Het programma van Koninginnedag I Groei van de dorpskern naar 10.000 inwoners ALGEMENE OPROEP De heer F. de Wit eerste Officier O.N. te Holten UNCTAD- ZONDAG HEMELVAARTSDAG EN MOEDERDAG [onze agenda Koninklijk onderscheiden ateÉÉ«to Plan Look en Klein Beuseberg In het belang van verzorgings niveau STILLE TOCHT naar het monument der gevallenen Chr. Plattelands vrouwen bezochten museum ,Piet Bos' Op kruising Dorper- d ij k-Stat i onsweg VROUW OVERLEED NA AUTOBOTSING Mm>ie opbrengst Officiële publikaüe OPHALEN HUISVUIL Onttrekking aan het openbaar verkeer Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6.per half jaar, 12,per jaar Vrydag 28 april 1972 24ste Jaargang - No. 17 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv hoofdred. J Wiggen Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad fandag 30 april 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv baandag 1 mei (Koninginnedag) g30 uur voorm.: Groot ponyconcours in de weide bij boerderij Robers in de Pastoriestraat. jO.OO uur voorm.: Oriënteringsrit MA C. „De Holterberg" vanaf café „De Biester", Stationsstraat. 14 00 uur: Festiviteiten voor de jeugd van hel KolcompJex georganiseerd door de speeltuinvereniging „De Kol". 20.00 uur: Lampionoptocht van de speeltuinvereniging ..De Kol" (zie bericht). jdengunie Holten N.V. de gehele dag gesloten (zie adv.). Dinsdag 2 mei 20.00 uur: Ledenvergadering Holten- se Handelsvereniging café „De Waag" (zie adv.). Woensdag 3 mei 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw Irene. 80.00 uur: Laatste bijeenkomst in dit seizoen Herv. Vrouwengroep Dij- kerhoek in gebouw Bethanië. Donderdag 4 mei 20 15 uur: Ledenvergadering Z.V.V. „Blauw Wit" in cafetaria „De Za- i delkamp". Zaterdag 6 mei i 19.00 uur: Eindfeest dansles Dans- I school Reiners Goor (zie adv.). Maandag 8 mei 19.00 uur: Bejaardensociëteit in ge bouw Irene. Optreden van „De Nachtegaaltjes" uit Goor. 19.30 uur: Ledenvergadering speel tuinvereniging Giaarden-De Haar in de aula van de scholengemeenschap (zie adv.). 20.00 uur: Laatste ruilavond voor de vakantie van de Holtense Postzegel club „H.P.C." in hotel Vosman. Maandag 22 mei Nationaal Federatief Muziekcon cours van H.M.V. in Kalfstermans- weide. Donderdag 25 mei 8.30 uur voorm.: Reisje bejaarden- sociëteit. Aanmelden voor 5 mei bij V.V.V.-kantoor (zie ber.). Zaterdag 3 juni Kringsportdag en wedstrijden van de P.J.G.O. bij café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Het was een volslagen en overrompelende verrassing toen gister avond omstreeks negen uur de burgemeester van Holten, mr. W. H. Enklaar, met tal van dames en heren, de sfeervol ingerichte tot riante woning omgebouwde boerderij van de familie De Wit in de Beuseberg binnenstapte. Te meer omdat vandaag een van de dochters in het huwelijk treedt met een zoon van de heer F. J. Schuppert en men bij het zien van al die auto-lichten, dacht aan de komst van een aantal studenten. Na eerst over de verbreking van de intimiteit van het gezin gesproken te hebben, lichtte mr. Enklaar al gauw de sluier van deze geheimzinnige komst op, door mede te delen, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd had, de heer F. de Wit, algemeen directeur van Cebeco te Rotterdam te benoe men tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester belichtte de uit zonderlijke kwaliteiten van de gedeco reerde en de bliksemcarrière, die de ze bij Cebeco gemaakt heeft. De heer De Wit, in 1921 te Rotterdam geboren, kwam in 1940 als jongmaat je op de afdeling boekhouding van het Centraal Bureau, zoals Cebeco toen nog heette. Tijdens de oorlog liet hij zich niet onbetuigd, behoorde tot een knokploeg, ging in juli 1945-juli 1947 in militaire dienst als O.V.W.- er, kwam in 1947 terug op de afde ling boekhouding en werd in de loop van dat jaar hoofd van die afdeling. In 1959 werd hij benoemd tot adjunct- directeur, op 1 juli 1962 werd hij be noemd tot directeur, waarna in 1964 zijn benoeming volgde tot algemeen directeur van Cebeco. In dat zelfde jaar werd hij als opvolger van de mr. Hendriks benoemd tot directeur van Deltachemie. De burgemeester noemde deze self made man „Cap tain of Industrie", die een belangrij' ke bijdrage levert aan de industrie en economie van ons land. Ook heeft hij nog tijd gevonden om werkzaam te zijn op kerkelijk gebied in Rotter dam en op maatschappelijk ter rein o.a. in Holten. Hij spelde hem vervolgens met woorden van harte lijke gelukwens de versierselen aan deze koninklijke onderscheiding ver bonden op de rever. Re* programma van Koninginnedag (maandag 1 mei) ziet er als volgt uit: 9.00 uur: Aubade van de leerlingen der basisscholen in het dorp voor het bordes van het gemeentehuis met muzikale begeleiding van „H.M.V.". Daarna gaan de kinderen gezamenlijk vol gens leeftijdsgroepen naar Amicitia, Irene of Rehoboth voor resp. poppekast-, film- en toneelvoorstellingen. Bedrijfsvoetbalwedstrijd Üniversal IIGoko in het Sportdal. Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" voor auto's motoren en brommers vanaf café „De Biester", Stationsstraat. Bedrijfsvoetbalwedstrijd VukoEnckoop in het Sportdal. Groot kinderfeest voor kinderen der leden van de speeltuin vereniging „De Kol" op het terrein voor het slachthuis. Bedrijfsvoetbalwedstrijd De Halm/Udema IIHAC in het Sportdal. Lampionoptocht in het Kolcomplex ...met medewerking van „H.M.V.". Niet-leden der speeltuinvereniging van harte welkom mits voorzien van lampion. Vertrek vanaf het gemeentelijk slachthuis. Fakkels zijn niet toegestaan. Individuele- en afdelingsdressuur Pony-concours aan de Pastoriestraat. Opening pony-concours met pony-spelen. Officiële opening pony-concours door burgemeester mr. W. H. Enklaar en grote parade aan de'Pastoriestraat. 9.00 i 10.00 r 11.00 v 14.00 i 14.00 20.00 13.30 i 14.00 i De heer A. M. Geluk voorzitter van het bestuur van Cebeco sprak ver volgens de gelukwensen uit namens bestuur, raad van toezicht, directie medewerkers, de directeuren der ve le coöperaties en de duizenden boeren in het land die blij zullen zijn als zy vandaag deze onderscheiding in de krant zullen lezen. Hij schetste de veelzijdigheid van de heer De Wit, die de problemen weet te verduide lijken, de vaak moeilijke financiële problemen klaar e nheldcr weet op te lossen. Daarom wilde hij met klop op de schouder zijn gelukensen gepaard doen gaan. De heer De Wit verklaarde bijzon der erkentelijk te zijn, dat deze plechtigheid in de huiselijke kring kon plaats vinden en dankbaar te zijn over het oordeel dat de mensen over hem hebben. De omstandigheden ma ken de mens, je moet ruimte krijgen. Spreker heeft het geluk gehad, die ruimte te hebben ontvangen. Hij is daar vele mensen dank voor ver schuldigd. Ik ben gelukkig te mogen werken voor een groep van de be volking, boeren en tuinders, waaruit ik niet afkomstig ben, maar die ik graag naar beste vermogen wil dienen. De heer De Wit verklaarde zijn vrouw bijzonder dankbaar te zijn voor de ruimte, die zij hem steeds gege ven heeft. Ik denk, dat het wel eens veel te veel is, aldus besloot hij zijn dankwoord. De plechtigheid vond op dit late uur plaats omdat de gedeco reerde de gehele dag de vergade ring geleid had, die leidde tot de fu sie van Cebeco en de ABTB. Met de burgemeester waren mee gekomen de heren A. M. Geluk, voor zitter van het Bestuur te Schudde- burg, G. van den Berg, algemeen directeur te Rotterdam, W. J. Lok horst bestuurslid van Cebeco, Mr. B. J. Onderwater, secretaris van het bestuur, F. T. Redeker te Holten en M. Kuipers, van de afdeling voor lichting en publiciteit, met hun da mes. Zij boden de familie De Wit een fraaie schaal bloemen aan. In een zeer opgewekte sfeer werd nog ogenblik ten huize van de familie De Wit vertoefd. Burgemeester mr. W. H. Enk laar speldt de heer F. de Wit de onderscheiding op. Alle oud-strijders en alle ingezetenen worden hierbij opgeroepen om deel to nemen aan de gang naar het monument der gevallen strijders aan de Molenbelterweg op donderdag 4 mei. Verzamelen om 19.30 uur bij de Herv Kerk. De burgers worden verzocht zich onderweg bij de stoet aan te sluiten. Bij het monument vindt een korte herdenking plaats onder leiding van ds. R. A. Hoogkamp. Mogen wij allen verzoeken aan deze herdenking deel te nemen? De Bond van Oud-Strijders, Indonesië-Strijders en de B.S. Op verzoek van de Raad van Ker ken in Nederland werd op zondag 23 april j.l. in „Bethanië" te Dijkerhoek en zal op zondag 30 april in de Her vormde Kerk te Holten in de predi king aandacht geschonken worden aan de Unctad-conferentie, de derde We reldhandelsconferentie, die dezer da gen in Santiago in Chili gehouden wordt. Hier confereren afgevaardigen van rijke en arme landen om tot een rechtvaardiger verdeling van de rijk dommen der aaj-de te komen doordat de ontwikkelingslanden de mogelijkhe den krijgen om een grotere eigen in dustrie op te bouwen en een groter aandeel te verwerven in de wereld handel. Aan de uitgang van deze kerkdiens ten zal een exemplaar van de Hon gerkrant worden uitgereikt, dat spe ciaal aan de Unctad-conferentie in Santiago gewijd is. Eveneens op ad vies van de Raad van Kerken zal op zondag 30 april gecollecteerd worden voor arme Surinaamse Rijstboeren die gedwongen worden hun oogst voor heel weinig te verkopen aan de groot handelaren en nu proberen door aan schaf van eigen truck en eigen jute- rijstzakken zich aan de wurgende greep van de groothandelaren te ont worstelen. (U kunt uw gave ook over maken op giro 875587 van de Raiffei senbank te Holten op rekening „We- relddiakonaat" met vermelding .Rijst boeren). Tevens is hier een handtekening-ac tie aan verbonden (zie advertentie el ders in dit blad) om er by de Ne derlandse regering op aan te dringen de regering van Chili onder leiding van president Al lende nadrukkelijk te steunen bij zijn pogen om zonder ge bruik van geweld de Chileense maat schappij te veranderen. Dom Helder- Camara de bekende aartsbisschop van Recife, di.e grote bewondering heeft voor president Allende van Chili, vreest echter het ergste voor het wel slagen van de politiek van president Allende. Dom Heldsr Camara, to.en hij kortgeleden in Nederland was, zei over hem: „Allende wordt verschrik kelijk tegengewerkt. Niet alleen door de Verenigde Staten en andere lan- In de maandagavond in het overblijflokaal van de Huishoud school „De Noorderbarg" gehouden vergadering van het bestem mingsplan-forum met de commissie ruimtelijke ordening uit de raad en het college van B. en W. is uitvoerig gefilosofeerd over de toekomstige groei van Holten. Om een aanvaardbaar voorzieningspakket te krijgen moet Holten groeien, was één van de uitspraken van de stedebouwkundige, ir. R. Hajema. bij de bespreking van het deel van het structuurrapport, dat o.m. handelt over de kernenhiërarchie, over welke ingewikkel de materie allen het hoofd gebogen hadden. Voor het bereiken van het vereiste verzorgingsniveau zal het in wonertal der gemeente Holten, naar het oordeel van de stedebouw- kundigé, moeten groeien tot 10.000 in de dorpskern, terwijl ver wacht mag worden dat in het buitengebied in 1985 nog 2000 mensen zullen wonen. Op basis van reeds eerder gemaakte berekeningen zullen in het toekomstig bestemmingsplan Look ten oosten van de Rijssenseweg 3750 inwoners kunnen wonen. Er moet dan nog ruimte gezocht worden voor 1250 inwoners om tot het geplande aantal van 10.000 in de kern te kunnen komen. Voor de opvang hiervan heeft men het verkleinde plan-Beuseberg gekozen, waar aanvankelijk gedacht werd aan 3750 inwoners. EEN NIEUWE BLOEM? Nee, een speling van de natuur, die we deze week kiekten, ontdekten we in een der tuinen van de Moehselerberg. Ir, Hajema maakte bij de bespre king van de taakstelling van het vol gend rapport duidelijk, dat eventuele uitwijkmogelijkheden zijn ten westen van de Aaltinksweg maar dat zal dan een afwegen van kosten beteke nen ten westen van de Liezen- steeg en eventueel nog een kleine uit breiding ten oosten van de Beuzeber- gerweg. In al deze gevallen wordt, ge dacht aan een open bebouwing. Het verkleinde plan Beuseberg zal via de Beusebergerweg ontsloten worden. Er zullen voornamelijk kleine eenhe den worden gebouwd met. adaar mid den tussendoor 'n brede groenstrook. Bij de bespi-eking van de struktuur- schets zag de heer Warrink een cij fer van 14.200 inwoners in het jaar 2000. Als er cijfers zijn die afwijken van de gemiddelde bevolkingsgroei, dan moeten we een afspraak maken door middel van een lange termijn planning. Betrekkelijke waarde Ir. Hajema betoogde, dat de cij fers in bijlage 5 van het rapport een betrekkelijke waarde hebben. Het gaat er om hoeveel woningen je gaat bouwen. Alle cijfers kun je bereiken door middel van het woningb.eleid. Men zal dus een keus moeten ma ken. Wij kunnen dat niet alleen be palen, maar gemeenschappelijk. Men moet het probleem terugvoeren tot 'n nationaal probleem. Zolang er ech ter geen gewestwet, is dan is het een locale z8ak van Holten, De burge meester was van oordeel, dat Hol ten zeker 8000-10.000 inwoners moet. tellen om een verzorgingsniveau te krijgen, waarbij het zich gelukkig voelt. Als resultante van de kernen- hierarchie zonder een ander tekort te doen. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Vegter, dat het ontwerp- structuurplan 1970 'n gewone min dere bevolkingsgroei te zien gaf, zei ir Hajema, dat dit zijn waarde behoudt. Men moet 't regelmatig bij stellen en staat nog in het teken van de locale benadering. De volkstellings- cijfers zijn nauwelijks betrouwbaar. De heer Mud vond dat men alle maal heel ver in de toekomst ziet. De heer Hajema heeft gezegd je kunt dit bijsturen. Hij vond. dat het best mogelijk is, dat je heel ander; uitkomt. De heer Hajema was het daar wel gedeeltelijk mee eens. Je moet be wust handelen d.w.z. bijsturen als het niet goed gaat. De 2e nota ruim telijke ordening verwacht minder groei. Met die verwachting moet men kening houden. Hij acht het best mo gelijk. dat het gewest Deventer ook in die malaise zal delen. De heer Post verklaarde zich vol strekt. niet tegen gewone groei. De motieven van de geplande groei acht hij echter niet juist omdat men als motivering gebruikt, dat de voorzieningen niet voldoende zijn. Hij vroeg zich af of de welstands graad niet van doorslaggevende aard is. En voorts of in Holten niet sterk naar de natuur moet worden gekeken. Holten heeft in dit. opzicht voordelen. Het welzijnsgevoel weegt er z.i. zeker tegenop. De heer Hajema acht de welstands graad van doorslaggevende aard en zei. dat het, argument, het land schap heeft prioriteit, hem wel aansprak. Maar het platteland ver toont dezelfde behoeften als de raen- sen in de stad. De prognose van het onderwijs duidt er op. Men kan 't volkswelzijnsniveau niet onttek- ken aan het inwonertal. De heer Vegter vroeg zich af waar om moet er aan de grens van de regio de grote plaats (Holten) liggen. Zijn tendentie was duidelijk ..Holten moet niet groter worden". Uitgangs punt is, zei de stedebouwkundige, dat Holten te zorgen heeft voor het voor zieningsniveau ten westen van de dorpskern. De vraag is, wat is land schappelijk mogelijk. Er gaat altijd wrt verloren en het probleem is dat we er niet onderuit zullen kunnen b.v. ie i van de sfeer, maar geen kwaliteitsverlies. Holten zal z.i. aan zienlijk veranderen. Landschappel-k misschien een verlies, maar soc' een belangrijk voordeel. Waar ligt voorlopig het optimum. Een uitda ging is de vraag, „kunnen de 10.000 er in en wat gaat verloren." Overleg Uit de verdere bespreking bleek, dat officieel overleg met de plaatse lijke besturen in het gewest. De venter nog niet heeft plaats gehad. Dat kan pas als Holten weet wat het wil. Het gewest moet eerst nog ingesteld worden. De voorzitter wees er o.m. op. dat het recreatieplan een eigen inbreng vormt in het streekplan IJsselvalei, maar de werkzaamhe den daaraan zijn al geruimte tijd stop gezet. Ir. Hajema zette nog uitvoerig uit een welke problemen in het 2e rap port aan de orde zullen komen. Toet sing bevolkingsontwikkeling, milieu, landschap, grondwaterstand, enken, plaats en omvang le uitbreiding. Bij de rondvraag zei de heer A. J v. d. Maat (Middenstand) „Wij pra ten nu over uitbreiding maar vinden dat het komplan aan de or de komt komen.' Wij hebben legen. Hajema gezegd „ga maar door met hel plan Beuseberg". Tegelijkertijd is aan de orde het komplan. De stedebouwkundige is er mee bezig, zei de burgemeester. Deze liet een voorlopige schets zien, waaruit valt te concluderen: a. con centratie van de winkels in de kern. b. bevorderen nieuwe woningbouw op die plaatsen waar de winkels ver dwijnen en c. het weren van het door gaand verkeer uit de kern. De heer Van der Maat meende, dat dit nog niet is afgestemd op de middenstand. De Holterberg komt wel in het structuurplan, zei de heer Hajema op een vraag van de heer Vegter. Het Holterbergplan is evenals het plan buitengebied in werking. De bouwmogelijkheden zijn er terugge draaid. Met het E.T.I.O. wordt regel matig samengewerkt, deelde hy nog mede. den, maar ook door de rijken in zijn eigen land. Hij zal het héél, héél erg moeilijk gaan krijgen. Er wordt hier in Nederland een hulpactie voor Chi li gevoerd, en dat is erg belangrijk. We zullen moeten tonen, dat we so lidair zijn met Allende, dat we ach ter hem staan." „In Chili is een grots groep katho lieke priesters, die zich „Christenen voor het socialisme" noemt. Zij steu nen vanuit hun geloof de socialisti sche politiek van Allende. En dat is ook heel goed mogelijk. De kerk heeft zich te vaak opgesteld aan de kant van de rijken. Het geloof en het socialisme schenen niet samen te kunnen gaan. Gelukkig komt in die houding verandering. Want zeker het Chileense socialisme is aanvaardbaar omdat het niet louter een materieel socialisme is. En het is ook geen so cialisme dat geïmporteerd is uit Mos kou of uit Peking; het is een speci fiek Chileense vorm van socialisme." Daarom: „Gun Ailende geen ellende" en lever het getekende telegram, dat u aldus in dit blad vindt, in. Op donderdag, 4 mei, wordt weer een stille tocht gehouden naar het monument der gevallen strijders aan de Molenbelterweg, De oud-strijders verzameleu zich om 19.30 uur bij de Hervormde kerk. De hond van Oud- strijders, Indoncsië-strijders en de B. S. verzoeken de burgers zich aldaar of onderweg bij de stoet aan te slui- sen gelegd en vindt 'n korte herden- sen gelgd en vindt een korte herden king plaats door ds R. A. Hoogkamp, gereformeerd predikant te Holten, Ter afsluiting van het seizoen brachten' de leden van de afd. Hol ten van de Chr. Plattelandsvrou wen Bond (C.P.B.woensdagavond een bezoek aan het Natuurhistorisch; museum „Piet Bos" op de Holter berg. Ze werden rondgeleid door Kees Bos die een leerzame en hoogst interessante causerie hield over het geëxposeerde en over de fauna in de Holterberg. De presidente van de af deling mevrouw Van Engbrink-Ra- maker bracht hem hiervoor dank en bood een boekenbon aan. Na het be zoek aan het museum werd er door de dames onder het genot van een kopje koffie nog even gezellig nage praat in hotel ,.'t Losse Hoes", met al een fijne „finish" van een mooi en geslaagd winterseizoen. Maandagmorgen omstreeks kwart over tien had op de kruising van de Dorperdijk en de Stationsweg van Dijkerhoek een verkeersongeluk plaats, dat aan de 69-jarige mevrouw H. Schreurs-Krabbenbos van de Vis- kesdijk onder Markelo het leven heeft gekost. De heer Schreurs had met zijn zwager zijn vrouw van 't St. Geertruiden zie kenhuis in Deventer gehaald en reed via het Holterbroek naar huis toen hij op genoemd punt in botsing kwam met esn vrachtauto van de firma P. uit Deventer. De personen auto verleende geen voorrang aan de van rechts komende vrachtwagen en boorde zich onder de achterzijde van de vrachtauto. Mevr. Schreurs overleed in het ziekenhuis. Haar man en diens zwager werden even eens gewond en moesten naar het St. Geertruiden Ziekenhuis te De venter worden overgebracht. De per sonenauto werd zwaar beschadigd, de vrachtauto liep geen schade op. De ten bate van de .Hartstich ting" gehouden collecte heeft f 2445 opgebracht. Vorig jaar was de op brengst f 2536,19. Het plaatselijk co mité dankt allen die gaven en ook hen die met de collectebus rondgin gen. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met de komende feestdagen het op halen van het huisvuil als volgt ia ge ijziged: route maandag. 1 mei (Viering Ko ninginnedag) wordt dinsdag, 2 mei a.s. route donderdag, 11 mei (Hemel vaartsdag) wordt vrydag, 12 mei a.s. route maandag, 22 mei (2e Pinkster dag) wordt dinsdag, 23 mei a.s. Holten, 25 april 1972. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en w thouders van Holten brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij voornemens zijn de raad dier gemeente voor te stellen het gedeelte van de Brummel- steeg (weg nummer 34 van de We genlegger) over een lengte van cir ca 95 meter, gerekend vanaf de Oude Deventerweg in noordelijke richting, aan het openbaar verkeer te onttrek ken. Bezwaren tegen deze onttrekking kunnen binnen 30 dagen na heden schriftelijk bij hun college worden ingebracht. Holten, 28 april 1972. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. HOLTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds. C. C. Addink, 10.15 uur ds. C. C. Addink (Bed. H. Doop). Extra collecte: Arme Surinaamse rijstboeren. Oppasdienst: Mevrouw Abma, Leni Schellevis en Fenny Sche- perboer. 10.00 uur: Jongerendiensfc in gebouw Irene. Gercf. Kerk: 10,30 uur: Jeugddienst ds. Schelhaas van Lochem. 19.15 uur: ds. Hekman van Vriezenveen. In beide diensten is de ene collec te voor de kerk. Bij de uitgang col lecte voor „Eigen Kerkbouw". R. K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R. K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 10.00 uur: Hulpprediker A. Schellevis. Extra collecte: Ar me Surinaamse Rijstboeren". OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. J. P. W. Osinga. Extra collecte: Kerk voogdij. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: J. F. Sijtse- ma, Pastoriestraat 50, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag, 29 april en zondag, 30 april: zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: April: telef. 1338 (Joh. Aanstoot) bij g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn). Mei: telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn) b. g.g. telef. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag 29 april en zondag 30 april: H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, Holten, telef. 1433. van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Dierenartsen: Zaterdag, 29 april en zondag, 30 april: W. C. C. Wame- link, Churchillstr. 107, telef. 2004. Gezinsverzorging: Elke morgen, be halve zaterdag van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, teL 1438, b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. Storingsdienst G.E.B.: Zaterdag, 29 april t.e.m. vrijdag 5 mei buiten de diensturen Electra: H. Huis man, Knolweg 42, telef. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129, telef. 1945. Vrijdag 23 april tot en met zondag. 30 april keurmeesters buiten de diensturen H. J. Mo- leman, Lageweg 13, telef. 1974. Maandag. 1 mei t.e.m. zondag, 7 mei: A. Groen. Kozakkenstraat 15, telef. 1230. Aangifte gestorven die ren op zaterdag: van 9.00-11.00 u aan het slachthuis, telef. 1318.' Brandmelding: Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tele foon 1224 (G. W. Knapen) b.g. te lefoon 1325 (G. ter Harmsel). Wij verzoeken onze adverteerders en eventuele berichtgevers zeer dringend, in verband met Hemelvaartsdag, donderdag 11 mei, en Moederdag, zondag 14 mei, hun opdrachten en berichten zo vroeg mogelijk in te zenden, d.w.z. uiterlijk dinsdag 9 mei a.s. Voor Moeder dag is het nummer van vrijdag 5 mei het meest effectvolle. Termijn van inzending uiterlijk donderdag 4 mei, 11 uur voormiddags. REDACTIE EN ADMINISTRATIE HOLTENS NIEUWSBLAD

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1