Bosspeculanten weer actief in Holten Coöp. Aan- en Verkoopver. „Trio" had een goed boekjaar Pi ziet u wel! tonipyjj remmen Gemeentebestuur staat machteloos Kalfsterman I ontdeed zich van rode lantaarn Jeugdsociëteit De Schure gaat verhuizen ER WERD WEER EENS INGEBROKEN Het doel veranderde maar het spel bleef Holten snoepte een kostbaar De Tukkers puntje af Interkerkelijke adventsactie „SOLID ARID AD" voor Latijns Amerika Uitslagen en resultaten lagere senioren elftallen S.V. Holten Autogordels V oetbalprogramma V oorbeschouwin g jeugdelf tallen der S.V. Holten Holten zondagmorgen tegen Markelo PROGRAMMA BLAUW-WIT Badmintonclub opgericht Biljartbond Ons Genoegen OUDE MEUBELS GEVRAAGD HET DODEN VAN VOOR DE CONSUMPTIE BESTEMDE DIEREN 2 uitkeringen aan de leden Kos tenstij gingen baren zorgen Goed achterlicht Verwerpen en potstoten Beroepschauffeurs internationaal onderscheiden De kunstenaar Kees Stolp en het raadslid de heer W. ten Ber ge hebben geconstateerd dat grondspeculanten die vorig jaar boskavels in het ongeveer 60 hectare grote Meilinksbos trach ten te verkopen, nu weer actief in Holten zijn. Thans is een twee en «een halve hectare groot stuk bos schuin tegenover de ingang van de Canadese mili taire begraafplaats op de Hol- terberg in handen van de heren Beekman en Woutersen in Loe- nen en Eerbeek gevallen. Een paar weken geleden adverteer den ze in een landelijk dagblad. In de advertentie werd bosgrond in 't oosten aangeboden, geschikt voor dagrecreatie. Ingewijden weten te vertellen dat het om het gebied naby de Canadese begraafplaats gaat. Over het Meilinksbos is vorig jaar veel te doen geweest. Er zijn acties gevoerd door overheid en burgerij met het resultaat dat het Meilinksbos nu nog als ongeschonden geheel ten dienste van de recreant staat. Bij versnippering van aaneengesloten bospercelen tot kleine kavels van en kele duizenden vierkante meters per stuk en bij gebruik door de snipper- eigenaren voor dagrecreatie verliest een aaneengesloten terrein zijn waar de als vrij toegankelijk wandelter rein. De snipper-eigenaren mogen hun terreintjes zelfs afpalen of afras teren. Machteloos Zowel burgerij als gemeentebestuur van Holten staan op het ogenblik vrijwel machteloos tegen de versnip pering van het terrein op de Holter- berg. Het gaat weliswaar om slechts twee en een halve hectare, maar de gemeentesecretaris van Holten, de heer G. J. Langenbarg zegt dat dit gebied, met nog vrij jonge aanplant, zeer kwetsbaar is. Wanneer kavel- bezitters het voor de plaatsing van hun caravan of picknicktafel nodig oordelen dat een paar bomen wor den omgehakt, zullen ze dat ongetwij feld doen. Ze lopen slechts de kans een boete van misschien honderd gul den te moeten betalen, maar die blijkt in de praktijk door dit soort kleingrondeigenaren als een overko melijk onkostenpostje te worden be schouwd. De rood-zwarten hebben De Tuk kers in Albergen, in een sportieve en vaak spannende strijd, uitstekend partij gegeven en er een kostbaar puntje weggesleept. Met de uitslag 1-1 was de krachtsverhouding van beide ploegen vrij goed weergege ven. De Tukkers misten Dijkstra en Wijman, die in de veldslag tegen Enter vrij ernstig geblesseerd waren en niet van de partij konden zijn. Bij Holten ontbrak doelman Breu- kink in verband met een auto-onge luk zijn vrouw overkomen. Na wederzijdse terreinverkeningen ging de strijd in de eerste helft vrijwel gelijk tegen elkaar op, waar bij de Albergenaren wel over wat meer technische kwaliteiten bleken te beschikken dan hun gasten. De Holtenaren hadden de vrij harde wind in de rug, waardoor de bal bij herhaling te hard naar voren werd gespeeld, waartegen de verdediging der thuisclub zich uitstekend wist te stellen. In de 18e minuut had Joh. Veneklaas de bal op de linkervleu gel goed opgevangen. Hij loste een ver en hard schot, dat echter net naast ging. Vier minuten later on dernam stopper en aanvoerder Kern- na van De Tukkers een solo. Hij wrong zich door de middenlinie heen •<~ehloste op wel 30 meter 'een' vlie gend schot, dat invaller doelman Jan ssen die deze middag uitstekend werk """cfefed emffs zins verraste. Hij deed nog wel een sprong naar de door de wind wat van richting veranderde bal, maar gleed daarbij uit, zodat de bal in de touwen verdween (1-0). De Holtenaren hadden hier geen ant woord op en hadden zich hoewel er hard gewerkt werd nog niet aan de situatie aangepast. In pauze werd A. Reijlink, wegens een blessure, vervangen door W. Reij link. Na de hervatting kende de goed leidende scheidsrechter in de 12e minuut de Tukkers bij een scrim mage voor het doel, wegens het te hard aanvallen van een der spe lers, de thuisclub een strafschop toe, die door Kemna echter tegen de paal werd geschoten. Dat betekende het behoud van het moreel bij Holtenaren die dan ook fel ten a val togen. Nog geen drie minuten later kwam de gelijkmaker van voet van Markvoort, nadat Soer uit een voorzet van Venekiaas de bal had ingekoDt, maar doelman Sche pers het leer niet onder controle kreeg (1-1). In het half uur, dat toen nog te sne- len was werd er door beide oartijen fel gestreden om het winnende doel punt, waarbij reserve-doelman Jan sen een paar keer veel te hard werd aangevallen.. De Holtenaren kwamen Zaterdag: GFC al-Holten al 2.30 u.; Holten bl-Deto bl 2.30 u. (Sportdal); R.V. bl-Holten bl 2.30 u.; KOSC dl- Holten dl 2.45 u.; Holten d2-De Zweef d2 2.00 uur (Rijssenseweg) Zondag: Holten 2-Rood Zwart 3 10.00 u. (Sporthal); La Première 3- Holten 3 10.00 u.; Luctor 9-Holten 8 10.00 u.; Holten 4-Holten 6 9.30 u. (Rijssenseweg). A.s. zaterdag zullen, indien de weersomstandigheden dit toelaten, de laatste competitiewedstrijden in dit jaar worden gespeeld. Zo reist het A- elftal naar Goor om daar de strijd aan te binden tegen GFC A en onze jongens moeten normaliter gesproken met beide punten naar Holten komen. De vorige keer eindigde deze wed strijd in 1-1, doch inmiddels is 't spel van Holten er wel iets op vooruitge gaan, zodat wij hen de beste winst kansen geven. Bl speelt in het Sportdal tegen DETO Bl en indien de Holtenaren nog mee willen doen om de tweede plaats, zul len zij deze wedstrijd moeten winnen. De kans hiervoor is ruimschoots aan- weizg, doch dan zal er van begin tot het eind voor gewerkt moeten Wor den! B2 speelt uit tegen Rijssen Voor uit Bl en is vast van plan haar huid zo duur mogelijk te verkopen. De Rijssenaren zijn thuis wel sterker dan uit, doch de jongens van B2 weten wat voor vlees zij in de kuip hebben en zullen zich niet zo gemakkelijk la ten verrassen. Cl en C2 spelen tegen elkaar een „friendly game" en wij zijn benieuwd, wie als overwinnaar uit de bus zal komen. Dl gaat bij kop loper KOSC op bezoek en de jongens zijn er op gebrand hen de eerste thuisnederlaag toe te brengen. Of hem dit zal lukken is een tweede, doch dat het er spannend zal toegaan, is ze ker. D2 krijgt De Zweef D2 thuis en wij tippen hen als overwinnaars, mits zij hun tegenstanders niet onderschat ten. De voorhoede van de bezoekers is het zwakste gedeelte van de ploeg. Voor de pupillen zijn geen wedstrij den vastgesteld. er steeds beter in, maar zagen toch geen kans om de Alhergense defen sie te overrompelen. Ook De Tuk kers deden uiterste pogingen om een doorbraak te forceren, maar Gerrit Paalman en zijn mannen ston den pal. Met de gedeelde puntjes kwam het einde. De uitslagen en stand in 4"B zijn als volgt: Hector Reutum 0-1 De Tukkers Holten 1_1 Wilhelminaschool Rood Zwart 2-1 NEO Nyverdal 1-2 La Première Langeveen Slechts een goed doordacht be stemmingsplan voor het buitengebied dingsp.eriode gebruik te maken van een vacuüm in de wetgeving. In sommige landbouwbladen wordt de agrariër zelfs van de mazen in de wet op de hoogte gesteld, teneinde er zijn voordeel mee te doen. Aangezien de rood-zwarten zondag vrij zijn van de competitie heeft de wedstrijdleiding 'n vriendschappelijk oefenwedstrijd ingelast tegen de V.V. „Markelo", om 10.00 uur in Markelo. Het vertrek - per auto - is bepaald om 9.15 uur vanaf de Smidsbelt. De selectie bestaat uit Joh. Jansen, J. Spakman, W. Dikkers, G. Paalman, G. Brands, S. Meinsma, G. Mark voor, B. Knapen, A. Reijlink, W. Reijlink, G. Soer, Joh. Veneklaas en W. Kaiser. Het zal velen verbazen - na zijn ziek te - Willy Kaiser weer in de selectie te zien opgenomen. Willy heeft van de dokter een verklaring, dat hij zijn sport weer mag beoefenen. Onzerzijds daarmede van harte gelukgewenst. VOETBALPROGRAMMA Zaterdag: Holten ClHolten C2 10.30 uur (Rijssenseweg). afg. De Tukkers 12 6 6 0 18 20- 6 Hector 12 7 2 3 16 18- 7 Reutum 12 6 3 3 15 16-11 NEO 12 5 4 3 14 22-16 Wilh. school 12 3 5 4 11 14-21 Langeveen 12 4 3 5 11 13-16 Holten 12 2 6 4 10 10-17 La Première 11 3 3 5 9 12-13 Enter 11 3 3 5 9 9-18 Nij verdal 10 2 3 5 7 12-19 Rood Zwart 10 3 0 7 6 15-17 OEFENWEDSTRIJD A.s. zondag spelen het vierde en zesde elftal een onderlinge oefenwed strijd. op-het -terrein Meérjjianskamp,.. Aanvang half tien. Dit is een revari- chewedstrijd van de vorig wintersei zoen gespeelde öntmóé$ing^:vah'%eide teams. Holten 4 won deze wedstrijd toen met 3-1. De Blauw Witte junioren C 1 krij gen Hulzense Boys C 1 op bezoek. De Hulzense jongelui hebben nog een kansje om kampioen te worden en ze zullen er zeker alles voor doen om te winnen. Een gelijk spel voor Blauw Wit zou een heel goed resultaat zijn. Aanvang: 2.30 uur. De pupillen E 1 spelen om 1.00 uur in Goor tegen GFC E 1 en de E 2 pupijlen krijgen om 10,00 uur Rood Zwart E 3 op bezoek. Voor de andere Blauw Witte teams zijn geen wedstrijden vastgesteld. Nadat men al enige maanden in voorlopig verband gespeeld heeft, is in Hotel Vosman een badminotnelub opgericht. De club telt reeds 23 le den, die tweemaal per week spelen in het gymnastieklokaal van de Scho lengemeenschap t.w. 's maandags avonds na 10.00 u. en woensdagavond van 9.00-11.00 uur. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. van Iddekinge, secretaris is de heer H. D. Grobben en de penningen worden beheerd door mevrouw W. H. van Geel-Bakker. Voor liefhebbers van deze sport zijn inlichtingen verkrijgbaar bij de heer Van Iddekinge, Schoutenstraat 39 of bij de andere twee bestuursleden. In deze actie werken de Rooms Katholieke en verschillende Protestantse Kerken samen. Op zondag 19 december en in de Kerstnachtdiensten zal gecollecteerd worden voor Solidaridad, terwijl ook giften overgemaakt kunnen worden op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten op reke ning „Werelddiaconaat met vermelding „Solidaridad". De officiële doelstelling van Solidaridad luidt: ,,1-Iet verlenen van steun aan de activiteiten, die van kerken en chrdstelijk-sociaal geïnspireerde organisaties uit worden ondernomen en gericht zijn op de hervorming en ontwikkeling van de maatschappelijke structuren in Latijns Amerika. De actie wordt gevoerd ten behoeve van een aantal concrete projecten, die in overleg tussen de wederzijdse participanten gekozen zijn: o.a. 1. Cursussen sociale bewustwording van plattelands leiders in het N.O. van Argentinië. 2. Uitbreiding werkzaamheden vormingscentrum voor plattelandsleiders in Propria (Brazilië). 3. Opleidingscentrum voor verlaten jeugd in Guatemala. 4. Radio-onderwijs voor Indianen van de Peruaanse hoogvlakte in Puno. 5. Cursussen vakbondsleiders en boeren in Venuzuela. 6. Ontwikkelings- en bewustwordings-werk onder vrouwen in Latijns- Amerika. Deze en de vele andere projecten, waarvoor „Solidaridad" steun vraagt passen binnen de oproep van Dom Helder Camara: „Ik vraag u, als ik een beest, een ezel, een dier zie dat in de modder zinkt, dan moet ik toch dat dier helpen. Maar hier gaat het om mensen, menselijke schep selen, kinderen van God. Hoe kan ik dan niet pogen hen te helpen een menswaardig niveau te bereiken". Laat het uit onze gaven voor Solidaridad blyken, dat wij de oproep van Dom Helder Camara verstaan en begrepen hebben In de hoofdklasse van de biljartcom petitie van de biljartbond „Ons Ge noegen" te Nijverdal en omstreken wist Het Anker haar zesde plaats voortreffelijk te verdedigen tegen Bolscher 1 in Enter, dat nog steeds als vyfde staat geklasseerd. Het wa ren deze week E. Maats en S. Mark voort die hun partij van 125 punten als eersten uitmaakten en wel in res pectievelijk 17 en 26 beurten. Ook E. Wennekes speelde een knappe party, want hij vergaarde in 15 beur- ten 96 caramboles. Nog een verheu gend bericht over een Holtense ver- Het bestuur van de jeugdsocieteit „De Schure" houdt zaterdag een in zameling van goede oude stoelen, ta fels, gordijnen, kussens enz. Kortom alle meubilering is welkom ook ka chels zelfs.In verband met de voort gang van de werkzaamheden aan het Sportcomplex „Meermanskamp" moet de oude schuur, die de jongelui een paar jaar tot onderdak gediend heeft worden afgebroken. Zij zullen nu tij delijk de oudé boerderij op het erve „Meerman" in gebruik mogen ne men. Het gemeentebestuur heeft de ze boerderij in afwachting van een de finitieve oplossing van het ruimtepro bleem van de jeugdsociëteit in han den gegeven van de onlangs opgerich te Stichting voor sociaal- en cultureel werk in Holten. Men is bezig om een definitief onderkomen voor de Schurenaren te creëeren, want ook de boerderij zal binnen afzienbare Holten 3 - RKSV 2 4-1 In een spectaculaire wedstrijd is het Holten 3 wederom gelukt om de punten binnen te halen. RKSV, be kend om het harde spel, probeerde nog wel om haar verdediging geslo ten te houden, maar dit gelukte maar 15 minuten. Toen was het H. F. Klein Velderman die op schitte rende wijze scoorde, 1-0. De rust brak aan met een (1-0) voor sprong, na rust een gewijzigd Hol ten 3, T. Scheperman was vervangen door J. H. Klein Teeselink, het welke een lichte verbetering was. Na 20 min. spelen was het 2-0 door 'n doelpunt van G. H. Oolbekkink, maar het mooiste doelpunt van deze zon dig werd gescoord door A. Beldsnij- der die de hele verdediging van RKSV passeerde en toen beheerst inschoot, 3-0 dus. Hetwelke deze speler vele schouderklopjes opleverde en dit alles getuigt nog eens weer van de een heid waarmee door dit elftal wordt gestreden. 4-0 werd aangetekend door H. F. Xlein Velderman. Dat het door een verdedigi'ngsfout nog 4-1 werd, was van geen belang meer. Alles concentreert zich nu op zondag 19 december 1971. De grote wedstrijd La Première 3-Holten 3, aanvang 10 Hollen 7 - Haarle 7 1-4 In de eerste helft was Holten 7 op permachtig, maar de veie kansen werden niet benut. In de 5e minuut schoot H. Wansink tegen de kruising van paal en lat. Dezelfde speler kwam nog twee keer vrij voor het doel van Haarle, maar door goed werk van de doel man van Haarle werden doelpunten voorkomen. Tien minuten voor rust kwam het toch tot een doelpunt, door dat H. Deiik een toegekende straf schop fraai inknalde (0-1). Na rust waren de rollen omgedraaid Dan was Haarle oppermachtig. Dit re sulteerde na 10 minuten in de gelijk maker (1-1). Nog geen 5 minuten later stond het al (1-2) voor Haai le. Daarna zakte Holten helemaal weg en wist Haarle de score nog te ver hogen tot 1-4. ATC 9 - Holten 8 2-2 Ook in deze wedstrijd kwamen de rood-zwarten goed voor de dag. In de beginfase hadden de Henge- loërs de grootste moeite om de Hol ler aanvallers in bedwang te hou- j den. Dit leidde wel eens tot unfaire acties. De goed leidende scheidsrech ter moest dan ook 2 keer naar de penaltystip wijzen. Podt en Brum- mel kenden geen pardon, 0-2. Bij een snelle tegenaanval ontstond er een misverstand in de Holter-ach- terhoede, wat 1-2 betekende. Na de thee zagen we een gelijk op gaande strijd op een moeilijk te be spelen veld. Aan weerszijden ont stonden hachelijke situaties voor het doel. Ongeveer 10 min. voor tijd was het de A.T.C.-aanvoerder, die de bal uit een hoekschop keihard in schoot 2-2. Zondag de uitwedstrijd tegen koploper Luctor 9. Spelend zoals de laatste wedstrijden zit er misschien een gelijkspel in. Holten 5 - Hector 7 3-1 In een aantrekkelijk duel, met goed opgezette aanvallen heeft Holten 5 wederom Hector 7 gewonnen. Holten 5 begon sterk, de aanvallen volgden elkaar in 'n zeer hoog tem po op. Een vijftal opgelegde scorings kansen werden onbenut gelaten. Juist in deze periode profiteerde Hector van een verdedigingsfout (0-1). Nog voor rust zorgde Holten echter voor 1-1, Na de rust hetzelfde spelbeeld, Hol ten drong sterk aan en reeds na 19 minuten was het 2-1, door een eigen doelpunt der Hector-verdediging. Hiermede was de strijd beslist, want Hector wist zich geen kansen te schep pen. Halverwege de 2e speelhelft werd de stand nog naar 3-1 getild, wat ook de eindstand betekende. Holten 5 is reeds begonnen aan de winterstop, maar de spieren wor den soepel gehouden op de wekelijkse dinsdagavond-training zodat we straks met frises moed aan de tweede competitiehelft beginnen. KV 3 - Holten 4 1-14 De Rijssense geel-zwarten maken momenteel moeilijke tijden door. Ook het derde elftal deelde in deze malaise. In het veld waren de Hol tenaren zoveel beter dat een monster zege het resultaat werd. De eerste helft werd mede door enkele slordige momentjes in de Holtense defensie afgesloten met een 6-3 voorsprong. In de tweede helft werden de Rijs senaren nog sterker onder druk ge zet en toen de goed leidende scheids rechter het einde blies van deze spor tieve. maar eenzijdige wedstrijd, was de einlstand 4-14 bereikt. tijd moeten worden afgebroken. De actie van de jongelui is nodig, omdat „De Schure" druk bezig is over te huizen en omdat, er in de boerderij veel meer ruimte aanwezig is dan in de oude schuur. De nieuwe „Schure"' zal op dezelfde wijze weer worden ingericht, naar de jongelui hopen met veel oude, maar nog bruik bare, spulletjes van de Holtense in gezetenen. De jongeren zullen bij hen aanbellen, zodat men niet zelf met meubels hoeft te sjouwen. Het is be kend, dat veel mensen niet weten, waar zij met hun oude spullen heen moeten. Dit is hun kans. een voorzitter en ten hoogste vijf le den (in casu de vijf fractievooi'zit- ters-cq eenling in ;de raad). B. en W. Elk jaar bereiken de Nederland- sche Vereeniging tot Bescherming van Dieren uit alle delen van het land klachten, dat kleine dieren als bijv. pluimvee en konijnen, op vaak af schuwelijke wijze worden gedood. Haar zijn gevallen bekend, dat ko nijnen levend gevild en ook dat kip pen levend werden geplukt. Er zijn in ons land verschillende abbatoirs, waar men voor zeer ge ringe prijs de dieren kan laten slach ten, het vlees wordt dan ook nog door deskundigen gekeurd. Men kan zich voor het slachten van dieren ook tot bona-fide poeliers wenden. Dierenbescherming wijst er voorts op, dat o.m. het ophangen van konij nen en het levend plukken van kip pee n dergelijke voor de wet straf baar is en dat hiertegen door politie en de over het gehele land versprei de inspecteurs der vereniging zal wor den opgetreden. Houdt bij de jaarwisseling ook Uw dieren in huis: maar al te dikwijls worden ze door het vuurwerk in pa niek gebracht of lopen zij ernstig let sel op. Een van de aantrekkelijkste auto wegen door de bondsrepubliek Duits land is onlangs geopend voor het ver keer, Tussen Dortmund èn Giessen bevindt zich thans een traject van 178 km. door een voor automobilis ten boeiend gebied. Met deze nieuwe autobaan is de '„Sauerlandlinie" vol tooid. Minister Leber (Verkeerswe zen) heeft bij dje opening van het nieuwe traject e|en rede gehouden en daarbij deze „autoweg" een „schoon heidskoningin" genoemd. tegenwoordiging in de hoofdklasse is de winst die Kalfsterman 1 be haalde op Haarlerberg 1 uit Haarle. Tot nu toe heeft de ploeg van Jal- ving c.s. nog steeds de laatste plaats ingenomen, maar deze week kon men de rode lantaarn overdra gen aan VIOS uit Rijssen. Het merkwaardige feit bij deze wed strijd deed zich voor dat alle spelers van Kalfsterman tot de vereiste 125 caramboles kwamen, maar de te genstanders van H. Jalving en A. Nijenhuis kwamen ook- tot 125 ca ramboles, zodat twee partij«n gelijk eindigden. De spelers Jalving, M. Kalfster man, H. Brands en A. Nijenhuis had den respectievelijk 31-24-23 en 55 beurten nodig voor de 125 carambo les. Doordat Jansen 1 in de eerste klasse in Nij verdal bij Oudelaar 1 niet verder kwam dan een 4-4 geijk- spel, bleef men ook na deze wed- strijdweek op de zesde plaats staan. De winstpunten voor Jansen wer den binnen gehaald door F. G. Brink en G. v.d. Berg die hun partij van 100 caramboles in respectievelijk 31 en 39 beurten wisten te beëindigen. In de tweede klasse slaagde Kalf sterman 2 erin haar voorsprong van 1 punt op Roelofs 1 uit Nijverdal - .ter verdedigen. Dcze^eek mogsten de jopgens van W.ègst.apèl op bezoek bij Roelofs in Nijverdal, en de 4-4 eindstand .isuit gangspunt voor dit Holtense viertal. Tot winst voor Kalfsterman kwamen G. Wegstapel en Theo Poppé die bei den hun partij van 75 caramboles in 26 beurten uit maakten. Het tweede viertal van Jansen moest een plaats prijsgeven op de ranglijst doordat het uit met 6-2 verloor bij H.B.S 2 in Hellendoorn. De enige die wel tot winst kwam was G. v.d. Berg (75-22). In de derde klasse had het tweede viertal van Het Anker vorige week enige plaatsen verspeeld op de rang lijst, maar deze week kwam men ge weldig terug, en via een 8-0 zege op het sterke tweede viertal van Ten Berge uit Enter staat men nu weer als tweede geklaseerd, met een ach terstand van 3 matchpunten op kop loper VIOS 2 uit Rijssen. Het waren deze week de spelers J. A. G. Ool bekkink, J. Markvoort, J. Deijk en M. ter Stal die voor deze kostbare overwinning zorgden, door hun" par tij van 75 caramboles uit te maken in respectievelijk 29-27-42 en 29 beur ten. Het derde viertal van Jansen zakte van 7e naar de 8e plaats, om dat men in Hellendoorn bij de Tonne 2 met 5-3 klop kreeg. Voor de drie winstpunten van Jansen zorgden G. Arfman en H. Menkorst, die in 45 en 35 beurten tot een totaal van 75 caramboles kwamen. Het derde vier tal van Kalfsterman maakte een goe de beurt door De Ster 3 in eigen huis een 7-1 nederlaag toe te brengen, en klom hierdoor van de 8e naar de 6e plaats. Het waren J. Kalfsterman (75-22); J. v.d. Berg (75-24); G. A, Brands (75-36) en A. Stukker (75-52) die voor dit prachtige resultaat zorgden. In de vierde klasse, waarin Holten alleen vertegenwoordigd is door Kalfsterman 4. doen de jongens van H. Bekkernens tot op heden zeer goed. Deze week speelde men met 4-4 ge lijk in de thuiswedstrijd tegen het sterke tweede viertal van O.B.K. uit Nijverdal. Het waren H. Bekkernens en G. J. Baan die het eerst de finish van 60 caramboles bereikten in res pectievelijk 26 en 44 beurten. Voorlopig ligfen de viertallen van de eerste tot en met de vierde klasse In de nacht van woensdag op donderdag is in Holten op drie plaatsen ingebroken. In de In dustriestraat verschaften inbre kers zich door het inslaan van een ruit toegang tot de kantoren van het N.V. Constructiebedrijf en Machinefabriek „Universal". Er werd een sigarendoos met pl.m. f 200,- meegenomen en verder werden de bureaus open gebroken, zonder dat daaruit verder iets vermist wordt. Op het industrieterrein werd 'n be zoek gebracht aan de bouwmateria- lenhandel van de N.V. A. H. Jalink en Zn aan de Waagweg waar men zich eveneens door het inslaan van 'n ruit toegang verschafte tot het kan toor en magazijn. Hier wordt plm. vijftig gulden aan kleingeld vermist. Bij het binnen dringen is een stellage met siertegels omgevallen, waardoor een groot aantal tegels beschadigd werd. In de Slachtproducteiïhandel van de heer J. J. Godeschalk aan de Spoorstraat is men eerst door het in slaan van een ruit in de kantine ge komen en vervolgens door een ruit te vernielen in het kantoor. Hier wordt zover kan worden nagegaan niets vermist en heeft men de zaak niet overhoop gehaald. Het was de inbre ker of inbrekers kennelijk alleen om geld te doen. Op welk tijdstip 'de in braken hebben plaats gehad heeft men nog niet vast kunnen stellen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Uit het gewelddadig karakter - het inslaan van ruiten - zou men kunnen afleiden, dal hier andere lieden aan het werk geweest zijn dan bij vorige inbraken, waar de bedrijven op het industrieterrein ongeveer een abonne ment op hebben. De Coöp. Aan- en Verkoopvereni ging ,Trio' G.A. (Holten-Ryssen-Wier- den) heeft goede resultaten geboekt over het afgelopen boekjaar. Na voldoende afschrijving op de gebou wen, installaties en voertuigen i teert een netto-overschot van ruim f 235.000.. Dit bleek in de maandag avond onder voorzitterschap van de heer G. J. Rietberg uit Holten in ho tel Gijsbers te Rijssen gehouden jaar vergadering, waarin door de direc teuren de heren B. H. Kwast te Wier den en G. J. E. Baerends te Hol ten verslag werd uitgebracht. Door omstandigheden enigszins aan de late kant, werden in deze verga dering de jaarstukken, balans en re sultatenrekening over 1970 behandeld en goedgekeurdm De vergadering mocht zicij in degoede belangstelling van de zijde der leden verheugen. Omzetstijging Aan het jaarverslag ontlenen wij, dat de omzet van voederartikëlen steeg met ruim 6 pet. tot 21.580.000 kg. (v.j. 20.337.000 kg), terwijl de totale geldomzet steeg met ll'/s pet. vergeleken met het vorige boekjaar. De rundveevoeders bedroegen 25.8 pet. van de mengvoederomzet (1969-25 pet) met een gewicht van 5.348.000 kg. Geconstateerd wordt, dat de meel-om- zet is verminderd en dat de rundvee brok een flinke stijging te zien geeft. Voorts blijkt, dat de veehouders ten aanzien van het soort rundveevoeder - -i drie weken stil, maar voor Kalfster man 1 en Het Anker 1 draait de com petitie normaal d~~ STANDEN Hoofdklasse: 1. M.K.V. 1 40-67; 2. Ten Berge 1 40-57; 3. K.O.T. 1 40-52; 4. De Tonne 1 36-46; 5. Bolscher 1 36-43; 6. Het Anker 36-42; 7. Vloed- graven 1 32-32; 8 N.B.C. 1 32-28; 9. Spekhorst 35-24; 10. Dreyerink 1 36- 24; 11. Kalfsterman 1 36-20; 12 VIOS 1 36-19; 13. Haarlerberg 36-18. Eerste klasse. 1. De Budde 1 40-56; 2 MKV 40-51; 3 Te Ster 1 40-50; 4. V.O.G. 1 40-47; 5. N.B.C. 2 40-45; 6. Jansen 1 40-43; 7 H.B.C. 1 40-42; 8 Lierinck 1 40-39; 9. Oudelaar 1 40- 34; 10 De Poppe 1 40-32; 11. Bol scher 2 40-24; 12 K.O.T. 2 40-17. Tweede klasse. 1. Kalfsterman 2 40- 53; 2. Roelofs 1 40-52; 3. Spekhorst 2 40-49; 4. Koedijk 1 40-45; 5 H.B.C. 2 40-43; 6 O.B.K. 1 40-42; 7 De Ster 2 40-41; 8 De Sport 1 40-39; 9 N.B. C. 3 40-32; 10 Jansen 2 40-32; 11 De Budde 2 40-28; 12 V.O.G. 2 40-24. Derde klasse. 1. VIOS 2 40-56; 2. Het Anker 2 40-53; 3 De Tonne 2 40-53; 4. Lierinck 2 40-48; 5. Ten Berge 2 40-43; 6. Kalfsterman 3 40-39; 7 Haar lerberg 2 40-38; 8 Jansen 3 40-35; 9 Dreyerink 2 4033; 10 M.K.V. 3 40- 30; 11 K.O.T. 3 40-26; 12 De Ster 3 40-26. Vierde klasse. 1. Vloedgraven 2 40-60 2. Oudelaar 2 40-59; 3 Braamhaar 1 40-56; 4 O.B.K. 2 40-52; 5. Kalfster man 4 40-44; 6. Spekhorst 3 40-43; 7 Lierinck 3 40-39; 8 De Sport 2 40- 37; 9 MKV 4 40-36; 10 De Poppe 2 40-26; 11 De Tonne 3 40-16; 12 Dreye rink 3 40-12. HOLTEN Het spel, de verwer ping van krentenbrood en speculaas, dat voor de tweede wereldoorlog, in de tijd voor Sinterklaas uit commer ciële overwegingen bedreven werd in de dorpsbakkcrijen o.a. door met rin gen of met een houten balletje op een bord hoge ogen te gooien, heeft in de loop der jaren een geheel ander karakter gekregen. Tegenwoordig is het vaak voor verenigingen, ook na het St. Nicolaasfcest, een gelegenheid om de kas wat te versterken of een instelling of gebouw wat uit de geld zorgen le helpen. Het verwerpen is ook niet meer beperkt gebleven tot krentenbrood en speculaas- Vooral haantjes en wild zijn in trek geko men. En er wordt menig gok ge waagd om in hel bezit van dergelij ke begeerlijke eetwaren te komen. Zo organiseert b.v. de C.J.V. „De Vriendenschaar" op vrijdag 17 de cember een grote verwerping in het gebouw Irene ter versterking van de kas. Taarten, krentenbrood, haantjes en wijn staan op het programma. In Espelo organiseert een groep jonge lui op dezelfde avond in het gebouw „Het Trefpunt" een grote verwerping ten bate van dit gebouw. Hier staan ook tal van aantrekkelijke producten ter beschikking van hen die een gok je willen wagen. In Holten begint de attractie om 20.00 uur, in Espelo om 19.30 uur. Een heel ander spel is hel potsloten door de biljartclubs op het groene la ken. Onlangs was het de biljartvere niging „Jansen", die een dergelijke avond met zeer aantrekkelijke prijzen organiseerde. Vrijdag 17 december is het de biljartclub Kalfsterman, die naast potstoten, een avondje sjoelen en balgooien organiseert om prachti ge wild- en vleesprijzen zoals de aan kondiging luidt. Daar begint men om 19.30 uur. Het zijn avonden, die de bezoekers niet alleen, die mooie prij zen kunnen opleveren, maar die ook met veel vreugde en spanning ge paard gaan en waar iedere deelne mer intensief bij betrokken is. Het „commerciële" spel is verdwenen, maar hel is omgevormd in de, wat men zou kunnen noemen, de „Chari tatieve" sfeer. steeds meer overgaan naar de min der eiwitrijke en meer energierijke voeders. De vereenvoudiging van het assortiment rundveevoeders is de af gelopen tijd doorgevoerd eri het blijkt, dat deze assortimentsbeperking voor de veehouders maar ook voor de pro ductie in het bedrijf gemakkelijker is en kostenbesparend werkt. De om zet nam toe met 9.7 pet. Integratie De varkensvoeders maken voor 49.2 pet. deel uit van de mengvoeder- omzet (1969-50.3 pet) met een ge wicht van 10.228.000 kg. De omzet steeg met 4'/s pet. Na verschillende varkenshouders geruime tijd deelne men in de integratieregelingen blijkt, dat men hiermee op de goede weg is. Deze vorm van samenwerking be vordert sterk de kwaliteitsverbete ring en de gezondheidstoestand van de varkensstapel, terwijl een en an der ook een regelmatige produktie en afzet bevordert. De directie is van mening dat integratieregelingen voor meer varkenshouders perspectieven biedt. De pluimveevoeders maken 25 pet. van de mengvoederomzet uit (1969-24.2 pet) met een totaal gewicht van 5.190.000 kg, en een omzetvermeerde- ring van 8 pet. De veelal lage op- brengstprijezn van comsumptie-eieren staan belangrijke uitbreidingen in de ze sector in de weg. Alle pluimvee houders die legkippen houden van enige omvang in het werkgebied der vereniging, werken met de z.g. Sa- meico-integratieregeling. Deden zij dat niet dan zouden sommigen onge twijfeld zijn opgehouden met kippen- houden. W Bulk «sa» In 1920 werd..ongeveer de,helft.,varvr de totale eigen mengvoederproductie in bulk afgeleverd. Dit percentage is in het huidige boekjaar verder ver hoogd. Deze werkwijze bespaart op de boerenbedrijven alsook bij de pro ductie en expeditie arbeidskosten. De omzet van meststoffen handhaaf de zich op het normale peil t.w, 4.959.000 kg. De omzet van vaste brandstoffen onderging een daling nl. 989.000 kg. tegen 1.347.000 kg in het vorige boekjaar Daarentegen steeg de afname van vloeibare brand stoffen t.w. 1.372.000 L. (v.j. 1.256.000 L). Ook de omzet van zaai- en poot- goed 85.000 kg (77.000 kg) en van ruwvoeders t.w. 693.000 kg (535.000 kg) nam flink toe. De personeelsbezetting is ondanks de verhoogde omzet niet uitgebreid. De voortdurende kostenstijgingen in de laatste jaren baren bestuur, com missarissen en directie voortdurend zorgen, zodat waakzaamheid op dit punt continu geboden blyft. Contanten Het bestuursvoorstel om de leden over hun afname van voedcrartikelen en meststoffen in 1970 2 pet. in con tanten terug te betalen, werd door de vergadering gunstig ontvangen. Bij de bestuurs- en commissaris- senverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursleden, de heren VV. Boode te Wierden, D. J. Brons- voort te Holten, J. A. Heijmerink te Wierden en de commissarissen de heren J. W. Wesseldyk te Rijssen en G. Smeijers te Wierden met bijna al gemene stemmen herkozen. Het was inmiddels vrij laat geworden toen voorzitter Rietberg na de afdoening van enkele huishoudelijke aangelegen heden de in deen prettige sfeer ge houden jaarvergadering sloot. Het presidium van de Internatio nal Road Transport Union (IRU), waarvan voor Nederland de KNVTO, de NOB WEGTRANSPORT en de EVO lid zijn, heeft aan 81 Neder landse beroepschauffeurs het IRU- erediploma met gouden speld toege kend. Hiervan zijn 46 vrachtautochau- feurs en 35 buschauffeurs. Onder hen zijn niet minder dan 14 chauffeurs van de Overijsselse Autobusdienst „O.A D." N.V. Het zijn de heren J. W. Goorman, C. Heinstman, W. Kre kel. J. Lammefs J. G Morsink, J. Mulder. G. Niekolaas, E. Muller, M. Rozendom, H .1 Schutte. H. W. Sie- gerink. II. Stegoman, H. J. Vincent en A J. Westerik.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 8