Sinterklaas komt naar Holten Overzicht gespeelde wedstrijden „Holten-jeugd" Holten heeft haar vorm nog niet gevonden Jansen I behaalde een knappe overwinning Uitslagen, resultaten lagere seniorenelftallen S.Y. Holten Zwemsuccessen padvinders W aardenborghgroep Blauw Wit weer onproduktief Turners en turnsters legden vaardigheidsproeven af Winkelweek-actie 20 en 27 november "Pro gnoses der jeugdelf tallen voor zaterdag Holten speelt zondag in Langeveen V oetbalprogramma BILJARTBOND ..ONS GENOEGEN Gevonden en verloren voorwerpen Theo Maats naar Arnhem Opstelling Bl. - Wit Stichtingsakte gepasseerd Schietwedstrijd Forumavond van de O.L.M. Openbare Kerkeraads- vergadering Herv. Gemeente Vrijdag 29 oktober 1971 3 Sails 'eren van iroorj bus 1 n gr i de tebbe sage )lst tegen :n bei bij e; 2e strale en doe Gooie halkh fgang treffe et wa r m secti De Holtense Handelsvereniging zal ter gelegenheid van St. Nicolaas weer een winkelweekactie organiseren. De periode dat winkelbtfnnen zullen wor den afgegeven loopt van dinsdag 23 november tot en met zaterdag 4 de cember. Men is afgestapt van de bui tenlandse reizen als hoofdprijzen. Er zullen op de winkelbonnen en deelne merskaarten weer waardebonnen wor den aangewezen, zoals dat, met uit zondering van het vorige jaar, reeds vele jaren het geval is geweest. De winkels zullen van 30 november t/m 3 december 's avonds tot 9.00 uur ge opend zijn. Sinterklaas brengt een bezoek aan Holten op zaterdag, 20 november a.s. en arriveert dan met de trein van 14.25 uur aan het station N.S. Op za terdag, 27 november zal hij een be zoek brengen aan Neerdorp, Espelo en Dükerhock. De aanwijzing van de aardebonnen zal geschieden op 25 n 30 november en 6 december in nog ader bekend te maken lokaliteiten. Er is een gratis-actie bestaande uit het schatten van het gewicht van een speculaaspop en een kleurwedstrijd voor de kinderen. Ie vergadering waarin hiertoe werd besloten toonde de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer W. ten Berge, zich verheugd over het feit, dat b. en w. de raad hebben voor gesteld over te gaan tot de instelling van een bestemmingsplan-forum in Devei i D, ip te C, E G er te te ieden anden t veri verband met het structuurplan voor de gemeente en het bestemmingsplan voor de Beuseberg. Hij meende dat dit ook voor het komplan zal moeten geschieden. Hij wees o.m. op de gro te drukte tijdens de herfstvakantie van de schooljeugd. Hieruit blijkt z i. duidelijk, dat zodra de mensen vakan tie kunnen nemen zij naar oorden trekken waar nog frisse lucht en rust heerst. De vergadering voelde zich enigszins teleurgesteld over het korte briefje dat men van het gemeentebestuur heeft ontvangen, naar aanleiding van een lange brief van het bestuur over de spoedige realisering van het kom plan Het bestuur zegt daarin met en kele summiere woorden, dat de brief werd ontvangen, dat het plan de aan dacht heeft van het college, dat de brief is doorgezonden aan de stede- bouwkundige, Ir Hajema, en dat op afdoening is aangedrongen. Bij de rondvraag werd op een sug gestie uit de vergadering besloten een commissie in te stellen, die zal on derzoeken of het mogelijk en wense lijk is tijdens het vreemdelingensei zoen in de zomermaanden nog een winkelweekactie te organiseren of eventuele andere activiteiten als win keliersvereniging te ontplooien. De commissie bestaat uit de heren (alfab.l H. Beltman, H. H. Bleijen- berg, B. J. Kraan. G. Slotman, H. Stokkers en J. M. Wansink. In een door de thuisclub zeer ma tig gespeelde wedstrijd heeft La Pre mière Holten op eigen terrein een 3- nederlaag toegebracht. Hoewel de gasten, door een paar blunders van doelman Pasop, op een wat fortuin lijke wijze in de eerste helft een 0-2 'oorsprong namen, was het een ver diende overwinning. In de 27ste mi- nuut was het Kott.e, die van een De-trcu fout van de Holtense goalie profiteer- e gering en zjjn ciub leiding gaf (0-1). 'Kier minuten later was het Weinre- der die de voorsprong vergrootte (0- 2). De snelle aanvallen van La Pre mière waren uiterst gevaarlijk en de Holtenaren wisten daar weinig goeds tegen over te stellen. Met deze stand eing de rust in. Na de hervatting ijkgraJ eek het er op, dat de bordjes ver- :ecreta ian£en waren. De thuisclub deed en- cele snelle aanvallen, die na vier mi nuten resulteerden in een tegenpunt oen Breukink een van uiterst links toog aangegeven bal over doel van Pan der Lei heenkopte (1-2). Door lat de gasten meer aandacht aan hun 'erdediging gingen schenken, trokken ;ij daardoor de Holtense aanvallen laar zich toe. Zodoende was de thuis :lub een geruime tijd voortdurend in De A-junioren gaan bij Rietvogels A ip bezoek, welke ploeg uit 7 wedstrij- ien 6 punten heeft behaald, zodat dit misschien mogelijk is om er een ge- ijk spel uit te slepen. De voorhoede an de thuisclub lijkt ons niet erg schotvaardig en indien de Holtense ichterhoede op hun qui vive is, be- taat een redelijke kans op een goede redstrijd. BI ontvangt in het Sportdal flietvogels BI en wij durven ons niet neer aan een voorspelling te wagen lij dit elftal, aangezien het er hele- naal van afhangt in welke vorm de Holtense jongens verkeren. Het B2 ïlftal zou thuis tegen VESOS B2 moe- en spelen, doch waarschijnlijk ge- chrokken door de grote nederlagen, elke deze club tol nog toe heeft ge- lad en waarvan die j.l. zaterdag van ilaatsgenoot Blauw Wit de grootste as (21-0), hebben zij zich uit deze :ompetitie teruggetrokken. De wed- trijd Holten B2VESOS B2 gaat dus HET door. Cl gaat een zeer moeir ijke wedstrijd tegemoet, want zij rijgen het ongeslagen Enter Vooruit 11 op bezoek. Deze ploeg j.l. zater- lag het sterke SVVN Cl met 3-2 ge- lopt, zodat onze jongens zich van iun allerbeste zijde moeten laten zien er iets goeds van te maken. Het krijgt een gelijkwaardige tegen- tander op bezoek, n.l. DES C2, zo- at dit een leuk partijtje voetbal kan rorden en waarbij de voorhoede van IES hier wel eens de doorslag kan De Dl junioren hebben dit eer een „rustdag" terwijl D2 op be- oek gaat bij het sterke Omhoog Dl. ndien zij er in slagen één puntje mee aar Holten te nemen, dan vinden wij at een goed resultaat. Pupillen E 1 pelen thuis tegen Omhoog El, met en redelijke kans op succes. E2 en 3 spelen achter elkaar thuis tegen emele El en E2 en wij geloven dat spannende wedstrijden kunnen orden. E4 gaat op bezoek bij SDOL waarbij dè kansen gelijkwaardig het offensief. Men kwam soms nog wel flink over het middenveld, maar voor het doel was er geen doorkomen aan en ontbrak trouwens de afwer- ker om de situatie gevaarlijker te maken. Het ver opdringen van de Holtense defensie werd flink afge straft toen Kotte na twaalf minuten spelen in de tweede helft in een snel le rush wist door te breken en doel man Pasop geen schijn van kans gaf (1-3). De Holtenaren drongen daarna sterk aan, maar de Almelose defensie, met in laatste instantie doelman Van der Lei, die zijn doel op uitstekende wij ze verdedigde, gaf geen krimp. Het werd op het laatst een wat rommeli ge en soms wat harde wedstrijd, waarin bij Holten A. Reijlink ver vangen moest worden door B. Paal man en Kroeze bij La Première de plaats in moest nemen van Kram. De uitslagen en de stand in 4 B zijn als volgt: De TukkersWilhelminaschool 0-0 ReutumNEO 1-1 HoltenLa Première 1-3 EnterLangeveen 0-0 Rood ZwartNijverdal uitg. Hector De Tukkers NEO a Langeveen Reutum Wilhelminaschool La Première Rood Zwart Holten Enter Nijverdal 6 5 1 0 11 13-1 0 9 11-2 2 9 17-11 2 9 11-8 2 6 7-7 4 5 10-18 4 5 9-11 3 4 11-11 3 4 5-11 3 4 3-10 4 2 5-12 Holten zal het zondagmiddag niet gemakkelijk krijgen in Langeveen. De thuisclub heeft een goede start geh-»d en staat met 9 punten op de vierde plaats terwijl de rood-zwarten in de statart van de ranglijst terecht gekomen zijn. Nu moet gezegd wor den, dat door het gemis van Kaiser er wel wat ontreddering in de achter hoede ontstaan is, al speelde Kaiser ook wel in de voorhoede of middenli nie. Hopelijk treedt een herstel op. Bij voetbal kun je er niet altijd op aan. Er is nogal wat verschil van mening ontstaan over het keepen van Dinant Pasop, de afgelopen zondag. Sommigen waren van oordeel - en dat werd niet onder stoelen en banken gestoken - dat hij bij de twee doel punten voor de rust niet vrijuit ging. Anderen wijten de fouten aan zijn medespelers in de verdediging. Wat hier ook van zij, als dit laatste juist is, dan willen wij hem oprecht onze excuses aanbieden. Het is nooit onze bedoeling geweest een speler in de grond te boren. De bus vertrekt om 13.00 uur vanaf het Smidsbelt. Sup porters kunnen in de spelersbus mee (er is een grote bus besteld). De bus is om ca half zeven terug in Holten. Men moet wel op tijd aanwezig zijn. Het elftal wordt samengesteld uit de volgende selectie: B. Breukink (doel), J. Spakman, G. Paalman, G. Markvoort, W. Dikkers, G. Brands, B. Paalman, A. Reijlink, W. Reijlink, B. Knapen, KI. Broersma, J. Vene klaas en G. Soer. Zaterdag: Rietvoeels alHolten al 3.00 uur; Holten clEnter V. cl 3.15 uur (Rijssenseweg)Holten c2DES c2 2.00 uur (Rijssenseweg); Omhoog dlHolten d2 2.00 uur; Holten el Omhoog el 1.00 uur (Rijssenseweg); Holten e2Lemele el 10.00 uur (Rijs senseweg) Holten e3Lemele e2 11.00 uur (Rijssenseweg); SDOL e4 Holten e4 11.00 uur. Zondag: Langeveen 1Holten I 2.30 uur; Holten 3Haarl. Boys 2 11.45 uur (Sportdal); Holten 4—RKSV 3 10.00 uur (Sportdal); Haarl. Boys 5 Holten 5 10.30 uur; Holten 6—Holten 7, 14.30 uur (Sportdal); Holten8 Rietvogels 6 10.00 uur (Rijsssense- weg). Deze unieke zilveren jubileumkalender is a 4,75 verkrijgbaar bij mevr. C. P. K. Enklaar- van Andel, Jeurlinks- weg 1 en bij mevr. W. H. Ras-Zwaan, Bosch kampstraat 21, alhier. De opbrengst komt ten bate van kinderen, die extra zorg nodig heb ben. In de hoofdklasse doet het Anker het beslist niet onverdienstelijk tot op heden, want uit de drie gespeelde wedstrijden behaalde men 14 match- punten, hetgeen hen een zevende plaats opleverde in deze klasse. De ze week moest men op bezoek bij Dreijerink in Enter, en een verdiens telijk gelijkspel van 4-4 was hier het resultaat. Het was G. Markvoort die winst behaalde door zijn 125 caram boles in 39 beurten uit te maken en J. Deijk kwam eveneens tot winst in 58 beurten. Minder goed gaat het met onze tweede Holtense vertegen woordiger, Kalfsterman 1. Het Nij- verdalse N.B.C. dat zeker ook geen voorname rol in deze competitie zal spelen stuurde de jongens van Kalf sterman met een 6-2 nederlaag huis waarts. De enige die zijn partij in winst wist om te zetten was A. N'ijen- huis, die voor de 125 caramboles 40 beurten nodig had. Overige uitslagen in de hoofdklasse: Vlocdgraven 1- Bolscher 1 4-4; Spekhorst 1-K.O.T. 1 2-6; V.I.O.S. 1-M.K.V. 1 2-6; Ten Ber ge 1-De Tonne 1 44. In de eerste klasse leverde Jansen 1 een zeer knappe prestatie door het Nijveraalse K.O.T. 2 een 6-2 neder laag toe te brengen. Doot dit resul taat klom men van de 8e naar de 4e plaats. De partijen voor Jansen Gevonden: 1 koe met blauw nummer; bruine portemonnaie; medaille wan delsport. Verloren: Gouden armbandje; porte monnaie met pasfoto enz.; gouden -armbandje met veiligheidsslot. Holten A heeft het tegen het sterke Enter Vooruit A niet kunnen bolwer ken en verloor ca. 5 minuten voor 't eindsignaal door een onoplettendheid van de centrale verdediging met 1-0. In deze wedstrijd hebben de jongens hard' gewerkt en was de strijd ge lijkwaardig, doch de voorhoede der bezoekers was zeer gevaarlijk, dien de Holtense voorhoede iets meer stootkracht had gehad, zou een ge lijk spel mogelijk zijn geweest. BI verloor in een matig gespeelde wed strijd met 2-1 van het toch niet zc sterke MVV bl, en belandde hier door in de middenmoot van de rang lijst,; De fut is een beetje uit het team en hierdoor worden er onnodig verliëspuntén geïncasseerd. B2 won in n ors gespeelde wedstrijd met 1-0 van GFC b2, waarbij scheidsrechter Hu- bers een zeer slechte dag had. Ge lukkig behielden de Holtense spelers hun zelfbeheersing, zodat zij de strijd er zonder kleerscheuren afbrachten. Een voorhoedespeler van GFC werd uit het veld gezonden wegens trap- Holten 2 - De Tukkers 2 3-3 In een sensationeel duel heeft Hol ten slechts 1 punt kunnen behalen te gen het sterke Tukkers 2. De op dit moment in blakende vorm verkeren de G. Kwintenberg scoorde voor de rust twee doelpunten. Door zwak in grijpen van de Holtense verdediging was het echter met de rust al 2-2. Na de rust was het al gauw 3-2 door een effectschot van B. J. Kurz, dat de Albergse keeper door z'n handen liet glippen. Een zuiver doelpunt van wederom G. Kwintenberg na prach tig spel van S. Meinsma werd door de zwak leidende B. Stegeman afge keurd. Hierna kwam de Tukkers fel terug, wat resulteerde in de gelijk maker, door een misverstand in de verdediging. De eindstand bleef 3-3 Holten is a.s. zondag vrij. Stand aan de top in 2F. Zweef 2 7 - 12, Hol ten 2 7 - 10, Almelo 3 6 - 9, de Tuk kers 2 6-7. RV 2 - Holten 3 1-5 In een zeer goede wedstrijd is het Holten 3 wederom gelukt om de puntjes mee naar Holten te nemen. Al duurde het tot de 32ste minuut van de wedstrijd voor het le doel punt viel. De lange Torres ging zich met de aanval bemoeien en dit be tekende 1-0. Holten bleef nu door gaan en in de 39e minuut van de wedstrijd werd de score tot 0 - 2 op- aber vee ploegen van de Holtense pad- nders van de Waardenborchgroep bben zaterdagavond, onder leiding Jn hopman H. J. Möring en vaan- ig Joost Jalink, deelgenomen aan districts zwemwedstrijden in het erdekte bad te Deventer uitge- hreven door de Nederlandse Padvin- rs en De Katholieke Verkenners, strict' Deventer. Hoewel de Holten- deelnemers geen afvaardiging kon- n bereiken naar de Nationale zwem- dstrijden, die op zaterdag, 20 no- mber a.s. in het Sportfondsenbad Arnhem worden gehouden boekten telen van hen toch fraaie resulta- werd gezwommen in twee leeftijds oepen t.w, 11 t-m 14 jaar: (25 m. hoolslag 25 m. rugslag 25 m. vrije g en 3x25 m estafette vrije slag) 15 t-m 17 jaar: (50 m. schoolslag ïslag en vrije slag en 3x50 m. esta te vrije slag). ieo Maats behaalde een gouden me daille op de 50 m. vrije slag en mocht een zilveren medaille in ontvangst ne men voor zijn estafette ploeg in de leeftijd van 15 t-m 17 jaar. Dirk Aaf- tink behaalde een bronzen medaille in de 50 m schoolslag in dezelfde leef tijdsgroep en een zilveren medaille voor zijn estafetteploeg. Gerhard Möring mocht een zilveren medaille in ontvangst nemen voor zijn estafetteploeg in de leeftijd van 11 t-m 14 jaar en werd 4e op de vrije slag. De Holtenaren eindigden als 3e in het eindklassement. De deelname en belangstelling was zeer groot, zodat het gehele gebouw gevuld was en de wedstrijden duur den van kwart over zeven tot half elf. De heer Möring ontving zondagavond van de wedstrijdleiding uit Deventer bericht, dat Theo Maats, in verband met het behalen van een gouden me daille alsnog uitgenodigd wordt om deel te nemen aan de hiervorenge- noemde Nationale Zwemwedstrijden te Arnhem. gevoerd Coen Moulijn sprintte z'n tegenstanders voorbij of zc er niet stonden, schoot toen van circa 15 me ter hard en laag in 0 - 2. Dus in de 42e minuut was het wederom raak nu was het Frans Hasil die een bal op maat kreeg toegespeeld en dit be tekende 0-3, waarmee ook de rust aanbrak. Na rust een zelfde spelbeeld een veel sterker Holten, maar RV scoor de zowaar nog een doelpunt nadat Neeskens even aarzelde met oprui men. Van Neeskens kunnen we nog veel plezier beleven, het is een talent volle speler, mag graag met zijn aanval mee naar voren trekken. In de 20e minuut van de tweede helft werd Frans Hasil onderuit ge haald, penalty besliste de Oostenrijk- se scheidsrechter G. Leppink. Daar mee één van zijn vele zwakke punten goed makend. Theo Laseroms kwam naar voren en dit betekende 1-4. En in de 40e minuut was het wederom de lange Torres die de stand op 1 - 5 bracht. Hier kwam geen verandering meer in zodat Hol ten 3 weer 2 punten rijker was. Zondag de belangrijke wedstrijd voor de bovenste plaats Holten 3 - Haarle Boys 2. Aanvang 11.45 uur (sportdal). Dus zondagmorgen allen naar het sportdal, om de jongens aan te moedigen in deze zware strijd. Holten 4 - SDOL 3 2-1 Holten 4 wist zich in de kopgroep te handhaven door een wat magere overwinning op het derde elftal van het Luttcnbergse S.D.O.L. Een door lopend veldoverwicht werd onvol doende in de score tot uitdrukking gebracht. In het begin liep de thuis club al uit, door ten Velde, die pro fiteerde van een fout van de S.D.O.L. goalie toen deze onvoldoende weg werkte. Deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Midvoor Seko werd bij de Holtenaren node gemist. In de twee helft zorgde de kundig voetbal lende defensie van de rood - zwar ten ervoor dat de gasten geen en kele kans kregen. Twintig minuten voor afloop schoot ten Velde Holten naar 2 - 0 en in de slotfase mocht SDOL tot 2-1 inlopen. Door de ne derlaag van Haarlese Boys 3 bij de Zweef TV zijn de Holtenaren mede lijstaanvoerder geworden met slechts twee verliespunten. Holten 5 - Haarl. Boys 4 3-3 In een enerverende wedstrijd met goed fluitwerk van H. Schipper heeft Holten 5, na een voorsprong van 3 - 1, de puntjes toch nog moeten de len met Haarle. Dat deze voorsprong uit handen moest worden gegeven vond waarschijnlijk zijn oorzaak in de slechte „lichamelijke gesteldheid" van onze „Torwart". Hopelijk neemt hij na de verlofperio de van 2 weken weer fris z'n plaats onder de lat in. Door een te late aankomst van de oefen- en wedstrijdbal, leider was i* pen op keeper Den Heijer, nadat hij hiervoor al enkele waarschuwingen had gekregen. De Holtenaren bleven echter énthousiast doorspelen en won nen de wedstrijd verdiend door het benutten van een strafschop door Dick Meuleman. Cl deed, wat wij van hen hadden verwacht en klopte het onderaan staande SOS Cl met duide lijke cijfers (4-1). Door deze zege ver kregen zij een veilige plaats op de ranglijst. Zoals wij vorige week voor spelden gelukte het C2 met 0-0 gelijk te spelen tegen Excelsior C3. Het was een spannende wedstrijd en de eind uitslag geeft de verhoudingen goed weer. Een meevallertje was het 1-1 gelijke spel van Dl tegen het sterke PH dl, waarbij de jongens zich vol ledig hebben ingezet om één puntje thuis te houden, hetgeen een goede prestatie van dit elftal is. D2 slaagde er niet in om één van de puntjes te behalen en verloor met 2-1 van Excelsior D2, hetgeen heus geen schande is. De pupillen deden het dit keer niet zo best en behaalde" slechts één1 winstpuntje, hetgeen op naam kwam van El, welk elftal met 1-1 thuiskwam uit Enter. E2 verloor op het nippertje met 1-0 van De Zweef E2 en de uitslag had evengoed andersom kunnen zijn en de gelukkig ste heeft deze match gewonnen. E3 verloor geflatteerd met 3-0 van De Zweef E4, waarbij eerlijkheidshalve dient te worden opgemerkt, dat er 2x tegen paal en lat werd geschoten en waarbij de keeper reeds was gepas seerd. De overwinning was echter verdiend- voor De Zweef. laat, en daardoor weinig, „ingetrap te" spelers kreeg Holten al in de le min. een 0-1 achterstand. Het was echter N. ten Veen, die binnen min. de stand op gelijke voet bracht (1-1). In een sterk kwartier bracht H. v.d. Pluym in de 20e min. de stand op 2-1 waarna J. Stukker uit een terecht toegekende strafschop de stand in twee keer naar 3-1 schoot. Holten dacht de strijd beslist hebben, maar niets bleek minder waar wat in de 40e minuut resulteer de in 3-2. Na de thee werd de strijd voorna melijk op 't middenveld uitgevoch ten, met aan beide zijden gevaarlijke uitvallen. Een van de uitvallen bracht Haarle in de 30e minuut naast Holten (3-3) Dat 't daarna bij deze stand gebleven is, zal een ieder kunnen bevredigen Zondag a.s. de strijd in Haarle tegen Haarle 5, aanvang 10.30 uur, vertrek 9.45 uur, Smid^belt. Haarle 6 - Holten 7 4-2 In het eerste kwartier hadden de Holtenaren het beste van het spel, en ze namen dan ook na 10 minuten een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Henk Wansink uit een voorzet van Nikkels. Haarle was door dit doelpunt kennelijk wakker geschud en ging dan ook fel in de aanval. Na een half uur spelen werd het 1-1 en 5 minuten voor rust werd het nog 2-1 voor Haar le. Na de thee kwamen de Holtenaren toch nog weer op gelijke voet door 'n fraai doelpunt van linksbuiten Nik kels. Haarle kwam echter door 2 ge lukkige doelpunten nog op 4-2. On danks deze nederlaag speelden de Holtenaren toch weer een goede par tij. Zondag is de derby Holten 6Hol ten 7. Wij rekenen op uw komst. Holten 8 - Neo 8 0-2 Holten 8 speelde zondag helemaal geen gekke wedstrijd tegen NEO 8 al was de NEO-ploeg wel iets meer in de aanval als de Holtenaren. In de 20e minuut kreeg NEO een strafschop doordat één van de Hol tenaren de bal met de hand had ge speeld. De strafschop werd door kee per Pasop gestopt die deze zondag middag in uitstekende vorm was. Maar in ,de 30e minuut werd er toch gescoord. Vanuit een hoekschop werd er niet goed weggewerkt, 1-0 in het voordeel van NEO, waarmee ook de rust aanbrak. Holten speelde na rust ook niet slecht, maar ge scoord werd er niet, terwijl er wel leuke spelmomenten voor het doel van NEO waren. NEO scoorde 15 minu ten voor tijd 2-0 waar ook geen ver andering meer in kwam. Scheidsrechter H. Steen leidde de wedstrijd uitstekend. Zondag krijgt Holten 8 Rietvogels 6 op bezoek. Er zit één punt voor de Holtenaren in. Aanvang 10.00 uur precies l Blauw Wit '66 heeft in de thuiswed strijd tegen Voorwaarts 3 volop kans gehad om de beide puntjes binnen te halen doch moest tenslotte nog genoegen nemen met een 2-1 neder laag. Voor de rust kreeg de voorhoe de een handvol zeer rëele kansen doch het was ook deze keer blijk baar weer te moeilijk. Ab Jansen schoot 5 meter voor open doel nog naast en ook Rietberg en Dikkers uur spelen opende Aanstoot (die ook faalden in het afwerken. Na plm. Vs een paar goede kansen onbenut liet) de scoore en dit werd ook de rust stand. De gasten kwamen in deze drie kwartier niet verder dan enke le uitvallen die niet direct gevaar lijk waren. Platjes die een aarzeling in de Na de thee kwam Voorwaarts door Blauw Wit achterhoede afstrafte op 1-1. Gert Landeweerd die overi gens een goede wedstrijd speelde verzuimde om resoluut weg te wer ken. Hij kwam hierdoor in moeilijk heden. speelde te zacht terug op doel man Anton Stukker en dit betekende de gelijkmaker. Na een half uur spelen kwamen de gasten uit een vanaf de zijlijn scherp genomen vrije schop door Kassies die ongedekt stond op 2-1. Blauw Wit zette in de resterende 15 minuten alles op alles om een ge lijkspel te behëlen maar de inmiddels versterkte Voorwaarts defensie bleef overeind. Scheidsrechter De Jonge floot in de slotfase enkele kéren voor juist buiten de 16 meterlijn ge pleegde groffe overtredingen doch de vrije schoppen leverden gëen treffer op. In de allerlaatste minuut gloorde er nog even hoop doch de bal ingezet uit een door Dikkers su bliem genomen hoekschop ging juist naast. Het tweede behaalde thuis 'n zeer ro yale overwinning op E.V. 6. Het eer ste kwartier was er nog weinig krachtsverschil doch toen Blauw Wit voorkwam met 2-0 was het met de gasten gebeurd. G. Beldman scoor de 3 maal en verder moest de E.V. goalie nog vier maal naar het net Nijenhuis. na acties van Smit, Stam, Kievit en lijk (1-1) tegen Enter Vooruit 7 en Blauw Wit 3 speelde in Enter ge- dit seizoen. De treffer was van Jan dit betekende het eer6te puntje in Landeweerd. De junioren Bl kwamen in Hel- lendoorn tegen Vesos B2 tot de hoog ste scoorde sinds de oprichting. Met liefst 21-0 gingen de Vesos junio's ten onder. De doelpunten werden ge maakt door Henk Aanstoot (8) Jan Kolkman (8) Richard Beldman (3) Johan Bolink (1) en Bets Pasop (1). Blaüw Wit Cl kwam tegen Sp. Club Rijssen Cl tot de halve winst. Ruud Iddekinge zorgde voor de treffer. In Rijssen kwamen de junioren Dl tot een heel goed resultaat door Excel sior 3 te kloppen met 2-3. Jaap Jan sen (1) en Gerrit Stam maakten de goaltjes. De drie pupillen elftallen kwamen allemaal tot winst. El won dank zei een doelpunt van Harrie Paalman met 1-0 van Bentelo El, Teun Schuppert en Wilco Schipper (2) zorgden voor de volle winst bij Hector E3 en in Hellendoom was te gen SOS E4 het ene doelpuntje van Henk Mekenkamp voor de beide pun tjes. Programma: Blauw Wit maakt zaterdag de ver re reis naar Denekamp waar om 3.00 uur scheidsrechter Texto het beginsignaal zal geven voor de wed strijd tegen het eerste van van Sp. cl. Denekamp dat met o.a. Blauw Wit tot de staartclubs behoort. De grensbewoners behaalden uit 6 wedstrijden 2 puntjes. Blauw Wit kijkt nog steeds tegen wat men noemt de „hatelijke" nul aan. Het moet, dachten wij, toch mogelijk zijn om die nul weg te werken en gezien het spel van afgelopen zater dag tegen Voorwaarts zit er toch op z'n minst een gelijkspel in. Blauw Wit 2 speelt om 12.00 uur thuis tegen DES 5. De Nijverdallers zullen het Blauw Wit ongetwijfeld De ZW „Blauw Wit '66" zal in de uitwedstrijd tegen Sportclub Dene kamp I in de volgende opstelling bin nen de lijnen komen: Doel: G. Lan deweerd achter: B. Rietberg; G. Kolkman, J. Thalen en G. Dikkers; midden: H. Aanstoot, H. Hovenkamp en J. Klein Nagelvoort; voor E. Beld man, W. Beldman en A. Jansen. Wis selspelers: J. Pullen en J. Rietberg. Vertrek vanaf het terrein aan de Via- nenweg: kwart voor twee. De Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk in oprichting is nu een of ficiële stichting. Gisteren is voor no taris Pluimers uit Markelo in Hotel Holterman de stichtingsacte „verle den", zoals dat in officiële termen heet. De Stichting bezit nu rechtsper soonlijkheid en kan daardoor finan ciële en civiel rechtelijke verbinte nissen aangaan en haar werk nu vol ledig beginnen. heel lastig maken maar we houden het toch op de halve winst. Blauw Wit 3 speelt om half elf in Rijssen tegen het elfde van Excel sior dat ook tot de zwakkeren be hoort maar toch voor Blauw Wit 3 toch nog wel net iets te sterk zou kunnen zijn. De junioren Bl die tegen Vesos B 2 met een zg. monsterzege uit de (voetbal)bus kwamen spelen om kwart over 3 thuis tegen DES B2. We houden het op een duidelijke ze ge. Verder luidt het programma als volgt: Nijverdal Cl-Blauw Wit C 1 2.00 u; Baluw Wit Dl-De 'Zweef D2 2.00 u; WW El-Blauw Wit El 2.00 u; Blauw Wit E2-Twenthe E3 11.00 u; Blauw Wit E3-Sp. cl. Rijssen E3 10.00 u. werden gewonnen door J. Schuppert, F. J. Bruink en J. A. Jansen, deze spelers hadden voor de 100 caram boles respectievelijk 17, 45 en 43 beur ten nodig. Overige uitslagen in de eerste klasse: De Buddel-De Poppe 1 4-4, De Ster 1-H.B.C. 1 6-2. N.B.C. 2-Lierinck 1 8-0; Bolschers 2-M.K.V. 2 2-6 en V.O.G. 1-Oudeiaar 1 5-3. In de tweede klasse kwamen de beide Holtense vertegenwoordigers Kalfsterman 2 en Jansen 2 tegen el kaar uit op het biljart van Kalfster man, en het werd hier een duidelij ke overwinning voor Kalfsterman 2 met 6-2. Voor Kalfsterman wonnen B. Klein, J. Kalfsterman en J. v.d. Berg. Zij maakte hun 75 caramboles uit in res pectievelijk 15,29 en 33 beurten. Al leen Th. Poppe moest zijn partij prijsgeven aan G. van de Berg. die won 22 beurten. Theo Poppe bleef staan op 60 caramboles. Overige uit slagen in de tweede klasse: Spek horst 2-De Sport 1 3-5; Roelofs 1- II.B.C. 2 2-6; V.O.G. 2 - Koedijk 1 6-2; De Budde 2-De Ster 2 0-8; OBK 1 N.B.C. 3 6-2. Kalfsterman 2 staat nu als 2e geklasseerd achter De Ster 2 en Jansen neemt de laat ste plaats in. In de derde klasse was er deze week weer een plaatselijke derby en wel de wedstrijd Jansen 3- Anker 2, welke ontmoeting door An ker 2 met 6-2 werd gewonnen. Voor het Anker behaalden winst: J. A. Oolbekkink (20 brtn)J. Markvoort (27 brtn) en M. ter Stal (22 brtn). Het was II. Menkhorst die de eer voor Jansen 3 wist te redden, door een overwinning in 37 beurten. Het derde viertal van Kalfsterman be haalde in Nijverdal nogal een ver rassende 6-2 zege op K.O..T 3. Tot winst voor kalfsterman kwamen G. Brands in 37 beurten. A. Stukker in 49 beurten en G. J. Baan in 37 beur ten. Alleen de heer J. Arfman kreeg een nederlaag te incasseren en wel in 15 beurten. In de vierde klasse kwam Kalf sterman 4 in Nijverdal tot een 6-2 overwinning in de wedstrijd tegen De Poppe 2. De 60 caramboles wer den door G. Baan gescoord in 33 beurten, J. H. Koetsier in 34 en H. Stukker in 31 beurten. Stand van onze Holtense viertallen- in de verschillende klassen: Hoofdklasse: 7 Het Anker 1 12-14; -13. Kalfsterman 1 12-4. Eerste klasse: 4 Jansen 1 16-17. Tweede Klasse: 3. Kalfsterman 2 16-19; 11. Jansen 2 16-10. Derde klasse: 1. Het Anker 2 16-25. 6. Kalfsterman 3 16-16. 9 Jansen 3 16-14. Vierde klasse. 7 Kalfsterman 4 16-16. Donderdagavond hield de Sportver eniging „Bato" voor haar gymnas- tiekafdeling vaardigheidsproeven voor jongens en meisjes ouder dan 12 jr. Vrijdagavond worden zij gehouden voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar. De proeven worden gehouden om het peil van de turners en turn sters op te voeren. Alle deelnemers en deelneemsters kregen een diploma waarop hun resultaten vermeld ston den. Voor de drie besten per groep waren er medailles, terwijl de beste totaalprestatie per leeftijdsgroep (8 t/m 12 en ouder dan 12 jaar) een wis selbeker K schikbaar was. Er werd met veel animo geturnd onder het kritisch toeziend oog van deskundige juryleden van DOS uit Rijssen en DGV uit Diepenhr-'m. De algehele leiding was in handen van de leider van de gymnastiekafdeling de heer C. van de Berg. De ui'slagen zullen nog nader gepubliceerd worden. Bij de door de Schietvereniging „De Eendracht" in zaal Vosman om de titel „Klubkampioen" gehouden onderlinge wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: Groep A: 1 B, Brinkman 127 pnt., 2 J. ten Hove 125 pnt., 3 H. J. Nek kers 121 pnt., 4 J. Haan 111 pnt., 5 G. J. Schuppert 103 pnt. Groep B: 1 H, Paalman 119 pnt., 2 A. Paalman 115 pnt., 3 D. J. Nijen- dijk 105 pnt., 4 J. van Asselt 104 pnt., 5 A. Schuppert 104 pnt., 6 H. Gazan 101 pnt., 7 J. A. Aanstoot 87 p. Groep C: 1 G. J. Aaftink 93 pnt., 2 J. Sluiter 85 pnt., 3 J. Bouwhuis 82 pnt., 4 A. Pekkeriet 82 pnt., 5 F. F. Sluiter 82 pnt.. 6 Bekkernens 63 pnt., 7 A. Bieleman 58 pnt. Op het schietconcours te Saasveld eindigde de heer B. Brinkman in de klasse A op de derde plaats. Mieke Schuppert heeft juist de proef afgelegd op het paard en maakt een fraaie afsprong. De afdeling Holten van de OLM or ganiseert tijdens haar ledenvergade ring, die gehouden zal worden op maandag, 1 november a.s. in de zaal van hote Vosman een forum-avond. In het forum zullen zitting nemen vijf raadsleden te weten van elke fractie een lid. Als w.-o zitter zal fungeren de heer C. Broersma, directeur van de Coberco zuivelfabriek. Als onder werp zal het forum voorgelegd wor den „De toekomstvisie van de ge meenteraad op landbouw en platte land". De vergadering begint om 20.00 uur. Voordat het forum optreedt komen eerst nog aan de orde ingeko men stukken, mededelingen en de rondvraag. De kerk- ad der Ned Herv. ge meente nodigt U hartelijk uit tot het bijwonen van de openbare kerke- raadsverge 'ering die gehouden zal worden op donderdag 4 november a.s. 's avonds om 8.00 uur in gebouw „Ire- e". De agenda vermeldt de vol^ gende punten: 1. Preekrooster; 2. Wijkindeling; 3. Collecterooster. Toon door uw komst uw belangstelling voor het werk van de kerkeraad.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3