S15 en 8 DIT JAAR VOOR RUIM F 7 MILJOEN WERKEN Foto-zoekwedstrijd fotokrant Politiek team komt naar Holten J aarvergadering Soli Deo Gloria De nieuwe brug over de Schipbeek Raadsvergaderingen De afdeling Holten van het NVV bestaat 25 jaar Ruilverkaveling Holten-Markelo Receptie en feestavond ONZE AGENDA - B|a8lii MWgylM g I J - - Aan wegen kwam 71 km. klaar Kerkdiensten Nieuwe afdelings-secretaris Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen G ezins verzor gin g Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Verloren en gevonden voorwerpen Officiële publicatie Te koop aangeboden Adreswijzigingen Verkoop plastic-zakken 55 Nieuwj aarsvisite Dijkerlioekse plattelandsvrouwen Jaarverslagen Toekomst plannen Raadsvergaderingen in 1972 HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar, f 12,per jaar Vrijdag 14 januari 1972 24ste Jaargang - No. 2 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17. tel 1533 Redacteur en plv hoofdred J Wlggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v, Holtens Nieuwsblad Vrijdag 14 januari 19.45 uur (precies)Toneelvoorstel ling door de Espelose Toneelvereni ging in „Het Trefpunt". Zondag 16 januari 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 17 januari 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize (zie agenda). 19.45 uur: Jaarvergadering afd. Es- pelo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Trefpunt". 20.00 uur: Officiële bezichtiging ver grote en gemoderniseerde clublo kaal van de C.J.V. „De Vrienden schaar" in gebouw Irene. Verkoop loten 607e Staatsloterij (zie advertentie). Dinsdag 18 januari 14.00 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize (zie agenda). 14.30 uur: Bejaardensociëteit in het gebouw Irene (zie bericht). 20.00 uur: De film over Holten in de Dorpsschool. Toegang vanaf 19.30 u. 20.00 uur: Hervatting repetities chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Glo ria". Nieuwe leden hartelijk wel kom. Donderdag 20 januari 14.00 uur: Jaarvergadering Veefonds „Holten" in café Kalfsterman. 20.00 uur: De film over Holten in de Dorpsschool. Toegang v.a. 19.30 u. 20.00 uur: Jaarvergadering van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Dorpshotel „Holterman". 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw Irene. Spreker de heer A. H. van Pijpen. 19.45 uur: Jaarfeest C.J.V. „Ema- nuël" in gebouw Bethanië te Dij- kerhoek (zie adv.). Vrijdag 21 januari 20.00 uur: De film over Holten in de Dorpsschool. Toegang v.a. 19.30 u. 19.45 uur: Jaarfeest: C.J.V. „Ema- nuël" in gebouw Bethanië te Dij- kerhoek (zie adv.). Zaterdag 22 januari 15.00-16.30 uur: Receptie afd. Holten van het NVV in verband met 25- jarig bestaan in hotel Vosman (zie advertentie) 19.30 uur: Feestavond voor de leden van het NVV in verband met 25- jarig bestaan in Amicitia (zie ber.) Maandag 24 januari 20.00 uur: Jaarvergadering van de afd. Holten der Chr. Hist. Unie in gebouw Irene. Woensdag 26 januari 20.00 uur: Zeer belangrijke vergade ring Supportersclub HMV in Hotel Holterman. 19.30 uur: Ledenvergadering van de afdeling der COVECO (GOS) in Ho tel Holterman. Vrijdag 28 januari 20.00 uur: Vergadering van de Bra deriecommissie in café Kalfster man. Dinsdag 8 februari 20.00 uur: Ledenvergadering van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in café 't Bonte Paard. Donderdag 10 februari 20.00 uur: Neveda-show van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in zaal „Amicitia". Op Oudejaarsdag is de nieuwe weg Holten - Gelderse grens - Laren in gebruik genomen. De nieuwe brug over de Schipbeek is nog niet helemaal gereed. Op het betonnen dek moet nog een asfaltlaag worden aangebracht. Aangezien dit nog niet direct mogelijk is, heeft het betondek een chemische bespuiting ondergaan met het oog op het eventueel invreten van het zout in het beton. Van de nieuwe weg wordt reeds een vrij druk gebruik gemaakt. Het viaduct oper de weg Enter-Rijssen, schakel in de bin nenkort aan te leggen S-15 (Goor-Rijssen), heeft deze iceek leuningen en een vangrail ge kregen. De S-15 zal overigens binnenkort („Dit voorjaar", al dus Rijkswaterstaat) worden aanbesteed, samen met het stuk van de E-8 dat loopt van de rijksweg Holten-Markelo tot het kanaal. Die aanbesteding vindt plaats op een z.g. rijksbestek. Wanneer inderdaad in de voor zomer met de aanleg van beide wegen kan worden begonnen, zullen medio 1974 - begin 1975 zoweldb$ nieuwe weg Rijssen- Goor als het (voorlopig?laat ste deel van de E-8 gereed zijn. De ruilverkaveling Holten-Markelo heeft een voorspoedig jaar achter de rug. Er werd voor f 8V2 miljoen verwerkt. Van de 148 km aan te leggen wegen, kwam 71 km klaar en is momenteel tien km in uitvoering. 53 km waterlopen werden aangelegd, terwijl nog twintig km in uitvoering is. Verder werd 540 hectare herontgon- nen. Van de 185 hectare in te planten grond, kwam vijftig hectare klaar en is nog tien hectare in uitvoering. Dat vertelde ir. G. Tiessen, districts-ingenieur bij de Cultuur technische Dienst op de zeer drukbezochte voorlichtingsbijeen komst in hotel Vosman, aldus de landbouwredacteur van het Dag blad v.h. Oosten. Afgelopen jaar lag de lijst van schattingen ter inzag.- waarop 215 bezwaarschriften binnenkwamen. Met 165 grondeigenaren werd o%'er- eenstemming bereikt. ..We rekenen er op, dat zo'n 30 tot 35 personen overblijven, wier bezwaren door de rechter-commissaris dienen te wor den behandeld", aldus ir. Tiessen. Hij deelde mee. dat de wenszitting met het oog op de toekomstige ka velindeling in het derde kwartaal van dit jaar wordt gehouden. Moei lijkheden zijn er in Markelo met de aankoop van gronden door de Stich ting Beheer Landbouwgronden. In Holten is dat aardig gelukt, maar in Markelo kan d? SBL niet. concurre ren met de prijzen, die hier betaald worden voor landbouwgronden. Wil men geen problemen krijgen bij de toedeling, dan dient de grondverwer ving door de SBL opgevoerd te wor den. Ir. Tiessen zei. dat m^n in 1972 van plan is ruim f 7 miljoen uit te geven voor ruilverkavelingswor- ken. Gemaal H. Onstenk. technisch hoofdambte naar van de CTD vertélde, dat in- het Stokkumerbrock momenteel een gemaal in aanbouw is. In maart of april kan dit draaien. Vandaae wordt het waterlopennet aanbesteed voor de Beuseberg en het Ilolterbroek en Holtermaten. Men begint in het Holterbvoek. al dus de heer Onstenk. omdat hier de komende zomer kavelworken worden uitgevoerd.' Verder worden in Neer dorp en bij Markelo dj zandwegen verbeterd, zoals de Gruttoweg en de Vinkenweg. De Plasdijk en de Scho- lendijk worden verhard en ook be gint men in Holten met de kayelin- richting ten nooi-den van de Tweede Dijk. Elzenerbroek komt dit: jaar helemaal klaar. Verplaatsing Nadat reeds twee boerderijen zijn verplaatst een daarvan is nog in aanbouw zijn er weer twee gega digden, waarvan een op eigen kos- fen een nieuwe boerderij betrekt. In Markelo is men ook met enkele men- tin bezig. Hier is verplaatsing moge lijk naar het Herikerflier en het El- ■e-nerbroek. - Ir. G. Brilman, consulent voor de rundveehouderij te Hengelo bewees nog eens aan de hand van cijfers, hoe de ontwikkeling steeds doorgaat. Om het inkomen op peil te houden, zal de bedrijfsomvang steeds moe ten worden uitgebreid. Op 1 januari waren er in Overijssel al 156 ligbo- xen-stallen. Over een jaar zal het gemiddelde vijftig koeien per bedrijf zijn. Het zal mogelijk zijn 3 a 4 of zelfs vijf koeien per hectare te hou den. Dit kan, door het jongvee te la ten opfokken door derden, waardoor de melkveestapel met dertig procent kan worden verhoogd: het 's nachts opstallen van melkvee geeft een be sparing aan gras. waardoor men tien procent meer melkvee kan houden. Ir. Brilman wees ook op het be lang van het verbouwen van snij- mais door akkerbouwbedrijven waar mee de veehouder dan een contract kan sluiten, om van aanvoer van vol doende ruwvoer verzekerd te zijn. Technische zaken kwamen er aan de orde tijdens de discussie. Meege deeld werd nog, dat het tracé van de Oude Deventerweg niet verlegd wordt, zoals eerst in de bedoeling lag. Bezwaren waren er tegen de slechte verzorging van de compensa- liegronden door de tijdelijke gebrui kers, tegen de boompjes die langs enkele wegen worden geplant en te gen een te straffe ontwatering van hogergelegen gronden. Een landbouwer, wiens grond op f 6000 per hectare wordt getaxeerd, zal straks met minder oppervlakte genoegen moeten nemen, als hij grond krijgt toegewezen met een ho gere taxatie-waai-de. Indien er grond genoeg is, krijgt hij misschien meer, maar dan dient hij bij te be talen. Uit de vi-agen. die daarover gesteld werden, bieek wel. hoeveel proble men er nog te overwinnen zijn, voor zo'n tuilverkaveling geheel kan wor den afgerond. Een van de aanwezigen wees er op, dat de grond van de man. die een bezwaarschrift heeft ingediend soms bij de hertaxatie hoger uit de bus komt, dan dezelfde soort grond van de man, die met. do eerste schatting genoegen nam. „Wie een grote mond heeft, komt het verst", was. zijn commentaar. Vanmiddag wordt in zaal Hargeerds te Markelo ook een dergelijke bijeenkomst ge houden. De gemeenteraad komt op maan dag, 17 januari des avonds 7.30 uur en op dinsdag. 18 januari des namid dags 2.00 uur in openbare vergade ring ten gemeentéhuize bijeen ter be handeling van de volgende agenda's: Agenda. 17 januari 1) a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 2) Voorstel tot verkoop van grond aan: a. de heer J. Schippers, Haarstr. 17, alhier; b, het Rijk. 3) Voorstel tot verhuur van: a. voormalig weggedeelte Holter- berg aan de heer C. G. Bal, Hol- terberg 49, alhier: b. een stukje bouwland aan het Beukenlaantje aan de heer E. Overmeen, Holterbx-oek 38, al hier. 4) Voorstel tot hel vaststellen van 't maximum bedrag der op te ne men kasgeldleningen in 1972. 5) Voorstel tot het behandelen van de begrotingen voor het jaar 1972 algemene beschouwingen. Agenda, 18 januari 1) Voorstel tot vaststelling van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1972. 2) Voorstel tot wijziging van de we gen- en rioolbelasting. 3) Voorstel tot wijziging van de op centen op de hoofdsom der per sonele belasting. 4) Voorstel tot wijziging van de hon denbelasting. 5) Voorstel om in principe te be sluiten tot verhoging" van a. secretarieleges en rechten bur gerlijke stand) b. tarieven van het zwembad; c. begrafenisrechten. 6) Voorstel tot. vaststelling van het bedrag per leerling van de open bare scholen als bedoeld in arti kel 55 bis der Lager-Onderwijs- wet 1920 voor het jaar 1972. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen. (o.a kredieten overeenkomstig oegezonden lijst voorzieningen lo kaliteit voorm. chr. kleuterschool aanbrengen automatische door- smeerinrichting vrachtauto's voor scholengemeenschap, riolering Dijkerhoek, krediet aankoop spoel- cabine slachthuis). 8) Beantwoording eventueel ingeko men schriftelijke vragen. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 9.00 uur en 10.30 u. Hulppr. A. Schellevis, Extra collec te „Nieuw Ruimzicht". 10.00 uur: Jongerendienst in Irene, oppasdienst Mevrouw Abma, Lenie Schellevis en Fenny Scheperboer. Geref. kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Hekman van Vriezenveen. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collec te voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R..K Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur zondagmor gen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur ds. P. Lugtigheid. Extra collecte: „Nieuw Ruimzicht" OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10.00 uur ds. W. P. J. Osinga. Extra collecte voor het jeugdgebouw. De aandacht van onze lezers wordt er op gevestigd, dat de termijn voor de inlevering van de uitslag van de „FOTO- ZOEKWEDSTRIJD" sluit op uiterlijk zaterdag, 15 januari 1972. Zij die hun opgave nog niet ingezonden hebben worden verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen. REDACTIE EN ADMINISTRATIE HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTEN In verband met het bedanken van de heer H. Ph. Gazan als secretaris van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid werd in de tijdens de vrijdag van de vorige week gehouden vergadering in hotel Vosman onder voorzitterschap van de heer E. K. Pronk, tot zijn opvolger gekozen de heer W. G. Tijhof, Kozak- kenstraat 21. De heer Tijhof is voor" Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Molenbelterweg tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen') Dienst wijkverpleging: zaterdag 15 jan. en zondag 16 jan. zr. J. E. Dun can, Groene Kruisgebouw tel. 1436 's Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: tel. 1320 (Fa. Muller en Zn) b.g.g. tel. 1338 (Joh. Aanstoot) Zaterdag, 15 januari en zondag jan.: H. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden tel. 05496-1765. van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 15 jan. en zondag 16 jan.: Th. A. Oostenbure, Diessénplasstr. 5 tel. 1515. Elk morgen behalve zaterdags van 9.00-10.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dek- ker tel. 2438 b.g.g. tel. 1799 mevr Beldm an- Aanstoot Zaterdag, 15 januari t.e.m. vrijdag, 21 jan. buiten de diensturen elec- tra: H. Huisman, Kolweg 42 tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129 tel. 1945. Vrijdag 14 jan. t.e.m. zondag 16 jan. keurmeesters buiten de dienst uren C. Dijkstra, Schoolstraat 5 tel. 1833 Maandag 17 jan. t.e.m. zondag 23 jan.: H. J Moleman, La- geweg 13 tel 1974. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis tel. 1318. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's nachts: tel. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. tel. 1325 (G ter Harm- sel) zitter van de afdeling Holten van het N.V.V. In deze vergadering kwamen tal van onderwerpen aan de orde: Er zal een ledenwerfactie worden gehouden door middel van huisbezoek waarvoor een commissie werd ingesteld om dit uit te werken. Verder werd de wenselijkheid uitge sproken om, nu er zoveel mensen van buiten Holten zich alhier vestigen, van gemeentewege regelmatig con tactavonden te organiseren voor de nieuw ingekomenen, teneinde hen met de diverse aspecten van het leven in Holten op de hoogte te brengen. De fractievoorzitter, de heer Kaan, zal hierover contact opnemen met het gemeentebestuur. Ook werd de suggestie gedaan om in Holten te komen tot een soort om- budsteam, waaraan gemeenteleden vragen kunnen voorleggen op maat schappelijk gebied en voorts om hen behulpzaam te zijn bij het invullen van allerlei formulieren, waar de mensen soms geen raad mee weten. Een commissie uit de vergadering zal zich hierover nader beraden. De voorzitter deelde voorts mede, dat het gewestelijk politiek team van de partij op maandag, 14 februari a.s. een bezoek aan Holten zal brengen, waarbij dan diverse zaken zullen wor den besproken met het dageiybs be stuur der gemeente en andere be stuurlijke organen in de gemeente. Nadere gegevens hierover zullen bin nenkort verstrekt worden. VERLOREN Bruine knipportemonnaie rnet inhoud, Gouden schakelarmband. GEVONDEN Een bloementafeltje, zwarte bus met I gedestilleerd water. Burgemeester en wethouders van Hol ten bieden bij inschrijving te koop aan een kapschuur staande op de voormalige grond van Ten Velde op op de hoek Larenseweg-Reilinksteeg in „De Haar". Gegadigden kunnen tot uiterlijk 25 januari 1972 briefjes met opgave van prijs en met duidelijke vermelding van naam en adres indienen bij bur gemeester en wethouders van Hol ten. Holten, 14 januari 1972. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burg. G. J. Langenbarg, secr. Burgemeester en wethouders van Hol ten herinneren de bevolking aan do artikelen 3 tot en met 15 van het Besluit Bevolkingsboekhouding, waarin onder meer wordt gewezen op de verplichtingen tot aangifte bij vertrek uit en vestiging in de ge meente alsmede bij adreswijziging binnen de gemeente. Aangiften van verhuizing moeten bin nen 5 dagen mondeling of schrifte lijk worden gedaan aan de gemeen te-secretarie, afdeling bevolking op maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. Gelet op het grote belang van een juiste bevolkings-administratie ver zoeken wij u dringend hieraan mee te werken. Burgemeesters en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester, G. .J Langenbarg, secretaris. Holten, 11 januari 1972. Met ingng van 14 februari a.s. zal worden begonnen met het ophalen van huisvuil door middel van plas tic-zakken. Teneinde deze zakken zo dicht mogelijk bij de verbruikers te brengen is besloten de verkoop van deze zakken te doen geschieden door de plaatselijke middenstand. De verkoopprijs van deze zakken, die in pakjes van 20 stuks zijn gebun deld, bedaagt f 4,- per pakje (f 0.20 per stuk). Inclusief de verrekening van de verschuldigde en terug te vragen B.T.W. resteert een netto op brengst van f 0.40 per pakje (f 0,02 per zak). Zij die zich met de verkoop van de ze zakken wensen te belasten worden vei zocht niertoe. uiterlijk 22 januari a.s., een schriftelijk verzoek bij ons college te willen indienen. De aandacht wordt er nog op ge vestigd. dat de afname van deze zak ken behoudens bijzondere omstandig heden. in een veelvoud van 100 exem plaren dient te geschieden. Holten, 14 januari 1972. Burgemeester en wet houders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg. secretaris. In het gebouw „Rehoboth1 kwamen dinsdagavond de leden van de Chr. Gem. Zangvereni ging „Soli Deo Gloria" in jaar vergadering bijeen onder voor zitterschap van de heer J. Wig- gers die voorging in gebed na dat gezongen was gezang 136 vers 1. De heer Wiggers sprak ver- Op 20 januari is het vijfentwintig jaar geleden, dat de NVV Be- stuurdersbond „Holten" werd opgericht. Deze belangrijke mijlpaal, in de nog niet zo lange geschiedenis van de algemene vakbeweging in Holten, zal op zaterdag 22 januari a.s. feestelijk herdacht wor den met een receptie van 15.0016.30 uur in hotel Vosman en 's avonds met een feestavond in Amicitia, die om 19.30 uur begint en waarbij de leden zal worden geboden een uitstekende cabaret variété-show onder de titel „Lach iedere dag een blijde lach". Door de statutenwijziging van het NW hebben de bestuurdersbonden het vorig jaar een andere naam gekregen. Zij heten thans NVV- af delingen. De zilveren NW-afdeling Holten heeft in de loop van haar bestaan be- lar. eik verricht door de sa menbindende kracht, die er van uit ging, o.a, door haar werk op het cul turele vlak, o.m. door amateur- en beroepstoneelgezelschappen te laten optreden, door ontwikkelingscursus sen en in het begin van haar bestaan door het, in het winterseizoen, hou den van een arbeidersavondschool. Het eerste bestuur, dat op 20 janu ari 1947 werd gekozen bestond uit J. 'en buis. voorzitter. G. Runne- boom. secretaris, G. L. Scholten, pen ningmeester, H. Heijink, J. Haar man (overleden), G. H. Oplaat, J, J. Haarman en H. Sigger, leden, terwijl wijlen de heer I-I. Soer optrad als cor respondent van het Bureau voor Ar beidsrecht, Voorzitter Ten Wolthuis werd wegens zijn drukke werkzaam heden in september reeds als voor zitter opgevolgd door de heer Oplaat, die in april daaraanvolgende plaats maakte voor de heer W Beijers, die evenals de heer Runneboom. rneer dan 15 jaar leiding heeft geneven aan de bestuurdorshond In 1963 stelden beiden hun functie ter beschikking om jongere krachten de gelegenheid te geven hun taak over te nemen. In het bestuur hadden inmiddels talrijke mutaties plaats gevonden en waren jongere krachten naar voren geko men. De heer Scholten bleef echter nog tal van jaren de penningen be heren. De 'onge loot aan de NVV-stam pak te de zaken goed aan. Op 20 septem ber 1947 werd reeds vergaderd met de afdeling van de Party van de Ar beid over een arbeidersavondschool, die enkele jaren in stand bleef en waarbij het onderwijs om de school kennis op te frissen werd gegeven door plaatselijke leerkrachten. Op 15 november werd de eerste propagan- da-ontspanningsavond gegeven in zaal Maats, die met 180 bezoekers, toen afgeladen vol was. De avond werd behalve met een propagandis tisch woord van een districtsbestuur der. gevuld door conference en mu ziek. In de latere jaren kwamen ..Het Ned. Volkstoneel" en het toneelgezel schap „Studio" toneelvoorstellingen geven in Amicitia. hetgeen toen mo gelijk was met subsidie van hef NVV en van de provincie Enkele beken de stukken waren o.a. „De wereld heeft geen wachtkamer" van Maurits Dekker en .Het is iiid Dr Schweit zer" waarbij Ds Kninseheer. des tijds hervormd predikant in Holten een en ander vertelde over het leven van Dr. Schweitzer onder de eekleur- de volkeren in Lambarene (Afrika). Zo zou er nog heel veel te vertellen zijn over de talrijke activiteiten, die in de loop van de jaren ontwikkeld werden, want ook de plaatselijke vak beweging heeft steeds meer te ma ken gekregen met het ontplooien van initiatieven op het maatschappelijk terrein. Behalve een jaarlijkse feest avond worden er kindermiddagen en samenkomsten met de bejaarden uit eigen gelederen georganiseerd, waar voor afzonderlijke commissies zijn. in gesteld, worden ontwikkelingsavon den gehouden, o.m. in samenwerking met de CNV-afdeling en vinden be sprekingen plaats met de districts bestuurder, de heer J. C. Moolekamp uit Almelo, over tal van onderwerpen. Zo heeft een lid o.a. zitting in de commissie WWV (Wet Werkloos heidsvoorziening), die het gemeente bestuur adviseert. Het tegenwoordige bestuur, dat zeer actief is, bestaat uit W. G. Tijhof, voorzitter. G. J. Veneman, secretaris, L. v. d. Steen, penningmeester. H. Arends, 2e secretaris en H. Haarman. 2e penningmeester. Zij zfc'n gekozen uit de besturen van de plaatselijke vakbondsafdelingen, die samen meer dan driehonderd leden tellen. De Dijkerhoekse Plattelandsvrou wen hielden disndagavond in café „Het Bonte Paard" hun traditionele Nieuwjaarsvisite. Nadat de voorzit ster, mevrouw A. Kroon-Pasman, al le aanwezigen een gelukkig 1972 had toegewenst, behandelde zij een paar afdelingszaken. Toen kwamen de olie bollen op tafel en werd de tijd ver der gevuld met allerlei spelletjes, waarbij het er vrolijk toeging. Aan het eind van de avond zei mevr. Kroon, dat zij iedereen hoop te weer te zien op de algemene le denvergadering van de afdeling, die op dinsdag, 8 februari a.s. zal wor den gehouden en waarbij mevrouw Esselink-Kok uit Zwiep kleurendia's van 't Koninklijk gezin zal laten zien. 1 volgens een kort welkomst woord en bracht in zijn ope ningswoord dank aan koordiri gent Sterken te Almelo onder wiens leiding „Soli" weer tot verdienstelijke prestaties kwam. Woorden van dank sprak de voor zitter tot de kerkeraad der Geref. Kerk voor het beschikbaar stellen van het gebouw „Rehoboth" voor het houden van de wekelijkse repeti ties en tot mevr. R. Schuppert-Ber- repetities elke week zorgt voor een kenbos die tijdens de pauze van de Itfcpje koffie. Haar werd als blijk een doos bonbons aangeboden. Uit het door de secretaresse me vr. Span-van de Berg uitgebrachte jaarverslag bleek dat het ledental was gestegen van 39 tot 46. Mevr. Span stond in het op rijm gestelde jaarverslag verder stil bij de in het afgelopen jaar ontplooide activitei ten. Penningmeester J. W. Aanstoot boekte over 1971 een batig saldo van f 54.21. De commissie voor kascon trole die bestond uti de heren G. Meierink en E. Manenschijn had boe ken en bescheiden in orde bevon den en de penningmeester werd de- charg verleend onder dank voor het verrichte werk. Als leden van de controlecommissie 1972 werden be noemd de dames Dijkink-Eshuis en Bouwhuis-Rietberg. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd met grote meerderheid herkozen de heer L. Landeweerd. Bij het bespreken van heï agenda punt „Toekomstplannen" werd be sloten, indien hierom wordt ver zocht medewerking te verlenen aan de „Bezinningsavonden" van de bei de kerken die tijdens het vacatiesei zoen worden gehouden in de grote tent in „Kalfstermanswelde" de Open Beur Bijeenkomsten en een concert van de gezameüjke koren en de Holtense Muziekvereniging in het komende najaar. Op zaterdag 25 maart zal worden meegewerkt aan een zangavond van de ring Twenthe van de Chr. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in de Ned. Herv. Kerk te Goor. De gezellige en goed bezochte jaar vergadering werd door de heer Lan deweerd met dankgebed beëindigd na het gezamelijk zingen van de Avondzang. De burgem.. mr. W. H. Enklaar, heeft aan de leden van de raad me degedeeld dat het in zijn voornemen ligt de gemeenteraad op de navol gende data in 1972 bijeen te roepen: 17 januari (begrotingen), 18 januari ('s middags begroting), 21 februari, 21 maart, 17 april, 16 mei, 29 juni, 18 augustus, 12 september, 10 oktober, 6 november, 19/20 december en 28 december.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1