Feestelijke ouderavond O.L. Dorpsschool m Overzicht gespeelde wedstrijden „Holten'-jeugd Groot pony-concours op Koninginnedag Boswinkel-Blauw Wit 1-0 Holtense touwtrekkers sloegen goed figuur op eigen terrein Het eerste vo ier ba ldam es- leain .HA 70 kampioen Irene geheel beset 98 59 98 m li 19 I Bedrijfsvoetbalcompetitie ging van start Bertus Brinkman kampioen ,De Eendracht5 Voorbeschouwing der Holtense jeugdelftallen r,^ rWr Kleuters genoten van toneelspel §9 - Ruim 200 deel nemers aan de Nat. Trim- wandeltocht In drie afdelingen Eerste competitiewedstrijden Voetbalpx'ogramxna Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke Stand GESLAAGD Vrijdag 28 april 1972 2 o-per Vrijdagmiddag 21 april kwamen de leerlingen van de Dorpsschool samen in Irene, het gebouw van de Nederlands Hervormde kerk aan de Boschkampstraat, om veel medescholieren op de planken te zien met spel en zang" en dans. Ook de leerlingen van de open bare kleuterschool aan de Tuinstraat volgden een deel van het programma. De kinderen genoten zeer en applaudisseerden meermalen spontaan. Achter de coulissen en in de kelder was het een drukte van belang, daar er 150 kinderen meespeelden, waarbij telkens twee klassen actief wa ren, een op het toneel en een in de kelder, want daar werd ver kleed en geschminkt. Vanwege de lange middag en het feeste lijk gebeuren kregen de kinde ren een flesje om hun dorst te lessen 's Avonds om half acht precies kon de heer H. J. Arfman, voorzitter der oudercommissie de bijeenkomst openen met een woord van welkom. De raad was geheel bezet, terwijl de 150 artiesten op het toneel klaar stonden, of in de kelder waren of op de galerij. Na de woorden van de heer Arfman zetten de zesde klas- sers het „Krentebloesemlied" in, tweestemmig gezongen met vioolbe geleiding van hun onderwijzer, heer B. H. Brouwer. De bloeiende krentetakken prijkten met tere mat- witte kleuren op lage bankjes voor het podium en gaven sfeer aan het gehele. Hierna ging het gordijn open en kwamen verschillende klassen met hun bijdragen. EERSTE KLAS. De eerste klas startte met een af wisselend programma. Eerst werd een samenspraakje, getiteld „Me neer Juttepeer en mevrouw Zoete- kouw" door Gea Dijkerman en Wil- co Klein Avink op de planken ge bracht. Dit werd gevolgd door stijve boertjes en boerinnetjes, die toch konden dansen". Kitty Bos Beery Feith speelden daarna: „Pop is ziek" en 8 dwergjes zongen en dansten tot slot. TWEEDE KLAS. Na de eerste klas volgde klas 2. Karin Wiïlemsen kondigde het stuk je „Naar de Botermarkt" aan. Me despelenden waren: Herman ter Harmsel, Hilde Kleinburink, Erik Baltes, Annemarie Ophof, André Dol- lekamp, Carin Wevers, Reynout Schrijver en Alie Oostervelt, die resp. een dominee, wafelvrouw, lichtmat roos, dikke meid, kastelein, school juffrouw, oude heer en barones voor stelden. Sandra Hell, die. de tover heks zou spelen, was helaas 's mid dags ziek geworden, wat nogal wat schrik; had veroorzaakt haar ..collega's", die hu een beetje moes- ten^fch ipVer en?'' maat^'öa¥'4o cH--keö*- rig deden. ZE KLAS A. Vijf leerlingen t.w. Marion Wil li lemsen, Anneke Baltus, Ineke Brink- I man, Anno Keestra en Gert Jan v. I Aefst openden het programmaatje I van de derde klas A met het zingen van een liedje op een nieuwe tekst. I Vervolgens kwam Ruth ter Haar met haar klasje op het podium om als inleiding op het poppenkastspel een gedeelte uit dit toneelstukje te lezen, waarna de juf vroeg of ze dit wel konden spelen. Het stukje van Jan Klaassen (Ernst van den Ende) en Katrijn (Ansje Bulsink) vormde daarna de hoofdschotel. Hierin kwam de radioman (Richard Bergs- ma) ten tonele om Jan en Katrijn een radio te bezorgen, die zij op een lot hadden gewonnen. Helaas wa- ren deze het lot kwijt. Tenslotte kwam alles goed terecht aangezien agent Blanksabel (Martin Aanstoot) het lot zolang in bewaring had ge houden. 3E KLAS B. Door de 3b klas werd het toneel stukje „De keizer komt" opgevoerd. Het stukje speelt in 1545 in het dorpje Ölenaars. De burgemeester (René Schaap) zit met zijn raadsle den (Johan Schooien, Ienke Hofman, Dinant Schippers, Berend Veneman, Betsie Rensen, Marian Dangre- mond) rond de raadstafel. De keizer komt en wat zullen ze hem aanbie den Rijstepap zal het worden. Als de keizer komt, gaan de inwoners van Olenaars met schalen met pap naar het raadhuis. Alleen weten ze niet hoe ze zo'n Keizerlijke Hoog heid zoiets moeten aanbieden. De bur gemeester weet raad en zegt dat ze hem alles maar na moeten doen. Als de burgemeester bij het aanbie den per ongeluk valt, vallen de Ole- naren ook op de grond. De rijstepap vliegt door de lucht en al vrij gauw is er een groot gevecht aan de gang. De keizer (Erik Knapen) vindt dat hij nog nooit ergens zo grappig is ont vangen en biedt de Olenaren een feestmaaltijd aan. Het toneelstukje werd aangekondigd door Hermie Dijkerman. 4E KLAS. De leerlingen van klas den het publiek met hun „Circus Ri- naldo". Het circus bestond uit vijf delen. De omroepers Bettie Vincent en Jan Aanstoot kondigden eerst „De Geraldo's" aan. Gerard Oostenbrug (als Gero) en Danny Beyer (als as sistent Kapsonus) gaven een eers te klas stukje goochelwerk ten beste. Als tweede groep trad op „Sakua de Ezel", geleid door de directeur zelf. Sakua had zijn huid te danken, aan vakkundig handwerk van de moeder van zijn twee voorbenen, die toebe hoorden aan Jan Aaftink. Het ach tereind van Sakua werd vertolkt door Anton Traanman, terwijl de direc teur in het dagelijks leven Johan Bos heet. De derde groep gaf een stuk je acrobatiek van de bovenste plank ten beste. Het waren hier Karin Jal- ving en Teja Feith die de show sta len. Daarna kwamen er twee clowns, die zich „Appie en Flappie" noem den. Flappie gaf een knap stukje muziek weg op zijn tingelarium, ter wijl Appie een totaal gebrek aan mu zikaliteit ten toon spreidde. Flappie werd gespeeld door Henk Muller en Appie door Bert Aanstoot. Tenslotte een waardig besluit van het. optreden van „Circus Rinaldo" door een fraai stukje ballet, ten beste gegeven door Geralde ter Haar. Het hele optreden was een mislukkig geweest zonder de voortreffelijke hulp van de toneel knechten Gerrit Vincent en Jan Klein Horstman. PAUZE MET KOFFIE EN VERLO TING. Om kwart voor negen werd er een half uur gepauzeerd. De jeugd kreeg een flesje en de ouders koffie aange boden door de oudercommissie, die alle onkosten van deze avond dacht te dekken met de opbrengst van een verloting, met 20 aardige prijsjes. De penningmeester ontving f 594,— en was zonder zorgen De trekking vond plaats en het programma werd voortgezet. 5E KLAS A. Jan Beltman kondigde als dorps omroeper Bergman klas 5 A aan: f r,Holten- in Opa's-tijd". Een groepje muzikanten, dé ""latere steunpilaren wan HtM.V-.,-- marcheerde de zaal bin nen en „speelde"' vlot „Maryland,, my Maryland". Henk Bos „speelde" de trompetsolo. Daarna zag men een schoolklas uit plus minus 1900. De meester (Hans van Geenhuizen) had heel wat te stellen met zijn roerig volkje. De parate kennis iiet nogal wat te wensen over. Een van leer lingen noemde 1672 het „Kramp- jaar" en de tafel van 356 verliep niet zo vlot. Wat het zingen betrof, was de klas bij de tijd. Men kende zelfs „Non, non, rien n'a change" van de Poppys. Als laatste kwam de Mei-: markt aan de orde. De „keurie" gin gen voor een goede prijs van de hand (handelaren Herman Deijk en Bennie Kolkman) en ook de goederen- markt vertoonde een levendig beeld. De straatzanger (Anton Bulsink) vond de kermis in oktober toch leu ker en zong daarom „Het karmes lied". KLAS 5B. Klas 5B voerde 't toneelstukje Veld- lapper en Schoenwachter op. Veld wachter Bi erbij ter (Pieter Keestra) en schoenlapper Hak (Bert Fran sen) vinden dat ze het verkeerde be roep hebben gekozen en besluiten te ruilen. Dit loopt helemaal verkeerd, omdat Bierbijter niets van schoen maken afweet. Juffrouw Klater, (Jennie Stevens), de burgemeester (Hans Bruggeman) en juffrouw Sna ter (Marike Wegstapel) merken al gauw, dat er met Hak iets aan de hand is. Bierbijter heeft al gauw ge noeg van al die schoenen en ook Hak wil weer zijn oude beroep. Dan komt de vrouw van de burgemeester (Mar lies Dissevelt) binnen en de veld wachter verstopt zich onder de tafel. Na allerlei ruzies met jufr. Snater en haar kinderen (Erik Gerv. Nij- huis en Marianne Brands) komt een waarzegster (Petra ter Doest) bin nen die de toekomst gaat voorspel len om geld te verdienen voor haar kind (Gerda Hogenkamp). Na veel geharrewar ontdekt men de veld wachter onder de tafel en de oor zaak van alle misverstanden wordt uit de doeken gedaan. Bert Baltes kondigde het toneelstuk aan en was tevens toneelmeester. DE ZESDE KLAS. Aan de Nationale die in Holten gt door de W.S.V. „1 ben 215 wandelaai den deelgenomen. met de Wolters De zesde klas kwam T.EN.-show quiz. Ineke kondigde als eerste Opoes" aan, 'n groep meisjes in Hol- terconstuum. Deze bejaarden zongen onder leiding van Berta Jansen: „Op de grote stille heide". Daarna vertelde Ineke iets over de T.E.N.- quiz, over Holten, „Toen En Nu". De gang van zaken was dezelfde als bij een T.R.O.S-uitzending op zater dag. De vragen die gesteld zouden worden waren natuurlijk geheim en nog niet' eerder gesteld. De burge meesters en de leden kregen van te voren ter bestudering het gele infor- matieboelc over Holten in 1970. Hier uit was telkens een der 5 vragen ge put. Dan nog 2 uit het nummer van Holtens Nieuwsblad van 14 april, een over Holtens geschiedenis er tenslotte zou de quizleider willen we ten in welke klas een bepaalde leer ling zit. Als quizleiders fungeerden Wendy van Hoelaak en Erik Stuk ken. Jantien Wegstapel was burge meester van Holten. - Buiten, met als afgevaardigden van diverse ver enigingen: Alie Vincent, Gea Paal man, Dinie Bosschers, Liesbeth ter Doést en Jan Vincent. Antoon Kers zat als burgemeester van Holten. Binnen, met Gerida Hols, Herm Jan Robers, Peter van den Bx:ink, Leen- dert Traanman en Mariek Robers. Tussen de twee quizronden tapte Piet Jan Hendrik van de Beschutenkru- mel diverse moppen in het Holtens. Bertus Fetat en Henk van de Koeke- bakker noteerden telkens de stand. Tenslotte bleek, dat Holten-Binnen gewonnen had met f 950, Holten-Bui ten kreeg f 775,De Lange-adem- test zou beslissen, welke vereniging er met het geld van door mocht gaan. Alie Vincent won voor de „Buurtvereniging De Haar" met 26,4 seconden en Herm Jan Robers met 66,4 seconden voor de „Zwemclub Twenhaarsveld". 's Middags had hij zijn. eigen record al gebracht op 74,4 seconden Op verzoek van de heer Arfman kwamen alle personeelsleden nog even naar voren. Hij bedankte hen voor alles wat ze hadden gedaan om deze avond tot zo'n succes te maken. Hilde Kleinburing overhan digde elke juffrouw en meester daar na een keurige doos met fruit toen, om kwart voor el: ieder zich huiswaarts. De jonge ruitergarde uit deze streek zal. op Koninginnedag die dit jaar wordt gevierd op maandag 1 rtjei aantreden om- 'te "onderzoeken wie van Van J heh! 'de stérkste zaF'zijh:.'* Deze jeugdactiviteit is een gezonde, omdat daardoor sportiviteit wordt aangekweekt, omdat daarin de mens en in dit geval de kleine mens, in wordt getraind om te samen met het paard tot zo goed mogelijke pres taties te komen. Sportiviteit aankwe ken is een zaak, die in de tijd, we in wij thans leven, niet genoeg kan worden bevorderd. Vooral de spor tiviteit van de geest, die men op de De bedrijfsvoetbal competitie woensdagavond weer van start gaan met de eerste wedstrijd in het Sportdal. Er wordt gespeeld in drie afdelingen t.w. afdeling A en de af delingen B 1 en B II. In afdeling A komen uit de combi naties: Coberco, VS en Co I, Mulpie en Universal I. In afdeling I spelen: Enko-H. Koopman (Enkoop), Mengunie-VS en Co II, Vukkink-A. Koopman (Vuko), De Halm-Udema II en de Holtense Afrastering Com binatie (HAC). Afdeling B II wordt gevormd door: A. Muller, Lammers- Paalman-Tempelman (Lampa), Ud.e- Blauw Wit was in de uitwedstrijd tegen Boswinkel 1 (Enschede) ver reweg het meest in de aanval doch moest toch met lege (voetbal) han den huiswaarts. Reeds in de 12c mi nuut kwamen de gastheren op 1-0 doordat aanvoerder Jaap Thalen te zacht terugspeelde op doelman Pie ter Dfjkstra voor wie de harde schui ver van linksbinnen Willems onhoud baar was. Vooral in de 2e helft was Blauw Wit aanmerkelijk sterker doch de voorhoede liét weer tal,van mooie kansen onbenut en kwam zelfs niet tot de gelijkmaker. Blauw Wit 2 spe.elde thuis de eerste Wedstrijd in de z.g. „Na-competitie" tegen DES 5. De overwinning (3-2) was verdiend. Renger Veldhuis scoorde 2 maal en Wim Schalk gaf de u.E.S. doelman geen schijn van kans bij een kopbal uit een vrije schop van Veldhuis. Het derde speelde eveneens in „Na-com- Pititie" de eerste'wedstrijd tegen Ex celsior 10 in Rijssen. Het werd een 4-0 nederlaag. De junioren B 1 hadden Excelsior B 4 op bezoek. Veertien dagen geleden waren de rood-witten ook op bezoek. De wedstrijd werd toen. met nog 20 minuten te spelen, bij de stand 5-0 wegens de barre weersomstandighe den gestaakt en moest nu geheel worden overgespeeld. De Blauw Wit ten hadden toen een „makkie" aan de Rijssenaren. Dat was nu niet hét geval. Ze waren wel sterker maar de bezoekers (veelal 4 of 5 man in do verdediging) wisten het. te klaren tot plm. 10 minuten voor rust toen R'i- chard Beldman uit een scherp, geno men hoekschop van Jan Verveda in' eens inknalde (1-0). Na de thee zetten de gasten alles op alles om gelijk te komen en de Blauw Witte achterhoede waarin Bert Schip per weer een prima partij speelde, kwam onder druk en doelman Gerrit Paalman werd duchtig aan de tand gevoeld. De Blauw Witte aanvallers kregen in de 2e helft meerdere goede kan sen op een grotei'e zege maar op de juiste manier afwerken was er deze keer niet bij. Het bleef 1-0. De junioren C 1 wonnen in Rijssen met 2-0 van RKSV C 1. Gerrit Stam maakte beide doelpunten. De junioren D 1 speelden thuis gelijk tegen Hector D 2 (0-0), de pupillen E 1 kwamen in Goor tot een ver dienstelijke prestatie door Twente E 1 met 3-1 te kloppen. Harrie Paal man en Jan Hoek jen schoten elk een keer raak en door een treffer in ei gen doel werd het 3-1. Hoeve Voor uit E 1 klopte aan de Vianenweg de Blauw Witte pups E 2 met 2-0. PROGRAMMA: Blauw Wit 2 speelt thuis tegen Ex celsior 9. Aanvang 3.00 uur. Het der de speelt om kwart over tien in Rijs sen tegen Excelsior 10. De junioren B 1 zullen hun kans op de titel moe ten verdedigen tegen S.D.O.L. B 1. De Luttenbergse jongelui leverden 't afgelopen weekend een schitterende prestatie door Excelsior 3 (kampioen kandidaat!) op de Koerhelt met 3-2 te kloppen. De gastheren nemen met 1.5 punten uit 15 wedstrijden in de klasse B een bescheiden plaats in maar ze hebben in deze competitie al meer dan eens voor een verrassing gezorgd. De wed strijd te leiden door scheidsrechter Manenschijn begint om 3.00 uur. ma I, Godeschalk-Kooiman (Goko) en Universal II-Klein Velderman. De winnaars van de afdelingen B I en B II spelen een beslissingswed strijd voor promotic naar de A-afde ling. De aanvangstijden zijn 's avonds 18.45 uur en zaterdag 9.00, 11.00, 14.00 en 16.00 uur. De eerste wedstrijd Goko-Lampa. werd door laatstgenoemde combinatie ge wonnen met 1-0. Er wordt 2x40 mi nuten gespeeld. Het programma voor de komende da gen luidt: vrijdag, 28 april: 18.45 uur Coberco-VS en Co I (sportdal), zater dag, 29 april: 9.00 uur: Udema I-A. Muller, 11.00 uur: Universal I-Mulpie (Sportdal). Maandag, 1 mei (Koninginnedag), 9.00 uur: Universal II-Goko, 11.00 uur: Vuko-Enkoop en 14.00 uur: De Halm-Udema II-HAC. Deze wedstrij den worden eveneens gespeeld in het Sportdal. Woensdag, 3 mei 18.45 uur: Lampa- Udejna I (Sportdal) en vrijdag 5 mei 18.45 uur: Coberco-Mulpie (sportdal). sportvelden leert,f! heeft voor de vor ming van het kafjakter van de mens grofe waarde. Sportief' met 'n lachend gézicht de meerderheid van de ander erkennen. Wanneer de: ponyclub De Bergruiters op de verjaardag van onze koningin haar concours houdt, dan dient zij daarmee in alle be scheidenheid een 'Opvoedende taak. Dit schreef burgemeester mr. W. H. Enklaar,, in zijn voorwoord „Ten geleide" in.-.het keurig verzorgde programmaboekje; dat verscheen in verband met het pony-concours dat op het Erve Zan^voort aan de Pas toriestraat wordt 'georganiseerd door de ponyclub De Bergruitertjes. Er hebben voor deelname aan dit concours ingeschreven de ponyclubs „De Oosterhofruitertjes" te Rijssen, „Albergen" te Albergen, „De Esch- ruitertjes" te Wierden, „De Loolee- ruitertjes" te Almelo, „De Bergrui tertjes" te Holten, „De Vjennerui- tei'tjes" te Vx-iezenveen, „Diepen- heim" te Diepeniheiem, „Max-kelo" te Markeio. Er zullen in totaal pl.m. 170 jon gelui met hun kleine en soms wel eens heel eigenwijze viervoetex-tjes aan de verschalende wedstrijden deelnemen. 's Morgens wox-den vanaf 8.30 uur o.a. de individuele en afdelings-dres- suur gereden en het middagprogram ma opent om 13.30 uur met pony- spelen. Om 2 uur is er een grote parade waarna de officiële opening zal plaats hebben door bui-gemeester mr. W. H. Enklaar. Verder komen in het springcon cours de jongelui in actie die zich 's morgens hebben geplaatst bij het zgn. „Voorspringen". Het hippisch evenement, het eer ste in Holten, waaxwoor ongetwij feld een zeer grote belangstelling zal bestaan, wox-dt om pl.m. 4 uur besloten met een „Dex-by-race". De Holtense touwtrekvereniging „Okia" (Onze Kracht Is Achteruit) heeft zich zondag uitstekend geweerd en deed haar naam alle eer aan door zich in de catchklasse niet over de streep te laten halen en alle partijen te winnen. Meer dan twintig ploegen hebben de touwtrekbondscompetitie 1972 ingezet, die door „Okia" onder auspiciën van de Nederlandse Touwtrekkers Bond in Kalfstermansweide georganiseerd werd. Zelfs Noordijk kreeg tegen de Holtenaren geen been aan de grond, maar werd toch eervol tweede. Buurse en EHTC (Eerbeek) werden derde en Bekveld, dat drie punten scoorde, werd gediskwalificeerd. De belangstelling voor dit krachtsportevenement was niet bijzonder groot. Deze sport moet er bij de Holtenaren blykbaar nog inkomen. Een van de mooiste en spannend ste wedstrijden was het duel tussen de beide oude rivalen Heure uit Bor- culo en' Bekveld, kampioen 1971 uit Hengelo (Gld.) (in de 720 kg. A klas se). Heure kwam beide keren als win naar over de streep. Warken behaal de een succesvolle derde plaats en Zieuwent werd vierde. Vorden, straf te in de 720 kg. B klasse alle con currenten feilloos af en wist zelfs Noordijk te overmeesteren. Jonge Kracht kon tegen de Vordenaren nog een vuist maken, maar moest in de beslissing door de knieën, werd der de, terwijl de nieuwelingen uit Eiber gen (Jong Gëlre) alleen van EHYV wonnen. De verleden jaar tot TTV Vorden gefusioneerde clubs Medler en Delden waren in hun favoriete lichtgewicht klasse ongenaakbaar. Bekveld dat het vorige seizoen de titel behaalde had geen adem genoeg om de groen-ro- den te verslaan en verloor alleen de ze ontmoeting. De Hengeloërs wer den zodoende runnex--up met een res pectabel punfenaantal van 15. Hol ten sloeg ook hier een goed -figuur efr werd derde,"tèi'wijl Heure gedis kwalificeerd werd. Warken verwierf nog zes punten. In de jeugd'klasse wa ren maar twee achttallen present, Zieuwent won beide keren van Bek veld. UITSLAGEN De uitslagen waren: Catchklasse: Noordijk-EHTC 3-0; Buurse:Holten 0-3; Noordijk-Bekveld 2-1; EHTC- Buux-se 3-0; Holten-Bekveld 3-0; Noo rd_ij k-Buurs e 2-1; EHTC-Bekveld 1-2; Noordijk-Holten 0-3; Buurse-Bek- veld 3-0; EHTC-Holten 0-3. 720 A Warken-Jonge Kracht 3-0; Heure- Zieuwent 3-0; Warken-Bekveld 1-2; Jonge Kracht-Heue 0-3; Zieuwent- Bekveld 0-3; Warken-Heure 0-3; Jon ge Kracht-Bekveld 0-3; Warken-Zieu- went 3-0; Heure-Bekveld 3-0; Jonge Kracht-Zien went 0-3; 720 B: EHTC- 'Eibex-gen 03- regl. wegens n. opk. EHTC; Jonge Kracht-Vorden 1-2; EHTC-Noox-dijk 0-3 regl.; Eibex-gen- Jonge Kracht 0-3; Vox-den-Noordijk S-0; EHTC-Jonge Kracht regl.; Eï- bergen-Noordijk 0-3; EHTC-Vorden regl.; Noordijk-Vorden 0-3; Warken- Heure 0-3; Bekveld-Jonge Kx-acht 3-0; Noordijk-Holten 0-3; Vorden-War- ken 0-3; Eibergen-Vorden 0-3. 560 kg.: Heure-Bekveld 0-3; Jonge Krach Holten 0-3; Noordijk-Heure 0-3; Vor- den-Bekveld 3-0 Warken-Jonge Kracht 3-0; Heure-Holten 1-2; Noordijk-Bek veld 0-3; Vorden-Jonge Kracht 30; Warken-Holten 0-3; Vordep-Heure 3-0; Noordïjk-Warken 0-3; Bekveld-Hol ten 3-0. Jeugd: Ziwewent-Bekveld 3-0; Bekveld-Zxeuwent 0-3. EINDSTANDEN De eindstanden waren: Catchklas se: 1. Holten 12 p.; 2. Noordijk (Nee- de) 7 p.; 3. EHTC, Eerbeek en Buur se (Haaksbergen) beide met 4 pun ten, 720A: 1. Heure, Borculo 12 p.; 2. Bekveld, Hengelo (Gld.) 8 p.; 3. Warken, Wamsveld 7 p.; 4. Zieuwent (Lichtenvoorde) 3 p.; 5. Jonge Kracht Meddo-Winterswijk O p. 720B: 1. Vor den 11 p.; 2. Noordijk (Neede) 9 p.; 3. Jonge Kracht, Meddo-Winterswijk 7 p.; 4. Eibergen 3 p.; 5. EHTC, Eerbeek 0 p. 560 kg: 1. Vorden 18 p.; 2. Bekveld, Hengelo (Gld.) 15 p.; 3. Holten 11-p.; 4. 'Warken, Warns- veld 6 p.; 5. Noordijk (Neede) 3 p.; 6, Jonge Kracht, Meddo-Winterswijk O p. Jeugd: 1, Zieuwent, Lichtenvoor de 6 p.; 2. Bekveld, Hengelo (Gld.) 0 p. De bondscompetitie voor de 640 kg. klasse (A, B en,' C) zal op zon dag 30 april beginnen in Keyenborg (Hengelo Gld.). m-wandeltocht niseerd werd rekkers" hëb- n alle leeftij- mren er zelfs bij van boven de zeventig. Ook werd gewandeld in gezinsverband. Opval lend was, dat er vrij veel mensen van buiten Holten deelnamen zij kwa men uit Deventer, Almelo, Hengelo, Raalte, Nijverdal, Wierden, Delden en andere plaatsen uit de omgeving. De stedelingen hadden bewust de na tuur opgezocht, want in eigen plaats konden zij ook verschillende routes wandelen. Er was een tocht van 30 km en van 5 km uitgezet. De mees te deelnemers kozen de 30 km route, die van café „De Waag" via de Beu kenlaan de Holterberg in leidde. Via het villaterrein „Look" keerde men op beide roures weer op het punt van uitgang terug. De organisatoren had den er voor gezorgd, dat men de tal rijke bloeiende krentenstruiken te zien kreeg, die ook in deze omgeving veelvuldig voorkomen. Het waren dan ook uitermate fraaie routes. Zaterdag: ON alHolten al 4.15 uur, Holten blDen Ham bl 3.45 u. (Sportdal), Holten b2Excelsior b4 4.00 u. (Rijssenseweg), Holten cl de Zweef cl 2.30 u. (Sportdal), Ex celsior d3Holten d2 12.30 u„ Hol ten e2de-Zweef e3 10.00 u., Holten e3—de Zweef e4 11.00 uur. Zondag: Holten 3SOS 2 10.00 uur, I-Iaarl. Boys 6Holten 6 10.30 uur, SDOL 4Holten 5 10.30 uur. Verloren: Regenjas groen met wit. Bl. geblokte, jongensjas met capu chon. Br. Herenportem. met inhoud. Bank biljet 10,Bankbiljet f.5,Rode kater. Drie sleutels Lips. Horloge „Zentra" met doublé bandje. Geboren Sandra dv E. J. Broek huis en J. H. Haverslag. Overleden G. B. Öonk-Veneman, oud 83 jaar. Getrouwd A. J. Pinkert, oud 25 jaar, Holten en M, Klein, oud 20 jaar, Holten. Ondertrouwd E. Lammers, oud 40 jaar. Holten en H. Ekkel, oud 36 jaar, Almelo. BEVOLKING. Ingekomen D. J. Wegen en gez. van Doesburg. J. Rullmann en gez. van Voorburg. H. C. B. Weijerman en gez. van 's-Gravenhage. - E. Boo neman en gez. van Opper Volta. Mej. R. M. A. Gorkink van Voorst. Mevr. E. J. Bronsvoort-Aaftink van den Ham. Vertrokken Mevr. J. M. R. de Wijs-Hartsuiker naar Zutphen. Mevrouw H. G. Beltman-Lensink slaagde te Enschede voor het einddi ploma van de textiel-economische cursus. 33J Door de wedstrijdcommissie vai: de Schietvereniging „De Eendracht" is aan de hand van de in het afge lopen seizoen behaalde resultaten vastgesteld dat in groep A schutter De A-jeugd ontmoet in Almelo Oranje Nassau A en zo spelend als j.l. zaterdag moeten zij deze wed strijd in winst kunnen omzetten. De Almeloërs behoren nu niet bepaald tot de betere en sterkere ploegen in deze afdeling. Wij tippen de bezoe- kex-s als de stex'kste in deze ontmoe ting. Bl ontvangt in het Sportdal Den IH In de sporthal Noetsele te Nijver dal zijn. de Holtense volleybal-dames door een gemakkelijke 3-0 zege op hun laatste tegenstander SVVN 2 maandagavond kampioen geworden van hun klasse in de onderafdeling Nijverdal, die deel uitmaakt van het Nevobo-district Twente. Het team, met als coach de heer H. ten Kampe, zal het volgende seizoen uitkomen in de distx-icts 2e klasse, waarbij het' ongetwijfeld spannende wedstrijden zal krijgen te spelen te gen teams o.a. uit Enschede, Henge lo en Almelo. Ondanks het feit, dat deze competi tie voor alle Bato-teams de eerste wedstrijdervaring was, hebben goe de resultaten behaald. Naast 't kam pioenschap van het eerste dames team behaalde het 2e damesteam een eervolle 4e en de beide heren- teams resp. 'n 3e en 5e plaats in hxm klasse. Staande van links naar rechts A. Gervedink Nijhuis, H. te Kampe (coach), B. Dijkstra, A. te Kampe, A. Meerman, D. Mol. Zittend A. Heek, aanvoerdster J. van de Harst, reserveen H. Bloemsma. Ham Bl en wij zijn zeer benieuwd naar het resultaat van deze wedstrijd. Gezien de capaciteiten van het Hol tense B-elftal moet het een ovenvin- ning kunnen worden, doch het komt er bij dit elftal niet altijd uit. B2 krijgt Excelsior B4 op bezoek en ook deze match dient beslist ge wonnen te worden, want volgende week komt plaatsgenoot Blauw Wit op bezoek en aangezien de boys van B2 in de running willen blijven moe ten de puntjes in Holten blijven! Cl speelt ook eens weer en wei tegen de Zweef Cl. De Nijverdallers zijn op papier wat sterker, maar de bal is rond, zodat wij nog wel goede hoop hebben op een gunstig resul taat. C2 moet. in staat zijn Enter C3 met lege handen naar huis te sturen. D2 gaat op bezoek bij Excelsior D3 en dit wordt een heel moeilijke op gave om hier enige winst te boeken. De pupillen E2 en E3 krijgen De Zweef op bezoek en wij verwachten, dat dit leuke en spannende wedstrij den zullen worden met gelijke kansen. Bertus Brinkman het hoogste gemid delde „scoorde" en werd hij club kampioen 1971-'72. Uitslag groep A: 1 en clubkam pioen B. Brinkman gem. 125.15 pnt 2 H. J. Nekkers gem. 119.00 p., *3 G J. Scbuppert gem. 111.95 p., 4 J, Haan gem. 109.35 p., 5 G. Jansen gem. 105.90 p. Hoogste serie B. Brinkman met 140 pnt. Groep B: 1 J. van Asselt »«*m. 110.00 p., 2 G. Koopman gem. 109.50 p., 3 H. Paalman gem. 103.35 p., 4 Dick Jansen gem. 106.55 p., 5. A. Paalman gem. 105.15 p., 5 J A. Aanstoot gem. 101.85 p., 7 A. I^cbup- pert gem. 99.75 p., 8 D. J. Nijéndijk gem, 93.65 p. Hoogste serie .T. van Asselt met 128 p. Groep C: 1 G. Haverslag gem. 96.00 p., 2 J. Sluiter gem. 95.65 p., 3 J. Bouwhuis gem, 94.45 p., 4 A, Pekkeriet gem. 38.25 p., 5 F. Sluiter gém. 85.95 p., 6 A. Bieleman gem-. 85.20 p., 7 G. J. Aaftink gem 34.95 p., 8 H. J. Bekkemens gem. 74.90 p. Hoogste serie G. Haverslag met 119 p. Voor de eerste 3 plaatsen in elke groep waren mooie bekers beschik baar gesteld. Verder was er de wis selbeker voor de schutter die de bes te prestatie over dit seizoen ten op zichte van het vorige s?:zoen verbe terde. Een vereiste voor deze prijs is dat, evenals ln het vorige seizoen, weer 20 verplichte series werden ge schoten. Schutter Dick Jansen die de beker het vorige jaar won, levex-de ook dit jaar de beste prestatie. Hij trok z'n gemiddelde op met 6 punten en kwam definitief in het bezit van de beker die 2 maal achtereen of drie keer in totaal gewonnen moet worden. Holten A behaalde zaterdag een overwinning met ruime cijfers (6-0), iets wat wij de laatste tijd niet van hen gewend zijn, op DOS '37 in een goed gespeelde wedstrijd. In het be gin van de match wogen beide par tijen goed tegen elkaar op, doch vooral na rust zakte de tegenpartij finaal weg en was Holten heer en meester .en werden er enige fraaie doelpunten gescoord. Het B2 elftal hield het hoofd koel en klopte Enter Vooruit B2 thuis met 5-1 en hiermede bleef de spanning in de kopgroep behouden. De Hol tense jongens waren in het veld beter en de overwinning was volkomen ver diend. C2 behaalde een benauwde, doch gelukkige zege op de Zweef C2 (1-0) en behield hiermede haar goede po sitie in de middenmoot der rang lijst. Beide partijen deden niets voor elkaar onder en de thuisclub was uit eindelijk de gelukkigste en ging met de puntjes strijken. Dl kx-eeg, zoals wij reeds hadden vermoed, de kous op de kop van NEO Dl en verloor met 2-0. De Bornse spelers waren ook beter in het veld, doch de Holtense jongens steken nog lang niet in vroegere vorm. Pupillen E2 kon het niet bolwer ken tegen het sterke Lettele El en verloor met 2-0. De bezoekers waren inderdaad de $tex-ksten en hun zege was dan ook volkomen verdiend E3 speelde met 1-1 gelijk .tegen Lemele E3 en dit is een verdienste- lijk resultaat. Het was een spannende wedstrijd en de uitslag geeft de krachtsverhouding goed weer-

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3