Bartimeüs en U Muziekconcours flink bezet Mannen lekker kunnen koken 'Z 1971: Goed jaar voor ~,HET GROENE KRUIS' Viering Koninginnedag basisscholen Holten Steunt de astma-collecte met milde hand rente niet WAAR GAAN WE HEEN? „J Actie voor nieuwe leden verloopt prima PJGO hield knaF'-avond UITZENDING OVER HART-EN VAATZIEKTEN Auto in brand Aanmelding voor reisje bej aardensociëteit In Twente en Salland Vijftien banken verlagen Lezing voor suikerzieken In mei in Zwolle Handwerktentoonstellingen Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Vergadering Jagersvereniging Provincie steunt studie HET VERLEDEN IS „N" VOOR DE TROPEN Wedvlucht vanaf Budel Postdienst op 1 en 11 mei Vrydag 28 april 1972 vN-,,1 57,51 f 100,- f 348,51 t 550,- f 693,5» f 1030,- f 281,- f 642,51 1652,5'£en nieuwe attractie in de speeltuin „De Elf Provinciën" te Hellendoorn is de moonwalk. 34,51 Voor de jaarvergadering van de 165,- vereniging ,,Het Groene Kruis" die vrijdagavond in Dorpshotel „Holter- man" werd gehouden bestond van de zijde van de meer dan 2000 leden een H>-j zeer geringe belangstelling. Na een 153,51 woord van welkom door 2e voorzit- 2Qi ter de heer G. J. Langenbarg (voor- zitter dokter C. H. Rietdijk was ver hinderd) las de secr.esse mevr. J. Wiggcrs-Aanstoot de notulen en het jaarverslag waaruit bleek dat 1971 voor de vereniging een goed jaar is geweest. f De vereniging heeft haar dienstver- lenende taak weer op goede wijze ver- j vuld. Dat alles zo goed functioneer- de is voor een belangrijk deel te i danken aan de drie wijkverpleegsters de zusters M. ter Borg, H. Strijker en J. E. Duncan die per 1 juni als derde wijkverpleegster in dienst trad. Er werden door de zusters 3296 ver- j pleegbezoeken afgelegd (v.j. 3082) 1 waarvan 1955 dagelijkse en 640 weke- I lijkse bezoeken. Verder werden nog de volgende bezoeken afgelegd: zui- gelingen en kleuterbezoek 1046, t.b.c., WH rheuma en kankerrevalidatie 72, gees- telijke gezondheidszoerg 23, bejaar- denzorg 113, verplegingsbehandelingen 15,8 641 Mevr. Wiggers bracht in haar jaar- verslag de wijkverpleegsters dank vpor hun arbeid in het belang van 2 91 de patiënten en de gezondheidszorg. De dames Nijland en Reisinger heb ben in het eerste halfjaar van 1971 nog assistentie verleend en hiervoor werd hen hartelijk dank gezegd. Ook concierge Meerman en zijn echtgeno- 99 Op maandagavond 24 april hield de P.J.G.O. afd. „Jong Holten" een le denvergadering bij cafe Kalfsterman. De heer B. J. Reijlink heette ieder welkom en noemde het betreurens waardig dat er maar zo weinig be langstelling was voor deze avond. Hij vroeg zich af of de P.J.G.O. nog wel bestaansrecht heeft. Dit werd vanuit de vergadering nog wel enigszins po sitief beantwoord. Na het voorlezen der notulen werd het financieel verslag uitgebracht van ontspanningsavonden, de totale uit gaven waren f 1066,21 en de totale ontvangsten f 968,92, zodat er dit jaar 'n nadelig saldo was van f 97,29. Hierna bestond er gelegenheid voor- opgave voor de sport- en wedstrijden dag op zaterdag 3 juni bij cafe „Het Bonte Paard" die de afdeling gaat 'organiseren. Na een kleine pauze kreeg de heer L. Sevenster, directeur van de Lagere Landbouwschool Mar- kelo-Bathmen de leiding voor zijn ei gen ontworpen programma sport en spel genaamd ,.w'nal." Het was meer een soort quiz waar bij de leden in twee groepen werden verdeeld en iedere groep bepaalde opdrachten moest uitvoeren, en pro beren de hoogste punten te behalen. Enige opdrachten waren b.v. 1 Spij kers in een blok hout slaan met een schele hamer. 2 Een kaars uit een bak met water halen met de mond. 3 Voetbalspel. 4 Sportprent tekenen. Door de geweldige leiding van dhr. Sevenster werd de avond een groot succes, oo'k al waren 'er weinig leden aanwiezig aldus dhr. J. Reylink, die dhr. Sevenster bedankte en een klei ne attentie aanbood. De penningmeester de heer H. J. Oolbekkeink liet t.a.v. de financiën 'n blij geluid horen. Hij kon de boe ken over 1971 afsluiten met een ba tig saldo van f 1461,25. De inkoms ten en uit0aven bedroegen resp. f 91746.25 en f 90285.00. De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h. P. Brandwijk en H. Meerman had boeken en beschei den in orde bevonden en de penning meester werd onder dank voor het vele en belangrijke werk decharge verleend. Bij de gehouden bestuurs verkiezing werden de aftredende le den mevr. J. Wiggers-Aanstoot en de h.h. G. J. Langenbarg en H. J. Ool- bekking herkozen. te werd dank gebracht, voor hun werk zaamheden. Het ledental liep in 't af gelopen jaar als gevolg van een vrij forse verhoging van de contributie iets terug. Op 31 dec. jl. waren er 1772 leden en 258 inwonende leden (op 31 dec. 1970 resp. 1818 en 237). Sinds enkele weken worden de gezinnen waar men nog geen lid is van ,,Het Groene Kruis" door de heer H. Tul- Ier bezocht en er zijn reeds een flink aantal nieuwe leden worden inge schreven. UNCTAD-ZONDAG TTI Op vrijdag 28 april wordt door de RONO een rechtstreeks programma uitgezonden over hart- en vaatziek ten in Overijssel. Dit naar aanleiding van recente publikaties van sterfte cijfers aan hart- en vaatziekten in ons land. Hieruit bleek dat Overijs sel een van de hoogste cijfers aan de ze volksziekte had. Aan het programma werken mee: H-. J. Tuntler, directeur van de pro vinciale raad voor de volksgezond heid, dr. J. F. Visser, cardioloog te Enschede, vice-voorzitter van de re- validatie-CQmmissie van de Neder landse Hartstichting, mej. H. Nij- meijer, als maatschappelijk werk ster verbonden aan de afdeling hart revalidatie van het ziekenhuis „Zie kenzorg" te Enschede en mej. W. J. G. M. Goldschmidt, physiothera- peute te Enschede. Dit programma, van Elisabeth Schoonenberg, Frits van Schaik en Alex Jan van der Worp, wordt uitgezonden van 18.30 tot 19.00 uur via golflengte FM 96.2 of kanaal 31. Toen de heer Joh. Arfman uit Holten dinsdag in de namiddag met zijn personenauto bij Hotel Holter- man arriveerde rookte deze wat en vloog toen onder motorkap in brand. Een paar voorbijgangers trachtten het vuur met een klein brandblus- apparaat te blussen, maar dat lukte niet. De politie arriveerde toen met een groter droogpoederapparaat. en miet dit blusmiddel en de tuinslang van het hotel werd men het vuur meester. De inmiddels gewaarschuw de brandweer arriveerde met de ne- velbluswagen, maar behoefte niet meer op te treden. Het motorblok en motorkap werden behoorlijk be schadigd. Op donderdag, 25 mei, zal het jaar lijks reisje van de bejaardensociëteit worden gehouden. Het gaat in de rich ting Arnhem. Het comité verzoekt al len, die dit reisje mee willen maken zich vóór vrijdag 5 mei, op te geven bij de heer Kers van 't VVV-kantoor, telefoon 1533. De kosten bedragen f 26,per persoon, waarbij een war me maaltijd is inbegrepen. Het ver trek is bepaald op 8.30 uur voormid dags vanaf het gebouw Irene. Men denkt ongeveer terug te zijn 's avonds om half zeven. Op maandag, 8 mei zullen voor de bejaardensociëteit weer optreden de leden van het be jaardenkoor „De Nachtegaaltjes" uit Goor onder leiding van de heer Land weer. De bijeenkomst vindt plaats om 19.00 uur in het gebouw Irene. Er zal deze avond een kleine verlo ting worden gehouden. Het is begrijpelijk dat astma een ziekte is waar te gemakkelijk aan voorbij wordt gegaan. Men kan zo moeilijk langdurig blijven stilstaan bij dit voortdurende taaie ongerief, dat een ernstige bedrei ging betekent voor de volksge zondheid. Men noemt de astma ziekte ook wel „C.A.R.A.", de afkorting voor Chronisch Aspecifice Respiratoire Aandoeningen. CARA is niet al leen een bedreiging voor de volks gezondheid, waardoor de bestrij ding er van veel geld kost, het veroorzaakt ook op andere wijze veel schade aan onze samenleving waar meestal niet aan gedacht wordt. Dertien procent van de invali diteit wordt door CARA veroor zaakt en 20 procent van het ziek teverzuim. Hierdoor kost de ziek te, afgezien van de direkte be strijding er van, reeds honderden miljoenen guldens. Daarom wekt het Astma-Comité u op tot ondersteuning van de belangrijke taak van het „Neder landse Astmafonds' in het bijzon der gedurende 1-7 mei, als uw bij drage gevraagd zal worden. Laat de mensen, die iets voor hun me demens over hebben, niet ver geefs bij u aan de deur komen. „Bartiméus", het bekende, meer dan 56 jaar oude Christelijke instituut voor Blinden, Slechtzienden en Meer voudig gehandicapten, gevestigd te Zeist, vraagt steeds Uw belangstel ling en meeleven. Van 1 tot 10 mei a.s. doet zij dat speciaal op de inwo ners van Overijssel. In vele plaatsen van onze provincie is men aktief om contribuanten te werven. Door middel van ons blad, doet „Bartiméus" ook graag een beroep op U. „Bartiméus" heeft scholen en internaten voor on geveer 200 blinde- en slechtziende kin deren te Zeist. Daarnaast verzorgt „Bartimuéus" een veel groter aan tal meisjes en jongens die naast hun oogafwijking ook nog op andere wij ze ernstig gehandicapt zijn. Blind én spastisch, blind én doof, blind én epileptisch én zwakzinnig, blind én én én. Stelt U zich eens voor: on voorstelbaar leed. Met groot elan en veel liefde zetten de werkers van scholen ten van „Barti méus" zich in voor hun beslist niet eenvoudige taken. Echter, zij hebben Uw hulp daarbij zo dringend nodig. Natuurlijk wordt er heel veel door de Overheid betaald. Maar lang niet al zonder de particuliere steun van vele duizenden vrienden zou .Bar timéus" niet datgene kunnen doen voor de haar toevertrouwde kinde ren, waartoe zij tot op heden nog HELLENDOORN Een aantal Twentse en Sallandse Raiffeisen- en Boerenleenbanken gaat de rente op salaris- en privé rekeningen voorlo pig nog niet verlagen. Dit in tegen stelling tot de rentepolitiek van de meeste andere banken. „Wij zullen onze rente zeker niet ver lagen vóór de' girodienst dit doet" al dus directeur H. van Buuren van Raiffeisenbank H'doorn-Nijverdai. „We zouden het niet elegant vinden nu al het rentepercentage naar bene den te halen. Dit kost ons wel wat De afdeling „Deventer en Omstre ken" van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken (N.V.S.) houdt op dinsdagn 9 mei 'n propaganda-avond in het wijkgebouw der Hervormde Gemeente, Ceintuurbaan 111 te De venter. Drs. H. P. M. Kerckhoffs, apotheker te Deventer houdt in deze bijeenkomst, waarin o.m. een be stuursverkiezing zal plaats vinden, 'n lezing over „Geschiedenis van de ge neesmiddelen in het algemeen en van de insuline zeer in het bijzonder. Drs. Kerkckhoffs hield deze lezing enige maanden geleden reeds voor de leden in Holten. Het was toen een zeer bij zondere, interessante avond. Er i9 ge legenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. „Handwerk" wordt in onze tyd hoog aangeslagen. Elk jaar weer gaan dan ook vele bondsleden aan de slag. Zy worden voortdurend ge schoold in het toepassen van oude en nieuwe handwerktechnieken, in kleur en vormgeving. Een logisch vervolg op de scholing is voor ve len het zelf gaan ontwerpen. En als het ontwerp klaar is natuurlijk het zelf uitvoeren. Een en ander geeft veel voldoening voor hen die er mee bezig zijn. maar ook aan hen die de resultaten bekyken. Het is de eerste maal dat deze lan delijke handwerktentoonst.elling in Overijssel wordt gehouden. Op die ten toonstelling kan men tevens een aan tal demonstraties zien van Voor het Nationaal Federatief Muziekconcours dat de Holtense Muziek vereniging „H.M.V." op Pinkstermaandag in de muziekkoepel in „Kalfster- mansweide" organiseert, hebben de volgende 14 korpsen ingeschreven: „Jong Eendracht" te Eerbeek (4e afdeling) „Nooit Gedacht" te Windesheim (3e afdeling) Chr. Muziekvereniging Euterpe" te Halle bij Zelhem (2e afdeling) Chr. Muziekvereniging „Juliana" te Colmschate (le afdeling) „De Fanfare" te Markelo (le afdeling) „Kunst na Arbeid" te Ulft (afdeling uitmuntendheid) „Vriendenkring" te Westbroek (afdeling uitmuntendheid) Orpheus" te Bathmen (ere-afdeling) „Rhedens Fanfarekorps" te Rheden (vaandelafdeling) „Deventer PTT-Fanfare" te Deventer (vaandelafdeling) ®Prins Hendrik" te Apeldoorn (afdeling uitmuntendheid) ^Excelsior" te Hengelo (O.) (vaandelafdeling) »Kon. Zeister Harmoniegezelschap" te Zeist (vaandelafdeling) •iWilhelmina" te Heerde (vaandelafdeling) tapijtknopen met ruwe schapewol macramé spinnen weven kantklossen vrij borduren. Naast de landelijke handwerkten- toonstelling kan men ook een kijkje nemen op een tentoonstelling van de provinciale afdeling Overijssel van de Bond. Ook daar kan men zien dat de zelfwerkzaamheid binnen de Bond hoog wordt aangeslagen. Zo kan men o.a. de resultaten bekijken van een wedstrijd tussen de Overijssels bonds- afdelingen, in het maken van ca deaupakketten bij gezinsuitbreiding en provinciale handwerktentoonstel* ling. In die week waarin de tentoonstel lingen worden gehouden, vindt ook de algemene ledenvergadering van de Bond in Overijssel plaats. Als the ma voor deze bijeenkomst is gekozen „werk - en - de - vrouw". Een deel van de provinciale tentoonstelling zal dan ook op het werk van de vrouw zijn gericht. Deze tentoonstelling wordt gehou den op 16, 17 en 18 mei 1972 RESTAURANT SUISSE. BLIJMARKT ZWOLLE. De officiële opening zal plaats vin den op dinsdag 16 mei te 10.00 uur door mevrouw M. Drijber-Halberts- ma. Daarna is er tot 13.00 uur de mogelijkheid voor bejaarden en mim dervaliden om de tentoonstelling te bezichtigen. Verder geopend voor het publiek 16 mei 13.00-21.00 uur. 17 mei 10.00-21.00 uur. 18 mei 10.00-17.00 uur. Toegangsprijs f 1,—. PROVINCIALE TENTOONSTELLIN Deze tentoonstelling is te bezichti gen in de foyer van de buitensocië teit te Zwolle. De openingstijden van de tentoonstelling zijn 16 mei 19.00-21.00 uur. 17 mei 9.00-20.30 uur. De toegang tot deze tentoonstelling is vrij. geld, maar we hebben een goede uit- zettingspolitiek gevoerd, die het ons mogelijk maakt voorlopig nog op 2,5 procent te blijven zitten." Overigens zijn er ook zakelijk gezien goede argumenten aan te voeren, zo vertelde ons de heer Van Buuren. „Als we te laag zouden gaan, loopt natuurlijk een aantal klanten weg." Hij kon niet vertellen hoelang deze banken het huidige rentepercentage zullen aanhouden. „Dat hangt van de giro en van de conjunctuur af. Maar voorlopig zitten we in elk geval tot 15 juli hieraan gebonden, al was het alleen maar in verband met de ver werking per computer." Het gaat hier om de Raiffeisenban- ken in Wierden, Vroomshoop, Hellen- doorn-Nijverdal, Raalte, Bathmen, Holten, Rijssen, Enter, Goor en Mar kelo en de Boerenleenbanken te Wier den, Hellendoom-Nijverdal, Raalte, Rijssen en Enter. De afdeling Almelo van de Kon. Ned. Jagersvereniging houdt op dins dag, 9 mei, 20.00 uur, haar jaarlijk se ledenvergadering in het Postiljon Motel te Almelo. De periodiek aftre dende leden de heren G. W. ter Horst en G. B. P. Kolenbrander hebben zich herkiesbaar gesteld. Voor de heer L. J. Drijver, moet, in verband met zijn verhuizing naar een andere afdeling een nieuw bestuurslid worden geko zen. De heer H. C. Hop te Almelo heeft zich bereid verklaard een can- didatuur te aanvaarden. Namen van eventuele tegen-candidaten moeten schriftelijk aan de afdelingssecteta- ris, de heer J. G. J. Wesselink, Plant soenlaan 46 te Wierden worden opge geven. Na de pauze wordt een prachtige kleurenfilm „Met de camera op het wildspoor" vertoond. Echtgenotes en jachtpersoneel van de leden, alsook de leden van Rijks- en/of Gemeente politie zijn van harte welkom. steeds in staat is. De individuele en veel geduld eisen de aanpak bij opvoeding en verzor ging voor die zorgenkinderen van ons volk, vragen grote sommen geld. Het is daarom dat „Bartiméus" bij U „aanklopt", en wij menen, dat zij zulks bij U niet tevergeefs doet, Uw gift, hoe groot, hoe klein, zal harte lijk welkom zijn. Zeker, een bedrag overmaken is een materiële zaak, maar „Bartimé us" ziet in Uw stoffelijke bijdrage het geheimenis van Gods zegen op haar werk. Wij hopen dat U zult kunnen zeggen: „Fijn dat ik mag en kan helpen!" Dan zult U zich ze ker haasten om dat dan ook te doen door een gift te storen op postgiro 43 54 00 van Penningmeester Barti méus, Overijssel-aktie te Berkum post Zwolle. (Of op postgiro 31454 van Penningmeester Bartiméus, Zeist). Het resultaat van de opbrengst uit Uw woonplaats is bestemd voor de inrichting van een boerderij, die op Textel aangekocht is als vormings- en vakantiecentrum. Denkt U er aan, dat het waar is: „Een blij ge ven is een dankbaar beleven". Heel hartelijk dank namens alle kinderen en medewerkers van „Bartiméus". Voor leerlingen uit Overijssel, die een opleiding volgen aan een school of een (niet schriftelijke) cursus vol gen, bestaat de mogelijkheid een fi nanciële bijdrage van de provincie te krijgen, wanneer zij zelf of hun ouders de kosten niet kunnen beta len. Een provinciale bijdrage wordt niet gegeven voor opleidingen waar voor een rijksstudietoelage kan wor den verstrekt. Voor het schooljaar 1972-1973 zal op deze regel een uit zondering kunnen worden gemaakt voor de door het rijk gesubsidieerde fysische therapie-opleidingen. Aanvragers die voor het school jaar 1972-1973 in aanmerking wen sen te komen voor een provinciale studiebijdrage, dienen zich voor 1 juni schriftelijk te wenden tot de pro vinciale griffie, afdeling 4, bureau culturele zaken. Meneer, waag u eens aan culinai re prestaties en verras uw vrouw met een zelfbereide maaltijd. Stuur haar de keuken uit en probeer een van de volgende menu's, die in 1 l'/t uur klaar zijn het boodschap pen doen niet meegerekend. Drie, in het koken onervaren mannen heb ben deze menu's klaargemaakt in de proefkeuken van het voorlich tingsbureau voor de voeding en ze brachten het er geweldig af. Pro beer het, u kunt het ook Van de met een aangegeven gerechten is het recept geheel uitgeschreven. De menu's zijn voor 4 personen. SCHELVIS ELEONORA SLA RIJST YOGHURT MET GEMBER De werkvolgorde voor het totale menu is als volgt: 1. Roer door 1 liter yoghurt 8 fijn gesneden bolletjes gember en 6 eetlepels gemberstroop. Schenk dit in 4 glazen en garneer met wat bruine suiker. 2. Was een flinke krop sla en laat deze goed uitlekken. 3. Maak de vis klaar en schuif ze in de oven. 4. Kook twee kookbuiltjes rijst vol gens de gebruiksaanwijziging. 6. Verdeel grote slabladen in wat kleinere stukken, doe ze in een kom, meng er slasaus door en garneer met plakjes tomaat. •Schelvis Eleonora (met cham pignons, amandelen en kruidensaus). 4 Kleine schoongemaakte schelvis sen, 100 g. champignons, 1 uit, 1 eet lepel zout, 6 olijven, 50 g geschaaf de amandelen, 1 citroen, 1 zakje witte saus, Vit dl melk, Vit dl witte wijn, bieslook (citroenmelisse), peter selie, peper, Was de champignons, snijd het onderste stukje van het steeltje en snijd de paddestoelen daarna in plakjes. Maak de ui schoon en snipper hem fijn. Was de schelvissen en zout ze van binnen en van buiten. Vul de buikholtes met de cham pignons, de ui en de in plakjes ge sneden olijven. Leg elke vis op een groot stuk aluminiumfolie, snijd de citroen in plakjes en leg op elke vis één of twee plakjes citroen. Vouw de folie zó dicht, dat er geen vocht uit kan lopen en leg de „pakketjes" op een rooster. Schuif dit rooster midden in een hete oven (thermostaat op 6 of 200 gr. C.) Laat de schelvis in plus minus 25 minuten gaar worden. Rooster de amandelen in een droge koekepan op een zacht vuur. Schud de amandelen regelmatig om, zodat ze lichtbruin worden. Vouw de „pakketjes" voorzich tig open, verwijder de schijfjes ci troen en strooi de amandelen over de vis. Was de kruiden, droog ze en hak ze erg fijn. Maak een saus volgens de ge bruiksaanwijzing op het zakje met de melk en de witte wijn. (De melk lijkt te schiften, maar de saus wordt goed na hard roeren). Roer de kruiden door de saus en maak deze op smaak af met pe- Enige tijd geleden kwamen de hoofden van de Dorpschool, de Kol- school en de Schakel bijeen om een feestprogramma op te stellen voor de leerlingen hunner scholen op Ko ninginnedag, dat is dit jaar op 1 mei. Zij kwamen tot de volgende voorstel len. a. De kinderen van de laagste 2 klassen der 3 scholen gaan 's morgens naar Amicitia en kun nen genieten van een poppen kastvoorstelling. De leerlingen van de middelklassen 3 en 4 ko men samen in Irene en krijgen een filmvoorstelling. De kinderen ,van de klassen 5 en 6 volgen in Rehoboth een toneelstuk. b. Met begeleiding van H.M..V wor den liederen gezongen voor het raadhuis om 9 uur 's morgens. De kinderen worden door elkaar geplaatst om de samenzang zo veel mogelijk als een eenheid te laten klinken, om te voorkomen, dat de ene school een ander tempo aanhoudt dan de andere, evenals dit al meerdere jaren ge beurde. De kosten zullen worden gedra- SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, te lefoon 16641. vrijdag 28 april aanvang 20 u Brain- box. dinsdag 2 mei aanvang 20 u. Op Kar wei, een gevarieerd amusementspro gramma van de Vara. c woensdag 3 mei aanvang 20 u. Snip- Snap-Souvenirs. vrijdag 5 t.e.m. zondag 7 mei aan vang 20 u. Snip-snap-Souvenirs. E.D.B. THEATER, Smedenstraat, te lefoon 13615. donderdag 27 april t.e.m. woensdag 3 mei Isabella 18 jr. vrijdag 28 en zaterdag 29 april, nacht- vst. Gringo tegen El Diablo 18 jr. zaterdag 29, zondag 30 april, maan dag 1 en woensdag 3 mei matinee: Gooi 't maar in m'n pet, a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20u. vrij. 21-23.30 za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u ma. 15.30-20 u wo. 14- 20. CINEMA, Lange Bisschopstraat te lefoon 11100. donderdag 27 april t.e.m. woensdag 3 mei Diamonds are forever James 5e week 14 jr. vrijdag 28 en zaterdag 29 april nacht- vst. Terug uit de hel 18 jr. zaterdag 20, zondag 30 april matinee: Eind goed al goed a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 20-24 u. za. 14-18.45-21.15 u. zo. 14-16- 18.45-21.15 u. ma. 15.30-20 u. wo 14- 20 LUXOR, Brink, telef 18662. donderdag 27 april t.e.m. woensdag 3 mei De nachten van Dracula 14 jr. geen nachtvsr. zondag 30 april matinee: Volop feest in het circus a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30&21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. HEEFT U GENOTEN VAN DE NA TUUR?? LAAT DEZE DAN SCHOON ACHTER!!! OPENBARE LEESZAAL, Brink, te lefoon 13506s t.e.m. 30 april Chris Wilkens, grafiek 2 mei t.e.m. 29 mei A. G. Gerritsen, opera-schetsen. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 u. zaterdagavond, zondag en maan dag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, Assenstraat 2, telef. 11848. t.e.m. 2 mei Miep Spee, wandkleden. 5 mei tot 7 juni Joost Verkruisen, kleurenetsen. Openingstijden: dagel. 14-18 u. vrij dag 14-18 en 19-21 u zondag en maan dag gesloten. Openingstijden: dagel. 14-18 u. vrij dag 14-18 en 19-21 u. zondag en maan dag gesloten. MUSEUM DE WAAG. Brink, te lefoon 14556. Antieke fietsen, antieke keukens, zilver en aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. 1 mei geslo ten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, telefoon 14556. antiek kinder speelgoed, antieke kostuums. Openingsrijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. 1 mei geslo ten. 1 mei viering Koninginnedag: 9.00-10.00 u. carillonspel. 10.00 u. balonnenwedstrijd voor de kinderen op het grote kerkhof. 11.30 u. receptie in het stadhuis. 14.00 u. gekostumeerde kinderoptocht, verzamelen vóór 14.00 u. van Twie- kelostraat. 15.30 u. ponycircus in het plantsoen, ook gelegenheid voor kinderen om pony té rijden. 20.00 u. stertocht muziekverenigingen in de stad en in d-: buitenwijken. 21.00 u. vuurwerk en gondelvaart met muziek aan de IJssel. donderdag 4 mei: 19.00 u. Stille Tocht verzamelen op de Brink. 20.15 u. Grote Kerk, Algemene Her denkingsdienst. vrijdag 5 mei: 19,30 Aansteking Be vrijdingsvuur bij 't Verzetmonument Grote Kerkhof door de burgemeester. EUROPA DAGEN: 3, 4, 5 en 6 mei: BEESTENMARKT. woensdag 14-17 en 19-21 u. donderdag 4 mei: 10-12 en 14-17 u. 's avonds gesloten EUROPA SPEL op de Beestenmarkt, vrijdag 5 mei: 10-12 en 14-17 u. 's avonds 19-21 u. en vele andere festi viteiten. gen door de Holtense Oranje Vereniging en de Christelijke Oranje Vereniging, in verhou ding met het aantal leerlingen van openbaar en bijzonder on derwijs. Deze voorstellen zijn voorgelegd aan de beide Oranje verenigingen, die er gaarne mee akkoord gingen. Voor poppenkast, film en toneel kon inmiddels worden gezorgd, tewijl H. M.V. medewerking toegezegd heeft. Het lijkt een „contradictio in ter minis ipsis" ('n tegenspraak in zich zelf), maar een feit is dat het verle den, de geschiedenis, de historie ac tueel is geworden, in het bijzonder bij de jeugd. De populaire Engelse liedjeszan ger Gilbert O'Sullivan met zijn flod- derpak en oude pet uit de armoedige dertiger jaren is een levende perso nificatie van een vervlogen, veelbe wogen tijd. Alles en iedereen blijkt thans in de historie te duiken met als gangmaakster de mode. Oude an sichtkaarten zijn kostbaar geworden. Boeken uit 't begin van de boekdruk kunst worden in facsimile opnieuw uitgegeven. Televsieseries, welke een historische figuur als Hendrik VIII of Elisabeth I en hun tijd als onder werp hebben, halen 'n optimale kijk dichtheid. Typerend is in dit verband, dat de velerlei musea, de schatbewaarders van het verleden, een steeds groter publiek trekken. De drempelvrees voor musea verdwijnt en de school jeugd voelt er zich zelfs thuis. Er zijn twee musea in ons land welke thans wel bijzonder populair zijn geworden zoals het Legermuse um te Leiden dat in 20 zalen 20 eeu wen geschiedenis in beeld brengt, en het Vestingmuseum te Naarden dat in een stad onder de stad op een ver rassende wijze het verleden doet her leven. Hoewel beide musea uiter aard voorwerpen uit de krijgsgeschie denis exposeren, kan niet worden ge zegd, dat zij fungeren als propagan- da-instituut voor vrijwillige dienstne ming e.d. Een „dagje-uit" naar de ze beide musea is zowel educatief als recreatief voor jong en oud, voor het gehele gezin. De dezer dagen gehouden collec te voor Simavi heeft f 396.18 opge bracht. Een woord van dank voor de gevers en geefsters en de jeugdige collectanten wordt gaarne overge bracht. De Postduivenvereniging „De Snel le Wieken'.' te Markelo, waarvan ook drie Holtense postduivenhouders lid zijn nam zondag deel aan de vlucht vanaf Budel. Joh. Paalman uit Hol ten had direct al veel succes. Na dat de duiven om 9.00 uur gelost wa ren kwam zijn duif als eerste aan om 11.10.01 uur. De verdere uitslag was: M. Pullen 11.15.49, J. Roelofs 11.18.52, H. Voortman resp. 4e, 5e en 6e. H. Pullen, 7. G. J. Schuiterd (Hol ten), 8. J. Hassink 9 en Joh. Paal man 10. per en zout. Geef de saus apart by de vis. KAASKOP SPERZIEBONEN SELDERIJ-AARDAPPEL PUREE HAREMSALADE De werkwijze van het totale me nu is als volgt: 1. Maak de Harem-saldade en zet die koel weg. 2. Maak het gehakt aan en vorm het. 3. Kook een groot pak sperziebonen uit de diepvries volgens de ge bruiksaanwijzing. 4. Bak het gehakt en braad het an. 5. Was een bosje selderij, droog het en hak het fijn. 6. Zet de grill aan. 7. Kook de aardappelpuree volgens gebruiksaanwijzing op het pak pureepoeder. Roer er de selderij, nootmuskaat en peper en zout door. 8. Maak de sperziebonen" af met 25 g boter of margarine en noot muskaat-; 9. Schuif de schijven gehakt met de plakken kaas onder de grill. Kaaskop 400 g mager rundergehakt, 1 ei, 1 ui, 2 theelepels zout, 1 theelepel ker rie. 1 theelepel bruine suiker, 4 nootjes gember. 1 eetlepel gember stroop, peper, 60 g boter of marga rine, 4 plakken belegen kaas, peter selie. Maak de 1 hem. schoon en snpper Smelt 1/4 deel van de boter of margarine in de braadpan en laat dit lichtbruin worden. Fruit de ui hierin lichtgeel en voeg de kerrie toe. Laat die even meefruiten. Schep de ui op het gehakt en meng met een vork het ei, zout, pe per en de bruine suiker goed door het gehakt. Snijd de gember klein en meng die met de gemberstroop door het gehakt. Vorm vier platte schijven van het gehakt. Smelt de rest van de margari ne en laat die lichtbruin worden in de braadpan. Bak hierin het gehakt aan bei de zijden bruin. Temper het vuur, doe een deksel op de pan en laat het gehakt in plus minus 10 minuten gaar worden. Haal het uit de pan en maak de jus af met plus minus 1 dl water. Leg de plakken kaas op de schij ven gehakt, zodat ze niet uitsteken. Leg het gehakt op een stuk alu miniumfolie onder een hete grill en laat de kaas smelten. Gameer met gewassen en fijn gehakte peterselie. Haremsalade 8 gedroogde abrikozen, 8 vijgen, 2 eetlepels blauwe rozijnen, 2 appéls 2 peren (of 4 halve peren uit blik)! 1 sinaasappel, 2 dl water, 1»/» eetle- pel bruine suiker, geraspte schil van 1 citroen, 1 cm kaneelstokje, 4 eet lepels Bulgaarse yoghurt of zure room (sour-cream). Laat de abrikozen, de vijgen en de rozijnen 1 nacht weken in het wa ter. Kook een suikerstroop je van het weekwater en de suiker en leg hier in het kaneelstokje. Schil de appels en de peren, snijd ze in partjes en laat ze in het sui- kerstroopje in plus minus 10 minu ten zacht worden, op een klein vuur. Schil de sinaasappel dik zodat er geen wit meer aan zit, en snijd hem in plakken. Leg die bij de ge droogde vruchten in vier glazen. Schep de schijfjes appel en peer op de andere vruchten. Strooi hierop de geraspte citroenschil. Schenk de suikerstroop erover (haal het ka neelstokje eruit) en laat het geheel afkoelen. Op maandag 1 mei (de dag waar op Koninginnedag wordt gevierd) en donderdag 11 mei (Hemelvaartsdag) zal de PTT-dienst worden uitgevoerd als op zondag. Dit betekent dat alle postkantoren gesloten zullen zijn en dat er geen bestellingen worden uigevoerd. De nachtposttreinen rijden niet in de nachten van 29 tot 30 april, 30 april op 1 mei en 10-11 mei. In de vroege ochtend van 2 en 12 mei zullen extra vervoersmaatregelen worden getroffen. Ook voor de telegraaf- en telefoon dienst geldt op deze dagen de zon dagsdienst. RAKKERS. „Terreur kan slechts door tegenterreur worden gebroken. Uitgaande van deze wetenschap is op een congres, onlangs in Den Haag gehouden, door een aantal zich van hun verantwoordelijkheid bewuste Nederlanders besloteen tot oprichting van een verdedigingsorganisatie, die ondergronds georganiseerd zal wor den en die zich als 'n geheime organi satie anoniem zal manifesteren. Als naam van die organisatie is gekozen De Rakkers, afgeleid van Rak. dat is Rechtse Actiegroep. Bij het woord „rakkers" wordt tevens gedacht aan de taken die vroeger door de helpers van de schout wer den verricht. De Rakkers zullen dus politietaken gaan vervullen waartoe ook steun aan en bewaking van bedrijven. Ne derland zal nog veel van de Rak kers horen". (De Vrije Pers. week blad van De Zwijgende Meerderheid).

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5