De kinderen van De Kol genoten zeer op Koninginnedag IJ IB r wM j glff I FIIII QI II mJÊ Geslaagde viering Koninginnedag in Holten AUBADE VAN 800 SCHOOLKINDEREN VOOR HET GEMEENTEHUIS C.N.V. koos nieuwe voorzitter en secretaris f- Koninklijk Opper zilver voor Meijer Koninginnefeest Kleuterschool Tuinstraat Gevonden en verloren voorwerpen School Espelo vierde Koninginnedag Burgerlijke Stand ONZE AGENDA Officiële publikaties Uitloting en rentebetaling obligatielening 1952, groot f 60.000.- Spelletjes en wedstrijden OPHALEN HUISVUIL Kerkdiensten Verkeer werd omgeleid, gehele straat bezet Anders dan anders in Dijkerhoek De Speeltuinvereniging ,,De Kol" heeft de kinderen van haar leden op Koninginnedag een prettige mid dag bezorgd. Meer dan tweehonderd kinderen namen deel aan de talrij ke spelletjes, di- door verschillende commissies waren voorbereid. Het heerlijke voorjaarsweer zorgde er tevens voor, daf de kinderen op het braakliggende terrein midden in het Kolcomplex naar hartelust kon den genieten van vlaggetjes races, hindernis lopen, zaklopen met hin dernissen, was ophangen, fietsen met hindernissen, stoelendans voor meisjes, enz. De kinderen werden tussen de bedrijven door getracteerd op ys en limonade. De prijzen be stonden uit waardebonnen van f 9.-, f 7.—, f 5,— en f 4,—. De 4,- en 5- jarigen ontvingen echter een prijsje in natura. De stoelendans door de moeders van de kinderen bracht aan het slot grote vrolijkheid. Deze werd gewon nen door mevrouw H. Kevel-am- Paalman. waarvoor voorzitter J- Calkhoven haar een bos bloemen overhandigde. De uitslagen der ver schillende spelletjes waren als volgt: Groep 4-jarïgen: Vlaggetjes race: 1. Johan Schuppert, 2. Wimmie Mooi- meer. 3. Bert Zoetbrood en 4. Ing- rid Nikkels, Groep 5-jarigèn: Vlaggetjesrace: 1. Herma Klein Velderman. 2. Eric Van de Weerthof, 3 .Berry Tijhof, 4. Marianna Van de Mark. Groep 6- en 7-jarige meisjes: Hin dernis race: 1. Erna Pasop, 2. Ar- janne Bronsvoort, 3. Rieta Brons voort, 4. Betty Hartink. Groep 8- en 9-jari»e meisjes: Was ophangen: 1. Conny Eshuis, 2. Ani ta Nikkels. 3. Marianna Nijland, 4. Carla van Hanenburg. Groep 8- en 9-jarige jongens: Fiet sen met hindernissen: Peter A. Maandag 1 mei vierden de kleuters van de openbare kleuterschool aan de Tuinstraat koninginnedag. Om negen uur kwamen de kleuters op school. Met hun zelfgemaakte feest- mutsjes op huppelden ze even later onder een luid zingen van ,,Lang zal ze leven" 't schoolplein op. Hierna gingen de kinderen puzzle stukjes zoeken, die om de school verstopt waren en tezamen een feestpuzzle vormden. Na een glas ranja gedronken te hebben mochten de 4 en 5 jarige kleuters tekenen op tegels van het schoolplein en de zes jarigen aan een lange tafel knippen en plakken, onderwerp ,.de konin gin". Iedereen ging geestdriftig aan 't werk. Van de 4-jarigen wonnen: Hetty Harkamp. Janneke Nijenhuis. Ulrich Kohier. 5-jarigen: Arian kl. Ovink. IJpe Sijtsema. Pamela Post. 6-Jarigen: Gerda Mül'er, Jan Her man ten Velde, Erna Vincent. Deze kinderen mochten een leuk kadootje uitzoeken Tot slot kregen alle kleu ters een ijsje en een feesttoeter en onder luid getoeter ging iedereen naar huis Baan, 2. Theo Deijk, 3. Henk Ban- nink, 4. Henk Vukkink. Groep 10- tot 12-jarige meisjes: Stoelendans: 1. Everdien Kolkman, 2. Marjan Scholman, 3. Sina Deijk en 4. Marjanka van Maurik. Groep 10- tot 12-jarige jongens: Fietsen met hindernissen: 1. Chris Schutte, 2. Roland Van de Mark, 3. Dick Kappert en 4. Erik Leemans. 's Avonds trok door het Kolcom plex een grote lampioenoptocht door de verschillende straten georgani seerd door de Speeltuinvereniging .,De Kol" en begeleid door de mu ziekvereniging „H.M.V.". Met de ou ders genoten honderden kinderen, ook van niet-leden, van dit licht- festijn. Dat begon en eindigde bij het gemeentelijk slachthuis. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met de komende feestdagen het op halen van het huisvuil als volgt is ge wijzigd: route donderdag, 11 mei (Hemel vaartsdag) wordt vrijdag 12 mei a.s. route maandag, 22 mei (2e Pinkster dag) wordt dinsdag 23 mei a.s. Holten, 25 april 1972. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Verloren: Br. kinder portemonnaie,' zilveren armband van zeshoekige plaatjes, hond boxer, witte borst en voeten, foto-tas met elec. flitser ,,Metz", geel zeiljack en br. regen jas, 1 witte en 1 zwarte poedel. Gevonden: Zwarte damesportemon- naic, leren bal, vulpen met patroon houder, bankbiljet, gouden dames trouwring, blauwe damessjaal, klei ne suede portemonnaie. De CiLV.-bestuurdersbond hield vrijdagavond jl. een goed bezochte besturenvergadering in hotel Vos man. De agenda voor deze avond be stond uit twee punten t.w. verkie zing voorzitter en rondvraag. In ver band met het aftreden van de voor zitter de heer G. J. Klein Nagel voort en de secretaris de heer B. Meijerink moest voor de vervulling van deze funkties een voorzitter en secretaris worden aangewezen. In voorgaande vergadering werd de heer A. Huiting bereid gevonden D Oudercommissie in Espelo heeft gemeend, nu de kmderen zo ijverig oud papier sparen, ook eens iets te moeten doen in verband met de viering van Koninginnedag 1972. Dartoe waren alle schoolkinderen om 10 uur uitgenodigd om in het „Trefpunt", te komen. Er werden allerlei spelletjes ge daan onder leiding van enkele com missieleden en enkele dames, te we ten mevrouw J. Klein Horsman, me vrouw R. Markvoort, geb. jonkvr. v. Coeverden, mevrouw G. Vruggink en de heren H. Reilink en J. W. Vrug gink. Na de spelletjes volgden nog enke le traktaties en ieder kreeg een klei ne herinnering aan deze dag. Uitslagen spelen: lste klas: 1. Marjan Baltes, 2. Hendri Markvoort. 2e klas: 1. Frida Krikkink, 2. Ina Ulfman. 3e klas: 1. Gerrit Bekkernens, 2. Jan Schonaveld. 4e klas: 1. Teun Stevens, 2. Martie Jansen. 5e klas: 1. Gerrit Vruggink, 2. Dinie Jansen. 6e klas: 1. Tonny Nijenhuis, 2. Rein- der Slijkhuis. Het geheel werd geleid door het hoofd der school de heer F. J. Hol. de funkt» van secretaris op zich te nemen. In de vergadering van vrij dagavond werd door schriftelijke stemming de heer H. Rietman als voorzitter aangewezen. vDe heer Bal last installeerde de gekozen perso nen in hun hoedanigheid van voor zitter en secretaris en sprak de hoop uit dat het nieuwe bestuur met even veel moed en trouw de problemen op het gebied van de vakbeweging zul len aanpakken zoals het oude be stuur heeft gedaan. Tevens bedankte hij de heer Klein Nagelvoort en de heer Meijerink voor al het werk dat zij hebben gedaan voor het C.N.V. Als waardering bood hij hen een kleine attentie aan. In verband met deze bestuurswisseling bestaat het dagelijks bestuur van de C.N.V.-be stuurdersbond uit de volgende personen: voorzitter, H. Rietman, Kolweg 64; secretaris, A. Huiting, Lageweg 11; penningmeester, E. D. Ballast, Bergmanstraat 2. Geboren: Sander Claus, zv A. Beldsnijders en J. F. Dennebos Eveline, dv G. H. Oolbekking en W. J. C. van der Duin. Getrouwd: F de Wit, oud 23 jaar en G. H. Schuppert, oud 24 jaar Overleden: A. Paalman-Ulfman, oud 61 jaar. BEVOLKING. Ingekomen: W. J. G. Rullman van Vriezenveen. D. J. van Zon en gez. van Hellenooom. H. de Vries van Almelo. Mevr. E. Rullman- Veth van 's-Gravenhage. J. W. van Dongeren en gez. van Hilver sum. Vertrokken: C. Broersma en gez. naar Zutphen. Mej. H. H. Koop man naar Haarlem J. A. Borg huis en gez. naar Enschede. Vrijdag 5 mei 1972 AITEliC UIEIIUICDI Ah plpJIp %ÊjÊ f'k!'M r*53 ÊÊÊÈfm Ho |li| §B jgjjlllll jgp WÊÊ M tSÉll^w&L Administratie: Gaardenstraat 17. tel 1533 L180S Bra Ma fhlpr Redacteur en plv hoofdred J Wiqger* j Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar, 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad verkoeling bracht. In de speeltuin Het werd een geslaagde morgen, werden in een oogwenk alle toestel- vooral ook dank zij de prachtige len bezet, zodat een ieder wipt#, J medewerking van de ouders en het draaide, schommelde, klom of gleed. mooie weer. Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in een op 26 april 1972 gehouden openbare verga dering van hun college zijn uitgeloot de obligaties numm 29 en 39 van de obligatielening 1952, oorspronke lijk groot f 60.000,-. Het bedrag de2er obligaties is op 2 mei betaalbaar gesteld bij gemeen te-ontvanger tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van de ze lening is op 2 mei a.s. betaalbaar gesteld tegen inwisseling van rente coupon nummer 20. Holten, 2 mei 1972. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretarip. veel spannende momenten. Alles Zondag 7 mei 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 8 mei 19 00 uur: Bejaardensociëteit in ge bouw Irene. Optreden van „De Nachtegaaltjes" uit Goor. 19.30 uur: Ledenvergadering speel tuinvereniging Gaarden-De Haar in de aula van de scholengemeenschap (zie adv.). 20.00 uur: Laatste ruilavond voor de vakantie van de Holtense Postze gelclub „HPC" in hotel Vosman. Aanvang verkoop loten 609e Staats loterij (zie adv). Dinsdag 9 mei 8.00 uur Reisje Ned. Bond van Plat telandsvrouwen afdeling Holten naar de Floriade. Vertrek vanaf de O.A.D. 19.00-21.00 uur: Bezichtiging Mortua rium aan de Reilinksweg (zie adv.). Woensdag 10 mei 19.00-21.00 uur: Bezichtiging Mortua rium aan de ReiHnksweg (zie adv.). Zaterdag 13 mei 14.00-17 uur: Inlevering vakantiebon nen bouw- en nevenbedrijven bij Ilarmelink of P. F. van Doom (zie adv.). 20.00 uur: Concert van ,,11 Flauto Dol ce" in de Ned. Herv. Kerk te Mar- kelo (zie ber.). Maandag 22 mei Nationaal Federatief Muziekconcours van HWV in Kalfstermansweide. kwam tenslotte op z'n pootjes te recht. Het landhuis werd niet afge broken, maar het bleef gespaard voor het. nageslacht. In Rehoboth zagen de hoogste klassen ,.de vergulde os", een reeds eerder opgevoerd blijspel, op het to neel gebracht door C.O.C. te Hol ten. De kinderen genoten ook hier erg van hetgeen door de beide plaat- 6:lijke Oranjeverenigingen geboden werd op de pianken. De heer Wilps- haar bedankte C.O.C. tenslotte har telijk voor het gepresteerde namens Overste Borra speldt opper Meijer de onderscheiding op de revers. Opperwachtmeester H. Meijer van de Rijkspolitie te Holten is door H.M. Koningin Juliana onderscheiden niet de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem vrydag- voormiddag in de raadzaal op *t uni form gespeld door overste P. H. Bor ra, stafofficier Algemene Dienst, na mens de districtscommandant der rijkspolitie te Zwolle. In een korte toespraak zei deze o.m. dat do recht- streekse chef van de heer Meijer ge zien diens voortreffelijke staat van dienst had gemeend hem te moeten voordragen voor deze onderschei ding. Opperwachtmeester Meijer, plaats vervangend groep tevens rayon commandant. te Holten werd op 1 ja nuari 1946 bij het korps Rijkspolitie aangesteld in de rang van wacht meester le klasse en ingedeeld bij de voormalige verkeersgroep Almelo. Vanaf 4 maart 1941 tot 1 september 1969, zijnde ruim 28 jaar, heeft hij deel uitgemaakt van een verkeers groep. Op 1 sept. '69 kwam de heer Meijer bij de rijkspolitie in Holten. Burgemeester mr. W. H. Enklaar die gelukwenste namens het gemeente- bestaur west op de goede samen werking tussen de rijkspolitie en het gemeentebestuur. De heer Meijer heeft de goede verhoudingen mede helpen bevorderen. Hij heeft deze on derscheiding verdiend en mag ze met ere dragen. Mr. Enklaar sprak ook gelukwensen tot mevrouw Meijer-Ten Velde en de aanwezige familieleden. Groepscommandant adjudant E. Krui die namens de groep en de reserve- politie feliciteerde bood de draagme- daille aan en hij offreerde mevr. Meijer een prachtig boeket bloemen. Opper Meijer heeft met enkele woor den mede namens zijn vrouw en kin deren dank gezegd voor de onder scheiding, gelukwensen en de waar derende woorden die tot hem wer den gericht. Maandag 1 mei (viering Koninginnedag) bracht de Holtense Muziekvereniging de heer F. de Wit, Beuseberg 125 die benoemd werd tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau en de heer Meijer, Raalterweg 16 een muzikale hulde. personeel van de school en begeleid door oudercommissie en ouders dool den ze in de dwaaltuin en bewonder den ze d^ sprookjes. Ook de lorrie- baan en de draaimolen waren erg in trek, evenals een ijsje dat enige ZONDAG 7 MEI HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Addink (Viering H. Av.). Oppasdienst: mevrouw Bolink, Jan- ny Rensen en Henny Vukkink. Geref. Kerk: 9.30 en 3.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. Tijdens de dienst van 9.30 uur kin deroppas in gebouw Rehoboth. In beide diensten is de ene collecte voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW IIEETEN R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds. P. Lugtigheid (Viering H. Av.). OKRENBROEK Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. W. P. J. Osinga. DONDERDAG 11 MEI (Hemelvaartsdag) HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds. C. C. Addink. Geref. Kerk: 9.00 uur ds. Radstaak van Barneveld. R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW IIEETEN R.K. Kerk: 8,00 en 10.00 uur H. Mis. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Pol huis van Colmschate. Zaterdag 6 mei 19.00 uur: Eindfeest dansles Dans school Reiners Goor. Alle Holtense basisscholen namen donderdag deel aan het praktisch verkeersexamen. Er waren 165 deelnemers die goed geïnstrueerd waren, want er werden weinig fouten gemaakt. Het examen werd afgenomen door de Rijkspolitie en de afdeling Holten van Veilig Verkeer Nederland. 's Middags werden op de scholen de diploma's uitgereikt met een toepasselijke toespraak van de heren E. Kruit. T. Prak en W. ten Berge, die ieder een paar scholen voor hun rekening namen. In totaal werden 16 speldjes uitgereikt aan kinderen, die in theorie en praktijk geen enkele fout maak ten. Donderdag 25 mei 8.30 uur voorm.: Reisje bejaarden sociëteit. Aanmelden voor 5 mei bij VV.V.-kantoor (zie ber.). iO.OO uur: Deense avond afdeling Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in Amicitia. Zaterdag 3 juni Kringsportdag en wedstrijden van d« PJGO bij café „Het Bonte Paar<? te Dijkerhoek. Koninginnedag werd in Holten ingezet met een aubade van de achthonderd leerlingen van de drie basisscholen voo rhet voltallige gemeen tebestuur op de bordes van het gemeentehuis. Onder leiding van de heer B. H. Brouwer, hoofd der o.l. dorpsschool werden met begeleiding van "HMV" onder leiding van de heer H. J. Fransen een viertal liederen gezongen. Gezongen werden „Dankt, dankt n\i allen God" (gezang 135), „Der tig april" (een gedicht van mevr. B. Broere- Bos), „Sallandlied" (een compositie van de heer B. H. Brouwer), terwijl besloten werd met twee coupletten van onze nationale hymne ,,'t Wilhel mus", dat door het in groten getale toegestroom de publiek werd meegezongen. De burgemeester, mr. W. H. Enklaar, sprak er zijn vreugde over uit, dat men alle kinderen deze morgen verzameld had om een zanghulde te brengen aan onze hoogste vertegenwoordig ster, Koningin Juliana. „Bij alles wat ons scheidt is het prettig te weten, dat zij het is die ons sa menbindt", aldus de burgemeester, die zijn korte toespraak besloot met een driewerf hoera voor de jarige Koningin. Hij dankte de kinderen en „HMV" voor deze zanghulde. Hierna gingen de kinderen der la gere klassen naar verschillende za- jfc De kinderen der lagere klassen van de 3 basisscholen in het dorp genoten erg van de poppenkastvoor stelling in Amicitia, verzorgd door Jacques Duvé te Arnhem. Jan Klaassen riskeerde allerlei gevaren om de ketting van de koning terug te krijgen. Het applaus vertolkte de gevoelens omtrent de vertoning overduidelijk. s}c De middelklassen keken in Irene naar „het Spookhuis", een kleuren film, die niet griezelig was, zoals de titel deed vermoeden. Wel waren er de leerlingen en de Oranjeverenigin gen. In alle 3 zalen werd getrak teerd op ijs en limonade. Op de kleuterscholen ging de dag ook niet ongemerkt voorbij. Op de Kol-kleu- terschool kregen ze een film voorstelling en de kinderen van de openbare kleuterschool aan de Tuin straat hadden een tekenwedstrijd op het schoolplein. Ze hadden een mooi hoedje op en kregen een toeter met een traktatie. Tijdens de aubade voor het ge meentehuis had de politie haf. ver keer omgeleid, omdat de gehele straat bezet was. Radio Ter Harm- sel stelde zijn geluidsinstallatie weer gratis beschikbaar, zodat ieder de toespraak van de burgemeester goed kon volgen. Koninginnedag werd in Dijker hoek dit jaar „anders dan anders" gevierd. Meer dan dertig ouders brachten met hun auto's de Dijker- hoekse kinderen naar de uitspan ning „De Elf provinciën" in Hellen- doorn, waar ze de hele morgen naar 'hartelust konden spelen. O.l.v. het

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1