UIEIIUIrDI lH Uit het plaatselijk parlement V erkeerscongestie, woning bouw, openbaar urinoir wierpen vragen op in raad Rode Kruis-afdeling Holten Uw geld of HUN leven de bloedafname-actie van het Geen auto's op zandwegen NOC WEL DREMPELVREES ONZE AGENDA Officiële publikatie VRIJSTELLING Voorbereiding bestemmingsplan Uitloting en rentebetaling obligatielening 1951 Zitting commissie voor woonruimtezaken Burgerlijke Stand Wachtdienst Slachthuis Medische Dienst Gezinsv er zor gin g Storingsdienst GEB Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Brandmelding Kerkdiensten Gevaarlijke bocht Schoolbegeleidingsdienst Begroting 1972 niet klaar Credieten voor grondaankoop en de bedrijven Partii v; 14.00-16.00 HOITENS Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) ffiga mmm hb RflRHI IHI JU ftÊÊÊ BSBB ARB Vrijdag 29 oktober 1971 I E^K B9 ÈÊPÊm H H „Holtens Nieuwsblad" te Holten M iBB B Bi B B WS BB §9 £19 ALJH H Jf|? Hoofdredacteur W. Beyers i Bi B BbH BJB IB if faaJÊS BiBh ffiBB WbëÊW Telefoon 05483 - 1234 VH Hl HU mB' WÊB H> BBF BBSmBm HbBHP^ Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Abonnementsprijs f 5,per half jaar, 20,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad bepalingen bestemmingsplan ten aanzien van een plan tot bouw van 19 woningen in het bestemmingsplan „De Haar" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de Bouw- en Ontwikke lingsgroep ,,Gedo" N.V. Ie Holten vergunning heeft gevraagd voor de bouw van een complex van 19 wonin gen op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nummers 2017, 1294, 2107 (ged) en 2572 (ged.), gelegen aan de Reilinksteeg in het be- bestemmingsplan. Het bouwplan is echter niet in strijd met de in voorbereiding zijnde herzie ning van het bestemmnigsplan ,,De Haar". Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan zijn burgemees ter en wethouders voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het geldende bestemmingsplan ,,De Haar". Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld, ingaande 1 november 1971, gedurende veertien dagen schriftelijk bezwaren in te die nen bij burgemeester en wethouders tegen het verlenen van vrijstelling \'ar. de bepalingen van het desbetref fende bestemmingsplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeente-secretarie, alhier, voor een ieder ter inzage. H^"-n 29 oktober 1971. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de raad van die gemeente in, zijn vergadering van 25 oktober 1971 heeft besloten: 1. te verklaren, dat een bestom- mingsplan voor het op de bij het raadsbesluit behorende en als zo danig gewaarmerkte tekening in rode kleur omlijnde gebied wordt voorbereid; het besluit heeft betrekking op een gebied in het plan ,,De Haar" gelegen in de onmiddellij ke nabijheid van de voormalige boerderij Wissink en Kolkman. 2. te bepalen, dat het besluit in wer king treedt met ingang van he den. Holten, 29 oktober 1971. De burgemeester van Holten. W. H. Enk'^ar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun colle ge op 19 oktober 1971 zijn uitgeloot de obligatienummers 36, 76 en 77 van de obligatielening 1951, oorspronkelijk groot f 85.000.. Het bedrag dezer obligaties wordt per 1 november a.s. betaalbaar ge steld bij de gemeente-ontvanger te gen inwisseling van de uitgelote obli gaties. De rente van deze lening wordt op 1 november a.s. betaalbaar gesteld tegen inwisseling van rente-coupon nummer 20. Holten, 2.9 oktober 1971. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. De waarnemend voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt bekend, dat de zitting der commissie niet op dinsdag 2 novem ber 1971, maar op dinsdag 9 novem ber 1971 zal worden gehouden, des avonds van 7.30-8.30 uur. Holten, 26 oktober 1971. De waarnemend voorzitter voornoemd G. WeijL Geboren: Jan Albert zv A. Poliste en J. E. Kruimelaar, Beuseberg 59; Hendrik Jan zv H. J. Wansink en E. Fikkert, Mr. G. Vixseboxsestraat 1; Terry zv D. Kortlever en H. G. Smit, Burg. v. d. Borchstraat 18; Hendrik Jan zv G. J. ten Dam en H. J. van de Maat, Weversstraat 7. Ondertrouwd: F. H. Schippers, 26 jr, Espelo 15 en J. Pasop, 23 jr, Via- nenweg 178; J. Wolters, 24 jr, Tuin straat 3 en T. J. Jongedijk, 23 jr, Dorpsstraat 8. Gehuwd: A. Leurink, 24 jr, Olst en A. Aaltink, 23 jr, Holterbroek 64; G. H. Oolbekkink, 23 jr, Espelo 41 en G. B. ten Dam, 20 jr, Pastoriestraat 41; W. E. J. Kooij, 23 jr, Deventer en J. Y. Murris, 19 jr, Holterberg 45a Overleden: H. G. Jansen, 84 jr, La- renseweg 33 (overled. te Deventer). BEVOLKING Ingekomen: J. Groenendijk en gez. van Suriname naar Neerdorp 79; Mevr. M. H. Honig-van 't Spijker en gez. van Nigeria naar Beuseberg 82; J. B. Bruggeman en gez. van Goor naar Kosterpad 10; G. de Boer en gez. van Markelo naar Vianenweg 112 Mevr. J. Vincent-Hofstra van En schede naar Dorpsstraat 68. Vertrokken: J. P. Poll Jonker en gez. van Dorpsstraat 22 naar Rhenen Mevr. J. W. Wassink-Meilink van Es pelo 70a naar Bathmen; G. H. Ool bekkink van Espelo 41 naar Lochem; Mevr. G. H. Oolbekkink-ten Dam van Pastoriestraat 41 naar Lochem; Mevr. A. Leurink-Aaltink van Holter broek 64 naar Olst; K. T. de Vries en gez. van A. J. Goldsteinstraat 15 naar Diever; G. A. Jongman en gez. van Bergmanstraat 29 naar Bome. Vrijdag 29 okt. t.e.m. zondag 31 okt. keurmeesters buiten de diensturen: C. Meindertsma, Bergmanstraa; 12, telef. 2190. Maandag 1 nov. t.e.m. zondag 7 nov.: B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, tel. 1526. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00—12.00 uur aan het slachthuis, telef. 1318. De afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis lield maandagavond in de noodgebouwen van de icholengemeenschap een geslaagde bloedafname- ctie, in samenwerking met de afdeling van de HBO en tal van helpers en helpsters. Bij de rerving van donors hadden zich 660 personen angemeld. Van 567 werd plm. een halve liter loed afgenomen door personeel van het hoofd- estuur, dat met de nodige materialen naar Hol en was gekomen. Dat bijna honderd personen erstek lieten gaan is erg jammer en wijst er wel p, dat er bij velen als het puntje bij paaltje komt og wel enige drempelvrees bestaat om zich bloed laten aftappen. Tijdens de actie. Velen stonden bloed af. De leiding van deze actie berustte bij de heer H. H. Bleyenberg en de secretaresse van de afde ling, mevrouw J. L. van de Berg-Mulder, die ook de gehele administratieve voorbereiding heeft verzorgd. Het kringbestuur was deze avond ver tegenwoordigd door de kringsecretaresse mevr. Jansen uit Hellendoorn. Een woord van dank wordt gebracht behalve aan de donors, aan de EHBO, politie, gemeente bestuur, schooldirectie, de mensen die de ant- woordstrookjes hebben opgehaald en aan alle overige medewerkers en werksters. Hier wordt weer een kostbaar half litertje bloed in ontvangst genomen. Vele tientallen mensen per jaar, die in Nederland sterven aan niervergif tiging hadden in leven kunnen blij- ve, als er voor hen plaats aan een kunstnier zou zijn geweest. De keus, wie wel voor de behandeling in aanmerking komt en wie niet, is een schokkend alternatief voor allen, die geregeld met dit probleem in aanraking komen. REDDING IS MOGELIJK Vroeger waren zulke patiënten ten do de opgeschreven. Nu beschikken wij over de kunstnier, een apparaat waarop de bloedbaan van de patiënt wordt aangesloten, en dat de functie van de nier overneemt. Het is doorgaans voldoende de pa tiënt tweemaal per week circa twaalf uur on de kunstnier aan te sluiten. Zo kan hij, indien geen complicaties op treden. vele jax-en leven. Bovendien is het tegenwoordig moge lijk, met. een zeer redelijke kans op langdurig succes, een nier te trans planteren. Maar ook hierbij is voorafgaande dia lyse onmisbaar. Sinds 1966 zijn er in Nederland ca. 160 niertransplantaties verricht; de resultaten bewegen zich in stijgende lijn. Naast de behandeling in centra is er ook de thuisdialyse, waartoe de pa tiënt wordt opgeleid. Er worden thans in 30 centra in Nederland 360 patiën ten behandeld en ca. 30 spoelen thuis aan een „eigen" kunstnier. Toch zijn er op dit gebied nog grote tekorten: te weinig centra voor spoeling aan de kunstnier. te weinig nieren beschikbaar voor transplantatie te weinig centra om transplantaties "te verrichten te weinig geld voor wetenschappe lijk onderzoek ter voorkoming van de ze ziekte. Om die situatie snel te verbeteren houdt de Vereniging tot Steun aan de Nier Stichting Nederland haar jaar lijkse, landelijke inzameling. Ontvang de collectanten welwillend tijdens de huis-aan-huis-collecte op 1, 2, 3, 4, en 5 november. De collectanten zijn in het bezit van een door de gemeente van Holten afgestempelde legitimatiekaart. Mocht U onverhoopt niet door een collectant benaderd worden, dan zal Uw gift gaarne op girorekening nr. 388000 van de Nierstichting Nederland worden ontvangen. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maandag 8.00 uur: J. F. Sijtsema. Pastorie- straat 50, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdag 29 okt. en zondag 31 okt.: zr. M. ter Borch, Jeurlinksweg N 1, tel. 2356. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur Ambulancevervoer: Okt. tel. 1338, b.g.g. tel. 1320. November: tel. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) b.g.g. 1338 (Joh. Aanstoot). Elke morgen van 9.0010.00 uur, be halve zaterdags, bij mevrouw C. Knijff.Dekker, tel. 1438, b.g.g. me vrouw Beldman-Aanstoot, tel. 1799. De heer Van Schooten meende, dat deze grond met goud belegd wordt, maar de voorzitter toonde aan de hand van de verschillende kavelpry- zen aan, dat dit toch niet het geval is. Dat de gemeente de proces-kos ten moet betalen vloeit toch voort uit het vonnis van de rechtbank". Wy blijven binnen ons aankoopbeleid met dit aanbod", aldus mr. Enklaar. De raad voteerde daarna voor deze aankoop een crediet van f 35.715.79. Voor een koppenwagen in het slachthuis werd f 1945.68, voor pom pen f 4000.voor uitbreiding van 't laagspanningsnet G.E.B. f 17.065. en voor het gasbedrijf f 7.175.be schikbaar gesteld. Door de betrokken particulieren zal in deze laatste be dragen een bijdrage moeten worden betaald. In verband met het voornemen van de bouw- en ontwikkelingsgroep „Gedo" N. v. tot de bouw van 19 woningen, hetgeen in strijd is met vigerende bestemmingsplan ,,De Haar" besloot de raad een wijziging van dit plan in voorbereiding te ver klaren. Aan het delegerende van deze be voegdheid aan het college van B. en W., zoals de heer Ten Berge voor stelde verklaarde de burgemeester geen behoefte te hebben. Zaterdag 30 okt. t.e.m. vrijdag 5 nov. buiten de diensturen: elektra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef. 1368. Gas: geen dienst. Zaterdag 30 okt. en zondag 31 okt.: A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor, tel. 05470-3355 van 18.00 19.00 uur (alleen voor spoedgeval len). Zaterdag 30 okt. en zondag 31 okt,: W. C. C. Wamelink, Churchillstr. 107, telef. 2004. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau) 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). HOLTEN Ned.-herv. kerk, 10 uur ds. C. C. Ad- dink (Bed. H. Doop); 19.00 uur: In terkerkelijke dienst, waarin her denking kerkhei-vorming" voorgan ger ds. C. C. Addink. Ex',ra collecte: Diaspora. Geref. kerk, 9.30 uur: ds. S. G. Bloem van Ommen. Collecte voor bijzon dere evangelisatietaken. Bij de uit gang collecte voor „Eigen kerkge bouw". 19.00 u.: (zie onder Ned.-her. kerk). R.-k. kerkdienst: 9.30 uur: H. Mis in het gebouw Irene. NI EL" W-HE ETEN R.-k. kerk: zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië, 9.30 uur: Hulppr. A. Schel- levis. Extra collecte: Diaspora. OKKENBROEK Ned.-herv. kerk 10 uur W. P. J. Osin- ga ('herdenking Kerkhervorming). Extra collecte: steunfonds voor het zuiden. WOENSDAG 3 NOVEMBER DANKDAG VOOR GEWAS EN ARBEID Intei-kerkelijke diensten in de Herv. kerk 10 en 19.30 uur: ds. R. A. Hoogkamp. Collecte voor het We- relddiakonaat. Goud Het echtpaar G. J. Aaftink en J. Aaftink-Kuit, H. J. Wansink- straat 16, hoopt op maandag 8 november a.s. het feit te her denken dat ze vijftig jaar gele den in het huwelijksbootje stap ten. De heer Aaftink is 73 en zijn echtgenote is 70 jaar. Bei den genieten nog een goede ge zondheid. Het gouden paar heeft twee kinderen en drie kleinkin deren. De heer Aaftink was na 't verlaten van de lagere school plm. 7 jaar werkzaam als schil dersknecht bij de fa. Gervedink Nijhuis en daarna hanteerde hij plm. 40 jaar de kwast bij de fa. Gebr. Maats, eveneens te Hol ten. In de maandag gehouden raadsvergadering wees de heer Wansink (gem.bel.) op de levensgevaarlijke bocht in de Aaltinksweg bij de boerderij van de heer Keizer. Nu de gemeente deze boerderij aangekocht heeft zou door het rooien van de heg al een belangrijke verbetering verkregen kunnen worden. De burgemeester verklaarde, dat de grond nog niet is over gedragen (de goedkeuring van G.S. werd verdaagd, red.), waarop de heer Wansink repliceerde dat dé heer Keizer er zeker geen bezwaar tegen zal hebben, dat de heg nu al gerooid wordt. Schoolbegeleidingsdienst De heer Nijkamp (AR) informeer de of B. en W. vertegenwoordigd zijn geweest in de vergadering over de oprichting van regionale schoolbe geleidingsdiensten te Deventer, waarop de raadsvoorzitter bevesti gend antwoordde. Het rapport is „ter fine van advies" bij het college, dat voor 1 december a.s. zijn standpunt moet bepalen. De burgemeester wees er op, dat een dergelijke dienst al leen al de gemeente' Holten f 80.000 zou kosten. De ministex- heeft nog niet gezegd wat hij zal bijdragen. De heer Kaan (PvdA) wees in dit verband op de gewestvorming, waar op de burgemeester antwoordde, dat Raalte ook is toegetreden en dat men nu verder kan werken. De heer Nijkamp meende, dat men met het onderwijs mepr georiënteerd is op Almelo. Alleen wat het christe lijk onderwijs betreft, meende de burgemeester. Op een vraag van de heer H. Rietberg hoe het staat, r de kans op een atheneum voor scholengemeenschap, deelde de bur gemeester mede. dat Holten weer op de lijst geplaatst is en dat het goed is, dat dit van onderop is geschied. De vorige prognose bevatte argu menten waaraan de minister voorbij is gegaan. „Onze prognoses zijn al tijd achterhaald (overtroffen)", ver klaarde de burgemeester op een vraag van de heer Kaan of de be weegredenen nog dezelfde zijn. Eij de mededeling verklaarde de raadsvoorzitter, dat de commissie gemeentewerken, accoord is gegaan met de zienswijze van directeur Prak. aangaande het leggen van een pa rallelriool in „De Haar", waartoe in september voorwaardelijk was besloten. Begroting 1972 De begroting voor 1972 zal niet op 20 en 21 december behandeld kunnen worden, dat zal wel januari worden, deelde de burgemeester mede. Er zijn diverse oorzaken. Er moeten een aantal belastingverordeningen wegens verhoging der tarieven gewijzigd wor den, wat zijn weerslag vindt in de cijfers van de begroting. Bovendien vraagt de drukker voor het drukken van dé begroting zes weken. Men zal op financiën binnen het gestelde tijds bestek niet klaar kunnen komen. Bij de voorstellen tot het verlenen van credieten, was een voorstel van B. en W. om de f 40.000.voor een eenvoudige slijtlaag op de Toeristen- weg in te trekken. In 1972 wil het college overgaan tot een afdoende as faltering. Uit de raad klonken bezwaren tegen de betaling van de proces-kosten in verband met aankoop van grond in ,.De Haar" van de heer W. ten Vel de, die hangende de rechtelijke uit spraak voor de onteigening de gron den heeft aangeboden. Zondag 31 oktober 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag, 1 november 20.00 uur: Ledenvergadering afdeling der OLM in zaal hotel Vosman met forum en raadsleden. Maandag 1 t.m. vrijdag 5 november Verkoop loten 606e Staatsloterij, La- renseweg 3 (zie adv.). Dinsdag 2 november 19.30 uur: Ouderavond O.L. Dorps school in de hal van het schoolge bouw. 19.45 uur: Bijeenkomst van de Hol- tense Kunstclub HKC in Amicitia. Otto Dicke praat e ntekent. 19.45 uur: Praatavond Chr. Boeren- en Tuimdersbbnd (CBTB) in verga derzaal Coöp. Aan- en Verkoopver. „Trio". Spreker: drs. J. Knibbe. 20.00 uur; Ouderavond van de O.L. Kolschool zaal hotel Vosman. Donderdag 4 november 19.45 uur: Vergadex-ing Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth. Spreekster kapt. De Vries van het Leger des Heils te Nijverdal. 20.00 uur: Openbare kex-keraadsver- gadering Herv. -gemeente in Irene. Vrydag 5 november uur: Openbare ledenvergade ring van de afdeling Holten van de van de Arbeid, uur: Receptie opening ca fetaria ,,De Molenbelt". .00 uur: Geopend voor het publiek, (zie adv.). Maandag 8 november uur: Bijeenkomst postzegelclub „H.P.C." in hotel Vosman. Vx-ijdag 12 november uur: Verwerping krentenbrood, haantjes, enz., enz. in „Het Tref punt" len bate van de CJV Espelo. Maandag 15 november uur: Bijeenkomst afd. Dijker- hoek van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in café „Het Bonte Paard". Vrijdag 19 november 20.00 uur: Jaarvergadering IJsclub „De Noordpool" in hotel Vosman. De grote verkeersdrukte, voornamelijk op zondag, vanaf de toeristische route over de Holterberg, was blijkbaar voor de heer Nijkamp (AR) aanleiding hierover in de raad vragen te stellen. Hij stelde, dat naast het verkeersknelpunt in de Dorpsstraat bij Gebr. Dikkers (Larenseweg) de op- en afritten van de Holterberg verkeersopstoppingen en filevorming in de Dorpsstraat veroor zaken. Hij vroeg het college of deze situatie nog zal verergeren door de bouw van de rijwiel- en voetgangerstunnels door de spoor dijk en of er gestreefd wordt naar een definitieve oplossing door het plaatsen van verkeerslichten om aan de verkeersstremming in het dorp een einde te maken. Hij vroeg of het verkeer al bij 't Lösse Hoes kan worden afgebogen. De burgemeester verklaarde, dat het bouwen van de tunnels geen last zal veroorzaken voor het verkeer. Wat het overige betreft zit de moeilijkheid in de afgang van de Holterberg. Hij wilde zich nog eens met de ANWB en de verkeerspolitie in verbinding stellen of hiervoor een oplossing te vinden is. Zandwegen De heer Westerik meende, dat de automobilisten zelf wel zoeken naar een uitweg door op de Holtexberg bijvoorbeeld zandwegen in te slaan zo dat zij in de richting Almelo kunnen komen. Dé heer Wiggei-s opponeerde daar fel tegen door er op te wijzen, dat de wandelaars en fietsers dan ner gens meer terecht kunnen, omdat zij van zulk verkeer veel last zullen on dervinden. De burgemeester deed de heer Nij kamp tenslotte de toezegging zijn vragen aan verkeersdeskundigen te zullen voorleggen. De heer H. J. Westerik (CHU) had een viertal vragen ingediend. In de eei-ste plaats wilde hij weten wat de oorzaak is dat de startdatum van de woningbouw in „De Haar" reeds overschreden is. De burgemeester verklaarde, dat de toewijzing van 301 woningen woens dag van het ministerie is afgekomen. Met de bouw van 75 zal thans wor den begonnen. De aannemers Koop- mans heeft Ratiobouw te Rotterdam, met wie hij de bouw zou uitvoeren, vaarwel gezegd. Verder is over prijs nog al touwgetrokken, om bin nen de curveprijs te blijven, waardoor ernstige vertraging is ontstaan. Grondruil Over de vraag hoe het staat met de grondtransactie met Universal over hel braakliggende terrein in het Kolcomplex. dat destyds aan de heer Klein Veldman (wethouder) is ver kocht als industrieterrein, antwoord de de burgemeester, dat de onder handelingen nog gaande zijn en dat er nog steeds overleg plaats vindt over de grondprijzen van het Indu strieterrein in „De Haar", welk be stemmingsplan overigens nog niet ïs goedgekeurd." Als wij hem daar naar toe zouden kunnen praten zou daar een goed gemeentelijk belang mee zijn gediend", a!du< de burgemees ter. Groen De heer Kaan waai'schuwde, dat men voorzichtig moet zijn met het geven van een bestemmingsplan aan deze grond bijvoorbeeld voor i ningbouw, want er is in het Kolcom plex behoefte aan wat meer groen. Bovendien zou dat niet verstandig zijn met het oog op de onderhandelin genpositie. Men moet niet bij voor baat zeggen waar deze grond voor bestemd zal worden. De heer Westerik vond, dat de zaak al veel te lang in de molen zit. Geneeskundig onderzoek De laatste vraag van de heer Wes terik betrof het periodiek geneeskun dige onderzoek van het gemeenteper- soneel, zoals dat reeds bij andere overheidsinstanties, met name bij rijksdiensten, plaats vindt. De burgemeester wees op het jaar lijks borstonderzoek, dat plaats vindt maar dat bedoelde de heer Weste- rik niet. Hij wilde een volledig ge neeskundig onderzoek, eventueel in tergemeentelijk te regelen in het ge neeskundig centrum. Daarmede zou men een preventieve dienst bewijzen aan de gemeente en aan het perso neel, doordat vroegtijdig gebreken kunnen worden ondex-kend. De raadsvoorzitter was bang, dat dit de financiële kracht van de ge meente te boven zou gaan. maar zag hier iets positiefs in door middel van de gewestvorming. Urinoir Dit lid vond voorts, dat er maar eens plannen gemaakt moeten wor den voor een openbaar urinoir. Zo iets past bijvoorbeeld niet achter de kerk. De heer Westerik vroeg of hie- voor geen gebruik -;emaakt kon wor den bij de nieuwbouw naast het oude politiebureau, op een centrale plaats. De voorzitter noemde het niet zo'n eenvoudige zaak, vooral met het oog op het onderhoud. Hij meende er nog geen zinnig woord over te kunnen zeggen.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1