnen was uitgezet door de heer H. Breukers te Geesteren (G.). De jongelui waren hierover vol lof en uit de pres taties die ze op hun kleine viervoeters leverden bleek ook duidelijk dat het parcours door een deskundige was „opgebouwd". 's Morgens werden de dressuur wedstrijden gehouden (individueel, 4 .en 8-tallen) alsmede de voorwed strijden voor het springconcours in de namiddag. Het middagprogram ma opende met een grote parade waaraan door plm. 150 pony's werd deelgenomen. Nadat de jongelui zich keurig hadden opgesteld had inspec tie plaats door burgemeester mr. W. H. Enklaar, en de h.h. K. Dek ker, voorzitter van de ponyclub, G. ten Kate te Goor, vertegenwoordiger K.N.F. en J. H. Sprokkereef, ere gast. De parade stond onder leiding van mevrouw Vos-Middelkamp te Wierden, instructrice van de „Berg ruitertjes". Na de parade sprak mr. Enklaar een kort openingswoord waarin hij zijn vreugde uitsprak over het door het bestuur van de Bergruiterpony- club genomen initiatief. Het eerste ponyconcours in Holten mag zich in een zeer grote deelname verheu gen en een groot aantal jongens en meisjes zullen in een gezonde wed ijver strijden om de eer en de prij zen. De vooriztter van de ponyclub de heer Dekker sprak een hartelijk woord van dank tot mr. Enklaar voor zijn bereidheid om dit con cours te openen, tot de families Sprokkereef en Robers voor het be schikbaar stellen van het terrein, tot de parcoursbouwer de heer Breu kers en verder tot allen die bij de „opbouw" van dit hippisch evene ment de helpende hand boden. Voor afwisseling van het middagprogram ma zorgde met een show van luxe auto's Datsun-dealer Automobielbe drijf A. Baltes te Holten en verder was er een hengstenshow waarbij werden voorgeleid de arabische vol- bloedhengst „Kebir" eigenaar F. J. Rottink te Bome, Naivnye" van de Stoerij „De Brinkhoeve" te Har- denberg, de Welshponyhengst „Aabe- de Commodore 1552" van ponyfokke rij „De Kruisbergen" te Albergen en de hackneyhengst" Marfleet Little Prince" van Zwartjens te Raalte. Al met al een geslaagd evenement met een goede belangstelling voor het middagprogramma dat muzikaal werd opgeluisterd door het jeugd- korps van „H.M.V.". De federatie vertegenwoordiger de heer ten Ka- te bracht het bestuur van de pony club dank voor de perfecte organisa tie. De volledige uitslagen luiden als volgt: Afdelingsdressuur. Ring I achttallen: 1. De Oosterhofruitertjes Rijssen pnt. 2. De Eschruitertjes Wierden, 94'/; pnt. 3. De Bergruitertjes, Hol ten 87 pnt. Viertallen 1. Looleeruitertjes, Almelo, 108 pnt. 2. De Bergruitertjes, Holten 102 pnt. 3. Albergen, Albergen 99 pnt. Individuele dressuur Ring 2. Klasse B. cat. A-B 1. W. v.d. Berg, Ester, Markelo 6'/: pnt. 2. E. Richard Wolter, Belami, Albergen 6'-'2 pnt. 3. Nienke Krophol ler, Blacky Looleeruiters 6 1/7 pnt. 4. Marite Lucas, Esther. Albergen 6 pnt. e.e. Nettie Bonté Chelty, Mar kelo 6 pnt. e.e. Jefke Krommendijk, Remo, Eschruitertjes 6 pnl. Ring 3. Klasse B. cat. C-D 1. Wendy Gootjes. Leinhon, Marke lo. 5'12 pnt. 2. e.e. Willy Schouw, Donagen, Albergen 6 16 pnt. e.e. Toosje Nijenhuis, Sandor. Bergrui- terjtes 6 1 6 pnt. 4. Jan Roosink Ka- tinka, Diepenheim 6 1/7 pnt. 5. e.e. Gerard Oud Luttikhuis. Maiko, Al bergen 6 pnt. e.e. Sjoukje Bergsma, Tsucha, Eschruitertjes 6 pnt. Ring 4. Caprille, cat. A-B 1. Everdien Lindënhovius, Lady, Mar kelo, 95 pnt. 2. e.e. Renate Leppink, Martin, Markelo, 92'/- pnt. 3. Ri chard Wolters, Fyru, Eschruitertjes 90 pnt. Ring 5, Caprille, cat. C-D 1. Aartje Nijkamp, Rhodante, Loo leeruitertjes 102V: pnt. 2. e.e. Wilma Schuiters. Linda, Eschruitertjes 100 pnt. e.e. Joke Breukink, Sandra, Bergruitertjes, 100 pnt. 4. e.e. Jaques Mastenbroek- Sandra. Markelo, 97' pnt. e.e. Gonnie Mastenbroek, San dra, Markelo A7'/t punt. Holten heeft zijn gevallen zo nen herdacht tijdens een een voudige maar indrukwekkende herdenkingsbijeenkomst bij het monument op de Molenbelter- weg. Dat geschiedde na een stil le tocht vanaf de Hervormde Kerk met omfloerste trom door een dertigtal oud-strijders, waar hij zich aangesloten hadden het voltallig gemeentebestuur, de predikanten en enkele burgers, terwijl een vrij groot aantal mensen zich opgesteld had bij het monument. Nadat een mo ment stilte in acht genomen was, las de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, een couplet uit een gedicht van Yge Foppema: En wijgedenken hen. Die toen het volk verslagen. En machteloos scheen, De vaan der vrijheid, Hebben hoogedragen. Door alles heen. Na het zingen van de verzen 1 en 2 van gezang 302 en Schriftlezing uit Psalm 100, hield ds. R. A. Hoogkamp Ring 6. ^ressuur L-M-Z, cat. A-I 1. Wike Nijh 4n airelei eni-Hxzeao Ring 6. Dressuur L-M-Z, cat. A-B 1. Wike Nijhuis, Alison, Oosterhofrui tertjes 108 pnt. 2. e-e. Inge Gorel, Goudhaantje, Eschruitertjes 103'/t pnt. e.e. Gerrit Vosman, Pascha 2, Oosterhofruitertjes 103'/: pnt. 4. Gea Zwart, Tobias, Oosterhofruitertjes, 103 pnt. 5. Pally Zuiderwijk, Fiola. Looleeruitertjes 102 pnt. Ring 7. Dressuur L-M-Z, cat. C-D. 1. Gonny Kuiphuis, Radjah, Loolee ruitertjes 104V: pnt. 2. Joke Kooi- mans, Dubry, Markelo 104 pnt. 3. Marlies Kropholler, Blue Bird, Loo- lee 103' pnt. 4. Mirjam Wagemans, Crewella, Albergen 102 pnt. e.e. Eddy Oosthoek, Blacky, Ooster hof 101V: pnt. e.e. Dirry van Harten, Tjirka, Eschruitertjes 1011/: pnt. e.e. J. Bannink. - Muscarie, Diepenheim 101V; pnt. Ring 8. Dressuur L-M-Z, cat. D. 1. Joke Hinzenveld, Silvia. Loolee 105 pnt. 2. Jan Beekman, Nuschka, Markelo 104'/; pnt. 3. Maarten Si mons, Collin, Loolee. 102 pnt. 4. Caro- lien Wolves, Danjela, Eschruitertjes IOIV2 pnt. 5. Karin Brouwers, Mr. Brownie Bergruitertjes 99 pnt. Springen. Klasse B. 1. J. Breukink, Sandra, Bergruiters. 2. Aadje Nijkamp, Rhonante, Loolee ruitertjes. 3. Jaques Mastenbroek, Sandra, Markelo. 4. Henk Hof, Cris- lie, Eschruitertjes. 5. Carla Waan- ders, Catinga, Looleeruitertjes. 6. e.e. Dick Bruins, Nico, Eschruitertjes e.e. Gonnie Mastenbroek. Sandra. Markelo. Klasse L cat. B. 1. Bram Kool, Penny, Eschi-uilertjes. 2. Nico Kool, Edgar, idem. 3. Ron nie Werkman. Bi*uno, Bergruitertjes. 4. Jetty Koerts, Felicia. Eschrui tertjes. 5. Tonny Beldman, Spring field, Oosterhofruitertjes. Klasse L, cat. C. 1. Henk Hemmerink, Dandy, Loolee ruitertjes. 2. Gerard Meyer, Manta- .na, Albergen. 3. Rudie Dekker, Ar- ma, Bergruitertjes. 4. José Wagt- mans, Kopweb, Albergen. 5 Jan Ban nink, Muscary, Diepenheim. Klasse L, cat. D en Klasse M en Z 1.- Marlies Kropholler, Blue Bird, Loo leeruitertjes. 2. Henny Kleinjan, Ce- ra, Eschruitertjes. 3. Wim Rutter- kamp, Cooper. Oosterhof. 4. Henk Valk. Hohnny, idem. 5. Riël Klum- per, Sascha, Looleeruitertjes Behendigheidswedstrijd Cat. C en D- 1. Paulien Wansink, Quick Boy. Berg ruiters 112.9 pnt. 2. Freddy Baan. Summer Lightning, Oosterhofr. 109 pnt. 3. Peter Kemna, Matano. Alber gen 107 pnt. Cat. A-B 1. Mans Ebbink, Polly. Oosterhofr. 131 pnt. 2 Wouter van de Berg, Son- ja, Markelo 123.8 pnt. 3. Marie Chris- tien Rientjes, Olga, Albergen 119.9 pnt. 4. José Elshuis, Honey, idem, 119,6 pnt. 5. Richard Wolbers, Bel Ami. idem, 114,1 pnt. 6. Annie Bo de, Johnny, Bergruitertjes 112.7 pun ten. 7. Nienke Kropholler. Blacky, Looleeruitertje.s 108 pnt. Tally Ho. (A en B) 1. Huub Hulshof, Peddy, Albergen. 2. Vera Klumper. Patje. Loolee. Cat. C-D 1. Mirjam Wagemans, Crewella, Al bergen. 2. José Maathuis, Florant, Albergen en 3. Joke Kooimans, De- bry, Markelo. gereformeerd predikant een korte maar kernachtige toespraak, waar in hij ondermeer zei, dat het geden ken der gevallenen een kwestie van trouw en dankbaarheid is aan hen, die voor onze vrijheid het hoogste offer van hun leven gebracht heb ben. De vrijheid die herwonnen werd is een kostbare zaak, dat moeten jon ge mensen beseffen om de vrijheid niet roekeloos op het spel te zetten en misschien te verspelen. Daarvoor te bidden en te werken is echt de moeite waard. En dat moeten we doen zowel voor ons eigen volk als voor andere volken. Dat eist veel be zinning en de bereidheid tot offers en daarbij kan het verleden een les zijn voor de toekomst. Want altijd zullen er mensen zijn, die liever naar de dui vel luisteren, en de mensen onder een slavenjuk willen brengen, dan dat zij naar de Bijbel luisteren en stre ven naar gerechtigheid en vrede Daarom is de strijd voor gerechtig .heid en vrede een steeds voortgaar de worsteling in allerlei vormei Daarom móeten ouderen en jonger» naast elkaar optrekken. De bezonne heid dei- ouderen tesamen met enthousiasme van de jongeren. Met elkaar bidden en werken uit genade van Onze Heere Jezus Ch- 1 tus, zo wordt ons gedenken avond zinvol en zal het ons aóns^_ ren onze plicht te doen in de tijd waar in wij leven. Met het eerste couplet van gezang 293 eindigde ds. Hoog kamp zijn onder doodse stilte aan gehoorde woorden. Terwijl „HMV" koraalmuziek speel de legden burgemeester Enklaar en de heer J. Wiggers, namens alle oud-strijders kransen bij het monu ment. Oud-sergeant-instructeur G. van den Bos, die de leiding had der oud strijders, noemde de namen van de gevallen kameraden. Na gebed werd de plechtigheid be sloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van ons volks lied „Het Wilhelmus" en werd ge collecteerd voor „Ereschuld en Dank baarheid". Men verzoekt ons opname van het volgende: Eindelijk is het dan zo ver. De Kerk voogdij heeft een passende woning ge vonden voor onze hulpprediker de heer Schellevis. Wij zijn daar erg blij mee, want het was toch eigenlijk wel een beetje be schamend, dat de Hervormde ge meente niet in staat was haar voor ganger een redelijke huisvesting aan te bieden met voldoende ruimte. Mede door aandrang van verschil lende gemeenteleden heeft de kerk voogdij nu de woning aan de Kol- weg aangekocht. Alleen heeft zij hier mede financiële verplichtingen op zich genomen, die eigenlijk boven haar mogelijkheden gaan. Een kleine groep gemeenteleden heeft nu het initiatief genomen om te trach ten de kerkvoogdij te steunen bij de oplossing der financiële zorgen. Zal evenwel hun plan slagen, dan hebben zij de medewerking nodig van alle leden der kerk. Indien wij ons allen inspannen moet het mogelijk zijn dit probleem op te lossen. U krijgt nu een kans te bewijzen, dat u voor de goede gang van zaken in onze kerk iets over hebt en dat u daar mede verantwoordelijkheid voor wilt dragen. Om op korte termijn goede resulta ten te bereiken, hebben we een flink aantal enthousiaste medewerkers no dig. U kunt zich hiervoor melden aan onderstaand adres. In overleg met de kerkvoogdij stel len wij u twee mogelijkheden voor om steun te verlenen. In de eerste plaats kunt u een be drag schenken en in de tweede plaats .vun* u inschrijven op een ren teloze obligatielening. Om het u niet al te moeilijk te ma ken zal het bedrag van elke obliga tie f 100.- zijn. U bent natuurlijk volkomen vrij op. elk gewenst aantal in te schrijven. Wij rekenen graag op een royale me dewerking. Wat giften betreft kunt u ons veel werk besparen door rechtsteeks een bedrag over te maken op de postgi rorekening van de kerkvoogdij te Holten no. 881760 of op de Rairfeisen- bank ten gunste van de Herv. Kerk voogdij Wilt u daarbij dan wel ver melden ..nieuwe pastorie". Namens de groep initiatiefnemer!, H. van Wijngaard#», Drostenstraat 3, Tel. 2236. Het gemeentelijk zwembad „Twen- haarsveld" zal vanaf zaterdag. 13 mei, van maandag tot en met zater dag. geopend zijn van 's morgens 8 uur tot een half uur vóór zonsonder gang en op zondag vanaf twaalf uur. In de maanden juli en augustus is de openstelling vanaf 's morgens ze ven uur. Op maandag- en woensdag avond zal het na zes uur 's avonds ter beschikking staan van de plaat selijke zwemclub „Twenhaarsveld" en derhalve voor het pubiek gesloten zijn. De uitgifte van abonnementen ge schiedt van 2 tot en met 12 mei ten kantore van de V.V.V. en vanaf 13 mei dagelijks aan de kassa van het zwembad. Hel team van de EHBO te Hol ten bestaande uit de dames Broek- maat-Schlamilch. Bronsvoort-Nek- kers en de heer G. Gervedink Nij huis heeft te Steenwijk beslag gelegd op de vierde plaats. De uitslag luidt als volgt: 1, En schede 211 punten. 2. Almelo 209 punten. 3. Blokzijl 208 punten. 4. Hol ten 203 punten. 5. Zwolle 202 punten. 6. Westerhaar 197 punten. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag 6 mei en zondag 7 moi zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg N 1, tel. 2356. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1320. bij geen gehoor telef. 1338. te treffen. Door particulier initiatief is het uiteindelijk tot stand geko men. De directie van de ANBV heeft kosten noch moeite gespaard om een mortuarium te creëeren. dat vol doet aan de eisen des tijds met on der andere koelruimtes, sfeervol in gerichte ontvangkamers en derge lijke. Iedere familie uit Holten en omgeving zal er gebruik van kunnen maken. Het mortuarium is te be zichtigen op dinsdag- en woensdag avond a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur. Als beheerder is aangesteld de heer H. Koopman, aanspreker van de be grafenisonderneming Deventerweg 4. De Stichting Sociaal Cultureel Werk is woensdag 3 mei gestart met haar peuterspeelzaal in ft Kolnus" aan de Hoffesstraat. Voorlopig zijn er twee speelgroepen voor kinderen van twee tot vier jaar op woensdag- en vrijdagochtend. De groepen worden geleid door de jeugdleidster Christine Kouwenberg, samen met enkele moeders, die kunnen helpen. Dat er in Holten behoefte was aan een peuterspeelzaal blijkt wel uit het feit, dat beide speelgroepen praktisch bezet zijn. Al is het in het begin natuurlijk wel even wennen, de kinderen hebben zich toch uitstekend vermaakt met al het nieuwe speelgoed, dat voor een groot deel tijdens de inzamelingsactie is binnengekomen. Bet mortuarium, dat de N.V. Ned. tjtRj „ANBV" uit Enschede heeft la- tea bouwen aan de Reilinksweg in fcat complex „De Haar" is thans toot gebruik gereed. Al vele jaren is over de behoefte aan zo'n gebouw ge sproken in de gemeenteraad, omdat bij de huidige inrichting der wonin gen het vaak zeer moeilijk is bij een sterfgeval piëteitvolle voorzieningen

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3