I'll HET PLAATSELIJKE PARLEMENT Twintig zwanen op het (afsmeer „De Kol raakt haar speeltuin kwijt Ds. C. C. Addink 25 in het ambt jaar Stichting Sportbelangen Holten koos nieuwe bestuursleden Openbare vergadering van bestemmingsplan-forum 'onze agendaJ Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Verkoop van bouwterreinen villalerrein .Look Benoeming van leden ,Bestemmingsplanforum (Nog) geen maximumsnelheid op de Parallelweg naar Rijssen Weekenddienst Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Kerkdiensten Gemeente moet redding brengen V erloren Gevonden Officiële publikatie Reorganisatie huisvuilophaaldienst Uitloting obligatielening 1957 Receptie op 2 maart a.s. Burgerlijke Stand Recht van opstal werd verleend aan SV Holten NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6}— per half jaar, f 12,— per jaar Vrijdag 25 februari 1972 24ste Jaargang - No. 8 Uitgave van de Stichting .Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel 1533 Redacteur en plv hoofdred J Wiegen Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad vrijdag 25 februari 20.00 uur: Viering 50-jarig bestaan sportvereniging „Holten" in Zaal Amicitia. zaterdag 26 februari 15.00-17.00 uur: Receptie in verband met het 50-jarig bestaan van de sportvereniging „Holten" in hotel Vosman. 20.00 uur: Viering 50-jarig bestaan sportvereniging Holten in Amicitia 20.00 uur: Ontspanningsavond in het gebouw Rehoboth (zie adv.). Training zwemclub „Twenhaarsveld" in Hellendoorn afgelast. zondag 27 februari 19.30 Uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv maandag 28 februari 1-3.45 uur: Vertrek vanaf busstation OAD afd. Holten Plattelandsvrou wen voor een bezoek aan het Be jaardencentrum „De Stoevelaar" te Goor. Fa. van de Ma-at, Dorpsplein de gehele dag gesloten (zie adv.). woensdag 1 maart 19.45 uur: Bijeenkomst H:-rv Vrou wengroep Holten in gebouw Irene, Spreker hulppr. A. Schellevis. 20.00 uur: Vergadering Braderi commissie in café „KalfsterdanV donderdag 2 maart 19.30 uur: Vergadering bestemmings plan-forum met b. en w. en commissie r.o. in de aula van de Scholengemeenschap. vrijdag 3 maart 20.00 uur: Wereldgebedsdag in het gebouw Rehoboth. zaterdag 4 maart 20.00 uur: Feestavond M.AC. „De Holterberg" in zaal Vosman, maandag 6 maart 20.00 uur: Algemene ledenvergade ring M.A.C. „De, Holterberg" ir clubhuis café „de B-iester". dinsdag 7 maart 20.00 uur: Algemene ledenvergade ring van de VVD, afd. Holten in hotel Holterman. vrijdag 10 maart 19.30 uur: Concert Holtense Muziek vereniging en Jeugdorkest H.M.V. in zaal „Het Bonte Paard" te Dij- kerhoek. zaterdag 11 maart 19.30 uur: Concert Holtense Muziek vereniging,. Jeugdorkest en Amuse mentsorkest in Amiciatia. Na pauze Dijkerhoekse Amateur neelclub „D.A.T.". 20.00 uur: Ontspanningsavond van Vereniging „Jong Holten" afdeling - van de P.J.G.O. in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. donderdag 16 maart 20.00 uur: Vergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in hotel „Holterman". Onderwerp „De zorg van de plattelandsvrou wen voor Ons leefmilieu" vrijdag 17 maart 20.00 uur: Clubavond M.A.C. „De Holterberg" in clubhuis, café „De Biester' zaterdag 18 maart 20.00 uur: Ontspanningsavond van Vereniging „Jong Holten" afdeling van de P.J.G. in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. 8.30 uur v.m.: Jaarfeest C.J V. „De Vriendenschaar" in gebouw Irene, donderdag 13 april 20.00 uur: Vergadering afd Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in hotel „Holterman". Onder werp: „Verdovende middelen". Zaterdag vanaf 12.00 uur tot ma. morgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk. Mo- lenbelterweg tel. 1280 (Alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdag 26 febr. en zondag 27 febr. zr. J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zondags tussen 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: februari tel. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). Maart: tel. 1320 (Fa. A. Muller en Zn), bij geen ge hoor: tel. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag. 26 febr. en zondag 27 febr. H. Scheffer, Pr. Juli-anaplein 12, Goor tel. 05470-2500 van 18.00-19.00 uur (al leen voor spoedgevallen). In de maandagavond gehouden raadsvergadering werd op voor. stel van B. en W. besloten tot verkoop van drie bouwterreinen ii het villaterrein „Look", t.w. aan de heer A. M. Hoekstra te Sassen heim, pl.m. 1800 m2 voor f 35.000,-; 2750 m2 aan de heer S. J. van der Meulcn te Badhocvedorp voor f 44.500.- en 2000 m2 aan de N.V. Bouwontwikkelingsmaatschappij „VINCENT" te Holten voor f 33.000,-. alle verkopen exclusief de kosten van aanleg en aanslui ten van elektra en aardgas en de verschuldigde omzetbelasting. De verkoop van het terrein aan de N.V. viel bij de heer L. Kaan (PvdA) niet al te best. Hij zag er een speculatiemogelijkheid in. Ik zeg niet, zo zei de heer Kaan, dat dat zo is, maar makelaar Vincent zou hier ongecontroleerd wel eens een extra winstje kunnen ma ken. Al met al een beetje pijnlijke geschiedenis. Burgemeester Enklaar was het niet met hem eens. Zelf. zo zei hij tot de heer Kaan hebt U ook de gelegen- hied esn bouwperceel te kopen, U bouwt een huis en verkoopt het met. een fikse winst. Wethouder Rietberg Zaterdag, 26 febr. en zondag 27 febr. Th. A. Oostenbrug, Diessanplasstraat 5 tel. 1515. O Elke morgen, behalve zaterdag bij mevr. C. Knijff-Dekker. telef. 1438, h-g-g- tel 1799 mevr. Beldman-Aan- stoot. Zaterdag, 26 febr. t.m. vrijdag, 3 mrt, buiten de diensturen electra: H. Huisman, Kolweg 42 tel. 1498. Gas: J. Bossehers, Beuseberg 129, tel. 1945. Vrijdag 25 febr. t.e.m. zondag 27 februari keurmeesters buiten de diensturen: J. Hof, Schepenenstraat. 16, tel. 1697. Maandag, 28 februari t.e.m. zondag 5 febr. C. Dijkstra. Schoolstraat 5. tel. 1833. Aangifte gestorven dieren op za terdag: van 9.00 tot 11.00 uur, telef. 1318. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. telef. l32ö (CL ter Harm- sel). HOLTEN Ned. Herv. kerk: 9.00 uur ds. C. Addink, 10.30 uur ds. C. C Addink (Bed. LI. Doop). In beide diensten voorjaarszendingscollecte. 10.00 uur Jongerendienst in gebouw Irene. Oppasdienst mevrouw Van Ipe- ren, Mienie Eshuis en I-Ianneke Lam- mers. Gerei", kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. St.olte, em. predikant te Nijverdal. In beide diensten is de ene collecte voor het Geestelijk Verzorgingswerk voor Zeevarenden. Bij de uitgang col lecte voor Eig^n Kerkbouw. R.K. Kerkdienst. 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R. K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur "en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië. 10.00 uur Hulppred. A Schellevis. Extra collecte: voorjaars zendingscollecte. OKKENBROEK Ncd. Herv. kerk: 10.00 uur ds. W. P. J. Osinga. Extra collecte voor de Kerkvoogdij. kon de bedenkingen van de hr. Kaan wel aanvoelen maar dat is nog geen reden om nee te zeggen. De.wethou der maakt zich over de verkoop van bouwterreinen in het villaterrein geen zorgen. Het loopt goed met de ver koop. Bestemmingsplanforum De raad ging met algemene stem men akkoord met de aanbeveling die B. en W. in overleg met de Commis sie voor de Ruimtelijke Ordening had den opgemaakt voor de benoeming leden .Bestemmingsplanforum' waar bij onder meer gestreefd is naar zo veel mogelijke spreiding van de le den van het forum over de gemeente. Deze spreiding had tot gevolg dat in enkele gevallen werd afgeweken van do volgorde waarin de verschillen de verenigingen en instanties de na men van kandidaten hadden opgege ven. Als leden van het forum werden benoemd M. Stegeman, Lichtenber„ 9 (Overijsselse Landbouwmaatschap- pij), J. W. Hulsman, Beuseberg 336 (Chr. Boeren en Tuindersbond) Rensen. Espelo 47 (PJGO, afd. Hol ten); J W. Nijland. Espelo 43 (Plaat selijke Middenstand); C. Stoop. Hol- terbr 8 (Comité Beuseberg); mevr. L. Steenhuis-Wieringa. Holterberg 73 afd. Holten. Dijkerhoek en Espelo van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen); mevr. C. de Wit-Dorr, Be- seberg 125 (Chr. Plattelandsvrouwen bond); B. H. Brouwer, Rörikstraat 1( Gemeenschappelijke Schoolraad) H. Rietman, Kolweg 64 (Chr. Bestu renbond af.d Holten): P. Viet. Haar- straat 24 (NVV afd. Holten) G, Knapen, Larenseweg 3 (Ned. Herv. Kerk)J Beldman. Rörikstraat (Geref. Kerk); LI. Oh... Vogelv. Chur chiilstraat 67 (Stichting Sociaal- en cultureel werk); D. Beldman, Kolweg 67 (Bijzonder onderwijs); J. Schip: pers, Haarstraat 17 (Algemene Stich ting voor Maatschappelijk Werk) Warrink, Rijssenseweg 8 (stichting Sportbelangen Llolt-en)W. Vlogt- man. D 37 b (Buurtvereniging Dijker hoek). Een voorstel tot het tijdelijk in ge bruik nemen van grond ten behoev van speelterrein openbare lag. school te Dijkerhoek ontmoette geen enkel bezwaar. Aan de hr. G J. Veneklaas zal een eenmalige vergoeding wegens kosten van graszaad etc. worden verleend van f 120. Geen vrachtverkeer op Toeristenweg en max.-snelheid op Parallelweg Betreffende beide onderwerpen wa ren dooi- de heer A. J. Nijkamp (AR) schriftelijke vragen ingediend. Wat de toeristenweg over de Holter berg betreft haakte hij in op reeds eerder door de heer W. ten Berge (Gem. Belang) gedane sug gestie om deze weg af te sluiten voor vrachtverkeer. Mr. Enklaar deelde toen mee dat de mogelijkheid hiertoe niet bestond doch de heer Nijkamp kwam met bewijzen op tafel dat dit wel kan. Op de weg Zwolle-Ittersum geldt een verbod voor vrachtverkeer, ook met de bepaling dat bussen het traoé wel gebruik mogen maken. Door een soortgelijke regeling zou de weg over de Holterberg pas aan zijn doel beantwoorden. Burgemeester Enklaar antwoordde op deze vraag dat sinds 28 juli 1971 de mogelijkheid bestaat voor het invoeren van een dergelijk verbod. B. en W waren hiervan indertijd nog niet op de hoog te doch zijn gaarne bereid om hier over te praten met de gemeente Hel lendoorn waarna contact zal worden opgenomen met Ged. Staten om te komen tot een verbod voor vracht verkeer- Maximumsnelheid op Parallelweg Voor hel schrijven van de arron dissementsingenieur van Rijkswater staat te Almelo, waarin werd mee gedeeld iaf te zien van het instellen van een maximum snelheid op de parallelweg naar Rijssen had ds raad geen waardering. Over deze brief, aan de orde bij de „ingekomen stuk ken" had de heer Nijkamp vragen ingediend. Hij zei net antwoord van de arrondissemer.lsingenieiir bijzon der teleurstellend te vinden. Veel schooljeugd maakt van deze parallel weg gebruik. Het is een vreemde zaak dat men het snelverkeer op de rijks traverse beperkingen oplegt en dat men op een parallelweg gerust z'n gang kan gaan. Het ontbreken een snelheidsbeperking op deze weg is in flagrante tegenspraak met het doel. De heer Van Schooten (Boeren Par tij) noemde de inhoud van de brief van Rijkswaterstaat „luguber" en de heer J. Wiggers (A.R.) die over de ze kwestie enkels maanden geleden schriftelijke vragen stelde aan B. en W. werd dezer dngen door een be zorgde moeder de vraag gesteld: ..Moeten we soms eerst onze kinde ren weer thuis houden van school?" (Dit gebeurde ook in februari 1968 toen de schooljeugd nog gebruik moet maken van de zeer drukke verkeers weg Er hadden zich toen in het be gin van het jaar enkele ernstige verkeersongevallen voorgedaan waarbij een scholier werd gedood. Burgemeester Enklaar bracht toen een bezoek aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat en hij wees nogmaals op de dringende noodzaak vaneen parallelweg en wist te be reiken dat onmiddellijk een snleheids- beperking werd ingevoerd van 80 ki lometer Red. H.N.). Een voorstel van B en W om deze kwestie bij hogere instanties onder de aandacht te brengen had bij de raad algemene instemming. Aan het. begin van de korte verga dering die werd bijgewoond door 25. dames alle leden van de afd Dij kerhoek van dè Ned. Bond van' Plat telandsvrouwen sprak burgemeester een hartelijk woöjrl welkom tot wet houder H. Klein -eldex man die en kele maanden wegens ziekte verhin derd wias zijn functie waar te nemen. De speeltuinvereniging „De Kol" raakt haar speeltuin kwijt. In de maan dagavond in zaal Vosman gehouden ledenvergadering deelde de secretaris, de heer H. Wilpshaar, mee een schrijven te hebben ontvangen van de N.V. Constructiebedrijf en Machinefabriek „Universal", dat de grond van dé speeltuin, gelegen aan de Weversstraat, voorheen in eigendom toebehorend aan de Kon. Jutespinnery en -wevery Ter Horst en Co. te Ryssen, voor 31 december 1972 moet zijn ontruimd. Besloten werd dat aan het gemeentebestuur een verzoek zal worden gericht om in het Koicomplex een stukje grond beschikbaar te stellen voor de speeltuinvereniging. De speeltuinvereniging „De Kol" raakt haar speeltuin kwijt aan de Weversstraat. Hier een overzicht van de speeltuin. Wat'm en eigelijk altijd wel ge vreesd heeft, is door de overname van het fabriekscomplex van Ter Horst en Co door de N.V. „Univer sal" realiteit geworden, de braak liggende grond zal een bestemming krijgen en men is nu geheel op de gemeente aangewezen, omdat er het Koicomplex geen grond van par ticulieren beschikbaar is. De voorzitter, de heer J. Calkho- ven, deelde verder mede, dat Konin ginnedag, dit jaar op 1 mei gevierd zal worden op de traditionele wijze met spelletjes voor de jeugd 's avonds een lampionoptocht door het Koicomplex. Om de spelletjes zo als -stoelendans, fietsen met hinder- Donderdag 2 maart zal het 25 jaar geleden zijn, dat ds. C. C. Ad dink, Hervormd predikant, in het ambt bevestigd werd. Dit zilve ren ambtsjubileum zal op de dag zelf herdacht worden tijdens een receptie in het gebouw Irene, die om 19.45 uur begint. Er is een commissie gevormd ter voorbereiding van dit ambtsjubileum, die deze week gelden heeft doen inzamelen om de jubilerende predi kant een geschenk aan te bieden. Zijn wens is, dat indien de Her vormde gemeente bereid is haar dank te uiten voor het vele werk, dat hij in deze gemeente heeft mogen doen, dit geschiedt in de vorm van een geldelijke bijdrage. Het is hem een vreugde, zo heeft de jubilaris verklaard, om dit geld voor de helft te bestemmen voor Zijn gezin, dat hem door zijn werk veel moest missen en de andere helft half-om-half te schenken aan Werelddiakonaat en Zending. nissen, zaklopen, enz. in goede ba nen te leiden zal een beroep gedaan worden op de ouders. Maandag 20 maart zullen de plannen nader wor den uitgewerkt. Uit het verslag, dat door de pen ningmeester, de heer W. Leemans, over de financiën der vereniging werd uitgebracht bleek, dat de inkomsten f 1784,41 en de uitgaven f 1373,95 hebben bedragen, zodat de vereniging aan het begin van het jaar beschik te over een batig saldo van f 410.46. De boeken waren gcontroleerd door de heren G. Harbers en H. Verveda en keurig ir. orde bevonden. De voor zitter bedankte de nieuwe incasseer der, de heer W. P. Homans, voor zijn accurate werk. De heer Homans zal trachten nieuwe leden te werven in het Koicomplex. De ledenactie van het vorig jaar heeft 45 nieuwe leden opgeleverd, waardoor het le dental thans 146 bedraagt. Rode kat, rechterhandschoen suede, rode rechter dames pantoffel, zwarte sky boodschappentas inhoud f 10,— en lipstick, bankbiljet van f 10,—. VERLOREN VOORWERPEN Lichtbruine hond, 2 oranje rode hand schoenen wit-blauwe streep. Gouden schakel armband, scholieren maand- kaart OAD Holten-Almelo, honden- riem, padvinderspet. Suede want rech ter met gebreide boord. In de circulaire over de reorganisa tie van de huisvuilophaaldienst is vermeld, dat in het buitengebied het huisvuil zal worden opgehaald op el ke laatste dinsdag van elke maand, vanaf de daarvoor aangewezen en doormiddel van borden herkenbare verzamelplaatsen. Wellicht ten overvloede wijzen wij u erop, dat het ophalen voor de eers te keer zal geschieden op dinsdag 29 februari a,s. Het deponeren van de zakken kan geschieden op maandag 28 februari a.s. Tenslotte vestigen wij er nogmaals de aandacht op dat enkel het gebruik van plastic-zakken voorzien van de opdruk „Gemeente Holten" Is toege staan. Burg. en weth. van Holten. Mr. W. H. Enklaar, Burg. G. J. Langenbarg, secret. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun colle ge op 22 februari 1972 zijn uitgeloot de obligatienummers 4, 65, 82, 104, 122, 124, 132 van de obligatielening 1957 groot f 140.000,—. Het bedrag dezer obligaties is op 1 maart a.s. betaalbaar bij de ge meente-ontvanger tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 1 maart a.s, betaalbaar tegen inwisse ling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 1 maart a.s. betaalbaar tegen inwisse ling van rentecoupon nummer 15. Holten, 25 februari 1972 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Behalve grote aantallen koeten en eenden heeft Holten er weer een nieuwe attractie bij. In het „Catsmeer"ontstaan door zandwinning voor de nieuwe provinciale weg Holten-Laren (G.). even ten zuiden van de boerderij van de familie Cats, is namelijk een twintigtal zwanen neergestreken. Zo te zien hebben ze het er best naar hun zin en het is niet onmogelijk dat er broedsels zullen worden grogtgebraeht. Het eilandje in deze grote plas leent er zich uitstekend voor. Twee manne lijke exemplaren zwemmen er met opgestreken zeilen" rond en beconcurreren -elkaar. In Neder land komén drie soorten zwanen voor. Op het Usselmeer en op ander open ruim water over winteren dikwijls vele exemplaren van de kleine zwaan (cygnus bewickii). Minder algemeen voor komend in ons land als doortrekker of wint er gast is de wilde zwaan. Het verschil tussen de kleine zwaan en de grote zwaan (cygnus cygnus) ont dekt men door te letten op de gele snavelbasis. De exemplaren op het Catsmeer zijn knobbel zwanen (cygnus olor), bekend uit onze park vijvers. Deze exemplaren zijn verwilderd, broeden ook in ons land. want het zijn standvogels. Ze bewonen plassen, meren en brede poldersloten. Zwanen grondelen in ondiep water naar water planten en woelen daarbij vaak diepe kuilen. Een der zwanen draagt nog het jeugdkleed; tussen de witte veren zijn ook nog bruine veren aanwezig (derde van links). Op de achtergrond talloze meerkoeten en de beide mannelijke exemplaren. Ds. Addink. die in Holten en om geving grote bekendheid geniet werd op 6 november '16 geboren in 's Gre- velduin-Capelle. Na de lagere school en hbs te hebben doorlopen, studeer de hij theologie aan de rijksuniver siteit in Utrecht, waar hij in 1944 zijn doctoraal examen aflegde. Als candi- daat was hij enige tijd hulpprediker in Rotterdam-Vreewijk. Op 2 maart 1947 werd hij door ds. Gordeau in zijn 1-ste gemeenten Wolsum en Westhem (Fr.) bevestigd. Ds. Addink stond daar tot 31 oktober 1954 en kwam daarna in Holten, waar hij zich in het volle werk stortte Want behalve in zijn pastoi-ale werk was en is hij nog steeds.zeer actief op het terrein var het maatschappelijk werk met o.a. de gezins- en bejaardenverzorging, de bedrijfsverzorging en voor de zen collectes voor de Internationale Hulp verlening. het Werelddiakonaat. i dat zijn grote belangstelling uitgaat naar de ontwikkelingssamenwerking hetgeen o.m. tot uitdrukking komt in zijn voorzitterschap van het Holtense Studiefonds voor Papoea-jongeren, waar al tal van Papoea's de vruch ten van hebben geplukt. Bovendien bekleedt hij ook nog tal van andere functies. Ds. Addink is lid van de .generale synode van de Hervormde Kerk en kerkvisitator in de provincie Over ijssel Het zal de jubilerende predi kant op 2 maart zeker niet aan be langstelling ontbreken ook van de zij de der jongeren, wier activiteiten hij gaarne stimuleert:. Geboren: Gerben Anton z.v. R Smid en T. Manenschijn. Johanna Ger- ritdina d.v. J. A. Aanstoot en M. J. Veneklaas. Paula d.v. B. H. Rut gers en W. J. van den Berg. Er- win z.v, G. J. Sluiter en A. H. Brink huis. Hendrik Jan z.v. G. Beldman en T. Aanstoot. Gehuwd: H. D. van "t Oost, oud 22 jaar, Deventer en G. Pasop, oud 22 jaar, Holten. BEVOLKING. Ingekomen: Mej. G. H. Landeweerd van Winschoten. Vertrokken: Mevr. G. van 't Oost- Pasop naar Deventer. L. W. van den Muyzenberg en gez. naar Bath- I men. H. A. Geltink naar Voorst. In de woensdagavond in Dorpshotel „Holterman" gehouden vergadering van het Algemeen Bestuur van de Stichting .Sportbelangen Holten' deel de voorzitter J. Warrink mede dat de zer dagen van de Ned. Sport Fede ratie (NSF) bericht werd ontvangen dat bij de bouw van een clubgebouw op 't Sportcomplex .Meermanskamp' de Voetbalvereniging „Holten" een bijdrage a fonds perdu zal ontvangen van maximaal f 16500,— o.a. onder voox-waarde dat uiterlijk op 31 decem ber 1972 dc bouw een feit moet zijn. in de aula ^l^m'^hap mrt fl wethouders en met de commissie voor de ruimtelijke ordenta» deze openbare vergadering komen aan de orde: 1 Installatie forumleden; 2 ku'ndii"! d°°r de h<!Br R' Ha)ema °V,!r de ,aak van de stedebouw- 3 Uitgangspunten voor het te bepalen beleid: 4 Toekomstige bebouwingsgebieden. d»YiLdL°S ïCZe ?iief-komst betrekking hebbende stukken blijkt onder meer dat de stedebouukundige terugkomt op het oorspronkelijke plan „B<m«eberg" „"„erL™™ 2011 besIulten he< inwonertal voor het dorp Holten in nlaats van dan om°h«,naYrtC"'Ca "'""V® laten "«eroeiett. Een van de mogelijkheden is dan om bijthet inwonertal van de Beuseberg te stellen op 1250 in plaats van o7o0. In verband met een minimum gewenst inwonertal (regionale functie) lijkt Loof stedebouwkundrge met aanbevelenswaardig om hot inwonertal van 10.000 op dit moment nog aanzienlijk lager te stellen. (Het is ons helaas niet mogelijk om hierop op verantwoorde wiize te reageren, omdat ons de tijd daarvoor ontbroken heeft, maar wij zouden wel willen opmerken dat de praktijk ons al voldoende geleerd heeft, hoe ernstig de consequenties zijn voor onze samenleving, wanneer een gemeente te klein is en daardoor onvoldoende financiële armslag heeft om de hoogst nood zakelijke voorzieningen te treffen op het gebied van onder meer cultuur recreatie, sport, onderwijs en noem maar op. Wij hopen dan ook, dat èn dè commissie r.o. en het bestemmingsplan-forum daarmee in hun advies aan burgemeester en wethouders terdege rekening zullen houden. Men kijke dan eens naar praktisch al de omliggende gemeenten waar wel deze voorzieningen tot stand konden worden gebracht. Red. H.N.) Indien op deze datum de werkzaam heden niet zijn voltooid vervalt de toe gezegde uitkering. Nadat de sec. de heer C. Broers- ma de notulen had gelezen van de op 26 okt. gehouden vergadering van het Algemeen Bestuur en verslag was uit gebracht over de gang van zaken over de periode november 1971 tot heden werden wegens uitbreiding als leden van het D.B. gekozen de h.h. F. Pau- le (Gymnastiekvereniging BATO) en G. J. Kraay (Tennisclub). Inplaals van de heer C. Broersma (vertrek naar elders) werd als secretaris be noemd de heer H. J. Robers (voorzit ter IJsclub „De Noordpool"). Als nieuwe leden van de Stichting wer den toegelaten de Touwtrekkersvere- niging „Holten" de Badmintonclub en de Holtense Atletiek en Trimclub „Hatric". RECHT VAN OPSTAL Met algemene stemmen werd een voorstel aangenomen om aan sport vereniging „Holten" het recht van op stal te verlenen i.v.m. het bouwen van een clubgebouw op het Sportcom plex „Meermanskamp." De bij de Stichting „Sportbelangen Holten" aangesloten verenigingen zul len onder bepaalde voorwaarden van het clubgebouw gebruik mogen ma ken. De exploitatie moet door de SV „Holten" naar behoren worden uitge voerd. Openings en sluitingstijden zullen door het Dag Bestuur nader worden geregeld. Er zal van het clubgebouw geen gebruik gemaakt mogen worden door particulieren (bij voorbeeld voor het houden van een partijtje feestje of receptie). De werk zaamheden op „Meermanskamp" zo deelde voorzitter Warrink nog mede verliepen tot nog toe redelijk en met het afgraven maakt men momenteel weer goede vorderingen. Als men in dit tempo door blijft gaan zal men begin juni a.s. klaar zijn en zal ook het voorste gedeelte van de Duister* Steeg worden verhard, VOOR HET VVERELDDIACOXAAT De in de geref. kerk ten bate va* het Werelddiaconaat gehouden col lecte heeft f1396.90 opgebracht.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1