ZWARTE PIET STAL SHOW OP KOLSCHOOL Holtense koeien over het Overijsselse gemiddelde remmen prak Meester Brouwer s over vroegere tijden „School met de Bijbel" Resultaten deelboekhouding rundveehouderij Lezing over veeverbetering Sint Nicolaasactie winkeliers goed geslaagd Afdeling Holten NVV gaat zilveren jubileum vieren Statutenwijziging afd. Holten Ned. Roode Kruis Periode mei 1970-mei 1971 W- Holten speelde gelijk tegen Reutum Gevonden voorwerpen Schietwedstrijd INGEZONDEN Serviceflat „De Molenbelt" Een aangepaste kerkdienst SINTERKLAASFEEST -,-r «fiews SS Kleurendia's over de E-d Holten zondag tegen de Tukkers Uitreiking Landstemer penningen Vrydag 10 december iOTl 3 Vrijdag 3 december half negen werd Sinter klaas hartelijk verwelkomd in het door de vierde klas prachtig versierde overblijflokaal van de Kol-basisschool. Zwarte Piet was echter niet aanwezig, maar gelukkig werd hij door enkele kinderen gesigna leerd: racend op een echte racefiets om de school heen en later zelfs op het dak van de school, waarop hij onder grote hilariteit enkele snelle ronden maakte. Sint en Piet bezochten vervolgens de klassen 1, 2 en 3 en daarna de Kol-kleut er school. De kinde ren die in de toekomst de Kol-kleuterschool en basisschool gaan bezoeken, kregen tenslotte een cadeautje aangeboden. 's Middags bezochten de klassen 4, 5 en 6 de schouwburg in Deventer. In verschillende plaatsen in onze omgeving, o.a. Bathmen, Den Ham, Hardenberg en Holten zijn het afge lopen jaar z.g. deelboekhoudingen voor de rundveehouderij bijgehouden om op die manier een beter inzicht te krijgen van de kosten en opbreng sten van dit bedrijfsonderdeel. On geveer 65 bedrijven hebben hieraan deelgenomen. Dit in samenwerking met het consulentschap voor rundveehouderij, welke ook de re sultaten heeft samengevat. Welke belangrijke conclusies kunnen we hieruit trekken? 1. Bij de meeste bedrijven is de op pervlakte grond nog een beper kende factor, zodat het resultaat per ha grasland plus voederge wassen zo hoog mogelijk moet zijn. Om een zo hoog mogelijk resultaat per ha te bereiken, is een zware veebezetting per ha noodzakelijk, zoals hieronder blijkt. Totaal opbrengst - voerkosten per ha bij variatie van de veebezet ting: a. bij minder dan 1,5 m.k. per ha f 2613,14 bedrijven. b. bij 1,5 - 1,7 m.k. per ha f 2893,13 bedrijven. c. bij 1,7 - 2 m.k. per ha f 3153.26 bedrijven. d. bij meer dan m.k. per ha f 3521.12 bedrijven. Als voerkosten is alle aangekochte krachtvoer, gebruikte melkpro- drukten en aangekocht ruwvoer gerekend. 2. Een hoge melkproduktie per koe per jaar is bijzonder belangrijk. Onderstaand staatje toont dit dui delijk aan. Totaal opbrengst - voerkosten per ha bij variatie van de melkpro duktie per koe: (Resp. melkproduktie, per koe, per ha grl. 4- v.gew., aantal bedrij ven) a. minder dan 4000 liter f 1674, f 2614,8 bedrijven. b. 4000-4500 liter f 1793,—, f 3001,— 20 bedrijven. c. 4500-5000 liter f 1804,—, f 3128,— 29 bedrijven. d. meer dan 5000 liter f 1840,—, f 3448,6 bedrijven. Voor een hoge melkproduktie is de erfelijke aanleg belangrijk, maar de bedrijfsomstandigheden spelen vaak een veel grotere rol. Een goede voederwinning. Vol doende en prima ruwvoer spaart in de winter veel krachtvoer. In de weideperiode steeds beschik ken over voldoende en goed wei- degras stimuleert de melkproduk tie sterk. too* Zondag speelde Holten tegen Reu tum, welke ploeg vierde van boven stond. Het was een sportieve wed strijd. Halverwege de eerste helft scoorde Reutum een doelpunt dat door de goed leidende scheidsrechter terecht werd afgekeurd. Ook de Hol- tense aanval stond niet stil. Spakman loste voor de rust een effectvol schot op doel, waarbij de keeper de bal niet klemvast kreeg en de bal net naast ging. Een boogbal van Knapen kwam tegen de lat. Voor de rust werd niet gescoord. Het viel op dat de achterhoedes de voorhoedes de baas waren, de keepers kregen weinig ge vaarlijk werk. Ook na rust werden geen doelpunten gemaakt. Het was een gelijk opgaande strijd en beide ploegen waren tevreden met het behaalde puntje. Uitslagen en standen in 4B zijn als volgt: HoltenReutum 0-0 EnterDe Tukkers 1-3 NijverdalWilhelminaschool 1-1 langeveenNEO 1-2 La Premic-eHector 0-1 De Tukkers 11 6 5 a 17 19-5 Hector 11 7 2 2 16 18-6 NEO 11 5 4 2 14 21-14 Reutum 11 5 3 3 13 15-11 Langeveen 12 4 3 5 11 13-16 La Première 11 3 3 5 9 12-13 Vilhelm.school 11 2 5 4 9 12-20 lollen 11 2 5 4 9 9-16 !ni«t 11 3 3 5 9 9-18 *ood Zwart 9 3 0 6 6 14-15 •erdal 9 3 3 6 5 10-18 Op een juiste wijze toegepast zijn redelijke hoeveelheden krachtvoer veelal goed rendabel te maken. Het vakmanschap bij dit geheel is veelèl doorslaggevend. Omstandigheden als slechte ver kaveling zijn vaak een extra han dicap. Benut de mogelijkheden van onderlinge kavelruil zoveel moge lijk, vooral nu er een regeling is, waarbij het Rijk de kosten van ruiling, o.a. notariskosten enz. voor haar rekening neemt. 3. De uitkomsten van deze bedrijven leert ons verder, dat het aanhou- den van veel jongvee het,resultaat, per ha nadelig .beïnvloèdt. (Resp. aantal stuks jongvee, opbr. voerkosten per ha, aantal bedrijf ven): a. meer dan 10 st. jongvee per 10 m.k. f 2851,—, 25 bedrijven. b. minder dan 10 st. jongvee per 10 m.k. f 3150,38 bedrijven. 4. De bedrijven met meer dan 2 melkkoeien per ha grasland voedergewassen gebruikten gem. 350 kg N per ha grasland. Nadere inlichtingen omtrent ontwik kelingen in de rundveehouderij kan de bedrijfsvoorlichter u verstrekken. Gevonden voorwerpen: paar voet balschoenen; rode poes met wit bef je; ,,Ervo" damesfiets; gouden da meshorloge; zwarte „Gazelle" da mesfiets; blauwe paraplu; bruine da- mesportemonnaie met inhoud. Verloren voorwerpen: dames trouw ring; een .betaalchque; stoffen porte- monnaie met inhoud; groene hand schoenen met witte strepen; dames horloge; damesfiets met versnelling; c-amesfiets; autoplaid; sleutel aan ring; 'n betaalcheque; stoffen porte- ne jongensportemonnaie; rode da- mesportemonnaie met inhoud; zwarte portemonnaie met inhoud: een gram mofoonplaat met Holtense liedjes. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijd werden de volgende ^resulr taten behaald: Groep A: 1. B. Brinkman 126; 2. G. J. Schuppert 1220; 3. G. Jansen 103 punten. Groep B1. H. Paalman 120: 2. A. Paalman 115; 3. G. Koopman 115; 4. J. van Asselt 112; 5. J. Jansen 111; 6. D. Jansen 109; 7. B. J. Oplaat 109; 8. J. A. Aanstoot 106 punten. Groep C: 1. J. Bouwhuis 99; 2. J. Sluiter 97; 3. A. Bieleman 93; 4. H. J. Bekkernens 89; 5. G. J. Aaftink 68 punten. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Van alle stations in Nederland is dat van Holten verreweg het fraaist gelegen! Vanaf de perrons is het ge zicht op ons dorp lang niet onaardig, maar kijk nu eens de andere kant uit! Het uitzicht over de Holterenk is ongeëvenaard en is iedere dag van het jaar opnieuw een genieting. Diezelfde indruk ondergaat ook steeds weer de wandelaar over de Beuken laan. Neem dat beeld goed in U op, voet en treinganger! De kans is groot dat dit prachtige panorama binnenkort wordt verminkt door een zogeheten Molenbeltflat. Niet lang geleden kon den wij in de krant een tekening van dit gevaarte bewonderen. Wat die prent natuurlijk niet weergaf was de afschuwelijke indruk, die U zult krij gen wanneer U vanuit de Enk west- waards kijkt. Stelt U zich voor: dat kolossale, opdringerige en neerdruk kende bouwsel daar in de hoogte! Of zal dit geval soms óók „zorgvuldig in de natuur worden ingepast"?? Het sportveldje en de schilderachtige be groeiing daaromheen zullen wel moe ten verdwijnen en plaatsmaken voor de onvermijdelijke autoparkeertoe- standen. Een van de merkwaardigste kanten van deze droevige zaak vind ik ook de beweegredenen, die tot deze dorps uitbreiding leidden. Een zwakke po ging tot rechtvaardiging lag in de uit spraak: want de Molenbelt is toch maar 'n puinhoop". Een andere mo tivering die mij ter ore kwam was zelfs zo dolzinnig, dat ik deze zonder voorafgaande verificatie hier niet eens wil bekend maken. Wel vraag ik mij af: Hoevele (of hoeweinige) Holten- se woningzoekenden zullen bij deze flat belang hebben? Ja. ik vraag mij ernstig af: Wie. o wie is hier eigen lijk de belanghebbende? Holtenaren! Ook U hebt natuurlijk de plaatjes gezien van „Holten zo als het was", en vastgesteld welke enorme veranderingen zich in de loop van vijftig of zestig jaar hebben vol trokken. Maar vooral over de laatste vijf of zes jaar is het ontwikkelings tempo adembenemend, en ik verze ker Uals de uitbreidingsijver en na- tuursloperij zich in deze mate blii- ven voortzetten is het beeld van vijf jaar geleden onherkenbaar, vergele ken met dat van de situatie zoals die misschien over vijf jaar zal zijn. Is het so vreemd, dat dit gemeen tebestuur mij op het punt van natuur- en dorpsschoonbehoud bar weinig ver trouwen inboezemt'? En hoe is Uw eigen mening in dit opzicht? Aan Uw verontrusting zou U, bijvoorbeeld, uit drukking kunnen geven tegenover het raadslid, aan wie U bij de raadsver kiezingen Uw stem gegeven hebt. Onverschilligheid is hier rampza lig! H. Post. De afdelingen van de OLM, CBTB en de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting organiseerden dinsdagavond samen in zaal Vos man een voorlichtingsavond over de rundveehouderij. De bijeen komst waarvoor een behoorlijke belangstelling bestond - plm. 50 a 60 personen - werd voorgezeten door de heer A. van den Brink van de bedrijfsvoorlichting. De consulent voor de rundveehouderij in Overijssel, Ir. C. P. van Rossum uit Zwolle hield een inleiding over het onderwerp „Veeverbetering en moderne bedrijfsvoering." Spreker begon zijn betoog met de stelling, dat iedere rund veehouder aan fokkerij doet en dat men bij de fokkerij niet al leen aan de topfokkerij moet denken. De koeien worden nl. gemiddeld niet ouder dan vijf jaar. Elke vier jaar is er een andere veestapel. Gemiddeld wordt elk jaar een kwart van het aantal melkkoeien vervan gen. Ir. Van Rossum toonde vervolgens met cijfers de ontwikkeling op de rundveehouderij aan en hij deed dit met name met de volgende cijfers van Holten: Aantal bedrijven met minder dan 10 melkkoeien 1959-363, 1971-126. Van 10 20 melkkoeien 1959-147. 1971-192. Van 20-30 melkkoeien 1959 6 1971 60. Van 30 of meer melkkoeien 1959-1, 1971 10. Een ontwikkeling, die sterk gaat in de richting van meer melkkoeien per bedrijf gepaard gaande met een re gelmatige daling van het aantal be drijven. Spreker noemde als voor naamste doelstelling waar de fokke rij zich momenteel op dient te rich ten: le een hoge melkgift, 2e een verbetering van de uiervorm, 3e het beenwerk der koeien en 4e aanleg voor vleesproductie. Een hoge melk gift is voor de rendabiliteit van het rundveebedrijf bijzonder belangrijk. Aan de hand van L.E.I.-boekhoudge- gevens toonde de heer Van Rossum aan, dat ondanks wat hogere voerkos ten bij hogere productie toch het sal do per koe hoger is naarmate de melkproductie hoger is. De gemiddel de productie van de ko 'en in Hol ten ligt ongeveer gelijk bij geheel Overijssel: Holten 1951-55-3980 kg. 1966-70 4380 kg. Overijssel 1951-55 3960 kg, 1966-70 4360 kg. Bij de bespreking van de uiervorm was de heer Van Rossum van me ning. dat nog teveel doorgezakte ui ers voorkomen en teveel met lange spenen. Dit alles bevordert de kans op speenbetrappen zeer sterk. Op het beenwerk dient steeds ster ker gelet te wordën, omdat het in de moderne bedrijfsvoering steeds meer voorkomt, dat de koeien grotere af standen lopen. Men denke aan mel ken op stal, doorloopmelkwagen of doorloopmelkstal. De aanleg voor vleesproductie noem de spreker ook belangrijk. Alleen de omzet plus aanwas van het vee maakt plm. 20 procent van de opbrengst per koe uit. Een goede bespiering en een goede maat ziin zeer belangrijk, hoe wel spreker waarschuwde voor over drijving in die richting. Na de pauze werd druk gebruik ge maakt van de gelegenheid om vra gen te stellen. Hierbij kwamen voor al nog aan de orde de mogelijkheden van centrale kalveropfok. De waar de van het gebruik van de standaard- koeproductie bij de melkcontrole. Dit gegeven werd wel de thermometer van de melkproductie genoemd, waar men in een keer van kan af lezen of de melkproductie goed is of dat er fouten in de bedrijfsvoering zijn gemaakt. Ook het gebruik van stieren kwam nog uitvoerig aan de orde. Ir. Van Rossum noemde het econo misch van groot belang dat zoveel mogelijk gebruik gemaakt wordt van stieren met een tekende goede ver erving. De jonge stieren moeten ook voldoende kans krijgen om voor de toekomst weer voldoende gegevens te verkrijgen. Hierbij kwam ook nog naar voren, dat het bijzonder gewenst zou zyn in het belang van alle boe gen, dat degenen die lid van de .nelkcontrolevereniging zijn ook lid worden van de fokvereniging. De kos ten zijn gering. Men krijgt dan meer en snellere gegevens van de jonge K.I.-stieren. Aan het eind van de avond dankte de voorzitter de heer Van Rossum namens allen en overhandigde hem een blijk van waardering. Men meldt ons: Uitgaande van de Gereformeerde Kerk te Wierden, zal er op zondag 12 december, een aan gepaste (aan geestelijk gehandicapte kinderen) kerkdienst, gehouden wor den in de Gereformeerde Kerk, Pa rallelweg te Wierden. Aanvang 3.00 uur. Voorganger is ds. J. v. Wattum, Gereformeerd Predikant te Nuns- peet. Ouders met of zonder hun kin deren en verdere belangstellenden zijn van harte welkom. De commissie. Afd. Rijssen e.o. „Philadelphia". De afdeling Espèlo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen verga derde dinsdagavond in ,Het Trefpunt' Deze bijeenkomst stond geheel in het teken van „Holten zoals het vroeger ontstaan is en zoals het nu is." heer B. H. Brouwer, hoofd van de. o.l. Dorpsschool uit Holten, hield de aan wezige dames bezig met de verto ning van een serie dia's van pre-his- torische diersoorten, de mens en hun ontwikkeling. Hij vertelde hoe ze eerst leefden van hetgeen moeder natuur bood aan levensbehoeften. Het bleek op deze avond hoe de heer Brouwer Op de School met de Bijbel werd dit jaar het Sint Nicolaasfeest op een heel andere wijze gevierd dan voor gaande jaren. Om half 9 waren de kinderen by school waar ze direct klasgewijs naar het Verenigingsge bouw „Irene" gingen waar een feest programma wachtte. Het onderwijzend personeel van de school was nl. reeds enige weken bezjg geweest met het instuderen van 'n toneelstuk genaamd: „De schoen maker Ploef, de bange Boef". In de hoofdrollen speelden de heren Wiersma en Werner. De een als schoenmaker en de ander als zijn knechtje. Beiden waren te lui om te werken en besloten om „bandiet" te worden. Immers: je hoort nooit van een bandiet die schoenma ker of burgemeester is Toen het puntje bij paaltje kwam bleek dit echter niet zo gemakkelijk te zijn als het wel leek. Ondanks de ver momming werden ze bij hun eerste overval op de notaris welke rol werd vertolkt door de heer Knijff reeds direkt herkend. Toen de rijke freule mej. Kruithof verscheen en deze door de heldhaftige boeven zou worden aangevallen, bleek deze geenszins bang te zijn en werden de aanvallers tot grote vreugde van het jonge publiek met een paraplu links en rechts van het toneel geslagen. Aanvankelijk leek de derde bero vingspoging meer succes te "hebben. De rijk gewaande mej. Tierelier mej. Oort werd' beroofd, doch bleek al haar geld reeds te hebben opgemaakt. Ze bedacht een listig plannetje om met behulp van de boeven zelf een grote slag te slaan. Zelfs de dorpsveldwachter de heer van Engbxink wist ze, zonder dat deze er erg in had, aan haar boze plan te laten meewerken. Gelukkig werd alles ontdekt door 't schrandere dienstmeisje van de schoenmaker, Sandra gespeeld door mej. Bosch Zij ging aan de hele affaire meespelen en wist zo de ware boef, nl. mej. Tierelier te ont- maskren. Mej. Tierelier werd opge pakt en de schoenmaker en zijn knechtje besloten om toch maar weer aan het werk te gaan. Dc kinderen genoten geweldig van de dolkomische situaties die werden beleefd. Het gebeurt ook niet alle da gen dat. je meesters en juffrouws 11 uur lang in zo'n geestige rol op het toneel ziet. Het stuk was nog maar net uitof zwarte Piet verscheen in de zaal om te vertellen dat Sint Nicola as ver geefs bij de school was geweest. De kinderen van de eerste en tweede klassen gingen toen snel naar school terug. De Sint en Piet kwamen toen toch nog even in de zaal om de on derwijzers, onderwijzeressen en de schoolschoonmaaksters een pre sentje aan te bieden. Ook alle kinde ren kregen voor ze naar huis gingen een cadeautje. De kleinste kinderen kregen daarna nog bezoek van de Sint en zijn onafscheidelijke knecht, riet was nu de beurt aan deze kinde ren om hun beste beentje voor te zetten in het „acteren" voor de ho ge gast in hun zangstukjes, opzeg versjes en blokluitspel Sint Nicolaas vertrok om over twaalven naar d'e zieke kinderen om ook daar persoon lijk zijn geschenk te brengen. Al met al was het een zeer geslaagd fes- De dorpsveldioachter arres teerde de xoare boef, juffrouw Tierelier. Ploef de schoenmaker mees ter Wiersma) en Nando z'n knechtje (meester Werner) in trainingin verband met hun eerste overval op het kantoor van de notaris. zich inzet om naast zijn arbeid voor zijn school, alle gegevens te verza melen hoe en wat er geweest is voor dat ons dorp bestond en hoe er le ven en groei is ontstaan. Hij bleek niet alleen een groot aantal dia's te hebben gemaakt over bovengenoem de onderwerpen maar daarbij ook een gezellig praatje te kunnen houden. De heer Brouwer had dan ook de vol ledige aandacht van de dames Voordat de heer Brouwer aan het woord kwam werden enige huishou delijke zaken behandeld o.a. de me dedeling. dat er een cursus van drie lessen start met als onderwerp „Wat is goede voeding" en wel op woens dag 17 februari 's middags 1.30 uur en de daarop volgende twee woens dagen. Men kan zich voor deze cur sus nog opgeven. Voort deelde de presidente mevr. G. Slijkhuis-Dikkers mee, dat kerst- wijding nu op maandag, 20 decem ber zal zijn en niet op 21 december zoals eerder werd medegedeed. Ook werd de leden bekend gemaakt, dat de penningmeesteresse van de afde ling mevr. D. Koopman-Boode. die enige tijd in het ziekenhuis werd ver pleegd. weer thuis is, en dat haar namens de afdeling een fruitbak was toegestuurd. Aan het slot van de bijeenkomst heeft de voorzitster dank gebracht aan de heer Brouwer en aan alle le den voor hun opkomst. Maandagavond had in Amicitia de laatste aanwijzing plaats van de waardebonnen uitgegeven door de Holtense Handelsvereniging in ver band met de Sint Nicolaasactie '71. De voorzitter, de heer W. ten Berge, verklaarde dat de winkelweek bij zonder goed geslaagd was, zodat men een belangrijk bedrag aan prijzen op deze laatste avond beschikbaar kon stellen. Hij had meer deelname van de kinderen aan de teken- en kleur- wedstryd verwacht, maar dat niet meer kinderen hebben meegedaan vond misschien zyn oorzaak in het feit, dat de kinderen op de kleuter scholen al lang voor Sinterklaas met de voorbereidingen voor dit kinder feest bezig zijn. De o.l. Dorpsschool alhier bezit een diatheek, waarin vele beelden over 't verleden worden bewaard, betreffen de het dorp - buurtschappen. Toen de E-8 werkzaamheden begon nen heeft de heer Brouwer van meet af aan allerlei situaties en handelin gen in en langs de E-8 route vastge legd in kleuren. Niet alleen het door graven van de Beuseberg bij boer derij Preuter, het bouwen van via ducten en bruggen, het slaan van be kistingen, het vervoeren van zand en asfalt, het storten van betonfunde- ringen, het g-tven van sloten, maar ook de natuurtaferelen, die zich voor deden. Het nest van een waterhoen tje, een prachtige kattestaart aan de oever van de oude Schipbeek, her kauwende koeien, een merrie met haar veulen, prachtige regengrotten en waterfiguren, en nog veel meer. Deze dia's zijn schooleigendom. Ze worden woensdagavond vertoond aan belangstellenden. Zie advertentie in dit blad. In de onder voorzitterschap van de heer W. G. Tijhof woensdagavond in café Kalfsterman gehouden verga dering van de afdeling Holten van het NVV (de vroegere NVV-bestuur- dersbond) zijn de plannen vastgesteld voor de viering van het 25-jarig be staan van de Holtense afdeling. Het zilveren jubileum valt op 20 januari 1972. Dit feit zal herdacht worden op zaterdag 22 januari a.s. 's Middags zal er een receptie gehouden worden in hotel Vosman en 's avonds een feestavond in Amicitia. In afwijking van de jaarlijkse feestavond met een toneelvoorstelling zal een cabaretge zelschap optreden. Het wordt een bont programma onder de titel „De Lachraket". Gezien de kosten rekent men op een goede en leuke avond. Deze is alleen toegankelijk voor de leden van de bij het NVV aangeslo ten vakbonden. Voor de verloting worden geen prij zen gevraagd bij de middenstanders, maar deze zullen gekocht worden. Hiervoor werden aangewezen de he ren W. G. Tijhof, H. Haarman en G. Linde. Voor de verkoop van de loten bij de ingang van de zaal werden aangewezen de heren H. Koopman, W. Eshuis en W. Denekamp. De bejaarden- en kindermiddag wil men houden in 1972 in plaats van aan het einde van dit jaar, aange zien de onkosten vrij hoog zijn en de afdeling in verband met de jubileum- herdenking niet te best bij kas is. Enkele vakbondsafdelingen hebben een bijdrage of een garantie toege zegd. Op verzoek van de jongerensecre- taris, de heer Kloosterman, die door het NVV is aangewezen met als standplaats Almelo, werd er bij de afdelingen op aangedrongen de na men van leden jonger dan 25 jaar door te geven aan het bestuur van het NVV afdeling Holten. Het was een goede vergadering met een redelijke opkomst. De ABOP was met kennisgeving afwezig. De Speculaaspop, waarvan het ge wicht geraden moest worden, woog 7 kilogram en 905 gram. Dit gewicht werd op lij gram benaderd door de heer W. Jansen, B 124, die dan ook de le prijs van f 100,won. De an dere winnaars waren: 2 H. J. Ebrecht Hbk 81 f 75,3 G. W. Schooien, Kerkhofsweg 12 f 50,—; 4 G. T. Jan sen, Larenseweg 33 f 25,5 t/m 9 J. G- Nijland, Gaardenstraat 15, G. M. Bannink, Kolweg 62, H. .1. Aaf tink, Oranjestraat 17, G. H. Rensen, Dijkerhoek 24 en H. Arends, Chur- chillstraat 95, ieder f 10.Deze prij zen zijn inmiddels in de vorm van waardebonnen aan de winnaars ver stuurd. De hoogste schatting bedroeg 39 kg en 150 gram en de laagste een half kilo en 250 gram. Wat de keuring van de tekeningen betreft deelde de voorzitter mede, dat tdq^ej.is geschied door een jury onder "deskundige leiding' van de tekenaar Kees Stoop. Daarvoor werden naar de leef- tijds categoriën de volgende prij zen toegekend: le prijs, waardebon van f 12,50: Erik Jansen, B 68a; Gerrit Bekker nens Hbk 66; Anne Marie van Bus sel, Kozakkenstraat 44 en Rik Jan Slotman, Oranjestraat 75. 2e prijs, waardebon van f 7,50: Herman Dengerink, Erlecom; Arnold Nijenhuis, Kolweg 26; Marian Haver slag, Dijkerhoek 21 en Seino Hoekjen, Kolweg 66a. 3e prijs, waardebon van f 5, Lammert van Oorspronk, Lettele; Jan Vrugteveen, Schoutenstraat 4; Ingrid Slotman, Oranjestraat 75 en Peter Koetsier, Schoolstraat 11. De prijzen kunnen worden afge haald bij de Fa. J. van Bruggen en Zn, Kerkstraat 10. Voorzitter Ten Berge heeft ten slotte nog dank gebracht aan HMV en de politie. Hij kon nog niet zeggen of er het volgend jaar weer een zelfde ac tie gehouden zal worden of dat men wat anders zal organiseren. De rood-zwarten zullen het zondag moeilijk krijgen tegen de Tukkers, maar zij hebben hun zelfvertrouwen wat terug gekregen, daarom durven we een overwinning te voorspellen, want juist de uitwedstrijden zijn bij Holten het beste. Holten zal trachten de koplopers te verslaan. Daarom, a"e hens aan dek. Niemand blijve zondagmiddag thuis. Het vertrek is bepaald op 13.15 uur va-of de Smidsbelt. Zolang de plaats het toelaat kunnen de supporters met de spelersbus mee. De selectie bestaat uit: B. Breu- kink, J. Spakman, W. Dikkers, G. Paalman, G. Brands, A. Reijlink, W. Reijlink, G. Markvoort, B. Knapen, S. Meinsma. Joh. Veneklaas, G. Soer, J. Jansen, W. Schooien en G. Ban nink. Op woensdag 1 december jl. hield de afdeling Holten van het Neder landse Rode Kruis een ledenvergade- ring onder voorzitterschap van dokter dr. C. H. Rietdijk. Deze ledenverga dering was belegd, omdat het Hoofd bestuur een statutenwijziging had voorgesteld. Na de opening der ver gadering door de voorzitter en het lezen der notulen door de secretares se, werden de betreffende wijzigin gen in statuten en huishoudelijk re glement behandeld. Aangezien de goedkeuring op een wijziging formeel slechts gegeven kan worden, indien éénderde deel der leden aanwezig is en er deze avond maar één lid gehoor had geven aan de oproep in de krant, werd een kwartier na beëin digen der vergadering een buitenge wone ledenvergadering geopend, waarin de wijzigingen werden goed gekeurd. Als sluitstuk van de avond waren 22 donors uitgenodigd, die reeds 5 maal bloed gegeven hadden voor hun medemens, om hiervoor de Landstei- ner penning met bijbehorende oor konde in ontvangst te komèn nemen. Na een korte toespraak van de voorzitter, waarin hij de donors nog maals dank bracht, reikte ffij de pen ningen uit aan: mevr D. Aanstoot-Reterink en de he ren J. Arfman, G. H. Beldman J Beltman, H. J. G. Brinks, F. J Haan, J. A. Kers, J. Kolkman, H. Oonk, F. Pasop. T. Schuppert, G Stam. J. Ulfman, G. van Zon en H. J. ten Wolthuis. Enkele donors wa ren verhinderd en kregen de penning met oorkonde thuisgebracht. Dit wa ren: A. A.Eggink, A. Koetsier en H. Koetsier, mevr.. H. Landeweerd- Stam, J. Spijker, H, J. Zwiers en P. VieL

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3