■ar Kalfsterman II leidt in de tweede klasse Overzicht en resultaten jeugd S.V. „Holten'5 Spannende verwacht van S.V. Holten kon het in Delden niet bolwerken wedstrijden voor jeugd „Holten55 Blauw Wit 2 verloor Uitslagen en resultaten lagere senioren elftallen S.Y. Holten Volkers Muziek in Nijverdal opent vrijdag nieuw pand BEZWAREN TEGEN HET ONDERWIJSBELEID Arbeidsreserve stijgt nu ook in gewest Deventer Biljartbond „Ons Genoegen HOLTEN ONTVANGT ENTER EN WINT Schutters gevraagd V oetbalprogramma Vrydag 19 november 1971 WIE ZOET IS KRIJGT LEKKERS Nevenstaande foto's tonen de gezellige drukte tijdens de intocht van de goedheiligman vorig jaar. Vanaf het dak van een schoolgebouw sprak Sint de bevolking toe en bleef Piet maar strooien. Almelo III Holten II 2-4 Holten 2 heeft toch nog vrij gemak kelijk kunnen winnen van het hoog- geklasseerde Almelo 3. Al van het begin af vielen de Holtenaren sterk aan, hetgeen al gauw resulteerde in de openingstreffer. De Almelose stop per kreeg de bal verkeerd op het been, waardoor de bal buiten bereik van de keeper tegen de lat beland- 1 de en S. Meinsma die goed meegeko men was onhoudbaar inschoot (0-1). Het werd' zelfs 0-2 door W. Nijenhuis die vanuit een vrije trap met een prachtig effectvol schot onhoudbaar scoorde. Even later kwam Almelo op 1-2 toen de Holtense doelman een hoge bal losliet en de ingeschoten bal niet meer bereikbaar was voor ver dediger Janssen. Dezelfde Janssen bracht de stand op 1-3 toen hij vanuit de verdediging oprukte en alleen voor voor de Almelose doelverdediger ver scheen. Almelo kwam toch nog op 3-2 voor de rust. Na de rust was het echter Holten wat domineerde en al gauw de stand op 2-4 bracht uit een prachtige boogbal van Kwintenberg. Hierna werd de strijd harder wat ten gevolge had dat twee Almelose spe lers 'n officiële waarschuwing oplie- pen en zelfs een speler van Almelo moest het veld verlaten. Holten hield het spel tactisch echter volkomen in eigen handen. Zodat er in de eindstand geen verandering meer kwam. Zondag a.s. de topper Holten 2-En- ter 2 10.00 uur. Stand kopgroep. Zweef 2 9-16 Holten 2 9-13, Enter 2 9-12. Almelo 3 9-11 de Tukkers 2 9-11. Holten III PH V 1-1 Opnieuw wist Holten 3 toch nog weei 1 puntje te bemachtigen. In het be gin van de wedstrijd leek het hier nog lang niet op, want P.H. was sterker en scoorde na 20 min. spe len 0-1 door een verdedigingsfout. Wat Holten ook probeerde, niks mocht er deze zondagmorgen lukken en met de rust was het dan ook noc steeds 0-1. Na rust weer een sterker P.H. maar nu schepte ook Holten zich kan sen en na 15 minuten spelen was het dan ook linksbuiten H. Biesters die 1-1 liet aantekenen. Toen iedereen op 2-1 zat te wachten liet Holten het afweten zodat het einde kwam met 1-1. Op de gezichten van de spelers kon men een lichte teleurstelling lezen, men kon zien, dat zij hadden gefaald. Jammer is hierbij dat spelers van onze lagere elftallen opmerkingen moeten maken die kant nog wal raken, men houde dit liever voor zich, want men dient hier de ver eniging niet mee! Zondag 21 november 1971 de top wedstrijd: S.O.S. 2-Holten 3 aanvang 10.30 uur. Het vertrek is om 9.30 uur vanaf Smidsbeld. Holten IV SOS IV 9-1 In een eenzijdige wedstrijd zorgde het vierde elftal voor de hoogste Hol tense doelpuntenproduktie van seniorenseizoen. Voor de thee konden de Hellendoor- ners de score nog tot 3-0 beperken, maar in de tweede helft werd er door de rood-zwarten nog scherper ge schoten. Toen de kruitdamp opgetrok ken was, had scheidsrechter Schutte tien keer naar het midden gewezen, waarvan in de slotfase een keer in 't voordeel van de gasten. Door deze zege en een serie gelijke spelen van de mede-koplopers zagen de Holte naren de achterstand op de Zweef 4 en Haarlese Boys 4 tot één punt en op Enter 5 tot twee punten ge reduceerd. Nijverdal IV Holten V 4-2 Op de vrijdagavond vol feest en ge zelligheid volgde voor Holten 5 zon dag een kleine teleurstelling. Met de gedachten bij een overwinning ver trok men naar Nijverdal. Dat het een nederlaag is geworden, kan men te rugvoeren op de enorme routine der gastheren. Reeds na 4 min. was het 1-0 na een Prima uitgevoerde Nijverdal-aanval. De eerste 20 minuten hield N'dal het initiatief, wat uiteindelijk resulteerde In 2-0. "Ja deze goal nam Holten 5 het left in handen, maar doelpunten ble ten uit. Wel scoorde N'dal nog voor fust door een eigen doelpunt Van M. loltus. Na de rust hetzelfde spelbeeld, tot dat S. Markvoort z'n plaats kwam opeisen. Na deze spelerswisseling „liep" hst. J. Stukker scoorde eerst 3-1 uit een strafschop, waarna S. Markvoort himself de stand naar 3-2 tilde. Met nog 15 min. te spelen werd een alles of niets offensief ingezet. Dat er niet gescoord werd dankte Nijver dal aan Vrouwe Fortuna, die hun goed gezind was. Dat tenslotte Nijverdal in ds laatste minuut nog, scoorde was voor de groen-zwarte veteranen plezierig, voor Holten was dit een feit voor de statistiek. Zondag a.s. SDOL 4-Holten 5, aan vang 10.30 uur, vertrek 9.45 uur. Vrouwen verplicht mee te nemen. SDOL IV Holten VII 3-0 In een matige wedstrijd kon Holten voor rust mst de wind mee een of fensief opbouwen. De Holtenaren sprongen echter veel te onbesuisd met de kansen om. Het bleef tot de rust dan ook bij 0-0. Na rust kon S.D.O.L. profiterend van de wind in de aanval gaan en dit resulteerde na een kwartier in een 1-0 voorsprong. Een kwartier voor het einde werd het 2-0. Terwijl alle Holten-spelers bleven staan voor een overtreding die werd begaan door S.D.O.L. liet de partijdige scheids- rechter doorspelen en de midvoor van S.D.O.L. kon gemakkelijk sco ren. 5 minuten voor het -einde wist S.D.O.L. de stand nog op 3-0 te bren gen uit een duidelijks buitenspelsi tuatie. Holten VIII Luctor IX 1-3 In deze matige wedstrijd heeft Hol- ten verdiend de overwinning aan de Almeloërs moeten laten. De super snelle midvoor der gasten was een onoplosbaar probleem voor onze ach terhoede. Dit leidde dan ook tot het eerste doelpunt van Luctor. Maar via een uitval werd de stand gelijk. Luc tor bleef echter aandringen. Bij een vrije trap op 20 meter van doel liet de Holter keeper de bal glippen. Rustand 1-2. In "de tweede helft hetzelfde beeld. De gasten kwamen flink oDzetten en een kogel van de linksbinnen trof doel, 1-3. Holten kreeg nog enkele kansen, maar Wansink miste jam merlijk en Wechstapel schoot tegen de paaal. Zondag de uitwedstrijd tegen Luctor 8. aanvang 11 uur. Enter zal het zondag in 't Sportdal niet gemakkelijk hebben. De Enter naren hebben 9 punten uit 9 wedstrij den en staan in de middenmoot van de ranglijst. Holten, dat tot nu toe wat ongelukkig gemanoevreerd heeft telt slechts 6 punten uit 9 wedstrijden. Maar wij hebben zo het vermoeden, dat zij zondag zullen trachten hun zelfvertrouwen te herwinnen en dan voorspellen wij een kleine overwin ning. Daartoe is het nodig, dat wij ons eerste elftal niet in de steek laten en de jongens een hart onder de riem steken, dat kan hun zelfvertrouwen slechts ten goede komen. Er zullen waarschijnlijk wat andere spelers in het veld komen. De selectie is als volgt samengesteld: B. Breukink, J. Jansen, J. Spakman, G. Paalman, G. Markvoort, G. Brands, S. Meir~ma, A. Reijlink, W. Reijlink, B. Knr»?n, G. Soer, Joh. Veneklaas, G. Bannink en G. Kwintenberg. Voor onze Holtense vertegenwoordi gers in de hoofdklasse was het niet zo'n gunstige week, want Het Anker 1 kreeg in Nijverdal met 6-2 klop van K.O.T. 1 en Kalfsterman kreeg op ei gen biljart een 8-0 nederlaag te in casseren van het sterke viertal van Ten Berge 1 uit Enter. Het was S. Markvoort van Het Anker, die er voor zorgde dat tenminste nog twee puntjes mee terug naar Holten kon den worden genomen- Hij bereikte in zijn partij als eerste de finish van de 125 caramboles in 22 beurten. Zeer dicht bij een overwinning kwam ook nog A. Wennekes, maar in de 21e beurt maakte zijn tegenstander de partij uit, en moest hy met 118 caramboles genoegen nemen. Het eer ste viertal van Kalfsterman kreeg weinig kans tegen ten Berge 1, al kwam A. Nijenhuis zeer dicht by een overwinning- Hij scoorde in 36 beur ten 123 caramboles, en bleef dus op 2 caramboles steken van zyn partij zege. Het Anker staat nu als 6e en Kalfsterman. 1 als 13e geklasseerd. Overige uitslagen in de Hoofdklasse Bolscher 1-Spekhorst 1 6-2; N.B.C. 1- V.I.O.S. 1 6-2; Haarlerberg 1-De Ton ne 1 0-8; M-K.V. 1-Vlocdgravcn 1 8-0. In de eerste klasse moest Jansen heel wat terrein prijsgeven, want door de 6-2 nederlaag die men in Nijver dal kreeg te incasseren bij De Pop- pe 1 moest men van de derde naar de zesde plaats verhuizen. Het was alleen G. v.d. Berg die zijn partij van 100 caramboles in winst wist om te zetten en wel in 44 beurten. Zeer dicht bij een zege kwamen bovendien Schuppert en G. Brink, maar beiden bleven op respectievelijk 97 en 93 ca ramboles staan. Overige uitslagen in de eerste klasse: De Budde l-.NB.C. 2 6-2; H.B.C. 1-M.K.V. 2 6-2; Lierinck 1-Bolscher 2 8-0; V.O.G. 1-K.O.T. 8-0 en De Ster 1-Oudelaar 1 6-2. In de tweede klasse kon Kalfsterman 2 haar koppositie verbeteren, want zelf won het met 8-0 bij N.B.C. 3 in Nijverdal, terwijl hun naaste concu- rent De Ster 2 uit Hellendoorn met een 4-4 gelijkspelgenoeegen moest nemen bij O.B.K. 1 in Nijverdal. De winst voor Kalfsterman 2 werd bin nen gehaald door G. Wegstapel, Theo Poppe, B. Klein en G. J. Scholten die hun partij van 75 caramboles uit maakten in respectievelijk 22, 27, 42 en 27 beurten. Het tweede viertal van Jansen kon zich op de 9e plaats hand haven, dankzij een 4-4 gelijkspel te gen Koedijk 1 uit Rijssen. Het waren H. van Brussel en A. Bijma die voor winst zorgden in respectievelijk 34 en 46 beurten. Overige uitslagen in de tweede klasse: De Sport 2-De Budde 2 4-4; Spekhorst 2-Roelofs 1 4-4; H. B.C. 2-V.O.G. 2 8-0;; O.B.K. i-De Ster 2 4-4. Door een 8-0 overwinning op K.O.T. 3 uit Nijverdal klom het Tweede vier tal van Het Anker van de vijfde naar de derde plaats in de derde klasse. De 8-0 overwinning kwam als volgt tot stand: J. A. G. Oolbekkink 75 ca- ramb. in 22 beurten; J. Markvoort (75-31); J. Deijk (75-56) en M. Stal (75-40). Door overwinning van N. ter Veen in 32 E. D. Veneklaas in G. Arfman in 31 en H. Menkhorst in 51 beurten slaagde JAnsen 3 erin erin om M.K.V. 3 Raalte op eigen biljart een 8-0 nederlaag toe te brengen. Bij ten Berge -2'* in Enter verloor Kalfsterman 3 met' 6-2, hoewel een gelijk spel wel tot de mogelijkheden had behoort. Het was J. v.d Berg die in zijn partij tot winst kwam door de 75 caramboles in 28 beurten uit te maken. Ook had er winst in ge zeten voor J. Arfman, maar hij bleef staan op 70 caramboles. Overige uit slagen in de derde klasse: V.I.O.S. 2-Dreyerink 2 4-4; De Ster 3-Lierinck 2 2-6; De Tonne 2-Haarlerberg 2 6-2. Door een 6-2 zege in haar thuiswed- klom Kalfsterman 4 weer twee plaat sen op de ranglijst. Het waren H. Bekkernens, G. Baan en H. Stukker die hun partij van 60 caramboles als eerste beëindigden in respectievelijk 33, 37 en 62 beurten. Overige uitslagen in de vierde klas se: Vloedgraven 2-De Tonne 3 6-2; Oudelaar 2-De Poppe 2 6-2, O.B.K. 2- Spekhorst 3 4-4; Braamhaar 1-M.K.V. 6-2; Lierinck 3-Dreyerink 3 8-0. Plaatsingen van onze Holtense vere nigingen na 7 wedstrijdweken. Hoofdklasse: 1 M.K.V. 1 (Raalte) 28-46. 6 Het Anker 1. 24-26. 13 Kalfsterman 1 24-8. Eerste klasse. 1 M.K.V. 2 (Raalte) 28-41. 6 Jansen 1 28-29. Tweede klasse. 1 Kalfsterman 2 28-39. 9 Jansen 2 28-26. Derde klasse. 1 Lierinck 2 (Haarle) 28-38 3 Het Anker 2 28-37. 6 Jansen 3 28-30. 8. Kalfsterman 3 28-22. Vierde klasse: 1 Braamhaar 1 (Enter) 28-41. 6 Kalfsterman 4 28-32. In 1937 heeft de heer Relnierus Volkers aan de Jon- cheerelaan 2 In Nijverdal het orgel van zijn vader verkocht. En voor dat geld een nieuw orgel aangeschaft, Deze niet bepaald schokkende gebeur tenis in de nog nauwelijks van een crisis bekomen Nederlandse economie vormde de grondslag voor wat nu „Volkers Muziek" is. In de zaak van de nu 60 jaar oude heer Volkers bij vele Holtenaren niet onbekend zijn z'n beide zoons inmiddels op genomen: Jan Volkers heeft de com merciële leiding, Ben behartigt de technische kant. In 1961 werd een to tale verbouwing gerealiseerd in het pand aan de Joncheerlaan 2. Dit blijft een onderdeel van Volkers mu ziek want het wordt geheel als orgel studio ingericht. De verkoop vindt vanaf eind deze week plaats in het pand aan de Gro testraat 194, waar tot voor kort de Coöperatie was gevestigd. Daarmee breekt een nieuw stadium aan voor een bedrijf, dat de laatste tien jaar razend snel is gegroeid, dat een gro te klantenkring heeft in eigen ge meente maar daarnaast speciaal op het gebied van orgels zijn vleugels veel verder heeft uitgeslag_-n. De verkoopruimte in het pand aan de Grotestraat bedraagt straks 200 m2. Vrijdag 19 november vindt de her opening plaats. Een feestelijk gebeu ren. Want in de opening van het A.s. zaterdag spelen de meeste ju nior- en pupillenelftallen zeer belang rijke wedstrijden, welke in de meeste gevallen dan ook van groot belang zijn voor de klassering in de diverse groepen. Al ontvangt koploper La Première Al en gezien de stijgende vorm van het Holtense A elftal kan dit 'n heel mooie wedstrijd worden. Wij geven de thuisclub zeer zeker een kans op gelijkspel en indien de jongens hun kopje" er bij houden z'/sn ze vast niet kansloos. BI speelt uit tegen Voorwaarts BI moet in staat worden geacht, het dit Rood Zwart behaalde door Holten met 3-0 te kloppen een wat geflateer- de, maar niettemin zeer verdiende overwinning. De Holtenaren hebben legio kansen gehad om daar iets te genover te stellen, maar zij wisten, van zelfs zeer opgelegd kansen door gebrek aan routine niet te profiteren. Met de sterke wind in de rug was de thuisclub veel in de aanval, waar door zij met hoge ballen voor het doel van de gasten dikwijls verwar ring stichtte in de defensie der Hol tenaren. Tweemaal over moest Ger- rit Markvoort staande op de doellijn redding brengen als doelman Breu kink gepasseerd was. Aan de andei-e kant kreeg Wim Reijlink tweemaal over alleen voor de Deldense doelman staande, prachtige kansen om zijn club de leiding te geven maar door te lang treuzelen gingen ook deze kansen verloren. In de 22ste minuut klapte de buitenspelval van de Holte naren in elkaar doordat een der ver- deidgers bleef staan en uit de daar op volgende doorbraak werd de eers te treffer geboren (1-0). In de tweede helft de wind was inmiddels wat gaan liggen en er viel een plensbui trachtte Holten de gelijkmaker te forceren. Klaas Broersma, die de plaats van Wim I Reijlink had ingenomen schoot nu voor open doel naast. Rood Zwart beheerste gaandeweg het middenveld en kreeg daardoor meer overwicht in welke periode Spoolder een scherp voor het doel geschoten bal in touwen joeg (2-0). Holten zette daarna alles op de aanval, waardoor de dekking werd verwaarloosd, waarvan de Deldena- ren dankbaar profiteerden door in de laatste minuten hun voorsprong te vergroten (3-0). Met deze stand kwam ook het einde. De uitslagen en standen in 4B zijn ils volgt: XEOWilhelminaschool 0-0 LangeveenDe Tukkers 0-2 NijverdalRcutum 1-2 Rood ZwartHolten 3-0 EnterHector 2-1 Hector 9 6 2 1 14 17-4 De Tukkers 9 4 5 0 13 15-4 NEO 9 4 3 2 11 19-13 Reutum 9 4 2 3 10 13-11 Langeveen 10 4 2 4 10 12-14 Enter 9 3 3 3 9 8-13 a Première 9 3 2 4 8 12-12 7ilh. school 9 2 3 4 7 11-19 lood Zwart 8 3 0 5 6 14-14 Holten 9 14 4 6 7-16 Nijverdal 8 1 2 4 ft-rz jaar niet zo sterke elftal der gasthe ren te verslaan. Zij zijn weer een plaatsje gestegen, zodat zij goede hoop hebben dat zij zich tot het uiterste zullen geven. B2 speelt de plaatselijke „derby" tegen het onge slagen Blauw Wit BI en de thuisclub kan op 'n warme ontvangst rekenen. Indien Holten de zaak in evenwicht weet te houden is dit al een mooie prestatie. Naar wij hebben vernomen komen de bezoekers met een „geheim wapen" in het veld en zij zijn zeer benieuwd, hoe het resultaat van deze wedstrijd zal worden. Cl krijgt Haarlese Boys Cl op be zoek en heeft de beste kansen voor 'n kleine overwinning. Gezien de stand in de competitie zijn de Holtenaren verplicht deze wedstrijd in hun voor deel te beslissen, doch veel zal afhan gen van de schotvaardigheid der voorhoede. De jongens van C2 gaan een bijzon der zware wedstrijd tegemoet, n.l. uit tegen Excelsior C2, één der gegadig den voor de bovenste plaats. De vori ge keer werd thuis met liefst 7-0 ver loren, zodat wij hen ook dit ke-er niet veel goeds durven te voorspellen. Dl gaat bij haar grote „broer" He racles Dl op bezoek en spelend, zoals zij de afgelopen weken hebben ge daan, geven wij onze spelers een goe de kans op beide punten. D2 krijgt ook al een koploper thuis, n.l.Spc. Rijssen Dl en de thuiswed strijd werd destijds dik verloren (7-1). Aangezien dit elftal ook zaterdag al niet zo' beste wedstrijd heeft gespeeld vrezen wij het ergste. Alle pupillen-teams spelen thuis tegen Excelsior-elftallen, waarbij vooral die van El het meest belangrijke is. Sla gen onze jongens er in deze wedstrijd in winst om te zetten (en wie durft er te beweren, dat zij dit niet kun nen!), dan komen zij op een gedeelde eerste plaats terecht. E2 speelt tegen Excelsior E3, welke ploeg nog steeds ongeslagen is en wij geven ook dit keer de bezoekers de beste kansen op ie volle winst. E3 heeft tegen Excel sior E5 nog wel een mogelijkheid om de halve winst thuis te houden: wij tippen dus een gelijkspel. E4 tenslot te, speelt ook al tegen een koploper, t.w. Excelsior E7 en wij hopen dat zij ar in zullen slagen hen de eerste ne derlaag toe te brengen. Of hen dit zal 'ukken is een tweede. Mie pupillen worden verzocht a.s. za terdag in hun trainingsjack op 't veld te komen, o>"''at de tegenpartij ook in een rood ;rt moet spelen. Niet vergeten a.u.b. 1 Het A elftal behaalde j.l. zaterdag een grote 5-1 zege op het bezoekende Oranje Nassau A uit Almelo, een on gekende weelde voor dit elftal. De jongens speelden een goede wedstrijd en wisten van de geboden kansen ge bruik te maken. Na 7 minuten spelen was het reeds 2-0, door een prachtig doelpunt van Tonny Haan en een „ba- keken" balletje van rechtsbuiten Jür- gen Mol. De spelers van Holten wis ten niet wat hen overkwam en namen het spel volledig in handen. Door een vrije trap buiten het strafschopgebied te benutten, waarbij de Holtense goalie niet geheel vrij uitging, ver kleinden de bezoekers de achterstand tot 2-1. De ruststand brak aan met 3-1 voor Holten, waarbij de maker van het 3e doelpunt, Evert Mol, de keeper passeerde met een boogballetje in de verste hoek. Na rust bleef Holten in het veld domineren en door twee har de schuivers van Herman Kalfster man werd de ruime 5-1 zege -een feit. Zo spelend zullen de jongens het in deze competitie nog ver schoppen. BI deed wat van hen verwacht werd en behaalde een royale 4-1 zege op onder aan staande Den Ham BI. De zege is geen ogenblik in gevaar geweest en deze wedstrijd was 'n goede gelegen heid om zich volledig in het spel uit te leven. B2 deed prima werk en klop te het thuis toch heus niet zo zwak spelende Excelsior B4 met liefst 5-0 en nestelde zich hiermede steevast op de 3e plaats". Het zal a.s. zaterdag wel niet zo gemakkelijk gaan, want dan spelen zij tegen de lijstaanvoerder, doch dat er gescoord kan worden, is j.l. zaterdag echt wel bewezen. Hou den zo! Cl verloor onverdiend met 1-0 van Enter Cl, waarbij de thuis-flui- tende" scheidsrechter de meest idiote beslissingen nam en het spel heel erg heeft beïnvloed. Er zijn gelukkig geen nare dingen gebeurd doch dat het spelen onder dergelijke leiding niet erg prettig is, laat zich begrijpen. Enfin, niet langer getreurd en een volgende keer beter. Dl behaalde een keurige 4-1 zege op Rietvogels Dl. Tot de rust wilde het bij de Holtenaren niet erg vlotten en kwamen zij met 1-0 acht er te staan. Na rust werd er uit een ander vaatje getapt en werd de achterhoede van Rietvogels onder druk gezet en uit de hierdoor ontstane gaten werd door Holten dankbaar geprofiteerd. Ook 't tempo werd steeds opgevoerd en de zege was volkomen verdiend. In de Holtense ploeg speelde André van den Mark een solide partij en hij wist,, door steeds op tijd in te grijpen, het spel goed te verplaatsen. D2 leed een zeer verrassende en teleurstellende 3-1 nederlaag tegen hekkesluiter Hec tor D2. Het was de eerste zege van Hector en het wilde bij de Holtense jongens niet erg vlotten. Pupillen El hebben een lastige klip omzeild en behaalden tegen het thuis nog ongeslagen Enter Vooruit El een verdiende 2-0 zege. Voor de rust wer den de diverse aanvallen opgezet, doch het juiste schot ontbrak. Direct na de pauze gelukte het Jan Egberts, welke deze middag een voortreffelijke partij voetbal speelde, het vijandelij ke doel te doorboren (1-0). Holten rook de winst en met een afstands schot bracht Anton Bolink zijn ploeg in „veilige" haven. Een veel sterker zijnde E2 gelukte het niet om RKSV El te kloppen en speelde met 1-1 ge lijk. door doelpunten van de kleine Deijk (ook één in eigen doel). De kee per van RKSV stak in grote vorm en wist de vaak onmogelijkste ballen te houden. E4 won de derby tegen Blauw Wit E3 verdiend met 2-0. De jongens speelden een uitgekookte partij voet bal en door goals van Dinant Paal man en Erik Knapen beslisten zij de wedstrijd. Door deze fraaie zege werd de 2e plaats behouden. pand aan de Grotestraat tekent zich de groei af. Een groei die temeer opzienbarend is daar destijds tijdens de opkomst van de tv werd gedacht dat de tijd van een orgel in huis achter de rug zou zijn. Het tegendeel blijkt het ge val. Opmerkelijke bijkomstigheid bij dit alles is dat het vrijdag op de dag af tien jaar geleden is dat de her opening van het pand aan de Jon cheerlaan plaats vond na ook al een intensieve uitbreiding en vernieuwing. ASSORTIMENT. Volkers Muziek houdt trouwens niet alleen het oog gericht op de verkoop van orgels, etc. Integendeel. De op zet van dit bedrijf is een muzikaal centrum te creëren. Het assortiment bestaat uit orgels, muziekinstrumen ten, muziekboeken, grammofoonpla ten, hi-fi stereo apparatuur, televisie en radio. Het geheel wordt begeleid door een eigen servicedienst, voor or gels zelfs door geheel Nederland. Het pand aan de Grotestraat vormt een wezenlijke bijdrage in het aan zien van deze winkelstraat en is een felicitatie waard aan het adres van deze vooruitstrevende ondernemers, die zoals reeds eerder werd beschre ven, met muziek door het leven gaan. Zaterdag: Holten alLa Premiere al 2.45 uur (Sportdal); Voorwaarts bi Holten bl 2.30 uur; Blauw Wit bl— Holten b2 2.45 uur; Holten cl—Haarl. Boys cl 1.30 u. (Sportdal); Excelsior c2Holten c2 1.30 uur; Heracles dl— Holten dl 1.30 uur; Holten d2—Sp. Rijssen dl 2.30 uur (Rijssenseweg) Holten elExcelsior el 1.00 uur (Rijs senseweg); Holten e2—Excelsior e3 10.00 uur (Rijssenseweg); Holten e3 Excelsior e5 11.00 uur (Rijssenseweg) Holten e4Excelsior e7 10.00 uur (Rijssenseweg). Zondag Holten 1—Enter 1 2.30 uur; Holten 2—Enter 2 10.00 uur (Sport dal); SOS 2Holten 3 10.30 uur; PIol- ten 4—Omhoog 3 11.45 uur (Rijssen seweg); SDOL 4—Holten 5 10.30 uur; Holten 7—Wierden 4 10.00 uur (Rijs senseweg); Haarl. Boys 6—Holten 6 10.30 uur; Luctor 8—Holten 8 11.00 uur. Men schrijft ons: Wat gebeurt er of gebeurt er niet in het onderwijs? Waarom zijn er zoveel mensen bang dat de kwaliteit van het onderwijs aangetast zal worden? De begroting van onderwijs is september bekend geworden en geble ken is dat het onderwijs hiervan maar weinig te verwachten heeft. Wat zijn precies de grieven van de onderwijsmensen Er wordt in de begroting maar een heel minimale poging gedaan om in het kleuteronderwijs klassen kleiner te maken. In het basisonderwijs worden de klassen helemaal niet kleiner. De schoolhoofden worden bij het verrichten van allerlei taken niet extra geassisteerd, zodat hier nogal eens overbelasting optreedt. In het voortgezet c derwijs worden door een maatregel van de minister minder lesuren gegeven. In het lager en middelbaar be roepsonderwijs worden de klassen groter gemaakt. Voor kinderen die nog leerplichtig zijn moet schoolgeld betaald gaan worden. Voor andere kinderen moet waar schijnlijk meer schoolgeld betaald worden. Het vormingswerk wordt door de maatregelen van de regering ern stig getroffen. De begeleiding van het onderwijs wordt niet zo op poten gezet, dat er een verbetering van het onder wijs uit volgt. De regering heeft niet aangekon digd dat men een plan voor ver betering en organisatie van het onderwijs, een zgn. beleidsplan wil gaan maken. En vooral hebben de mensen in Het onderwijs nergens in de be groting kunnen vinden welke ga rantie de minister van onderwijs geeft dat de kwaliteit van het on derwijs niet aangetast wordt. Maatregelen die het onderwijs schaden en de democratisering van het onderwijs afremmen word-en op zuiver financieële gronden genomen. Niets is be- fcend^Qver de gevolgen. Dit is een onverantwoord beleid, dat dan ook niet aanvaard wordt. Ve le samenwerkende organisaties op het gebied van het onderwijs hebben de handen ineen geslagen voor een mas sale protestdemonstratie op 29 no vember in de Irenehal in Utrecht. Dit onderwijsprotest '71 zal de rege ring duidelijk maken dat een derge lijk onderwijsbeleid niet genomen wordt. Ook vanuit Holten zal men deelne men aan het onderwijsp-otest. Welke organisaties doen mee aan onderwijsprotest '71? 2 vakcentrales (N.V.V. en C.N.V.), de Algemene Nederlandse Onderwijl zers Federatie, het Nederlands Ver bond (de samenwerkende organisa ties in het beroepsonderwijs), het MAVO-verband, de Raad van Lera ren bij het v.w.o. en a.v.o., de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs, de organisaties van werkende jongeren, de organisaties van het vormingswerk en nog vele anderen. De geregistreerde mannelykc beidsreserve, die in het gewest De venter en onder andere in het west Hengelo, in vergelyking met an dere rayons in de provincie Overijs sel, altijd aan de lage kant is ge weest, begint nu ook een aanmerke lijke styging te vertonen. Zij is in ok tober met 65 tot 413 gestegen. Dit betekent een toename van 1.4 tot 1.7 procent van de afhankelijke mannelij ke beroepsbevolking. Eind oktober 1970 stonden 233 mannen als werk loos geregistreerd. De styging van de werkloosheid heeft zich vooral voor gedaan in de aan 't seizoen onderhe vige beroepsgroepen, als bouwnUver- De Blauw Witte reserves hebben de uitwedstrijd tegen Excelsior op de Rijssense Koerbelt met 4-0 verloren. In het veld waren de Blauw Witten wel tegen de gasthe- ren opgewassen maar benutten van de vele goede kansen was er helaas niet bij. Met de rust stond Excelsior met 2-0 voor. Na de thee zette Bl. Wit alles op alles voor een beter resul taat. Er werd hard gewerkt maar om succes te beiken moet er samen spel en samenwerking zijn en daar mankeerde het totaal aan. Men was veel te veel uit op het behalen van een persoonlijk succesje. Doelman Dijkstra die bij de doelpunten in jerste helft niet vrij uit ging ver richtte in de 2e driekwartier goed werk. De beide treffers waren on houdbaar. De junioren Bl hadden 3DOL BI (Luttenberg) op bezoek. Ze wonnen met 2-0 maar makkelijk ging het niet.Richard Beldman opende 1e score en Jan Verveda zorgde met 'en hard schot van zeker 20 meter oor de volle winst. Blauw Wit Cl ad in Wierden geen schijn van kans ^gen Wierden Cl. De Wierdense jon- elui wonnen met 7-0 en dit was hun egende overwinning. Blauw Wit Dl erloor thuis met het kleinst moge- jke verschil (2-1) van Vesos Dl Hellendoorn) dat momenteel de bo- enste plaats bezet. Verlies maar ich een zeer eervol resultaat. Cer- :t Stan zorgde voor het tegenpunt ie. De pupillen El speelden thuis te- :en Twenthe E2. Doelpuntjes maken vas voor beide partijen een te moei lijke opgave. Het bleef 0-0. Blauw Wit E2 kwam met de volle buit t«-l rug uit Goor waar met 2-0 werd ge wonnen van GFC E2. Teuntje Schup pert maakte beide doelpunten. De pupillen E3 kregen in eigen huis met 2-0 klop van Holten E4. PROGRAMA: Blauw Wit 1 maakt zaterdag de eerste competitie helft af met een uitwedstrijd tegen Sportclub Daarle 1 dat de afgelopen zaterdag verraste door Drienerlo 1 met 1-0 te verslaan. Het is voor Jaap Thalen en z'n jon gens de laatste kans om de eerste helft met een overwinning af te slui ten. Wil men van de hatelijk nul af 1an zal het in Daarle moeten gebeu ren. De wedstrijd begint om half 3. Blauw Wit 2 speelt thuis tegen Sport club Rijssen 6. We houden het op een kleine zege. Aanvang: half twaalf. Het derde speelt uit tegen Oranje Nassau 8 (Almelo). Een gelijkspel •ou een eervo' resultaat bc henen Aanvang: 10.00 uur. De Bl junioren Pelen thuis tegen Holten B2 dat af gelopen zaterdag op de Rijssense Toerbelt Excelsior B4 met niet min- ler dan 5-0 afstrafte. De Blauw Wit- e junioren behaalden tot nog toe al- ijd de volle winst maar of dit tegen Ie Rood-Zwarten zal lukken betwiife- 'en we. We verwachten een spannen- Ie wedstrijd met "te kenmerken van ^en plaatselijke derby. De wedstriid lie geleid zal worden door scheids- ■echter Arendsen begint om kwart oor drie. Het programma voor de junioren n pupiHen luidt als volgt: c Hauw Wit Cl-Vesos Cl 1.30 uur; Zxcelsmv D2-Blauw Wit Dl 11 Ti uur; Hector El-Blauw Wi'. El 1.50 uur; Blauw Wit E2-Hector E4 10.00 uur. heid, landbouw en horecabedrijven. Merkbaar is voorts 't selectievere aanname beleid van de bedrijven als gevolg van minder goed egvulde or- derportefeuiles. Dit blijkt eveneens uit de belangrijke daling van de openstaande vraag naar personeel. Deze vraag is in ok tober afgenomen van 703 naar 475, terwijl eind okt '70 922 vacatures ston den genoteerd. Opvallend is daarbij de afgenomen vraag naar administra tief personeel, die ruim 25 procent lager ligt dan eind oktober. Ook in de voor het'gewest Deven ter voor de werkgelegenheid belang rijke metaalsector is de behoefte aan personeel niet onbelangrijk afgeno men, terwijl met een verdergaan de daling van de werkgelegenheid re kening dient te worden gehouden. De vrouwelijke arbeidsreserve is slechts licht gestegen (114-127), ter wijl de vraag zelfs wat is toegeno men (200-221). Het gedetailleerde aanbod van mannen naar de gemeenten in het gewest is als volgt. Tussen haakjes de absolute en procentuele cijfers: Deventer 319 is 1.9 procent (262 is 1.5 procent), Bathmen 6 is 1.3 pet (4 is 0.9 pet.), Diepenveen 20 is 1.1 pet (11 is 0 6 procent). Holten 15 is 1.6 pet (13 is 1.4 pet.), Olst 16 is 0.8 pet (18 is 0.9 pet), Raalte 37 is 1.3 procent (40 is 1.5 pet.), 't rijk 57742 "s 2.0 procent (49096 is 1.7 pet.). Aanbod en vraag in enige belang- :jke beroepsgroepen voor het ge west Deventer- bouwvakarbeiders 29- 16, metaalbewerkers 46-212, textielar beiders 0-15, le'-ons- en genotmidde- onbereiders 5-89, kantoorpersoneel, '5-12, personeel in a'gemene dienst inclusief losse arbc7ters)) 366-22 ninder geschik'nn 122-0. overige be roepsgroepen 130-84. totaal mannen 1.3-475. waarvan tot en met 18 jaar 7-43, 19 jaar en ouder 376-432. Ter verge'-iik-ng nog enkele cijfers etreffende de geregistreerde ar beidsreserve (mannen) per ultimo ok- iber in de rayons van de arbeids bureaus in Overijssel Almelo 640 is 1.5 procent, Nijverdal 136 is 1.4 pet Deventer 413 is 1.7 procent, Emmel- oord 112 is 1.4 procent. Steenwijk 206 is 2.9 procent, Enschede 1138 is 2 8 orocent, Hardenberg 365 is 3.3 pro cent, Hengelo 473 is 1.7 procent, Kam pen 154 is 1.7 procent. Dronten 46" is 1.2 procent, ©Ider nal 341 is 3.6 pro cent en Zwolle 508 is 2.0 procent.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5